Advertentiën. STADSNIEUWS. VOOR ONZE KINDEREN. Telegrammen. Laatste Berichten KERKNIEUWS. Marktberichten. BAROMETER. telegrafisch weerbericht naar waarnemingen verricht in den morgen van 20 Aug. 1928, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 767.9 te Janmayen. Laagste Barometerst.: 749.9 te Malinhead. Verwachting tot den avond van 21 Aug.: Stormachtige tot krachtige, later afne mende Zuid-Westelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, regenbuien met kans op onweer, koeler. Stormwaarschuwingsdienst. Do Bilt seinde hedenmorgen kwart voor 10 uur aan alle posten: „West op uw hoede". LUCHTTEMPERATUUR 17.9 gr. C. WATERTEMPERATUUR: Leidsch Zweminrichting: 7 uur 20.5 gr. en 12 uur 21 gr. „De Zijl": 7 uur 19 gr. en 12 uur 19 gr. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Maandagnamiddag 8.45 uur tot Dinsdagmorgen 5.22 uur. Beroepskwestie Gemeentebestuur— Geref. Schoolvereeniging. De gemeente in het ongel ij k. Bij Koninklijk Besluit van 1 Augustus j.l. is ongegrond verklaard het beroep van het Gemeentebestuur van Leiden tegen den beslissing van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland van 19 September 1927, waar bij, met gegrond-verklaring van het beroep der Gereformeerde Schoolvereeniging te gen heb besluit van den Gemeenteraad van Leiden van 30 Mei 1927, het bedrag der vergoeding, waarop deze Vereeniging op grond van artikel 100 der Lager Ondor- wijswet 1920 over het jaar 1925 aanspraak kan maken voor hare school aan de Hoog- I landsche Kerkgracht. 20a alhier, is vastge- j steld op ƒ1893.07. Men zal zicli wellicht herinneren dat B. en. W. aan den Raad voorstelden het sala ris van de boventallige onderwijzerses Mej. G. II. Schreuder van 1 Mei 192531 De cember 1925 niet te vergoeden omdat naar hunne meening de slotwoorden van artikel 100, 2e lid der wet „en tot twee jaren daarna" niet van toepassing waren voor i liet geval een boventallige leerkracht werd vervangen. De Raad ging ondanks verzet ,van enkele leden der rechterzijde o.a. de heeren Huurman en Wilmer met B. en W. med'c. Het Bestuur der Gereformeerde jSchoolverceniging, van zijn goed recht overtuigd, ging in beroep bij Gedeputeer de Staten van Zuid-Holland on zag dit be roep gegrond verklaard, waarop de Raad op voorstel van B. cn W. op zijn beurt in beroep ging bij do Ivroon. Dit heeft niet mogen baten. Ook de Kroon besliste dat het Bestuur der Gereformeerde Schoolver eeniging in dezen de wet op zijn zijde had. Waar in de schriftelijke en mondelinge discussie B. en W. vooral hun argumenten ontleenden aan de geschiedenis van het onderhavige artikel 100, 2e lid en daarbij zelfs teruggingen tot een Kamerdebat van 1919 vooral de heer Huurman heeft deze argumentatie bestreden daar is het wel van belang kennis te nemen van de volgende overweging van do Kroon: I „dat echter noch de woorden der wot, noch de geschiedenis van de tot standko- ming van het artikel voor deze beperkte opvatting (die van het gemeentebestuur n.l.) ruimto laat." I Hiermede is het laatste van de reeks j geschillen tusschen het gemeentebestuur van Leiden en het Bestuur der Gerefor meerde Schoolvereeniging gedurende de jaren 19231927 tot oplossing gebracht. Sedert September 1927 zijn geen geschil len meer voorgekomen. Kapelaan Berkemeyer. Door Z. D. II. den Bisschop van Haar- l^ni is benoemd tot kapelaan aan de St.