Ned. Oost-lndië. Uit de Omgeving Uw Haar Uit de Rijnstreek. ITëh üïgr groöEê" Hevigheid op. Ca raarste tien dagen zijn er zeventien personen aan typhus overleden tegenover vier in de voor afgaande tien dagen. Men heeft een begin gemaakt met de verbetering van de Parijsche waterverzor ging. In de komende vijf jaar wil men een nieuwe waterleiding uit het Loiregebied Griekenland door koorts geteisterd. Duizenden aangetast. Ten gevolge van de voortdurende hitte en de afwezigheid van eiken wind ver spreidt zich to Athene de Denguekoorts, een tropische ziekte met groote snelheid. Duizenden zijn in geheel Griekenl. er door aangetast sinds de eerste gevallen zich een maand geleden voordeden. De Dengue-koorts treedt voornamelijk op in Zuid-Amerika, doch ook in Spanje en Griekenland. De ziekte die verspreid wordt door muggenbeten, heerscht voornamelijk tijdens perioden van droog warm weer. De patiënten lijden hevige pijnen; de genees- heeren echter kennen geen enkel genees middel. De straten van Athene leveren het too- neel op van een stad, die door pest getrof fen is. Overal ziet men menschen wankelen met gele vertrokken gezichten. De autori teiten vreezen, dat als gevolg van de ziek te het aantal kiezers bij de algemeene ver kiezingen op Zondag a.s. sterk verminderd zal worden. Hongerdood van Poolreizigers. Het lot van den Engelschen ontdekkings reiziger John Hornby, een der beste ken ners van het CanadeeBche achterland, en zijn beide neven, die met hun drieën twee jaar geleden verdwenen waren, is thans op gehelderd. In een hut in de barre streek ten "Westen van de Hudsonbaai heeft men de lijken van het drietal gevonden. De ontdekkingsreizigers hadden een tocht van 1300 K.M. van Fort Resolution naar de Hudsonbaai ondernomen. Daar zij niet op den verwachten tijd waren aange komen, werden sinds December j.L naspo- ringen gedaan. Men heeft nu de mannen op 500 K.M. van hun doel doodgehongerd gevonden. Vrouwelijke „Blauwbaard" gearresteerd. Neg 3n mannen vermoorc Naar uit Czernowitz wordt gemeld, heeft de politie aldaar een vrouwelijken „blauw baard" gearresteerd. In haar woning vond men niet minder dan negen paar ooren en een aantal menschelijke ledematen. De vrouw heeft bekend, dat zij gedurende de laatste vier jaar negen mannen in haar woning heeft gelokt en vermoord. Waterovervloed door de droogte. Nieuwe bronnen ontstaan. De buitengewoon langdurige en intense droogte in Frankrijk, die slechts hier en daar onderbroken wordt door veel schade aanrichtende onweders, heeft tot zeer cu rieuze verschijnselen aanleiding gegeven, waarvan men hoopt, eerlang een weten schappelijke verklaring te krijgen. In de Alpenstreek, genaamd „la Mau- rienne" en in Savoye zijn plotseling op verschillende punten bronnen ontstaan, die overvloedig water geven. Zóó zelfs, dat het dorp Notre-Dame-du-Cruet met overstroo ming bedreigd is. Op andere plaatsen ia de oogst verloren gegaan door het drassig worden dw -terrei nen. Te Bessaus is reeds sedert drie weken een overvloedig watergevende bron ont sproten. Wat die laatste bron betreft, zeer ouden van dagen herinneren zich, dat die bron telkens te voorschijn komt ir. buiten gewoon heete zomers. De verklaring ligt hier voor de hand. De vallei is aan alle kanten door glet-schers en gletschersneeuw omgeven, waarvan velen nooit door de zonnestralen worden bereikt cn das uiterst moeilijk smelten. Dit jaar heeft de enorme warmte zelfs een groot deel van de „eeuwige sneeuw" doen smelten en enkele glelschers zijn voor het eerst sinds menschenheugenis verdwe nen. Het gesmolten ijs zoekt zijn