Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. SPORT DERDE BLAD „DE LEIDSCHE COURANT"» ZATERDAG 25 AUGUSTUS 1928 DE ONTVLUCHTING UIT DE GEVANGENIS TE SCHEVENINGEN. Hoe de ontsnapping geschied is. Geudens vertelt verder. De Belg Geudens, zijn verhaal over de ontsnapping vervolgend, verklaarde aan de Haagsche politie, dat de laatste „forsche streken", voor het doorzagen nog noodig, tot den stormachtigen avond van jl. Dins dag bewaard waren. Toen was de gewenschte opening ver kregen. De andere drie waren hem. voor gegaan in de eigenlijke ontvluchting; num mer één was de thans gesnapte v. d. Brande, die daarbuiten het terrein moest yerkennen. G. als laatste had de bedden nog opgemaakt, om den .waker te mislei den. Tusschen 10 en half elf in den avond zijn allen erdoor gekropen, waarbij men na tuurlijk wachtte, tot de bewaker om het kwartier het gordijntje bad verschoven. Men had. elkaar daarbij zooveel mogelijk geholpen; eerst waren nummer 1, 2 en 3 op de schouders genomen en tenslotte hadden de anderen de Belg naar buiten getrok ken. In 't pikdonker en in den stortregen zat het viertal toen op het dak. Het was verzekerde G. noodweer. Een half uur lang hebben zij toen in spanning stilgeze ten, ook al om wat aan de duisternis te gewennen, daar zij aanvankelijk op het dak geen hand voor de oogen konden zien. Dat half uurtje werd gebruikt om te deli- bereeren hoe men verder zou handelen. En passant had het viertal eenige beddelakens meegenomen, die aaneengeknoopt werden om het afdalen langs den muur te verge makkelijken. Veel nut heeft men echter yan die lakens niet gehad. Enkelen hebben 'n deel van hun onder- kleeding uitgetrokken; deze was zóó nat geworden, dat ze er de voorkeur aan gaven zoo weinig mogelijk ondergoed aan te hou- 'den. i 'Al glijdende zijn fce over den hoogen en "vervojgens over den lageren muur getrok ken, tot zij een geschikte plaats vonden om d$n sprong te wagen. Zij kwamen uit aan (Je zijde van'dé Doornikschestraat en zijn verder door de duinen en langs de electrische spoorlijn geloopen, nu eens in. 'n kuil vallend, dan'weer over een hinder- fais springend. Tofj op zeker oogenblik, dat G. in een kuil was neergekbm'en, de anderen hem in den §teek bleken te hebben gelaten. G. zeide'alles te hebben afgezocht, doch geen spoor van de anderen te hebben ontdekt. Hij was daarover al heel slecht te spreken en vond het een wel zeer eigenaardige be looning voor de hulp, die hij het drietal bij de ontvluchting had verschaft. Op^zijn eentje' hééft hij toen getracht den weg naar Botterdam en vandaar naar België te vinden. In _de verte oritwaarde hij later, in den ochtendschemer, 'eeh handwijzer, die hem 'deedjolijken, dat hij in plaats van in de ri^ht^ng Botterdam'was geloopen, nog vér der vSn Delft dab. van Den Haag af was. De stad,''die hij 'vobr Botterdam aanzag, bleek Leiden te zijii. Tenminste, dat' wérd hem verteld door iemand, dien hij' oin inlichtingen vroeg, doch die zich velde* niet om hem bekom merde. Zwervend dooi* bdsch en heide, in hoofd taak 's' nachts, doch 'als hij niemand in de 'buurt zag, ook wel bij daglicht, is Geudens tenslotte in den hooiberg bij Voorschoten aangeland, waar hij, die in twee dagen niets anders had gegeten dan z'n broodje, dat hij uit de gevangepis had meegenomen werd ontdekt, om kort daarna genood zaakt te zijn, zich over te geven. De politie heeft nog de vraag onder oogen