DE OLYMPISCHE SPELEN LUCHTVAART. (Van onze speciale verslaggevers). Eén ding is zeker, aldus Tomaselli, nie mand van de groep-Nobile heeft het lucht schip op het ijs zien vallen. Het vloog na den val met een belangrijke stijging ver der, het was echter beschadigd door het wegrukken van de cabine en het had aan den neus scheuren, waardoor het gas moest ontsnappen. De menschen,die door het luchtschip werden weggedragen, waren, zoover men nog even kon zien, nog in loven en oogensohijnlijk ongedeerd: Alessandrini bevond zich op de loopbrug, Arduino stond bij de commandohut-, als het ware verstijfd van den schrik over den val van negen itochtgenooten op het ijs, Lago stond ach ter hem, Pontranoli kroop juist uit z'n slaapzak. Ook heeft men Caratti gezien, die naast den aan zn zorg toevertrouwden motor stond en een bijl in z n hand scheen te hebben. Het luchtschip verdween, alles geschied de zeer snel, maar de negen „uitgeworpe- men" hadden goed kunnen zien: de lucht was bewolkt, het zicht beneden echter goed. Twintig minuten later zag men in het Zuidwesten een dikke, zwarte rookko lom opstijgen. De „Italia" kon toen een twintigtal kilometers hebben afgelegd, naar schatting tenminste. Ondanks de rookko lom heeft echter niemand iets zien vallen, nóch vlammen bemerkt-, zoodat men aan neemt, dat het luchtschip ergens heeft ikunnen landen. Alle overlevenden zijn hierva-n overtuigd. Ze gelooven, dat juist kle Alessandrini-groep in de meening ver keert, dat Nobile c.s. op het ijs zijn omge komen! 'Aangezien er minstens voor drie maan den levensmiddelen aan boord was, moet de groep-Alessandrini in dit opzicht in betere omstandigheden verkeeren dan do groep-Nobile. Het is echter mogelijk, dat tijdens de vaart veel verloren ging: im mers de achtergeblevenen hebben op het ijs het een en ander gevonden, dat uit heb luchtschip afkomstig was. Wapenen bezit ten ze echter niet, aangezien de munitie in de verloren cabine geborgen was, zoodat hun karabijnen niet te gebruiken zijn. Intusschen wacht deze groep nog steeds op hulp. Kort na de redding van Nobile en de anderen uit de roode tent heeft men getracht, vanaf de „Krassin" een expeditie uit te zenden. De Zweedsche vliegers had den zich reeds, ondanks het ontvangen be vel om terug te keeren, tot een tocht ge reed gemaakt, doch de weersomstandighe den verhinderden plots elke poging. Thans echter gaat de „Krassin" z'n po gingen hervatten. De commandant van -den ijsbreker heeft uit Moskou bevel ontvan gen, weder naar het Foyn-eiland te ver trekken. Men vertelt te Kingsbay, dat de mede-' deeling uit Moskou o.a. de uitspraak be vatte: „het Russische Volk kan niet toe staan, dat de proletariërs van het lucht schip aan hun lot worden overgelaten". Ook van Italiaansche zijde zullen de op sporingen worden hervat en wel met twee groote „Macchi"-watervliegtuigen, zoodat binnen afzienbaren tijd nadere berichten omtrent het lot van de groep-Alessandrini en dat van Amundsen veel onzekerheid zul len wegnemen. Onzekerheid en vage of verkeerde voor lichting hebben bij het Noordpooldrama en wat daarover geschreven werd een groote a-ol gespeeld en veel kwaad gesticht. Vooral Nobile heeft het moeten ontgel den, in het bijzonder, wijl hij het eerst ge red werd. De vlieger Lundborg, die hem van het ijs haalde, was bij i'D terugkomst in het va derland ten! zeerste verontwaardigd over de manier, waarop Nobile's houding becri- tiseerd werd. Hij schreef den Italiaan dezer dagen den Volgenden brief: „Tot mijn groote spijt vernam ik bij mijn terugkeer in mijn land van de vele onjuiste commentaren over de omstandigheid, dat ik u