'UIT DE PERS. Gem. Berichten. VERMIST! Buitenl. Berichten. TWEEDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT DONDERDAG 9 AUGUSTUS 1928 gezinsleven en socialisme. WÜ hebben er reeds dezer dagen op gewezen, dat Mr. D. A. v. Eek in „Het Volk" bespreekt de groote waarde van het gezinsleven. Het Centrum schrijft naar aanlei ding hiervan: Het is wel merkwaardig, dat van so cialistische zijde de waarde van het ge zinsleven zoozeer op den voorgrond wordt aangeslagen. Er is toch een tijd geweest en hij ligt niet eens heel ver achter ons dat in do socialistische theorieën het gezin zich met een vrij wat bescheidener plaats moest vergenoegen en met name bij e opvoeding der kinderen voor Staat en Gemeenschap de voorname rol werd op- geëischt. Op dit punt blijkt er dus wel kente ring in de ideeën te zijn gekomen. Maar nu wordt er door den schrijver in het Volk de nadruk op gelegd, dat men het gezin dienstbaar moet maken aan de bevordering van het socialisme. En daartoe is noodig, dat man en vrouw beiden overtuigde socialisten zijn. Wat dit laatste betreft heeft mr. Van Eek van zijn standpunt natuurlijk volko men gelijk. Maar hieruit blijkt dan ook tweeërlei: Ten eerste, dat er gelijkgezindheid moet zijn tusschen de echtgenooten, en eenheid van overtuiging. Willen zij hun kinderen in een bepaalden geest opvoeden. En ten andere, dat het socialisme een leer is, welke de geheele vorming van den mensch omvat, of althans omvatten wil. „Onder een socialistisch gezin", zegt de schrijver, versta ik een gezin, waarin de ouders het socialisme belijden met het woord en met de daad, en waarin de kin deren begrijpen, gevoelen en bemerken, dat dq onderlinge kameraadschappelijke geest, de geest van toewijding der ouders ook jegens de kinderen, uitvloeisel is van hun socialistische levensbeschouwing". De socialistische levensbeschouwing inderdaad, daarop komt het aan, en daarom is het te doen. Het socialisme bepaalt zich niet tot de politiek, of tot den een of anderen maat- schappelijken vorm. Het is een leer voor het gehééle leven. Maar daarom moet men dan ook" niet spreken van „arbeiderspartij", alsof het hier slechts om de belangen van een en kele klasse ging. En mag men het even min, of minder nog, doen voorkomen, zoo als nog telkens geschiedt, dat een katho liek bijv. heel goed socialist kan zijn. Het diepgaand verschil in levensbe schouwing vormt daartegen een onover- komenlijk beletsel. De wijze, waarop de heer Van Eek over Jiet gezinsleven uitweidt, geeft er wederom de bevestiging van. ONGELUKKEN. Noodlottig spel. Twaalfjarige jongen schiet zijn buurmeisje dood. Dinsdagmiddag heeft te Kootwijker broek, gemeente Barneveld, een 12-jarige jongen al spelende, zijn 7-jarig buurmeisje een dochtertje van den landbouwer H. van Hierden, met een flobert doodge schoten. Aan de gevolgen overleden. De landbouwer H. T. A. te Weesp, die bij het afladen van rogge het ongeluk had van den wagen te vallen en zware inwendige kneuzingen bekwam, is aan de gevolgen daarvan overleden. Ongeluk op een baggermolen. Men meldt ons uit Wieringen: Een ern stig ongeluk had hier plaats op den bag germolen „Wieringen". Een arbeider, op dien baggermolen werkzaam, kreeg name lijk een vallenden schoorsteen op het feuilleton. Naar het Duitsch van J. ARNEFELDT Vertaald door Jac van Emden. 