SPORT. Telegrammen. Marktberichten. telegrafisch weerbericht naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 Aug. 1928 medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: *766.6 te München. Laagste Barometerst,: 751.6 te Vestmanoer Verwachting tot den avond van 19 Aug.: Zwakke tot matige Westelijke tot Zui delijke, in het Zuiden Zuid-Oostelijke wind. Waarschijnlijk licht tot half be wolkt. Droog weer. Warmer, vooral in het Zuiden. luchttemperatuur 17.6 gr. O. watertemperatuur: Leidsche Zweminrichting: 7 uur 21 gr. en 12 uur 21 gr. C. „De Zijl": 7 uur 19 gr. en 12 uur 19 gr. licht op voor fietsers e.a.: Van Zaterdagnamiddag 8.48 uur tot Zondagmorgen 5.18 uur. Voorts is ingekomen de rekening van de Gezondheidscommissie te Alphen aan den Rijn over 1927; besloten wordt deze goed te keuren. Ook wordt mededeeling gedaan van de op de raming dier commissie voor 1927 geplaatste bijdrage van de gemeente Koudekerk, welk bedrag op de gemeentebe- jrooting voor 1929 is- uitgetrokken. Daarna doet de Voorz. voorlezing van oen irief, van De. Haspers, gericht aan den laad, naar aanleiding van heb besluit van 1. en W. om zioh bij het 25-jarig ambtsju bileum van Ds. Haspers niet te laten ver tegenwoordigen; spreker vraagt of de Raad dit schrijven wil beantwoorden. Er staan verschillende onjuistheden in, hetgeen spr. Selicht. De heer de Jong wijst er op, dat naar hij Srnam, in den brief van Ds. Haspers ge- .jgd werd dat de Raad besloot dat B. en W. jich niet mochten laten vertegenwoordigen,. dat is niet het geval; de Raadsvergade- rig was trouwens reeds gesloten. De Voorz. leest de betreffende zin uit len brief voor, waaruit alleen blijkt dat de van dezelfde meening was als B. en Trouwens heeft de heer de Jong in t bijzonder erop aangedrongen, even als ook '11e andere leden, dat B. en W. de reden itdrukkelijk aan den Geref. Kerkeraad juden mededeelen, omdat men algemeen prontwaardigd was over den brief van ds. [aspers aan den burgemeester gericht. De heer van Egmond meent, dat het be- pr was geweest om den Raad er buiten te iten. De heer Lieverse blijft van oordeel dat burgemeester juist gehandeld heeft door zaak aan te geven, toen de ouders geen jruik hadden gemaakt van de gelegen- lid om een kleine schadeloosstelling te be llen voor het vernielen van het aan de Jimeente bohoorendc kippenhok. De Voorz. zegt, dat het hem bekend fas, dat de kinderen die het feit pleegden, iet veroordeeld zouden worden, doch een srechtwijzing zouden krijgen van den rech- *T. Dit had spreker gevraagd. Tot nu toe Ier voor kinderen van predikanten geen "ouderlijke rechtbank. ^le heer Dorrepaal heeft het schrijven an den Kerkeraad als loco-burgemeester atcekend; spreker heeft nog opgemerkt, ï>t het juister was om te schrijven, dat niet Baad, doch de leden van den Raad van lïeel waren, enz. Let stuk wordt hierna voor kennisgeving genomen. [ierna wordt aangeboden de gemeente- ening over 1927. De voordeclige saldi roegen ƒ38.140.35,5, de nadeeligc 1.520.79 het batig slot dus 6619.56,5. De /taaldienst sluit met een nadeelig slot ƒ443.41,5. |e rekening wordt gesteld in handen van Icommissie uit den Raad. jjerna worclb aangeboden de gemeente- ooting voor 1929. Ofschoon er een rui- Jiost voor Onvoorziene Uitgaven is uit- r"l* k00' .za^> naar d© Voorzitter mede- de inkomstenbelasting met J/a pagd