BUITENLAND BINNENLAND. 19e Jaargang WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1928 No. 5974 Öe ABONNEMEK'SPRIJS bedraagt bij vooruitbetaling: Voor Leiden 19 cent per week. f2.50 per kwartaal Bij onze Agenten 20 cent per week. f2.60 per kwartaal Franco per postf2.95 per kwartaal Het Geïllustreerd Zondagsblad is voor de Abonué's ver krijgbaar tegen betaling van 50 ct. per kwartaal, bij voor uitbetaling. Afzonderlijko nnmmcrs 5 ct., met Geïllustreerd Zondagsblad 9 ct. - Dit blad verschijnt eiken dag uitgezonderd Zon- en Feestdagen. II Bureaux: RAPENBURG No. 10 - LEIDEN TEL. INT. ADMINISTRATIE 935 REDACTIE 15 GIRONUMMER 103003 POSTBUS No. 11 DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT: Gewone advertentlën 30 cent per regel Yoor Ingezonden Mededcelingen wordt het dubbele van het tarief berekend. Kleine advorlentiën, van ten hoogste 30 woorden, waarin betrekkingen worden aangeboden of gevraagd, hnur en ver huur, koop en verkoop f 0.50. Dit nummer bestaat uit twee bladen. HET PATRONATENCONGRES in Den Bosch. Nog dezer dagen heeft men in dit dag- I blad voor Leiden en omgeving, uitvoerig I kunnen lezen over de goed-overwogen, stel- I selmatige „propaganda van 't Communisme onder de Russische jeugd". De titel is als een waarschuwing, welke men niet onna- I denkend in liet voorbijgaan moet lezen, In maar welke men in zich moet cpnemen, en waarmede men op zijn verdere reis reke ning dient te houden. Zeker in de ideeen wereld is het van beslissend belang, voor uit te zien. cn rechts te houdenMen be- hoeft de propaganda van het Communisme E onder de jeugd niet te overschatten, men 1 mag haar toch ook niet onderschatten. Deze propaganda is de vergiftigingsbacil, welke overal in de lucht hangt, en waar tegen men zich moet versterken, innerlijk en uiterlijk. En het gevaar voor velerlei dwaalleeringen, waarvan het Communisme een uiterste consequentie is, is juist de groote reden, waarom de Katholieke jeugd dient te worden beschermd, dient te wor den gepatroneerd, dient te worden opge voed tot „mcnschen", die kennen hun plaats 'ten opzichte van God en ten op zichte van hun medemenschen. Een uiterst belangrijk gebeuren in de wereld van Jeugdinstellingen en Jeugd- vereenigingen is het Congres, dat op 25 en 26 September a.s. in Den Bosch zal wor den gehouden, en waartoe zijn opgeroepen alle Besturen van B. K. Jongens-Patrona ten in Nederland. Het is het 2e Nationaal Congres. Het le Nationaal Congres werd gehouden te Utrecht, op 14 en 15 Juli 1914, kort voor den grooten oorlog. Het Patro- naatswerk in Nederland, begonnen in 1903 bestond toen ruim 10 jaar. Gelei- I delijk had het zich ontwikkeld, cn strekte f zich in 1914 uit over Ï60G0 beschermelin- I gen. Het was een beteekenende beweging geworden, en veel goeds was reeds tot i stand gebracht. Toch was nog lang niet overal het besef van het nut en de nood zakelijkheid van het Patronaatswerk voor de half-volwassen jeugd doorgedrongen. Nog te veel parochies, ook in de grootere steden misten dit instituut van opvoe- j ding voor de rijpende mannelijke jeugd, en nog duizenden jongens bleven verstoken j van den heilzamen invloed, die over hen j kon uitgaan van het Patronaat. Daarenboven was men zich nog niet ten volle bewust van de wijze, waarop bet Pa- tronaatswerk moest worden uitgeoefend. Omtrent de fundamenteelo beginselen, waarvan men bij dit werk van opvoeding moest uitgaan, heerschte nog niet voldoen de klaarheid. Kortom, uit den drang der omstandigheden groeide het eerste Patro naten-Congres, en het is de verdienste van dit eerste Congres, dat het klaar en dui delijk heeft uitgesproken, le. hoe nuttig en noodzakelijk moet worden geacht, lei ding volgens den geest van het Patronaat