gezien of G. zijn verhaal ook aldus heeft ingekleed, om den bewaker te spa ren; zij heeft evenwel weinig redenen om aan de waarheid van het relaas van Geu dens te twijfelen. Wat de zaag betreft, dit is, zooals ge meld, slechts een klein stuk gereedschap, dat gemakkelijk kon worden binnenge smokkeld; er heeft niet eens eenig hand vat of een boog aan gezeten, hetgeen het zaagwerk trouwens zeer heeft vertraagd. G. heeft gisterennacht in de politie-ar- restantenverblijfplaats mogen doorbrengen waar hij, na een stevigen boterham en een kop koffie blijkbaar rustig heeft geslapen. Gisterenmorgen is hij naar de Scheve- ningsche gevangenis teruggebracht. V. d. Brand in verhoor. De tweede gearresteerde in- en uitbre ker v. d. Brande, is onmiddellijk na zijn aankomst uit Dordrecht naar de Scheve- ningsche gevangenis teruggeleid. Hier heeft de inspecteur v. d. Heuvel den man aan een verhoor onderworpen, doch voor alsnog weigert v. d. Brande inlichtingen te Seven. Slechts dit is de politie van den man zelf te weten gekomen: Te Dordrecht aan geland, wilde v. d. B. een kennis opzoeken, och toen hij aan het adres kwam, waar hij meende zijn relatie te kunnen vinden, eek deze daar niet meer te wonen. intu88chen had v .d. B een soldatenpak wet*6 uf^5,nn van stukrijder bij de veld koel? bemachtigen (hij beweert het ge- tt-nr, hebben, maar weigert te zeggen, pau 661- 611 bij wien) en toen is hij, in dat ?nrx>i8e n' gisterenmorgen om 9 uur, te naar den burgerlijken stand len de Le geloopen volgens de rege- deren F,r salueerend voor eenige meer- daar W? tT- oi? den weS ontmoette en woorri;» j geintermeerd naar het tegen- zocht. adrC8 Van den vriend» <*ie* tij ter .aan tet loket vond ech- dacht- dot f tair was vreemd deed en vluchte eev-B Wel e6ns ee;n van de ge- dat v. d B n^eilen zijn. Hij hield, zonder praat en lief vermoedde, deze aan de Ütie waarschuwen. Sa inmiddels de P0" Toen kort daarop een paar agenten ver schenen liet v. d. B. zich gewillig arrestee ren, na te hebben bekend wie hij was. ONGELUKKEN. ONGELUKKEN. VOETBAL. R. K. INTERNATIONALE TE NOORDWIJK. De vierde D. H. V. B.-ontmoetlng tegen den Kreis Rhein Weser. Een R. K. internationale voetbalwed strijd te Noordwijk! Het kwam zoo onverwacht en plotse ling, dat we een oogenblik ontsteld wnren van deze mededeeling. We staan dus nu aan den vooravond van de vierde ontmoe ting tusschen de vertegenwoordigende elf tallen van den Dioc. Haarl. Bond en den Kreis Weser en het laat zich aanzien, dat deze wedstrijden spoedig historie gemaakt zullen hebben. De eerste drie ontmoetingen liggen nog versch in het geheugen. Enkele jaren ge leden slechts werd de eerste wedstrijd ge speeld in Duitschland. Niet dan na veel moeite wisten de D. H. V. B.-ers toen in Essen een gelijk spel te behalen. Daarna toch volgde in A'dam een 42- en ten slotte in Dortmund een 2—0 zege, zoodat de D. H. V. B. veel sterker geacht mag worden. Mogen we dus verwachten, dat de Hol landers morgen op het pad der overwin ning zullen voortgaan, van den anderen kant zullen de Duitschers er alles op zet ten om den reeds grooten achterstand in te halen. Er valt uit den aard der zaak weinig over zulk een internationalen wedstrijd te zeggen, omdat de spelers weinig bekend zijn, terwijl bovendien de ongeoefendheid der bekende spelers nog wel parten kan spelen. We kunnen ons dus gevoegelijk van eenige bespreking dienaangaande ont