BINNENLAND. LIEFDE'S JEUGDDROOM TWEEDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1928 OPENING DER KAMERS. De Koninklijke stoet. Ook dit jaar zal Prinses Juliana met de Koningin en den Prins plaats nemen in de staatsiekoets, waarin H.M. naar de Gra felijke Zalen zal rijden Dinsdagmiddag 18 dezer, ter opening van het nieuwe zitting jaar der Staten-Generaal. Het programma voor de opening van de zitting der Staten-Generaal, te 's-Graven- hage, op Dinsdag den 18den September 1928, luidt als volgt: Des middags te twaalf uren zullen de le den der Staten-Generaal zich begeven naar do Ridderzaal op het Binnenhof en in ver- eenigde vergadering te zamen komen on der leiding van den door Hare Majesteit de Koningin benoemden voorzitter van de Eerste Kamer. De minister hoofden van ministerieele departementen en de leden van den Raad van State zullen zich des namid dags te één uur mede in die zaal vereeni gen. Te kwart vóór één uur zullen in het ge bouw aanwezig zijn: de grootmeesters, de dienstdoende dame du palais, de groot-of ficieren der Kroon uitgezonderd de op perceremoniemeester en de chef van het militaire huis de kamerheer-ceremonie meester, acht kamerheeren en de adjudan ten van de zeemacht. Hare Majesteit de Koningin zal ter ope ning van de zitting der Staten-Generaal te één uur met den volgenden stoet van het Koninklijk Paleis afrijden: a. een commando cavalerie tot opening van den stoet; b. een rijknecht-majoor en twee rij knechts te paard c. do opperceremoniemeester, gezeten in een rijtuig met twee paarden bespannen, met een lakei gaande naast elk portier; d. Hare Majesteit de Koningin, verge zeld van Zijne Koninklijke Hoogheid den Prins der Nederlanden, Hertog van Meck lenburg, en van Hare Koninklijke Hoog heid Prinses Juliana der Nederlanden, ge zeten in een Staatsiekoets met acht paar den bespannen, met een koetsier naast elk paard en vier lakeien gaande aan beide zijden van de koets. De chef van het Militaire Huis on de gouverneur der Koninklijke Residentie, te paard, rijden respectievelijk te rechter- en ter linkerzijde van de staatsiekoets, een weinig achter het portier. De officieren van het Militaire Huis, te paard, rijden achter de staatsiekoets, twee aan twee, naar ouderdom van rang, de oudsten voor; e. een commando cavalerie tot sluiting van den stoet. De stoet zal rijden: door de Heulstraat, door het Lange Voorhout (Schelppad), over den Korten Vijverberg, naar het Bin nenhof. Zoodra de stoet gekomen is aan de Rid derzaal, zal Hare Majesteit de Koningin aan den ingang ontvangen worden door eene commissie uit de vergadering, die, voorafgegaan door den kamerheer-ceremo niemeester, de acht kamerheeren, de groot officieren en den opperceremoniemeester, Hare Majesteit geleidt naar de vergader zaal. De grootmeester, de dienstdoende dame du palais, de chef van het Militaire Huis, de gouverneur der Koniklijke Residentie en de officeren van het Militaire Huis volgen onmiddellijk. Zoodra Hare Majesteit de Koningin heeft plaats genomen op den Troon, plaatst zich de grootmeesteres ter zijde achter Hare Majesteit. De grootofficieren en de gouverneur der Koninklijke Residentie plaatsen zich ach ter den Koninklijken zetel. De kamerheer-ceremoniemeester en de acht kamerheeren plaatsen zich echts de officieren van het Militaire Huis links van den Troon. Nadat de zitting door Hare Majesteit de Koningin is geopend, wordt Hoogstde- zelve door de in artikel 6 genoemde com missie, voorafgegaan door den oppercere moniemeester, naar de wachtkamer ge leid. De kamerheer-ceremoniemester en de acht kamerheeren gaan den opperceremo niemeester vooraf tot aan de ingangsdeur van de vergaderzaal, waarna zij zich met de overige in artikel 6 genoemde perso nen, die Hare Majesteit gevolgd zijn, naar"* de voor hen bestemde wachtkamer bege ven. H. M. de Koningin keert naar het Kon. Paleis terug met den stoet, waarmee Hoogstdezelve is gekomen, en in de bo ven vermelde orde, waarbij