Gem. Berichten. CARTER'S US* PILLS NOORDWIJK AAN ZEE. Winkelweek en etalagewedstrijd. Vrijdagavond had in café-restaurant ,,At- lantia" do officieelo opening plaats van de winkelweek en etalagewedstrijd, georgani seerd door de Noordwijksche Winkeliorü- vereenigiirg te Noordwijk aan Zee. Te ruim 8 uur hield de eere-voorzitter, burge meester Jhr. W. C. van Panhuys, tot <le aanwezige winkeliers en belangstellenden een toespraak, waarin hij verklaarde met genoegen deze winkelweek te openen. Spr. begint met te zeggen dat de woorden die hij iuer zal spreken weinig zullen betee- kenen, doch dat de etalages en de kwali teit der artikelen, die we te zien krijgen zichzelf zullen uitspreken. Hij vertrouwt, dat deze winkelweek gunstig mag zijn voor Xoordwijk aan Zee, in het bijzonder voor winkeliers' en koopers en dat er getracht zal worden heb beste te leveren voor con curreerenden prijs, waardoor de legende de wereld uitgeholpen wordt, dab men steeds naar buiten zijn inkoopen moet doen. Spr. uitte den wensch dat heb bestuur later met voldoening mag terugzien op deze winkel week, waartoe zij heb krachtig initiatief genomen heeft. Meb een „leve do Noord- wijkscho winkeiers" besloot spreker zijn met aandacht gevolgde toespraak. De voorzitter den heer S. J. C. van Wely dankte den Eere-voorzitter voor de sym pathieke woorden door hem gesproken en bracht alsook een woord van dank aan de Xoordwijk aan Zeesche winkeliers voor hun medewerking, waarna de winkelweek officieel geopend was. De Harmoniekapel „Crescendo", die zich geheel belangeloos had beschikbaar gesteld speelde onder leiding van den heer 1'. G. van Rijn hierna het Wilhelmus.' en nog eenige andere num mers. Vervolgens werden de etalages be zichtigd en begon de jury bestaande uit de lieeren J. B. Bakker, directeur van de Leidsche Goud- en Zilverhandel te Leiden, H. Buurman te Leiden en J. Schutter, eta leur te VGravenhage, hafir moeilijke taak. In het dorp zelve heerschte oen gezellige drukte. Door een 50-tal winkeliers is aan deze etalagewedstrijd en winkelweek deel genomen. De jury kende de volgende prijzen toe: Groep I banketbakkers en bakkers: le prijs J. v. Rooyen, 2e prijs- 'A. v. Rooyen, 3e prijs J. do .Wit. Groep II drogisterij, parfumeriën en kap pers:' 2e prijs J. Ruigrok v. d. Werve, 3e pr. L. v. d. Meer. Groep IIIt geen prijs toegekend. Groep IV, bloemen, fruit en groenten: le prijs Wed. C. Passchier. Groep V, zuivel en vleeschwaren: le pr. O. Wassenaar, 2e pr. P. Kranenburg. Groep VI, boek en 'kunsthandel: 2e pr. H. J. Melermann. Groep VII, byouteriën, galanteriën, goud en zilver: 2e pr. G. v. d. Lee, 3e pr. A. L. Bank. Groep VIII, kruideniers-, wijnen en li keuren:, le pr. K. Poonen, 2e pr. W. Poor tier, 3e pr. P. y. Rijswijk. Groep IX, foto- en sportartikelen: le pr. C. Admiraal, 2e pr. S. v. Gelder. Groep X, rijwielhandel, fantasie- en huish. artikelen: le pr. J. Mooyekind, 2e pr. A. C. v. Aster, 3e pr. F. J. Schreuder. Groep XI, sigaren: 2e pr. P. G. v. Rijn, 3e pr. S. de' Koos. Groep XII, vleeschhouwers: 2e pr. C. Hoek. Groep XIII, behangers en stoffeerders: Ee pr. W. Baalbergen. Groep XIV, schoenen: 2e pr. fa. Krol, 3e pr. O. R. Kruger. Eere-diploma's-: H. C. van Wely. J. .C'houffour cn Wed. J. Maasdijk v. d. Mei. De Post. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten van welke de afzen ders onbekend zijn, terugontvangen in do le helft der maand Augustus 192S. Brieven binnenland: Brouwer Delft IC. Canuthus Aerdenhout G. v. d. Hoor Xoordwijk a. Zee G. de Leeuw Gronin gen Openbaar Ministerie Leiden A. Stennenberg Rotterdam. Bviefkaartcn binnenland: M. van Beek Bussum teii'Broske Amsterdam A. de QBruijn Haag H. Cuperm- Alphen aan den Rijn Rosa Faas Wijk aan Zee R. Tan Gelder Scheveningen D. de Hulster Haag M. v. 