gezinsleiding voor de niet-leerplich- tige jeugd, en 2e. op welke wijze deze jeugd in de'eerste jaren van den rijpenden leeftijd meet worden geleid. Sindsdien is er veel, heel veel gegroeid in en rondom het Jeugdwerk. Kon men bij het eerste Natio naal Congres van Patronaten zich tevre den stellen, met te omschrijven de betee- kenis en werkprogram van het Patronaat, thans bij het tweede Nationaal Congres zal vóór alles het probleem van den gods dienst in de opvoeding der rijpende jeugd worden gesteld. „Verdieping van het gods dienstig leven door het Patronaat" is dan ook de titel van de eerste inleiding, te houden door den Weleerw. heer F. Frenc- ken van Breda. Met dit onderwerp staat het Congres aanstonds in het brandpunt der jeugdvragen van den nieuwen tijd. De bespreking van deze inleiding is zon der twijfel de veiligste, de meest positieve bestrijding van de dwalingen, waartegen onze Roomsche jeugd en jongelingschap op kantoren en fabrieken en op straat heeft te waken en te strijden; het gods dienstig leven immers, consequent doorge voerd is de alles-overwinnende kracht van God zelf door den mensch, de alles-over winnende kracht op leugen cn bedrog van Communisme en haar voorloopers op den weg der dwaling. Daarom dan ook zooveel mogelijk pTofiteeren, voordeel behalen van het te houden Patronaten-Congres op 25 en 26 September a.s Daarom dan ook deze waarschuwing: „Verdieping van het gods dienstig leven door het Patronaat", niet onnadenkend voorbijgaan, maar in zich op nemen, en op anderen doen overg^gn. Daarom allen, die met hart en ziel met geloof, hoop en liefde werken aan de vor ming en groot-wording van onze Roomsche jeugd, op naar Den Bosch Daarom ook allen, hedenavond naar het Gezellenhuis in Leiden, waar de voorbe reiding zal worden getroffen, opdat de aloude stad Leiden ook in dit opzicht haar naam moge waardig zijn. Kapelaan KEMPERMAN. U Sepfc, 1928. VS^KENBOND. DE VOLKENBONDSVERGADERING. Algemeer.e beschouwingen gesloten. Commissiewerk begonnen. Gisteren zijn de algemeene beschouwin gen tcr Volkenhonds vergadering gesloten. Gistermiddag zijn daarop de werkzaam heden in do commissies aangevangen. In de derde (de ontwap.enings-) commis sie heeft de Tsjecho-Slowaaksche minister van buiienl. zaken dr. Benesj een overzicht gegeven van de drie zittingen, die het co mité in den loop van het Volkcnbondsjaar gehouden heeft en waarin een serie model- verdragen voor arbitrage, juridische be slechting van geschillen en verzoening zijn uitgewerkt, benevens een aantal modellen voor non-agressie en neutraliteitsverdra gen. Besloten werd een sub-commissie van vijf leden in te stellon, ten einde de model verdragen aan een nadere bestudeering te onderwerpen. Daarna begonnen de algemeene beschou wingen over den stand der ontwapenings- werkzasmheden. Tot dusver kwamen al leen de Nocrsche gedelegeerde Lange en de Portugeesche gedelegeerde d'Oliveira aan liet woerd. DE ONTRUIMING VAN RIJNLAND. De Locarno-statcn weer bijeen. Bevredigend verloop der eerste besprekingen. Gisternamiddag om circa vijf uur zijn in Hotel Beau Bivagc te Geneve de bespre kingen over de kwestie der ontruiming van het bezette gebied tusschen dc Loc-arno- moger.dheden begonnen. De Duitsche Rijkskanselier Muller, staats-secretaris Von Schubert, de Belgi sche minister van Buitcnlandsche Zaken Hymans, do Italiaansehe Raadsgedelegee.r- de Scialoja én de ïrairsche minister van Buitenlandsche Zaken Briand, begaven zich naar den salon van den Britschen gedelegeerde lord Cushendun, waar in te genwoordigheid van enkele tolken en se cretarissen de beraadslagingen plaats von den. Te elfder ure nam ook de Japansche Raadsgedclegeerde Adatsji er aan deel, zoodat men eerder van een conferentie