houden. Toch willen we er even aandacht opvestigen, dat het Leische district niet slecht vertegenwoordigd is door de opname van drie spelers. Of zij allen zullen uitko men dienen we af te wachten. De opstelling zal, behoudens mogelijke wijzigingen als volgt zijn:) D. H. V. B. C. Hoeboer M. v. Deursen J. Verheyen J. v. d. Zwet Adr. v. d. Berg G. Kamer A. Goddijn. G. Kemperman F. v. Leuven Th. Benchens F. de Lange Scheidsrechter H. Jansbeken Schroder Gradischer Thöne Hilberath Bösing Würfels Groll Rosier Altrath Fontein Baumann Kreis Rhein WeBer De belangstelling voor den wedstrijd die te half drie aanvangt is zeer groot en we hebben alle reden om te verwach ten, dat het mooie Noordwijksche sport park morgen eens uitverkocht zal zijn. Na hetgeen de adviseur van het dis trict Leiden, de Weleerw. Heer J. O. C. Groot, in ons blad ter opwekking schreef, behoeven we geen aansporing meer tot de katholieken uit ons gewest te richten. We vertrouwen op een zoo groot moge lijke opkomst. Men schrijft ons nog uit Noordwijk? De Duitsche gasten komen hedenavond aan en zullen logeeren in het Oranje- Hotel van den heer Marinkelle te Noord wijk aan Zee. Zondagmorgen zullen de gasten en officials de H. Mis bijwonen in Haus Briezen, welke opgedragen zal worden dor oden voorzitter der D. H. V. B., den Zeereèrw. Heer Pater Esser, waarna den gasten een autotocht zal worden aange boden naar de Kievit te Wassenaar en verdere omgeving. Te half twee zal het Sportpark, hetwelk voor deze gelegen heid keurig is ingericht en voorzien is van een goede duizend zitplaatsen, openge steld worden, opdat een ieder zich tijdig kan voorzien van een plaats, wat gezien de groote belangstelling, die er nu reeds bestaat ,wel noodig zal blijken. Te half drie zal het Fanfarecorps „Excelsior", zijn blijde toonen over het veld doen weer galmen, om tot 3 uur de aanwezigen aan genaam bezig te houden. Te precies 3 uur een hond dan een kindje hebben. Een statistiek uit Berlijn toont aan, dat er in de hoofdstad van het Duiteche rijk 200.000 kinderen zijn beneden de zes maanden, maar 240.000 honden, dus meer honden dan kleine kinderen. Treurige statistiek. Een medewerker van de „N. R. C." schrijft: Er is een statistiek verschenen omtrent het aantal zelfmoorden, in de laatste jaren in Duitschland gepleegd, waaruit op te ma ken valt, dat er een soort zelfmoord-epide mie heerscht, welke zich meer en meer uit breidt. In het jaar 19*23 kwamen er 13.226 voor, waarvan 6954 mannen en 3926 vrou wen. In 1925 bedroegen deze getallen zal de wedstrijd een aanvang nemen, welke gezien de vorige ontmoetingen spannend zal worden, wij vertrouwen dus ook dat allen tijdig aanwezig zullen zijn. Na afloop nemen do spelers der beide elf-* tallen deel aan een feestdiner in het Oranje Hotel, waarmede het verdere gev doelte van den avond wel zal gevuld wor den. Bij goed weder belooft dit een schit* terende dag te worden. CRICKET. Wedstrijdprogramma voor Zondag:' le klas. H. C. O.Quick (Nijmegen). Buiten de competitie. Ajax I—V. V. V. L Overzicht H. O. C. speelt morgen haar Iaatsten wedstrijd tegen de club uit het „verre Oosten". De thuisclub heeft hier verreweg de beste papieren. Op het veld nan de Kemrr' speelt Ajax vriendschappelijk tegen V. V- V. uit Amsterdam. Omtrent den uitslag valt weinig te zoggen, daar beide elf tallen wel de noodige invallers zullen heb ben. Vriendschappelijke wedstrijd Ajax-comb.H. C. C.