Ned. Oost-lndië. ONDERWIJS. Letteren en Kunst Rechtzaken. Faillissementen. SPORT. T nge- van. chil- ona- alen eten roe •h van ecnigen afstand "benevens hulpper soneel naar -de plaats des onheils begeven. De zwaargewonden werden in een zieken- luto naar het ziekenhuis te Briinn ge bracht. De reddingswagen moest den 60 v.M. langen weg eeuige malen afleggen. machinist en de stoker waren onmiddel- ijk dood. Een vreeselijken dood had de toker van den goederenwagen. Hij had juist de deur van den vuurhaard geopend, oen de botsing plaats vond. De ongelukki- werd door den schok in het vuur gewor- >en en verbrandde levend. Nog meer dooden. Nader wordt uit Weenen gemeld, dat iet aantal dooden thans 25 bedraagt. Men reest, dat alle achttien gewonden niet in even zullen kunnen blijven zoodat het iantal dooden nog belangrijk grooter zal in. De Tsjechische minister voor de spoor- vegen vertoeft op de plaats des onheils. Meisje door een tank gedood. Tragisch ongeval tijdens Britsche manoeuvres. Nabij Cuckfield (Sussex) is een meisje -an 19 jaar, wier identiteit nog niet kon worden vastgesteld, tijdens manoeuvres al daar door een tank gedood. Het meisje was van haar fiets afgestapt en op deu berm langs den weg gaan staan, om naar voorbijgaande tank te kijken. Plotse- ling moest deze echter uitwijken voor een 1 0 zeswielige vrachtauto, de tank beklom den berm. en 't meisje werd door een der rupsban den gegrepen. Voor zij bevrijd kon worden, moest een arm worden geamputeerd, doch toen was het leven reeds geweken. Een .voorbijganger, die het gevaar zag, had haar ïiog toegeschreeuwd opzij te springen, doch het slachtoffer had daarop geen acht ge slagen. De bestuurder van de tank, die als een der betrouwbaarste rijders van zijn batal jon bekend staat, was zoo ontdaan, dat hij per auto naar de kazerne moest worden gebracht. Grieksche studenten door bandieten Vele vrouwen gewond. Tijdens de drukke namiddaguren, als de trottoirs van Oxfordstreet te Londen moei- ijk begaanbaar zijn, zoo groot is gewoon lijk het aantal winkelende dames, is een ;ien meter lange en drie meter hooge 3chutting, waarachter een nieuwe winkel hui werd aangebracht, plotseling omgeval len. Het ongeval geschiedde zóó onvoor zien, dat slechts weinigen van haar, die zich juist op die plek bevonden, zich uit de voeten konden maken. Vele voorbijgan gers, bijna uitsluitend vrouwen, kwamen onder de schutting terecht en de meesten liepen lichte verwondingen op. Vier dames moesten echter naar het ziekenhuis wór den overgebracht, daar zij geheel verdoofd waren en na een uur kon slechts éón haar naam opgeven. De andere drie worden met X-stralen onderzocht. De schutting werd direct door de werklieden opgeruimd. Naar de oorzaak wordt een onderzoek bi jgesteld. tje, iele zoo .lvc Dood van een 70-jarige alpinist. Bij Gavarnie in een ravijn gestort. Uit Parijs wordt gemeld: Miss Isabella Lister, die ondanks haar 70 jaren telken jare nog bergtochten onder nam m het hooggebergte, is dicht bij'Ga varnie van een groote hoogte in een ravijn jestort. lor- De gidsen hebben haar lijk naar Gavar- ,65.nie kunnen overbrengen, De ongelukkige was een nicht va-n lord op Lister. Hassell en Cramer pechvogels. d0 Met eeu motorboot bij eu" Groenland op een rif geloopen. au Volgens een telegram van den gouver- ieur van Zuid-Groenland is op 6 September ?p (l afstand van den mond der ,er„ iimimtak-fjord een motorboot op een rif ers elo°P0n en gezonken. Aan boord bevon- en cn z.ich