E DEKEN? Haarl.straat S!i)11 KOUDER WORST I HET KOHIER WORDT HET LEIDSGHE WOLLEN DEKENHUIS BOE KONING STADSNIEUWS. WOUBRUGGE. GEMEENTERAAD. De afscheidsrede van den burge meester De verbetering der O. L. School Uitbreiding electr. kabelnet. Voorzitter: cle burgemeester. Afwezig met kennisgeving de heer Van Ruiten. De voorz. opent de vergadering met ge bed. De notulen worden gelezen en goed gekeurd. Ingekomen stukken: Verzoek van 9 in gezetenen onder Alphen om vrijdom van tol op do brug alhier. B. cn W. stellen voor afwijzend te beschikken. De voorz. wijst er op, hoe onbillijk de grens is en dab Alphen niet medewerkt om dit te verbete ren, ook wat betreft de forensenbelasting. Hot voorstel van B. en W. wordt hierna goedgekeurd. De heer Van Dam had voor het verzoek gepleit. Verzoek van de feestcommissie van Hoogmado om 50 cent per schoolgaand kind subsidie. B. en V/. stellen voor dit toe te staan, indien er een nadeolig slot pp de feestviering valt te boeken. Do heer Tondu kan zich er mede vereenigen, als Woubrugge dat later bij een feest ook ont vangt.. Verzoek subsidie bestuur G'hr. H. B. S. to Alphen voor schoolgaande leerlingen. B. en W. stellen voor dit te verlcencn. Dit punt wordt na cenige bespreking tot een volgende vergadering uitgesteld. Verzoek van den Landstorm alhier om 50.subsidie. Ook daar was de lieer Tondu niet voor. Als do heeren Landstor- mers een gezellige samenkomst noodig hebben, moet dat niet uit de gemeentekas komen. De heer Boot zegt, groot voorstander van do Landstorm te zijn, denkende aan de revolutionnaire woelingen. Die vrees koesterdo de heer Tondu niet. De Voorz. wijst ook op die woelingen in 1918 en beveelt met volle vrijmoedigheid deze subsidie aan. Met 5 tegen 1 stem, die van den heer Tondu, wordt het voorstol aangenomen. Met alg. st. wordt de heer Van der Berg te Oude-Wetering tot vast keurmeester be noemd. De Voorz. verzoekt eervol ontslag als secretaris dezer gemeente tegon 15 Octo ber a.s. of eerder als het werk dit gedoogt Een breedvoerige bespreking volgt, nadat de voorz. het verslag had voorgelezen van de commissie benoemd in de vorige ver gadering, na het voorstel van den heer Tondu om het schoolgebouw niet te her stellen, doch te vernieuwen. De heer Tondu vraagt, of de lieer Lie- verso daarmede ook accoord gaat, wat deze toestemmend beantwoordt. Do heer Tondu deed de vraag aan. den voorzitter, waarom de minderheid in die commissie is genegeerd. Zonder tevoren de raad te hooren, is begonnen met het werk der horstelling. Indien de raad zijn voorstel had aangenomen, zou die uitgaaf vergeefsch zijn geweest. De voorz. erkent, dat dit eerst had kunnen geschieden, doch tot Kersttijd dat werk uit te stellen was niet oorbaar, ook met het oog op de ge zondheid der kinderen. Trouwens het oor deel der leden omtrent herbouw was spr. bekend. Spr. heeft de leden gehoord; zij zouden allen tegen stemmen. Doch mij had U dan ook moeten hooren, zegt de heer Tondu. Uw oord cel was mij bekend, zegt de voorz. uit de commissievergadering. De heer Boot zeide, dat er aan het ge bouw der openbare school wel wat te mo- derniseeren was, maar niet te verbeteren. De localen waren ruim en licht, ook drjk de rechterzijde in deze gemeente steeds loyaal de belangen der O. L. School al hier had behartigd, waarop de heer Tondu zeide, dat politiek van rechter of linker zijde er buiteji moest blijven. De heer Boot beweert, dat juist de heer Tondu dit bij het bezoek van de commissie in het schoolgebouw naar voren had gebracht, wat de heer Tondu een leugen noemde. De voorz. zeide daarop dit woord niet te kunnen toelaten, daar hij anders tot zijn spijt in deze laatste vergadering hem het woord zou moeten ontnemen, waarop do heer Tondu sprak van: ,,'t is min" en van „draaibord". Daarop liet de voorz. ander maal de hamer vallen. Met 5 tegen 1 stem, die