het eerste met mijn vliegmachine naar den vasten wal heb getransporteerd. Ik wensch, dat de waarheid wordt vastgesteld en voel me verplicht te verklaren, dat, toen ik me, vergezeld door Viglieri en Bia,gi, bij de roode tent aan u voorstelde, zeg gend, gekomen te zijn om allen te redden', Ti mij gevraagd heeft, Cecioni het eerst mede te nemen. Toen ik antwoordde, bevel te hebben ge had juist u in verband met het reddings werk hot eerst aan boord te nemen, bleef u aandringen ten gunste van Cecioni. Ten slotte heeft u besloten mede te gaan, na dat ik er de aandacht op had gevestigd, dat ik in verband met de gewichtskwestie Cecioni niet kon meenemen, daar ik dan Schyberg zou moeten achterlaten, waartoe ik niet gerechtigd was en Viglieri en de anderen herhaaldelijk hadden aangedron gen. Zoo heeft de zaak zich toegedragen. Mijn hartelijkste groeten, Einar Lundborg". Cecioni, de man met het gebroken been, heeft zich bij een interview in gelijken geest uitgelaten. Deze man, die zich zelf „dokterde", moet op het ijs vreeselijk heb ben geleden. Toen Lundborg de eerste maal landde, verergerde zich de oogontsteking, waaraan de Italiaan leed. Wetend, dat hij ale tweede weg zou gaan, sleepte hij zich, bijgestaan door de anderen, die hem aan een touw vast hielden, naar de landings plaats, z'n been gespalkt op een paal van de roode tent. Zóó moest hij over spleten en «mahe kanalen springen. Lundborg keerde terug, maar sloeg over den kop. Cecioni, die inmiddels blind geworden was en het vijf dagen lang bleef, werd toen op een vleugel van het vliegtuig neergelegd. Daar bleef hij vele uren liggen, tot de an deren kwamen en de tent in z'n nabijheid opsloegen Pater Glanfrancheschi heeft reeds in het interview, waarvan dezer dagen mel ding werd gemaakt, gewezen op do vroom heid der expeditieleden. Hun vertrouwen op de Voorzienigheid komt nu in al hun mededeelingen tot uiting. In Nobile's tele grammen, welke hij naar de „Citta di Mi- lano" zond, werd telkens aan God dank gebracht. Zappi en Mariano vonden in het gebed him kracht op hun desperaten tocht, en ten slotte, toen het einde nabij scheen, hebben ze elkander hun zonden beleden, gelijk de eerste Christenen..... ONGELUKKEN. DE RAMP DER F 14. Hoe de bemanning om het leven kwam. Alle opvarenden stonden op hun post. Het is thans komen vast te staan, dat de bemanning van de F 14 ten deele bij het eerste binnendringen van het water, ten deele als gevolg van door de accumu latoren ontwikkelde gassen om het leven is gekomen. De opvarenden bevonden zich op hun posten, alsof do boot zich op een gewone onderzeevaart bevond, in plaats van in deerniswekkenden toestand op den zeebodem te hebben gelegen. Ook de offi cieren Wiel en Fasulo bevonden zich op hun post. Van een paniek werd niets be merkt. Waarschijnlijk hebben de mannen tot op het laatste oogenblik op him red ding gehoopt Uit het onderzoek van de huid van de duikboot is gebleken dat 't vaartuig niet zooals men eerst aannam door den destroyer „Missori" geramd werd, doch slechts in aanraking met de schroef van dit schip is geweest. Ook is gebleken, dat hoewel de waterdichte schotten in den on derzeeër stand hebben gehouden, zij op den langen duur poreus werden, zoodat het water doorsijpelde. Het zout van het zee water, een verbinding vormende met het zwavelzuur uit de accumulatorbatterijen ontwikkelde een schadelijk gas, dat der bemanning noodlottig is geworden. Het aantal om het leven gekomen zee lieden bedraagt volgens de laatste be richten niet 31 maar 27. De F 14 is onder groot rouwbetoon de haven van Pola binnengesleept. Aan de familieleden der om het