Voor deVaoaofie Lame Kousen Buitenl. Berichten. 63 et, 1.25, 1.45, 1.67 5% KORTING LUCHTVAART. en eenstoker aan het werk waren. Zij haast ten zich naar boven en bekwamen geen letsel. Het schip wa3 echter genoodzaakt naar de haven terug te keeren, hetwelk met de assistentie van den trawler Ym. 19 van dezelfde reederij geschiedde. Te ver in zee gewaagd. Dinsdag is te Scheveningen bij het Wan- delhoofd een 8-jarig jongetje bij het baden in zee te ver afgedreven, waardoor het kind zich in groot gevaar bevond. Een drietal personen slaagde er in het jongetje weer behouden op het droge to brengen. BRANDEN. Palingrookerij verbrand. Gisternacht ongeveer twaalf uur is brand ontstaan in de palingrookerij van Bolm te Spaarndam. Niettegenstaande het krachtig optreden van de brandweer, ging de "rookerij, veel visch en veel materiaal in de vlammen op. De schade, niet door verzekering ge dekt, bedraagt 500 gulden. Boerderij afgebrand. Woensdagnacht half een brandde, naar de ,,'s-Hert. Crt." meldt, de kapitale boer derij van Erven van Driel, op gehucht Vijfhuis, af. Een zoon van landbouwer Wijdevens van Hoeve, die van de bruiloft kwam, wekte de bewoners, terwijl het huis al in lichte laaie stond. In nachtgewaad moesten ze vluchten. Alles' verbrandde: Heeren, huisraad, landbouwgereedschappen de reeds ingehaalde oogst, SO jonge kip pen, 6 zeugen en biggen. De koeien en het paard waren in het weiland. De andere #chuur verbrandde eveneens. Het buskruit in de schoorsteen. Door de politie der gemeente Kerkrad is gearresteerd en in voorloopige bewa ring gesteld, de twintig-jarige ongehuwde mijnwerker W., een Duitscher, werkende op een Duitsehe mijn, wonende nabij het perceel in de Slakstraat te Bleijerheide, waarin een lont en buskruit was gevonden. Inbreker gesnapt. In samenwerking met de Amsterdam- sche recherche heeft de commissaris van politie te Baarn een van de daders, die uit een bewoonde villa aan den Kettingweg daar ter plaatse zilverwerk tot een waarde van 700 ontvreemdden, op te sporen. Kerkdieven aangehouden. In het kerkgebouw „Calvijn" te Baarn hebben ongenoode gasten dezer dagen het offerblok geledigd. Het door de politie in gestelde onderzoek heeft er toe geleid dat de daders van deze brutale inbraak thany zijn opgespoord. Het zijn 20-jarige jongens te Baarn woonachtig, waarvan een reeds eerder gevangenisstraf heeft ondergaan. Zij legden een volledige bekentenis af en zul len ter beschikking der Justitie worden gesteld. Op vrije voeten gesteld. Te Winschoten is O. L., gemeente-archi tect van Onstwedde, die sedert ruim drie maanden in voorarrest zat, in verband met daar voorgekomen onregelmatigheden, op vrije voeten gesteld. Zijn koopwaar door de ruiten geslingerd. Een marskramer te Zaandam had den geheelen morgen tevergeefs getracht zijn artikelen aan den man te brengen; aan elke deur klonk het ontmoedigende Van daag niets noodig, koopman". Na langen tijd zijn opkomenden wrevel over die teleurstellingen te hebben bestre den, ontstak de man, toen hem eenmaal op zijn kloppen zelfs niet opengedaan werd, zoozeer in woede, dat hij met geweldige kracht zijn koffer met handelsartikelen door do ruiten van de woonkamer slinger de. Dit had ten gevolge, dat de vogelkooi uit don hanger viel en het theeblad met het geheelo servies- in stukken over den vloer rinkelde. Na zijn woede op deze wijze gekoeld te hebben, koos