'b Hooff Haag H. Jansen Rotterdam familie Koekoek Amsterdam ICoeleman Haarlem A. de Koning Xieuwe Pekela M. Leusing Amsterdam A. Lugsuheid Rotterdam H. Tellenger 'Amsterdam J. D. Otten Weltevreden M. Pronk Scheveningen S. Rapstein ÏWijk aan Zee J. Smith Holland Vogel 'Amsterdam L. v. d. Vorst Haarlem L. de Vries Haag E. Woltering Rotter dam E. Wijland Xoordwijk aan Zee Zaaijer Ooaterwijk. Brieven buitenland:' J. Corbet Kanton Tessiu Graven Limburg Stirum Paris Fierd Pontresina Widmer Hunkeler [Basel. Briefkaarten buitenland:' 'Amer Ammer- steïn Aust Bielefeld W. Blank Berlin Brinkmann Thüringen G. Cremers Zurich Feith Solden G. Franck Lu- zern A. Graupner Breslau L. Dusch- Jiitz Alt Messee J. Jong Rheden Weetf. M. Hellmann Berlin W. Ketz Kassei A. von ICruphten Constanz A. Lustig Breslau P. Moll M. Gladbach - L. Mo- ser Zürich R. Roisen Oslo Rosenthal Frankfurt (Main) Schenfel Zürich Schenner Ostzeeba-d Sloterdijck Zoute Spalmann Dusseldorf Uhlfelder Weg- gis A. Zimmerman Berlin E. Zopfer Zollingen. KATWIJK AAN DEN RIJN. Het scheidend St. Will. College. Gis teren werd een Plechtige Hoogmis opge dragen uit dankbaarheid voor wat het St. Will. College gedurende zoo n lange reeks Aan jaren voor de parochie Katwijk aan don Rijn is geweest. De zeereerw. Pater Lutz S.J. droeg de Hoogmis op, daarbij geassisteerd door twee eerw. Paters S.J. Vele Paters S.J. uit het College waren in de H. Mis tegenwoordig. Pastoor Spoor- man hield de predikatie waarbij zijneerw. allereerst woorden van dank bracht uit naam der parochie om dan de paters per soonlijk te danken voor alle hulp, zoowel op financieel als geestelijk gebied. Nim mer is voldoende beseft wat de parochie aan hot St. Will. College Rad en na het vertrek zal ook zulks pas in groote mate blijken. Het altaar was voor (leze gelegen heid feestelijk versierd en het Zangkoor zette haar beste beentje voor. In de eerste dagen van Sept. zal Huize Katwijk in Den Haag voor de leerlingen geopend worden. De bollenveiling. Zaterdag had do laatste veiling plaats van leverbare bollen cn plantgood door de veilingver. „Bloem bollenteelt". Beste prijzen werden betaald. La Reine 1.802.G0,Herman Schlegel 2.703.00, Flamingo 5.005.50, Prospe rity 3.00—3.80, Cram. Brilliant 1.30— 1.50. Fred. Moore 3.40—3.00, Pink Beauté 14.00, Prins van Oostenrijk 2.703.00, Witte due Max f 1.501.70, Gele Prins 5.505.90, Mon Tresor 7.508.Verm. Brillant 5.505.80, Rose Grisdelin 1.80 2.00, Proserpine 8.008.20, Murillo 1.702.00; Couronne (Tor 5.005.20, Tournesol G.00—6.30, La Candeur 2.30 2.50, William Copland 1.80—2.Farnc. Sanders 2-102.30, Pride of Haarlem 2.302.80, Clara But 1.401.60, Painted Lady 2.20—2.30, Pr. Elisabeth 2.50— 2.70, Plantgoed: Prins van Oostenrijk per H.L. 75.Fred. Moore 100,Gele Prins 100.Couleur de Carlinal 120. La Reine 25—30. Murillo 32—34. Hiermede is voor de veilingverecniging „Bloembollenteelt" het veilingseizoen weer ten einde. We mogen constateeren, dat allen die hun bollen lieten veilen beste prijzen hebben gemaakt en meer dan vol daan kunnen zijn terwijl de kweekers, soms zelfs leden van Bloembollenteelt die voor de veilingen aanvingen, velen hunner bollen (en dit zijn dan als regel de meflst gevraagde soorten) uit de hand reeds ver kochten, ook thans, evenals vorig jaar, mogelijk vorige jaren, voor veel te lage jirijzen hebben verkocht en alzoo kapita len hebben weggegeven. Het is in het eigen belang dezer kweekers, en het zijn bijna steods dezelfden (dat is bekend genoeg, ja zelfs de verkochte soorten zijn aan vakmeiisehen beeknd), dat men eindelijk eens gaat inzien dat de