- Petrusparochie de weleerw. heer C. F. J. Berkemeyer, sinds 1927 kapelaan aan de Parochie van de H. Catharina, te Amster dam. Zijneorw. is geboren in 18S7 te 's-Gra- :nhage en priestergewijd in 1911. Een zilveren jubileum. la tegenwoordigheid van vele belang- f e,'cnden heeft de heer H. v. d. Liken eden zijn zilveren jubileum herdacht als portier van het Academisch Ziekenhuis. De C<?steling zijn echtgonoote werd per t"i° z'^n ^uis Morschstraab af- w H'' ziekenhuis aangekomen ord hij toegesproken door den directeur, i®n H. Maas, die zich zeer waar- ïnH^f \r°Ver ^et wei'k van den jubilaris h 10 Namens directie en personeel werd den* eCn env(d°PPe m®k inhoud aangebo- Van twee tot zes uur was er gelegenheid «rh!» 8 in ziJn woning geluk te. wen- en, waarvan door zeer velen werd ge- bpuJk gemaakt. Zooals bekend, trekt morgenochtend de Leidsche Processie naar KevelaerDon derdagavond kecren de pelgrims terug. Het aantal is ongeveer 300, o.w. een zestal heeren geestelijken. Ter aanvulling van Ret verleden weelc door- ons geplaatste verslag van de huldi ging der jubilarissen der firma Pieck, zij nog medegedeeld, dat. door het atelier- personeel aan Me], ven der Voorden is aangeboden een eiken dressoir, aan den heer Fleur een rookfauteuil en rooktafel met garnituur en aan den heer Bergsma een bloemstuk. Voor het examen nijverheidsonderwijs, akte Ne, is te 's Gravcnhage geslaagd do heer N. de Water, alhier. Geslaagd zijn voor examen Hoogduitsch L.O. de heer J. Jurjaans en mej. A. Dries- sens alhier. Met Stcrt. no. 161 zijn verzonden de ko ninklijk goedgekeurde statuten van de Vereeniging tot het houden van weten schappelijke voordrachten aan de rijksuni versiteit alhier. Door do politie zijn in bewaring gesteld twee 16-jarige Tsjechen, die zich zonder middel van bestaan hier ophielden. Zij zul len naar Tjecho-Slowakije worden getrans porteerd. Aan het technisch bureau M. J. Zitman is door de gemeente opgedragen het ver lichten van de verschillende paviljoens en een geheele terreinverlichting in kabel voor de Gestichten Endegeest, Rhijiïgeest en Voorgeest. Door de politie is aangehouden zekere C. W., die op do Hooigracht een arrestant van een politieagent had ontzet. Tevens werd aangehouden een andere W. die teza men met bovenbedoelde twee personen vo rige week bij den heer C. op den Ouden Rijn de woning waren binnen gedrongen. Zaterdagmiddag is hot 7-jarige meisje E. M. aan de Boommarkt te water ge raakt. Heb kind is door e°.n onbekend ge bleven man gered. Motorboot gezonken. Vijf pers on en verdronken. ■BERLIJN, 20 Aug. (V. D.) Volgens een bericht uit Oslo is een motorboot, waarin zich drie mannon en drie meisjes bevonden, die vertrokken waren voor de krabbenvangst, in het Flekke-fjord od een rots geloopen en gezonken. Een der man nen kon gered worden. De vijf overige in zittenden verdronken. Italiaansch—Joegc-Slavische spanning. Onlusten in Dalmatië. BERLIJN, 20 Aug. (V. D.). Uit Dal matië worden demonstraties tegen de rati ficatie van het verdrag van Nettuno meld. Zoo is het te Sobenco tot ernstige botsingen met de politie gekomen. Er had den verschillende arrestaties plaats, PARIJS, 20 Aug. (V. D.). Uit Spalato wordt gemeld, dat de werkliedenorganisa ties in Dalmatië aandringen op een boy cott van de Italiaansche scheepvaart naar aanleiding van een overval door Italianen