de marskramer het hazenpad, doch de politie wist hem te vatten, zoodat hij zich voor zijn ongewone daad voor den rechter zal hebben te ver antwoorden. Ecu gestoorde bruiloft. Ten huize van een familie in de Tromp etraat te 's-Gravenhage werd Woensdag avond bruiloft gevierd. Toen het al laat begon te worden nam een der gasten, een ingenieur, plotseling een revolver in de hand en maakte met dit wapen eenige be wogingen. De revolver was echter geladen en ging onverwachts af. De kogel trof den ingenieur in de zijde. Vrij ernstig gewond werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn toestand is echter niet zorgwekkend. Zeldzame huwelijksplechtigheid. In de Parochiekerk van den H. Lebuinïs te Deventer werd Woensdagmorgen het huwelijk ingezegend van den heer E. Voor houders met mevr. J. Smit. Het bruidspaar werd op plechtige wijze Ingehaald door den Pastoor der Parochie, den Z.Eerw. heer Wannet, geassisteerd door een tweetal broeders van de bruid. Het huwelijk werd ingezegend door een derden broer van de bruid, Z. D. H. Mgr. dr. J; Olav mit. Apost. Vicaris van Noor wegen. De plechtige H. Mis werd daarna opgedragen door pastoor Wannet, met als diaken en sub-diaken twee broers van de bruid. Een kanotocht uit Duitschland naar Amsterdam. Een groot aantal Duitschers, heeft uit hun land een tocht naar de Olympische Spelen te Amsterdam gemaakt. Naar het U. D. mededeelt, zijn zij Woensdag uit Emmerik in 31 kano's de Oude Gracht te Utrecht hinnengeloopen. Ze hebben gewiegeld op den Rijn, die ze kalmpjes naar de lage landen heeft gevoerd en in den stillen iiacht onder den wijden hemel hebben de tochtgenooten gebivakkeerd, en op den Hollandschen vrede en rust vertrouwd. Zondag hadden ze zich te Emmerik uit vele plaatsen vereenigd; leden van allerlei sportvereenigingen om naar de Olympiade te gaan. Over Anrhem en Wijk bij Duur stede zijn ze naar Utrecht gekomen, laat stelijk door den Krommen Rijn. Woensdag morgen zijn ze geschut in de Weerdsluis. Het plan was om langs de Vecht naar Am sterdam te gaan. De reizigers zelf droegen dunne flanel letjes en hadden daar overheen lange doorzichtige regenjassen aan; soms zaten ze getweeën in een boot, man en vrouw, of ook alleen, weggedoken voor den vallenden regen; maar de stemming was er evengoed in. Ze zongen gezamenlijk allerlei Duitsehe liederen, tweestemmig, wat zoo jolig en vlug over het water klonk. Zooals te begrijpen is, had men veel bekijks. ONGELUKKEN. GROOTE BRAND IN TSJECHC- SLOWAKIJE. 173 huizen verbrand. 600 gezinnen dakloos. In de gemeente Szöny zijni, naar uit Pressburg wordt gemeld, 173 huizen afge brand. Daardoor zijn 600 huisgezinnen van in het geheel 2000 personen dakloos gewor den. Er worden 2 kinderen vermist. Geweldige brand Loschitz. t e In de stad Loschitz bij Olmiitz (Moravië) ie gistermiddag een geweldige brand uit gebroken, die aangewakkerd door den wind, met razende vaart zijn weg door de straten der stad nam. Kort na middag stond reeds heel het jo- denkwartier in brand. Daana sloeg het vuur over op het stads plein, waar dra de toren, het raadhuis en het postkantoor in brand stonden. In de namiddaguren waren reeds 12 brand weren aan het blusschingswerk. Door het heerschende gebrek aan water wordt ech ter het blusschingswerk zeer gemoeilijkt. BRANDCATASTROFE IN DE PFALZ. Dorp nagenoeg geheel verwoest. Een ontzettende ramp