Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. SPORT. de voor het onderwijs, tan worden toege past. De rechterzijde heeft dan ook krachtig «telling genomen tegen de wijze van doen ter Imkerzijde. We hebben ons kunnen ver gasten op zakelijke, prettige en vooral waardige bestrijding van wat links 'meen de te moeten aandragen tob het wegwer ken van de vermeende gevaren, die het voorstel zou inhouden. Er is weer eens heb bewijs geleverd, dat men wel vaak den mond vol heeft ter lin kerzijde van een loyaal willen medewerken aan de pacificatie, doch soms contrarie spreekt als er slechts eenigen schijn is van een te kort doen aan het openbaar onder lijs. Men zal er zich bij de palstaanders aan moeten gewennen, dat het bijzonder onder wijs er op uit is, zich een eereplaats te Veroverenmen zal het is het dan met leede oogen moeten toezien, dat hoogere beginselen het cement zijn, dat zal bouwen cn versterken een goed gefundeerd onder wijs, waarin de lovende kracht zal voort leven van een kostelijk belijden, dat meer eischt dan de openbare school ooit kan geven en dat in alle opzichten voldoet ar.n de eischen, welke de ouders daaraan stel len. W andelaar. ALKEMADE. GEMEENTERAAD. Het kampeeren langs het Kager- meer Hulde aan den heer Krebbers. De Raad dezer gemeente vergaderde Donderdagmiddag ten 2 uur. Voorzitter de Burgemeester. Tegenwoordig 10 van de 11 leden. Afwezig met kennisgeving do heer De Jong. De Voorzitter opent de ver gadering met het gebruikelijke gebed, waarna de notulen van de vorige vergade ring worden gelezen en onveranderd goed gekeurd. Aan de orde de agenda: lo. Aan bieding van de gemeenterekening voor het dienstjaar 1927. Genoemde rekening sluit in ontvangst met een bedrag ad 183.529.09, in uitgaaf met 152.329.241/2, alzoo een batig saldo van 31.199.S3 1/2. De rekening wordt in handen gesteld van de commissie tot nazien der rekening en begrooting. Tot lid van deze commissie wordt we gens periodieke aftreding van den lieer C. iBontje benoemd de heer P. J. Heemskerk. Punt 3 is thans aan de orde vaststel ling van een verordening tot regeling van het kampeeren in de gemeente Alkemade. Door den Voorzitter wordt medegedeeld dat hij eenigen tijd geleden van zijn ambt genoot uit Warmond een verzoek ontving om medewerking tot het in het leven roe pen van een dergelijke verordening zoo- als door Warmond reods was vastgesteld. B. en W. gevoelen hiervoor alles, omdat de mogelijkheid niet is uitgesloten dat personen, die in Warmond om de een of andere reden worden geweerd, zich op grondgebied van deze gemeente vestigen met hun kampeertenten, waardoor onge- wenschte toestanden worden geschapen. De heer de Vette juicht deze verorde ning zeer toe doch zag gaarne in de veror dening nog een bepaling opgenomen, waarbij het verboden is zich in onzede lijke kleeding op straat te begeven. Zoo wel in Rijpwetering als in de Kaag doen zich ergerlijke tooneelen voor en daarom stelt spr. voor dat aan deze zwijnenboel paal en perk wordt gesteld. De Voorz. antwoordt den heer de Vette dat hij meermalen in de Kaag en Rijp wetering komt, doch hij heeft zulks per soonlijk nog nimmer waargenomen. Hoe wel een dergelijke bepaling in deze ver ordening niet thuis hoort, zegt hij toe aan de politie opdracht te zullen verstrekken hierop streng toe te zien. Aan den heer Chr. Krebbers wordt overeenkomstig zijn verzoek eervol ont slag verleend uit zijne betrekking van lid en administrateur van het algemeen Bur gerlijk Armbestuur, terwijl B. en W. voor stellen dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen. Spr. voegt hieraan nog