Professor Hobbs en de Ameri- aansohe vliegers Hassell en Cramer, die oor boot hadden gehuurd Alle inzittenden or- ?sten zich in veiligheid to brengen. Twee *roenlanders, leden van de bemanning, be- a-ven zich in een sloep naar Kanganiut om ulp te halen. Een hulpexpeditie met le- ïog kasmiddelen is thans onderweg om de icbipbreukelingen te redden en eventueel iet gezonken vaartuig te lichten. De dood van den bankier Loewenstein. Het deskundigen-rapport betreffende en dood van den uit zijn vliegtuig in zee estorten bankier Loewenstein is aan den ttst.ructierechter te Boulogne sur Mer toe ezonden. De beide deskundigen, dr. Paul en dr. iohn-Abrest, komen tot gelijke conclusie, .1. dat de dood veroorzaakt, is door het allen van aanzienlijke hoogte en dat op et oogenblik dat het lichaam in zee viel e bloedsomloop nog niet geheel had op- ehouden. De toxicologische ontleding heeft duide- ]k uitgemaakt, dat er geen mogelijkheid lestaat, dat er een intoxicatie heeft plaats :h- 6had. Ook cntbieekb elk spoor van geweldple- lng en de geneesheeren achten dan ook mogelijkheid van misdadig ingrijpen '«gesloten. ht 'g« Drama 700 Meter onder den grond. Iet een houweel den schedel ingeslagen. een bericht uit Bochum heeft daar een drama in een Krupp-mijn af gespoeld, 700 meter ondev den grond. 'Twee Oijnarbeiders raakten wegens een nietige orzaak in twist. Na een opgewonden .woor dwisseling nam de ecno een houweel en filed /ija teScnstander daarmede den b it lig 2 gassen trekker» "da or Hal Ie. Tengevolge van zwavelhoudende gassen, die uit de streek van Bruckdorf over het Zuidelijk deel van Haile trokken, werd de lucht aldaar zóódanig vergiftigd ,dat in de scholen talrijke kinderen ziek werden; twee scholen moesten gesloten worden. De gassen bleken van een nieuwe fa briek voor de verwerking van bruinkolen afkomstig te zijn. Naar de autoriteiten me- dedeelen, heeft de onderneming nog geen definitieve concessie verkregen, zoodat, in dien de gebleken gebreken niet omgaand worden verholpen, zij het bedrijf zou moe ten stopzetten. Do onlangs eerst afgebouw de fabriek heeft niet minder dan acht millioen mark gekost. Grieksche studenten door bandietenz ontvoerd. Een nieuwe bandietenstreek is gepleegd nabij het dorp Anavrita in Macedonië. Een groep studenten is aldaar door bandieten ontvoerd, die drie van hen vasthielden en de anderen vrijlieten om een losgeld te verschaffen van 500.000 drachmen, uit te betalen in dollars of pondon sterling. De regeering heeft onmiddellijk troepen uitge zonden om de bandieten op te sporen. Te vroeg zelfmoord gepleegd. Een postbode uit Saint-Dié, die sinds eenigen tijd vermist werd is ouder zeer tra gische omstandigheden teruggevonden. Een jager vond den man, die zich ver hangen had in het veld. Hij meende op zijn kantoor teruggekeerd 500 francs te hebben verloren en dit trof hem zoo, dat hij heb hoofd verlcoruit vrees, dat zijn supe rieuren hem zouden verdenken ze te heb ben zoekgemaakt, ging hij een eind aan zijn leven maken. Op het kantoor was intusschen sinds lang gebleken dat de man bij vergissing de tasrii van een collega doorzocht had cn dat de 500 francs zich nog in zijn eigen tasch bevonden. Een man die zijn eigen graf bezoekt. Een Elzasser, Schley geheeten, vertrok in 1S94 uit Straatburg om in Amerika zijn ge luk te beproeven, Toen hij dezer dagen te Straatsburg terugkeerde, kwam hij tot de ontdekking, dat hij officieel dood was. Toen hij 3-i jaar geleden vertrok, deelde hij niemand