EISCKT GOEDE KWALITEIT i Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. toch voor de „goede zaak" had ie wat De vergadering kwam, feestelijk en grootsch. Eerst het jaarverslag. Daarin de mededeeling, dat op een der winteravonden, „bijzonder geslaagd" een goochelaar en 'n paar komieken waren op getreden. Kosten honderd gulden. Onze spreker, overigens een en al offer voor de 'actie, kreeg 'n steek in zijn hart. Toen de secretaris onder applaus van de vergaderden z'n notulen had gearres teerd gekregen, zei de spreker van den avond tot het bestuur: Hoort eens, hee ren, als gij hier in een katholieke vereeni ging houder gulden veil hebt voor een feestavond met komiekelingen, dank ik er voor te spreken voor 'n tientje. Veertig gulden vraag ik '*t was niets te veel en anders gat ik naar huis. Tableau., en tie 40 pop werden betaald. En graag". BRUTALE PROPAGANDA. De „Res.bode" schrijft: Zooals men weet, houden ook dit jaar de neutrale georganiseerde dames in Den feaag een z.g. winkelbeurs, waarvan het hoofddoel is een speciale reclame te ma ken voor het neutrale en voor katholieken ongenietbare blad de „Dameskroniek". Aangezien deze dames in de reclame voor deze winkelbeurs een speciale pro paganda eischten voor hun neutraal week blad, hebben wij geweigerd de ons aan geboden advertenties te plaatsen, wat een ieder volkomen logisch en begrijpelijk zal vinden. De reclame van de katholieke pe,rs, is nu eenmaal niet uitsluitend voor geld te koop; ook beginselen spreken daar een jvoordje mee. In plaats van deze beginselen te eer biedigen en zich te houden aan een re clame voor de winkelbeurs, gooien de dames het nu over een anderen boeg en op zeer brutale wijze, die allerminst met het gangbare begrip „dames" strookt, trachten zij nu propaganda voor hun blad onder de katholieken te maken. Zoo hebben zij Zondag een aantal man nen gehuurd en die met borden en cir culaires voor de uitgangen onzer katho lieke kerken gezet om op die wijze de door ons geweigerde propaganda toch te voeren. Op welk een brutale wijze dit geschied de bleek aan de kerk in de Assendelft- ptraat. Zondagmorgen wezen enkele kerkgan gers, vóór de Hoogmis, dezen propagan dist op het onwaardige van deze pro paganda en verzochten hem zich daar te verwijderen, wijl de grond eigendom was yan de kerk. De man weigerde echter hieraan te voldoen, opmerkende, dat hij uitdrukkelijk last had gekregen zicli daar op te stelen. Men waarschuwde toen den pastoor, die naar buiten kwam en den man verzocht zich van zijn grond te verwijderen. Do man antwoordde nu, dat wijl de „"Residentiebode" geweigerd had de ad vertenties op te nemen, hij last had ge kregen zich aan den ingang van de kerk op te stellen, om op die wijze de katho lieken te bereiken. Pastoor Beysens verzocht daarop an dermaal den man zich te verwijderen, daar de grond waarop hij stond eigendom was van de kerk en hij deze propaganda daar niet wenschte. De man bleef echter pertiment weigeren zich te verwijderen. De pastoor was toen gedwongen de po litie te waarschuwen, die toen aan dit schandelijk en brutaal optreden een einde maakte. Ook bij enkele andere kerken zijn deze „dames" op een dergelijke schandelijke wijze opgetreden. Intusschen als zij meenen, op die wijze propaganda te maken voor hun beurs, zullen zij zeer bedrogen uitkomen. Zij hebben zich nu in een zeer leelijke kaart laten kijken- Een demonstratief wegblijven van de Haagsche katholieken op deze winkelbeurs zal het. eenige en o.L juiste antwoord zijn van de katholieken tegen dit weinig be schaafd en anti-katholiek optreden van de dames" van de „Dameskroniek". R. K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „SL Franciscus van Assisië". Bondsraadsvergadering. Gisterenavond hield de bondsraad een flink bezette vergadering, onder leiding van den bondsvoorzitter