heeft de kleine gemeente Luhe in den Ober-Pfalz getroffen Gistermiddag kort na 1 uur brak. waar schijnlijk ten gevolge van kortsluiting, in een huis der hoofdstraat van het dorp brand uit. De vlammen sloegen spoedig op ander huizen over en de brand breidde zich buitengewoon snel uit. In korten tijd waren 80 huizen en schuren in de asch ge legd, zoodat het plaatsje zoo goed als ver woest is. Er waren van alle kanten brandweren komen opzetten, doch de vlammen sloegen, al naar de windrichting was, nu eens naar deze dan weer naar gene richting over, zoo dat alle inspanning, om het woedende ele ment te bedwingen, vergeefsch was. De hitte was op het laatst zoo ontzettend dat men er zich toe moest bepalen, de ver dere afgelegen huizen te besehermen. De schade is buitengewoon groot. Veel vee is in de vlammen omgekomen. Of ook menschen omgekomen zijn, kan op het oogenblik nog niet worden vastgesteld. Groote boschbrand. In de nabijheid van Nimes woedt sinds gisteravond een groote boschbrand. Troepen zijn gerequireerd, om bij het blusschingswerk behulpzaam te zijn. De gezonken duikboot. Hulde aan de nagedachte nis der bemanning van de F 14. Mussolini heeft aan admiraal Foschini, den bevelhebber van de bijzondere divisie, het volgende telegram gezonden: Ik volgde met anstige ontroering de lichting van de duikboot F 14 en vernam met diepe droefheid het verlies van de be manning, niettegenstaande men met vurige energie en buitengewone snelheid te hulp ijlde om haar te redden. Het Italiaausche volk betreurt levendig de zeelieden van de F 14, die op hun post zijn gevallen bij het vervullen van hun plicht. De berging. De duikboot F 14 werd naar Pola ge sleept en op een werf ondergebracht. Bij de berging der lijken waren admiraals, ge neraals en de commandant van het leger corps van Triest tegenwoordgi, die namens- de Italiaansche marine bloemen op de boot neerlegde. Het bergen der 27 lijken duurde eenige uren, wegens de groote hoeveelheid gas, die in de boot aanwezig was. De gestor ven bemanning werd naar het militaire zie kenhuis overgebracht en waar een der za len tot een „chapelle ardente" werd inge richt. Marineofficieren houden de wacht. Heden zou de begrafenis plaats vinden. De slachtoffers voor het grootste deel zeer jong. Nader vex-nemen wij nog omtrent de be manning van de F 14, dat het grootste deel uit. jonge adelborsten bestond, die al leen voor practische torpedo-instructie mee aan boord waren gegaan. Ook de kapi tein was vrij jong, hij had den oorlog nog als leerling van de Marineschool meege maakt. Treinbotsing op het eiland Man. Vijf en twintig dooden. Twee electrische treinen, die vacantie- reizigers vervoerden, zijn gisteren op den spoorweg op 't eiland Man in botsing ge komen. Beide treinen werden geheel ver nield. Vijf en twintig personen werden ge wond; twee hunner waren 's avonds laat nog niet tot bewustzijn gekomen. INGEZONDEN MEDEDEELING. Kunstzijden Qnderjuriei 2.37, 1.75v Zijden Directoires IIU 1.57/1.15, C. Bijpassende CHEMISES en CHEMISE- lNVELQPPES, alle kleuren Onze! onvergelijkelijk solide in llDEREi kleuf, voor ELKE voet Op ai oma HOUSEN bij 3 paar dooreen NIETTEGENSTAANDE ONZE LAGE PRIJZEN HAARIENIKERST. b. OONKERSTEEG 2-4-0 OPGERICHT 1875 Trein tegen auto. V ij f d o o de n. Uit Feldkirch wordt gemeld, dat giste rennamiddag een personen-auto, waarin zich zes personen bevonden, door den trein FeldkirchBuchs gegrepen werd. Vijf inzittenden van den auto waren on- middelijk gedood. Een jonge vrouw werd zwaar gewond. Autobus in een gracht. 