Uit de Omgeving VERMIST! TWEEDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT 1 MAANDAG 13 AUGUSTUS 1928 rijnsburg. gemeenteraad. Zijn bloemenkassen gebouwen? De torenklok Het verkeer in de Kerkstraat. Onder de ingekomen stukken merken ■we op: Enkele missives van Ged. Staten houdende disposities op raadsbesluiten. Een schrijven van Ged. Staten betref fende het raadsbesluit d.d. 26 Juni 192S ■waarbij aan Jac. v. d. Vijver vergunning werd gegeven tot het bouwen van rozen- kassen op grond begrepen in het uitbrei dingsplan onder voorwaarde, dat genoem de kassen zullen worden verplaatst, als do gemeente de grond noodig zal hebben. Ged. Staten merken op dat een dergelijk besluit volgens art. 5 van de Woningwet niet toelaatbaar is en wijzen er op, dat B. en W. uit moeten maken, of hier al of niet van gebouwen sprake is. B. en V- stellen thans voor genoemd raadsbesluit in te trekken. J De heer Knijf vraagt wat de bedoeling is van B. en W. wanneer het raadsbesluit ingetrokken zal zijn. 1 De voorzitter antwoordt, dat B. en W. nog geen beslissing hebben genomen. i De heer De Haan merkt op, dat de zaak zeer urgent is en spreker is bang, dat, als men nu weer dit raadsbesluit in gaat trekken en de /.aak nader bezien moet worden, de belanghebbenden er door ge dupeerd zullen worden, omdat ze niet tij dig hun Tozenkassen zullen kunnen bou wen. Spr. is van meening, dat kassen niet onder de gebouwen vallen in welk ver band hij wijst op de gemeente Naaldwijk, waar men ook maar raak mag bouwen met kassen. Er is hier in Rijnsburg grond te kort en daarom zou spr. willen dat de raad nog hedenavond uitsprak, dat kas sen niet onder gebouwen gerekend wor den. De lieer v. d. Gugten vraagt wat er overblijft van het uitbreidingsplan als hot dezen kant uitgaat en dit besluit inge trokken moet worden. De heer Jonker wijst er op, dat de zaak, die thans besproken wordt, de be langstelling heeft van vele inwoners van de gemeente. Spreker zou graag willen, dat B. en W. dus hun meening te kennen gaven. De heer v. d. Vijver is het er nóg niet mee eens dat de beslissing van de zaak- bij B, en W. ligt. Overigens is spreker het met den vorigen spreker eens. De voorz. licht de geschiedenis van de zaak nader toe. Spr. wijst er op, dat het de bedoeling van Ged. Staten is, dat het besluit ingetrokken wordt en daarom ko men B. en W. met dit voorstel. De heer Schone veld wijst er op, dat het een fout geweest is om deze zaak^de vo rige maal in den raad te brengen. B. en W. hebben in dergelijke zaken de beslis sing en de Raad komt pas wanneer de belanghebbenden bij den Raad in beroep komen. Daarom moet de fout worden her steld en het raadsbesluit ingetrokken. Wat verder de vraag betreft, of kassen al of niet gebouwen zijn, het standpunt is steeds geweest dit blijkt uit de ge schiedenis dat kassen gebouwen zijn. Zoo is de bouwverordening opgevat en wanneer men van deze regel afgaat, mag het uitbreidingsplan wel eens herzien worden. De heer Jonker zegt, dat het voor hem nog geen uitgemaakte zaak is, of een kas een gebouw is of niet. De voorz. voert eenige bewijzen aan ge grond op arresten van den Hoogen Raad, dat kassen en warenhuizen in vele geval len als gebouwen worden aangemerkt. De heer v. d. Vijver gelooft dat de be slissing, zooals op te maken is uit het schrijven van Ged. Staten, aan den Raad is en zou deze beslissing in principe thans willen nemen. De heer Kralt vindt de zaak zeer moei lijk. Het raadsbesluit - moet ingetrokken worden en we zitten nu een beetje ^in het honderd te praten. Spreker had graag ge wild dat B. en W. een beslissing genomen hadden, zoodat. eventueele beroepen nog thans in^ de vergadering hadden kunnen komen. Spreker zou willen, dat. een voor- FEUILLETON. Naar het Duitsch van J. ARNEFELDT Vertaald door Jac van Emden. 