de volgende weg zal worden genomen: van het Bin nenhof over den Korten Vijverberg, door het Lange Voorhout (Schelppad), door do Heulstraat, naar het Koniklijk Paleis. Minuutschoten uit het geschut zullen worden gelost gedurende den rit van Ha re Majesteit de Koningin naar de verga derzaal en gedurende den terugrit van Hoogstdezelve naar het Koninklijk Paleis. De deelneming van de mariniers. Zooals reeds dezer dagen werd bericht, lag het in het voornemen ditmaal ook het korps Mariniers te Rotterdam te doen deelnemen aan het eerbetoon en het afzet ten van den weg, bij de opening der Sta ten-Generaal op Dinsdag 18 dezer. Nader kan thans worden medegedeeld, dab een deel van het korps de eorewacht zal vormen aan de Ridderzaal, bij aan komst en vertrek van de Koningin, den Prins en Prinses Juliana. Het zal zijn een afdeeling van het korps Marinier ter sterkte van 75 hoofden. Het eene gedeelte van deze afdeeling zal zich opstellen Noordwaarts, het andere gedeel te Zuidwaarts van den hoofdingang. Bij deze eerewacht. zal zich bevinden de commandant van de afdeeling Mari niers. Het Wilhelmus daar ter plaatse zal wor den gespeeld door de Koniklijke Militaire Kapel, welke zich, evenals vorige jaren, nadat de Koninklijke Familie het Paleis aan het Noordeinde zal hebben verlaten, op snelle wiize zal overplaatsen van het Paleis naar de Ridderzaal op het Binnen hof. Een ander gedeelte van het korps Mari niers, ter sterkte van 50 hoofden, onder be vel van een luitenant, zal dienst doen aan weerszijden van de Heulstraat en aan de zijde in het Noordeinde, n.l. het gedeelte langs het gebouw der Nederlandsche Bank. De Mariniers zullen de groote tenue dra gen. Overigens wijkt het aandeel dat den mi litairen bij de a.s. opening van het nieu we zittingjaar der Staten-Generaal is toe bedeeld, niet af van het programma van vorige jaren. De eerewacht bij het Koninklijk Paleis aan het Noordeinde wordt betrokken door een sterkte van 109 hoofden, onder bevel van een kapitein, met het vaandel van het regiment en de Koninklijke Militaire Ka pel. Bij deze compagnie bevinden zich de commandant der Ie Infanterie-Brigade (Brigade Grenadiers en Jagers) met zijn adjudant en de commandant van het regi ment Grenadiers, met zijn adjudant. Een afdeeling van den Vrijwilligen Landstorm zal aan de afzetting van een gedeelte van het Voorhout mededoen, aan sluitende aan de grenadiers en bereden detachementen. Do politietroepen, 80 man, zetten het Binnenhof af. Van het Malieveld uit worden de gebrui kelijke minuutschoten afgegeven geduren- da den duur der plechtigheid. Maatregelen van orde. De voorzitter van de Vereenigde Ver gadering der Staten-Generaal, die tot ope ning van-de zitting 1928—1929 op Dinsdag 18 September 1828 zal gehouden worden in de Ridderzaal op het Binnenhof, heeft de eer kennis te geven: le. dat behalve de leden der Staten-Ge neraal en zij, die in ambtscostuum recht van toegang hebben, niemand zal worden toegelaten, tenzij voorzien van eene toe gangskaart. Ten einde de strikte handharing dezer bepaling te bevorderen, zal deze kaart bij den daarop aangeduiden ingang van het gebouw vertoond moeten worden aan de zich aldaar bevindende ambtenaren van po litie, die zullen worden bijgestaan door bo den der Eerste en der Tweede Kamer 2e. dat zij die op hunne toegangskaart tot het gebouw zijn toegelaten, verzocht worden zich bij hunne komst in de Ridder zaal zonder verwijl naar de voor hen be stemde plaatsen ie begeven en hunne plaats niet te verlaten, vóórdat de verga dering door den voorzitter is gesloten 3e. dat de toegang tot het gebouw geopend is van 11 uur des voormiddags af 4e. dat de toegang voor genoodigden na 12 uur zal gesloten worden 5e. dat voor het publiek een bepaald aantal plaatsen beschikbaar is op de tri bune. De toegang tot deze tribune is door den Zuidwesttoren (tegenover het gebouw der Tweede Kamer; 6e. dat, aangezien de overigens nog be schikbare ruimte voor de bovengenoemde