van Joegi-Slavischc visschers. Italië la-it thans voor de tweede maal bin" en 48 uur bij de Joego-Slavische regeering protes teeren tegen de anti-Italiaansche demon straties te Spalato waar men der. Italiaan- sehen consul gemolesteerd schijnt te heb ben, en tegen de vijandschap, die in het algemeen aan den dag wordt gelegd tegen alles wat Italiaansch is. Auto-ongeluk bij Kiel. KIEL, 20 Aug. (V.D.). Een auto uit Ham burg, waarin 4 jongemannen zaten, is op den weg naar Kiel in een bocht bij Bordes- holm tegen een steen gereden en over den kop geslagen. De auto kwam in een sloot terecht. Eén der inzittenden werd op slag gedood. Twéé anderen kregen ernstige verwondingen, terwijl de vierde, de chauf feur, slechts licht gewond werd. - Een breuk tusschen China en Japan? NEW-YORK, 20 Aug. (V. D.). Volgens een telegram aan de New-York Herald uit Sjanghai zou de regeering te Nanking ernstig de terugroeping van den Uhinee dchen gezant en van alle consuls uit il'apan overwegen, terwijl de Japansche regeering verzocht zal worden, hetzelfde to doen. In dien Japan dit niet zou doen, zou de geering te Nanking zich tot den Volken bond wenden of tot dc onderteekeuaars van het verdrag van Washington. De verkiezingen in Griekenland. LONDEN, 20 Aug. (V. D.). Te Athene houdt men algemeen rekening met de mo gelijkheid dat de Venizelisten bij de jong ste verkiezingen een sterke meerderheid zullen hebben' behaald. In :t algemeen heb ben de verkiezingen van Zondag een kalm verloop gehad. Slechts te Athene kwam het lot een incident. Baldadigheid op Hartjesdag. Een in de Kloveniersburgwal nabij de Xieuwcgracht te Amsterdam gemeerd lig gende ijzeren zolderschuit,, welke geladen was met houten kisten en hooi, is van middag een prooi geworden van eenige bel hamels, die Hartjesdag nu eenmaal niet zonder het plegen van baldadigheden kon den vieren. De brandweer moest or aan te pas komen. De schuit stond spoedig in liehte laaie. Met een. straal op do motor- spuit werd het vuur gebluscht. De belha mels hadden zich bij tijds uit de voeten ge maakt. CORRESPONDENTIE. Voor ik begin, wil ik jclie eerst iets meedeelen dat u allen vast plezier zal doen. Ik heb van de Directie toestemming om let op vandaag over veertien da gen weer met prijsraadsels 1c komen. De raadsels zullen zoo zijn, dat ze door allen met een beetje moeite kunnen ge maakt worden. En de prijzen Ik zal er voor zorgen, dat ze even mooi als praetiseh zullen zijn. Wat heb je a'in een prijs, waar je nie-s aan hebt, niet waar Maar meer zeg ik niet. Kijkt vandaag over veertien dagen nu eens goed toe. Dan ben ik klaar enzal de nieuwe wedstrijd beginnen. Opgelet dusDenkt eraan, dat er een afd. C bijkomt, wil zeggen een afd. waarin ge vraagd wordt een versje, een opstel, een verhaal, een sprookje te maken. Nu heb ben jelie tijd in overvloed. Begint al vast Dus dat is begrepen Vandaag over veertien dagen begint dc w edstrijd. En nu wil ik jelie allen attent maken op de mooie bijdragen, die volgen zullen van onzen vriend Johan de Graaf, waarvan we reeds zoo vaak gelezen hebben. Hij zal be spreken en achtereenvolgens behandelen in flink gestileerde artikelen, alles wat hij opgemerkt heeft bij insecten, bloemen, planten, duiven, konijnen enz. enz. en zal beginnen met „Mijn aquarium". Namens u allen, breng ik hier Johan de Graaf dank voor 't geen hij