19) Wat is sterker? Is de trots sterker dan de liefde? Ze knikte bevestigend. De liefde is al zoo sterk geweest, dat ze het. bezwaar van zijn afkomst overwonnen heeft Onze wieg heeft toch waarlijk ook niet in oen paleis gestaan, spotte hij; de apotheek in Baldenburg In ieder geval; ik kan niet; ik zou nog liever sterven of wat veel erger is, een eenzaam leven voortsleepen. En wanneer je jou geluk en het zijne nu aan een hersenschim opoffert? Als For berg nu eens niet de dief was, waarvoor jo hem houdt? Als zijn onschuld nu eens aan het licht kwam? zwijg! schreeuwde zij wild, kan niet, dat mag niet! Dat. zou me waanzinnig maken! Heb je Forberg te verstaan gege ven.. vroeg hij aarzelend. k heb hem verzocht niet weer bij ons te komen, antwoordde ze met ge smoorde stem. uiFr^'8 zo° sUat' dan is a|!es uit, mompelde Otto, - Daar kan geen mensch meer wat aan doen. eeën 11? DU h°e de zaak staat cn nu j L meer erover> alsjeblieft! Ze snelde de tamer mt, de trap pp, naar haar stel aangenomen werd dat eventueele be langhebbenden zoo spoedig mogelijk hun verzoeken aan B. en W. zenden. Komen ze na de beslissing van B. en W. bij den Raad in beroep, dan kan een spoed- eischende vergadering worden gehouden. De voorz. zegt, dat B. en W. in dezen geest zullen handelen. Het voorstel van B. en W. om het raads besluit in te trekken, wordt met algemec- ne stemmen aangenomen. B. en W. bieden aan de gemeentereke ning 1927, die sluit met een batig saldo in gewonen dienst van 265.58-1.15, in ka- pitaaldienst van 7.248.96. De rekening wordt in handen gesteld van een commissie bestaande uit de hee- ren van Delft, v. d. Vijver en Zandbergen. Een voorstel van B. en W. tot het aan gaan van 2 geldleeningen groot 19.100 en 27.200 voor bestrating en aankoop land, wordt z. h. s. aangenomen. Daarna komt in behandeling een voor stel van B. en W. om vast te stellen een verkeersverordening voor de Kerkstraat, in dien zin, dat met motorrijtuigen en een met paard bespannen wagen de Kerk straat vanaf de Vliet (Zuidzijde) tot aan de Burgstraat niet zal mogen worden be reden in de richting Noord-Zuid, behou dens ontheffing van B. en W. De heer Kralt wil ook een verbod voor het gedeelte Vliet van de Bakkersbrug tot Kerkstraatbrug. De voorz. zal dit nader onder oogen zien. De heer v. d.- Gugten zou willen, dat het verkeer in de Kerkstraat stapvoets ge schiedde. De heer Jonker wijst er op, dat volgens dc Motor- en Rijwielwet geen mindere snelheid mag worden voorgeschreven van 20 K.M. De heer K. v. Delft doet het voorstel om in de verordening ook te bepalen, dat de Kerkstraat in één richting ook voor rijwielen wordt gesloten. B. en W. nemen dat amendement over. Het voorstel van B. en W. wordt daar na aangenomen met de stem van den heer v. d. Gugten tegen. Een voorstel van B. en W. om gunstig te beschikken op een verzoek van A. P. V. v. d. Steen om een benzinepomp te mo gen plaatsen voor zijn woning in de Tramstraat, wordt z. h. st. aangenomen. Daarna komt in behandeling een voor stel van B. en W. om over te gaan tot aanschaffing van een nieuw torenuurwerk, dat geleverd zal worden door den heer Eijsbout te Asten (N.