WOLLEN DEKEN BUITENLAND. BINNENLAND. Uit de Omgeving WAALS, Haarl.straat 130-1 king kunnen wij ons vereenigen met de Raadsmeerderhcid, welke het amendement afstemde; maai- gemis aan waardeeiting voor wat het Leidsche Hout-bestuur doet en van plans is te doen hebben wij in dat amendemt geenszins gelezen. Het sociaal-democratisch Raadslid, de heer v. Eek, heeft een lans gebroken voor oenigc medezeggenschap van den gemeen teraad in het beheer van de Leidsche Hout. En dat is toch in zich niet zoo héél vreemd, als men o.m. bedenkt, dat óók de gemeente uit de gemeentelijke schatkist voor het aan te leggen wandelbosch gelden offert; daarover valt toch althans te pra ten. Natuurlijk geven wij al onmiddellijk toe, dat uit den aard der zaak die mede zeggenschap zeer beperkt zou moeten zijn. Op de derde plaats is er gewezen op het f e i tv dat, zooa-ls hierboven gezegd, de aanleg van de Leidsche Hout niet geschiedt zonder aanzienlijke financieele bijdragen van de gemeente het kosteloos in erf pacht gegeven van duur gekochte gronden. Zeker, de heer Bosman, de energieke strij der voor de Leidsche Hout, kan gelijk hebben, dat de gemeente later in anderen vorm deze gelden weer zal terugkrijgen. Maar feit is het-, dat ze voorloopig rente loos worden uitgegeven; en dat de ge meente er voor moet waken, dat in dit op zicht, gezien de financieele draagkracht en andere omstandigheden, niet te ver wordt gegaan. Allei- te zamen genomen, herhalen wij, dat alleen kortzichtigheid om niet te spreken van domheid uit de j.l. Maandag gevoerde discussies kan concludeeren, dat de Gemeenteraad te kort is geschoten in waardeering voor het Leidsche Hout- streven. Een waardeering, waartoe ook wij bij deze gelegenheid nog 'ns gaarne op wekken. ANTI-OORLOGSVERDRAG TOETREDING VAN ANDERE STATEN. Sovjet Rusland uitgenoodigd. Scheidpart ij in de Sovjet-pers. De Fransche gezant, te Moskou, Herbet te, heeft gisteren in opdracht van de Fran sche rcgcering den plaatsvervangenden volkscommissaris van Buitenlandsche Za ken, Litwinof, de officieele uitnoodiging overhandigd om tot het Verdrag van Pa rijs tot uitbanning van den oorlog toe te treden. Herbette deelde mede, dat ingeval van toetreding dezelfde voorrechten wor den toegekend als aan de mogendheden, die gisteren te Parijs het pact hebben* on derteekend. Tegelijkertijd overhandigde Herbette Litwinof een afschrift van 't on- derteckcnde pact. Ondanks zekere aanwijzingen, dat de stemming in officieele kringen te Moskou ten gunste van de onderteekening van het Kellogg-pact is gekeerd, blijft de Sovjet pers het verdrag en zijn aanhangers be strijden. Dc „Prawda" noemt de plechtig heid van gisteren een grooten dag voor „philisters, stompzinnige winkeliers, schijn heilige pacifisten, charlatans in de ver momming van socialisten, weekhartigen en internationale diplomatieke intriganten en in het bijzonder van gifgas- en metaalmag naten, alsmede eigenaren van wapenfabrie ken". Het blad beschouwt zelfs het luiden der Engelsche kerkklokken tijdens de bij zondere dankdiensten als een oorlogsde monstratie en vergelijkt het met het ge rinkel van huzarensprongen op bevel van den aartsbisschop van Canterbury. Niettemin bespreekt de „Prawda" ook de mogelijkheid, dat de Sovjets zich aan sluiten bij deze treurige poging om den oorlog onwettig te maken'", opdat de vij anden niet de gelegenheid zullen krijgen te zeggen, dat de Sovjets de vredespogin gen sabotecren. De „Izwcstija" toont