leven gekomenen is eerst gisterenmiddag offi cieel medegedeeld, dat alle reddingspo gingen vergeefsch zijn gebleven. Pas daar na is aan de pers verlof verleend, hot Be richt in Italië te publiceeren. Met betrekking tot de oorzaak der ramp wordt nog gemeld, dat de duikboot met ingehaalde periscoop voer, op het oogenblik dat zij door de schroef van den torpedojager „Missori" werd getroffen. Het laatste klopsignaal, dat opgevan gen werd, luidde: -Wij zijn verloren". In geheel Triëst heerscht rouw over de ernstige ramp, die de Italiaansche Ma rine getroffen heeft. Overal waaien de vlaggen halfstok. De bladen wijden lange artikelen aan de op zoo ongelukkige wijze om het leven gekomen bemanning. SPOORWWEGRAMP IN ILLINOIS. Acht dooden, 200 gewonden. Rioolpijp over de rails. Uit Mounts (Hlinois) wordt gemeld: Gis teren is alhier een ernstige spoorwegramp gebeurd, die aan acht personen het leven heeft gekost, terwijl 200 personen zijn ge wond. Een sneltrein uit Midden-Hlinois is namelijk ontspoord, doordat hij in botsing kwam met een groote rioolpijp, die dwars over de lijn lag. Groep Alpenjagers door den bliksem getroffen. 1 doode, 10 gewonden. Uit Trente wordt gemeld: Tijdens een hevig onweder in het Eisackdal vluchtte een groep Alpenjagers, die zich daar op manoeuvre bevond, onder een overhan gende rots, om zich tegen den hagel te beschermen. Daar trof echter de bliksem de groep met het gevolg, dat één soldat gedood en 10 anderen gewond werden. Ongeluk op de Main. Uit Frankfort wordt melding gemaakt van een ernstig ongeluk, dat Woensdag middag op de Main heeft plaats gehad. Twee studenten uit Leipzig, die met een kano op de Main waren, geraakten bij het Viereter Logh in een draaikolk, zoo dat de kano omsloeg. Een schipper, Christmayer genaamd, schoot te hulp en slaagde erin de beide drenkelingen nog levend aan boord van een aak te brengen. Toen men van den oever af de aak aan land trachtte te trekken, sloeg echter de Aak om en geraakte de beide geredden en hun redder te water, waarop alle drie ver dronken. De schipper was pas onlangs getrouwd. Twee lijken zijn reeds opgehaald, het lijk van een gtudent is nog niet gevonden. Botsing tusschen tram en autobus te Berlijn. Gisterenmorgen zijn op een straatkrui sing in BerlijnWilmersdorf een autobus en een tramwagen in volle vaart tegen elkaar opgereden. Van de inzittenden zijn drie personen zwaar en zes licht gewond. De stormramp in Florida. Schepen in nood. Naar uit Keywest gemeld wordt, is het kust-stoomschip „Algonquin" met 300 pas sagiers aan boord door den orkaan, die thans Florida teistert, overvallen; het schip verkeert in nood. Het stoomschip „L'Impira' is door de stormachtige zee zwaar beschadigd. Het s.s. „Lastilla" verleent assistentie. Ook landinwaarts heeft de orkaan groote ver- woestingeix aangericht. Alle verbindingen zijn verbroken. Men maakt zich bezorgd over het lot van de bewoners van Palm Beach. Clcloon in Siberië's kustgebied. Van Zuid-Japan uit is opnieuw 'n cycloon in de richting van Chabarowsk over het kustgebied in het Verre Oosten getrokken. Dc cycloon werd door hevige stortregens' begeleid, die het peil van verscheidene ri vieren sterk deden stijgen. Groote branden in Turkije. Te Broessa en Koetahia talrijke gebouwen vernield. Te Broessa en te Koetahia in Turkije zijn groote branden uitgebroken. Te Broes sa zonden zestig gebouwen vernield zijn. Te Koetahia woedde het yuur op drie ver schillende plaatsen; het duurde vijf uur, eer men de branden meester was. Naar verluidt, zijn daar niet minder dan honderd gebouwen vernield. Drama in een jachthut. Voort vluchtig employé en