der vertegenwoordigers van den Gezantenraad zou kunnen spreken. De conferentie duurde tot even voor acht uur. Bij het verlaten van Cushenduivs sa lon weigerden de deelnemers volstrekt zich over liet besprokene uit te laten. Er werd slechts een kort communiqué gepubliceerd, waarin wordt gezegd, dat de besprekingen over de ontruiming van het bezette ge bied tot een gedachtenwisseling hebben ge leid, die Donderdagochtend om tien uur zal worden voortgezet. Bij geruchte verluidt dat de besprekin gen zeer levendig zijn geweest en een be vredigend verloop hebben gehad. DE REDE VAN BRIAND. Een antwoord van Müller. De Duitsche rijkskanselier heeft gister avond de pers ontvangen. Müller wees er op. dat hij zoowel in het parlement ?ls daarbuiten de Volkenbónds- gedachte heeft gepropageerd. De rijkskanselier legde er den nadruk op, dat hij gesproken heeft over het ont- v apeningsprcbleem niet als partijman, maar als vertegenwoordiger van het Duitsche volk. Als partijman zou hij in den vorm van zijn crifiek neg scherper zijn*geweest. Briand heeft er op gewezen, dat men verplicht is vertrouwen in den Volken bond te hebben. Hierin is Müller het vol komen eens met Briand. "Wij moeten ons echter goed rekenschap geven van de posi tie van het Duitsche volk. Het volk wil overtuigd zijn van de prestaties van den Volkenbond en dit kan slechts door daden geschieden. Duitschland heeft steeds het standpunt ingenomen, dat het met ontwa pening in élappes genoegen neemt. De ontwapening van Duitschland en van de overige overwonnen landen is bedoeld als het begin van een algemeene ontwape ning en dit wordt niet beschouwd als een belofte aan Duitschland alléén, maar aan alle volken. Het is goed, dat dit thans eens in Ger.ève gezegd werd. Zinspelende op de rede van Briand zeide Müller, dat men geen moeilijkheden moét zien, die er niet zijn en dat men het Duit sche volk cok niet in een moeilijke positie moet brengen. Zeker. Duitschland is een milliocnenvtlk, van 65 millioen, dat zich nog steeds uitbreidt, maar dat kan men Duitschland moeilijk verwijten. Spreker gelooft niet meer aan de. moge lijkheid van een nieuwen oorlog, hetgeen hij staaft met financieele argumenten. Ver volgens staat hij stil bij de enorme presta ties van Duitschland wat de ontwapening betreft. Duitschland :s wel is waar in staat zijn industrie voor oorlogsdoeleinden dienst baar te maken, maar dit kan niet in kor ten tijd geschieden. In een volgenden oor log zal het voor alles aankomen op zware artillerie, tanks eii vliegtuigkampen, die Duitschland niet meer bezit. Evenmin heeft het v/apenvoorraden, zonder welke een regeering er niet aan kan denken een oorlog te beginnen. Een volgende oorlog zal volgens den rijkskanselier voor alles een machine-oor log zijn. Wat de kwestie van dc handels- marine betreft, waarop Briand heeft ge zinspeeld, begrijpt Müller niet, dat dit gel den kan als een argument tegen de ontwa pening der overige landen. Deze handels marine was voor Duitschland edn levens voorwaarde om zijn schadevergoedingsver plichtingen te kunnen nakomen. Vervolgens wees Müller er op, dat de Duitsche regeering de ontruiming van het Rijnland verlangt. Duitschland meent, dat het de ontruiming zoowel op juridische gronden als van uit het standpunt van een practische vredespolitiek mag vragen. Briand twee dagen naar Parijs. Naar de correspondent van de „Matin" te Genève meldt, zal Briand Vrijdag en Zaterdag le Parijs vortoeven, om aan de zittingen van den ministerraad deel te nemen. Zondag zal hij naar Genève tcrug- keeren om aldaar de besprekingen in zake de ontruiming van het Rijnland voort te zetten. DUITSCHLAND. Uitsluiting in de textiel-industrie. 