zich ingenomen met de verzekering van den Fransehen ge zant Herbette, dat ook de andere mogend heden, die het pact onderteekenen, dezelf de privileges zullen hebben als de eerste onderteekenaars. De nieuwe onderteekenaars. In antwoord op de door den Amcrikaan- schen gezant overhandigde uitnoodiging aan Noorwegen om. toe te treden tot het Kellogg-pact, heeft de Xoorsche minister van Buitenlandsche Zaken verklaard, dat de Noorsche regeering instemt met het verdrag en zoo spoedig mogelijk een wets ontwerp met betrekking tot Noorwegens aansluiting bij het Storting zal indienen. Denemarken, Zuid-Slavië, Roemenië en Peru hebben telegrafisch medegedeeld, toe te willen treden tot het' verdrag van Parijs. De „Times" verneemt uit Konstantino- pel, dat Roesjdi Bey, minister van buiten landsche zaken, zich waarschijnlijk met de regeeringen van Rusland, Perzië en Afga- nistan in verbinding zal stellen, voordat zijn regecring een beslissing zal nemen, of zij het Verdrag van Parijs mede zal onder teekenen. ITALIË. Aanslag tegen Mussolini en Victor Emanuel beraamd? Tijdens de groote manoeuvres bij Mon- serrato, waarbij ook de koning en Mussoli- aanwezig waren, vond een boer op een cidc ccn bom. De politic stelde een on derzoek in en vond nog zestien bommen, die daar eerst kort geleden neergelegd moesten zijn. ALBANIË Zaterdag wordt Achmed Zogoe tot koning uitgeroepen. Vandaag komt de desbetref fende grondwetswijziging in stemming. De constituecrende vergadering heeft Maandag, naar de „Times" verneemt, de procedure vastgesteld voor de omzetting van de Albaneesche republiek in een ko ninkrijk. De desbetreffende grondwetswij zigingen zullen heden aan stemming wor den onderworpen, terwijl op Zaterdag 1 Sept. Achmed Zogoe tot koning van Al banië zal worden uitgeroepen. JOEGO-SLAVIË. Opwinding te Agram. Brand in het Kroatische Boerenhuis. Volgens berichten uit Agram is Maan dag brand uitgebroken in het Kroatische Boerenhuis, de vroegere woning van den overleden Stefan Raditsj. Het vuur greep met groote snelheid om zich heen in de eerste verdieping en tastte ook de tweede verdieping aan. In Agram heerscht groote opwinding. De politie kan bij het boerenhuis slechts met de grootste moeite de orde handhaven. De schade wordt geschat op verscheidene millioenen dinaren. Naar wij nader uit Agram, betreffende den brand in het Kroatische Boerenhuis vernemen, zijn in Agram geruchten in om loop, dat de brand door iemand uit Bel grado aangestoken is. Het is echter zeer wel mogelijk, dat de brand is ontstaan door de nog voor Stefan Raditsj brandende kaarsen. Naar verder gemeld wordt, kon men den brand intusschcn meester worden. Verzekering dekt grootendeels de schade. POLEN. Massa-arrestatie van communisten. De jong-communistische partij in Po len, die haar aanstaand zevenjarig bestaan op grootsche wijze had voorbereid, is daar in verhinderd door het optreden der poli tie. Gisteren zijn bij 120 huiszoekingen 62 communisten gearresteerd, waarbij een hoeveelheid vorvalschte paspoorten en mi litaire papieren in beslag is genomen. Deze organisatie legde zich speciaal toe op pro paganda in het leger. RUSLAND. De strijd tegen den godsdienst. Orthodoxe gees tel ij ken en religieuzen verbannen. Uit Moskou wordt via Riga gemeld, dat de tsjeka meer dan 150 monniken en reli gieuzen van den Russisch-orthodoxen gods dienst. die veertien kloosters in de provin cies Tula en Kaluga bewoonden, naar Siberië heeft