A. A. van Ha- mersveld. Na een kort openingswoord deed hij mededeelingen over het aanstaand congres te Amsterdam, over de arbeidsmethode en arbeidsbemiddeling voor onvolwaardige arbeidskrachten en over het aanstaand congres van het Internationaal Christelijk Vakverbond, deze maaud te München te houden. Aan beide congressen zal door den bond worden deelgenomen. De functionneering der afdeelingen werd ampel besproken. Een overzicht gaf hij van het resultaat der actie voor de slujting der winkels op R. K. feestdagen te vieren als Zondag. Met genoegen constateerde hij, dat steeds meerdere winkels gesloten wor den, dank zij de samenwerking in deze met de R. K. Middenstandsvereeniging. Over de verdere actie voor do doorvoe ring van de Rijkswettelijke regeling op de Winkelsluiting werd uitvoerig gesproken en het bondsbeBtuur vrij mandaat gegeven Ook werd in herinnering gebracht de re sultaten van de actie ten gunste van het administratief personeel van Van Gend en Loos. Het bondsbestuur blijft in deze diligent. Medegedeeld werd, dat door het bestuut overwogen zal worden, do noodzaak van een nieuwe enquête naar het plaatsen van tijdelijke werkkrachten in het winkelbe drijf. Besloten werd de Commissie voor de eventueele herziening voor de contributie regeling met twee leden buiten het bonds bestuur uit te breiden. Over de verzekering van de leden bij overlijden, werd medegedeeld, dat aan Concordia een opgave zal worden ge- Met voldoening werd: herinnerd- aan het welslagen van het Rechtspositiecongres te Utrecht. Bij de bespreking hierover, kwam vooral de groote outstemdheid tot uiting over de weinige belangstelling van den kant der R. K. Kamerleden met name het gering bezoek. Aan de uitvoering van de besluiten werd goedkeuring gehecht. Besloten werd de jeugdpropaganda te stellen in handen van een persoon, waar voor de heer Berendsen, uit Utrecht werd aangewezen. Door sommigen werd sterk de aandacht gevestigd op het overwerk op de kantoren door onderwijzers, ambtenaren, militairen enz. Met medewerking der afdeelingsbestu- ren zal het bondsbestuur hierover een en quête instellen, terwijl het Hoofdbestuur hierbij nog opdracht werd gegeven om te overwegen in hoeverre zij kan worden uit gestrekt tot het avondwerk van de be dienden zelve. Als uitvloeisel van de besprekingen op hot Rechtspositiecongres, werden alvast eenige punten van actie vastgesteld voor den eerstkomenden tijd. Wettelijke rege ling van de vacanties, betere regeling van de salarissen en betaling van overwerk, vrije Zaterdagnamiddag voor de kantoor bedienden. Een afdoende regeling der ar beidsbemiddeling. Jaarlijksehe periodieke verhoogingen van salarissen. Aan de bondsraadsleden werden ter ver gadering de stellingen ter bestudeering uit gereikt. Ingekomen was het bedanken van den redacteur. Het bondsbestuur deelde mede, dat tot aan de eerstvolgende bondsverga dering, de goede functioneering van het orgaan gewaarborgd is. In de vacatures voor de afvaardiging voor de Federatie van Handels- en Kan- toorbediendenvereenigingen in Nederland, werd benoemd de heer Vermeeren uit Bre da, terwijl de afdeeling Tilburg zal worden verzocht om een afgevaardigde aan het bondsbestuur voor te dragen. Dit in ver band met de overeenkomst bij de totstand koming van de fusie dezer afdeeling. Eenige wijzigingen in het reglement der Werkloozenkas werden besproken en goedgekeurd. Van de rondvraag werd een ruim gebruik gemaakt, waarna de voorzitter op de ge bruikelijke wijze de vergadering sloot. Stichting van een nieuw R. K. Ziekenhuis te Eindhoven. Van bevoegde zijde wordt aan de „Msb." gemeld, dat met goedkeuring van Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-Bosch, te Eindhoven een R. K. Stichting in het leven is geroepen, met het doel in overleg met de gemeente Eindhoven te komen tot