mede, waarheen hij zich zou bege ven. Korten tijd na zijn vermissing vond men~in het bosch een lijk, dat men voor het stoffelijk overschot van Scliley hield. On der zijn naam is het toen begraven. Een van de eerste dingen, die Schley na zijn terugkeer deed, was vergezeld van eenige vrienden, een bezoek te brengen aanzijn graf. De politie staat thans voor de moeilijke taak uit te zoeken van wien het. lijk is, dat 34 jaar geleden op naam van Schley werd begraven. Mussolini weigert een millioenen-erfenis. Men zal zich misschien wel herinneren, dat in December van het vorig jaar een da me, die te Montecarlo gestorven was, bij testament haar geheele vermogen, behou dens eenige legaten, aan Mussolini had vermaakt. De formaliteiten, noodig voor de over dracht dezer erfenis, werden dezer dagen vervuld. Naar de Italiaansche bladen melden, heeft de duce de erfenis, een bedrag van ongeveer zes millioen francs, formeel ge weigerd. Als hoofd van de Italiaansche re- gecring maakt hij slechts aanspraak op 700.000 -lire, die door de overledene aan verschillende Italiaansche instellingen, o.a. aan de oorlogsverminkten en aan het kan kerinstituut waren vermaakt. Onrust in Bangkok. Uit Bangkok wordt gemeld: Bij een bot sing tusschen de politie en een bende Chï- neezen zijn twee politie-agenten doodge schoten. De benden treden met den dag driester op. De politie bereidt drastische maatregelen voor. GROOTE BRAND IN EEN KAMPONG. Ongeveer 900 personen van have en goed beroofd, Aneta seint uit Batavia: Een geweldige brand verwoestte Maandagmiddag 'n uit gestrekt complex van uit blik opgetrok ken woningen in dc kampong Kwitang Le- bak. De brandweer was moeilijk te berei ken vanwege de diensten, die waren inge steld A'oor de bewaking van den Pasar Gambir. Tevens hadden tengevolge van ge brek aan een voldoende politiemacht ge weldige verkeersopstoppingen plaats, die de uitoefening van de taak van de brand weer bemoeilijkten. Toen de brandweer tenslotte na eenigen tijd arriveerde, had men de grootste moeite het brandende complex te bereiken, vanwege de afgele gen ligging, zoodat men nagenoeg werke loos moest toezien, terwijl de brand zich steeds meer uitbreidde. Eerst na geruimen tijd slaagde men er in eenige slangen op het vuur te richten, doch toen was heb pleit reeds beslecht. Nagenoeg alles op het ter rein van eenige honderden vierkante me ters was platgebrand. De militairen en de padvinders verrichten goede diensten. Een bevolking van omstreeks negenhon derd personen heeft haven en goed verlo ren. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De oorzaak is onvoorzichtigheid. Verduistering van 40.000.—. Een boekhouder gearresteerd. Aneta seint uit Batavia: De politie ar resteerde den heer J. Stikkel, boekhouder bij de makelaarsfirma de Gebroeders Dub. wegens verduistering van voertig mille Stikkel legde een volledige bekentenis al Hij leefde boven zijn middelen en verloor bovendien bij speculaties. DIOC. VEREENIGING VOOR HET R.-K. NIJVERHEIDSONDERWIJS IN HET BISDOM HAARLEM. Gisterenmiddag werd in „Amlcitia" Westeinde, den Haag. de vergadering van de Diocesane Vereeniging voor het'R. K. Nijverheidsonderwijs in het Bisdom Haar lem gehouden onder voorzitterschap van pastoor J. B. W. M. Möller. Behandeld werden het Nijverheidson derwijs en de wetgeving. De voorzitter leidde dit onderwerp in. Spr. wees erop, dat gelijkstelling van het openbaar en bijzonder nijverheidsonderwijs nog niet bestaat. Er moet op gelijkstelling aangedrongen worden ook in verband met het stopwetje van 1924. Spr. achtte het van belang, dat de vergadering zich wendt tot de Katholieke Kamerfractie en tot de Ka tholieke Staatspartij met het verzoek om de gelijkstelling te bevorderen. Voorts- wees spr. op het belang van het leerlingwezen volgens de N. O.