verbannen. De arrestatie geschiedde als gevolg van den tegenstand, welken de religieuzen bo den tegen de onlangs door de sovjet-regec- ring gegeven bevelen tot nieuwe huiszoe kingen in de religieuze instituten, om er schatten te ontdekken, welke bij vroegere nasporingen niet zouden zijn ontdekt. Die bevelen hadden groote verontwaar diging in de religieuze kringen te weeg gebracht verscheidene monniken-kloosters hebben hun poorten gesloten en in twee instellingen in de provincie Tula boden de Zusters krachtdadigen tegenstand tegen de met. huiszoeking belaste lieden. De sovjet-regeering meent, dat verban ning het ecnige middel is om den tegen stand der religieuzen te breken. MEXICO. NA DEN MOORD OP 0BREG0N. Mexicaansch congres bijeengeroepen. Een verweer van mgr. de la Oro. De president van Mexico, Galles, heeft alle civiele en militaire gouverneurs der verschillende staten bijeengeroepen voor de opening van het Mcxicaansche congres op 1 September a.s. Een der bladen voor spelt, dat de door (Aalles uit. te spreken rede van groote beteekenis zal zijn en dat alle problemen, ontstaan door den moord op Obregon, behandeld zullen worden. Het blad verklaart, dat Galles een beroep zal doen op de militaire lciuers om een pa triottische oplossing voor de kwestie van het presidentschap te vinden. Mgr. de la Oro, die als woordvoerder op treedt voor de 13 katholieke aartsbisschop pen en bisschoppen, welke zich in het ge heim in Mexico ophouden, heeft gisteren aan een dagbladcorrespondent een inter view toegestaan. Hij bestreed krachtig de veronderstel ling, dat de katholieke priesters op eeniger lei wijze in verband staan met- den moord op Obregon, waardoor naar zijn meening de oplossing van de religieuze geschillen slechts wordt bemoeilijkt. Hij beschreef de ontberingen der katholieke priesters, waar van, naar hij zeide, 50 tot 100 zonder voor afgaand verhoor in de afgeloopen twee jaar zijn terechtgesteld. Van de vierduizend priesters, die zich bij het uitbreken der religieuze geschillen in Mexico bevonden, zijn er nog maar 1300 in het land gebleven. De prelaat verklaarde verder opnieuw, dat de instructie van den paus, om geen partij te kiezen in politieke kwesties, nauwgezet wordt, gehoorzaamd. Hij voegde hieraan toe. dat de regeling van het reli gieuze geschil met de Mexicaansche regee ring de volledige goedkeuring dient te heb ben van den paus. Een eerste voorwaarde moet zijn de verwijdering uit de grondwet I van dp artikelen, die in strijd zijn met. de vrijheid van den katholieken eeredienst. Haarlemsche Mariabond. Vierde lustrum. Ter herdenking van het vierde lustrum van den Diocesanen Mariabond in het bis dom Haarlem zal vóór den aanvang van de jaarvergadering, Dinsdag 2!) Augustus in het gebouw „St. Bavö" te Haarlem te hou den. de weleerw. heer Th. W. Taman, Bonds adviseur, een gezongen H. Mis voor den bond opdragen, waaronder predicatie door Z.Eerw. in dc kerk der Paters Francisca nen op de Groenmarkt. Het conflict in de Goudsche Aardewerk industrie. Maandagmorgen'heeft op het Ministerie van Arbeid onder leiding van den Rijks- bemiddelaar, deii heer IJssolsteyn, op nieuw een bespreking plaats gevonden tus- schen het bestuur van de Alg. Werkgevers vereniging en de hoofdbesturen van de organisaties over het dreigend conflict in de Goudsche aardewerkfabrieken. Op de conferentie van Donderdag 23 Augustus deed de Rijksbemiddelaar een voorstel aan beide partijen, dat. door de