kunnen worden. heer Lieverse vraagt of de leden de ^loting thuis ter inzage kunnen krij- De Voorz. zegt, dat dit moeilijk is, ook Ihet. oog op de uitgebreide toelichting, jzal ze eenige dagen vóór de vergade- der commissie van onderzoek in de ^szaal voor de leden ter lezing worden rrna wordt aangeboden de begrooting H waterleidingbedrijf voor 1929. De inS van het Tehuis voor Ouden van r. v jui vuuoii vai 35ci9°Ier- 1929, bedroeg in ontvangs "itgaaf 6318.67,5, sluitende Üj 8 salfl° van f 1339.58, wordt ;'i het°Krzi f)renSt een woord van dank fflUIWt bwtUM- De tekming Tan het Bur. de 1.89 5^!? VUur over 1927' bedragende ■os- e nei Lllgst> 133 in "fgaaf, slui ce- lieven» 8 BaUo van 80.89,5, ga- deze- be™/ ?0ed8f.keurd- De begrootin- gesteld km gcn T00r 1929 wor" eetlzoek W n<*en' der commissie van 66 hierna een 2"tal be- 'Jzigmg der begrooting voor Thans komt aan de orde de wijziging der gemeenschappelijke regeling betreffende do brug met Hazerswoude. De Voorz. licht toe, dat in de voorlaatste vergadering, in verband met het bezwaar van Ged. Staten tegen de opgenomen vrij stelling van bruggeld op Zondagen, beslo ten werd aan Ged. Staten te verzoeken, toch met die regeling accoord te gaan, in dien de vrijstelling wordt uitgebreid tot het interlocaal verkeer. Ged. Staten hebben thans bericht, dat zij in dc vrijstelling op Zondag willen berusten. Thans moet de regeling dus aangevuld wor den. De heer van Egmond vraagt wat het ge volg i&> als wij des Zondags toch bruggeld heffen tijdens het pontverkeer; spr. gelooft dat deze zaak niet met de nodige ernst in den Raad te Hazerswoude behandeld is. De heer Lieverse wil het besluit om des Zondags toch to heffen handhaven; dc be zwaren zijn groot. Den geheelen Zondag is er misbruik van gemaakt. Bovendien heffen wij nu geen brugrecht, doch veerrecht, dus wij zijn vrij. Laten Ged. Staten in deze uit spraak doen. De Voorz. zegt dat de redoneering van den heer Lieverse gevaarlijk en moreel niet te verdedigen is. Er is een regeling en die spreekt van brugrecht. Nu de brug er tijde lijk niet is, moet men natuurlijk toch de regeling volgen. Er is zeker misbruik van de pont gemaakt op Zondagen, doch dit zal allengs minder werden. Een uitspraak van Ged. Staten kan men alleen verkrijgen als er een geschil is over de uitvoering der regeling. Hazerswoude stelt zich op het standpunt: er is afgesproken en vastgelegd, dat er des Zondags geen brugrecht wordt geheven, wil men het tijdens het pontverkeer wel doen, dan moeten beide partijen dit goedkeuren. Hierna wordt z. h. st. besloten de rege ling overeenkomstig het voorstel van B. en W. te wijzigen. De Voorz. zegt dat B. en W. den aanne mer van <3e bediening der brug enz. hebben toegestaan er een hulp bij te nemen; zij kenden hem daarvoor toe 25 per week en de kosten der sociale verzekering. Spreker "stelt voor het besluit tot onderhandsclie aanbesteding dienovereenkomstig te wijzi- gen- De heer Lieverse zegt dat men bij Boe- renschouw des nachts nog wel eens vergeefs belt. De Voorz. zegt, dat alsdan een electrische trekinrichting zal worden aangebracht. Het voorstel-wordt daarna z. h. st. aangenomen. De Voorz. zegt, dat de bediening van het póntveer bij Boerenschouw thans' toch van gemeentewege geschiedt. Ged. Staten zijn n.l. op hun besluit terugekomen. De provin cie bleek geen behoorlijk