van den heer Tondu, wordt de conclu sie van de commissie goedgekeurd. Punt 1. Aanbieding gemcenterckcning 1927. Gewone dienst werkelijke inkomsten 92.786.40, uitgaven 81.490.65. Batig slot 11.295.74. Kapitaaklienst inkomsten 12685.uitgaven 23388.40, nadeeli? slot 10703.40. De voorz. maakte de op merking, dat onder dat nadeolig slot het gemeentebouwland begrepen is, zoodat ei dus feitelijk geen nadeelig slot is. Do rekening wordt gesftdd in handen van een commissie. Punt 5. Reclame schoolgeld en punt 6 Suppl. kohier hondenbelasting, wordt na cenige bespreking afgehandeld. Bij de benoeming der Bouw- en be- drijfcommissie worden de zittende leden herkozen. Punt 9. Aanbieding begrooting Gemeentebedrijven. Wordt gesteld in han den van een commissie, bestaande uit de heeren Tondu, Van Ruiten en Van Dam, waarna nog cenige comptabiliteit regeling wordt afgehandeld. De voorz. deelt mede, dat tot uitbreiding van het kabelnet Hoek van de Veen en Groene Woud zal worden overgegaan. De kosten bedragen 1208.50. Dc heer \an Dam was er voor, ook de heer Tondu, ter wijl dc heer Noordam den wensch to ken nen gaf, dat op die kade ook lantaarfts worden geplaatst, terwijl de aanlegplaats van het overzetveer ter sprake komt, als zijnde zeer primitief. Do heer de Vette wijst er op, dat het polderbestuur van den Veender en Lijker- pokler buiten de bedijking daarop een toezicht heeft als zijnde buiten de kado liggende. Punt 11. Woonhui8tarief-verordcning electrisch bedrijf. Vast recht per maand per lichtpunt (minimum 3 lichtpunten) 25 cent. Bovendien per K. W. U. 20 cent, voor dc eerste 12 K. W. U. in Januari, No vember en December, idem 10 K. W. U. in Febr., MaartSept. en October en idem U K. W. U. van April tot en met Augustus, INGEZONDEN MEDEDEELING. BI 111111111111II1111111111111111111 i 111111111II11111111IIIII1111111111111111111111111111111111111111111111111111111 Reclame verkoop Tricotgoe^eren au onze portiek e GEBREIDE DAMESCORSAGES f 0.29 I 1 TRICOT MEISJESBROEKJES t 0.39 0.37 GEBREIDE KINDERBORSTROKKEN JAEGER TRICOT JONGENS-' nr E BROEKENU.0D Fabrikaat „Jansen Tilanus" JAEGER TRICOT HANSOPPEN 0.89 GEBREIDE DAMESHEMDEN U.BG GEM0LT0NNEER0E KINDER- DIRECTOIRS U.OU GEMOLTONfcRDE DAMES- DIRECTOIRS. Voorradig in ,-5 12 diverse kleuren li. 13 E u 1301 stopcontacten tellen niet mee. Dc heer Tondu zegt, het gaat in de goede richting; jammer dat het nog niet minder kon. Oók voor electr. kachels. Het voorstel werd met alg. st. goedgekeurd. Het rooilijnbesluit VoorwegZuideindo, werd van alle zijden bezien en besproken, met het verzoek van Mevr. Piek van Voort huizen om een nieuwe veestal te bouwen. De heer Tondu was ook, wat verbreeding van den weg alhier betreft voor een con tract op schrift. De heer Boot zet de toe stand aldaar uiteen. Algemeen goedge keurd. Vaststelling algemecne regeling tot ver strekken bouwcredieten aan ingezetenen ter bevordering cn bestrijding der woning nood. Ook over dit punt kwamen de mon den los. De heer Tondu vraagt of een rechtskundig advies is ingewonnen. Hij was niet tegen exploitatie van woningen, doch vreest dat het voor een'werkmans- beurs te hoog zal loopen. 't Is wél mooi, doch spr. betwijfelt of de arbeiders daar van zullen profiteeren, als zij zelf niet de aanvragers zijn, maar het bouwen in han den komt van de ambachtslieden. De heer Boot meent niet voorbeelden die bezwaren wel weg te kunnen nemen. De heer Noordam meent dat alle aan vragen toch door den Raad beoordeeld kunnen worden. Na een enkele wijziging op het voorstel van den hoer Tondu wordt de regeling vastgesteld. Het verzoek van E. van der Horst om een stuk grond te koopen van de. gemeen te aan den Kcrkweg wordt behandeld en op voorstel van den heer Tondu deze aan vraag aangehouden tot een volgende ver gadering, totdat Ged. Staten op het vorig besluit hun goedkeuring hebben