weg langs alerlei aders en kan daardoor oogenschijn- lijk nieuwe bronnen vormen. Zoo spoedig er regen valt, daalt de tem peratuur bij de ijsvelden, en houdt het smelten op, zoodat men dan het oppervlak kig fenomenaal te noemen verschijnsel Waarneemt, dat de bronnen ophouden te vloeien bij regenval, die water moest toe voeren. Men verklaart den zeer vochtigen toe stand van tal van bergvaleien uit het feit, dat niet- alleen de hitte ongewoon herig is geweest en boven sneeuw en ijs heeft doen smelten, doch ook uit het feit, dat het voorjaar en de lente zeer vochtig en kil zijn geweest en dientengevolge veel sneeuw en ijs opgehoopt waren gebleven. Het verschijnsel van de bij droogte ver wekte enorme watervoorraden is door tal van toeristen dit jaar op verschillende pun ten van Oost- en Centraal-Frankrijk waar genomen. Een stuk rail verdwenen. De Keulsche correspondent van de „Fr. Ztg." meldt, dat een gepensionneerd spoor wegbeambte te Ohligs dezer dagen toeval lig ontdekte* dat op de lijn ElberfeldKeu len een rail gebroken was. Een groot stuk van de rail was verdwenen en bleek niet te vinden. Onmiddellijk waarschuwde hij de autoriteiten, die op onderzoek uittogen, de juistheid van zijn mededeeling consta teerden en terstond de lijn voor het ver keer sloten. De correspondent, wien het verhaal, toen hij het hoorde, ongelooflijk voorkwam, heeft persoonlijk in Ohligs in lichtingen ingewonnen, waar hem de juist heid van de mededeeling volkomen werd Devestigd. Het spoorwegbestuur heeft den genen- aionneerden beambte een gratificatie uit gereikt. als bewijs van erkentelijkheid voor zijn actief optreden, waardoor een groot ongeluk is voorkomen. Hét monument op Greenley-lsland onthuld. Op Greenley-lsland is het monument ter nagedachtenis aan de eerste fortuinlijke oceaan vlucht Oost-West onthuld. De vuur torenwachter, de geestelijke en de verdere bewoners van het eiland waren bij de plechtigheid aanwezig. In de val. De Parijsche correspondent van de „Msb." meldt: Een dame, in de rue Gustave-Courbet, is door een gelukkig toeval aan den dood ontsnapt. Zij was op een der planken van een antieke Normandische linnenkast gaan staan, om iets op de bovenplank te zoeken. De zwaar gebeeldhouwde kast was daar door overgeslagen, terwijl de beide deuren zich sloten. Gelukkig was een buur, die den slag had gehoord, beducht dat er een ongeluk ge beurd zou zijn, de concierge gaan waar schuwen. Men vond in het appartement niemand, tot-dat men in de slaapkamer de omgevallen linnenkast zag liggen, die te zwaar was om overe-ind te worden getild. Gelukkig meende iemand in de kast ge steun te hooren, zoodat men de politie waarschuwde, die op haar beurt de brand weer liet komen, om de kast overeind te zetten. Toen zulks gebeurd was bleek de kast i' het slot gevallen, doch het gesteun was nu weer waarneembaar. De kast werd geopend en de bewoonster viel er uit in een toestand ernstig genoeg om haar naar het naastbijzijnde ziekenhuis te brengen, waar men haar kon bijbrengen. Zeldzame Klapperboom. 't Is waar gebeurd, dat een groep 'Ame- rikaansche toeristen in Weltevreden veel belangstelling toonde voor een klapper boom op het erf van een winkelier, en nog nooit het plukken van klappers had gezien, vertelt de „Koerier". Natuurlijk was de za kenman bereid een aanschouwelijke voor stelling te geven. Vlug den tuinjongen den boom ingezonden en in minimum van tijd lagen de klappers op den grond. Maar al les heeft, z'n grenzen. Zoo'n klapperplukke- rij is- wel aardig om er de aandacht op te vestigen en den klanten een genoegen te doen, maar