oprichting en exploitatie van**ecn nieuw R. K. Ziekenhuis. De stichting heeft de Eerw. Zusters van Heerlen (Kleine Zusters van den H. Jozef) bereid gevonden om de verpleging op zich te nemen, terwijl Dr. van Moorsel, direc teur van het Groote Ziekeuhuis te 's-Her- togenosch, de gewenschte voorlichting geeft. Op 30 Juli zond de stichting aan B. en W. van Eindhoven een voorloopig plan voor een financieele overeenkomst in en zij hoopt binnenkort, zoodra een antwoord van B. en W. is ingekomen, tot het ma ken van bouwplannen te kunnen over gaan. Werklooze burgermusici. Tot den minister van Defensie is na mens vele werklooze burgermusici, zelf werkloos zijnde, telegrafisch een klacht gericht over het bevorderen hunner werk loosheid door militaire musici. Behalve losse werkzaamheden vervullen zij ook vaste betrekkingen in koffiehuizen en bioscopen in en buiten hun garnizoe nen. Momenteel is zelfs een burgermusicus te Rotterdam verdrongen door een fluitist van de Koninklijke Militaire Kapel. Ver zocht wordt maatregelen te treffen tot be scherming van het bestaan der burgermi*- sici en hun gezinnen. Stichting „Vogelenzang". Onder groote belangstelling had. Dins dagmorgen de officieele opening plaats van de stichting „Vogelenzang', een stich ting van de vereeniging tot Christelijke verzorging van Krankzinnigen in Neder land. Naast de bestaande stichtingen de zer vereeniging: Veldwijk, B'oemendaal, Denn^noord en Wolfheze, is hiermede de vijfde slichting geopend. De Valeiius-kli- niek te Amsterdam behoort eveneens tot. deze vereeniging. De voorzitter van het centraal bestuur, prof. Lindeman opende de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze, waarna ds. A. M. Donner van Den Haag, lid van het cen traal bestuur, de openingsrede uitsprak. Spr. deelde mede, hoe de vereeniging op een aanvrage van Ged. Staten in Noord- Holland tot de stichting van dit vijfde huis hadden besloten. Gekocht werd een terrein van 40 H.A., liggende in de ge meenten Bennebroek en Hillegom, op de grens van Noord- en Zuid-Holland. De eer ste nog niet voltooide bouw der stichting wordt thans geopend. Is ze gereed, dan zal ze plaats bieden aan 180 mannen en 200 vrouwen. Wordt later de tweede bouw vol tooid, dan zal er plaats zijn voor 800 pa tiënten. De stichting heeft alleen derde klas, benevens een z.g. open afdeeling. Hierna sprak de geneesheer-directeur, dr. A. iT. de Blinde, die releveerde dat de nieu we inrichting het nieuwere karakter zal hebbsn zor.der een gestichte- of gesloten afdeeling, maar met een sanatorium of open afdeeling, waarin patiënten dus zon der de omïr.eusc krankzinnig-verklaring opgenomen en behandeld kunnen worden. Nog voerden o.m. het woord: dr. J. B. S. Schuurman Stekhoven, inspecteur van het geneeskundig staatstoezicht-, de heer Kooiman na-mens Ged. Staten van Noord- Holland en de burgemeester van Benne broek. Hierna werden ververschingen aangebe den en be-stend er gelegenheid het terrein en de gebouwen te bezichtigen. INGEZONDEN MEDEDEELING. STAAT AAM DE SPSTS ONGELUKKEN. SPOORWEGONGEVAL TE B0RCUL0. Drie wagons vernield. Twee gewonden. Gisterenmiddag is op het stationsempla cement te Borculo tengevolge van verkeer den wisselstand de locomotief van een goe derentrein op een drietal goederenwagens ingereden. De wagens werden totaal ver nield. Van de twee arbeiders, die met het lossen der wagens bezig waren, kreeg de een, zekere S. een ernstige hoofdwonde, de andere, M., werd licht aan den rug gewond. Verdronken. Gistermorgen is uit het Foxholstermeer te Groningen het lijk opgehaald van den negentien-jarigen jongeman Nienhuis van Foxhol, die sedert Vrijdag werd vermist. Overreden en gedood. Te de Wijk is het 7-jarig zoontje van den heer H. Rijkeboer dat plotseling de straat overstak, door den auto van den heer Stern uit. Hoogeveen overreden. Het kind is kort daarop overleden. Te Zutphen is zekere J. W. in zijn kosthuis van de trap gevallen en dood opgenomen. Auto-ongeluk te Laren. Gistermorgen ongeveer half tien wilde de heer B., automobilist uit Amsterdam, ter hoogte van het Rozenlaantje een hand kar te Laren (N.