koopers voor wat de handel, het inzicht en de gevraagde soorten betreft, de kweekers toch altijd verre voor zijn en het bijna logisch is, dat men er als regel „in zit". Het seizoen is voor de kweekers, dok al waren de gewas, sen over het algemeen maar middelmatig, goed en men mag dus dankbaar zijn. DE ONTVLUCHTING UIT DE GEVANGENIS TE SCHEVENINGEN. V. d. Brando aan een scherp verhoor onderworpen. De politie heeft den tweeden vluchteling uit de Scheveningsche gevangenis, die te Dordrecht is aangehouden, aan een lang durig verhoor onderworpen. Hij weigerde echter beslist eenige medodceling te doen omtrent de verblijfplaats van de twee nog niet gevonden uitbrekers. Toen de commis saris Kramer hem vroeg of het juist was, dat zij hun Belgischen kameraad in den steek hadden gelaten zooals deze bij zijn verhoor had voorgegeven ontkende hij dit echter ten sterkste. Volgens- zijn zeggen zouden zij elkaar in de duisternis kwijt geraakt zijn. Overigens was B. niet erg mededeel zaam. Op de eerste vragen, welke hem ge daan werden, antwoordde hij. dat hij er eerst nog eens over denken moest, of hij dat later wel zou zeggen. Een nauwkeurig onderzoek heeft de plaats aangewezen, waar het zaagje ver borgen was. De eerst-aangehoudene had verklaard, dat hij het zaagje over den muur had weg geworpen. Dit is* niet juist gebleken. De zaag was gestopt, in een voeg tus- schen enkele steenen, vlak onder het tui melraam. waardoor de ontvluchting plaats had. ,.Msb." WEER EEN ONTVLUCHTINGSPOGING Nu echter mislukt. In de gewone Scheveningsche strafge vangenis is Donderdag, naar het „H. Volk" meldt, door een bewaarder van den schiet- post ontdekt, dat van een der celraampjes de tralies zoover waren uitgebogen, dat zij misschien reeds doorgang hadden gegeven aan den bewoner. De man holde natuurlijk onmiddellijk het gebouw binnen en waar schuwde daar de bewaarders. Een onder zoek in de betreffende cel werd ingesteld en inderdaad bleek, dat daar binnen ener gieke pogingen werden aangewend om de vrijheid te heroveren. Wat was het geval? In de cel werd eenige weken geleden een gedetineerd© in gesloten, die in de Calvé-fabriek te Delft had ingebroken. Hij werd op heeterdaad betrapt door het bewakingspersoneel van de fabriek. De man trachtte nog te ontko men, maar tevergeefs1. Een schot viel. In de knie gewond werd de man opgenomen. Nog altijd loopt hij met zijn knie in het verband en van die bijkomstigheid heeft de gewiekste „jongen" op een uiterst han dige manier gebruik gemaakt. Op de een of andere wijze wist hij een flinke bank schroef te bemachtigen. Hij verstopte dit waardevolle gereedschap in zijn verband en smokkelde het zoo de cel binnen. Daar op is de gevangene rustig aan het werk gegaan. De bankschroef werd tusschen twee stangen van het traliewerk geplaatst. Om op die manier de staven zoover uit te bui gen als noodig was, om hem de vrijheid te schenken, was slechts een kwestie van tijd. Daaraan heeft .het ditmaal ontbroken. Maar de animo om er van door te gaan wordt klaarblijkelijk steeds groot-er. INGEZONDEN MEDEDEELING. Het is zoo Gemakkelijk een Goede Gezondheid te Genieten. Koop een fleschje van diekleine,versuikerde,plant aardige pillen. Ze worden verkocht in roode kokertjes van 75 ct, maareisch vooral het merk: CARTER'S KLEINE LEVER PILLEN. Zij zijn gemakkelijk in le nemen ,en\ocn de inge wandeld pijrvoos functio- neerejl. Constipatie bestaat niet., wanneerf 8e Uw spijs vertering in'orde houdt. Hoofdpijn, slechte spijs vertering, last van gal en een ongezondé gelaatdkleiir verdwijnen dan spoedig. Probater ze vafiavoiid nog, U zult dan heerlijk slapen en njlorgen, frisch ontwaken. Bedenk, dat (farter's Kleine Lever