-Br.) en waarvan de kosten zullen bedragen 1650. Voor het oude uurwerk zal worden ontvangen een bedrag van 60. Z.h.st. wordt conform besloten. De voorz. doet medededeeling van een schrijven van de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk waarin verzocht wordt over te mogen gaan tot het plaatsen van een z.g. stoel enz. onder de luidklokken, waardoor het luiden gemakkelijker en beter zal gaan. Dit werk zal kosten 500, welke kos ten door de kerkvoogdij worden gedragen. De klokken blijven natuurlijk het eigendom van dc gemeente. Besloten wordt een en ander goed te keuren. Een voorstel van B. en W., om aan den gemeente-werkman A. Versteeg, wegens buitengewone diensten een gratificatie toe te kennen van 50, wordt z.h.st. aangeno men. Een voorstel van B. en W., om aan haar college machtiging te geven een deskun dige te raadplegen over het bouwplan aan den Buitenweg, wordt eveneens z. h. st. aangenomen. Bij de rondvraag vraagt de heer G. v. Delft nogmaals of het niet mogelijk is om den Buitenweg te rioleeren. De voorz. antwoordt, dat er plannen be staan, zooals uit de agenda voor dezen avond blijkt, betreffende den Buitenweg. Bij de uitvoering zal zeker met het ver zoek van den heer v. Delft rekening wor den gehouden. De heer v. d. Gugten wijst er op, dat het Wilhelminahek beschadigd is. Misschien achten B. en W. het noodig daar een vei ligheidshek te plaatsen. Verder vraagt spreker of er niets aan te doen is, dat in de Brouwerstraat voor de huizen van Iterson de waterafvoer wordt verbeterd. Wethouder Schone veld antwoordt, dat er weinig aan te doen is. Het water kan eigen kamer. Ze wierp zich op de sofa en liet den vrijen loop aan haar stormen de gedachten, aan de stomme smart en de zielefolteringen, die dag noch nacht van haar afhielden. Een paar dagen na de verdwijning van den ouden banklooper was Aurelia van een veertiendaagsche logeerpartij bij een getrouwde, vroegere schoolvrienden terug gekomen en het bericht van de verdwij ning van Forberg had haar verbijsterd. In het eerste oogenblik dacht zij aan niets anders dan aan de gevolgen die dit vree- selijk voorval voor Gustaaf Forberg, den uitverkorene van haar hart, hebben moest en zij had op het punt gestaan naar Frie- denau te gaan om Gustaaf's moeder en Zusters, maar in de eerste plaats hem zelf op te zoeken en te troosten. Haar vader had zich tegen dit voornemen ook heele- maal niet verzet. Hij behoorde immers tot 1 ei#j 6 aan.^e onschuld van Forberg ge- oofden en zijn zoon dan ook ijverig hiel pen bij diens nasporingen naar den ver miste. Hij had zijn dochter echter in het diepste vertrouwen een bekentenis ge# daan. Jou, m n kind, moet ik klaren wijn schenken, had hij op geheimzinnigen toon tot Aurelia gezegd. Ik geloof niet dat I'oi berg een ongeluk is overkomen; ik meen met zekerheid to kunnen zeggen dat hij er met het geld vandoor is. Maar waarom neemt u dan de schijn van het tegendeel aan? luidde de ver baasde vraag van het meisje. Ter wille van jou, m'n kind, omdat ik jou niet ongelukkig wil maken; ik weet immers dat je van Gustaaf houdt. niet weg. Het riool voldoet aan de eischen en men kan niemand verplichten er iets aan te doen. Verder vraagt de heer v. d. Gugten, of B. en W. in hun vergadering al eens heb ben gesproken over een motorspuit. De voorz. antwoordt, dat