16) HOOFDSTUK VII. Freule von Kirchdorf! Selma! Gustaaf en Juliana Forberg riepen op een toon van twijfel, alsof ze hun oogen niet gelooven konden, toen het lichte, door twee mooie schimmels getrokken open rij tuig voor hun huis stilhield en het jonge meisje er met een elegante beweging uit wipte. Forberg was juist uit de stad. terugge keerd, waarheen hij al heel vroeg dien morgen met Alfred Mühlfeld gegaan was en waar zijn vriend was achtergebleven. Be zorgdheid om den toestand van zijn moe der, die sedert den vorigen dag ziek te bed lag, had hem naar huis teruggedreven en hij was juist bezig zijn zuster te vertellen wat ze in Berlijn gedaan hadden. Het geeft allemaal niets, eindigde hij moedeloos, hij is als van de aardopper vlakte verdwenen. En de eenige verklaring die do groote hoop weet te geven is dat hij met het geld is gevlucht; behalve dan de goede trouwe vrienden, zooals bijvoorbeeld Mühlfeld. tiln k?08 kwam op het bleeke ge mekt vea het jonge meisje. O, die i» een hoofd, waardoor hij met zware hoofdwon den bewusteloos neerviel. Hij is naar het hospitaal te Helder overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Verdronken. Te Jutphaas is het dochtertje van den heer V. in een sloot achter de ouderlijke woning geraakt en verdronken. Een meisje redt drie jongens. Dinsdagmiddag ontdekten drie jongens van resp. zeven, acht en negen jaar op hun zwerftochten langs den Amstel een onbe heerd roeibootje aan den wallekant. Zij scheepten zich zonder meer in, met de be doeling eens prettig uit spelevaren te gaan. Voor het zoover kwam lagen zij ech ter al met hun drieën in het water. Een zestienjarig meisje, dat net langs liep, bedacht zich niet lang, maar sprong te water. Zij slaagde er in de drie jeugdige drenkelingen weer op het droge te bren gen. Vervolgens werd dezen weinig voorspoe- digen waterhelden in een boerderij gele genheid geboden om zelf weer droog te worden en wat bij te komen van den schrik. Hulde^aan de zestienjarige redster! Tusschen tram en hek. Een gezelschap Amsterdammers stond Dinsdag tusschen het hek voor het Oranjehotel te Velp en de tramrails op de tram te wachten. Er was daar evenwel onvoldoende ruimte, zoodat, toen de tram aankwam, die ter plaatse bovendien nog een bocht moest maken en dus over helde, het heele gezelschap tegen het hek geduwd werd. De heer Meyer, uit Amsterdam werd volgens het „Hbld." zoodanig aan bcenen en voeten gewond, dat hij in het ziekenhuis verbonden moest worden. Vele anderen kregen schaafwonden, terwijl van verschillende dames de kleeren werden vernield en zelfs het leer van de schoenen gescheurd. Ongeval op de I. T. A. Dinsdagavond is bij het opruimings- werk op de I. T. A., te Arnhem, een on geval gebeurd. In de keuken van het restaurant opende een der koks een for nuis, toen plotseling een groote vlam oplaaide, waardoor de man ernstige branwonden aan gelaat en handen be kwam. Hij werd naar het ziekenhuis vervoerd en is daar ter verpleging opgenomen. BRANDEN. Vier huizen te Haarlem afge brand. Te Haarlem is gisternacht ongeveer twee uur, door onbekende oorzaak brand ontstaan in een perceel aan den Slapers- dijk in Haarlem-Noord, bewoond door den monteur H. De bewoners waren in diepen slaap en moesten worden gewekt, toen het huis reeds in lichterlaaie stond. De vrouw en vier kinderen konden nog bijtijds door het voorraam worden ge red. De brandweer van Haarlem was spoe dig gealarmeerd. Inmiddels had het vuur zich reeds snel uitgebreid en ook het huis no. 98, bewoond door den metaal bewerker Van H. aangetast. De brand weer ondervond moeilijkheden in het blusschingswerk door het feit dat, er ter plaatse geen waterleiding aanwezig is en men dus aangewezen was op water uit slooten en vijvers. Hierdoor had het vuur den tijd ook nog andere arbeiders woningen aan te grijpen, zoodat in totaal vier huizen geheel werden vernield en twee ernstig beschadigd. Eerst om