eenige waardeerende woorden toe, omdat de hoer Krebbers om zijn verschillende openbare en bijzondere betrekkingen zicli in deze gemeente zeer verdienstelijk heeft gemaakt. Spr. noemt o. a. zijn functie als hoofd der openbare lagere school te Oud Ade, waar hij velen heeft gevormd lot degelijke en verstandige menschen. Zijn functie van secretaris-penningmeester van verschillende polders en niet het minste zijn kassier van de Boerenleenbank. Hij was om zoo te zegen in Oud-Ade en Rijpwetering de vertrouwensman voor iedereen en daarom acht spr. het tot zijn plicht hem voor dit alles hier in deze ver gadering openlijk te huldigen. Spr. stelt voor de gevoelens welke hij hier in deze vergadering namens de leden vertolkt om te zetten in een persoonlijk aan hem te richten schrijven. Met applaus begroet de vergadering dit voorstel. Tot lid van het algemeen Burgerlijk Armbestuur wordt benoemd de heer G. C. Borst en tot administrateur de heer G. M. Beelen. Aan de leden van de commissie van toezicht op het lager onderwijs wordt we gens ontbinding dier commissie eervol ontslag verleend, terwijl tot leden van de nieuwe commissio bestaande thans slechts uit 5 leden worden benoemd de heeren D. Klees, C. van Lent, A. J. Zwartelé, G. Meer en J. J. de Koning. Het suppletoir- kohier Hondenbelasting wordt vastgesteld op 24 terwijl eenige reclames in het schoolgeld worden afgehandeld overeen komstig voorstel van Burgemeester en Wethouders. Tot de ingekomen stukken behooren o.a. een adres van den !Ned. Po litiebond om een jaarlijksche subsidie uit de gemeentekas. Hierop werd echter afwijzend beschikt. Aan het R. K. Par. Schoolbestuur van Roelofurendsveen werd een voorschot toe gekend op de gemeentelijke vergoeding als bedoeld in art. 101 der Lager onder wijswet groot 312 en gerekend vanaf 1 Mei 1928. Op het verzoek van T. O. do Graaf en J. J. Janssen om een tegemoet koming uit de gemeentekas als bedoeld bij art 13 der lager onderwijswet werd op voorstel van B. en W. goedgunstig be schikt en werd aan beide adressanten een vergoeding verleend berekend naar 75 van de gemaakte reiskosten voor het be zoeken van een lagere school te Leiden. Verder werd besloten aan den hoogsten inschrijver, den lieer F. J. Wesselman te Roelofarendsveen, voor den tijd van een jaar met mogelijk verlenging te verhuren een perceel tuinland gelegen aan den Lan- geweg te Roelofarenasveen voor de som van 78 per jaar. Rondvraag. De heer Bontje zegt het jaarverslag van den keuringsdienst voor vee en vleescli zeer aandachtig gelezen te hebben waaruit gebleken is dat de dienst der buitengemeenten een tekort heeft op geleverd van 2100. Spr. zou gaarne hier over eenige nadere toelichtingen ontvan gen mede in verband met het in de vorige vergaderingen besprokene omtrent een eventueels verlaging der keurloonen. De Voorzitter zal hierover straks in de ge heime vergadering eenige nadere gege vens verstrekken. De heer Rietbroek zegt vernomen te hebben dat venters, welke op de secre tarie vergunning bekomen om met hun waren langs cle huizen te venten, dikwijls zeer onhebbelijk en brutaal optreden. En kele geneeren zich niet met de Iverk en haar bedienaren den spot te drijven. De namen zullen binnenkort bekend gemaakt worden, zoodat hij den Voorz. verzoekt aan dezulken, geen vergunning meer te verleenen. De Voorzitter zegt volgaarne zijn medewerking toe. Hierna sluiting. LEIMUIDEN. Oranjefeest. Het feestprogramma voor de te houden Oranjefeesten op 29 en 30 Aug is als volgt samengesteld: Woensdag 29 Augustus 's morgens 8 uur opening der feestelijkheden door twee he rauten te paard; 