-wet en van een, plaatselijke of regionale samenwerking op het gebied van het Nijverheidsonder wijs. Wat. deze samenwerking betreft., wees de voorzitter op het geval te Botterdam, w-aar twee Katholieke nijverheidsscholen voor meisjes aan de gemeente om subsidie hebben verzocht. De gemeente wil maar één school subsidiceren en nu heeft het gemeentebestuur er de betrokkenen op gewezen, dat zij het eerst onderling moeten uitmaken, wie van beide het subsidie zal ontvangen. Zooiets moest niet voorkomen. Katholieke organisaties zullen te voren overleg moeten plegen. Dat er op verschillende punten van de stad Katholieke nijverheidsscholen zijD, daartegen bestaat geen bezwaar, mits deze naar buiten voor subsidies enz. als één op treden bijvoorbeeld in den vorm van een centrale. Naar aanleiding van een opmerking uit de vergadering wees de voorzitter erop, dat het vaak voorkomt, dat het leerling wezen zoo wordt opgevat, dat een jonge kracht geen leerling is van den patroon, maar een helper van een ouderen gezel. De invloed van zoo'n gezel op den leerling is, wanneer de gezel modern is georgani seerd, dikwijls zeer funest. Zulk een wijze vah. tpepassing van het leerlingwezen is zeer gevaarlijk, men dient er direct mee uit te scheiden. De fout is, dat dit leer lingwezen niet steunt op de N. O.-wet. Geen leerlingwezen, of het moet op de N. O.-wet steunen, dan zijn de verschillende 'belangen voldoende verzekerd, meende spreker. Ook wees de voorzitter nog op de nood zakelijkheid, dat de R. K. leerkrachten zich organiseeren in den R. K. Bond van leeraren bij het Nijverheidsonderwijs. Uit de vergadering werd er nog eens op aangedrongen, dat de subsidies in centraal verband zullen worden aangevraagd. De kans op succes is dan veel grooter. Het groote bezwaar is tot nog toe geweest, dat de verschillende vereenigingen ieder voor zich koninkje willen spelen op haar eigen gebied. Van andere zijde werd hiertegen aange voerd, dat bij al te veel centralisatie de verschillende scholen niet voldoende haar eigen taak zullen kunnen vervullen. De voorzitter meende, dat het 'b beste zou zijn voor het bisdom Haarlem met een eenheidslijst te komen om subsidie bij het Rijk. Het centrale lichaam zou dan de Dio cesane Vereeniging kunnen zijn. Opgemerkt werd dat in Amsterdam een centrale school van den R. K. Vrouwen bond 'bestaat, welke een filiaal heeft; an dere centralisatie werd niet noodig ge acht. De voorzitter wees er op, dat deze rege ling niet voldoende is. Het gaat niet aan, dat een of andere organisatie zich tot cen trale opwerpt. De Bisschop heeft gezegd, dat het de plaatselijke jeugdcommissie moet zijn, die als- centrale optreedt. Het Katholiek Nijverheidsonderwijs be hoeft niet zooveel te kosten. Wij zijn met een sober maar deugdelijk onderwijs te vreden. Nu krijgen enkele scholen ruime subsidies- en andere krijgen niets. Ook het stopwetje lieeft ons veel kwaad gedaan. Wij moeten bij de Regeering aandringen op een ruimer en billijker verdeeling der gelden voor subsidies. Na ampele discussie, waarbij dr. Th. Verhoeven eenige zaken toelichtte, hecht te de vergadering haar goedkeuring aan het voorstel van den