arbeiders is aanvaard en door de werkgevers werd afge wezen, waarvoor zij -een tegenvoorstel in de plaats stelden, dat echter door de or ganisaties onaannemelijk werd verklaard. Toch wilden de organisaties op verzoek van den Rijksbemiddelaar, over het voor stel van de werkgevers een nadere bespre king houden, waarbij werd vooropgesteld, dat het voorstel yan 23 Augustus als basis moest dienen en werd in afwachting van eventueel resultaat, de-steking tot. Dinsdag 28 Augustus uitgesteld". De bespreking heeft beide partijen niet. tot elkaar kunnen brengen. De voorzitter Van de wsrkgevers- vereeniging deelde mede, dat de Goudsche werkgevers beslist niet verder wilden gaan dan in het tegenvoorstel uitgesproken, wat practisch zeggen wil, dat de oude toe stand gehandhaafd blijft. Wel wordt daar in uitgesproken een toeslag van 20 pet. op de tariefloonen met als maximum het mi nimum genoemde contractloon, maar waar dagelijks nieuwe motieven worden gepro duceerd, heeft, deze toezegging veel min der aarde dan oogenschijnlijk lijkt. Dc 10 pCt. verhooging op alle loonen, het voor stel van den Rijksbemiddelaar, is door de werkgevers zonder meer teruggewezen. Eveneens is de permanente commissie, die tot taak had alle tarieven en loonsverhou- dingen te onderzoeken,; door de werkge vers teruggewezen. Zij wenschen daarvoor in de plaats een commissie uit vaklieden bestaande, die tot taak heeft e.m door de P. Z. H. (Plateelbakkerij Zuid-Holland) ontworpen tariefregeling te onderzoeken en vast te stellen.. Waar bleek, dar, de Goudsche werkgevers niet bereid waren een aanvaardbaar tegenvoorstel te doen, bleef er niets anders over dan de bespre king af te breken en werd-dit ook door den Rijksbemiddelaar gedaan, die daarbij zijn verwondering uitsprak over het feit, dat de werkgevers in de eerste plaats de per manente commissie terugwezen. Hij deel de daarbij mede, dat gehoord hebbende de positieve uitspraak van den voorzitter der A. W. V. het weinig .effect zou hebben, alsnog een tusschenvoorsfc3l te doen, daar dit toch geen punt van bespreking kori uit maken. De staking bij de P. Z. H. (Plateelbak kerij Zuid-Holland) is dus gisteren inge gaan. Er zijn circa 200 man bij betrokken. Alvorens de arbeiders aan de aarde werkfabrieken Maandagmiddag huiswaarts gingen, werd hen van werkgeverszijde de volgende mededeeling ter. hand gesteld: De voortgezette onderhandelingen over de C. A. O. in de Goudsche Aardewerk-in dustrie hebben niet tot overeenstemming geleid. De voorgestelde verbeteringen, die door de werkgevers waren gedaan ter voor koming van een conflict, werden door de leiders der arbeiders afgewezen. Deze hiel den vast aan dc instelling van een perma nente commissie voor, de vaststelling dei- tarieven en de verdere arbeids-aangelegen- heden, in welke commissie ook niet-vak- - menschen zitting zoudeat hebben. Een dergelijke commissie was voor de werkgevers onaanvaardbaar. Zij verklaar den zich echter bereid alle feitelijke gege vens te verstrekken, waaruit, de nakoming der C.A.O. zou kunnen worden vastgesteld, doch w aren van oordeel, dat de vaststelling der tarieven een zoo technische en com- mercieele kwestie is, dat zij als verant woordelijke leiders van het bedrijf daarop geen invloed zouden kunnen aeceptceren van buiten de fabriek staande personen. De werkgevers .zijn van oordeel, dat hun nerzijds alles is gedaan, om tot een rede lijke oplossing te geraken, doch dat zij te rug moeten wijzen