halfvijf gistermorgen was de brandweer het vuur meester. De in boedel van den monteur H. is laag verze kerd. De andere bewoners zijn echter niet verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Boerenwoningen afgebrand. Dinsdag ongeveer tegen het middaguur brak door tot nu toe onbekende oorzaak brand uit in de woning van den heer J. Hullems op het gehucht Laar onder Weert Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan blusschen niet te denken viel. Huis en stallen brandden tot den grod uitzondering! Wie is ons nog meer trouw gebleven? De oude kassier Kummer en Gabler, troostte haar broer. Ben je vandaag bij ze geweest? Ja, maar ik heb Gabler niet getrof fen; zijn huis was gesloten. Kummer heeft bericht van zijn ontslag gekregen. O, wat wreed; riep Juliane uit. Wat zal de oude heer daarvan wel zeggen? Kummer is naar hem toegegaan. Zou hij ook gelooven, dat vader het geld gestolen heeft? Als in antwoord op deze vraag reed juist het rijtuig met Selma von Kirchdorf voor. Vóór broer en zuster voldoende van hun verbazing bekomen waren, om haar tegemoet te gaan, was ze al in huis. Met tranen in de oogen omhelsde ze Juliane. Arme, lieve Juliane, hoe is het er mee? vroeg zij. Wat een vreeselijk on geluk dat jullie overkomen is! Waar is je arme moeder? Zij ligt te bed; de dokter heeft ab solute rust voorgeschreven; ze slaapt op het oogenblik. Wat vriendelijk van u om ons te ko men opzoeken, freule, zei Gustaaf For berg, terwijl zij met hun drieën de woon kamer binnengingen. Verwondert dat u misschien, me neer Forberg? Het is wa'ar, u schijnt den weg naar Charlottenburg niet meer te kunnen vinden. Sedert ik van kostschool terug ben, bent u maar zelden bij groot vader geweest. Ik zat voor mijn examen, veront schuldigde de jonge man zich. Fn Juliane ook, dat de meeat af. Een groot gedeelte van de meubelen en zoo goed als de geheele oogst wérd een prooi der vlammen. Huis en inboedel wa ren betrekkelijk laag verzekerd. De boerenbehuizing van don heer D. de Vries aan den Westerdijkshorn te Be- dum is een prooi der vlammen geworden. De inboedel kon ten deele worden gered. Alles was verassureerd. Autobus in brand. Zondagmiddag ging een gezelschap voetgangers per autobus van Goor naar Haaksbergen, om daar een wedstrijd te spelen. Plotseling bemerkte een der pas sagiers dat het voertuig in brand was geraakt. Er ontstond een paniek, ieder een drong naar den uitgang om de auto te verlaten. Hierbij kwam een achtjari ge jongen zoo ongelukkig te vallen, dat hij in bewusteloozen toestand in een na- bijzijnde woning moest worden binnen gedragen. Een spoedig aanwezige genees heer constateerde eeji zware hersen schudding. De brand in de autobus werd met een snelbluschapparaat gebluscht. INBRAKEN TE 'S GRAVENHAGE. Voor zeventienhonderd gulden kousen ontvreemd. Te 's Gravenhage is in het schoenen magazijn „Centraal' in de Veenestr. en iij het naarnaast gelegen magazijn van de firma Spruyt en Van Rietschoten inge broken. In het eerste magazijn werd uit de kas 21 ontvreemd en uit den kousenwinkel hebben de inbrekers 360 paren zijden kousen, tot een gezamenlijke waarde van 1700 meegenomen. Wij maken van deze inbraak eerst he den melding, omdat Dinsdag door de po litie den indruk werd gevestigd, dat het hier een zaak van slechts geringe betee- kenis betrof. Volgens deze eerste mede- deelingen, zou het vermiste bedrag slechts zeer gering zijn geweest. De „Residentiebode" geeft een relaas, waaraan wij het volgende ontleenen: In den schoenwinkel lag alles overhoop de etalagekast stond open, de kassa was opengebroken en het aanwezige geld meegenomen. De