voorzitter, dat het bestuur zich zal wenden tot de Katholieke Kamerfractie en tot het bestuur van de Katholieke Staatspartij, waarhij gewezen zal worden op de dringende noodzakelijk heid van le gelijkstelling op het gebied van het Nijverheidsonderwijs, 2e opheffing van do belemmering voor heb Katholiek Nijverheidsonderwijs door het z.g. Stop wetje, 3e. uitbreiding van het aantal Ka tholieke nijverheidsscholen in verband met >.eb zeer groote aantal jongens en meisjes, die van onze lagere scholen komen en 4e. uitvoering van het leerlingwezen volgens de N. O.-wet, waarbij art. 39 dier wet zoo danig wordt gewijzigd, dat de avondscho len gelijk gesteld worden met de dagscho len. Voort-s werd heb bestuur opgedragen zoo noodig contact te zoeken met organisaties in andere bisdommen. Nog werd er op gewezen, dat een rege ling van het avond-nijverheidsonderwijs overeenkomstig het rapport der commis sie-van Wijnbergen een nadeel zon bren gen voor de bestaande nijverheidsscholen. Verzocht werd aan te dringen op een regeling, waarbij de bestaande scholen kunnen blijven voortbestaan zooals nu. De voorzitter deelde mede, dat ter be spreking van het rapport der commi&sie- -_an Wijnbergen'-een afzonderlijke vergade ring zal worden gewijd. Intusschen zullen de bezwaren niet zoo groot blijken als wordt verondersteld. Besloten werd de wenschelijkheid uit te spreken dat al de oi-ganisaties, die zich op 'net gebied van het Nijverheidsonderwijs bewegen, zich aansluiten bij de diocesane vereeniging. Deze aansluiting beteekent, dat zij tot samenwerking willen overgaan. Onderzocht zal dan worden in hoeverre die samenwerking zich zal kunnen uitstrekken met behoud van de zelfstandigheid der vereenigingen. Vervolgens zal in overleg met dr. Ver hoeven een regeling voor die samenwer king worden gemaakt. Hierna werd deze vergadering gesloten. Rijksuniversiteit te Utrecht. Naar het „Centr." verneemt is zeer spoedig de benoeming te verwachten van mr. A. I. M. J. Baron van Wijnbergen tot Curator der Rijksuniversiteit te Utrecht; als opvolger van dr. A. E. J. Baron van Voorst tot Voorst, overleden Commissaris- der Koningin in de provincie Noord-Bra bant en sindt 1899 curator der Universiteit te Utrecht. Piet Hein-penning. Ter gelegenheid van de 300-jarige her denking van de verovering van de Spaan- sche Zilvervloot door Piet Hein, heeft de Koninklijke Begeer door Jac. J. van Goor een penning laten ontwerpen met aan de voorzijde den beeldenaar van Piet Hein en aan de keerzijde een vierkant met als tekst zijn grafschrift. Aan elk der vier zij den staat een 17e eeuwsch oorlogsschip af gebeeld. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Foutief vervoer. Voor den Kantorechter Mr. Ligtenberg stond gistermorgen allereerst terecht J. Th. v. P. te Valkenburg, omdat hij koeien had. vervoerd anders dan per wa gen of san de hand. Ook was hem ten las te gelegd, dat de dieren over het land van een boer waren geleid. Voor het eerste feit eisohte het O.M. na verhoor van 2 getui gen a charge en 2 getuigen a décharge 6 of 3 dagen. Voor het tweede feit vroeg de ambteuaar vrijspraak. Verd. werd voor het eerste feit veroordeeld tot 5 subs. 3 dagen hechtenis. Voor het tweede feit werd hij vrijgesproken. Dronken. G. v. d. I. te Leiderdorp had in be schonken toestand verkecrende een op loopje veroorzaakt. Na verhoor van den verbalisant, Rijks veldwachter de Boer, werd verd. veroor deeld tot 5 subs. 2 dagen. Het O. M. had 3 of 2 dagen geëischt. Het