zij n meisje dood gevonden. In de jachthut op den Hohen Berg heeft men de lijken van kapitein August Otto Mathes en van zijn verloofde Elise Stuhlfauth gevonden. Mathes, moet bij de firma te Ludwigshafen, waar hij werkte, groote bedragen verduisterd hebben. Hij was sindsdien voortvluchtig en verbleef met zijn verloofde in de jachthut, die toe behoort aan een jachtvereeniging te Lud wigshafen, waarvan Mathes lid was. Ilec blijkt dat Mathes na een worsteling eerst zijn verloofde heeft doodgeschoten en daarna zichzelf. Men vond de revolver nog in zijn hand. De lijken verkeerden reeds in staat van ontbinding. Safe der Elisabethville geopend. Niets gevonden1 De aanval op de safe uit de kapiteins- hut van de „Elisabethville", die met zoo veel moeite naar boven is gebracht, be gon hedenmiddag onder groote opwinding en luid applaus. De totale afwezigheid van getrainde inbrekers werd spoedig sterk gevoeld en toen zestien krachtige mannen gedurende een uur tevergeefs met de safe gestreden hadden, begon hot alge meen respect voor dit baantje zeer toe te nemen. Luide toejuichingen begroetten de verwijdering van elke stalen plaat en bij de verschijning van elke daaronder, volg den diepe zuchten. De deur werd ten slot te na twee uur harden arbeid gelicht', met het teleurstellende resultaat, dat de 15.000 karaat diamanten niet werden gevonden. Zooals bekend, heeft ook het verder on derzoek der duikers in de mailkamer van het schip geen resultaat opgeleverd. Niet temin zal het bergingswerk worden voort gezet, wat een generale repetitie is voor den aanval, die men het volgend voorjaar op de „Egypte" wil ondernemen en later misschien ook op de „Lusitania". De „Vesuvius" werkt weer. Het observatorium op den Vesuvius meldt, dat de vulkaan weer groote activi teit vertoont. Voor de omgeving bestaat evenwel geen gevaar. Nieuwe proeven met vliegtuigen. Geluidloo.ze en onzichtbare vliegmachines. De „Daily Mail" maakt melding van proeven welke in Engeland, Frankrijk, Duitschland en Rusland worden gedaan voor het verkrijgen yan.geluidlooz© en „on zichtbare" vliegtuigen. Het eenvoudigste dezer vraagstukken is in vele opzichten het geluidloos maken van de vliegtuigmotoren, doch zoodra dit is geschied zullen andere geluiden zooals de hooge toon van de sneldraaiende schroef naar voren komen. Het uit den weg ruimen van dit bezwaar is veel moeilijker. In plaats van de twee- of vierbladige schroef doet men nu proeven met zes- of meerbladige schroeven van vrij kleine af meting, welke speciaal met het oog op ge luiddemping zijn ontworpen. Het is waar schijnlijk, dat er reeds lang geheime de monstraties plaats vinden met vliegtuigen, uitgerust met geluidlooze' motoren en ge- luidlooze veelbladige metalen schroeven. Andere onderzoekingen richten zich op de „onzichtbare" verf, waarbij met een doffe groenblauwe verf reeds veel bereikt is. Zij onttrekt het vliegtuig niet alleen aan het oog wanneer het onder een wolk vliegt, doch een hoogvliegende machine! met deze verf beschilderd wordt in de stra len van een zoeklicht niet gezien. In Duitschland heeft men ontwerpen ge maakt voor vereenvoudigde constructie van reusachtige metalen vliegtuigen ten einde den luchtweersta-nd van de machine te ver minderen, waarbij de motoren in de vleu gels zijn ondergebracht. Ellis-lsland laat niet met zich spotten. De vlieger over zijn tocht. De immigratie-ambtenaren van Ellis- lsland weten, wat hun plicht is. De immi- gratiewet kent geen uitzonderingsbepalin gen voor oceaanvliegers, die in een bran dend toestel ergens tusschen Europa en de Vereenigde Staten dalen en hun reis voort zetten