tarief te hebben. Nu is de regeling dus, zooals spreker deze heeft voorgesteld. Een provinciale beambte doet dienst bij Boerenschouw en B. en W. stellen voor hem daarvoor 40 per maand toe te kennen. Mocht één persoon het veer niet kunnen bedienen, dan zal er een hulp bij moeten komen en moet deze toelage vervallen. Op een vraag van den heer v. Egmond zegt spr. dat de veerknecht zelfstandig de brug gelden afdraagt. Het voorstel wordt ver volgens z. h. st. aangenomen. Verder stellen B. en W. voor te verhuren voor 275 van 30 Juni j.l. tot 1 Aoril 1929 een gedeelte van het brughuis1, onder voor waarde dat dc betimmering voor rekening geshiedt van den huurder en eenige andere voorwaarden. Aldus wordt besloten. (Wordt vervolgd). HAZERSWOUDE. Geboren: Theodovus' Johannes z. van W. H. Hoogenveen en J. P. Bunnik. Ondertrou wd: M. J. van Zonneveld en A. T. Vogelaar. WADDINXVEEN. Personalia. 'Voor het examen hoofd- acte is geslaagd de heer E. C. G. Labree. Z0ETERW0UDE (H.-R.). Personaka. Onze vroegere plaatsge noot M. P. V. Meyer slaagde te Haarlem voor de hoofdacte. ZEVENHOVEN. Schoolfeest. Ter gelegenheid van het 25-jarig Priesterfeest van den Pastoor haddén de leerlingen der R. K. school Vrijdag feest. De jeugd werd rijk onthaald op versnaperingen. NA DF OLYMPISCHE SPELEN. Wat er langs de draden ging. Rond S00.000 woorden. Tijdens de Olympische Spelen is ook 'n kampioenschap behaald, waarvoor de Hol- landsche driekleur niet aan den hoogsten mast is geheschen, aldus lezen we in do „Tel.". Dit is trouwens niet. op het veld of in het water behaald, doch cr.der de tri bune. In het telegraafkantoor in het Sta dion is iederen dag, vaak tot om en bij middernacht een niet minder felle strijd gestreden. Met een succes, waarvoor de buitenlandsohe persmenschen niets dan lof hebben gehad. Wij schreven het reeds eer dei, dat de telegraaf- en telefoonorganisa tie door buitenlanders, die vaker derge lijke evenementen en ook vorige Olympi sche Spelen hebben bijgewoond, als voor beeldig geroemd is. Behalve in het Stadion, waar doorloor pend miiistens 50 man werkte, waren er tij delijke kantoren op het roeiterrein te Slo ven (S man) in het. zwemstadion (5 man), en ie Hilversum, met het oog op de rmter- spelen. Van dit laatste heeft de buitenland sohe pers merkwaardig genoeg, vrijwel geen gebruik gemaakt. Bij informatie vernamen wij van den ad junct-directeur van het telegraafkantoor te Amsterdam, dat het telegraaf- en tele foonverkeer hier verre dat van Antwer pen, Parijs en Stockholm heeft overtroffen. Het totaal van Parijs, vier jaar geleden, werd nu reeds bijna tijdens het voetbal- en hockeytournooi bereikt. Allereerst de telegraaf. Gedurende de eerste week der hoofdspelen, liever gezegd tot en met den dag van den Marathonloop, werden gemiddeld zestig tot zeventigdui zend woorden dagelijks vertelegrafeerd. Voor de tweede week was het wel minder*, doch altijd nog om en bij de veertigdui zend. Deze telegrammen betroffen in hoofdzaak boksen, zwemmen en roeien, Hetgeen verder de tweede weck op het programma heeft gestaan, heeft- aan het Stadior.kantoor niet zoo heel veel te doen gegeven. Speciaal wat het zwemmen be treft, vertoonde dezo periode een sterk stijgende lijn. Hoewel de juiste cijfers uiteraard nog niet bekend zijn statistieken en andere administratieve berekeningen, moesten na tuurlijk wachten voor «nel bedienen van het publiek diende alles te wijken is het zeker niet overdreven te zeggen, dat acht honderdduizend woorden, door rappe vingers naar alle deelen der wereld weg getikt zijn. Dc beste klant was natuurlijk Amerika: n, w. z. tijdens de voetbalwedstrijden Zuid-, gedurende de eigenlijke spelen Noord- Amerika. De tweede plaats neemt Zweden in en dan volgen Japan, Finland, Londen en Pirijs. 