SPORT. Rechtzaken. Hollander op de kermis te Brussel bestolen Een bewoner van Apeldoorn is op de kermis op den Bingbouievard te Brussel door drie personen tegen het lijf geloo- pen. Deze botsing heeft hem zijn porte feuille gekost, waarin zich zijn paspoort en een groot bedrag aan bankbiljetten be vonden. Godslasteraar veroordeeld. 4 maanden kerkerstraf. De redacteur Anton Hodina had op een vrijdenkersvergadoring te Teplitz (Tsjecho- Slowakije) voor een gehoor van ongeveer 300 personen een rede gehouden, waarbij hij God gelasterd had en den godsdienst openlijk verachtelijk had gemaakt. Hij werd dezer dagen tot vier maan den kerkerstraf veroordeeld, welke straf nog verscherpt werd met één vastendag per maand. Een priester directeur eener strafgevangenis. Naar uit Beichcnberg wordt gemeld, is een zekere kapelaan Schmidt tot directeur van de strafgevangenis voor mannen te Hlawa (Tsjecho-Slowakije) benoemd. Dit is de eerste maal, althans in dit land, dat een katholiek priester in een der gelijke functie wordt aangesteld. Het klooster van Vamhem. De correspondent van het Hollandsch Nieuwsbureau te Stockholm schrijft: Na werkzaamheden, die vijf jaar hebben geduurd, zijn de overblijfselen van het on geveer acht honderd jaar oude klooster van Vamhem in het Westelijk gedeelte van Zwe den blootgelegd en gedeeltelijk gerestau reerd. Hierdoor is een volledig overzicht van het bouwplan van dit eens zoo machtige klooster verkregen, waarbij gebleken if, dat de oude monniken hun dagelijksche leven gedeeltelijk op zeer moderne leest hadden ingericht. Het klooster bestaat uit een tuin van 18 bij 25 meter, waarlangs verschillende ka mers en andere ruimten liggen, daarbij ook de kerk, die gedeeltelijk uit de 12de eeuw stamt. Behalve de slaapkamers, het refectorium en de plaats waar het den monniken ver oorloofd was met elkaar te spreken, vond men ook een stookruimte met een grooten open vuurhaard en een achthoekige wacht kamer. Deze wachtkamer had, evenals de keu ken, looden buizen en kranen voor de wa terleiding. Een vertrek, waarschijnlijk een badkamer, was zoo ingericht, dat het water daar ver warmd kon worden. Het oude klooster is thans tot museum ingericht, waar verschillende voorwerpen, die tijdens de opgravingen gevonden zijn, een veilige bewaarplaats hebben gevonden. DIOC. HAARL. BOND. R.K. Sportvereeniging V.V.L. De eerste nederlaagwedstrijd van V.V.L. is in een 53-overwinning geëindigd, want ofschoon G.D.A. met een sterk elftal uit kwam, V.V.L. toonde zich de meerdere. V. V;L. heeft het eerst het voordeel van den sterken wind en is dan ook steeds aan vallend. Toch komt pas na een half uur spelen het eerste doelpunt (10). Rust komt met onveranderden stand. Na de rust blijkt, dat V.V.L. het hard te verantwoorden zal krijgen. G.D.A. komt tenminste gevaarlijk opzetten. Succes komt echter van de over zijde, als bij een plotselingen aanval de mid voor keihard inschiet en den stand op 20 brengt. Dat wordt G.D.A. te bar en de gasten komen onstuimig opzetten. Vooral de linksbuiten is hier de gevaarlijke man en deze speler weet dan ook spoedig met een schitterend schot den achterstand te verkleinen. G.D.A. blijft sterker en spoedig is de stand 22. Van af den aftrap komen zij wederom terug en in een gevaarlijk oogenblik veroorzaakt één der spelers van V.V.L. een penalty, welke onhoudbaar wordt ingeschoten (23). Dan blijkt G.D.A. ech ter haar kruit te hebben verschoten, want ofschoon hun spel niet minder is, hun schie ten is bepaald slecht. Bij V.V.L. lukt het beter. Haar steeds goed opgezette aanval len brengen succes en nog driemaal weten zij hetzij het G.D.A.