gegeven. Hierna stond de voorz. van zijn zetel op cn sprak de volgende rede uit: Mijne heeren! Aan het einde der agenda gekomen, deel ik u mede, dat het Hare Majesteit be haagd heeft mij bij K. B. d.d. 27 Aug. 28 te benoemen tot burgemeester van Over telde. Bijna 12 jaren is het mij vergund geweest onder en met u te mogen arbeiden. Of ik geslaagd ben in mijn streven het belang der gemeente te dienen, deze vraag laat ik gaarne aan u over ter beantwoording. Steeds heb ik het goede en beste ge- wenscht, maar mijn arbeid is natuurlijk, gelijk van ieder ander vol gebreken ge weest. Ik vraag daarvoor uwe veront schuldiging. Hoewel ik mij heb verblijd in de mij te beurt' gevallen benoeming, valt mij het af scheid nemen van u en deze gemeente zwaar. Van u als raadsleden, zoo ook van hen, die heengingen, heb ik steeds groote steun en hulp mogen ondervinden. Hier voor ben ik ten zeerste erkentelijk, want bij de vervulling van het menigmaal zware en verantwoordelijke ambt van burgemees ter, dikwijls gebeukt door hooggaande politieke gemeentelijke golven, was cle steun van hen. die het vertrouwen der kie zers genoten, menigmaal hoog noodig. Die steun werd volop verleend; aan onze sa menwerking ontbrak niets en er heerschtc een onderling vertrouwen, een rustige at mosfeer om te werken aan de ware belan gen der gemeente en ten slotte was er een kameraadschappelijke omgang. Bij mijn installatie als burgemeester in deze gemeente heb ik gevraagd uw ver trouwen te mogen genieten en uitdrukkelijk gezegd, dat wanneer bij de behandeling der zaken, de gevoelens zouden rusten op een eerlijk gevestigde overtuiging, deze mijner zijds zou worden geëerbiedigd cn geen af breuk zou doen aan een eendrachtige sa menwerking. Aan u laat ik mede de beoor- cleeling, of ik deze belofte heb nagekomen, mijnerzijds mag ik getuigen, dat gij mij uw vertrouwen rijkelijk hebt geschonken. Ik ben u daarvoor erkentelijk; het heeft mijn taak verlicht en ik moge het getuigen, dat ik in deze gemeente veel verlies. ve\e banden moet verbreken, veel wat mij zeer nauw aan het hart ligt. moet verlaten om te gaan naar mijn nieuwe gemeente en daar het eervolle weliswaar, doch ook groote verplichtingen opleggend ambt van bur gemeester der gemeente Overschie ga aan vaarden. Staande te midden van u, die de waar digheid van den raad reeds jaren lang op zulk een bijzondere wijze hebt hooggehou den, te moeten eindigen de eendrachtige samenwerking met. U. om alleen te gaan naar elders, zij het ook met de beste voor nemens, maar in ieder ge.val zonder te we ten, wat. de toekomst mij brengen zal. mijne heeren gij zult het beseffen, dat. dit vertrek mij weemoedig stemt. Binnen enkele oogenblikken zal ik veel verloren hebben. Mijn werk was hier niet af; de vaartverbetering, de aansluiting aan het groote wegennet cle woningbouw, alle onvoltooide zaken, stille-getuigen van een niet volbrachte taak. Ik moge u heeren wethouders bijzonder danken voor dc wijze, waarop zij mij steeds hebt gesteund. Het is wel een eigenaardig toeval, dat. gij beiden juist degenen zijt, die geheel of bijna geheel mijn jaren als burgemeester hier doorgebracht, hebt medegemaakt. In deze zaal hebben wij bijna 12 jaren ge werkt, veel overwogen en. veel afgedaan. U beiden heb ik leeren kennen als mannen, die slechts één doelnastreven, n.l. de be hartiging van de belangen uwer gemeente. Ik wensch u toe, dat het geschonken wor de, nog jarenlang uwe krachten daartoe te wenden, maar tevens voeg ik daarbij het verzoek mijn opvolger te ontvangen, te steunen en behulpzaam te zijn op de wijze, waarop gij het met mij hebt gedaan. Heeren leden der bedrijven, bouw en financieele commissiën, ik zeg u dank voor uwe belangrijke arbeid. "Wanneer de waar de van dien arbeid bepaald mag worden naar de bedrijfsuitkomsten, dan is voorze ker door u nuttig werk