-comb. Een Ajax-elftal versterkt met eenige L. C.C.'ers cn een R.W.-speler bond Vrijdag den strijd aan tegen een vrij sterk Haagsch team. De Leidenaars begonnen te batten en brachten het tot 108. De Haagsche innings was voor 82 afge- loopen. De Leidenaars, weder ingestuurd, zaten voor 44, runs aan den kant, waarop de II. C. C. voor het verlies van slechts 1 wicket dit totaal overschreden. H.C C. won derhalve met 2 runs en ne gen wickets. ZWEMMEN. De Kanaalzwemmerij. Weer een dame geslaagd Uit Londen wordt gemeld: Mits Laddie Sharp, een 18-jarige verpleegster is giste ren over het Kanaal gezwommen. Zo ver trok to ongeveer 1 uur gisternacht van kaap Grisnez en kwam 's middags vijf mi nuten voor vieren te Dover aan land. SCHIETEN. Om den Rijnland-Zuidbeker. Gisteren had op do banen te Katwijk a. d. Rijn de schietwedstrijd plaats om den. B ijnland-Zuidbekcr waaraan als bohooren- de tot Bijnl. Z. deelnemen de Burgerwach ten van Voorscholen, Katwijk en Valken burg. Er werd geschoten op schijf Burger wacht, telling 1—10, 2 series van 5 schoten met nara verkiezing 1 of 2 proefschoten, houding naar keuze. Maximum aantal te behalen punten 500. Te half vijf ving den wedstrijd aan. No. 1 was een uit het vijftal Katwijk, 2e uit Valkenburg, 3 een uit Voor schoten. De behaalde uitkomsten waren? No. 1 Katwijk met 451 punten, no. 2 Voor schoten met 449 punten, no. 3 Valkenburg met 406 punten. Vorig jaar was ook Kat wijk winnaar. Na afloop der wedstrijd kwam men te zamen in, de Cantine, waar door mebrdere heeren het woord werd ge voerd en Katwijk werd gefeliciteerd met de behaalde uitkomst. Waar Katwijk de beker thans 2 maal achter elkaar won zal de strijd volgend jaar niet minder span nend zijn en zullen de andere burgerwach ten het als een plicht rekenen te i.orgen dat Katwijk niet, door de beker voor de dorde maal achter elkaar te winnen, in het blijvend bezit komt van den beker. Op Donderdag 13 Sept. schiet Rijnl. Zuid en Rijnl. Noord gezamenlijk om den Miss Blanche beker. Gewestelijke wedstrijd. De gewestelijke schietwedstrijden 1926 voor Burgerwachten in Zuid-Holalnd zul len plaats hebben op Vrijdag 14 en Zater dag 15 Sept. 1928 van 912 en 15 uur op heb schicttorrein der Haagsche Burger wacht aan don Waalsdorpcrweg te Den Haag. SCHAKEN. Het tournooi te Kissingerr. Bogoljubow winnaar. Gisteren werd de laatste ronde van het schaaktournooi gespeeld. Do uittlag is als volgt: Bolgoljubow remise met Euwe. Reti re mise met Capablanca. Tartakower remise met Tarrasch. Yatis wint van Miesee. Marshall verliest van Rubinstein. Nimzo- witsch wint van Spielman. De winnaar van het tournooi ie Bogol jubow met 8 p. Tweede is Capablanca met 7 p. Euwe en Rubinstein bezetten met bei den 6,5 p., do 3e en 4de plaats; 5e is Nim- zowitsch met 6 p. Reti bezet met 5,5 p. de zesde platns, Tartakower, Yates en Mar shall zijn met elk 5 p. 7e, 8e en 9e, volgen Spielmann met 4,5 p., Tarrash met 4 p. en Mieses met 3 p. 15.273, 10.982 en 4291 en in 1926 16.480, 16480, 11.346 en 4634. Per 100.000 was het cijfer in 1923: 21.4, in 1924 23.1, in 1925: 24.5 en in 1926 26.2. Dat bij de mannen het aantal zelfmoorden meer dan het dub bel bedraagt van dat bij vrouwen wijst er op, dat de strijd om het bestaan op mannen grootcr invloed heeft dan op vrouwen en het godsdienstig leven op vrouwen grooter invloed heeft. Ook de indeeling naar do kerkelijke belijdenis is leerzaam. Bij de Israëlieten komen op elke 100.000 50, Evam- gelischen 29, andere Chr. kerkgenootschap pen 17, niet tot een kerk behoorende 38 en bij <lc katholieken 15. De meeste zelf moorden bij mannen en vrouwen werden gepleegd door ophanging, overigens bij mannen door schieten en bij vroawen door verdrinken en het inademen van gas. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER Een doode; een gewonde. Donderdagavond omstreeks halfelf reed de heer J. te Arnhem in een auto van Arnhem naar Velp. Ter hoogte van de Nordlaan, waar hij, naar eigen yerklaring, met een snelheid van circa 35 K.M. reed, moest hij voor een tegemoetkomende auto de lichten dooven. Vermoedelijk door de plotselinge vermindering der lichtsterkte, heeft de heer J. niet opgemerkt, dat eenigszins terzijde van den weg twee per sonen stonden, die op de tram wachten. Het gevolg was, dat beiden werden aan gereden en meegesleurd. Toen de auto tot stilstand was gekomen, werden de slacht offers onder den wagen vandaan gehaald. Het bleken te zijn de 72-jarige blinde heel* Van Tienen, organist uit Delft, tijdelijk verblijf houdende te Velp en zijn geleider, de 16-jarige Scheers uit Velp. De heer Van Tienen was zeer zwaar gewond en over leed korten tijd daarna. De jongeman S. had een ernstige hoofdwonde opgeloopen. Beide slachtoffers zijn naar het zieken huis overgebracht. De politie, die weldra ter plaatse was, heeft den auto in beslag genomen en den heer J. een verhoor doen ondergaan. »Tel." DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een kar met paard door den trein gegrepen. Voerman en paard gedood Gistermiddag omstreeks half zes is door den trein welke om 16.42 uit Nijmegen ver trekt, even buiten Oss op een onbewaakten overweg een kar met paard gegrepen. De kar werd totaal vernield en het paard on middellijk gedood. De voerman werd. 300 meter ver weggeslingerd. Men vond hem in bewusteloozen toestand en zwaar ge wond in een sloot liggen. Ijlings ontboden geneeskundige hulp mocht niet meer ba ten. Bij aankomst van den dokter gaf hij den geest. Door een wagen overreden en gedood. De 6-jarige G. Tadema te Drachten is van een wagen gevallen, overreden en gedood. Verdronken^ In het Baa-dven te Valkens waard is het lijk opgehaald van de 30-jartge gehuwde mej. S. VM die den Iaatsten tijd aan ver standsverbijstering leed. Bij het baden verdronken. Gisterenmiddag zijn op Terschelling drie personen die aan het strand aan het baden waren, door den stroom meegesleurd. Een van de drie zonk naar de diepte en ver dronk. De twee anderen konden nog juist het strand weer bereiken. Een van hen ge raakte bewusteloos; een geneesheer, die dadelijk ter plaatse was, kon echter de zen drenkeling weer bijbrengen door toe passing van kunstmatige ademhaling. Nog steeds mijnen op de Noordzee. Volgens ingekomen rapporten is giste renmiddag op zeven mijl afstand Zuid- Zuid-Oost van het vuurschip Noord-Hinder een drijvende mijn aangetroffen. Een failliete graaf. Naar de ,.L. K." meldt is het volgend beroepschrift gezonden aan het gerechts hof te 's-Hertogenbosch: EdelGrootAchtbare Heeren, Geeft eerbiedig te kennen Doctor Frans Jacobus Leufkens van Am- stel tot Prickenscheid en Amstenrade, Sou- verein Graaf van Geleen en Wachtendonk, vertegenwoordiger van het Graafschap Ge leen, erkend als zoodanig door de Neder- landsche regeering op 23 Juni 1928, wonen de te Spaubeek, tijdelijk