-H.) passeeren. Op hetzelfde oogenblik kwam een auto uit tegenovergestelde richting. De heer B. raakte het stuur kwijt en reed tegen den auto op, waarna de wagen tenslotte tegen een boom reed. Twee inzittende dames, de cchtgenoote van den heer B. en haar vrien din, mevr. B., werden uit den auto geslin gerd. Een ijlings ontboden geneesheer kon echter geen verwondingen ontdekken en gistermiddag konden zij per trein naar Amsterdam terugkeeren. Ook van de drie inzittende heeren werd niemand gewond. De auto van den heer B. werd geheel ver nield, de andere kreeg hoegenaamd geen Aan de gevolgen overleden. De arbeider W„ die de vorige week te Alkmaar van den waagtoren was gevallen, is in het ziekenhuis aan de gevolgen over leden. De 25-jarige B. Kommer te Assen, die Zaterdaga\cnd te Smilde van zijn motor werd geslingerd is Maandagnacht in het ziekenhuis te Assen overleden. Inbraken in Haarlem's omgeving. Een verdachte Duitscher gearresteerd. Uit Haarlem meldt men aan de „Tel.": Den laqtsten tijd bleken de omliggende plaatson en vooral Bloemendaal, een ge liefkoosd operaiieterrein voor inbrekers te zijn. Dan werd d&ar wat gestolen, dan hier weer wat vermist. Soms waren het betrekkelijk groote geldsbedragen, een an dere maal juweelen of zilverwerk. Bewoon de of onbewoonde huizen werden met het zelfde animo „bewerkt". Men had het ver moeden, art de schuldigen zelfs bij dag hun practijken uitoefenden. In alle geval had men te doen met geslepen en behen dige lieden, die gezien de regelmaat waar mee zij te werk gingen er blijkbaar een vak van maakten. Natuurlijk stelde de Bloemendaalsche politie een uitvoerig onderzoek in onder leiding van den commissaris, den heer A. Hiemstra. Vermoedelijk heeft dit resultaat gehad, daar gistermiddag achter een on bewoonde villa is gearresteerd de 23-jarige Duitscher G. M., tijdelijk vertoevende te Rotterdam. Op hem zijn gevonden een paar handschoenen die bij een inbraak te Heemstede waren ontvreemd en waarvan hij de herkomst niet kon aangeven. Hoe wel hij tot nu toe ontkent, is dii een ster ke aanwijzing tegen hem. De politie meent dan ook een zeer goede vangst te hebben gedaan. Brutale diefstal. Gisterennacht is in den Opperd te R'dam een ruit verbrijzeld van de etalage welke de dentist-mecanicien S. aldaar op no. 135 heeft. Met een flinken steen werd de rui', ingegooid, waarna de dief alle kunstgebitten welke hij kon bemachtigen heeft weggehaald. Tot zijn spijt zal deze brutale dader tot de erkenning moeten ko men, dat het niet alles goud is, wat er blinkt, want de gebitten waren slechts met verguldsel gesierd. De waarde wordt geschat op 25 gulden. Deze diefstal is daarom zoo brutaal, daar op 10 M. afstand een nachtwaker heeft ge zeten en er te half drie nog gecontroleerd was. Om drie uur bemerkte men, dat de ge- bibten verdwenen waren. Een onderzoek met een politiehond had geen resultaat. Ontmaskerd, Een wirkelierster in dranken te Delft vermiste gedurende het laatste half jaar geregeld flesschen met verschillende dran ken van de toonbank. Zij verdacht van deze diefstallen tenslotte een vrouw, die meer malen in der, winkel kwam en steeds een tasch bij zich droeg. Hetgeen zij kocht, be taalde zij met groot geld, zoodat de winke lierster in de huiskamer achter den winkel moest wisselen. Om de dievegge te snap pen, plaatste de winkelierster een rijtje flesschen, gevuld nieb water, zonder kurk of stop, doch alleen met een capsule be dekt, op de toonbank. Toen nu verleden week de bedoelde vrouw in den winkel kwam en wat zij kocht, met