Pillen volgens doktersrecept zijn samengesteld en dus door oud en jon» kunnen worden gebruikt. Zij be vatten geen-giftige sloffen en doen de ingevvanr/ den pijnloop functioneeren zonder onaangename nawerking.: Waarom zoudt fee U gekorhvfekt voelen - gé hebt recht op goede gezondheid! Let op, dat U „Carter's" krijgt: eisch bovenstaand merk. Bij Apoth. en Drog., in roode kokertjes van 75 ct. en f 2.25. Import. Fa. B. Meindersma, Den Haag. 20 ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto-ongeluk bij Velsen. Zaterdagmiddag half zes is op den Rijks straatweg vlak bij het dorp Velsen het zes jarig dochtertje van den heer M. aangere den door een luxe auto, bestuurd door den heer G. J. W. M. uit Arnhem. Het kind stak plotseling den weg over en kwam on der de auto. De bestuurder remde zoo he vig, dat de auto over den kop vloog en de drie inzittenden er uit vlogen. Het waren de heer M., diens echtgenoote en een me dereiziger. Zij kwamen er echter allen met eenige schrammen af. Het dochtertje van den heer M. werd in hopeloozen toestand naar het Roode Kruisziekenhuis' vervoerd, waar het kind dadelijk werd geopereerd. Door een auto aangereden. Te Schijndel is de baanwerker de W. uit St. Oedenrode door een auto gerepen en zeer ernstig gewond. Hij zal gedurende verscheidene maanden zijn werk niet kun nen verrichten. Motorongeluk. Onder de gemeente 's Heer Arendskerke is de motorrijder M. wonende te 'Ierseke met volle va^rfc gereden tegen een boeren wagen, die uit een zijweg kwam. De man werd ernstig verwond per ziekenauto naar het ziekenhuis te Goes vervoerd, terwijl wagen en motorrijwieljn beslag werden genomen voor het politioneel onderzoek. Twee kinderen te water. Eén verdr on ken. Zaterdagmiddag te 1 uur zijn de 9-jarige M. H. en de tienjarige C. Voogd, bij het spelen op een trap aan de Maashaven te Rotterdam ter hoogte van den hulppost van den Geneeskundigen Dienst te water geraakt. Beide jongens kwamen in levensgevaar te verkeeren. H. kon op het. droge worden gebracht, doordat- de voorbijgangers de Gast en v. Wijk zich onmiddellijk te water begaven. Het jongetje Voogd, dat een houten been had, kon zich niet boven houden en ver dween in de diepte. Het lijk werd een half uur later door de politie opgehaald en naar de ouderlijke woning vervoerd. Te ver in zee. Man bij het redden van zijn vrouw verdronken. Een tragisch ongeval heeft te Hoek van Holland plaats gegrepen. De echtgenoot© van K. Beek uit Rotteidam had zich te ver in zee gewaagd en dreigde le verdrinken. Haar man schoot te liulp, doch toen hij haar bereikt hael verloor hij zijn bewust zijn. Omstanders hebben daarop de vrouw gered en ook den man weder aan land ge bracht doch bij van Beek waren de levens geesten reeds geweken. Militairen getroffen door den bliksem. Hun toestand is bevredigend. Het geweldige onweer dat zich in den nacht van Vrijdag op Zaterdag boven Ber gen op Zoom ontlastte, heeft de militairen van het 3o reg. inf., die op nachtoefening waren, verrast. De bevelvoerenden officie ren lieten aanstonds de geweren op den grond leggen en de soldaten een schuil plaats zoeken. Nabij de schuilplaats van een afdeeling sloeg de bliksem in waar door verschillende militairen tegen den grond werden geslagen. Hiervan waren do sergeant-majoor V. en de dienstplichtige sergeant A. er schijnbaar ernstig aan toe. Beiden werden naar huis vervoerd. Hun toestand is geed. Het ongeluk te Berger» aan Zee. Het te Callantsoog aangespoelde lijk is herkend als dat van den lG-jarigen P. Sougé uit Alkmaar, die te Bergen aan Zee bij het baden verdronk. Arm uitgerukt. De 32-jarige schipper P. Geerling van de motor-klipper „Vertrouwen", die giste renmiddag