30 gewonden. Op den landweg RostockWarnemünde werd een met zestig personen bezette auto bus aangereden door een auto uit tegenover gestelde richting. De autobus stortte in een gracht. Onge veer dertig personen werden gewond. Kano in een draaikolk. Twee studenten en hun redd e'r verdronken. Twee studenten uit Leipzig, die in een kano een tocht maakten, geraakten bij het Vi'erether Loch in een draaikolk en gingen do diepte in. Een schipper snelde te hulp en slaagde erin met een roeiboot beiden levend te red den. Toen dat bootje door middel van een touw naar den oever zou worden getrokken, kantelde het plotseling. De beide studenten en hun redder verdroken. Nieuwe aardschokken te Pinotepa. Te Pinotepa zijn opnieuw twee hevige aai-dschokken gevoeld. In verband met het dreigend gevaar wordt het onderwijs thans in de open lucht gegeven, terwijl ook het zakenleven zich onder den blooten hemel afwikkelt. Mijngan onder water. In steenkolenmijn La Meuse, te Villers- le-Bouillet, zijn tengevolge van een over strooming, die werd veroorzaakt door heb doorbraken van een verlaten galerij, vijf mijnwerkers van hun makkers afgesloten. In de galerij waar de mannen werkzaam waren, zou volgens- de berekeningen het wa ter reeds 2.50 M. hoog zijn. Onmiddellijk daalden ingenieurs met een vrijwillige reddingsbrigade af, om te trach ten de afgeslotenen te redden. Sterke pompen werden dadelijk in be weging gezet om het water naar boven te pompen. Veelbelovende Sovjet-kinderen. Aanval met messen, knuppels en steenen, waarna brandstichting. Uit Moskou wordt aan de ,.Neue Berli ner Zeitung" gemeld: Tweehonderd dakloo- ze kindeven drongen een asyl binnen en ver langden, dat men hen van voedsel en klee ding zou voorzien. In de conferentiezaal van het asvl waren de leiders van dit tehuis met het onderwij zend personeel vergaderd. De met messen, steenen en knuppels be wapende kinderen stelden op heftigen toon hun eischen en drongen tenslotte^ op cle asylleiders en de overige aanwezigen in, mishandelden hen met messen, en stokken, tot ze -bewusteloos bleven liggen en staken het asyl in brand. Aanslag in rok cn hoogen hoed. Einde der vorige week vervoegde Zïch de Schupo-beambte Hafenmeister in rok en met hoogen hoed aan de woning van den commandant der Schupo alhier, Leon. Toen deze, nadat er aan de deur was gebeld, even voor het raam kwam kijken, loste Ha fenmeister een schot op hem, dat echter miste. De beambte is thans geschorst. Men neemt aan, dat hij in een vlaag van vei'- standsverbijstcring gehandeld heeft. Zelfmoord van een ambtenaar. De directeur van het Duitsehe douane kantoor te Emmerik heeft gisteren zelf moord gepleegd. Hij ha-d enkele dagen ge leden een proces verloren tegen twee vrou wen van tolbeambten die hij beticht had hem te hebben beleccligd door de bewering dat hij haar had lastig gevallen. Dc procu reur-generaal wat' reeds in hooger beroep gegaas. Kardinaal Hayes klaagt een krant aan. Schadevergoeding voor de armen. De Londensche „Sunday Express" had geschreven, dat Z. Em. P. Kardinaal Hayes, aartsbisschop van New-York, den moord had vergoelijkt, die verleden jaar te Dur blin gepleegd werd op minister OHiggins. De Kardinaal klaagdo het blad