de boom kan niet zorgen, telkens als er een boot komt. vruchten te hebben. Een goed zakenman zit echter nooit met de handen in het haar, en dus werden vóór het toeristenbezoek maar wat losse klap pers in de kruin van de boom gehangen. Totdat een toerist, professor in de botanie, moest constateeren, dat aan éénzelfden boom twee verschillende soorten vruchten voorkwamen. O. zei de koopman, dat kan best zijn. „In Indië is alles mogelijk", KATWIJK AAN DEN RIJN. Parochiehuis. Heden. Zaterdag en Zondag, wordt het nieuwe Parochiehuis voor het eerst door de jeugd, de congrega ties' en Gezellenvereeniging in gebruik ge nomen. Zondag 11 Nov. zal de R. K. Volks bond voor het eerst in het gebouw haar najaarsuitvoering geven terwijl het Zang koor op Zondag 25 Nov. een uitvoering geeft ten bate van het gebouw. Personalia. Na een langdurige onge steldheid is alhier overleden de heer H. J. Bokhorst, in leven Binds ongeveer 30 jaar hoofd der thans opgeheven O. L. school. De heer B. was een bekende en als hoofd der school geachte persoonlijkheid. De heer B. bereikte den leeftijd van 69 jaar. Tuinbouw. Al zijn het geen buitenspo rige hooge prijzen, die den laatsten tijd voor bloemkool cn peen worden betaald, de tuinders kunnen ten opzichte der prijzen voor deze artikelen tevreden zijn. De aan voer van bloemkool is thans groot en een groot percentage hiervan gaat naar Duitschland hetgeen de prijs er ophoudt. Deze varieert van 13.50 tot 20.00. Ook bospeen gaat goed weg. Met aardappelen nog steeds* slecht en alle hoop op hoogere prijzen heeft men laten varen, RIJNSBURG. Bloemenhandel. Met een groote aan voer en redelijke prijzen bleef in het laatst der week de handel vlug. Betaald werd oor Lilyput per 100 bos 4.007.00, Bos- dogesia 4.006 00, Monfcbretia 0.26 0.47, Dahlia's 3.505.00, Margrieten 0.290.40, Primulinus 0.400.45, Gla diolussen 0.500.80, extra soorten 1.30 1.70, Helianthus 0.40055, Pompon- Dahlia's 0.850.95, Zinnia's 0.400.65, Asters in meerdere kleuren 0.380.70, Convili's 0.650.70. WARMOND. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente komt Maandag 20 Augustus des nam. te half 8 in openbare vergadering bijeen. Punten van behandeling: 1. Ingeko men stukken. 2. Voorstel tot ruiling van erfdienstbaarheid. 3. Voorstel tot het aan gaan van een overeenkomst met de N.V. Thermo Chemische fabrieken te Amster dam, inzake distructie van afgekeurd vleesch. 4. Comptabiliteit. 5. Wat verder ter tafel zal worden gebracht. 6. Rond- raag. WASSENAAR. Personalia. Tot steno-typiste ter ge meentesecretarie alhier is benoemd Mej. H. J. M. Steinwegs- alhier. Geboren: Petrus Johannes z. van C. Rijsdijk en M. C. Remmerswaal Hen- drika d. van H. Borsboom en A. H. van Staveren Nicolaas Hendrikus' z. van Ph. Pehlig en M. Klazema Albertus Johan- z. van J. W. ten Bruggencate en P. Lindeloo Maria Johanna d. van N. M. van Leeuwen en C. J. Lubbe Antonius Theodoras z. van P. J. Schrama en M. C. Riem. INGEZONDEN MEDEDEELING. wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos 13S84 het blijft beter zitten het valt niet meer uit indien gij des morgans een weinig PUROJrf tusschen de handen wrijft en dit (bfor'ae haren uitstrijk» 't Voldoet iedereem Ondertrouwd: F. Reitsma en J. van Asselt. Overleden: Hendrika Tybout, echtg. van P. H. Maandag, 51 j. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Nieuwe snelheidsverordening. Een ophaalbrug achter de rlerv. Kerk en verlaging der bestaande oprit De Raad vergaderde Donderdag. Na voorlezing van het gebed opent de voor zitter de heer J. W. Geesink de vergade ring. 1. Vacature. De notulen van de vo rige zitting worden onveranderd vastge steld. Punt 1 van de agenda is het onderzoek van de Geloofsbrieven van den heer M. S. Ran (R.