Vereenigde Vergadering onmogelijk kun nen worden ingewilligd 7. dat alle doorloopende en andere kaarten, afgegeven tot toegang voor de vergaderingen van de Eerste Kamer en de Tweede Kamer der Staten-Generaal, voor de vermelde Vereenigde Vergadering niet geldig zijn. Deze mededeelingen strekken tot ant woord op de verzoeken van particulieren om toegangskaarten, mondeling en schrifte lijk bij het bureau der vergadering ingeko men. TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer is bijeengeroepen te gen Dinsdag 18 September te 3 uur. Aan de orde is dan: Aanbieding der Rijksbe- grooting voor 1929 en het opmaken van de nominatie voor het voorzitterschap. DE KONINGIN NAAR LIMBURG. Kaar de „Limb. Koerier"' uit militaire kringen verneemt, heeft de koningin het voornemen te kennen gegeven op een dag der volgende week de militaire manoeuvres in Zuid-Limburg bij te wonen. EEN NIEUW VOLKSDAGBLAD OP KOMST? De „Nieuwe Rotterdamsche Courant" tegen „De Telegraaf". Naar de a.r. „Rotterdammer' verneemt, zal binnen niet te langen tijd door de N.V. „Nieuwe Rotterdamache Courant" een zoogenaamd volksblad worden uitge geven. Dit blad verbindt aan die mededeeling een beschouwing omtrent de noodzaak voor „N.R.Crt." en „Handelsblad" om den strijd aan te binden tegen „De Telegraaf". De financiën voor „De Telegraaf" wor den voor een niet gering deel gehaald uit „De Courant", die een reusachtige winft oplevert. Hiermede worden „N.R.Crt." en „Handelsblad" dan beconcurreert. Van daar de wensch bij de deftige „N.R.Crt.", zoo concludeert de „Rotterdammer", om zelf ook een volksblad uit te geven. GENERAAL SNIJDERS NAAR INDIE. Men meldt aan het Haagsche Aneta- kantoor De gepensionneerde generaal C. J. Snij ders zal zich Woensdag a.s. per trein van 14.53 S.S. op reis naar Genua begeven en van daar per s.s. „Christiaan Huygens" naar Batavia reizen, teneinde gevolg te geven aan de uitnoodiging van de Ned.- Ind. Ver. voor Luchtvaart om de opening der luchtverkeersdiensten op Java bij te wonen. Deze opening zal vermoedelijk in de tweede helft van October geschieden. De generaal denkt ongeveer een maand in Ned.-Indië te vertoeven. Monument Dorus Rijkers. In een te Den Helder gehouden vergade ring is opgericht een comité, hetwelk zich ten doel stelt gelden bijeen te brengen voor een monument aldaar, waarin het red dingwezen langs de geheele Nederlandsche kust. zal worden gehuldigd. De plannen zijn ontstaan kort na de treffende ter aarde be stelling van Dorus Rijkers de toen uit alle plaatsen des lands ontvangen bewijzen van deelneming en de woorden, door de groote bladen aan dezen zeeheld gewijd, deden het denkbeeld opperen in den vorm van een monument een blijvende herinnering te behouden aan Dorus Rijkers. Het voorloo- pige comité, dat zich vormde, wist zich de modewerking te verzekeren van een groot aantal vooraanstaande Nederlanders en men heeft dezer dagen in de pers kunnen lezen, dat Z. D. H. de Prins der Nederlan den het beschermheerschap voor dit comité heeft willen aanvaarden. Het. uirioerend comité bestaat uit de heeren A. G. A. Verstegen, wethouder van Den Helder, voorzitter, L. Bandsma, direc teur van de gemeentelijke arbeidsbeurs en het bureau voor beroepskeuze aldaar, se cretaris, Bernh. Meijer, industrieel, pen ningmeester, aan welke drie heeren nog eenige commissies van bijstand zijn toege voegd, terwijl voorts een aantal vooraan staande inwoners van Den Helder zitting in dit comité hebben. Den penningmeester is een commissie toegevoegd, bestaande uit de heeren J. Kamman, gemeente-secretaris, J'. Zwart, inspecteur der belastingen, en A. Zuidervliet, directeur der Hoogere Han delsschool deze commissie zal voortdurend toezicht houden op de ontvangsten en uit gaven. Zooals boven reeds is gezegd, is het de bedoeling door do stichting van een natio naal monument alle bij de redding van schipbreukelingen op onze kust betrokken personen te huldigen. Dat dit monument zal komen