groot geld be taalde, ging de winkelierster als altijd weer in de huiskamer wisselgeld halen. De vrouw verliet, na het geld ontvangen te hebben den winkel, maar bij het heengaan druppel de het water reeds uit haar tasch. Zij was nu spoedig ontmaskerd. Offerblokken gelicht Te Hoeven zijn in de kerk de offerblok ken door een insluiper gelicht. Naar schat ting wordt een bedrag van circa 10 gulden vermist Sjef van Dongen naar Amerika? Zondag vertoefde Sjef van Dongen te Tilburg. Volgens de „M. T. C." zou hij ver schillende aanbiedingen uit Amerika ont- vangen hebben en niet ongenegen zijn hier op in te gaan. Je moet maar pech hebben. Men schrijft uit Tilburg aan het „Hsgz.": Het is voldoende bekend, dat smokke laars soms- verduiveld handig zijn in het be denken en uitvoeren van trucs, waardoor de rijksambtenaren er tusschen worden ge nomen. Maar, nu er gedurende <le laatste jaren aan onze zuidergrenzen zoo schrik barend veel gesmokkeld wordt zijn ook de kommiezen natuurlijk meer dan ooit op hun qui vive en jarenlange practijk heeft hen veel geleerd. Dat is dezer dagen aan de grens weer gebleken, althans in een plaatsje nabij de Belgische grens, Riek Drie smokkelaars waren er op uit ge trokken om jenever op den kop te tikken en zij waren daarin ook reeds gedeeltelijk geslaagd. Maar, daar het tegenwoordig niet zoo gemakkelijk meer gaat, namen de mannen hun toevlucht tot een truc. Twee hunner vulden zich op met stroo, terwijl de derde de gesmokkelde jenever meevoerde. Deze laatste bleef natuurlijk op behoorlij ken afstand van zijn twee stroo-genooten. U snapt wel, denk ik, wat de bedoeling der mannen was. De kommiezen zouden na tuurlijk direct op de stroo-smokkelaars aan vallen en hen visiteeren, en de andere had dan de gelegenheid ongehinderd er tus- schen uit te knijpen. Een prachtig idee inderdaad, als je het maar volhoudt. Maar, dat deden de mannen juist niet. Want, toen ze eenmaal in Riel waren aangekomen, waanden zij zich vermoedelijk reeds zoo veilig, dat ze gedrieën verder trokken. En zoo kon het gebeuren, dat zij een oogenblik later door de kommiezen werden betrapt en toen was, o noodlot, de man-met-de-jenever de eerste, die gevisi teerd. werd Zoo'n arme pachter. De vroeger pachter van den tol aan de Vechtbrug, C. J. de Graaf, wonende te Heemskerk, heeft aan de vroedschap van Weesp de smeekbede gericht een vordering van 7774.98, die de gemeente op hem heeft, te anr.uleeren. Hij zegt den raad, dat hij door den tol alles heeft verloren en ge heel verarmd is. Het gemeentebestuur van Weesp was medelijdend genoeg om den stakkerd te helpen, maar toog eerst, op onderzoek uit. Men ging aan het cijferen en kwam tot de conclusie, dat de arme stakkerd van 1 Ja nuari 1925 tot 6 April 1928 ruim ƒ30.000 moet. hebben ontvangen en aan pachtgelden een bedrag van rond 18.000 had afgedra gen. Toen voelden B. en W. niets voor kwijt schelden. ONGELUKKEN. DE SPOORWEGRAMP BIJ BRüNN. Nadere bijzonderheden. Het aantal dooden tot 20 gestegen. Uit Praag worden nog over de treinbot sing de volgende bijzonderheden gemeld: Gisterenavond bedroeg het aantal doo den bij het spoorwegongeluk in Saitz bij Brünn 20. Daar onder de ruïne van den eer sten en den tweeden wagen nog eenige rei zigers opgesloten ritten, moet men er re- bc dc tc de ge de BLOEMEN NAAR HET ZUSTERHUIS IN DE DRENTSCHE VENEN Maandag 17 SeptemberDit wordt de groote dag voor Klazienaveen en omge ving! Dan zal eindelijk het Zusterhuis, de Stichting der katholieke vrouwen van Ne derland, worden ingewijd! Dan zullen de eerw. Zusters, Dochters van O. L. Yrouw van het H. Hart, feestelijk worden inge haald, om er haar zegenrijken arbeid van ziekenzorg en volksontwikkeling te begin- I nen. Iedereen verheugt zich met de verschil lende Parochies in en rondom Klaziena veen, welke vanuit dit nieuwe Centrum