-doel te doorboren. In de laatste oogenblikken krijgt de V.V.L.-ach- terhoede het nog hard te verantwoorden, doch zij kweet zich uitmuntend van haar taak. Spoedig fluit scheidsrechter Paarde- kooper, die den wedstrijd uitstekend leid de het einde met onveranderden stand. V. V.L. kan op een goed gespeelden wedstrijd terugzien, terwijl G.D A. naar het spel te oordeelen wel een gelijken uitslag verdiend tad. Woensdag, 15 Augustus, zal zeer waar schijnlijk om 2.30 uur een V.V.L.-combinatie een medaille-wedstrijd spelen tegen Geel- Zwart I uit den Haag. R. K. S. V. „Teijlingen". Zondag had op het Teijlingenveld de voortzetting plaats der seriewedstrijden voor junioren. Tamelijk veel publiek was getuige van 3 heel aardige ontmoetingen. Te half een werd begonnen door Leiden I Lisse II. Dat het aan spanning in dezen wedstrijd niet ontbrak zegt ons de uitslag, welke zelfs na 2 maal 7 1/2 minuut ver lenging nog 11 was. De kleine Lissers welke evenals de Leidenaars een beste oartij hadden gegeven, werden door loten le gelukkige, en plaatsten zich dus in de L 'olgende ronde. Hierna volgde een ontmoeting tusschen "'eijlingen IS. D. O. I. De S. D. O.'ers dienen op hun reis naar Sassenheim nog 1 last van pech gehad te hebben, althans eze match ving één uur te laat aan, zoo- lat supporters wat ongeduldig werden, 'eijlingen, dat met eenige invallers uit- wam, behaalde hier een 30 zege, zij het met veel inspanning, waardoor ook haar kans op een prijs zeker is. Lisse I wist hierna een 70 zege te bevechten op O. V. V. I. In de finale zal het dus vermoedelijk wo! gaan tusschen Teijlingen I en Lisse I. f* tou Lisse II er anders over denken? Het spel van Zondag was inderdaad heel goed. R. K. S. V. „S. N. A." (Stompwijk). Onder begunstiging van uitstekend voetbalweer speelde S. N. A. I tegen Geel Zwart 1 op het Hoornpark. Voor dezen wedstrijd was door Geel Zwart een prijs beschikbaar gesteld. .S N. A. wint den toss en speelt met den vrij sterken wind in den rug. De eerste aanval is voor Geel Zwart, waaruit zij hun eerste doelpunt maken (1—rO)). S. N. A. hierdoor geprikkeld speelt uitstekend samen en na een algemeenen aanval weet de midvoor gelijk te maken (11). Door dit succes aangemoedigd speelt S. N. A. nog beter en na goed werk van den midvoor weet de rechtsbuiten op keu rige wijze S. N. A. de lei'kng te geven (12). In deze periode valt speciaal het spel op der geheele voorhoede. Keurig combineerend gaat 't 6teeds op het vijan delijke doel af. Als de linksbinnen den bal voor wil zetten waait hij in het doel (13). Dit is Geel Zwart te erg. Zij zijn dan veel sterker, maar de S. N. A.-achterhoede is ook safe. Dan volgt een betreurenswaar dig incident. Na een woordenwisseling verlaat de rechtsbuiten van S. N. A. het veld, wat zeer onsportief van hem was. Geel Zwart weet van de verdeeldheid in de S. N. A.