in de stad van Dorus Rijkers, zal ieder billijken.Het thans tot stond gekomen comité zal zich allereerst bezighouden met de inzameling van geldenhet roept daar toe ieder Nederlander die sympathie voelt voor het plan, op een bijdrage voor dit doel te willen afstaan, eventueel een inza meling te willen houden. De gelden raceten worden gezonden aan den heer Bernh Meijer, Kanaalweg, Den Helder, postgiro rekening 94719, kantoor Den Helder. Nederlanders, dit is een nationale zaak, die aller sympathie verdient. Over het nvenschlievend werk, door onze stoere zee helden aan de kust bij storm en ontij aan in nood verkecrende schepen verricht, be hoeven wij niet uit te weiden; ieder Ne derlander is trotsch op deze landgenooten, deze eenvoudige, bescheiden mannen, die niet aarzelen hun leven in gevaar te bren gen waar dc pücht der menschlievendheid dit gebiedt. En het comité twijfelt dan ook niet of ieder uwer wil een steentje bijdra- ge,n aan de totstandkoming van dit natio nale monumerlt, dat tot in lengte van dagen de da-den dezer mannen aan dc vergetelheid zal ontrukken. Nederlandsche sturiieris naar Denenmarken Woensdagavond is te Kopenhagen aan gekomen een gezelschap Nederlandsche landbouwkundigen en veeartsen, teneinde een korte studiereis in Denemarken te ma ken. De veeartsen zullen in het bijzonder bestudeeren de methoden, welke in Dene marken gebruikt worden ter bestrijding van de tuberculose onder het vcc. Zater dag a.s. zal het gezelschap 't proefstation te Hilleroed bezoeken, terwijl de minister president Madsen Mygdal, de leden van het gezelschap op zijn buitenverblijf bij Ko penhagen zal ontvangen. Bond van Nederl. Schilderspatroons. Woensdag en Donderdag werd in den Schouwburg te Deventer de Algemeene Vergadering gehouden van den Bond van Nederlandsche SchilderBpatroons. De afge vaardigden werden ten stadhuize door het gemeentebestuur ontvangen en door den burgemeester, jhr. mf. T. A. M. A. van Hu- malda van Eysinga, toegesproken. Te ongeveer 11 uur Woensdagmorgen opende de voorzitter, de heer W. C. van As, van Sommelsdijk, de vergadering. Medegedeeld werd, dat het afgeloopen vereenigingsjaar zich had gekenmerkt door een groote mate van rust, welke geheerscht had. De Nationale Schildersschool verkeert in bloeienden toestand. Daar de Bondssecretaris verhinderd was de vergadering van heden bij te wonen, werd de behandeling der jaarverslagen tot morgen aangehouden. Als bestuursleden werden gekozen de heeren D. Scheer te Haarlem, E. J. Bruins te Kampen en A. Heyboer te Middelburg. Het afgetreden bestuurslid, de heer A. van Reekum uit Rotterdam, werd tot cere- lid van den Bond benoemd. Hierna had een bespreking met geslo- FEUILLETON. Uit het Engelsch van EFFIE A. ROWLANDS. Nadruk verboden. 3) HOOFDSTUK I. Ik ben hier gekomen om U, den oud sten vriend van mijn vader, te vragen of U mij de toekomst van uw dochter wilt toevertrouwen; of U mij Enid wilt geven voor mijn heel© leven 1 Zij heeft mij toege staan het te vragen, en U zult ook wel ge raden hebben hoe het met mij gesteld was. De jongeman die deze woorden sprak, was lang en knap en ongeveer vijf-en-twin tig jaar oud. Richard Emberson heette hij, van Ardwell Court, in het land van Sus sex. Hij kon zijn voorouders van vader's zijde in ononderbroken linie terugstellen tot op Willem van Normandië en toonde zijn afkomst door die atmosfeer van be schaving, die sommige oude Engelsche fa milies nog altijd omgeeft; terwijl hij van zijn gestorven moedere het donkere haar en de donkergrijze oogen met zwarte wim pers had geërfd, die onmiskenbaar op Iersch bloed wezen. Van haar had hij een zonnig karakter geërfd dat hem in trek deed zijn zoowel bij mannen als bij vrou wen. Dat er onpeilbare diepten in zijn na tuur waren werd nog maar door enkelen vermoed. Vijftig jaar voor den aanvang van dit verhaal, was Ardwell Court met de omge vende landerijen, in handen van vreemden overgegaan. Het was geen onvervreemd baar erfgoed