in de Coolhaven to Rotterdam lag, was in het vooronder bezig met het verstellen van den motor. Hij werd daarbij gegrepen door den drijfriem, die hem meetrok naar het vliegwiel van den motor, met het ontzet tende gevolg, dab zijn rechterarm geheel werd uitgerukt en zijn rechterkaak ver brijzeld. Hij werd in hoogst ernstigen toe stand naar het zïckenduis aan den C'ool- singel overgebracht. Gisterenavond laat had men weinig hoop, dat hij in leven zou blijven. Ernstige val. Vrijdag viel de landbouwer Ant. B. te Oudenbosch, van een kar, beladen met ha ver. Hij bekwam een hersenschudding. Hij is van de H.H. Sacramenten der Sterven den voorzien. Ontploffing. Vrijdagnamiddag half 5 werd heel den omtrek van de Witbrug te Loosduinen op geschrikt cloor een geweldigen knal. Het betonnen bovendek van het trottoir naast die brug en de tegels daarop werden om hoog geworpen. Uit een klein lekje in een der gasbuizen, die onder dat trottoir door- Joopen, was al geruimen tijd gas ontsnapt- Eindelijk is de spanning te groot, geworden en volgde de explosie. Ongelukken vielen ^niet voor, omdat zich toevallig niemand in de nabijheid bevond. Het personeel der gasfabriek herstelde het defect. Door den stroom gedood. Gisternacht heeft in de fabriek van de firma van Thiel te Helmond, een ng »luk met doodelijken afloop plaats gehad. Bij het verrichten van werkzaamheden aan de electrische geleiding ontstond kortsluit'sg. De 23-jarige electricien Mansfelder viel naaf beneden en was onmiddellijk.dood. De ongelukkige was gehuwd en vader van twee kinderen. Aan de gevolgen overleden. In hot Van Iterson Ziekenhuis te Gouda is aan de gevolgen van haar val overle den het 18-jarige meisje L. Verschoor uit Moordrecht, dat eenige weken geleden in den speeltuin van het Stationskoffiehuis alhier van een schommel werd geslingerd. Kinderverlamming. Te Schoonebeek is in een drietal ge zinnen kinderverlamming gecoïi6tateerd. BRAND TE VALKENVEEN. De Vrij-Katholieke kerk door den bliksem getroffen en afgebrand. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag, te ongeveer kwart voor vier, is de bliksem geslagen in het torentje van-cTe Vrij-Ka- tholieke kerk op St. Michael nabij" Valken veen. In minder dan geen tijd was de ge heel uit hout gebouwde kerk, nog onlangs ingewijd, een groote vuurzee. Omwonen den en leden der kerk slaagden er nog in, de in het gebouw aanwezige priestcrklee- ding, kerk- en altaarsieraden te redden, maar, toen de brandweer uit Naarden om tien minuten over vieren met de brand weer-auto arriveerde, viel er niets meer te behouden. Men bepaalde er zich toe, liet boscli rondom de kerk brandvrij te hou den. Een oogenblik werd nog gevreesd, dat groote heerenhuis „De Duinen" vlam zou vatten, omdat de vonkenregen van hefc hoog-oplaaiende vuur over het rieten dak streek. Een kleine verandering in de windrichting deed dit gevaar verdwijnen Niet voordat alles platgebrand was, zoo dat de steenen fundamenten zichtbaar wa ren, raakte het vuur gedoofd. Mede is verbrand een groot nieuw orgel uit Engeland afkomstig, dat nog niet ge heel gemonsterd was. Of het gebouw ver zekerd was, kon men nog niet zeggen. Bliksem ingeslagen. Te Kerkdriel sloeg de bliksem in de wo ning van Joh. v. Gessel. Het huis is geheel afgebrand. Tijdens het onweer, dat Vrijdagnacht boven Westelijk Noord-Brabant woedde, sloeg de bliksem in het woonhuis van den landbouwer G. te Halsteren; het brandde grootendeels af. Tijdens een hevig onweer sloeg Zater dagnacht de bliksem in de dooi1 2 gezinnen bewoonde boerderij. Het Kattennest te Doetinchem. Het huis brandde totaal af. Eenige varkens en kippen kwamen in de vlammen om. Vrijdagavond sloeg de bliksem in