-K.) welke onderzocht worden door de heeren Rijlaarsdam en van Leeuwen en in orde bevonden worden. De beëediging van den heer Ran door den voorz. volgt hierop, waarna de heer Ran de reeds lang onbezette plaats aan de groene tafel inneemt. De Raad is nu compleet, en wordt voort gegaan met het programma. Brief van den Keuringsdienst van Waren te Leiden, waaruit blijkt, dat de gemeentebijdrage voor dit jaar zijn 234.10. Brief met winst- en verliesrekening van de H.E.S.M. Het verlies waarmede ge werkt wordt op de lijn AmsterdamAl phen aan den Rijn is van dien aard dat de ste-in van de gemeente onontbeerlijk is. Missive van Ged. Staten, waarin de af- en overschrijvingen op de begroeting goed gekeurd worden. Missive van Ged. Staten, waarin bet pre sentiegeld van de leden van den Raad op ƒ1.per zitting wordt goedgekeurd. Bericht van Ged. Staten waarin mede deeling wordt gedaan dat op 5 Sept. a.s. een vergadering wordt gehouden te Woer den, de dagelijksche besturen der betrok ken 10 gemeenten met de Ged. Staten, in zake de dririkwaterleidingvoorziening in N.O. Zuid-Holland. Aan de orde komt de nieuwe Motor- en R ijwielverordening (snelheidsverordening). De voorzitter stelt voor de borden te plaatsen aan de brug bij de Ned. Herv. Kerk, bij Splinter en bij Meier op den Ouden Nieuwveenschen weg, dus waar de keibestrating ophoudt. De heer Vossepoel zag gaarne dat het bord inplaats van bij do brug te plaatsen dit bij het station te doen, en licht zijn voorstel duidelijk toe. Bij stemming over dit voorstel blijkt, dat 3 voor en 4 tegen stemden zoodat het bord aan de brug wordt geplaatst. Over het art. 10, sub b. waren verschil lende heeren niet eens of dit art. al of niet gehandhaafd moest worden. In dat art. wordt verboden per fiets geen lasten te vervoeren welke buiten de stuurkruk uit steken. De heeren Hoogervorst en Augustinus waren bijzonder tegen deze bepaling, daar de middenstand daar veel schade van zou ondervinden. Uit de stemming over dit punt blijkt, dat 6 heeren dit art. willen schrappen. De heer Vossepoel was er voor dit art. te handhaven. De maximum-snelheid wordt vastgesteld op 20 K.M. per uur. De heer v. Leeuwen zag gaarne in deze verordening opgenomen een verbod om al fietsende een paard of rund te vervoeren. Op dit voorstel wordt na eenige spreking niet ingegaan. De gemeente-rekening wordt vervolgens aangeboden en vastgesteld. Batig slot ƒ6600. Op het ingekomen verzoek van het be stuur van de Wilhelminavereeniging wordt gunstig beschikt om evenals vorige jaren 150 subsidie te verleencn. Naar aanleiding van een verzoek van de Chr. H. B. S. te Alphen aan den Rijn om 140 subsidie te verleenen, brengen B. en W. praeadvies uit om 70 te verleenen. De heeren Groeneweg en Vossepoel zijn voor 140. Uit de stemming blijkt, dat besloten is dat 70 zal worden verleend. Op een verzoek van Mej. Hesmeijer, om vergoeding voor handwerkonderricht gege- in het jaar 19191920 na gewone tijd wordt afwijzend beschikt. Verzoek van den Volkszangdagbond om geldelijken steun, wordt afgewezen. Re clame van den heer Wijfje over te veel betaald schoolgeld, met verzoek teruggave daarvan, goedgekeurd. Vervolgens verleent dé Raad machtiging aan B. en W. om uitgaven te doen voor verbetering van de onderwijzerswoning. De voorzitter deelt mede dat naar aan leiding van een voorstel van den heer Rij laarsdam, in de vorige vergadering ge daan, om de schoeiingen van de duiker aan de