er reeds een bedrag staat op de begrooting voor de aanschaffing van een motorspuit. B. en W. zullen binnen afzienbaren tijd met een voorstel aangaande deze zaak in den Raad komen. ST0MPWIJK. GEMEENTERAAD. De oude Raadszaal. Restaura tie van de Burgemeesterskamer. Een nieuwe vergaderzaal. Vrijdag kwam de Raad der gemeente Stompwijk in openbare vergadering bijeen. Voorz., weth. de Groot, loco-burgemees- ter. Aanwezig alle leden. De voorz. opent de vergadering met ge bed. Waar het een spoedvergadering be treft worden geen notulen gelezen. Ingekomen zijn: goedkeuring Ged. Sta ten Raadsbesluit wijziging gem. begroo ting. Goedkeuring gem. rekening 1926. Re quest Vereeniging Moederschapszorg om subsidie, op voorstel van B. en W. wordt dit request tot de behandeling der begroo ting aangehouden. Een request van den heer Olij'.ioek te Stompwijk ever te veel betaald schoolgeld vraagt lange bespreking. B en W. zul len hieromtrent in de volgende vergadering met praeadvies komen. De heer v. d. Bosch wil deze zaak tor- stond afhandelen, daar duidelijk is komen vast te staan, dat er onrechtmatig is aan geslagen. De heer Verheijen vraagt, wie B. en W. in deze verkeerd heeft ingelicht, dat het zoover gekomen is, dat beslag is gelegd en dat nu blijkt, dat een en ander onrecht matig is geschied. De heer Willemse merkt op, dat er had moeten worden gereclameerd; hij wil eerst het praeadvies van B. en W. af wachten. De heer Small vindt het verwonderlijk, dab hier een vergissing kan worden be gaan hij is van meening, als er onrecht is geschied, dat dit ook terstond moet her steld worden; hij vindt het praeadvies van B. en W. overbodig; als B. en W. over tuigd zijn, dat er onrecht is geschied, moet dit terstond hersteld. De voorz. licht een en ander nader toe, waarna nog verschillende hoeren het woord voeren. Hierna wordt het voorstel Small, de zaak terstond af te handelen en het te veel betaalde terug te betalen, met op één na algemeene stemmen aangeno men. Voorstel inzake het in orde brengen der Raadszaal en de burgemeesterskamer. De voorz. deelt mede, dat gebleken is, dat het uitgetrokken bedrag te laag is en B. en W. hebben gemeend nu niet te mo gen doorgaan bovendien wilden B. en W. het advies inwinnen van een architect be treffende het vergrooten der Raadszaal, etc. en hiervoor een bedrag van 200 uit te trekken. De heer Verheijen vindt het niet zoo erg, dat hiervoor een grooler bedrag moet worden uitgetrokkenbij vindt het goed gezien van B. en W., dat zij een advies willen inwinnen, doch als het 2e 'oorstel wordt aangenomen, vindt hij het le voor stel overbodig, omdat dat dan weggegooid geld is. De heer Willemse meent, dat B. en W. verder zijn gegaan dan de Commissie ad hoe der begrooting bedoeld hadhij vindt het advies van een architect overbodig; ook de heer Small is deze meening toege daan en wil de zaken niet te hard vooruit loopen, omdat in verband met de even tueele vereeniging van de gemeenten Stompwijk en Veur men niet weet, wat de toekomst geven zal. De heer de Langen wil een en ander aan den opzichter opdragen; «meerdere heeren voeren nog het woord, doch una niem is men het eens, dat de burgemees terskamer moet verbeterd worden en dat de Raadszaal enkel en alleen als Raads zaal behoort gebruikt te worden en niet voor alle vergaderingen etc. De voorz. licht een en ander nader toe En dan kunt u dus goedvinden dat ik den zoon van een eerloozen