die eischen en voor waarden, welke bij inwilliging de meest na- deelige gevolgen voor dé bedrijven zouden medebrengen, omdat de concurrcntie-mo- gclijkheid met landen en bedrijven, waar veel slechtere arbeidsvoorwaarden gelden, geheel onmogelijk zou m-ken en de arbei ders daarvan zeker niet in de laatste plaats de dupe zoudc.i .orden. Volledigheidshalve zij aan het boven staande nog toegevoegd, dat wanneer de door dc werkgevers voorgestelde verbete ringen niet zouden worden aanvaard, de C. A. O. ten einde loopt, daar de onderhande lingen daarover dan als mislukt moeten worden beschouwd. De werkgevers wenschen echter de ver zekering tc geven, dat ongeacht dit feit gecnerlei verslechtering in de arbeidsvoor waarden daarvan het gevolg zal zijn. Installatie Praeses J. Th. van Galen van de St. Jozefgezellenvereeniging. De groote zaal van St. Jozefgezellen I A'dam aan de Stadhouderskade was op Zondagavond geheel bezet door de leden der verschillende afdeelingen, die waren opgekomen, om den nieuwen Centraal Praeses tot nog toe kapelaan aan de St- Maria Magdalenakerk aldaar, in zijn nieu we functie te verwelkomen. Ook vele hee- ren Geestelijken, evenals ook familieleden van den praeses, waren in de zaal aan wezig. Wij merkten op den HoogEerw. De ken P. Stroomer, die de installatie-ple.eh- tigheid kwam verrichten; den oud-pastoor van den gezellenvader Pastoor Colla met zijn kapelaans, Pastoor Filbry van de Vre- deskerk in wiens parochie afd. I is gele gen, Prof. J. Nickel van het Groot Semi narie te Warmond, de vice-praeses Pastoor Vlek van Haarlemmermeer, Pastoor Borst Pauwels, van over 't Y, kap. Hooischuur, Pater Majella Weenink, President aan de Plantage, Kap. Stoudemeyer, nieuwen vice-praeses afd. VIII A'dam, de heeren Regenten e.a. Kapelaan Mol, vice-praeses,-opende de vergadering met een begroetingsrede, waarin hij o.a. praeses van Galen als Am sterdammer, als Amsterdamsch actief ka pelaan, als vicé-praeses van de afd. der Magdalenakerk reeds ingeburgerd noemde in het Amsterdamsch gezellenleven. De HoogEerw. Deken Stroomer alsdan onder luid applaus het woord nemende, gaf in een schoone rede zijn vreugde te kennen, deze installatie-plechtigheid te kunnen verrich ten. Ook Pater Perquin verwelkomde in eenige pittige woorden den nieuwen prae ses namens het Centraal Verband. Wanneer dan de eigen St, Josephsym- phonie, onder leiding van den bekwamen directeur, den heer Stoet, een welgeslaagd stuk ten gehoore heeft gebracht, gaat on der daverend applaus de praeses naar het spreekgestoelte en begint daar op de hem eigen pakkende manier een speech te hou den. Wanneer ik u dan, aldus spr., voor het eerst in mijn nieuwe functie mag be groeten, dan zal het zijn met den Kol pingsgroet: ,.God zegene het eerzame handwerk", „God zegene het" klonk het krachtig terug. Wanneer ik vanavond met zulke spontane blijheid wordt ontvangen, met zulk een schoone samenwerking tus- schen. de onderafdeelingcn en men van mij gezegd heeft: hij is blij met zijn benoeming dan moet ik zeggen, ben ik het van avond dubbel. Dank bracht spr. aan den Bisschop, De Bisschop, de man met den blijden optimis- tischen zin, met het sterk aanvoelingsver mogen. Hij zeide: Ik voel veel voor de ge- zellenvereeniging: zeg hen, dat ik hun alle maal gaarne mijn bisschoppelijken zegen geef. (Machtij applaus). Bijzonderen dank wil spr. brengen aan den oud-prases van Adriohem, den man van de fijne geestelijke Structuur, die