9 uur aubade aan den burgemeester; 10.30 aubade der schoolkin deren op het feestterrein en optocht der kinderen door het dorp.; 2 uur: verschil lende kinderspelen op het feestterrein; 2.30 uur: ringrijden met paard en rijtuig om fraaie prijzen. Voor het mooiste geheel wordt mede een prijs beschikbaar gesteld; te 3.30 uur: ringrijden met de fiets' voor dames, 's Avonds van 78 uur concert op het feestterrein, te geven door de alhier gevestigde muziekvereeniging. Donderdag 30 Augustus: 8 uur opening door twee herauten te paard; te 9.30 uur: groote historische en allegorische optocht, voorstellende de opkomst en ondergang van de Nederlandsche Republiek 1581—1813; de optocht is verdeeld in 10 groepen, waaraan circa 100 personen deelnemen. 4 uur: ring rijden met motorfietsen en ringrijden met fietsen voor heeren (op het feestterrein nog verschillende vermakelijkheden). De prijzen zijn tentoongesteld en staan ter bezichtiging bij den heer P. de Jeu. ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevestigd: van Made J. de Wijs, Jan Nieuwenhuijzenstr. 12 van Hasselt: J. Scholting en gezin, mastenmaker, Willem straat 24 van Woubrugge: C. A. van Beijeren, aan boord van Rotterdam: J. G. van Graafeiland, Officier Leger des Heils, Hooftstraat 235 van Boxtel: H. Bauer en gezin, reiziger. Torenstraat 39 van Boskoop: L. van Ofwegen, Julianastr. 52 van Moordrecht: A. Slobbe, arbeider, Raad wijkstraat 16 van Gouda: H. Meijer en gezin, timmermanskn., Kortsteeksterweg no. 45. Vertrokken: naar Rotterdam, 1 e Schansstraat 36. Van Elk naar Taroe- toeng, Ned.-Oost-Indië, H. IJdens naar Rotterdam, Sumatraweg 6: D. A. Boelens, naar Veisen, Westerwijkstraat 3:; S. Jvooistra naar Meppel, Hotel Noorthuis: O. G. Spruijt naar De Bilt: E. Groen naar Koudekerk: R. Oh. Schellingerhout naar Heemstede: Gezusters den Hertog naar Leiden, Nieuwe Rijn 95: T. J. Timmer BODEGRAVEN. Geboren: Lubertha, d. van G. Voor- douw en A. de Beijl Joseph Geravdus z. van F. Bekker en A. M. Kluitman An- nigje d. van iï. P. van der Voorst en P. van der Vliet Cornelia Hcndrika d. van C. Rademaker en H. van den Broek. Overleden: Gerrit Jacobus van der Stoel 61 j. gehuwd met H. Nell. Getrouwd: G. Uithol 65 j.'en T. van Beek 52 j. Gevestigd: N. Breedijk, boerenknecht van Rietveld J. S. van der Poel, van Schiedam Wed. P. van Oosterom, van Stompwijk F. IJsselmuiden, huishoud ster van Sappemeer A. van den Bosch dienstbode, van Alphen a. d. Rijn. Vertrokken: A. J. A. Vlasman, lood gieter naar Boskoop G. Hoogendoorn naar Zwammerdam E. Pool naar Hooge-- veen L. J. van den Berg naar 's-Gra- venhage T. Kruiswijk naar Oegstgeest A. C. Veelentiyf naar Leiden. Haarlemsche Diocesane Syrjode Een commissie van voor bereiding benoemd. Ter voorbereiding van de Synodus Dio- cesanaj welke binnen betrekkelijk korten tijd zal moeten worden gehouden, heeft Z D. H. de Bisschop van Haarlem, bij bis schoppelijk besluit van den 9den Augustus 1928, ingesteld eene Voorbereidings-conmris- bie van vijf personen, welke commissie tot taak heeft, advies uit te brengen over de wijzigingen, welke in de bepalingen, die thans in het Bisdom Haarlem gelden, moe ten worden aangebracht. Tot voorzitter dezer Voorbereidings-com- rnissie heeft Z. D. H. de Bisschop van Haar lem benoemd den Zeereerwaarden Hoogge leerden Heer Professor J. H. Visser te War mond en tot leden den Zeereerwaarden heer P. J. A. v. d. Cammen, Deken en Pastoor tc Delft, den Zeereerwaarden Pater fr. P. J. Bennebroek, O.F.M., Pastoor te Oudowa- ter, den Zeereerw. Heer J. M. v. d. Tuyn, secretaris van het Bisdom cn den Weleer waarden Heer J. B. M. Timp, kapelaan der parochie van O. L. V. Rozenkrans te Haar lem. Benoemingen. Z. D. H. Mgr. L. Schrijnen, Bisschop van Roermond heeft op zijn verzoek eervol ont slag verleend aan den Hoogeerw. Heer P. J. H. Geurts, als professor aan het Groot- Seminarie te Roermond en heeft in zijne plaats benoemd den Zeereerw. Heer Dr. V. A. S. Terstappen. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot Visitator der verschillen de Moederhuizen van de Religieusen in het Bisdom Haarlem den Hoogeerw. heer Mgr. H. J. M. Taskin, President van het Groot- Seminarie te Warmond en van de Religieu- se Huizen in de Dekenaten Alphen, Leiden, Noordwijk en Zoeterwoude, met uitzonde ring van de Moederhuizen in deze Dekena ten gelegen, den Hoogeerw. heer M. W. Wij- tenburg, Regent van het Seminarie Hage- veld te Heemstede; en tot geestelijk advi seur van de R. K. Vereenigingen te Amster dam, groep III den Weleerw. heer Rector H. Wennen, te Amsterdam. Het Kapittel der Paters Franciscanen. Het Kapittel der Paters Franciscanen zal 1 September a.s te Weert bijeenkomen. DIOC. HAABL. BOND. R. K. S.V. Teijlingen. Woensdagmiddag had de wedstrijd plaats om den lsten, 2den of 3den prijs van de seriewedstrijden afd. Junioren. Het waren 2 oude rivalen, die daar elkaar ont moetten: Teijlingen I—Lisse I. Altijd is het een hardnekkige strijd tusschen deze 2 elftallen. Wanneer wordt opgesteld speelt Teijlingen met 3, Lisse met 1 invaller. Als er 20 minuten is gespeeld geven de Lissenaren een vèr echot dat via den paal in het doel verdween (10). Beide doelen zijn beurtelings in gevaar. Het is den Lis- sers gelukt om den stand 10 te handha ven, ondanks Teijlingen nog 2 penalty's toe- kend waren, welke beide geen doel troffen. Lisse I heeft de berte kans voor den lsten prijs. Morgen wordt het voortgezet tusschen Lisse ILisse II om 1 uur. Het 1ste elftal van Teijlingen speelt mor gen een wedstrijd tegen Blauw Zwart I te Oegstgeest op het O.V.V.-terrein om 2.30 uur. Een beker is hiervoor beschikbaar ge steld door O.V.V. Vele supporters- zullen ze ker het 1ste elftal vergezellen om hun club aan te moedigen. Teijlingen II en III gaan op bezoek bij D.V.O. voor de nederlaagwedstrijden, res pectievelijk tegen D.V.O. I en II. De wed strijden vangen aan als volgt: 2 uur (nieuwe tijd) D.V.O. IITeijlingen III; 3.30 uur D. V.O. ITeijlingen II. Vertrek van K.S.A. per fiets Teijlingen III om 12.30 uur. Teij lingen II om 2 uur. R. K. 0. V. V. Propaganda-wedstrijd Teijlingen IB. Zw. I Het Bestuur van O.V.V. heeft gemeend eens wat meer propaganda voor de R. K. sport te Oegstgeest te maken. Morgen zullen twee 1ste klassers D.H.V.B. n.l. Teijlingen I uit Sassenheim en BI. Zwart I uit Wassenaar den strijd tegen elkaar aan binden. Voor dezen wedstrijd heeft O.V.V. een wisselbeker beschikbaar gesteld. Deze beker, moet 3 maal in 'fc geheel of 2 maal achter elkaar gewonnen worden. Laten alle sportliefhebebrs van Oegst geest nu eens een kijkje komen nemen naar dezen bekerwedstrijd. Het is beslist een gang naar het O.V.V.-veld waard. De wed strijd zal aanvangen te kwart over 3. Vóór dezen wedstrijd zullen de Junioren van O.V.V. een wedstrijd spelen tegen de Junioren S.J.C. Wanneer de O.V.V.-junioren direct goed aanpakken, kunnen zij misschien wel revanche nemen op de groote nederlaag te Noordwijk. Voor dezen wedstrijd is een medaille uitgeloofd. Vervolgens worden de leden van O.V.V. verzocht allen zonder uitzondering deel te nemen aan de Generale H. Communie na de H. Mis van zeven uur. CRICKET. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. H. C. C. I—V. O. O. R. W.Haarlem. V. R. A.Phoenix. 