aan boord van een schip, dat hen op zee heeft opgepikt. Terwijl kapitein Courtney en zijn metgezellen door den burgemeester van New York op het stad huis'hartelijk werden toegesproken, kregen de agenten van de „Minnewaska" dan ook een mededeeling, dat zij met vierduizend dollar beboet zouden worden, wanneer de vliegers niet morgen met hun papieren op Ellis-lsland zouden verschijnen. De kapitein van het schip, dat de redding verrichtte, had natuurlijk verondersteld, dat de com missie van ontvangst, die uit naam van do 6tad New York de vliegers aan boord van de „Minnewaska" afhaalde, gerechtigd zou zijn, hen aan land te brengen. Kapitein Courtney was natuurlijk teleur gesteld over het mislukken van zijn vlucht, doch ziet in ziju tegenspoed het bewijs, dat de veiligheidsmaatregelen, welke hij bij het uitrusten van zijn toestel in acht heeft go- nomen, van het grootste belang zijn ge weest. Naar hij gelooft, is' hij de eerste vlieger, die uit zee gered is dank zij den radioseinen, door hemzelf gegeven. Courtney is van meening. dat zijn toe stel zoo zeewaardig is, dat het vrijwel on beschadigd over een paar maanden bij de Spaansche kust zal aankomen, wanneer de schepen het ten minste met rust laten. Fransch legervliegtuig neergestort. Vier dooden. Bij het dorp Luzy is een bombardements vliegtuig neergestort. Het vliegtuig werd verbrijzeld; de vier inzittenden kwamen om het levert ROEIEN. De zesde dag van het Olympisch Roei- feest te Sloten was die der halve beslissin gen en dusvan veel gewicht. Dit scheen ook de mecning van honderden Amster dammers en tijd el ij k- A nis ter dam ra e r s ge weest te zijn. Het wa/t daar te Sloten ten minste wel druk, ondanks het minder gun stige weer. Er was vandaag echter voor de Bollancl- sche toeschowers geen reden tot jubelen. In beide nummers, waarin oranje vandaag moest uitkomen, werd een besliste neder laag geleden, waarmee onze kansen in bet roei-tournooi tevens uitgeschakeld zijn. Om half elf verschenen aan de start de ploegen van Amerika en Zwitserland voor de le heat double scull. Deze race wordt gemakkelijk door de Amerikanen met zes lengten gewonnen. In do eerste 500 meter is er nog sprak© van strijd, waarneer het verschil niet meer dan een halve lengte bedraagt. Doch dan is het met den tegenstand der Zwitsers gedaan en zegevieren de Amerikanen. 1. Amerika 6 43 4/5. 2. Zwitserland. In de 2o heat komen aan den start Ca nada en Duitschland. Na een „valschen start" gaan de ploegen opnieuw af. De Ca- nadeezen nemen de leiding en vergrooten hun voorsprong binnen do 500 meier tot 111/2 lengte. Alhoewel de Duitschers in het gezicht vin de finish een geweldige spurt inzetten, kunnen zij het verschil niet meer ongedaan maken. Met een lengte voor sprong wint Canada-, 1. Canada 6 min. 44 1/5 sec. 2. Duitsch land. Nederland verliest van Oostenrijk. Deze race stelt als geheel teleur. Cox en Pieterse hebben weliswaar in den beginne fel strijd geboden, doch door slecht sturen raakte de boot telkenmale uit de baan en kregen de Hollanders steeds waarschuwin gen uit kamprechtersbooh Bij den start zijn de Oostenrijkers al iets voor, doch de Hollanders weten het ver schil mooi te roduceeren en er ontstaat weldra een boord aan boord race. Juist als wij hoopvol gestemd worden, roeien do Hollanders uit hun baan en komen zij daar door achter. De Oostenrijkers maken hier van dankbaar gebruik en vergrooten' hun voorsprong aanmerkelijk. Met 21/2 lengte gaan zij vóór de Hol landers het eerst door de finish. Tijd Oostenrijk 6 min. 45 2/5 sec. Tijd van Nederland 6 min. 52 4/5 sec. Ondanks deze nederlaag heeft de Hol- landsche double scull het Nederlandsch baan-record van 6 min. 54 2/5 sec. verbe terd. Twee zonder stuurman, le heat. 1, Duitschland 7 min. 8 1/5 sec. 2. Ver. Staten. Een gemakkelijke Duitsche overwinning. Vanaf de start lagen de Germanen al voor en zij weten dien voorsprong systematisch te vergrooten. Met drie lengten winnen zij ten slotte. Duitschland komt nu in de finale. £e lieat. 