inbrekers, want het moeten er meer zijn geweest, bleken van een plat dak te zijn binnengekomen in het achter de wo ning van den chef gelegen magazijn. Na dat zij hier een deur, welke op slot was, hadden geforceerd was het nog slechts een kleine moete om, via de trap en een beneden gelegen magazijn, den winkel te bereiken. Meer geluk hadden de heeren in het naast het schoenmagazijn gelegen pand van do firma Spruyt van Rootschoten. Ook hier was alles overhoop gehaald, maar het bleek, dat de heeren inbrekers meer verstand hadden van deze branche dan van schoenen, want met groote ken nis van zaken hebben zij de kostbaarste zijden kousen uitgezocht en tot hun buit verklaard. De politie heeft geen enkel spoor van de daders kunnen vinden. Zij hebben in het geheel geen vingerafdrukken ach tergelaten, zoodat men waarschijnlijk met geroutineerde beroepsinbrekers te doen heeft. Voor beide firma's wordt de schade door verzekering gedekt. De wraak van een vrouw. Op de Wijnhaven te Rotterdam werd dezer dagen een fiets gestolen ten na- deele van H. T. van den Noordsingel. Het gestolen karretje werd ten ver koop aangeboden bij een opkooper in de binnenstad. Daar deze wegens heling achter de tralies zit werd de dief te woord gestaan door de vrouw van den koopman. Deze verzocht den man 's mid dags nog eens terug te komen. De vrouw, die zich wilde wreken wegens de arres tatie van haar man had inmiddels de politie gewaarschuwd en toen de dief dan ook terug kwam, werd hij direct ge knipt. Het bleek te zijn de 24-jarige kell- ner A. v. d. W. Zijn helper de 17-jarige J. van Z., die op den uitkijk had gestaan en bovendien nog schuldig bleek te staan aan eenige winkeldiefstallen, werd even eens gearresteerd. afdoende uitvluchten om zijn vrienden te verwaarloozen, antwoordde Selma een beetje scherp, maar ze ging dadelijk op warmen, hartelijken toon verder: Maar ik ben niet gekomen om jullie een standic te maken, arme kinderen, maar om je to troosten en te helpen, voor zoover ik kan. O, dat kan niemand, snikte Juliane, terwijl Forberg vroeg: Weet u alles? Ja, ik was bang, dat de schrik groot vader kwaad zou doen, toen hij dat af schuwelijk bericht in de krant las en we waren nog in de eerste opwinding erover, toen kwam oom Eduard al, om Om mijn vader van diefstal te be schuldigen! viel Forberg haar in de rede. Selma knikte. Dat deed hij, maar we hebben hem onze meening gezegd groot vader en ik. Je grootvader gelooft het ook niet, anders zou je niet hier zijn, zei Juliane verlicht. Nu, eerlijk gezegd, gevraagd heb ik het hem niet, lachte Selma. Ik heb la- ten inspannen en zoodra oom Eduard ver trokken was, reed ik weg. Zonder te weten, of uw grootvader het goed vond! O, freule, dat had u niet mogen doen! zei Gustaaf Forberg. Ja meneer, antwoordde Selma met een alleraardigst eigenwijs gezicht. Ik zou ook tegen den zin van mijn grootvader gekomen zijn; mijn lieve Ju liane had ik niet in den steek gelaten. Maar maak je maar niet ongerust zei ze, toen ze Juliane's verschrikt gezicht zag, kalmeerend, hij heeft het mij niet ver boden, hy gelooft geen Roprd >:an alles Kuikendieven gedood. Te Onderspelhoiz (L.) werden bij den landbouwer L. voortdurend kippen en kuikens vermist. De laatste weken beliep dit verlies veertig stuks. Toen nu Maan- dagnamiddag de zoon van L. onder een houtstapel in de weide een bunzing zag verdwijnen, alarmeerde hij de buurt en door een twintigtal boeren werd met knuppels en hooivorken het nest der kui kendieven omsingeld. Vijf volwassen bunzings werden gedood. Baldadige kampeerders. Eenige jongelui uit Breda die kampee- ren in de