verricht. Nu wij gaau scheiden, mogen we het elkander wel bekennen, dat wij in onze werkzaamheden niet ongelukkig zijn ge weest, maar ook tevens elkander met groote ernst voorhouden, dat al deze za ken nog in de naaste toekomst voortdu rende aandacht, behoedzaamheid, door zicht en beleid zullen vereischen om dat gene te behouden, wat moeizaam is ver overd. Mede dank ik alle ambtenaren voor het door hen verrichte werk. Ook van hun ar beid neem ik aangename herinneringen mee. Gaarne zal ik hen gedenken als mijn getrouwe medewerkersL die de groote uit gestippelde lijnen van 'de gemeentelijke huishouding hadden te' volgen, doch dik wijls juist in de uitwerking der gedachten cle grootste moeilijkhedta. hadden te over winnen. Al hebben zij veel, fetil werk verricht, zij mogen zich verzekerd houden, dat hun werk door mij wel steeds is opgemerkt en op juiste waarde geschat. En wanneer ik thans rondom mij zie en beschouw al datgene, wat hier met zorg zaamheid werd verzameld door hem, wiens liefde voor de kennis der oudheid ons aller overbekend is, clan kan ik niet nalaten ook hem mijn welgemeenden dank te betuigen voor de keurige wijze, waarop door hem het interieur dezer vergaderzaal is ver zorgd geworden en wat door hem in het be lang van het. gemeentelijk archief is ver richt. Voor hunne trouwe plichtsbetrachting dank ik in bijzondere mate de gemeente veldwachters. Correctief te moeten optre den is niet alleen een moeilijke, maar dik wijls ook een ondankbarè taak. Hun vraag ik op den ingeslagen weg behoedzaam en verbeterend opbouwend voort te gaan. Wanneer ik 's riiorgehs in mijn werkka mer ten raadhuize kwam, clan vond ik al daar steeds, hoezeer ik er dikwijls ook den vorigen dag vreemdsoortig had huisgehou den een helderheid, aangenaam aandoende en in den winter een aangename tempera tuur. Voor deze goede zorgen zeg ik Mej. van der Laan ten zeerste dank. Mijne hoeren, moge Gods zegen op uwe verderen arbeid rusten, moge Hij u krach ten geven in de -vervulling van uw menig maal zoo moeilijke taak. Van uw gemeente en hare ingezetenen neem ik in groote dankbaarheid de meeste aangename herin neringen mede. Mijn gedachten zullen nog vele malen in Woubrugge toeven. Mijne heeren, ik leg het voorzitterschap •an uwen raad bij dezen neder. INGEZONDEN MEDEDEELING. een WOLLEN Haaristr., hoek Donkersteeg 2-4-8 DE NIEUWSTE DE M0CI3TE DE E3EDK00PSTE. Wethouder Boot dankte dén burgemees ter voor al hetgeen hij in die 12 jaren voor de gemeente heeft gedaan, herinner de aan verschillende groote werken enz., die onder zijn bestier zijn tot stand geko men wenschte hem in zijn nieuwe gemeen te, die zooveel grootcr is, Gods hulp toe. De heeren Van Dam, Noordam en wet houder Lieverse sloten zich bij het gespro kene van den heer Boot aan. Hierna werd de vergadering gesloten. KATWIJK. Om den Miss Blanche Wisselbeker. Gisteren had de schietwedstrijd plaats om den Miss Blanche Wisselbeker. Hieraan zouden deelnemen de burgerwachten van Rijnland-Zuid en Rijnl. Noord. Op dea aangegeven tijd, te halfdrie waren alle schutters present bij de cantine om zich na loting voor de volgorde naar de banen te begeven. De commandant der Katwijksche burgerwacht, die cle leiding had, nam daar het woord om allen een hartelijk welkom toe te roepen. Spr. vestigde er de aandacht op, dat door de beraoeningen van den altijd actieven secretaris van Rijnl. Zuid, de heer Sehrassert Eert te Voorschoten, de „Vitto- ria Egyptian Cigarettes Company" te Rotterdam aan de kring Rijnl. Zuid een beker had aangeboden om deze onder en kele zeer gemakkelijk na te komen voor waarden als wisselbeker te laten fungee- ren. .Spr. meende aan genoenvle Maat schappij een hartelijk woord van dank ie moeten brengen voor deze welwilenclhoid tegenover de burgerwachten en tevens aan den heer Sehrassert Bert voor zi/i bemid deling in