ons te genieten geeft en ik geef hem de verzekering dat we zijn werk ten zeerste apprecieeren en ons steeds aanbevolen houden voor stuk ken, die even actueel als leerzaam zijn. Ook het lange verhaal zien we met belang stelling tegemoet. De volgende week beginnen we. Ontvang mijn groet Johan en bijzonderen dank. Nu zullen we eens zien, wat ons nog te beantwoorden valt. Cornelia Wassenburg, Lan ge r a a r. Een versje schrijven is niet go- makkelijk. Paatje mag gerust oen handje helpen. En je oudste zusje mag bijspringen waar jouw krachten te kort schieten en dan„komt het wel goed, zeg je" en zoo zal het dan ook wel zijn. Ik wacht dan ook jouw mooie versje geduldig af. Kijk eens lief Nichtje binnen veertien dagen Dan?maar meer zeg ik niet. Groet je ouders van me cn vooral je oudste zusje Dag Cornelia. Hendrik van Daalen, P. de la Courtstr. Leiden. Wat was dat een dure „kapperszaak"En ik kan me best begrijpen, dat ie nooit meer in de stad zich liet scheren. Ik zal dat opstelletje nog eens bewaren. .Als ik veel plaats heb, kom jij aan de beurt. Ik zie je immers weer bij den a.s. wedstrijd? Jan Warmerd am, Leiden. „Wel dadigheid beloont" komt de volgende week aan de beurt. Een briefje voor mij was er niet bij, dus ik kan heel kort zijnDag Jan Gerrit Kok, Leiden. Dat versje over „De Heiwas niet het minste, dat ik ontving. Maak nu eens over „De Zomer" voor dezen wedstrijd een nog mooier vers je, dan laat ik het vast plaatsen. Wil je? Huub Eggen, Voorhout. Dat op stelletje is lang niet kwaad vriend en zoo dra ik wat door den voorraad, die voor is, heen ben, kom jij aan de beurt. Dag Huub Zie ik je op den volgenden wedstrijd ook weer? Maak dan eens een verhaal, maar met wat meer zorg! Johan G ij bels, Leiden. Wat 'n grappige kaboutertjes waren datIk laat jouw opstel plaatsen. Zie de volgende week eensVeel groetjes thuis ZiezooNu ben ik klaar. Ik geloof niet, dat ik iemand vergeten heb. Allo tachtig briefjes heb ik nu beantwoord en zoo zal ik bij den volgenden wedstrijd ook doen. „Wie een briefje voor mij apart schrijft, krijgt een antwoord terug." Tot de volgen de week. Veel plezier wensch ik jelie allen voor de vacantiedagen, die ons nog resten. Jelie liefhebbende Oom WIM. Ave Maria. Diep in een groot bosch woonde een god- vreeiend kluizenaar. Het was een oud man met. grijzen baard. De kluizenaar hield heel veel van O. L. Vrouw. Hij had haar lief boven alle dingen. En wat hij ook zei, zijn eerste woord was altijd: ,.Ave Maria". In zijn cel had dc kluizenaar een vogeltje. JIct was een lief diertje met een bonte hals, en bonte veeren. Het sijsje zong met hem in het kleine kluisje, en eerde met den klui zenaar de Moeder Gods. En hoe hij ook zang, 't zij 's morgens of 's avonds laat, het sijsje zong altoos de kluizenaar na: „Ave Maria". Eens zag het sijsje rondom de kluis de lieve zonnige lento naderen. Al de boomen waren prachtig uitgedost met mooie bloemen en fijne groene blaadjes. Het sijsje was zoo blij, dat de lente er was, dat het vlug wegvloog, hoog in de lucht. Daar onder de blauwe hemel riep het luid en schel: „Ave Maria". Treurig zag de kluizenaar het sijsje na, dat zoo aan hem gehecht was. Hij ging uit om het vogeltje te vangen. Maar het sijsje vluchtte weg door takken en twijgen. Toen schoot het opeens in volle vlucht, en riep al maar schaterend in de lucht: ,.Ave