-gelederen profijt te trekken, want zij weten op keurige wijze achtereen volgens 2 doelpunten te maken waarmede de stand gelijk is (33). Nu zet S. N. A. de tanden op elkaar en de wil om te win nen is bij alle spelers zichtbaar. Het is weer de midvoor, die, na drie achterspe lers gepasseerd te zijn, den keeper het na kijken geeft (34). In de resteerende 10 minuten is S. N. A. steeds sterker maar zij weten het net niet meer te vinden. On der een Geel Zwart aanval klinkt het eindsignaal. Hiermede komt S. N. A. in het bezit van een moeien zilveren bal op zwarten voet, uitgeloofd door het G. Zwart bestuur. Het was een pittige wedstrijd, waarin beide nartijen goed s~el te zien ga ven. Voor S. N. A. een p-nwijzing om 'let elftal in deze onstel'ing te lioujlcn. Allen hebben hun best gedaan. KORFBAL. Vitesse in het Noorden. Een welgeslaagde tocht. Onder grocte belangstelling speelden Vrijdagavond te Muntendam, Voorwaarts en Vitesse. De eerste aanvallon der thuisclub wer den door Kaiser c.s. s'cchts met moeite ge keerd, doch al spoedig kreeg Vitesse een gering overwicht, wat door een doelpunt van Maas werd uitgedrukt (01). Kort daarop bracht v. d. Wijk de partijen op gelijken voet (11). Het spel was nu weer verdeeld, maar toch wist Parfumeur aan Vitesse opnieuw de leiding te bezorgen (12). Rust. In de tweede helft maakte Stukje al spoedig geluk (22). Vitesse kreeg teen ter Poorter Jr., Uitter.broek en de dames Hendriksen en Molt in den aanval. Deze combinatie vlotte wonderwel en Uitten- broek en mej. Molt maakten ieder één doelpunt (23 24). De spanning steeg toén een Voorwaarts- speelster tegenscoorde (34). Kort voor het einde maakte Maas zijn tweede doelpunt (3—5) en daarmee was de wedstrijd beslist. Einde 53. Vitesse nam Zondag deol aan de serie- wedstrijden van W. W. M. D. te Hemrik. Do Leidenaars, die Maas misten, werden no. 1 van hun afdeeling. In de winnaars- ronde speelden zij tegen Excelsior (Hilver sum). Vrijwel doorloopend was Vitesse in de meerderheid, doch het geluk was niet aan Leidsche zijde. Vitesse kon het niet tot het winnende doelpunt brengen en bij do loting was Excelsior de gelukkige. Behalve den 2en prijs, won Vitesse nog den prijs voor de grootste overwinning van den dag (60 tegen Friso). De uitslagen luiden: Groep A: ExcelsiorW. K. 30; U. N. A.W. K. 14; ExcelsiorU. N. A. 5—0. Groep B: W. W. M. D.Friso 3—1; FrisoVitesse 0—6; VitesseW. W. M. D. 3—0. Groep C: ForwardW. R. (N.) 40; D. E. D.—W. K. (N.) 0—3; D. E. D.—For ward 13. Groep DW. K. IIQuick 30. Winnaarsronde A—BExcelsior Vitesse. Excelsior wint bij loting. CD ForwardW. K. II 22. (Forward wint bij loting). Ie prijs: Excelsior en Forward. 2e prijs: Vitesse en W. K. II. Vitesse prijs voor hoogste overwinning. Totaal aantal gespeelde wedstrijden: gesp. gew. gel. verl. v.t. pnt. 9 8 1 85—11 17 Vitesse's tocht is hiermee afgeloopen. ZWEMMEN. Internationale wedstrijden te Jutfaas. Te Jutfaas vingen gisteravond de wed strijden aan van het internationale comité, die een week lang zullen duren en waarop deelnemers der Olympiade zullen uitkomen. Aangevangen werd met 200 meter school slag Tumler Wijss (Zwitserland) en Spince (Canada), welke wedstrijd door een mooien slag werd gewonnen door den Canadees in 3 min. 14 1/5 sec., tegen Wijss 3 min. 14.5 seconde. Daarna werd de 500 M. vrije slag ge zwommen door Arne Borg (Zweden) tegen Ault (Canada). Beide partijen hadden een eenigszint' demonstratief karakter. Miss Norelius (Amerika) zwom daarna over 200 meter tegen een estafette-ploeg van U.Z.C. met de dames A. de Groot, M. Alleyn, I. de Ru en W. de Groot, die in deze volorde startten. I. de Ru had reeds een voorsprong behaald op de Amerikaan- sche, welke voorsprong mej. W. de Groot nog vergrootte. Mist' Norelius vroeg een revanche aan in den loop dezer week. Vervolgens zwommen Crabbe (Amerika) on de MÜan (U. Z. C.) over 