bosschen langs den rijksweg Tilburg-Breda onder de gemeente Rijen verveelden zich en zochten wat afleiding door een touw over den weg te spannen toen een auto naderde. De bestuurder de heer G. uit Tilburg reed tegen het touw aan dat den jongens uit den han en werd gerukt en zich om de wielen van de auto kronkelde. De heer G. zette de jon gens na, die in een tent in het bosch wilde vluchten doch verder het bosch in liepen toen zij hun achtervolger zagen naderen- Deze zette de vervolging niet verder voort, doch nam uit de tent een tweetal valiesjes cn een deken mee en liet de mededceling achter dat de ver dwenen voorwerpen bij de marechaussee terug te bekomen waren. Eenige dagen later kwamen de jongelui daar hun eigen dom ophalen, dat ze terugkregen met een procesverbaal voor hun gevaarlijken kwajongensstreek. Geheime distilleerderij. In de woning van K. P. H. te Uithuizer- meeden (prov. Gron.) is door de Rijkspoli tie een distilleertoestel, benevens een be langrijk kwamtum jenever in beslag ge nomen. Ook tegen den knecht L. K. is pro ces-verbaal opgemaakt. De zwemmer met één been. Scheveningen heeft zoo nu een dan be hoefte aan een attractie. Gisterenmiddag heeft de een-beenige Duitsche Kanaal zwemmer Jos. Gregoritsch er de belang stelling gehad van het publiek. Duizenden toeschouwers stonden op de Pier, langs het strand, aan den boulevard en boven op de Oranjegalerij naar zijn demonstra^ tie te kijken, die bestond in het van de Pier in zee springen en een zestal kilome ters ver in zee zwemmen. Ongeveer 3 uur koos hij zee. Met vasten slag bewoog hij zich door de golven. De branding bleek tamelijk sterk, zoodat Gregoritsch na 25 minuten den strijd opgaf en naar het strand zwom. Hij landde ter hoogte van het paviljoen van De Witte. Een 101-jarige. Dinsdag herdacht de weduwe Magnéc 'a Maastricht, onder veol belangstelling van familie, kennissen en buurtbewoners, liaar lOlsten verjaardag. Schertsend ver klaarde zij, dat zij zich hoe langer hoe jonger begon te gevoelen. HET N00RDP00L-DRAMA. „De proletariërs van het luchtschip". Een brief van Lundborg aan N o b ile. De redacteur van de „Corriere della Sera", Cesco Tomaselli, die tot de groep behoort, welke van do bemanning der „Italia" behouden in het vaderland is te- rugekeerd hij bleof op de „Citta di Mi- lano" achter heeft in z'n blad een artikol gepubliceerd, waarin de mogelijkheid be sproken wordt, dat de met het omhulsel weggedreven mannen nog in 't leven zijn. Tomaselli acht dit zeer waarschijnlijk en meent, de familie dezer menschen hoop te mogen geven. De indruk, door hem opgedaan bij vele gesprekken met Nobile, de metgezellen van de roode tent en met Mariano en Zappi, heeft hem de overtuiging gegeven, dat de verlorenen nog in leven zijn. wat men van je vader vertelt. Denkt hij ook dat hem een ongeluk overkomen is? vroeg Gustaaf. Selma knikte bevestigend en Juliana voegde er, in tranen uitbarstende, aan toe: Hij is dood. Waar i9 zijn lijk toch gebleven? De gedachte daaraan maakt me gek. Wie denkt nu dadelijk aan zulke vreeselijko dingen, antwoordde freule von Kirchsdorf, maar haar stem klonk somber ze sprak tegen beter weten in. Opgewek ter ging ze verder: Kom eens hier bij mij zitten en vertel mij alles, dan hoor ik de zaak ook van een anderen kant en kan ik het Grootvader vertellen. Ze trok Juliane naast zich op de cana pé. Gustaaf ging op een stoel aan haar andere zijde zitten. Meneer Kummer is naar Charlotten burg, om uw Grootvader op de hoogte te brengen, vertelde hij. O, dat is uitstekend! vond Selma. U weet zeker nog niet dat hij ontsla gen is vroeg Gustaaf. Selma sprong