verblijf houdende binnen het Koninkrijk der Nederlanden te Heerlen, aan de Kruisstraat No. 20, ten deze domicilie kiezende te VHertogen- bosch aan de St. Jorisstraat No. 11 ten kantore van mr. H. J. van Leeuwen, pro- kureur aldaar; dat het Graafschap Geleen, gevestigd te Geleen, op openbaar gezag is gesticht en ingesteld op 16 Mei 1654 voor altijd als territoriale organisatie en vereeniging van personen als publiekrechtelijke rechtsper soon volgens de akte van stichting, waar van een authentiek afschrift als bewijsstuk is gebracht en gedeponeerd ter griffie der arrondissements-rechtbank te Maastricht in privaatrechtelijk geding tusschen het graafschap voormeld als eischer en graaf Max de Marchant et d'Ansembourg als ge daagde, waarin het vonnis is bepaald op 27 September 1928, zoodat voormeld bewijs stuk na dien dag aan het hof kan worden overgelegd; dat doctor Frans Jacobus Leufkens voor meld bij vonnis der arrondissements-recht bank te Maastricht van den 14den Augus tus 1900 acht en twintig op het daartoe door de gezamenlijke erfgenamen van wij len den heer Arthur Oswald Joseph Ergar Marie graaf de Marchant et d'Ansem bourg, laatst gewoond hebbende te Am stenrade, ingediend, request, is verklaard, in staat van faillissement; dat requestrant van dat vonnis bij uw hof in hooger beroep komt; dat de arrondissements-rechtbank te Maastricht volgens het volkenrecht onbe voegd is het faillissement uit te spreken van doctor Frans Jacobus Leufkens voor meld, vertegenwoordiger eener vreemde mogendheid op grond van voormelde akte van stichting, het volkenrecht, de artike len 1390, 1829, 1690 a. v. B. W. en de erken ning door de Nederlandsche regeering; Tedenen waarom requestrant zich wendt tot uw hof met eerbiedig verzoek voormeld vonnis en de daarbij uitgesproken failliet verklaring te vernietigen; hetwelk doende enz. get. H. J. v. LEEUWEN, prokureur, 's-Hertogenbosch, 20 Augustus 1928. Auto-ongeluk. Twee dooden. Ten gevolge van het breken van een veer stortte op den straatweg van Prenzlau naar Giistow een auto in een te dezer plaatse ongewoon diepe sloot. De beide in zittenden waren op slag dood. De auto is volkomen vernield. Haldane's graf opengebroken. Daad van een krankzinnige. Een goed gekleed man, ruim van geld voorzien en die blijkbaar dienst in het le ger heeft gedaan, werd gistermorgen sla pende aangetroffen naast het door hem ge opende graf van lord Haldane, den onlangs overleden staatsmiin. Hij had getracht de lijkkist te openen, omdat, naar hij zeide, lord Haldane niet dood was. De man, wiens geestvermogens gestoord zijn, heeft ook reeds getracht den begrafenisstoet te gen te houden. Brutale roofoverval te New York. Kantoorpersoneel met revolversinbedwang gehouden. Naar de „Times" meldt, is de stad New York opnieuw het tooneel geweest van een geslaagden roofoverval. Vier mannen dron gen het kantoor binnen van de Service Transportation Company in Bronx en dwongen allo aanwezigen, waaronder vijf met geweren bewapende bewakers, de han den in de hoogte te steken. Daarna namen zij uit de brandkast een zak met geld tot een bedrag van 18.000 dollar. Luttele minu ten nadat zij waren binnengekomen, zaten de vier mannen reeds weer in hun auto, die in razende vaart wegreed. De politie zette de roovers direct per auto na. Toen de bandieten trachtten een zijstraat in te rijden, reden zij het trottoir op. Alle mannen sprongen uit