't Ging vaak don heelen dag maar door, maar gelukkig, aldus onze zegs man, was iedereen tevreden en terecht interrumpeeren wij óók de Japanners, over dc wijze waarop hun telegrammen, in hot Japansch doorgingen. Men ziet het, het telegraafpersoneel weet ook sportief te zijn Mocht men deze telegraafcijfers nog niet overweldigend vinden, dan bedenkt men, dat velo journalisten steeds van de tele foon gebruik hebben gomaakt, met r.ame geldt dit voor do Belgische, Duitsche, Deensche, Zwitsersche, Italiaansche en ook, zij het in mindere mate voor dc En- gelsche. Zeer veel is er hierbij geprofiteerd van het goedkoop nachttarief. Overigens kunnen er over het telefoon verkeer nog geen definitieve cijfers ver strekt worden, omdat er ook zeer veel uit hotels, café's, pensions e.d. gesproken is. In het Stadion werden dagelijks oen twee honderd buitenlandsclie gesprekken ge voerd, variaeerende van zes minuten tot een uur, misschien soms langer. Daarnaast hadden de groote bladen en bureaux een eigen cel en verbindingen, zoodat hier niet kon worden gecontroleord hoelang gespro ken werd. Indertijd vermeldden wij reeds staaltjes van snelle overkomst van telegrammen. Deze dagen hoorden wij het volgende: Een Zuid-Amcrikaansch journalist, die den uit slag van een bepaalden wedstrijd naar zijn blad had geseind het telegraafgeheim verbiedt nadere bijzonderheden had 8 1/2 mihuut later op de perstribune ant woord van zijn hoofdredacteur: „Zorg voor interview met kampioen", of iets dergelijks. De crimineele balans. In verband met da berichten, dje ver schenen zijn betreffende arrestaties va-n vreemdelingen tijdens de Olympische Spe len, heeft de heer Pateer, commissaris der Centrale Recherche te A'dam eenige nade re inlichtingen gegeven. In totaal, zoo verklaarde de heer Pa teer, werden in de periode van 16 Mei tot 13 Augustus door de gemeentelijke recher che, krachtdadig bijgestaan door de Rijks recherche, 276 vreemdelingen gearresteerd. Hieronder bevonden zich zeer v«le brood- loozen, die uit den vreemde naar hier wa ren gekomen, teneinde te trachten hier als kellner, muzikant of anderszins emplooi te vinden, wat lang niet allen gelukt is, met het gevolg, dat velen weldra zonder mid delen van bestaan geraakten. Ook werd een 18-tal menschen aangehouden wegens zakkenrollerij, poging tot zakkenrollerij of op grond van heb feit, dot zij als interna tionale misdadigers gesignaleerd stonden. Onder de aangehoudenen bevind >n zich cok 5 personen, die op valsche passen in het lancl zijn gekomen. Naar hen wordt een nader onderzoek ingesteld, daar men aller eerst dient te weten naar welk land leze lieden gedirigeerd dienen te worden. Uit den aard der zaak kan men hen niet zon der pas uitzetten; aangezien zij dan spoe dig weer geretourneerd worden naar Ne derland. Wat de zakkenrollers betreft, de plakkaten, waarschuwende tegen zakken rollerij, die overal in de stad aan muren en