1. Engeland. 7 min. 8 3/5 sec. 2. Italië. Een wedstrijd, waarin Engeland voortdurend de leiding l ad en Italië slecht stuurde. Door den sterken wind, die geheel mee stond werd een zeer fraaien tijd gemaakt. Twee met stuurman, le heat. 1. Frankrijk 7 min. 48 l'/5 sec. 2. België. 2e heat. Row over van Zwitserland 3 min. 2 sec. Vier zonder stuurman, le heat. 1. Ver. Staten 6 min. 29 21/5 sec sec., nieuw baan record. 2. Italië halve boot 'lengte. 2e heat. Row over van Engeland 6 min. 50 2/5 sec. Demi-finale Skiff, le heat. 1. Australië (Pearce) 7 min. 1 4/5 sec. 2. Engeland. Pearce heeft een nieuw baan-record ge vestigd. Pearce wint zeer gemakkelijk deze race. Gunther geslagen. 2e heat. Aan den start verschijnen Gun ther (Nederland) en Myers (Ver. Staten). Onder geweldige belangstelling wordt voor deze race gestart. Gunther is zeer snel weg en ligt iets voor. De Amerikaan haalt hem echter in zijn rustig tempo met lange sla gen weldra in en als 500 meter geroeid zijn ligt Gunther al een lengte achter. De voorsprong van Myers wordt tot 3 lengten vergroot. Dan komt Gunther weer opzetten en eenige honderden meters voor de finish, bedraagt zijn achterstand al geen lengte meer. De Amerikaan is echter in het ge heel niet oververmoeid en als hij ziet dat de Amsterdammer hem benadert, spurt hij nog even flink en wint met 11/2 lengte. Gunther heeft niettemin schitterend partij gegeven. Tijd Amerika 7 min 14 1/5 sec. Tijd Gunther 7 min. 18 sec. HET ZWEMTOURNOOI. Nederland wint den Waterpolo- wedstrijd tegen België. Marie Baron wint in de demi-finale. In het Olympisch Zwemstadion waren weer alle plaatsen bezet, toen gistermor gen het startschot konk voor de demi- finale van het nummer 100 meter rugslag voor hoeren. Hiervoor kwamen aan den start Kolac (Ver. Staten), Iriye (Japan), Bresford (En geland), Lundahl (Zweden), Bourne (Cana da) en Francis (Engeland). De Amerikaan Kojac nam direct do lei ding en won in 1 min. 10 sec. 2. Iriye (Ja pan). 3. Bresford (Engeland). De overigen zijn niet geplaatst cn komen ds niet- In de finale. De uitslag van de 2e serie luidt: 1. Lau- fer (Ver, Staten) X min. 12 3/5 sec, 2. .Wyatt De resultaten der zeilwedstrijden. £ai1 succes van Marie Baron op de 200 M schoolslag. Duitschland wint het watert polo-tournooi. Guther verliest eervot. - Hollandsche successen bij het boksen. (Ver. Staten). 3. Klippers (Dnilschland). 'Tusschen Küppers en Wyatt ontstond een felle strijd om de derde plaats. Beiden hebben den zelfden tijd gemaakt. De 400 roeter vrije slag heeren is nu aan de beurt. Het verloop hiervan is als volgt; le serie: 1. Zorilla (Argontinië) 5 min', 11 2/5 sec. 2. Charlton (Australië). 3. Rudi dy (Ver. Staten). 2e serie: 1. Arno Borg 5 min. 5 2/5 sec. 2. Crabbe (Ver. Staten). 