schurk zou trouuwen? had ze verontwaardig ge vraagd. Wat kunnen de kinderen er aan doen, als de vader zondigt? Ze hebben de gevolgen mee le dra gen; die komen op hun hoofd. Ze zijn net zoo eerloos als hij. Neen, nooit zal ik Gustaafs vrouw worden! Liever onge lukkig dan eerloos! Haar vader had haar voorgehouden dat waarschijnlijk nooit iemand meer lets van Forberg zou hooren. De zaak zou dood bloeden en ten slotte in het vergeetboek raken, maar ze had vol verontwaardiging en ontsteltenis zelfs de mogelijkheid van een dergelijke verbintenis afgewezen. Dat zou een leven zijn onder het zwaard van Damocles, had ze gezegd. Ieder oogenblik zou ik bang zijn voor ontdekking; ik zou mezelf medeplich tig aan den misdaad voelenik zou nie mand meer in de oogen durven zien. En de ontdekking zou ook niet uitblijven, een dergelijke misdaad blijft niet ongewroken en niet ongestraft! O ja, als het maar handig aangepakt wordt, had haar vader luchtig geant woord. Al zou ik zeker weten dat we nooit meer iets van den schurk zullen hooren, dan zou ik nog iedere aanraking met zijn kinderen verafschuwen. Trouwen met den zoon van een misda digerontzettend! Voordurend zou ik bang zijn het erfdeel van zijn bloed bij hem te voorschijn zou komen. Ik zou niet van mijn kinderen kiinnen houden* omdat en zet de bedoeling van B. en W. duidelijk uiteen. Er worden hierna breedvoerige en ellen lange besprekingen gehouden terwijl ver schillende voorstellen ter tafel worden ge bracht. De heer Verheijen zal gaarne zijn stem geven aan dc voorstellen van B .en W., mits B. en W. geen andere plannen heb ben, daar hij niet voor het maken van on- noodige onkosten is. De heer Willemse wil de zaak flink aan pakken en B. en W. machtiging geven de zaak goed in orde te brengen, waarbij men niet op een paar 100 gulden moet zien. Door verschillende heeren worden nieu we voorstellen ingediend, waarna dan hier over weder lange besprekingen en discus sies worden gevoerd. De heer v. d. Bosch meriit. op, dat er zooveel voorstellen gedaan zijn, dat men niet meer weet wat men doen moet, z.i. zijn over deze zaak onnoodig lange besprekin gen gevoerd en had een en ander kort en zakelijk kunnen behandeld worden; hij wil de zaak niet vooruit loopen, doch al lereerst de burgemeesterskamer en raads zaal restaureeren; men kan later verder zien. Hierna worden de discussies gesloten en wordt het voorstel van B. en W. om de bur gemeesterskamer geheel in orde te maken en hiervoor een bedrag te voteeren van ƒ1100 z.h.s. aangenomen. Het voorstel van B. en W. om 200 uit tè trekken om advies in te winnen inzake vergrooting Raadszaal etc. wordt verwor pen met 65 stemmen. De heer Willemse heeft te voren nog een voorstel ingediend om de Raadszaal te restaureeren in den stijl, zooals hij nu is en van de oude Raadszaal te gebruiken, wat gebruikt kan worden en dat B. en W. met een voorstel komen voor een lokaal tot het houden van vergaderingen etc. Over dit voorstel worden wederom lange discussies gevoerd; men is het met dit voorstel niet eens, daar dit voorstel be treffende restauratie Raadszaal ongeveer een jaar geleden is aangenomen en in het aannemen van dit voorstel, waarbij beslo ten is, dat de Raadszaal voor geen andere doeleinden zal gebruikt worden, ligt opge sloten, dat er een ander lokaal moet ko men voor het houden van andere verga deringen, waaromtrent B. en W. zullen moeten komen met voorstellen, kostenbe