aan we gens laster en werd door de rechtbank in het gelijk gesteld. De Amerikaansche pre laat heeft echter de schadevergoeding, die de „Sunday Express" betalen moest, afge staan aan Z. Em. F. Kardinaal Bourne, voor de armen van het aartsbisdom Westminster Speciale auto-weg Londen—Brighton. Geen snelheidsbeperkingen. De jongste ontwikkeling op het gebied van het automobilisme in Engeland is een plan voor den aanleg van een specialen auto-weg van Londen naar Brightop. Deze weg zal geen kruisingen hebben en zal af zonderlijke banen hebben voor het verkeer in beide richtingen. De weg zal niet door steden geleid worden. Snelheidsbeperkingen zullen er voor dezen weg niet bestaan, zoo- dat de afstand van ongeveer 100 K.M. in een uur kan worden afgelegd, hetgeen minder is dan de tijd dien de snelste trein daarvoor noodig heeft. Het kapitaal van drie mil lioen pond, voor den aanleg vereischt, is naar gezegd wordt, reeds- aanwezig. De route is reeds vastgesteld en men hoopt gedurende de herfstziting van het parle ment de goedkeuring voor het plan te ver krijgen. Britsche millioenen-erfenis. Burggraaf Hambiecjon, hoofd van de bekende uitgeversfirma W. H. Smith en Son, en deelgerechtigde in het bankiers huis Coutts, is dezer dagen overleden en heeft een vermogen nagelaten van twee en een half millioen pond sterling (ongeveer dertig millioen gulden). EEN VLIEGTOCHT NAAR WEST-INDIë De plannen krijgen vasten vorm. Luit. v. Weerden Poelman hoofdgeleider. Zooals men weet, bereidt het Comité Vliegtocht NederlandIndië, in samenwer king met de vereeniging Oost en West, de uitvoering voor van een vlucht van Amster dam naar onze West-Indische koloniën, Suriname en Curasao. In een gisterenmiddag te Den Haag ge houden bijeenkomst heeft de voorzitter van dit comité, gep. generaal C. J. Snijders, eenige mededeeliugen over deze vlucht ge daan. Het plan is nitgegaan van den vlieger reserve-luit. Van Onlangs. Meermalen zijn dienaangaande berichten verspreid. Toen zoo vertelde generaal Snijders de heer v. Onlangs zich tot liet comité wendde, werd overwogen of dit zijn mede werking zou kunnen verleenen. Dat de vlucht technisch mogelijk is zou, ha andere geslaagde en zware vluchten, aan weinig twijfel onderhevig zijn. Nagegaan moest worden of de voordeelen zouden opwegen tegen de moeite en de kosten. Na ampel onderzoek is deze vraag be vestigend beantwoord. Het comité is niet ongevoelig voor de sportieve beteekenis van de vlucht. Doch dit had geen doorslaanden invloed op zijn besluit. Wat de hoofdzaak is: het comité ziet in den tocht naar onze West-Indische koloniën een nationaal en maatschappelijk belang. Wat het nationaal belang aangaat, de tocht kan bijdragen om den band tusschen Nederland en zijn koloniën in het Westen te versterken. Die band behoeft versterking Ten aanzien van de belangstelling in Ne derland voor deze kolonie is thans eenige opleving. En wat onze energie in Oost- Indië vermocht, kan ze ook in West-Indic. Het plan van den heer v. Onlangs voni in Suriname on Curasao dadelijk weer klank bij de Europeesche bevolking en bij de autoriteiten; onze Regeering houdt zich niet afzijdig. Bij den tocht is een maatschappelijk be lang betrokken. Deze vlucht kan in de toe komst zij het niet zoo snel als ten op zichte van Oost-Indië bevorderlijk zijn voor practisch-commercieele aangelegenhe den. Er ligt. de kiem in voor