gebouwen waren aangebracht, schijnen heilzaam te hebben gewerkt. Algomoen was te constateeren, dat heb publiek goed op zijn „qui vive" was en in enkele gevallen heeft het publiek zelf medegeholpen aan de arrestatie van „piek pockets", die juist hun slag hadden geslagen. Voor zoover de arrestanten zioh niet aan 'n misdrijf hebben schuldig gemaakt, zullen zij, zoodra de formaliteiten vervuld zijn, worden uitgeleverd aan heb land hunner herkomst. De overigen worden vastgehou den en zullen te zijner tijd hier te lande berecht worden. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND. Poging tot ontsporing. In den nacht van Woensdag op Donder dag heeft men getracht do Zeister tram, die om 11.50 uur uit LTtrecht vertrekt te doen ontsporen door bij het fort de Bildt twee ijzeren nagels, ter dikte van 2,8 c.M. en lang 19 c.M. dwars over de tramrails te leggen. De tram reed met gewone snelheid over de versperring heen, doch vloog niet uit de rails. De trambestuurder en <5e pas sagiers waren zeer ontdaan door de gewel dige schok. Nadat de ijzeren nagels waren weggeno men, werd verder gereden en deed men bij „Steinenburg" dezelfde onaangename ge waarwording op. Ook daar waren twee ijzeren nagels over de tramrails gelegd. De tram reed ook hier zonder 6toornis over heen. Direct heeft de trambestuurder de politie gewaarschuwd. BUITENLAND. Nobile maakt promotie. Binnenkort weer naar het Noorden. ROME, 17 Aug. Y. D.). Teneinde ge neraal Nobile na de felle aanvallen volko men te rehabiliteeren zal hij binnen zeer afzienbaren tijd geroepen worden tot een der hoogste posten van het ministerie voor de luchtvaart, waarvan Mussolini zelf da portefeuille heeft. Nobile zou dan in de plaats komen van generaal Balbo. Hij zou echter de post niet aanvaarden vóór zijn terugkeer uit Svalbard in het Poolgebied, waarheen hij binnenkort denkt te vertrek ken voor heb instellen van onderzoek naar het lot vin de Alessandri-groep. Storm rondom Milaan. MILAAN 17 Augustus. (V.D.) Hevige winden en regens hebben in den omtrek van Milaan groote schade aangericht. Op het Musoco-kerkhof werden vele manneren graftomben verwoest. Hoteldiefstal te München. MüNCHEN 17 Augustus. (V.D.) Een En- gelsch diplomaat en zijn moeder zijn in een hotel alhier het slachtoffer geworden van een diefstal. De dief had voor het pio- gen van zijn daad de avonduren uitgekozen toen de gasten zich in het theater bevon den. Hij opende de kamlprdeuren met val sche sleutels, doorzocht cle koffers en ont vreemde e>en aantal kostbare juweelen tot een bedrag van 60.000 Mark. De politie stelt een ondorzoek in. China en Japan. LONDEN, 17 Aug. (V.D.). De Chineesche gezant te Tokio heeft gisterenavond een bezoek gebracht aan het Japansohe depar tement van buitenlandsche zaken. Bij deze gelegenheid verklaarde hij, dat de regee ring van Nanking bereid is, de mededee ling van de opzegging der verdragen met Japan in te trekken en een aanvang te maken mot geregelde herzieningsbespre kingen inzake deze verdragen. Dit betee- kont, dat de regeering van Nanking voor den sterken druk van de Japansche regee ring geweken is, nadat Japan maatregelen heeft aangekondigd. LEIDEN. AGENDA'S. NED. R. K. VOLKSBOND. Dinsdag. Geen Bestuursvergadering. Woensdag 7.30—8.30 uur Rechtskundig Bureau. 8 uur Uitreiking der diploma's aan de leerlingen van de teekenschool. Zaterdag 78 uur Spaarbank. 