een der schuren van den landbouwer H. P. de Jonge te Waterlandkerkje (Z.). Twee schuren en de geheele oogst gingen verlo- Tijdens 't onweer, dat in den nacht van Vrijdag op Zaterdag boven Walcheren woedde, zijn enkele runderen in de wei den door het hemelvuur gedood; terwijl andere door angst in de sloten terecht wa ren gekomen, EEN ZONDERLINGE NACHTREIS. „Ik ben ingenieur van tractie". Eiken nacht vertrekt van het Centraal Station te Amsterdam een nachtgoederen trein, met bestemming naar Rotterdam. Vrijdag werd de anders zoo eentonige reis onderbroken door een zonderling avon tuur, dat het personeel meemaakte. Toen de trein, die met het nummer 4051 staat aangeduid, aan het station te 's-Gra- venhage stopte, begaf zich een heer naar den machinist en stapte, zonder wat te zeggen, op de machine. Toen de machi nist vroeg wie hij was, antwoordde hij, dat hij G. J. van Bentforts van Valken burg heette en ingenieur was van tractie. De machinist tikte toen aan zijn petje. De ingenieur zeide, dat hij de peilglazen kwam controleeren, en na een kort onderzoek verklaarde hij, dat alles op de locomotief in orde was. Hij maakte nag een praatje over het type der machine en sprak er zijn verwondering over uit, dat het uitzet ten van de wagens van den trein zoo lang duurde. Hij zou er een eind aan maken en was blij, dat hij zoo iets in de practijk kon waarnemen. Hij stapte toen weer af en be gaf zich naar den rangeerder en diens as sistent, hun verzoekende een weinig meer spoed te willen betrachten. Of dit gedaan werd, vermeldt, de historie niet, doch ze ker is het, dat meneer van Bentforts van; Valkenburg weer op de machine klom, welke, nadat de wagens er uitgerangeerd waren, naar Rotterdam vertrok. Te HüTtwöUv Daar begaf hij zich naar den opzichter van tractie, die den nachtdienst had, stel- de zich voor en besprak eenige dienstza. ken. Het tweetal stak in de loods een si. gaar op. De ingenieur van tractie vertelde dat hij wachtte op den postttrein, die wat later o. a. met pakketten dagbladen naar Amsterdam zou vertrekken. Ditmaal zou hij de reis niet op de machine, doch in het postrijtuig medemaken. De opzich. ter bracht den ingenieur naar het postrij. tuig, waarin ook de machinist gezeten-waj die trein 4051 zooeven naar Rotterdam had gebracht en die blijkbaar te Amsterdam woonachtig was. Doch toen de opzichter verdwenen was, kwamen de hoofdgeleider van den goederendienst, alsmede een rem. mer, op het idee den ingenieur naar diens bewijs van aanstelling te vragen. Er be. staat namelijk een bepaling, dat ieder van het bedrijf der Nederlandsche Spoorwegen zich op aanvrage door middel van een kaart dient te legitimeeren. Zij vroegen met eenig respect de kaart te mogen zien, De ingenieur haalde toen zijn portefeuil]? voor den dag en zocht, maar vond de kaart niet. Hij zeide dat dit erg vervelend wat maar dat hij de kaart had laten zitten i; zijn avondcostuum, dat hij des avonds ha; aangehad toen hij met zijn echtgenool» uit was geweest. De hoofdgeleider, die zich op zijn fc' structie bleef beroepen, dreigde den ing> nieur uit het rijtuig te zetten, waarop dtj op zijn beurt zeide, dat hij genoopt dóór dit optreden een klacht bij de di«| tie in te dienen. Boos stapte hij uit kwam even later met een chef terug. Dia verklaarde dat „het goed was", waarop a nachttrein met bestemming naar Amste' dam vertrok. Onderweg dutte de heer G J. van Bentforts van Valkenburg ten g* volge van de emoties in en merkte niei, dat de trein aan het station te 's-Grave^ hage stopte. De koppige hoofdgelcider, die gelijk wilde hebben, deed zijn beklag bij den chef aldaar en deze begaf zich naai het postrijtuig. Met een lantaarntje