en toen Dick's grootvader, deels door eigen dwaasheid, deels door be driegerijen van anderen, voor den onder gang stond, was hij gedwongen het te ver- koopen. Pas het vorige jaar was het land goed weer te koop aangeboden en er was algemeen vreugde in de heelc streek toen het bekend werd, dat de zoon van den oorspronkelijken eigenaar, Richard's va der. het wederom had teruggekocht. Niemand wist hoe Fortuna's rad deze wenteling gemaakt had, de zotste geruch ten deden de ronde, doch het feit bleef: Carlton Emberson was meester in het huis zijner voorvaderen en de oude vrienden zijner familie verzamelden zich weder rondom hem. Van alle gelukwenscben die men hem kwam aanbieden, waren geene zoo op recht als die van Colonel Anerly. Zijn land goed grensde aan dat van de Embersons; hij en Dick's vader hadden als jongens sa men gespeeld en ofschoon ze elkaar in die jaren weinig ontmoet hadden en de heer van de Hall een ernstig en zwijgzaam mensch was geworden, die geen ander ge zelschap dan van zich zelf noodig scheen te hebben, was de oude vriendschap, ten minste bij den Colonel, even sterk als altijd gebleven. Dick was hem vanmiddag komen over vallen, terwijl hij op de waranda van liet huis zat, een ruime uitbouw waar de Aner- ley's in den zomer een groot gedeelte van hun tijd doorbrachten. Deze waranda gaf uitzicht op den wei-onderhouden tuin en velden, die de trots en de vreugde waren van hun eigenaar. Colonel Anerley was lang en mager en had het spaarzame haar en de verbrande huid van iemand die jaren achtereen is blootgesteld geweest aan de verzengende hitte van de tropenzon. Achterover geleund in een grooten rieten stoel, een sigaar tus- sclien de lippen en een groot aantal kran ten en tijdschriften naast hem, zag hij er op het oogenblik uit als het toonbeeld van behagelijlc gemak. Hij deed nadenkend een paar trekjes aan zijn sigaar en antwoord de toen droog: Verwonderen doet het me nu precies niet. Die Iersche oogen van je Dick, ver raden hun geheim direct. De allereerste keer dat jij en mijn kleine meid elkander zagen, vermoedde ik wat komen zou. Hij zuchtte eens diep. Heeft u er iets op tegen? vroeg Dic-k in spanniag. Ik dacht nog wel, dat U er blij om zou zijn. Blij om het vooruitzicht het zonnetje van mijn leven te verliezen! Blij bij de ge dachte aan lange, vervelende jaren! Jonge man, je weet niet waar je over paaat! riep de kolonel uit. Daar' heb je nu bijvoor beeld mijn vriend Ralph Shakerley, met zes volwassen dochters; als je er nu eentje van hem overgenomen had, zou hij mis schien blij wezen! Maar Enid zou ik wel een paar jaartjes langer bij me willen hou den. En toch, in zekeren zin, ging hij voort, ben ik werkelijk blij, want er is nie mand dien ik liever schoonzoon zou willen noemen dan jij, Dick! Wist Enid dat jij vanmiddag zou komen? Do jongeman knikte. Zeker, antwoord de hij. We spraken gisterenavond af, dat ik om vier uur mijn officiëcle aanzoek zoek zou komen doen. Ah zoo! Nu verbaast het mij ook niet langer dat Enid, zoo heelemaal tegen haar gewoonte in, er niets voor voelde dozen middag met haar moeder mee te gaan en ook niet, dat zij bijna in tranen uitbarstte bij het vooruitzicht een paar verplichte be zoeken te moeten afleggen. Nee, kijk maar niet zoo, mijn waarde, ging hij met een geamuseerd glimlachje voort, toen hij de oogen van den jongen man verlangend den tuin in zag kijken, Mary nam het kind mee, al stribbelde ze nog zoo tegen en zoo gauw zullen ze wel niet terug komen. Je zult dus mijn gezel schap wel voor lief moeten nemen. Be roerd niet? merkte hij deelnemend op, toen hij Dick's lange gezicht zag. De jongeman lachte een beetje verlegen. U weet wel wat ik nu voel, nietwaar Kolonel? U heeft het zelf ook doorge maakt in Uw tijd. Misschien wel, was het antwoord, maar je kunt van een ouden uitgedroogde mummie van een gepensioneerd officier niet verwachten, dat hij zich zulke dwaas heden nog herinnert; die liggen verzon ken in het grijze verleden. Wat zegt je vader hiervan, Dick? - Hij is er erg mee in zijn schik. Ik had gewild dat hij meegegaan was, maaj: hij voelde zich niet erg wel, zeide hij. Ik UIT DE R ADI O-WERELD. Programma's voor Zaterdag 15 Sept. 1928. H il v e r s u m, 1071 M. 12.30—2.00 Lunchmuziek door het Trio Verhey. 