den auto, dwongen een chauffeur, door hun revolvers tegen zijn slaap te houden, uit zijn auto te stappen en reden weer weg, ondertusschen herhaaldelijk schoten wisselend met den hen achtervolgenden auto. De kassier van de bestolen maatschappij, die zich in den auto der politie bevond, werd door o'iii ko gel gewond. Ten slotte wisten de misdadi gers in het drukke verkeer te ontkomejL De bekorting der Transatlantische post. Een zeer geslaagde poging. Do Parijsché correspondent van de „Msb." meldt: - Do eerste postvlucht vanaf een paket- boot naar land om den tijd van de post- vaarh te bekorten, is schitterend geslaagd. Luitenant Demougeot is gisterenochtend van boord van de „lie de France" gewor pen met de catapult, waarvan wij onlangs schreven cn in den middag reeds te le Bourget aangekomen. De brieven van de mail uit Amerika zijn daardoor te Parijs juist vier en twintig uren vroeger besteld kunnen worden. Het amphibie-vliegtuig met een motor van 420 P.K., dat zich aan boord van de „He de France" bevond, was in den vroe gen ochtencl op de schaats van de catapult geplaatst. Behalve den bestuurder, der. lui tenant van de marine Demougeot, hadden ook de meconicien Letierce en de radio-te legrafist Monrouzaux aan boord van het vliegtuig plaats genomen. Twee postzakken met 2400 brieven, samen wegende 40 .Kg., werden meegenomen. Om half zeven in den ochtend, terwijl de „lie de France" zich op 350 K.M. Wes telijk van de Scilly-eilanden bevond, werd het vliegtuig gelanceerd. Het nam op ge lukkige wijze zijn vlucht, doch ontmoette sterken tegenwind en zwaren mist. In den aanvang moest vaak op een hoog te van niet meer dan vijf meter worden ge vlogen. Eerst tegenover de Engelsche kust klaarde het weer wat op, maar er bleef een ongunstigen wind staan, zoodat de tocht zeer vertraagd werd en luitenant Demou geot het raadzaam vond te Cherbourg neer te strijken en zijn benzinevoorraad bij te vullen. Dat geschiedde te half twaalf en om kwart voor een kon het vliegtuig zijn tohcl weer voortzetten. De rest van den tocht werd zeer voor spoedig volbracht en om lien minuten voor drie kwam de post te Le Bourget aan. Daar werd het eerste transatlantisch© postvlieg tuig met veel belangstelling ontvangen. Voor het vertrek aan boord had nog een geducht dispuut plaats gehad met reizi gers, die mee wilden vliegen. Dat zal voortaan mogelijk zijn en de reizigers zul len daardoor ook in staat zijn hun reis met een dag te bekorten, maar het aantal, dat van die gelegenheid kan gebruik maken, is uit den aard der zaak uiterst beperkt. Het vliegtuig blijft nu te Le Bourget om het nieuwe vertrek van de „Ile de Fran:e" af te wachten, want luitenant Demougeot heeft nu opdracht gekregen geregeld den postdienst zoo de nazending en de vooront vangst met zijn vliegtuig te bevorderen. En waar de Transatlantische maatschap pij hetzelfde wil doen voor New-York, daar zal dus voortaan de transatlantische post- vaart met twee dagen bekort kupnen wor den. Het ligt daarbij in de bedoeling het vliegtuig zoo vroegtijdig te doen Drceercn, dat de brieven nog vóór beurstijd ontvan gen kunnen worden, waardoor do tijdsbe sparing van nog meer beteekecis wordt. 240.000 honden, maar slechts 200.000 kinderen. Het is een bedroevend, verschijnsel voor degeneratie van heb tegenwoordige ge slacht, dat er vele yrouwen zijn, die liever

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 9