3e Klasse C' L. C. O.—H. C. C. IV. Overzicht. Aan den Wassenaarschen weg ontmoeten elkaar twee ploegen, die niet veel voor elkaar in sterkte onderdoen. Van den uit slag valt derhalve niet veel te voorspellen. In den Haarlemschen Hout komt de club van Maas te gast. Indien Schmeink goed met den bal op dreef is, goven wij R. on W. wel een kansje. Phoenix zal in Amsterdam wel de meer derheid van V. R. A. moeten erkennen. L, O. C. speelt morgen haar laatsten wedstrijd tegen H. C. IV. Mogen de Leidenaars dezen wedstrijd winnen, om aldus hun seizoen goed te beëindigen. Hierop bestaat o.i. een goede kans. Naar wij vernemen zullen de wedstrijden om het kampioenschap der geheele 3e klasse dit jaar geen doorgang vinden. Ajax II is dus thans voor de competitie geheel uitgespeeld. Tweede Internationale Sportspelen voor Dooven. Vanwege het Nederlandsche Comité ter voorbereiding van de Tweede Internatio- maal, dat deze Spelen gehouden werden naar men weet van 17 tot 25 Augustus te Amsterdam gehouden worden, zijn ons gistermiddag in een persconferentie eenige inlichtingen verstrekt, waaraan wij het vol gende ontleenen. Hoewel de belangstelling voor de eerste maal, dat deze Speen gehouden werden in 1924, na de 01. Spelen te Parijs ma tig te noemen was, is de verwachting dat zij te Amsterdam veel grooter zal zijn, wel gerechtvaardigd. Het slagen van den opzet is in de eerste plaats te danken aan het Nederlandsch Olympisch Comité, hetwelk belangeloos de kampplaatsen, welke het heeft doen bouwen o.m. dus het 01. Sta dion ter beschikking heeft gesteld en daarbij ook het materiaal. Daarnaast heeft de gemeente Amsterdam 500.subsidie verleend, terwijl voorts eenige duizenden guldens ontvangen zijn uit particuliere beurzen. Het publiek zal de Spelen kunnen bijwonen tegen zeer matige prijzen. Een plaats op de Marathon- of e ere tribune in het 01. Stadion kost 1.20, voor de overige plaatsen wordt slechts 60 cent berekend. Dezelfde prijzen gelden voor het Zwem- 6tadion. Wat de verschillende takken van sport betreft, welke gedemonstreerd zullen wor den, het volgende. Het voetbaltournooi vangt aan op IS Augustus, te 2 uur n.m, met een wedstrijd tusschen Tsjecho-Slowakije en Oostenrijk. Op 19 Augustus, 2 uur, zullen de elftallen van Engeland en België elkaar bekampen, terwijl te 4 uur de Nederlanders met de Franschen den strijd zullen aanbinden. Duitschland staat vrijgeloot en komt 20 Augustus, te 3 uur uit tegen den winnaar van den wedstrijd tusschen Tsjecho-Slowa kije en Oostenrijk. Italië is door onvoldoen de organisatie uitgevallen. De voetbalwedstrijden vinden plaats on der leiding van den N. V. B. Het athletiek- programma is zeer goed verzorgd. De in schrijving hiervoor is zeer belangrijk. Het zal worden uitgevoerd op 21 en 23 Augus tus, telkens aan te vangen te 7 uur n.m. De organisatie berust geheel bij den A. A. B.; wedstrijdleider is de heer A. J. G. Strengholt. Het zwemmen vangt aan op 18 Augustus te 7 uur n.m. in het Zwemstadionlü Augustus worden de wedstrijden vervolgd. Op laatstgenoemden datum zal men te vens kunnen genieten van een waterpolo- demonstratie voor hoorenden en een de monstratie van de Amst. Reddingsbrigade. Na deze zwemwedstrijd wordt het Zwein- stadion definitief gesloten. Op 19 Augustus, te 7 uur 30 n.m. vangt het wielrennen aan; dit ondejxleel van het programma is zeer aantrekkelijk gemaakt doordat d9 rennen voor dooven worden af gewisseld met amateurswedstrijden voor hoorenden, waaraan bekende renners zul len deelnemen. Veel belangstelling zal er ongetwijfeld ook bestaan voor de