800 M. vrije slag. Aanvankelijk was de Man voor, doch spoedig liep Crabbe uit en won in 10 min. 43 2/5 sec. tegen de Man 10 min. 49 sec. Het nummer 100 M. rugslag had volgend resultaat: 1. Kojac (Amerika), 1.16.8; 2. Bourne (Canada) 1.19.1; 3. H. van Essen 1.22.1; 4. de Haas 1.23 en 5. Leetenberg 1.23.4 Na een demonstratie schoonspringen en torenspringen had een polowedstrijd plaats tusschen een buitenlandsche en een Neder- landsche combinatie. De buitenlanders kwamen uit met Spence (Canada) doel, Crabbe (Amerika), Bourne (Canada), Arne Borg (Zweden), Wijers' (Zwitserland), Ault (Canada) en Kojac (Amerika); de Nederlan ders met Tetenburg (doel), de Man, Min- nee, van Essen, Scholte en Schat. Bij de pauze was de stand 21 voor Nederland Schat maakte het eerste en Scholte het tweede doelpunt, terwijl Arne Borg, die allergevaarlijkste achterwaartsehe schoten loste, tegen scoorde. Na de pauze maakte de Man er 31 van, waarop Ault antwoord de met een schot van nabij en den stand op 32 bracht. Schat scoorde daarop weer voor Nederland, zoodat de stand 42 werd, waarna Arne Borg met een zeer on verwacht aehterwaartsch schot in het uiterste hoekje den eindstand op 43 bracht. WIELRENNEN. Zesdaagsche te Parijs. Na 140 uren zijn afgelegd 3237.250 K.M. Tonani en Boucheron leiden. Op 3 ronden Coury en Fabre 311 p., Baron en Urago 295 p.; gebr. Sandaert 262 p.; Pexier Maes 155 aj. Vele koppels, o.m. Van KempenGras- tin, zijn 4, 5 en 6 ronden achter. SCHAKEN. Het toi:/nooi te Kissingen. In de tweede ronde van het internatio naal schaaktournooi te Bad-Kissingen won Euwe van Réti. De partiien MiesesBogol- jubow, NiemzowitschYates, Marshall C'apablanca en Rubinstein—Tarrasch wer den remise. De partij Tartakower—Spiel- man werd afgebroken. POSTDUIVEN „Steeds Sneller" (Noordwijk). Wedvlucht vanaf Hor-s, afstand 201.031 K.M. De vogels kwamen op de hokken als volgt: 1. J. v. d Berg 11.28.5,5. 2. idem 11. 28. 5,5; 3. C. Ruigrok 11.28.34; 4. J v d Berg 11.2930; 5. idem 11.31.12,5; 6. Th Steenvoorde 11.31.18. Er waren twee eere- prijzen beschikbaar gesteld die gewonnen werden door no. 1: J. v. d. Berg. Tevens werd het kampioenschap vervlogen, dat ge wonnen werd: no 1. J .v. d. Berg 148 p., 2. Th. Steenvoorde 13 6p., 3. C. Ruigrok 104 p. Totale punten-uih'ag: J. Rakhorst 782 p.; J. v. d. Berg 591 p., L. Steen voorde 458 p. Daar er een beker uitgeloofd was door den heer J Rakhorst, werd deze nu gewon nen door den heer J. v. d. Berg. „De Gevleugelde Vrienden" (Alphen). Wedvlucht vanaf Mons, Zaterdag 11 Aug Afstand 193 K.M. Lossing der duiven 12 u., aankomst als volgt: 1. A. de Graaff 2. Geb: Me s, 3. A. de Graaf, 4. A. Bergshoeff 5. P. G. Borgers, 6 idem. 7. idem, 8. idem, 9 G. Thomasse, 10. Gebr. Mem 11. A. de Grarff, 12. A. Bergshceff, 13 G. Thomasse. 14. P. G. Borgers. 15 H. Bauer, 1?. Geb'\ v. Eijk, 17. A. de Graaff. „De Zwp'uw" (Hülegom). Wedvlucht vanaf Chemy, afstand 252 K M. De loslating geschiedde te 10.30 v.m. Do uitslag was als volgt: le, 2e. 5e. 13e en lSe S. Warmerdam; 3e W. Beijersbergen; 4e, 6e en 20e P v. d. Reep; 7e en 9e Gebr. Zwar.eveld; 8e, 10e. 11e, 12e 14e, 15e, 16e en 17e M. Koek; 19e P, Scijsener. De eer ste duif bereikte haar hok te 3.45.3 met gemidd. snelheid van 793.75 M. per minuut, de laatste prijswinnende dufi kwam aan te 4.58.49 met 'n gemiddelde snelheid van 643.63 M. per minuut. Uitslag kampioenschap jonge duiven: 1. W. Beijersbergen met 59 p. 2. idem met idem, 