Maria". Doch het was gauw gedaan met het arme sijsje, want er kwam een groote gier op het dier tje neergeschoten. Hij viel het sijsje aan met bek en klauwen, en drukte het heel ste vig in zijn pooten. Maar het sijsje verhief zijn stem, cn riep zoo hard: „Ave Maria", dat de gier erg schrok, en het sijsje weg liet vluchten, Het diertje werd door zijn gezang gered,en had niets geen, kwaad meer te duchten. En het herhaalde dankbaar tot Maria's lof cn eer: „Ave Maria". De klui zenaar stond in het kleine tuintje te wach ten. In zijn oogen lag droefheid en verlan gen. Plotseling schoot het sijsje op zijn hand en liet zich gaarne door zijn meester vangen. Marietje v. d. Bosch. Het horloge van Piet. Piet had met zijn verjaardag een horloge gekregen; hij was or erg mee in zijn schik. Op een keer was er markt in de stad, dat gaf een erge drukte. Overal zag men kra men staan. Dc jongens hadden dien dag vrij gekregen. Toen Piet 's morgens opstond was zijn eerste vraag: „Vader, mag ik ook naar de markt?". „Goed", zei vader, „als je jc horloge maar niet meeneemt". Toen va der naar zijn kantoor was, wilde Piet weg gaan. Toen hij de deur uit wilde stappen, dacht hij: „ik zal mijn horloge toch maar meenemen; het kan niets geen kwaad, va der is altijd bezorgd voor niets". Dus hij ging naar de kast en haalde zijn horloge er uit. Op de markt had hij veel pleizier. Toen hij naar huis wilde gaan, had er een op loopje plaats. Piet cv naar toe. Dat gaf me daar een gedrang. Het was al gauw ge daan. Een boer had met een koopman ruzie gekregen Toen Piet uit het gedrang was, wilde hij eens zien hoe laat het was. Wat schrok hij toen hij in zijn zak voelde en bemerkte dat zijn horloge weg was. Treurig ging hij naar huis. Daar vertelde hij het geval aan Vader. Deze zei: „het zal door een zakkenroller weggenomen zijn en ik zal je nu maar geen straf meer geven, omdat je al straf genoeg gehad hebt. Als je vbortaan maar riet. zoo ongehoorzaam meer bent. Tootje Broeken. Een dagje uit. Oma was jarig en daarom mocht Annio met haar Moeder naar Oma toe. Dat was 'n feest voor Annie. Ze mocht haar mooie blauwje jurkje aan en kreeg 'n groote blauwe strik in 't haar. Annie zou er den heelen dag blijven. Na 't eten ging ze in den tuin, daar stonden zulke mooie bloemen. Al leen vond ze 't jammer, dat ze er niet van plukken mocht Toen ze 'n tijdje in den tuin gewondeld had kwam Opa bij haar en zei: „wel Annie, zullen we eens gaan kijken of de peren rijp zijn". „Hè Opa, dat vind ik fijn". Achter in den tuin stond 'n groote pereboom. Enkele peren zagen haast heelo- maal geel. Opa plukte er voor Annie eeriige af. Ze waren heerlijk zoet en sappig. Ein delijk was het avond en moest Annio naar huis, want ze ging altijd om zeven uur naar bod. Daarom nam ze afscheid en bedankte Oma en Opa harteljk voor den heerlijkenv dag. Betsy Dijkmans. Haar tweede tehuis. Voor de ramen van do groote Villa zat Emma Verbeek. Zij was alleen thuis, want haar Juf was even een boodschap doen. Nu ze zoo alleen was, kon ze haar groot verdriet eens uitschreien, want och, ze had zoo'n verdriet. Haar lieve vader was een maand geleden gestorven, en haar lieve moeder was hem na ecr.ige weken dra in den dood gevolgd. En och, dc arme Emma, nu ze zoo alleen was, kon ze haar groot verdriet eens uitschreien, dacht ze daar zoo aan, want zij was haar jongste