zaagmolenbrug uit te zagen, zulke slechte resultaten hebben opgeleverd, dat er nu door inbrenging van rioolbuizen een afdoende verbetering tot stand is geko men. Komt ter tafel het plan voor een nieu we brag aan de Herv. Kerk. De voorzitter brengt naar voren dat zooals de heeren uit de hun toegezonden nota hebben kunnen lezen, er twee plannen zijn; een ophaal brug of een vaste brug. De voorz. meent, dat in deze omstan digheden de voorkeur gegeven mag wor den aan een ophaal brug, daar dan de brug 1.40 lager gelegd mag worden waardoor de steile helling van uit den polderweg haast geheel verdwijnen zou. Bij een vastebrug zou dit niet het geval kunnen zijn daar dan de brug voldoende hoogte moet heb- _ben om de schepen er door te laten ren, en de toestand zou blijven zooals deze op het oogenblik is. De kasten van een op haalbrug zijn circa 2000 gulden hooger als van een vaste brug. Na een lange gedach- tenwisseling komt het voorstel in stemming en blijkt dat de heeren Augustinus, Ran. Rijlaarsdam, van Leeuwen voor een vaste brug waren en de overigen voor een op haalbrug. Nu de vaste brug aangenomen is wil men de helling laten beginnen nabij het huis van Egberts, om zoodoende toch de helling te laten verminderen, en deze gelijkmatiger naar de brug te laten oploo- pen. Aan de uitvoering van dit besluit zal de noodige spoed niet ontbreken. De opmer king van den heer Yossepoel dat het Elec- trisch Bedrijf te Leiden te groote winst maakte, wordt door den voorzitter uiteen gezet. De vier bedrijven, dus ons gemeen schappelijk Elec. Bedrijf neemt slechts van Leiden 1/4 pet. stroom af van de totaal productie van Leiden, met verdere cijfers dat door Leiden over de vier bedrijven een winst gemaakt wordt van 34004200 gulden, dus per gemeente genomen zeer weinig winst. De heer Vossepoel zag gaarne de water plaats aan de Herv. Kerk beter onderhou den. De voorz. zegt dat er voor gezorgd zal worden. Na de gebruikeijke rondvraag waarvan geen der heeren gebruik maakte, sluit de voorz. de vergadering om vervolgens in be sloten vergadering over te gaan. ALPHEN AAN DEN RIJN. Winkelweek 1928. De winkelweekcommissie maakt bekend, dat tot op 15 Augustus 134 etalage's zijn opgegeven, zoodat wat de deelname be treft, het succes dezer derde winkelweek verzekerd ia. Voor de winkeliers, die nog niet tot deelname konden besluiten, blijft, nog tot 31 Augustus a.s. de gelegenheid bestaan zich op te geven bij het secretariaat, van Mandersloostraat 42na dien datum kun nen geen aanvragen meer aangenomen worden gezien de dan komende werkzaam heden en de samenstelling van den wed strijd voor het publiek, welke dezen keer zeer interresant belooft te worden. Wat deze wedstrijd betreft, kan gemeld worden dat daarvoor nu reeds 150 prijzen zijn beschikbaar gesteld, terwijl nog meer dere verwacht worden, zoodafc deze wed strijd weder de belangrijkste attractie van de geheele week zal worden. De commissie vertrouwt, dat het getal van 150 deelnemende etalages volgemaakt zal worden, opdat het doel, wat deze win kelweek beoogt zal bereikt worden, name lijk: één groote reclame voor den Alphen- schen winkelstand. Serenade. De muziekvereeniging „Crescendo" bracht gisteravond een sere nade aan het echtpaar Aaltje Heethuis en Bartholomes Koburg, wonende in de Prin- senlaan alhier, dat dien dag zijn 40-jarige echtvereeniging herdacht. Kinderoptocht. De vele vrije optocht- jes van kinderen, welke zelf met beschei den middelen, sportkar, hoepels, serpenti nes enz. dikwijls een aardig groepje vor men, heeft het bestuur der Wilhelminaver eeniging doen