2.00—4.30 Aansluiting van het Theater TuBchinsky te Amsterdam. Het Theater- orkest o. 1. v. Mav Tak „The ramblers", dans-orkest o. 1. v. Theo Uden Masman. Optreden van solisten. 6.007.45 Concert door het Omroep-or- kest o. 1. v. Nico Treep. Willy Kater, viool. 8.009.00 VAR A-uitzending. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. Uitsluitend K. R. O.-u i t z e n d i n g 12.30—1.30 KRO.- Lunchmuziek door het Trio Winkols. 5.30—7.00 Dinermuziek. Gramofooncon- ceri. 7.308.00 Spr. Mr. B. G. A. Smeets: Mis deelde on daardoor misdadige jeugd. 8.00 Uitzending uit Circus Strassburger. Tw^c muziekkapellen, o. 1 .v. Hr. Eckhardt en Hr. Voldrich. In do pauzo een rond gang met den microfoon, door het dieren park. 10.00 Persber. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 1.20—2.20 Het Carlton-Octet. 3.50 OrkeBtconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Nieuwsber. 7.15 Muziek. 7.20 Muziekbespreking. 7.35 Brahm's pianomuziek. 7.45 Sportcauserie. 8.05 Balladenconcert. 8.35 „Tommy's Tours", Koor, orkest en solisten. Vroolijke avond. 9.35 Actueel ecauserie. 9.50 Nieuwsber. 10.10 Ouderwetsche dansen. M. Thomas, sopraan. Orkest. 10.5012.20 Dansmuziek. „R a d i o- P a r i a", 1750 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Dansmuziek. 8.50 Symphonieconcert. Langenberg, 469 M. 12.301.10 Mechanische muziek. 1.252.50 Orkestconcert. 6.056.50 Mandolineclub „Harmonie 1909". 8.35 Vroolijke avond. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1250 M. (Z e e s e n). 12.205.20 Lezingen. 5.20—6.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.20 „Mona Lisa", tooneelspel in 2 actea van Schillings. Orkest. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.35 Muziekcauserie met muzik. illustra tie. 5.20 Jazzbandmuziek. 6.20 Orkostconcert. 8.20 „Mona Lissa, opera in 2 acten vaij. Schillings. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50 Fragmenten van „Manon", opera van Massenet. 10.35 Sluiten. ten deuren plaat© over de gestie van den Bond ten aanzien van de beide andere pa troonsbonden. Verschillende afdeelingsvoorsiellen werw den vervolgens behandeld. De voorzitter gaf in overweging om aad het Hoofdbestuur op te dragen, een on* derzoek in te stellen naar de mogelijkheid van het houden van een groote tentoonstel ling in 1930, bij gelegenheid van het 50-ja« rig bestaan van den Bond. Dit werd goed gevonden. Nadat de contributie was vastgesteld werd de vergadering verdaagd tot giste ren. moest U vooral de groeten doen en hij hoopte, dat U het hem niet kwalijk zon nemen, omdat hij toch zoo'n halve invalid^ is. Hij vroeg of U eens aan wilde komen, om cr eens met U over te praten? Ik zal morgenochtend komen, zei da kolonel. Wat scheelt je vader, Dick? Ik wou dat ik U dat zeggen kon, ani^ woorddo de jongeman. Hij weigert abso luut er eon dokter bij to halen. Hij kea zich zelf het best behandelen, zegt hij. Maar ik ben heelemaal niet gerust over hem. Hij is het laatste jaar zoo veranderd, is zoo oud geworden en zoo gedrukt. Heeft U dat nog niet opgemerkt? Het schijnt iets onnatuurlijks in iemand, die nog maar pas do droom van zijn leven heeft zion werkelijkheid worden: het terugkrijgen van zijn vroeger tehuis. Reactie! veronderstelde Anerley. Jaren en jaren achtereen is de boog strak gespannen geweest. Nu zijn werk voltoojd i3, komt dc inzinking. Dat is per saldo nftt te verwonderen. Wanneer ik aan je vader denk, ging de kolonel na een pauze voort, herinnor ik me nog altijd twee gebeurtenissen, die zoo diep in mijn geest gegrift staan, dat ik ze mijn leven lang niet zal vergeten. Vordt vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5