lieveling ge weest. Eu ze had nu nog meer verdriet, want dc illa zou verkocht worden cn haar beste Juf zou naar Amsterdam gaa,u en zij zou voortaan altijd bij oom en tante haar intrek namen en een tweede tehuis vinden. Tante zou haar morgen komen halen. En zoo in gedachten verzonken, had za niet gemerkt, dat Juf binden was gekomen. Toen pas, toen Juf haa.r begroette, schrok ze uit haar mijmeringen op. „Zoo, Emma, ben je weer aan het huilen? Och, och! kom maar eens gauw hier." Maar Emma begon nu nog hardste huilen. Juf trok haar naar zich toe erf^Licg of ze niet naar bed wil de? Ze kle^We Emma uit en bracht haar naar boven, en nog geen paar minaten daarna of Emma was al in Droomenland. Juf ging met een zucht naar beneden: „arm schaap" dacht ze, zoo vroeg al ouder loos. Eindelijk was do tijd van vertrek aangekomen. Ze was zenuwachtig en ge jaagd. Plet kostte Einma veel tranen toen ze afscheid ging nen en van Juf. Het was altijd zoo'n beste Juf geweest. Emma kon al gauw wénnen bij tante, omdat tante vier meisjes en twee jongens had. Ida was de oudste en was even groot als Emma. Maar waar tante haar al zoo dikwijls voor ge waarschuwd had, zag ze nu pas goed, de jaloerschheid van Ida. Overigens had Ida een knappe bol. Zij was altijd de eerste in school, en de mooiste zeiden de meisjes. Ida had goudblond haar en blauwe oogen. Emma daarentegen had donker hair en bruine oogen. Den volgenden dag zou Em ma mee naar school gaan. Dat was wat voor Ida. De andere meisjes keken elkaar aan en vonden het een lief meisje. Daar werd Ida nog txotscher om. Er zou nu een naren tijd voor Emma aanbreken. Het be gon den vierden dag al. Op een morgen dat ze weer naar school gingen, had Ida geen goede bui, ze 3cbold op Emma, omdat de meisjes haar zachter en liever vonden dan Ida. Ze zei tegen Emma dat ze maar nooit bij haar had moeten komen. Maar Emma stoorde zich er niet aan. De meisjes zaten nog niet goed en wel, toen het hoofd der school binnentrad. „Emma Verbeek" sprak ze, „ik heb gezien dat je voor deze klas te laag bent, je moogt naar de zesde Emma, dus dan kom je bij je nichtje te zitten." Emma knikte vriendelijk. Om twaalf uur vertelde ze het tegen Ida. Maar inplaats van haar te feliciteeren, grauwde en snauwde ze haar af. Emma zei niets tegen tanteze verdroeg het kalm. Op een keer hadden de meisjes op school gezegd dat Emma veel mooier haar had dan Ida. Toen kwam cr een stout plan in haar op. 's Avonds, toen ze naar bed gin gen, kon ze haast niet slapen. Endelijk dan •toch brak de morgen aan. Ida keek even naar Emma, ze sliep heerlijk; toen sloop ze zachtjes naar beneden; toen ze torug kwam hield zo een schaar in haar handen toentoen knipte ze Emma haar don kere krullen af, duwde de schaar in haar handen om zoo do schijn te verwekken dat Emma in haar slaan haar eigen krullen had afgeknipt. Maar het kwam gauw genoeg uit, toen tante 's morgens de meisjes kwam roepen wist ze niet wat ze zag. Emma schrok liög méér. Ida kreeg een kleur. Tante trok Ida in de andere-kamer. „Id.a, zeg mij eens, heb jij het gedaan, vroeg tante verwijtend. Onder snikken en schreien vertelde zo het. Tante zei niets meer. En liet de kapper komen om Emma te laten kappen. Toen Emma klaar was wou de kapper wég gaan, iuaar tante zei dat Ida nog gekapt móest worden. „Wat zonde" mompelde de kapper. „Er is niets aan te doen", sprak