een luchtver- binding Nederland—West Indië. Misschien haalt men hierover de schouders op; ook het postverkeer tusschen de West en ons land is nog niet van zoo groote beteekenis. Doch als men Buriname, voorafgegaan door 0ura§ao, zich meer ziet ontwikkelen, zal weldra ook het postverkeer van meer gewicht worden. De behoefte aan een vex- snelde verbinding met West-Indië in zeer wel denkbaar. Toen de heer v. d .Hoop zijn tocht naar de Oost begon, had men ook nog slechts een vaag denkbeeld t. a. v. een luchtpost verbinding met O.-Indic. Dit is nog maar vier jai'en geleden. En reeds is een werke lijke luchtpostdienst op O. Indië zeer nabij. Het is moeilijk, voorspellingen te dopn. Het vliegwezen heeft zich op fabelachtige wijze ontwikkeld. Voorzichtigheid is ge boden, maar met de mogelijkheid van nieu we toestanden zij rekening gehouden. En dan denkt het comité aan dc mogelijke be hoefte aan snelverkeer met W.-lnaië. in aansluiting met de zich snel ontwikke lende landen van Zuid- en Midclen-Amerika Het comité acht dus het verlangen naar een snelle post-, wellicht passagiers-ver binding te ceniger tijd zeer waarschijnlijk. Bovendien begint in de landen om de Caraïbische Zee zich het vliegwezen te vormen. Er zijn plannen voor samenwer king; want het is gewenscht, Suriname en Curasao er in te betrekken. Dus moet ook de mogelijkheid van het inrichten van lan dingsterreinen onder de oogon worden ge zien; daartoe kan de West-Indië-tocht den fiejgtea stoot geye]}. Het vliegtuig zou eeni- ge weken ia Suriname kunnen blijven daar te demonstreeren. Ook kunnen tografische opnamen in Suriname wZl gedaan. Reeds zijn er in die richtine derhandelingen gaande tusschen onze fi*" geering en de K. L. M. en daartoe V eventueel het vliegtuig, voor dezen t l bestemd, worden gebruikt. Het Surinaamsche binnenland heeft e landingsterreinen. De !-'-nningltoc^# moeten dus straalsgewijze ondernom<'1 worden; eiken dag moet naar liet uitgan? punt wordep teruggekeerd. De capacitf drienxa- van het te gebruiken vliegtuig, een torige Fokker ongeveer van het typu w mee luit. Koppen naar O. Indië vlóm?"'* terug, is ongeveer 4000 K.M. Er kunn"1 dus eiken dag vele opnamen worden troffen van landstreken waarvan nu slecht nog weinig bekend is. En het is toch zaai' iets meer te weten van een land dat reeds eeuwen in ons bezit hebben. Deze overwegingen hebben het coaju gebracht tot de meening, dat aan <j tocht groote waarde moet worden toe», kend, dat de ervoor te besteden moeite', kosten hun nut kunnen leveren, en dat risico niet groot is. Op grond daarvan heeft het comj, voorbereidende besprekingen gevoerd. Deze hebben tot resultaat gehad, dat is aangewezen als hoofdleider luit. v. Weerden Poelman met res.-luit. van Onlangs als 2e bestm». der. Een mecanicien en waarschijnlijk eejf radiotelegrafist zullen hun tochtgenoot^ zijn (wie, is nog niet uitgemaakt). Gevlogen zal worden in vijf étappen, vier tot Paramaribo en één naar Cuiaraq, De eerste étappe is Amsterdam—CasablaR. ca (Marokko), pl.m, 2400 kin., de twepdc CasablancaSan Louis (15 gr. ben, dgi evenaar), pl.ni. 3000 km.; de derde LouisPort Natal (ben. Pernambuco) aar de oostkust van Zuid-Amerika, pl.ni. kilometer, Dit gedeelte van den tocht gaat du- geheel over den Oceaan De vlucht op dit traject zal moeilijk ip (luit. v. Weerden Poelman, die de bespit king met den heer v. Onlangs bijwoond», zeide het zoo eenvoudig maar duidelijk; ei zal „met eenig overleg" gevlogen aioeten worden). Maar de tocht over dit trajpefcis al eenige malen geschied. In 't volgend voorjaar, liefst Februari of Maart, hopen de vliegers te vertrekken. Dan hebban u boven den Oceaan, waar dan in den r(pi e'en vaste weex-sgesteldheid heerschfo m- moedelijk een constanten N. O.