3. P. v. d. Reep met 53 p., 4. S; War merdam met 53 p., 5, Gebr. Zwaneveld met 44 p., 6. S. Warmerdam met 44 p., 7. Gebr. Zwaneveld met 43 p., 8.' M. Koek met 41 p.. 9. S. Warmerdam met 39 p., 10. idem met 38 punten. Het Hokkampioenschap werd behaald door W. Beijersbergen met 116 p. De uitslag van de Derby-vlucht is als volgt: le en 2e Gebr. Zwaneveld; 3e S. Warmerdam, 4e M. Koek, 5e idem. Zondag a.s. wordt door jonge duiven ge vlogen vanaf Barendrecht, afstand 55 K.M. DE OLYMPISCHE SPELEN. Een dankbetuiging aan H. M. de Koningin. Alvorens ons land te verlaten heeft de voorzitter van het Internationaal Olym pisch Comité het volgende telegram gericht aan H. M. de Koningin: „Alvorens Nederland te verlaten, ver zoek ik Uwe Majesteit zich te willen ver waardigen de eerbiedige verzekeriug van mijn dankbaarheid voor de hooge bescher ming,. welke zij aan de IXe Olympiade heeft willen verleenen, te aanvaarden, evenals de uiting van mijn groote hoog achting. Mijn collega's en ik nemen een onverge telijke herinnering mede aan de ontvangst ons bereid door Uwe Majesteit, de stad Amsterdam en de geheele Nederlandsche natie. De president van het Internationaal Olympisch Comité, (w.g.) Baillet-Latour." Olympisch auto-record. 2350 wagens geparkeerd. Het aantal auto's dat Zondag bij het Amsterdamsche Stadion heeft 0eparkeerd, bedroef 2350, tegen Zaterdag 2250, welk cijfer reeds een record was. De drukste voetbaldag was geslagen. Tot. twee uur Zondag waren op het Stadioplein 4600 auto's komen aanrijden. Na tweeën zijn er nog een 500 bijgekomen. De dag van Zondag heeft in verkeers drukte alle vorigen overtroffen. Het Stadion. Overdrachtaande M ij. „H e t N e d. Sportpark." Het nieuwe stadion zal op Zaterdag 25 Augustus overgaan in het bezit van de maatschappij „Het Nederlandsche Sport park". Tot dien dag zal het Comité 1928 er nog het beheer voeren. Het eerste open bare feest zal zijn de viering van de ge boortedag van de Koningin op 31 Augustus Daarna zullen er nog eenige wielerwed strijden gehouden worden en in November is er de eerste voetbal-landenwedatrijd te gen de Belgen. Over het aantal beschikbare plaatsen zijn veelvuldig onjuiste cijfers verspreid. Het totale aantal toeschouwers, hetwelk een plaats vinden kon gedurende de Olym pische Spelen bedroeg 31,600. Dit aantal zal echter belangrijk uitgebreid kunnen worden. Reeds Zondag zijn op het vlakke gedeelte voor de Marathontribune en voor de eere-tribime rijen stoelen bijgezet. Dit is echter schadelijk voor de baan, doch als men de baan heeft afgedekt zijn daar en zoo noodig ook nog tusschen de wieler baan en het veld nog duizenden zit plaatsen te maken. Ook op de hoofdtribune zullen nog wij zigingen worden aangebracht. Er zullen meer loges gebouwd worden, zooals in het oude stadion, dus voor officieele personen, raad van beheer, aandeelhouders, enz. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Arbeidswet. P. C. R. te L e i d en, heeft op het door den Raad van Arbeid gedane verzoek geen inlichtingen verschaft aangaande zijn ren- tekaart en zijn werkgevers. Get. de heer Goslinga, zeide dat de inlichtingen eerst gegeven waren, nadat een veldwachter bij verd. was geweest. De gemachtigde van verd. verklaarde, dat het een kleine nonchalance van verd. was geweest, de brief was zoek geraakt. De ambt. van het O.M. eisente 10 subs. 5 dg., waarop de kantonrechter verd. tot 5 subs 3 dg. veroordeelde. Vervoer zonder vergunning. G. v D. te K a t wij k zou zonder ver gunning een aantal menschen in een open baar vervoermiddel hebben vervoerd. Verd.