voor het beschavingsleven, l^et gemoedsleven, het geloofsleven der gezellen een vader is geweest, bij wien de functie van zijn pries terschap doortrokken heeft ieder woord, iedere daad, ieder gebed vooral. Ik weet, vanavond zit hij in zijn stille pastorie met zijn kapelaan en praatmaar hij denkt met weemoed aan hetgeen van avond hier gebeurt; hij, de man met het scherp ver nuft, het fijn verstand, wat heeft hij niet ontzaglijk veel gedaan, getuige het 90-tal afdeelingen, dat ons land nu telt. Wan neer de Kolpingsgedachte verspreid is over Nederland, dan danken wij dit aan praeses van Adrichem. Wilt gij weten mijn program, mijn doel: geen ander dan de schoone Kolpingsgedachte: de vereeniging is een katholiek gezin, de gave uitbeelding van t gezin van Nazareth. In het kort ge zegd: Gij mijne broeders- en ik uw vader (daverend applaus). Ook Pastoor Filbry van de Vredeskerk, voerde het woord. Ook hij wilde bescheiden deelnemen aan deze plechtigheid, wijl hij onvoldaan zou zijn, wanneer hij niet in naam van de honderden van zijn parochie den nieuwen praeses had verwelkomd. Hij bracht dank aan den Bisschop, die als eerste daad van zijn weldadig bestuur de benoeming deed van praeses van Galen. Zoo aangedaan zij waren bij den uitvaart van praeses van Adrichem, zoo blijde zijn zij nu met den nieuwen president. LEIDSCHENDAM. MOTORRIJDER TEGEN EEN TRAM GEREDEN. De berijder en de duopassagier gedood. Gisteravond heeft aan den Veursche Straatweg alhier een droevig ongeluk plaats gehad, dat aan twee menschen het leven kostte. Omstreeks 7 uur kwam de heer Luijnen- burg met zijn motor van de scheepswerf van Gcbrs. Plas aan den Vliet en moest hierbij de tramovcrweg bij hotel Rozen- rust passeeren. Het uitzicht op dezen over weg wordt door boomen belemmerd. Hier door zag de heer L. de electr. tram, die te 7.05 uur van Leidschendam vertrekt, niet aankomen. Uuist toen hij op den over weg kwam, werd hijy door den in vollen vaart zijnden tram gegrepen. Op de duo was gezeten het 16-jarige meisje J. Ver hoeven uit Schiedam, dat bij Gebrs. Plas te logeeren was. Het meisje werd dcor de tram gegrepen en nog ongeveer 50 me ter medegesleurd. Zij was op slag dood. De heer L. werd van den motor geslagen en werd zwaar gewond met een ernstige hersenschudding opgenomen en bij den heer de Ruijter binnengedragen, waar een geneesheer uit Leiden, die toevallig in de tram zat, de eerste hulp verleende, ter wijl ook dr. v. Zeeland uit Leidschendam direct aanwezig was. Ook Pastoor Kam- mers was spoedig ter plaatse en diende den heer Luijnenburg het H. Oliesel toe. De heer L. werd daarna onmiddellijk per auto naar St.-Antoniushoevc te Voorburg overgebracht, waar hij echter een half uur na aankomst overleed. Ook het lijk van- het meisjo werd naar Antoniushove over gebracht. Katholieke Agenda LEIDEN. Woensdag, gecombineerde Sportverga. ring in de St. Jozef-Gez.-Verec ging, 8.15 uur. De avond-, nacht en Zondagsdienst i apotheken wordt van Maandag A u g. tot en met Zondag 2 Se waargenomen door de apotheek van i heer M. Boekwijt, Vischmarkt 8, tel. 51 HAGEL-RAMP KWAKE N.N. te Voorhout f 91 INGEZONDEN MEDEDEELING. in groote verscheidenheid van kleu en dessins. Van de goedkoopste tot de meest nu kwaliteiten tot in de allergrootste mi voorradig. De heer L. was 44 jaar en gehuwd, ongeluk is des te tragischer, daar de 1 L., die penningmeester was der "Wil minavereeniging en den geheelen dag touw was geweest met het in