3. Clapp (Ver. Sta ten). Arne Borg spant zich niet bepaald in en wint deze serie gemakkelijk. In de finale komen nu: Arne Borg (Z*e- den), de Amerikanen: Ruddy, Crabbe en Clapp, Zorilla (Argentinië) en Charlton (Australië). Marie Baron wint! Demiddagwedstrijden. j De groote verrassing van gistermiddaf i was de prachtige overwinning van mejuf frouw Marie Baron in de halve beslissing van do 200 meter schoolslag dames. le serie. Aan den start verschijnen Mühe (Duitschland), Baron (Nederland), Ge- ragthy (Ver. Staten), Gustafson (Zweden), Zimmermann (Duitschland) en Jacobson (Denemarken). Onder donderende aanmoedigingskretef voor de Hollandsche heeft de start plaats. Jacobson heeft eerst de leiding, gevolg door Marie Baron, die met Mühe om df tweede plaats kampt. Dan neemt Mühe di leiding en ook de Hollandsche passeer Jacobson. Nu vecht Marie om de eerst- plaats; een zeer spannende strijd op dj laatste 100 meter ontstaat en tot overwej digende vreugde der toeschouwers gaa Baron Mühe nog net voorbij en tikt al- eerste aan. 1. Baron 3 min. 15 2/5 sec. f Mühe (Duitschland) 3 min. 16 4/5 sec. Z Jacobson zelfde tijd. Hiermee is Nederland dus in de finale geplaatst. Er heerschte een geweldi/ enthousiasme onder heb Hollandsche pu bliek. 2© serie. Aan den start verschijnen Thompson (Australië), Van Norden (Ne derland), Fauntz (Amerika), Schrader (Duitschland), Hazelius (Zweden) en Hoff mann (Amerika). In deze race eindigt de Hollandsche vertegenwoordigster als vier de. 1. H. Schrader 3 min. 111/5 sec. (nieur Olympisch en wereld-record). 2. Hazeliu? (Zweden). 3. Hoffmann (Amerika). Nie' geplaatst: Van Norden (NocIerlajiJX De finale 200 M. schoolslag heeren heef het volgend resultaat gehad: 1. Tsuruta (Japan) 2 min. 48 4/5 sec Olympisch kampioen. 2. Rademache (Duitschland). 3. Hdefonso (Philippijnen Willy den Turk. -Naar de „N. R. Crt." verneemt zal me W. den Turk op medisch advies niet mer strijden. Een infectie aan haar voet bek deelnemen aan de Olympische mmwe; haar zoowel te starten in d0 damesestafe te als in de 100 M. rug. WATERPOLO. Nederland—België 3—2. Een wedstrijd waar weinig van afha^ doch niettemin enthousiast gespeeld, iRty 1—2 voor België. De doelpunten der Hollanders zijn g maakt door Jac. Kohier en Leenheer. MaltaVereenigde Staten 010. Zooa. de uitslag doet vermoeden een zeer eenri dige wedstrijd. Rust 04. HET GYMNASTIEK-TOURNOOL Heden zijn in heb Olympisch Stadion de gymnastiek-demonstraties voortgezet. Daar het in de ochtenduren regende, werd besloten de wedstrijden in de tenten te houden, welke op het cricket-veld in ge reedheid waren gebracht. Groot was de belangstelling, die het turnen trok niet bepaald. Er werd toestel geturnd door Ne derland, Zwitserland. Luxemburg, Frank rijk en Finland, waarbij de laatstgenoem den een schitterend figuur sloegen. De Hollandsche ploeg maakte maar ee matigen indruk. BOKSEN. De uitslagen. De voornaamste uitslagen van het bob tournooi luiden: Vlieggewicht. Taylor (Engeland) sla& Trillo (Argentinië), A peil (Frankrijk) wi: van Martin (Canada), Lebanon (Z.-Afrifo wint van Nilsen (Noorwegen), Bril (Neder land) wint van Mc. Donagh (Ierland), Kocsis (Hongarije) wint van Vilanora (Spanje), Ausböck (Duitschland) wint Bohman (Zweden), Cavagnoli (Italië) 5^' van Sartos (België). Licht midden gewicht. Daim (Italië) wint van Canova (Engeland)', Morgan (N.-Ze<? land) wint van Johansen (ZwedenX Cata- loud (Frankrijk) wint van Nekolny (Tsjs- cho Slowakije), Helström (Finland) wint van Ellis (Z.-Afroka), Blommers (Neder land) wint van Anneet (België). Bantamgewicht. Trenor (Ierland) wint van Okamoto (Japan), Robledo (Argenti nië) wint van Van Rumbeek (België)» Te- magnini (Italië) wint van Ortiz (Mexico), Garland (Engeland) wint van Mignard (Frankrijk), Gliona (Canada) "*rint van Ziglarski (Duitschland), Isaacs Z(.-Afrika) wint van Fahrenholm (Denemarken), Sze- lis (Hongarije) wint van Molström (Fin- land). Licht gewicht. Baan (Nederland) win van Webster (Engeland), Niels?en (Dene marken) wint yam Sanka-ssiajii (Luxem-

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6