7S uur Voorschotbank. 7.308.30 Retraitefonda. INTER PAR 0CHIEELE St. JOSEPH'S- GEZELLEN-VER EEN I GING, Rapenburg 52. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen-Vereeniging te doen in schrijven R. K. Jongelingen vanaf 17 jaar iederen Illen Maandag van de maand, 's avonds om half 9, in de Presi dentskamer van bet Gezellenhuis. Zondag is de zaal geopend van 12.30 tot 2.30, en van 6.30 tot 10.15 verplichte bijeen komst van 8.15 tot 9.45. Om 10.15 wordt de zaal gesloten. Na het Lof prijsbiljarten {Jaarfeest van den directeur der Liedertafel den heer W. Hoogzaad. Van 1 tot 2 uur zitting St. Joseph Spaarkaas in de be stuurskamer. Maandag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Te 8.30 uur inschrijving van nieuwe leden in de Bestuurskamer bij den Senior. Dinsdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Donderdag bijeenkomst voor de leden van 8 tot 10.15 uur. Zaterdag bijeenkomst voor de leden van 8 uur tot 10.15. Iederen Zondag van 1 tot 2 uur zitting van de St. Josephs Spaarkas in de be stuurskamer. ST.ANT0NIUS PATRONAAT. (Hartebrug). Zondag 4.30 uur Godsdienstonderricht, waarna ontspanning. Maandag 810 uur bijeenkomst Gezel len. Donderdag 8 uur tooneolrepetitie. Vrijdag 810 uur bijeenkomst Gezellen. Zaterdag 67 uur bibliotheek, beta ling van Contributie, gelegenheid tot spa ren en Retraitefonda. ST-AGNES-PATRONAAT. voor de Parochies v. O.L. Vr. Hemelvaart en van den H. Jozef. Vacant ie. Tragisch ongeluk in de Alpen. GENEVE 17 Aug. (V.D.) Drie Alpenbe- klimmers zijn van den Mont Blanc geval len. Opgespoord en gevonden door drie in woners van Genèvé, konden zij niet ver voerd worden, weshalve de redders een deel van de meegenomen kleeding achter lieten. Op hun terugtocht werden zij even wel door een sneeuwstorm overvallen, tij dens welke een der redders doodgevro- De a.s verkiezingen In Griekenland. LONDEN 18 Augustus. (V.D.) Do Griek- scho regeering heeft, volgens berichten uit Athene, maatregelen getroffen om Zondag bij de verkiezingen de rust te verzekeren. Het leger is geconsigneerd. Alle zaken zijn gesloten en het gebruik maken van vocr- tuigeu en het schenken van alcohol is ver boden. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd voör volwassenen. Casino: Goedgekeurd voOr volwassenen. Luxor: Afgekeurd. De Spaansche koning naar Brazilië. PARIJS 18 Augustus. (V.D.) Naar uit Madrid wordt gemeld zal koning Alphonso zich in September naar Buenos Airos be geven. Deze reis zal van grooten invloed zijn op geheel Latijnsch Amerika aangezien! tot dusverre nog nimmer een Spaansch mo* narcli een rois naar de voormalige Spaan sche koloniën heeft gemaald', sinds dezö hun onafhankelijkheid eischten. Storm en aardbeving in Algiers. LONDEN^ 18 Aug. (V. D..) In de Algerijnsche havenplaats Djidjolli werden tengevolge van een aardbeving in een plot seling opkomenden zwareu storin 20 per sonen gedood. Een mijnstorting in het Donetz-gebied. a KOWNO 18 Augustus. (V.D.) Naar uit Moskou gemeld wordt, heeft in een des mijnen van het Donetz-gebied een instor ting plaats gehad, waardoor de iugang ver sperd werd. Het lot der ingesloten mijn werkers is nog onzeker. Men neemt echter aan, dab zij nog gered kunnen worden. LEIDEN, 18 Aug. Boter. De prijzen van boter op de heden gehouden markt waren als volgt: prima fabrieksboter controle 2.20, prima boerenboter 2.052.20 per Kg. Aangevoerd 73/8 en 26/10 vaten, we gende 1730 Kg. Handel vlug. Eieren. Totale aanvoer 3442 stuks. Do prijzen waren: Kippeneieren 7.508.30i per 100 stuks. Handel matig. Turfmarkt van 13 tot en met 18 Aug. Aangevoerd 150.000 Btuks lango turf, prijs 89 per 1000 stuks; korte turf geen aan voer en geen noteering. VEUR, 17 Aug. Eierenveiling. Kippen eieren 7.608.70 en Eendeneieren 6.05 7.55 per 100 stuks; Kippen 0.301.45, Konijnen 0.2O—3.