deze. Spr. uit den wensch dat de wedstrijd een aangenaam verloop mag heb ben en de vriendschapsband der burger wachten nog zou versterken. Kapitein Snij ders, toegevoegd officier aan den Inspec teur der Burgerwachten, bij den wedstrijd aanwezig, leste het eerste schot waarna de wedstrijd aanvang. Geschoten werd op schijf Burgerwacht, telling 110, afstand 100 M. Ieder korps bestond uit vijf schutters, die ie Ier 10 scho ten moesten schieten, voorafgegaan door een of twee proefschotèn, houding naar keuze. De uitslag was als volgt: Oegst- geester Burgerwacht No. 1 met 458 pt., Rijnsburg 2<le vijftal No. 2 met 452 punten, Katwijk No. 3 met 445 p., Voorschoten No. 4 met 434 p., Valkenburg No. 5 met 427 punten. Voor afleiding der reserven en die korps geschoten hadden was er ook een vrije baanwedstrijd. De uitslag hiervan was No. 1 A. J. Bakker, Oegstgeest, met 30 pt. en stennserie van 29 p., No. 2 L. y. Egmoncl te Rijnsburg 30 p., steunserie 26 p., No. 3 E. Schone\cld te Katwijk met 30 j., steun serie 24 p., No. 4. G. Vos Rijnsburg met 29 p., steunserie 29 p., No. 5. W. Colie3 te Oegstgeest 29 it., steunserie 27 p., Na afloop werd in de cantine door ka pitein Snijders met toepasselijke woorden de Miss Blanche Wisselbeker uitgereikt aan clen commandant te Oegstgeest, den beer Peltenburg, die in welgekozen woor den dankte voor clen -. gel uk wensch cn hul de hem en zijn mannen gebracht. Na ook den uitslag der vrije baanwedstrijd te heb ben medegedeeld dankte cle commandant van Katwijk clen kapitein voor de bereid willigheid om bij dezen wedstrijd aanwezig te willen zijn en feliciteerde de burger wacht van Oegstgeest nog persoonlijk met het behaalde succes, dat naar hij ^mpte, een aansporing zou zijn voor cle andeie me- dedingenden om de beker een volgsid jaar ma-chtig te worden. Dan. bleef men nog cenigen tijd gezellig bijeen. NOOTDORP. Geboren: zoon van W. van Leeu wen en Th. de Leur. Getrouwd: J. A. Post en Hoo- gendoorn. Katholieke Agenda Vrijdag. Lezing over het Bolsjewisme, St.- Antcniuspatronaat, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der Apotheken wordt van Maandag 10 Sept. tot en met Zondag 16 Sept. waargenomen door de Apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, Tel. 594 INGEZONDEN MEDEDEELING. U koopt deze hetr beste in. OPGERICHT 1875 Haarl.straat hoek Donkersteeg 2-4-6 ALLE maten, ook de grootste ALLE kleuren mis ALLE kwaliteiten ALTIJD GÖEDK00PER! ALPHEN AAN DEN RIJN Verkooping, Ten overstaan van de notarissen Jhr. Stoop en Mr. C. v. d. Lee had gisteren bij inzet en afslag de verkoo ping plaats van drie jjerceelen weiland, groot" pl.m. IS 1/2 H.A., behoorende bij de boerderij bewoond door den landbouwer Valkenburg te' Aarlanderveen. De percee- len werden in bod gebracht op 27402^ en afgemijnd op 200 door C. Anker le M ou- brugge. De gunning werd aangehouden. Wereldreiziger. Gisteren werd deze gemeente bezocht door eeli Duitscti ge/el- schap, de familie Robert Schaub und Aclolf Tomsiê. Zij waren Maart 1928 afgeceisd van Munster (Duitschland) met het duel in vijf jaar een reis om de wereld te maken. Het uit vijf personen bestaande gezelschap, dat de reis maakt met een hittenwagen, tracht door het verkoopen van kaarten gedurende den reis in zijn onderhoud te voorzien. Winkelstand. Het dameshoadenmaga- zijn van de firma C. de Groot van Egmond heeft een vergrooting en daarmede een aanmerkelijke verbetering ondergaan. Door cle thans verkregen ruimte werd bet m ge lijk gemaakt een keurige expositie uit te stallen, waaruit de dames ongetwijfel 1 een goede keuze zullen kunnen doen. In ver band hiermede verwijzen wc naar cc ad vertentie in het nummer van heden. BOSKOOP. Verdronken. "Woensdagavond werden twee kinderen \an een schipper, resp. 6 en 8 jaar oud, uit gezonden on: melk te halen. Nabij de klap- brug aan het. einde der