van licht en liefde do koesterende stralen der dienende naastenliefde gaan genieten en wij allen uit het gansche Vaderland, roe pen de goede religieusen van Klazienaveen een hartelijk wolkom toe. Dat welkomstwoord zal weldra weerklin ken bij monde van de Presidente der Ne- derlandsche Vrouwenbonden. Mevrouw Steenbcrghe-Engerigh, als deze op aan staanden Maandag het Zusterhuis aan do eerw. Zusters ovedraagt. Het huis is inder daad klaar! Zullen de Zusters er zich ook thuis gevoelen? Ongetwijfeld ja, want voor zich zelf zijn zij met alles tevreden, maarhet dalei Het dak zal er zoo be drukkend zijn, bezwaard door den schul denlast, die er helaas nog op rust Wie wil heipon dat te verlichten? Wie stuurt er 'n bloemetje, om op die wijze de eerw. Zusters te toonen, hoe zeer men haar komst naar 't Veenenland op prijs stelt en hoe men in haar werk en zorgen eenigs- zins wil deeien? O, stellig, wij hebben reeds geofferd (wij allen?) anders kon het Zus terhuis nu immers niet worden geopena. Maar nu gaan we de kroon op het werk zetten; nu kijkon T>ens na, wat et- nog naar Utrecht kan worden gezonden:] 'n enkel roosje, 'n vollen ruiker, of mis-'\' schien 'n geheele vliegtuiglading vol bloo- men voor den openingsdag, bloemen, om hot zware „zilveren" dak af te lichten/ bloemen om te plaatsen in het kapelletje, waar kunstvaardige handen van een edela geefster reeds het altaar en de communie bank hebben geschonken. Iedere gave, ook de geringste, zal zoo dankbaar worden aanvaard, want behalve het belaste dak is er ook nog het magazijn van verplegingsartikelen ter uitleening on der de bevolking, waaraan nog, o, zooveel mankeert! Tot aan de vorige verantwoor ding was er aan giften ontvangen 6356.65, Later nog ƒ19.50. Als nu dit saldo a 6375.15 eens kon worden verdubbeld op het inwijdingsfeest Dan was de schuld gedelgd, dan kwam heb magazijntje ras gevuld 1 Zouden ook de Heeren hun ondersteuning willen schen- ken Ieder gift is welkomStuurt U Uwe bij? dragen a.u.b. aan het Centraal Bureau, Douwstraat 67 te Utrecht, per postwissel of anders per Giro-overschrijving op No, 66306 kt. Utrecht. Daar wordt alles om te zamen aan de eerw. Zusters te worden aangeboden. Alles, wat tot en met Zaterdag op 't Bureau te Utrecht bin nen komt, kan als Uw feestbloemen voor den Inwijdingsdag naar Klazienaveen wor den meegenomen met- of zonder naamver- melding op de lijst, zooals de schenkers eo de geefsters dat wenschen. De gaven, die later inkomen, kunnen nog in het octaaf van het openingsfeest worden neergelegd aan den voet van het altaar in het kapelletje, waar de eerw. Zusters dage lijks zullen bidden voor allen, die de wo ning hielpen bouwen en inrichten voor haar en voor haar Goddelijken Bruidegom, on zen Drentschen landgenooten ten Zegen! BERN. HOLTHAUS, Utrecht ,1, 70 Li: a] kening mede houden, dat het aantal doo den nog belangrijk hooger wordt» Do slacht offers zijn Duitschers en Oostenrijkers. Het aantal zwaargewonden bedraagt 33, licht gewond worden naar schatting 40 tot 50 passagiers. Het ongeluk is te wijten aan een verkeerden wisselstand. De wisselwach* ter is geschorst. Hij zal strafrechterlijk ver volgd worden. Het terrein van het ongeluk bood een vreeselijken aanblik. De rails waren eenige meters ver uit den grond gerukt. Een sig- naalmast was afgeknapt. De beide locomo tieven, ever als de tenders en de 3 eerste wagens van den goederentrein zijn volledig vernield. De toestand van de meeste zwaargewofl den is dusdanig, dat voor velen het ergste moet worden gevreesd. Uit do puinhoopen klonken luide kreten ®0 om hulp, gekerm en geschreeuw, dat dan bier en daar soms verstomde, wanneer <1® zwaargewonde de oogen voor altijd sloot. De politie en de brandweer zetten <1® des cnheils af. Onmiddellijk hebben

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6