orde bj gen der feesten op Woensdag en Dom dag. Voor de Gondelvaart, waaraan hij zou deelnemen was hij bezig geweest bootje in orde te maken bij Gebrs. waarna hem bij het huiswaartskeeren droevig ongeluk overkwam. Wie hier schuld treft, zal moeilijk 1 uit te maken. De gondelvaart afgelast. De inzet der Koninginnefeesten te L schendam is door het droevig ongeluk doorgegaan. De heer Luijnenburg deed steeds 1 voor de vereeniging en was met zijn genoote de ziel der vereeniging. Daar. werden door burg Keijzer de feestelijc den van dezen avond afgelast en ookltf bestuur der vereeniging wilde bij droeve gebeurtenis de feesten niet dn plaats vinden. Zoodoende vonden èn I Gondelvaart èn het vuurwerk geen dol gang en konden de deelnemers met h werkelijk schitterend versierde bootj onverrichterzako huiswaarts keere/i. Dc het bestuur werden de voor de gondelvaa aangekochte prijzen onder de AeeWöki verloot. 1 Do voorz. der vereeniging, de'^ Meijer, sprak hierbij een kort woord. 1 is U. allen, aldus spr., wel bekend, droevig ongeluk den penningmeester e vereeniging is overkomen en het bes,; en zeer zeker ook velen onder U zijn en den indruk van dit droeve gebeuren en groote verlies, dat vooral ook d© vei ging heeft getroffen. Het is voor mij, spr., de zwaarste taak mijns levens hier het woord te moeten voeren en verloting te houden. Hij vertrouwt, dat de deelnemers niet zullen kwalijk nemen, dat het bi dezen maatregel nam, daar van hen ui! kan gevergd worden, dat zij het feest zen avond zouden laten doorgaan. vindt het moeilijk voor het bestuur, do! hij vertrouwt, dat allen zullen beseffen! moeilijke positie van het bestuur en devi plichting, die men heeft aan den zoo baren penningmeester. Hij dankte de deelnemers voor ae komst, die werkelijk schitterend was het spijt hem, dat een en ander zoo !jj pen moest. Hierna werden de prijzen onder doé, nemers verloot, waarbij de uitslag *14 als volgt.: Ie prijs P. en J. Meijer, 2e F. J. v. d. Meer; 3e prijs L. Lambo; 4e pr M. v. Dongen, 5e prijs J. v. d. Burg. Hiermede was een en ander afgipj pan en trokken de meesten stil huisw&' a OEGSTGEEST. lo De winkelweek. De beoordeeling der etalages en s door hot publiek is thans bekend gM In onderstaande opgave is tusschen'' jes de uitspraak van de jury aang?._ Mooiste etalage: Eere prijs}*'' d. Putten (jury: J. Brinkman), le pii''* v. d. Putten (jury: J. Schrijvers), 2&F W. Woestenburg (jury: W. Hienkenslr prijs J. Schrijvers (jury: L. v. d. PdH V e rko opkrachtigs te etal*? le pr.J. Hoogeveen (jury: G. Koelman) prijs C. v. d. Zalm (jury: J. Brinkman) prijs H. Kranenburg (jury: H. de Standhouders: Eercprijs H. nenburg (jury: dezelfde), lo prijs J- (jury: Rooakkers en Kamsteeg), 2èj prf Kranenburg (jury: H. Mcijers), 3e prü5 Kraan (jury: Dros en Tieleman). De laatste drie behaalden een P aantal stemmen voor den Istcn prijs, om bij loting de prijzen zijn toegeff^'- De uitspraak, wie van heb publiek uitspraak der jury het dichtst heeft V- derd, zal nog nader worden bekend maakt. Men ziet, dat het publiek, vluchtig*! deelende, nog al 'ns tot andere concl is gekomen dan een vakkundige iUIT;, Op Vrijdag 31 Aug. is de tentoonstf eveneens geopend. Auto verbrand. Gisteravond^ streeks half 11 geraakte nabij het Hi' sche Schouw door onbekende oorza.3 zoo goed als nieuwe auto van den V. S. uit Amsterdam in brand. brandde geheel uit. Verzekering «e schade.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2