^ die koopman is en vrachtrijder, verklaarde, dat hij in zijn eigen vrachtauto zijn eigen werkvolk had vervoerd. Daarbij bleek, dat verd. van van bollenkweekers het bollenpel'en aanneemt en daarvoor vrou wen aan het werk heeft, die h- dan ver voert. Ver lachte verklaarde dit reeds ]7 jaar te doen. Verdediger was Mr. Don- dcis, die aan de hand van de motor- en rij wiel wet, waar deze handelt over de open bare midcVen van vervoer, concludeerde, dat verd. niet zou kunnen worden veroor deeld, daar het hier geen vaste dienst gold. De ambt. van het O. M. had 10 subs. 5 d. geëischt. De kantonrechter bepaalde het vonnis op heden over 14 dagen. Radiodistributie. C. ter M. te Leiden zou volgens de dagvaarding een radio-telephoon op de openbare straat hebben aangelegd. Verd. is radio-distributeur. Op een vraag van den verdediger Mr. Wieringa vertelde get. Mom, rechercheur, dat er draden waren gespannen over de openbare straat waar langs de uitzending moest worden geleid. De ambt. van het O. M. eischte ƒ20 subs. 10 dg. hechtenis. De verdediger meende, met verwijzing naar een uitspraak van de kantonrechter te Zaandam dat hier niet van een tele foon kon worden gesproken en conclu deerde tot vrijspraak. Het schriftelijk von nis werd bepaald op heden over 14 dagen. Overvaren. H. A. M. M., motorschipper te Voor burg zou in het Rijn- en Schiekanaal bij het ontmoeten van een roeibootje, waarin twee jongens zaten, niet hebben gestopt of achteruitgevaren, waardoor het roei bootje werd overvaren en de jongens te water geraakten. Zij waren daarna door schippers van een juist daar varende zand- sleep gered. Een der beide jongens, Stokhuyzen, ver klaarde, dat hij signalen had gegeven aan den schipper om te stoppen. Vooruit roeien kon niet, daar zij anders tegen den sleep zouden zijn gevaren. Getuige Becker, te Voorschoten, die eveneens in een roeibootje daar ter plaat se was, verklaarde dat verd. te laat vaart had geminderd en niet was uitgeweken. Vervolgens werden nog gehoord Boter en v. d. Plas, de schippers van de zand- sleep, die de jongens hdden gered, en die verklaarden, dat verd. het moet gezien hebben, maar op zulk een korten afstand niet meer kon stoppen. Het leek hen bo vendien moeilijk om het roeibootje heen te varen, al was er wel ruimte om te pas- seeren. De jongens roeiden heen en weer, zoo dat verd. niet wist, naar welken kant hij moest varen, om de jongens te ontwijken. Verd. was na de botsing doorgevaren. Als getuige a décharge werd gehoord een broer van verd. die verklaarde, dat verd. niet direct was doorgevaren maar eerst na dat allers achter den rug was. Get. lag te slapen en werd wakker door het achter uitslaan van den motor. Verd. verklaarde de jongens te hebben gezien en achteruit geslagen te hebben, hij moest de jongens wel overvaren. De ambtenaar van het O. M. eischte f 25 subs. 10 dg. De kantonrechter bepaalde het s^hrifteluk vonnis oo heden over 14 dagen. DIENSTBODE. ,;GevTaagd een netto Dienstbode voor dag en nacht, niet onder 25 jaar. Aanmelden met goede ge- tuigschriften. Jloyr. FRANSEN, Leidsche Vaarfc nabij fabriek Ajam t.o. station te ïsoordwgkerhout 3369b 'v Gevraagd een notte R.K. DIENSTBODE zelfstandig kunnonde werken, "huiselijk verkeer. Brieven bureau dit blad letter C. 3372b Er biedt zich aan een nette R.K. DIENSTBODE ji tgeest. l^d onder No. 3360b. liefst omgeving Leiden-Oeg.'t Br. Bur. v. d. bl^d onder No. c net Er_bïödt~zïöh_^ïn^ R.K. MEISJE van buiten, in een net^jfezin. Brieven aan J. VZRMEIJ, (Weipoort), Zoeterwopde. 