lawntenniswedstrij- den, welke de Olympische Spelen niet te zien hebben gegeven. Zij vangen 19 Augus tus, te 2 uur aan op de banen van het 01. Stadion, welke dan voor de eerste maal in gebruik worden gesteld. Er zal in 't geheel op vijf banen worden gespeeld. De wedstrij den zullen worden voortgezet op 20 Augus tus, te 3 uur. Het behoeft geen betoog dat door deze Spelen het gevoel van eigenwaarde bij de deelnemers sterk zal toenemen. Ook het feestelijk gedeelte van het pro gramma is goed verzorgd. Een zwemstadion te Amsterdam? Een uitnemend voorbeeld. De Olympische Spelen zijn thans voorbij, het oude Stadion zal van het tooneel ver dwijnen, het zwemstadion zal worden afge broken. Wat het oude Stadion betreft daar is een nieuw, en we mogen wel zeggen, beter, voor in de plaats' gekomen. Maar het zwemgebouwHet verdwijnt en er komt niets anders voor terug. En dat in een stad als Amsterdam, waar geen enkele behoor lijke gelegenheid is om in de open lucht zwemwedstrijden te houden en daarbij een groot aantal toeschouwers toe te laten. Naar het Nat. Sportpersbureau thans verneemt, worden er stappen gedaan om hierin verbetering te brengen. En wel van de zijde, waarvan succes' verwacht mag wor den. De zaak is, dat de velen, die indertijd kleinere of grootere bedragen gest-ort heb ben in het waarborgfonds van de Olympi sche Spelen, een belangrijk gedeelte van de gestorte bedragen terug zullen ontvangen. Voor een groot deel zijn dit bedragen, die door de desbetreffende firma's of personen reeds lang zijn „afgeboekt". Nu worden uit de kringen dezer garantie houders pogingen aangewend om de toch reeds afgeschreven bedragen te consolidee- ren. bijv. door de oprichting van een ven nootschap, die met het stamkapitaal veel en mooie dingen zou kunnen bereiken, al lereerst den bouw van een ruim zwemsta dion, niet alleen voor wedstrijden, doch ook als oefengelegenheid, liefst met den aanleg van een z.g.n. strand, zooals dat in Berlijn, Dortmund e.a. steden bestaat. Wij meenen te weten, dat vele garantie- houders bereid zijn een zoodanig streven te steunon. Het welslagen zou een der mooiste resultaten van het Olympisch Touvnooi in Nederland zijn. KALENDER DER WEEK. Ber j edit s N.B. Als niet anders wordt aangegeven heeft in deze week iedere H. Mis Gloria en Credo. ZONDAG 19 Aug. Twaalfde Zondag na Pinksteren. Mis: Deus. 2e gebed v. h. oc. taaf van Maria's ten hemelopneming. Pre- fatie v. d. Allerh. Drieëenheid. Kleur; Groen. Gelukkig zijn wij, leden van het Nieu-1 we Verbond. Wij zien de vervulling van hetgeen de profeten en koningen van het Oud Verbond hebben voorspeeld en ver- langd (Evangelie). Wij genieten in over.' vloed de vruchten van 'sHceren werk (H. Lijden en H. Eucharistie) (Comraunio), Daarvoor aan God onze voortdurendonj'; dank. (Graduale). Het lidmaatschap van het Nieuw Ver bond brengt echter ook zijne verplichting, gen mee. Het Nieuw Verbond is een VerJj bond van liefde: liefde tot God, liefde totil den naaste (Evangelie). Onderhouden wijl dit hoofdgebed en het tweede, aan heil eerste gelijk, dan dienen wij God waardij» en loffelijk. Ons zeiven zijn wij niet geï noeg. God moet ons waardige leden maken? van het Nieuw Verbond (Gebed en Episj tel). Daarom moeten wij met vertrouwen, tot God bidden om Zijn hulp (Introitus; GebedAlleluja-vers). Wie veel benrini' wordt veel vergeven. Brengen wij dezen daj ons Offer met een hart vol liefde, tot .ver geving onzer zonden en om Gods besche*- rning af te smeeken voor de toekomst. (O?