rekening, etc. De heer Willemse handhaaft echter zijn voorstel, welk voorstel ook wordt onder steund een tweetal leden wenschen niet aan deze stemming deel te nemen en ver laten de Raadszaal; het voorstel-Willem- se dan in stemming gebracht, wordt aan genomen met 54 stemmen. Hierna sluiting. Tuinbouwveiling Vcur en 0. D or do Nederlandsche Spoorwegen werd Ion be hoeve der Groent enveiling te Leidsehcn- dam en voor dions rekening aanbesteed het maken van sehoeiïngen en het graven van een nieuwe haven op het Voilingsterrein. Er waren 46 inschrijvers. Uitvoerder wordt do heer J. H. van Berghem te Noordwijk voor de somma van 38.380. Spoedig zal nu worden overgegaan tot een 2e inschrijving voor loodsbouw, etc. Het gehocl belooft zeer zeker een zeor groote verbetering te worden voor ge noemde veiling. NIEUWVEEN. Overleden: Margaretha SanderB 60 j. wed. van Cornells Wetter. Geboren: Adriana Johanna d. v. Hen- dricus de Graaff en Adriana Lamberta v. d. Berg. Bernadus Hubertus z. van Pie- ter Tbeodorus Heemskerk en J'ohanna Hoogervorst. W0UBRUGGE. Geboren: Dirkje d. van Joh. van der Laan en M. Idelenburg. Overleden: J. W. Smits 17 jaar. WOERDEN. Geboren: Klasina Gijsberta d. v. L. A. Diepjenbrcek en J. van der Laan. Jacobus Antonius Maria z. v. J. M. v. d. Bosch en M M. G. Ammerlaan. Dirk z. v. C. J. P. Engel en J. P. Meijer. zij kleinkinderen van een misdadiger zou den zijn, die het Kainsteeken van hem hadden ontvangen! had 7,0 opgewonden verklaard. Gabler sprak zijn dochter niet langer tegen. Haar woorden hadden blijkbaar een diepe indruk op hem gemaakt! Hij trok zich verder onder allerlei voorwend sels van Gustaaf terug. Aurelia, in harts tochtelijke onstuimigheid, wilde Gustaaf voor goed uit hun huis weren en hij maak te haar dat gemakkelijk genoeg. Toen ze elkaar voor het eerst, weerza gen, vroeg hij haar of ze goedvond, dat hij hun zou blijven bezoeken. Hij bekende haar eerlijk dat hij het plan had gehad haar hand te vragen, maar dit natuurlijk zou uitstellen tot de smet op zijn naam zou zijn uitgewisch\. Hij wilde haar ech ter vragen, of zij samen met hem wilde gelooven, wachten en hopen. Een ruw „neen" was haar antwoord geweest, terwijl zij een aanvechting had gehad om luid uit te schreeuwen: van jou ben ik, al had je zelf een misdaad be gaan Trots is een kwaad ding en het woord dat haar uit het hart naar de lip pen welde, bleef onuitgesproken. In plaats daarvan sprak haar mond van krenkende twijfel aan zijn vader en van den plicht om haar eigen eer en goe den naam te beschermen. Meer was er voor Dr. Forberg niet noodig; hij ging voorgoed weg en Aurelia sleet haar ver dere dagen in vertwijfeling. Terwijl zij zich in de bitterste smart rusteloos op de sofa heen en weer v.-oa- telde, had de oude Lore bencdeu Otto J IT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Dinsdag 14 Aug. Hilversum, 10G0 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Courtel. 6.007.45 Concert door het A. V. R. O.- kwartet. Willem Schansman, tenor. 8.059.05 Solistenconcert. Else Notho- nius, piano. Clive Carey, zang. Sam Swaap viool. 9.30 Rndio-tooneel. Opvoering van „Het Turfschip van Breda". 10.15 Persberichten. Huizen, 340.9 M. (N a 6 u u r 1950 M.) Uitsluitend K. R. O.-uitzcndingon. 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio „Winkels". 6.007.00 Gramofoonmuziek. 7.45—8.15 Spr. J. Andriessen: Sloopen en bouwen. 