verkeer. A. v. D. te Katw ijk had te Noordwijk met zijn auto links gereden en geen sig naal gegeven op een plaats waar de vei ligheid van het verkeer zulks vereischtc. Na verhoor van den Rijksveldwachter Esluiis, werd de zaak 8 dagen aangehou den tot het hooren van 2 getuigen. C. B. Melk sl ij ter te L e i d e n, had ver keerd een wielrijder gepasseerd, waardoor een aanrijding met een derden wielrijder was gevolgd. Na verheor van 2 getuigen eischte heb O. M. 4 subs. 2 dagen. Vonnis schrifte lijk over 8 dagen. J. O. te Leiden, welke verdachte niet wae verschenen, was bij de Spanjaards- brug met zijn vrachtauto ach/teruitgere den zonder er daarbij op te letten, dat achter hem eenige autos' stonden, zoodat hij een dezer auto's aangereden had. Bo vendien had verdachte geen spiegel aan zijn wagen gehad waardoor hot hem on mogelijk wae geweest den weg achter hem te overzien. De ambtenaar vroeg 6 of 6 dagen voor het eerste en ƒ3 of 3 dagen voor het tweede feit. De kantonrechter veroordeelde tot 2 maal 3 subs. 2 maal 3 dagen. W. T. te Den Haag had te Noordwijk op' den Gooweg bij heb passeeren van een weg die op den Gooweg uitkomb meb zijn auto meb een zeer groote snelheid zonder signalen te geven gereden, waardoor de veiligheid va-n heb verkeer in gevaar was gebrachb en een wielrijder die van den zijweg kwam, aangereden werd. Deze wielrijder kon nog van zijn fiets springen maar het rijwiel werd gegrepen. Uit de getuigenverklaringen kwam de schuld van verdachte vast te staan. De ambtenaar vroeg 15 subs. 10 dagen. De kantonrechter bepaalde het schriftelijk vonnis op heden over 14 dagen. Th. A. T.teLeiden had op de Zuidsin gel rijdende met een vrachtauto, bij het passeeren van de Oranjegrachb, geen sig nalen gegeven, waardoor een wielrijder aangereden was. Een drietal getuigen verklaarden allen, dat ze geen signalen hadden gehoord. De ambtenaar eischte 5 subs. 5 dagen. De raadsman van verdachte, Mr. v. Ewijk, was van meening, dat de getuigenverkla ringen min of meer vaag waren en meb voorzichtigheid moesten worden aanvaard. Bovendien geloofde spr. niet, dat de vei ligheid van het verkeer daar ter plaatse vordert, dat signalen worden gegeven. PI. concludeert tot vrijspraak. Schriftelijk von nis over 8 dagen. J. F., oer; reizigers van de Philips Fa brieken, welke verdachte niet was ver schenen, had op den Gooweg te Noordwijk met een groote snelheid gereden, waar door hij niet tijdig had kunnen stoppen en een hooiwagen die van een zijweg kwam aangereden, omver had gereden. Een der getuigen verklaarde, dat do snel heid roekeloos was geweest terwijl tevens bleek dat de remmen niet in orde waren, De ambtenaar vroeg 30 subs. 20 dagen voor heb te hard rijden en 10 subs. 10 FLORIS DE ZESDE Even toch een woord van hulde Aan den grooten Floris Zet', Floris Vijf was steeds de laatste Nog uit de historieles. Want na ruim zeshonderd jaren Treedt er wéér een Floris op, En die zit, net als de vijfde Ook de grooten op hun kop. Floris Vos je bent begonnen, Je zei A, dus zeg ook B, Floris, zeg, als 't noodig zijn mocht Desnoody 't heele A, B, C. Floris hou nu koppig vol, man, Ook al ga je in de bak, Als je denkt, dat je een tol ziet Bei je handen op je zak! Als er één over den dam is Het woord „schaap" gebruik ik niet- Dan wil niemand meer betalen Zooals je bij Muiden ziet. Als daar dan de tol gerooid is Floris, trek dan verderop, En bevrijd dan heel ons Holland Van die malle tollenstrop. En men zal dan zeker zeggen, Ah' dèt