3346 Gevraagd zoo spoedig mogeljjk een net R.K. MEISJE, leeftijd 18 jaar, voor dag of dag en nacht, met huiseljjk verkeep; genegen alle voorkomende werk zaamheden te verrichte m/hoog loon, Zondags vrij, v. g. aSx. J. BREKELMANS, Sctfoolstr. 37, "Wassenaar. 3348 Gevraagd een R.K. DIENSTBODE voor dag en nacht, liefst X&n buiten, tegen hoog loon. Ames PETER VERHOEF, Sjeénstr. 1 f 3365 A oor terstond gevraagdeen NET DAGMEISJE. Adres: Da Costastr. 13. 3337b Gevraagd: een net AANKOMEND MEISJE ▼oor hulp in de winkel. Adres: Hoogewoerd 18; 3338b Gevraagd tegén 15 S~pt. een flinkp. SLAGERS HALFWAS,' van g. g. v. bij L. C. 3/ VAN HAASTRECHT Leidscj^ Straat weg 58, Va^s^noten.x' 3350 HUWELIJK. Nette B.H. Wedn. m. k. zo^kt kennism. met n<jtte R.K. jmfged. of wed., om na wederz. kennism. een huwelijk aai te gaajK Brieven liefst m. portr./ nnn^Hot Bureau v. d. blad onder No, 3336. TE KOOPi Een Sloep geheel eiken en teak- TE KOOPi een pracht Mjrbttoic-Linnenkast, spotprijs 1 25.—f, <®n laag Linnen- kastje met ruitjes f9.50,Iflzer- eterke houten ij-pers. Ledikanten spotprjjzen, I 6 sterke'' bekleedo Stoelen f 13.00, b$ J^rtD. KROGT, Zoeterwoude Watolije. 8359 TE.KOGPB een keurig onderhonden Waschtafel met Nachtkastje, Notenhout, spot prijs f 10.00, 1 pracht Mahonie- tafel f7.50 én f 4.50, nog een Kinderwagen/ f 6.50, een Kinder stoel f4.50 bij J. v. D. KROGT, Zoeterwoudo Watertje. 3358 TE KOOPs Een mooie Vleugel-Piano, merk Kaps. Brieven bureau van dit blad onder No. 3368b DE KAAG, OUD-ADE Warmond, morgen Woensdag middag zal de Boot Hendrik Jan naar Katwijk Zee varen. Vertrek van de Kaag bjj AKERBOOM 1 uur n.m. en van Ouf'-Ade bij den heer C. DE HAAS, Zeven huizen 1.15 en 2 uur van haven Warmond. De On eruemer, H. P. KORTEKAAS. 3347b Ruime Rijwielbewaarplaats Café ,'T HAANTJE" Beleefd aanbevelend, JAC. J. PAARDEKOOPER, Vrou wenst. 16 3356b R.K. Ver. v. Kraamverzorging zendt in Leiden en Omstreken gediplomeorde Kraamverzorgsters voor dag- en naehtverpleging. In Leiden ook wijkverzorging meer malen daags. Bureau Boerhaave- straat 30. Spreekuur 1012 uur. Donderdags alleen 24 uur. 4091b WIJ BEHANGEN binnen en buiten de stad. Loon 25 ct. per rol. De Eerste Leidsche Papierh. Hooigracht 37, overtreft alle concurrentie. Zie Etalage. Behangselpapieren vanaf 6V2cent. G. A. VOGELSANG. 3296b OPENBAAR SLACHTHUIS. Groote afslag 25 cent per pond. Zaterdagvoormiddag 10y2 uur, verkoop van een buitengewone groote partij gesteril. Rundvleesch, Varkensvleesch, Rundvet, Reuzel en Bouillon. 3339b Fraxee RIJNSBURG Gladiolen, Dahlia's Snijbloe men, Kool. Kroten, Aardappelen, Uien en alle andere groenten, worden met uitetekende resulta-.-'" ten verbouwd, met een naar eisch samengestelde volledige kunstberaesting; Firma GEBRS. DEN HAAN. Hijnsburg, Tel. 3. 11704 EERSTE WA3M0NDSCHE Elec. Schoenmakerij. Heeren Zooien en hakken 2, Damei Zooien en hakken 1.50, Kim derwerk volgens groottp^Ropa- ratie kan in V uur klaar. Bel. aanbev. G. SPIERINGS. 13029 SCHILDERSTUKKEN Als gij een stel schilderstuk ken wilt koopen, zie dan eens bij andven en dan bij ons, en U bent overtuigt, het mooiste en voordeeligste te kunnen koo pen. HERREUR, Haarlemmer straat 162. 13814b 4-3

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 12