-passaalin den rug. De vierde étappe is Port NataWEin- maribo, langs de N. O. kust van Zuid-Ao!- rika, pl.m. 3000 km. Men bereidt te Pan maribo reeds de inrichting van een vlieg veld voor; het Gouvernement heeft eer commissie benoemd. De vliegers zullen f: zeker met open armen worden ontvangen. Op Curasao, het eindpunt der vijldi étappe (2000 tm.) is de landingsgelegenhü zeer beperkt. Doch een geschikfo y]&ats h toch gevonden en bij de voorbtreicfórv heeft het Gouvernement de leiding. Technisch dit staat vast is de tocht zeer goed uitvoerbaar. Met de Fokkerfabriek worden nog ou derhandelingen gevoerd over de geldelijke zijde van het vraagstuk. De fabriek be toont zich zeer tegemoetkomend, maar uit den aard dor zaak kan ze niet al te ver gaan. De hoofdfactor voor het slagen der on derneming is trouwens het geld. Medewerking is er. Zoo heeft Posterijen zeker bedrag gegarandeerd voor postver voer. De Gouvernementen van Suriname en Curasao, alsook cle Kamer van Koophan del tc Amsterdam hebben subsidies ver leend; grootindustrieeien en vooraanstaan de personen uit de bankwereld zegden bij dragen toe. Maar het comité is er nog niet Het zamelde 40.000 bijeen. Er is f 60.000 noodig, Komt de restecrende 20.000 er niet, i- tocht zou niet kunnen doorgaan. Het cor- té vertrouwt, dat het Nederlandscbe genoeg inzicht heeft in zijn eigen bebï& bij een vliegtocht naar de West ,om weldra het ontbrekende bedrag bijeen te hebben gebracht. t Uit cle bovenstaande medcdeeliugefl z*l de lezer reeds begrepen hebben, dat het de bedoeling is, dc vliegers per schip naar ons lancl terug te doen reizen. Gevraagd is, waarom luit. v. Weerden Poelman de leiding zal hebben, en res.-luit. van Onlangs, yan wien toch het denkbeeld is uitgegaan. De heer v. Onlangs antwoordde ze», weer op vliegers-manier kort en duidelijk- „Omdat v. Weerden Poelman al elf jnar vliegt, en ik nog maar vier." Het is dus met de volle instemmingjan den heer v. Onlangs, dat diens makker v. Weerden Poelman hoofdbestuurder wordt. Persoonlijke rivaliteit gaat bij o'; slag menschen gewoonlijk niet vóór. Nog werd gevraagd, waarom de K. L. den tocht niet organiseert: wijl het bier ia de eerste plaats een propaganda- ea i i doel geldt-, dat veel kosten met zich cn buiten den werkkring van de K- b. valt. Wel is er volledige samenwerking de K. L. M., welke niets te wenschen over- Het is op groote vliegtochten ste®^J® wenscht gebleken, een beroeps-radio grafist aan boord te hebben. Daarom deze in de bezetting van het v*ieg genomen. De tocht kan technisch ro 'O slagen; anders zou het comité z°° klaarde generaal Snijders zijn me e king niet verleenen. Heb wachten 1B verderen steun van Neêrlands bevo 'in,- wit een vliegtuig gevallen. Uit Nancy wordt gemeld; .Ee" "T/'ê' die met een vlieger-onderoffic»>r stegen in een vliegtuig, is °P1,.,'verkeerd meter hoogte, tengevolge r?n vliegtuig hantecren van een luik, mt h gevallen. Hij was op slag' gedood.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6