eenmaal is geschied; Kijk, een Vos verliest zijn haren, Maar zijn streken toch maar niet. dagen voor het niet in ordo zijn van de lemmen. Schriftelijk vonnis over 14 da gen. Jac. P. to L e i d e n- had toen van den F.lationswcg een Brockway-bus de le Bin nenvestgracht wilde oprijdeD, door met zijn fiets op den weg te blijven staan, don chauffeur van de bus in zijn voornemen belemmerd. Uit getuigenverklaringen bleek, dat- verdachte ondanks herhaalde signalen en te:kens niet wilde op zij gaan. De ambte naar vroeg 4 of 4 dagen. Veroordeeling 3 subs. 3 dagen. Uitspraken. J. A. H., Amsterdam, met een auto rij den zonder letter, 5 of 3 dagen; A. S., met een motor rijden zonder rijbewijs, als- voor; J. v. d. H., Jaarsveld, met een auto rijden zonder spiegel, 3 of 2 dagen; D. W., Noordwijk, openbare dronkenschap, 5 of 3 dagen; J. ten H., idem, alsvoor; C. H. v. d. L., fietsen zonder licht 3 of 2 dagen; W. T., idem alsvoor; A. van S. den B., zonder vergunning muziek maken 1 of 1 dag; J. A. overtreding politiever ordening Leiden, alsvoor; C. J. B., open bare dronkenschap 5 of 3 dagen; T. B.„ fietsen zonder licht, 3 of 2 dagen; H. B., Haarlem, openbare dronkenschap, 5 of 3 dagen. Waar geen woonplaats vermeld, is deze te Leidon. Uitgesproken: G. van Eykel, koopman, Oegsbgeest; curator mr. H. v. Ewïjck, te Leiden. VOETBAL. Duitschland en Engoland. Voor de eerste maal sedert den oorlog zal een vertegenwoordigend Duitsch elftal een wedstrijd in Engeland gaan spelen. Het is wel geen elftal, dat het geheele Duitschland vertegenwoordigt, doch ecii door den Berlijnschen Voetbalbond samen gestelde ploeg. Het voe-tbal in Berlijn staat echter op het oogenblik op een hoog poil, zoodat men kan verwachten, dat een zeer sterke ploeg de reis zal ondernemen. Het Berlijnsche elftal zal op 20 October te Wimbledon tegen een vertegenwoordi gende ploeg van de Isthmian League «pe len. LAWNTENNIS. De tennisser Scheurleer krijgt oen ongeluk. Naar de „N. R. Cfc." verneemt heeft de heer J. G. Scheurleer in de buurt van Luik een auto-ongeval gekregen. Hij is met zijn wagen tegen een boom gereden en heeft zijn knieschijf gebroken. Zelf heeft hij zijn vrienden van het voorgevallene op de hoogte gebracht. De heer Timmer en mevr. Wetselaar zijn naar Luik vertrokken, waar Scheurleer in het ziekenhuis is opge nomen. POSTDUIVEN. „De Zwaluw" (Hillegom). Wedvlucht voor oude en jonge duiven vanaf Vilvoorde, afstand 152.5 K.M. De loslating geschiedde te 8.10. De uitslag is als volgt: 1, 4 en 14 Gebr. Zwaneveld; 2, 13, 16 en 20 M. Koek; 3, 10, 12, 17 en 19 J. Reeuwijk; 5, G, 7, 8 en 18 P. van der Reep; 9. Jos. Lubbben; 11. P. Seijsener; 15. W. Beijersbergen. Do le duif bereikte haar hole te 95725 met een gemiddelde snel heid van 1419.6 M. per minuut; de laatste prijswinnende duif kwam aan te 102957 met een gemidd. snelheid van 1085 M. per minuut. Zondag a.s. wordt gevlogen vanaf Soignies, afstand 202 K.M. „De Vooruitgang" (Nieuwkoop). Wedvlucht met oude en jonge duiven vanaf Vilvoorden (België), afstand 148 K.M, In vrijheid gesteld 8 uur. Aankomst le duif 9.47.4 uur. 1. P. Pietersen, 2. A. v. Houten, 3. St. Akerboom, 4. P. Piotcrsen, 5., H. v. Zan ten, 6. G. Voorsluis, 7. A. v. Houten, 8. en 9. H. v. Zanten, 10. P. Pietersen, 11. St. Akerboom, 12. en 13. G. Voorsluis 144 J. Voorsluis, 15. G. Voorsluis, 16. St. Aker boom, 17. P. Pietersen, 18. St. Akerboom. Aankomst laatste duif 1.55.2 uur 3—2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7