besloten dit aan te moedi gen. Op 31 Augustus a.s. zal nu op den ver jaardag der Koningin met deze groepjes een optocht gehouden worden met mu ziek. Elke groep, die hieraan deel wil ne men, geve zich spoedig op; de deelname is opengesteld voor alle gezindten. De kin deren worden op heb terrein getracteerd zoo noodig van vlaggetjes voorzien. Halfdrie moeten allen op het terrein aan wezig zijn. Na de tractatie optocht door de gemeente. De aanmelding kan geschie den bij elk bestuurslid. Wij vertrouwen dat het streven der W. V. door een zeer groote deelname op prijs zal worden ge- -steld. Zie verder voor heden de adverten tie betreffende bijzonderheden over de feestelijkheden voor a.s week. Kinderkoor. Door de zangvereeniging ,,Sursum Corda" is een kinderkoor opge richt met benoeming van den heer van Beek te Woerden ale directeur. Botsing. Nabij de asphaltfabriek kwa men gisteravond twee jongens met hun rij wiel zoodanig in botsing dat het ééne rij wiel zwaar werd beschadigd en een der jongens een hoofdwonde en eenige ontvel lingen aan zijn arm bekwam. „Eerbied in Gods huis". Zondag 19 Aug. Vroegmis 2, 3, 4, Hoogmis 5, 6, 4, Ves pers 7. Gevonden voorwerpen. Een herders hond een belastingplaatje idem in étui. Inlichtingen te bekomen politie bureau. BOSKOOP. Verdronken. Donderdagmiddag is het 4-jarig doch tertje van den heer G. aan den Zijdeweg alhier, bij het spelen te water geraakt en jammerlijk verdronken. Toen het geval bemerkt werd, kon menschelijke hulp niet meer baten. WOERDEN. Het nieuwe veilinggebouw. Vrijdag morgen had in het bijzijn van vele genoo- digden en belangstellenden de officieele oprening plaats van het nieuwe veilingge bouw der Veilingvereen. „W. en O." Onder de aanwezigen merkten we op de burgemeester en wethouders dezer ge meente, benevens verschillende raadsleden en vertegenwoordigers van plaatselijke ver- eenigingen. De voorz. der vereen., de heer Goes, het woord nemende, spreekt er zijn groote voldoening over uit, dat de vereeniging thans, na negen jaren van bestaan, er toe kon overgaan een eigen nieuw gebouw te stichten. Ofschoon dit natuurlijk veel moeite en offers, vooral van den kant van bestuur en leden heeft gekost, was deze bouw toch absoluut noodzakelijk. Te meer nu het dnj delijk is geworden dat de veiling in behoefte voorziet en al is het dan ook snel, toch gestadig vooruit gaat. Spr. noem naast de kaasmarkt de veilingvereen. eei der voornaamste instellingen van Woer den. Een woord van dank richt spr. tot <1< bouwcommissie, bestaande uit de heerei de Koning, Smorenburg en van Eijk, welke commissie zich uitstekend van haar taak heeft gekweten, alsmede tot den architect Baretta en den aannemer van Staveren. Nadat door den heer van Dommelen na.' mens de Coöp. Boerenleenbank, door der heer Blok namens Nut en Sport en doo: den heer van Eijk namens de afd. Woer den der Holl. Mij. van Landbouw hun ge- lukwenschen waren aangeboden, werd doo: den heer van Kempen, burgemeester var Woerden, het gebouw met een korte tor spraak geopend. Het verheugt spr. da; toenemende bloei genoodzaakt heeft er- ruim en doelmatig gebouw te betrekke! en spreekt den wensch uit dat allen dj dit kunnen hunne medewerking zullen vr leenen om de veiling tot nog grooter bli te brengen. Hierna nam de eerste veiling i: nieuwe gebouw een aanvang. Een tweetal aangevoerde fruitmandi werden door het bestuur als attentie a; den burgemeester en den heer Bishoff, recteur der Boerenleenbank, overhandig< INGEZONDEN STUKKEIV Rijpwetering, 16 Aug. 1924 WelEd. Heer, Met belangstelling en voldoening zullf verschillende