Burg. Colijnntraat zijn beide in het schemerdonker te water geraakt. Het ongeluk werd bemerkt docr een huisgenoote van den heer v. d. V alhier die het jongste kon redden door zich te water te begeven. Het oudste is jammerlijk verdronken. ZOETERWOUDE. Wilhelmina-vereeniging. Gisteravond werd de 2e vergadering gehouden der Wil helmina-vereeniging in hel café „Ik 'eer nog" aan den Hooge Rijndijk. Omstreeks half negen opende do voorz., cle heer Uae. v. Es, de vergadering mét een woord van welkom tot de ruim 100 aanwe zige leden en verzocht de besprekingen kort en zakelijk te houden. Door den secr., den heer J. J. de Bruin, werden dc notulen gelezen welke onver anderd werden vastgesteld. Over het volgende punt' „uitbreiding 'be stuur" werd breedvoerig gesproken. Heb bestuur stelde voor een uitbreiding met leden en verzoekt daarbij tevens een'igo oudeve personen te doen kiezen. B j dé eerste besprekingen met den burgemeester omtrent cle plannen van de te houden feesten was door Z.Ed. dén wensch te ken nen gegeven het bestuur plaatselijk te hon den, waaraan hefc bestuur meende te moe ten voldoen. Door ecnige led'èn^ uit Hazerswo.idei (Groenendijk) werd hiertegen geprotes teerd zij meenden, dat elk lid rechten moet hebben. a Na een langdurige discussie werd beslot ten uit de door het bestuur gevraagde en cle ter vergadering gestelde candidateri zes personen te kiezen voor uitbreiding vart heb bestuur. Van de 101 uitgebrachte stemmen ver den gekozen de heeren J. P. de Bruin met 76, A. C. Hendrikse met 70, F. den Hertog met 04, W. J. van Beveren en Jac. Lein- merzaal beiden met 56 en P. van Amstei> dam met 44 stemmen. Alle narnen^ hun be noeming aan en hoopten op waardige vijze mede te werken voor heb slagen van de feesten. Bij de bespreking „feestelijkheden worct medegedeeld dat cle feesten'rullen gehou den worden op 26 en 27 Sept. a.s. op een terrein van clen heer v. Leeuwen, waarbij het de bedoeling is te houden: kinder- en volksspelen, ringrijderij per fiets en met paard en tilbury en den 2den dag in den namiddag ..Bloemencorso" waarbij een speciale afcleeling auto's verwacht wordt. Met een woord van dank voor de aange name discussies en met een aansporing al len mede te werken lot het houden va» een prettig feest werd deze vergadering door dén voorzitter gesloten. MUZIEK. Bond van Leidsche Zangvereenigingen. De omstandigheid dat deze Bond in het leven is geroepen om de algemeene zang- belangen tc behartigen, cle saamhoorigheicL te bevorderen en het kunstzinnig peil der concerten le verhoogen, geeft de richting aan op welke wijze wij tegenover deze ge combineerde uitvoering moeten staan. Wij zien in dit gezamenlijk optreden geen soort concours, geen poging om elkanders krachten te meten', doch enkel en alleen een pogen van elk afzonderlijk om het bes te van haar kunnen te geven. Langs dezen leiddraad willen wij ons dan ook richten bij de beoordeeliug van hetgeen ons- gisteravond in een eerste op treden van dezen Leidschen Zangvereeni- gingenbond werd geboden in Musis Sa crum. Alleen willen wij verklaren dat wij hier onder den invloed kwamen van de vraag, die zich aan ons opdrong, of wij hier nu niet van het goede te veel hebben in Legden. Als wij zoo eens nagaan wat en hoe er in Leiden wordt gemusiceerd in ver- eenigingsverband. dan komen wij tot een tel van nog al vele cijfers en dat weer ver menigvuldigd met het aantal leden, dan is dit een respectabel getal in mannen- of wel gemengd koor zingende stadgenooten. Wat op zich zelf niet zoo erg is als lief hebberij. doch allerminst bevorderlijk aan de kwaliteit van c' vereenigingen. Immers, waren er minder c - meerdere getalsterkte aan leden, dan zou dit het muzikale leven in Leiden op hooger peil heffen en een krachtiger finantieele verzorging toelaten. 2-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2