40.000 arbeiders getroffe n. Uit München-Gladbaeh ,vordt gemeld: In de zitting van Ge werkgeversorganisa tie in de textielindustrie van Miinchen- Gladbach, Bheydt en omstreken zijn dc eischen van de vakvereeniging niet voor inwilliging vatbaar verklaard en werd be sloten tegen 25 dezer een uitsluiting te proclameeren. De maatregel treft ongeveer 40.000 ar beiders. SPANJE COMPLOT ONTDEKT. Een drukke nacht. Arrestaties in het geheele land. Te Madrid is een complot ontdekt, dat ten doel had het huidig dictatoriaal réi gieme omver te werpen. De juistheid hiervan is inmiddels vau officieele zijde erkend. Gisterennacht wer den door den minister van Binnénland- sche Zaken in verband met de ontdekking der samenzwering talrijke bevelen tot in hechtenisneming onderteekend. De politie heeft dan ook den gehcelen nacht arresta ties verricht; in totaal zijn meer dan 300 personen achter slot en grendel gezet. Naar het schijnt, zijn de voornaamste leiders der beweging radicalen, die getracht hebben onder ontevreden soldaten aan hangers te werven. Primo de Rivera is gisterenmiddag uit San Sebastian in de hoofdstad terugge keerd, waar hij onmiddellijk besprekingen met den minister van Binneqlandsche Za ken, benevens met de commandanten der politie en der burgerwacht had. Onder de vooraanstaande persoonlijkheden, die ge arresteerd zijn, bevinden zich de oud-afge vaardigde José Compana en de voormali ge advocaten Julien Roure, Jorge Vinixa en Pablo Gil. Ook te Barcelona zijn, volgens uit Ma drid ontvangen telegrammen, honderd per sonen gearresteerd, o.m. eenige bestuursle den van radicale vereenigingen, twee jour nalisten en vele voormalige afgevaardig den en raadsleden. In dc provincies heb ben verder eveneens arrestaties op groote schaal plaats gehad, vooral in Catalonië, Valencia, Asturië en Andalusië. Te Madrid bchooren tot de gearresteer den vele militairen, vooral sergeants ,van wie men wist, dat zij den laatsten tijd her haaldelijk bijeenkomsten met verdachte radicalen hadden gehouden. JOEGO-SLAVIË. Politieke moord te Laibach. Naar uit Laibach gemeld wordt, heeft de politie daar twintig voormalige leden van de ontbonden vereeniging „Orjuna" gear resteerd. Zij worden verdacht van mede plichtigheid aan den moord op denv hande laar Eclitsj Piritsj. Deze, die vroeger voor zitter van de „Orjuna" was, heeft zich la ter van de vereeniging losgemaakt. Zij heeft hem daarop beschuldigd van spion- nage ten gunste van Italië, waarna Piritsj tegen degenen, die deze aanklacht, tegen hem hadden ingediend, ook zijnerzijds ge rechtelijke maatregelen deed nemen. Za terdag werd hij in zijn tuinkamer door het open raam doodgeschoten. Slechts één schot werd gelost, dat Piritsj in het hart trof. Het schijnt, drt or van een dumdum- kogel gebruik is gemaakt. DE REEUWIJKSCHE EN SLUYPWIJKSCHE PLASSEN. De actie tier organisaties van Boeren-, Tuinders- en Land- en Tuinbouv/arbeiders. Men deelt ons het volgende mede: In verband met de plannen, welke op het oogenblik in overweging zijn ten aanzien van de droogmaking der Beeuwijksche en Sluypwijksche Plassen, zijn thans ook de in Zuid-Holland werkende organisaties van land- en tuinbouwers en land- en tuinbouw- arbeiders in actie gekomen t.w. de Christelijke Boeren- en Tuindersbond, de Holiandschc Maatschappij van Landbouw, de R. K. Diocesane Land- cn Tuinbouw- bond, den Christelijkcn Landarbeidersbond en den R. K. Landarbeidersbond. Er is allereerst een groote Commissie ingesteld, bestaande uit de volgende hee- ren: Jac. Biemond Pzn. te Bleiswijk en J. C. Hagen Jr. te Reeuwijk (voor den Christelijkcn Boeren- en Tuindersbond); Dr. H. J. Lovink te Alphen aan clen Rijn, W. Boer te Bodegraven, B. C. Hyser te 'V-Gravenhage en J. Michielen te Bodegra ven (voor dc Hollandsche Maatschappij