—en Duiven 15—26 cent per stuk. Groentenveiling. Eng. komkommer» le soort 6.10, 2e soort 3.20, 3o soort 1.10, wankl. 1 cent, Stek 10 contj Gele Komkommers le soort 5.30, 2o soort 4, 3e soort 1.20, Stek 10 cent; Kropsla Istq soort 2.80, 2e soort 90 cent, Peen 6.50, Perzikken 18 cent, Prmcesseboonen 28 cent. Snijboonen 29 cent, Andijvie per 100 2.50 Spinazie 14.10, Tomaten: midd. 6.60, gr. rond 6.—, 2e soort 6.10, 3e soort» 4.50, bonken 2 cent, uitschot 1 cent, rijp 4 cent; Bloemkool le soort 9.80, 2e soort 5.40, uitschot 1.50 j Postelein 15.30J Rabarber 3 cont. BOSKOOP, 17 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 20 30 cent, Golden Ophelia 3035 cent, Mar cel Rouyer 50 cent, Hadley 6085 oent, OL Pernet 5585 cent, Columbia 60—75 cent, Butterfly 60 cent, Mac Keiler 40—60 cent, Bouche 26 cent, Rosalandia 25—35 cent, Diversen per bos: Dahlia's gr. bl. 20—23 cent, idem kl. bL 1-015 cent, Gladiolen 10—14 cent, lilium tigrinum 25—45 cent. ALPHEN a. cl. RIJN, 16 Aug. Eieren- veiling. Kippeneioren 7.408.30, Eenden eieren 6.50—7.— en Kalkoeneieren ld per 100 stuks. 17 Aug. Groentenveiling. Per 100 Kg.: Heerenboonen 1520, Snijboonen 1822, Suikerperen 6.708.10, Ooms- kinderen 18.2021.Dirkjeap. 6.10, Keswick Appelen 12.10; Per 100 bosè Ra barber 1326, Peen 6.907.70, Kroten 2.402.90, Andijvie 2.502.90; Per 100 stuks: Kropsla 34 Komkommers 6— 7, Bloemkool I 1515.20, Bloemkool II 4.507.Meloenen 2644. LEI MUI DEN, 16 Aug. Vrije veiling. 3667 Kippeneieren 7.20—8.20, 6 Krielkip eieren 3.50 cn 115 Eendeneieren 6.50 per 100 stuks; Kip met kuikens 3. Snijbloemen: Dahlia's 1216 cent cn an dere soorten 2—10 cent per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN, 17 Aug. Groentenveiling. Duo of York 0.801.10 idem drielingen 0.40—0.50, eigenheimers 0.701.10, per kist; peen 6.509.80, per 100 bos; bloemkool I 12.8019.50 p. 100 stuks. Aanvoer: 440 kisten gr. aardap pelen, 50 kisten drielingen, 3100 bos peen, 18400 bloemkolen. NOOTDORP, 16 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd 6500 stuks eieren. Kippeneieren 7.40—8.50, kiukeneieren 5.055.15, per 100 stuks; kippen 0.901.20, hanen 30— 85 ct., duiven 20 cC., per stuk; zoete kaas 3014 ct., per pond; meloenen 3055 ct, per stuk. TER AAR, 16 Aug. Veiling „Tuindersbe- lang". Augurken fijn 13.40—14.30, fijn basterd 5.706.30, basterd 5.11—5.50, grof 2.50—2.60, stek 1.50, k.k. 0.85, snijboonen 1.20—2.00, dubb. stampr. 15 60 ct., prinsesscboonen 2.45—2.70, witte pronkers 1.25, wagenaari- 1.15, toma ten A 7.90, B. 7.00, C. 4.80. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.44i/„ Londen 12.109/.",, New-York2.493/i Parijs 9.741/g Brussel 34.69i/« Zwitserland 48.01l/2 Milaan 13.04i/2 Madrid 41.56l/2 Oslo fi6.53i/2 Kopenhagen 66.53i/2 Stockholm 66.731/1 Weenen 35.14 Praag 7.391/g 3-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3