/; fertorium Stilgebed en Postcommunio). Éi MAANDAG 20 Aug. Mis v. d. H. Be^j nardus, Belijder en Kerkleeraar; In 2e gebed v. h. Octaaf. Prefatie v. d. Allei h. Maagd (invullen; En U om de ten he- medopneming). Kleur: Wit. d De H. Bernardus is één dor grootste sie"^ raden van Gods H. Kerk. Buitengewoor^ was zijne godsvrucht tot Maria. Zijne geïs schriften staan vol van Maria. Iedereet^' kent het „gebed v. d. H. Bernardus' he' zoo treffend mtoie „Memorare", (Gedenk^1 Allerh. Maagd enz). Bernardus stierf der Maria's bescherming 20 Aug. 1153, der het octaaf dus van Maria's ten hein* opneming, als Abt van Clairvaux. Hij i de stichter van de orde der Cisterciënsf (Trappisten). DINSDAG 21 Aug. Mis v. d. H. JoannC Frcmiot de Chantal, Weduwe: Cognovi, gebed en Prefatie als gisteren. Kleur: r Deze heilige vrouw, in haar huwelijksltofc ven een toonbeeld van echtelijke deug!,je stichtte na den dood van haren echtgeno^e onder leiding van den H. Franciscus vi Sales, de Orde der Visitandinnen. Zij w een voorbeeld van daadwerkelijke chrisl I lijke naastenliefde. ch WOENSDAG 22 Aug. Octaafdag v* e het feest van Maria's ten hemelopnemiim. Mis: Gaudeamus nn Jfr Aiucystus). tO gebed v. <1. Iï.IT. TïmOtlieilS, TTIppolyW, Symphorianus, Martelaren. Prefatie ^en gisteren. Kleur: Wit. jj. Maria heeft het beste deel verkoi^a dat haar niet zal ontnomen worden a,ng eeuwigheid. (Communio). iets DONDERDAG 23 Aug. Mis v. d. H. Paai lippus Benitius, Belijder: Justus. 2o gebaa: v. d. Vigilie v. d. H. Bartholomeus, Apojfljp Geen Credo. Gewone Prefatie. Kleur: VEe Of: Oe H. Mis v. d. Vigilie: Ego aut^d Geen Gloria. 2e gebed v. d. H. Philiprfgt Geen Credo. Gewone Prefatie. KleJJ3 Dei Paars. r In een bijzonder visioen door Maria J - roepen tot de Orde harer dienaren (Sp11 vieten. Servus dienaar), onderscheidde i Philippus door een bijzondere goclsvrai tot de zeven Smarten. Groot ook wasa barmhartigheid jegens de armen. el zeer diep gevallen, bracht hij tot inkeel VRIJDAG 24 Aug. Feestdag v. d. Jn Bartholomeus, Apostel. Mis: Mihi au® Prefatie v. d. Apostelen. Kleur:Rood. aa De H. Bartholomeus predikte in V|ee, ïndië en Armenië. Verbitterd om de bel o£ ring van koning Polymius en diens Sfi, d lin en van twaalf steden.hitsten de hei< Zc priesters Astiages, Polymius' broeder die Bartholomeus levend lieten "villen, ezr der welke marteling Bartholomeus bejofe ZATERDAG 25 Aug. Mis v. d. H. Gr dei r us, Belijde-, Bissch ip van Utreen de; c-erdotes. (Zi3 in het Eigen der Hflij v h. Bisdom Haarlem;. 2e gebed v. 4 Lodewijk, koning van Frankrijk; 3o\ Cunctis (om de woorbede der Heilig» te smeeken); 4e voor den Paus. Geen do. Gewone Prefatie. Kleur: Wit. Nooit heeft de H. Gregorius, dool bijzondere omstandigheden van zijn I de H. Bisschopswijding ontvangen, (f veer twintig jaren bestuurde bij het» dom Utrecht met wijdvermaarde herd! ke waakzaamheid. I De H Lodewijk dankt zijne heilij ten deele zeker aan zijne opvoeding,! vangen van zijne brave moeder de H. ca van Castilië. Bekend is haar heilig prachtwoord haar kind: „Ik bemin u als de appi )sjq mijn oog, maar liever toch zag ik n mijne voeten sterven, als ik wist, ooit ééne doodzonde zoudt bedrijven LUl Bldi IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRANCISCANEN. Alles als in bovenstaande kalen® halvewas ZONDAG. 2e gebed v. d. H. Lod st h Bisschop en Belijder; 3e v. h. octa' tli WOENSDAG. Feest der Zeven Vr< van Maria. Mis: Ego autem. 2e go^f leen in stille H.H. Missen) v. cl. H. 5' offe telarcn. Piefatie v. d. Allerh. Maag" zij vullen: En U om de vreugde). ?iele ZATERDAG. Mis v. d. H. LodewiJ» ning van Frankrijk: Os' Justi. Cre4< Amsterdam. ALB. M. Kö' n u

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6