van Landbouw): Mr. Dr. L. N. Deckers te 's-Gravenhage, G. W. Ivampschöer te Mon ster, Ir. W. J. M. Dekker l.i. te Haarlem en Mr. H. van Haastert te 's-Gravenhage (voor den R. K. Land- en Tuinbouwbond); L. van Vliet te Utrecht (voor den Christe- lijken Landarbeidersbond); B. N. Loerak ker te Hillegom (voor den R. K. Landar beidersbond); Wethouder Heerkens- te Gouda, Burgemeester L. J. Lucasse. H. J. Lafebor en S. C. J. van Tol, allen te Reeu wijk. Verder namen in deze Commissie zitting als adviseerende leden de heeren Jhr. Ir. C. E. W. van Panhuys, directeur van hot Rijksbureau voor do Ontwatering te :s-Gravenkago, Ir. C. Ph. Moerlands, Rijkstuinbouwconsulent tc Boskoop, en Ir. A. A. Necb, llijkslandbouwconsulcnt te ;s-Gra\enhage. Deze Commissie hield op 29 Augustus j.l. eene vergadering te 's-Gravcnhage, welke cok door verschillende leden der Provin ciale Staten werd bijgewoond en waarop in grooto lijnen de voorloopige plannen van actie werden besproken en vastge steld. Op deze vergadering werd ten slotte uit de groote Commissie een Werk-Commissie benoemd, bestaande uit de heeren: Mr. H van Ifuastert, voorzitter; J. C. Hagen Jr.. B. N. Loerakker, J. Michielen, L. van Vliet, leden; Jhr. Ir. van Panhys, Ir. C. Ph. Moerlands. Ir. A. A. Neeb, Heerkens, adviseerende leden en S. C. J. van Tol, secretaris. Deze Werk-Commissie hield reeds een vergadering op 10 September j.l. te Gouda en besloot allereerst een uitvoerig adres te richten tot de Provinciale Staten van Zuid-Holland, waarin zal worden uiteenge zet op welke gronden de droogmaking der Reeuwijksehe en Sluypwijksche Plassen, be zien 7an het standpunt van den land- en tuinbouw en van den land- en tuinbouw- arbeid, gewcnscht is. Dit adres zal te zij ner tijd in de pers worden openbaar ge maakt.' Uit da sigaren-industrie. Vrijwel algeheele overeen stemming over de loonen bereikt. Men meldt aan de „Msbd.": Zooals men weet, was in de laatste con ferentie op 22 Augustus 1.1. door den R.-K. en Christelijkcn Tabaksbewerkprsbond. aan beide patroonsorganisaties voorgesteld bei der in eerste instantie gedane voorstellen inzake wijziging der C.A.O. aan arbitrage te onderwerpen. Beide patroonsorganisaties namen dit voorstel aande Katholieke patroonsorga nisatie onvoorwaardelijk, terwijl het Noor- delijk Vcrbcnd, arbitrage vastleggend, toch nog éénmaal gelegenheid wilde geven ou zekere voorwaarden te trachten dcor di recte onderhandeling tot een voor beide partijen bevredigende oplossing 1e komen. Alle partijen gaven er tenslotte de voor keur aan die poging te ondernemen en dientengevolge had gisteren een conferen tie plaats waar beide patroons- en de vier werkliedenorganisaties tegenwoordig wa ren. Het Verbond deed^ter vergadering een nader voorstel voor de sigarenmakers, la ter ook door de R.-K. patroons overgeno men, waarbij van -de cene soort sigaren iets van Aft laatste loonsvoorstel der pa troons werd afgedaan ,cn bij andere soor ten iets word bijgedaan, doch voor enkele soorten toch nog eenige verlaging bleef gehandhaafd. Toen na breedvoerige be spreking de patroons bereid waren die kleine verlagingen terug le nemen, zoodat in geen geval verfaging in zou treden, werd dit voorstel door de werknemers aan vaard. Hiermede was heb gevaar voor strijd grootend eels geweken en arbitrage over hot- geheel der voorstellen voorloopig onnoodig geworden. Na langdurige bespreking was het laat ste vonrstel der patroons voor het z.gn. vaste personeel zóó, dat de toestand voor Het voornaamste nieuws. BUITENLAND. De Locarno-staten bijeen te bespreking van de Rijnland ontruiming. Het antwoord van rijkskanselier Müller op de rede van Briand. Een complot in Spanje ontdekt. Het aantal dooden bij het spoorwegon geluk bij Brünn is gestegen tot 25. (Buiten landsche Berichten, 2e blad). BINNENLAND. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging der Invaliditeitswet (Binn., 2o blad). De benoeming van mr. P. Droogleever Fortuyn tot burgemeester van Rotterdam te verwachten (Binn. 2e blad). Actie inzake plannen tot droogmaking der Reeuwijksehe en Sluipwijksche plassen (Binn. le blad). Een spoorwegongeval te Borculo (Gem. Berichten, 2e blad). OMGEVING. De huldiging van Mgr. Aengenent te Roelofarendsveen (2e blad). De begrafenis van het stoffelijk over schot van burgemeester Wentholt te Hille gom (Ie blad). Huldiging van wethouder Bader te Sas- senheim (le blad). de volwassen 22-jarige cn cudere arbei ders blijg'fc zooals hij is, mits genoegen wordt genomen met liet voor do sigaren makers geldend procentieel plaatsklasse- verschil, en een arbitragecommissie zal uit maken of sommige arbeid in het bodrijf niet speciïi'pk als arbeid vot vrouwen is to beschouwen en het dientengevolge dan oirbaar zou zijn, dat voor deze soort ar beid door vrouwen verricht een la ger loon werdt betaald dan wanneer hij door mannen wordt uitgevoerd. De Katholieke patroonsorganisaties was bereid in plaats can arbitrage over dit punt genoegen to nemen mot 3 ct. per uur minder loon, terwijl het Verbond de groep plakkers wilde uitschakelen. Hierover Zullen de hoofdbesturen van R.-K. en Christelijken Bond zich nog nader beraden, terwijl do Ned. Bond en Federa tie die verlaging van 3 cent per uur wil len aanvaarden met uitzondering voor de plaksters. Hierover wordt in de volgende conferentie nader beslist. Het loon voor „kleine sigaartjes" is nog besproken, doch men kwam nog niet hier over tot overeenstemming. Besloten werd Donderdag 20 dezer de bespreking voort te zotten. Door de besturen der patroonsbonden werd toegezegd alle mogelijke medewer king te zullen verleenen om do gewijzigd© loonregeling met 1 October a.s in werking te laten gaan. De Katholieke patroons stel den dit daatstc afhankelijk van hun voor stel ook de plakstersloonen te betrekken in do te houden arbitrage of 3 cent loonsver laging per uur. Ned. R. K. fabrieksarbeiders(sters) bond „St. Willibrordus". Vergadering van den Raad van B e dr ij ven. Zondag heeft te 's Gravcnhage boven vermelde vergadering plaats gehad, aldus meldt de „Msbd.". Te ongeveer 11 uur werd door den bondsvoorzitter den heer P. J. Ivleijs deze vergadering met den Chr. groet geopend in tegenwoordigheid van de vertegenwoordigers der volgende bedrijfs groepen: chemische-industric, drankin- dustric, lederindustrie, margarine-, olie- en zuivelindustrie, meelindustrie, papierin dustrie, schoenindustrie, suikerindustrie en waschindustrie. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter eraan, dat het ledental thans is gestegen tot 10.449. Niettemin moet er flink propaganda worden gevoerd voor nieuwe leden. Verder werd door den voorzitter gewe zen op dc noodzakelijkheid van propa ganda onder de jeugdige arbeiders en oolc vooral onder het vrouwelijk personeel werkzaam op fabrieken en in werkplaat sen. De voorzitter ging verder na, wat er in het laatste jaar gedaan is voor de arbei ders werkzaam in de verschillende bedrij ven, en wees op de arbeidsovereenkom sten, welke tot stand zijn gekomen in do drankindustrie schoenindustrie, suikerin dustrie cn andere bedrijven. Spr. besloot met er aan te herinneren, dat in de laatste 30 jaren veel is verbe terd, dat er echter nog zeer veel te doen is overgebleven. Vervolgens werd door den voorzitter van de commissie uit de afdeelingsbestu- ren den heer A. J. Pijnenburg aan het bondsbestuur de bondsvlag aangeboden. Door den voorzitter werd namens het

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 1