koorzangers en diegene^ wien onze Kerkelijke gezangen ter har gaan, den brief van „Wandelaar" in Leidscho Courant" hebben gelezen. Ho' wel er nog veel te verbeteren overblijï zijn wij dank het ijveren en werken van c St. Gregorius-Vereeniging op den goed(£ weg. Het stichten der Kerkelijke Muziel school en de a. s. viering van het goud$ feest der St. Gregorius-Vereeniging zj- van groote beteekenis voor de ware Ker! muziek en deze feiten zullen voor men koorzanger en organist van groot nut zij Wat mij echter opviel was, dat in di langen brief met geen enkel woord we gesproken over de taak die een Kergorgs nist (geen organist in de Kerk) te vera! len heeft. Die werkkring is zeker niet g ring. Degenen, die een goed begrip hebb] en harmonieleer en modulatie, wet» maar al te goed, wat een studie en mot lijkheden te overwinnen zijn, aleer mi als een ervaren Kerkorganist kan optr den, om, hetzij als begeleiding, hetzij m voor-, na- en tusschenspelen de geloovip te stichten en bij de verschillende kerke! ke plechtigheden de juiste, passende ik coorden aan te slaan. zeggen, dat naar mijn bescheiden mees:? het een groote leemte in den brief wjj| Hoogachtend, U Ed. dw. V. F. VERKLL Katwijk a. d. Rijn, 17 Aug. Geachte Redactie, Mag ik s.v.p. een klein plaatsje van i blad in beslag nemen, voor onderstaai regels, betreffende het woonwagenb aan de Nieuwe Commandeurslaan alhi 't Is bekend, dat deze weg veel gebn wordt als verkeersweg. Maar ook wat hl zenbouwen aangaat worden er ook flisB vorderingen gemaakt, zoodat het wel lijfc of binnen korten tijd zou dat gedeelte, aan de Callooweg volgebouwd zal zijn. Of ziet ons gemeentebestuur goed toe, of sf" gebouwen wel voldoen aan de moder eischen van architectuur. Een bord is i( plaatst in de gemeentegronden, waar deze grond voor bouwgrond te koop woi aangeboden, zoodat ieder zal moeten fe' stemmen, dat er, tot voor enkele web wel geprobeerd werd, Katwijk aan d' Rijn op dat gedeelte van het dorp f[ goed aanzien te geven. Doch schijnbst ging het bouwen te hard, en moest eeni; zins geremd worden. In de gemeenteraadsvergadering var Mei 1.1. werd namelijk besloten, het wo wagenkamp te verplaatsen naar de Nier; Comraandeurslaan. U kunt begrijpen, hoe wij als bewonfcj van genoemden weg daarvan stondesl kijken. We konden het dan ook eerst gelooven, daar het toch moeilijk te pen is, bouwgrond te koop aan te bi< en vlak bij die gronden een woonwaj kamp stichten. Binnen korten tijd richten dan ook bewoners van dezen weg, gezamenlijk erzoek tot den raad, om dit besluit it trekken en alsnog een andere plaats te wijzen. Dit heeft echter niet mogen baten. In de laatst gehouden gemeenter# vergadering werd ons verzoek afge*e en met algemeene stemmen besloten plan uit te voeren. Het terrein werd gemaakt en spoedig kwamen de wal opdagen. Was het eerst ten strengste verb^ in deze omgeving vuilnis neer te wer? is het in één woord een vieze omgeJ geworden, die elk weldenkend mensch' schrikt. Daar de verlichting op dezen weft® voornamelijk op dat gedeelte, waar woonwagenkamp is geplaatst, veel te *eI schen overlaat, kunt u zich wel ind^e' wat ideale toestand of het hier op ^ede is. Ook het terrein op zich zelf r*' 8P°] dig een bron van narigheid worden, d niet eens een W. C. aanwezig is en al,: naast de wagens wordt gedeponee.'d*. En voor den weg, en de omgeving,lS te hopen dat hier spoedig verandering- komt in 't belang van Katwijk aan Eijn. U bij voorbaat vriendelijk dankend kent met de meeste hoogachting, Uwe dienst-w. A. WASSENAA]

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 10