8.15 Concert i. h. Gebouw „Amicitia", Den Haag. Het Dameskoor „Davoli", o. 1. v. Joh. lseke. Het mannenkoor „St. C'ao- cilia", o. 1. v. F. Haring. Mej. V. van Tiel- landt, sopraan. Mej. Th. van Tilburg, mez zo sopraan, Mej. O. Masaart, sopraan. R. Alers, tenor. Het Strijk-enserablo „LidadT- hó" o. 1. v. G. van IJsselstijn (G. W. vaa Ysselsteyn, viool. G. G. "Yssolstyn, cellij A. v. d. Mey, piano, J. J. van Houwoninge viool, F. A. v. Houwoninge contra bas, Louise v. d. Meulen, a. d. vleugel). Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Lichte muziek (kwintet en bari ton). I.202.20 OrkeBtconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Causerie. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Lezing: Londoner's country. 7.35 Grieg's pianomuziek. 7.60 Klassiek programma. 8.50 Vaudeville. Dans-orkest on variëtó artisten. 9.50 Nieuwsberichten. 10.10 Composities van Montaguo Philips 10.5012.20 Dansmuziek. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1 7 5 0 M. 12.502.10 Orkestconcert. •1.05—5.05 Orkestconcert. 9.0511.20 Concert door het orkest. Daarna fragmenten uit „La Boheme" opora van Puccini. Langenborg 469 M. 1.252.50 Orkestconcert. 6.207.15 Orkesl concert. 8.35 Dansmuziek door het Werag-orkest. 10.50 Sluiten. Königswustorhausen, 1250 M. (Z e 0 s o n). 12.20—8.05 Lozingen (van 5.20—6.20 on derbroken voor een orkcBtconcert). 8.50 DeLclainaties door L. Wiillner. 9.50 Een muzik. tuinfeest in Rococotijd. Hamburg, 396 M. 4.35 Pistonconcert. 6.20 Walsmuziek door orkest. 8.20 „De Tooverfluit", opera in 4 actea van Mozart. Daarna tot 11.20 actucelo cau- sorie. B r u b s e 1, 509 M. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Orkestconcert. 8.2010.20 Orkestconcert. Anna Rosalina Elisabeth <1. v. Th. C. Bec- mer en H. R. Oostcrkamp. Clazina d. v. D. Boekhout en N. de Jager Willem z. v. S. van den End on Al. Verslui». Ondertrouw d: Martinus Christin» mis de Koning en Friedcrike Georgin© Bar- tolomeus. Pieter Antonius do Koning en Anna Maria üartholomous. G e h 11 w d: Wilhelmus Adrianus Wil brink en Gccrtruida Jacoba Hufner Overleden: Arie van Dijk 78 j. echt genoot van W. Verhoef. Gabler opgezocht om liom haar nood te klagen. Waren die Forbcrgs maar aan don hoogsten boom opgehangen, vóór wij er hier een van hadden gezien, klaagde ze. Die arme Aurelia kwijnt weg van ver driet om die geschiedenis en uw vnder trekt het zich ook aan, dat kunnen se mij niet uit het hoofd praten. Vader? vroeg Otto vertvonderd. Mij schijnt hel toe dat hij ziek is. Dat is hij ook, zei de oude vrouw, maar hoe komt dat? Van die tochten met. Dr. Forberg en Assessor Miihlfeld bij nacht en ontij. Hij inocst naar de politie toe en wie weet wat nog meer. Zijn dat dingen voor een man op zijn leeftijd, die aan rust gewend is? Het eten smaakt hem niet meer en een behoorlijke nacht rust heeft hij ook niet meer. Juffrouw Aurelia merkt daar niets van, die heeft genoeg met zichzelf te stellen, maar ik hoor het wel, als hij 's nachts door het huis Bpookt. Men kan hem ook niets meer naar den zin maken; u heeft het zelf ge hoord: niemand mag over Forberg spre ken, maar telkens begint hij er zelf over. Ik wilde dat ze dien ouden bedrieger maar te pakken kregen, dan zal het wel weer in orde komen. Moeten we werkelijk daarop wach ten, Laura? antwoordde Otto. Zou het niet beter zijn er een dokter bij te halotf? «Wordt vervolgd}.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5