bi- lichtte men het gelaat van den slapendei tractie-ingenieur. Even later zette de ma chine aan en vertrok de trein. In de val geloopen, Bij Amsterdam, ter hoogte van de "Wea tergasfabriek, zeide de hoofdgeleider, dal hij klaarheid gebracht wilde hebben. Hi maakte den slapen wakker en deelde hen mede, dat het Centraal Station goslotei was en dat de ingenieur maar via het If kaal van den binnendienst het ernplaci ment moest verlaten. Daarheen begaf de ingenieur zich dl ook. Toen hij eenmaal binnen was vi klaarden de hoofdgeleider en de rcmn dat ze nu „het zaakje wilden uitknqbele en de politie zouden roepen. Dat gebeun en spoedig waren een paar agenten het beneden in het station gelegen postls boven. Daar de ingenieur zich natuu#: niet kon legitimeeren, werd 7.20 ut j vracht geëisoht- 'i,1.- «»V-Jo- 1 S1 Van Bentforts van V alken burg ectec maar twee dubbeljes op zak had. Hij V Vl de evenwel een ring, die van een diami was voorzien, als pand geven, waarop Ji 21 spoorwegpersoneel hem antwoordde, di J het lokaal van den binnendienst gei pandhuis was. De man werd daarop ovc gebracht naar het bureau "Warmocsstrai: waar hij opgaf te Delft gestudeerd te hel ben en woonachtig te zijn Laan van Niern Oost-Indië 112 te 's-Gravenhage. Later evenwel kwam aan het daglic) dat hij Veth heette, vroeger machinist, de spoorwegen geweest was, maar thai kellner van beroep, zonder vaste woon-i verblijfplaats. Hij moet nog twee maand! y hechtenis te goed hebben. Welke bedoeling hij gehad heeft vani nachttreinen gebruik te maken is niet b aa' men vast te staan. „Tel' De In Rotterdam gelukkig niet veel sucm gne De in bepaalde kringen verafgode ds seres Josephine Baker heeft ook een b zoek gebracht aan Rotterdam. Wij lezen daarover in enkele bladen bi dlg volgende8^u ook aan In spu; Ji gear in v vier „Aan het station was de dix-ectie het Grand Theatre, waar zij des middi: a°^ oplra-d, ter begroeting aanwezig met i dier. middag optredende artisten. Men verwachtte dat Josephientje uit» lste klas coupé zou stappen, maar het bi dab zij nu eens 3e klas had willen rei' Dus draafde nren naar voren om de gebrachte bloemen aan te bieden. Maar het leek wel of Josephientje gewc haar verkeerde been uit bed was ge$ een Ze keek werkelijk niet opgeruimd, 2jeke vroolijk, niet vriendelijk. Vite, vite, ze' Tevei en eerst toen ze in den te barer bef- LeUV( king gestelden JStudebaker zat, kwam' Eei een lach op haar heusch niet zoo erg bS slaagc gezicht met de oolijke, pientere oogei twee Met de Harmonie voorop werd het' blussc ware triomftocht naar het Grand Th# en de Daar zijn in Rotterdam veel meer do» vuur i lijk verliefde jongemanne, dan men oppervlakkig zeggen zou, broeders die V leven wagen om uit de handen yan phine Baker een bloemetje te bemacfc* Ze drongen en hingen op en om den dat het zonde was van dien mooien, opgepoetsten Studebaker. Joseph* plukte lustig de boden van heb ^P*01 haar bloemengarven voor de ridder*U,C*"A der vrees of blaam. man j Gedrang opnieuw bij heb Grand 0n"g ter, waar bereden politie en motors^ gasS®e' aan te pas moesten komon, maar j-eli'k 3 daarop zat het beperkte gezelschap^, 6 weldadige rust van de dancing La- Ö»ik Qn gee Het was een lust om de opgetog®11^ en 1 van Josephientje en van don heer °<f'Waren"r le zien' rei\T „Quel travail, que travail", jjOorloofd de Italiaan. „Magnifiek" vonden te ^en bim beiden. Hier was nu weer eens een "D' dachte getuige. Ik ben toch geweest, de manager van Josephine Baker. 'n'f (noemt u maar zoowat alle groote van de wereld), maar dit vindt ®en - gens Als ik dat in Parijs had, het ?0 „un succes formidable". 9 d Uit Eei

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6