tante, „het is haar eigen schuld." Of Ida nogal schreide, het hielp nietshet haar moest er af, zoo kort als een jongen. Voor haar straf ging ze een week later ver weg naar de Kostschool. En toen Ida na een poos wetr terug kAam, was ze heel en al gebeterd. En de twee konden nu het beste van het dorp met elkaar opschieten. Bertha va Latum. SASSENHEIM. DOOR DE SPOORBOOMEN GEREDEN. De trein tijdig tot stilstand gebracht Gisteravond om halfelf is een Brockway- bus door de spoorwegafsluiting aan den Klinkenberg gereden. De chauffeur van de bus, verblind door het ongedoofd lioht van een aan de andere zijde van de boomen wachtende auto, had niet bemerkt, dat de overweg was afgesloten. Door het overhalen van het sein wist de blokwachter de nade rende electrische trein nog tijdig tot stilr stand te brengen. De autobus werd licht beschadigd; de spoorboom knapte geheel door. Door den spoorwegwachter is van het gebeurde proces-verbaal opgemaakt. Door Z. D. H. den Bisschop van Haar lem is de weleerw. heer A. van Nobelen, neomist te Sassenheim, benoemd tot kape laan te Medemblik. ROTTERDAM, 20 Aug. Vee. Aaugcvoo. l 525 vette runderen, 197 votte kalveren, 1101 schapen of lammeren, 999 varkens. Koeien 5153, 4648 en 32—36 cent, ossen 5052> 45.47.5 en 41 cent, kalveren 77.580, G7.5— 72.5 ep 5560 cent; Schapen 2S34 en :w. 25 centy. varkens 39 cent. Koeien en ossen gewone handel, prijzen als vorige week» Vetto kalveren redelijke handel, prijzen onveranderd. Schapen en lammeren flau we handel, weinig verandering in de prij zen. Varkens tamelijke handel, hoogerO prijzen. AMSTERDAM, 20 Aug. Vee. Aanvot. 442 vette koeien lo kwal. 0.94—1.05, 2de kwal. 0.881.04, 3e kwal. 0.70—84; 120 melk- en kalf koeien 300—380; 85 vetto kalveren le kwal. 0.901.00, 2o kwal; 0.80—0.90, 3e kwal. 0.70—0.80; 37 nuch tere kalveren 1320, 180 schapen 32-^ 40, 690 varkens Holl. le kwal. 8788 cent; 2e kwal. 8586 cent, 1 prima varken bo ven noteering, Overz. en Geld. le kwal. 87 88 cent; 61 paarden 100225. R'VEEN, 20 Aug. Groentenveiling. Me loenen 1234 cent en suikermeloenen 5—20 cent per stuk; tomaten 1—5 cent per pond snijboonen 1.501.55, idem afwijkend 1.25, idem stek 4854 cent, Princesse- boonen 2.202.30, idem zonder draad 2.30, dubb. stam 1.701.95, witte pronk boonen 0.951.10 alles per 10 kg.; Au gurken: fijn 9.basterd 4.40, grof Z 3.053.25, grof afwijkend 2.30, bom men 1.151.30, stippel 1.95—2.10 alles per 25 Kg. Heden overleed, tot onze diepo droefheid, na een kortstondig lijden, voorzien van do H.H. Sacramenten der Ster venden, mijn innig ge liefde Man en dor kin deren zorgzame Vader, Behuwd- cn Grootvader, de Heer JACOBUS VAN HAASTEREN in den ouderdom van 62 jaar. Wed. C.VAN HAASTEREN VALUER SïAR w. c. j.van ij a a sïeren N. VAN IIAA«T^HEN- J YAip der Wied Kinderen Zoöyterwoudo: L^VAN VELZEN. E. C. M. VAN VELZEN- vax Haasterex en Kindoren Leiden: Wed. M. W. 1'. KONINGS- vax Haasterex en Kinderen A. A. VAN ÜAASTEREN Leiden, 18 Aug. 1928. Utrechtsche Jaagpad 116 Do II. Uitvaartdienst zal gehouden worden op Woensdag 22 Aug., te 9 uur, inde Parochiekerk- van O. L. Vr. Onb. On tv. (Meerburg), waarna do begrafenis zal plaats hebben van uit hot St. Elisabethsgesticht op de R.K. liograafplaats aan de Zijlpoort om 11 uur. Eenige on ulgornoeno kennisgoving. S-I

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3