overeind. O, dat is afschuwelijk, dat vergeef ik oom Eduard en neef Julius zoo lang ik leef niet. Geen voet zet ik meer over hun drempel. Selma vernam van Juliane en Gustaaf overigens niets dat ze niet reeds wist en ofschoon ze niet in staat was hun raad te geven, deed haar aanwezigheid, haar fris- sche, origineclo manier van praten, de besliste wijze, warop ze partij koos, de twee jonge menschen innig good. Het dienstmeisje kwam binnen en vroeg pf Julian© bij haar moedor, di© juist Mak» UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor'Vrijdag 10 Augustus. Hilversum, 1060 1L 12.30—2.00 Lunchmuziek door het Tri* F. Courtel. 6.007.15 Dinermuziek door het A.V.R.Q» kwartet. 7.137.45 Boekbespreking door den heef E. H. 's Gravesande, over de nieuwst* poëzie van den dichter J. Grethoff. 8.05 Aansluiting van het Scalatheater t* Den Haag. Uitzending van het le god. van de revue „Van mond tot mond", van Hans Nesnah en Ferry. Muziek van Louis NoireU Regie: Cor Hermus. Kapelmeester, Adr. Blokland. Daarna persberichten. 10.30 Dansmuziek door Ted Staves and' his band van het Casino te Scheveningen* Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1950 M.) 12.30—1.30 Lunchmuziek door het Tri» „Winkels" K.R.O. 4.005.00 N.C.R.V. Gramofoonmuziek. 5.00—6.45 N.C.R.V. Concert. 7.00—7.30 K.R.O. Gramofoonmuziek. 7.35 V.P.R.O.-berichten. 7.40 C. Castendijk, zangeres. G. v. d. WaJ celliste. Hans Schouwman, piano. 8.00 Lezing door Ds. E. J. d. Brugh* 8.40 C. Castendijk, G. v. d. Wal en H. Schouwman. 9.00 V.P.R.O.-cursus. Daventry, xia/o 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek (Walkure). 12.20 Sonaten voor viool en piano. 12-50 Orgelconcert. I.20—2.20 Orkestconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Lozing: Some thoughts on-Golf. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkeatconcert. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Orkestconcert. 7.20 Bioscooppraatje. 7.35 Pianoduetten van Dvorak. 7.45 Muziek. 7.50 Afscheidsconcert van Helen Gilli* land. 8.05 Concert. r i 9.20 Nieuws. 9.35 Verslag van de „British Legion pil grimage". 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Kamermuziek. II.05 Een verrassing. 11.2012.20 Dansmuziek. „R a d i ©-P aria" 1750 M. 12.502.10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Concert. 8.50—11.20 Symphenieconcert. Da Am* fragmenten van „Manon", opera van Mae* senefc. Langenberg, 469 M. 12.301.10 Mechanisch© muziek. 1.25—2.50 Orkeatconcert. 6.207.15 Concert door hei ^reea** symphonic-orkest. 8.30 Vroolijk© avond met Hane Muller* Schlösser. Kermis. Daanxa concert in den Breidenbacher Hof. Königïwuêterhanpej, 1250 M. (Zeeaen). 3.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.2010.20 Lezingen. 10.50—1L50 Orkestooncert van Hamburg* Hamburg, 395 M. 4.35 Oude Dansmuziek. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Kamermuziek. 7.20 Orkestconcert. 8.20. Declamatie en liedjes bij de tuft. Of* kestooncert. Brussel, 509 M. 3.20 Klas sok concert. 5.20 Kramofoonmuziek. 5.50 Trioconcert. 6.35 Vlaamsche literatuu.. 6.50 Trioconcert. 8.35 Orkestconcert. ker geworden was, kwam. Mag ik met je meegaan, ik zal niet spreken, maar haar alleen toeknikken en haar een hand geven, dat zal haar geen kwaad doen, verzocht Selma. Neen, het zal haar juist goed doen, zooals uw komst het ons ook heeft ge daan, zei Gustaaf aangedaan. Toen de zieke de deur hoorde opengaan sloeg zij haar oogen op en een glans van vrcugdo kwam over haar bleek gezicht bij het zien van Selma. Freule Selma! fluisterde zij en dein was dadelijk bij haar. Blijft u rustig liggen, lieve moeder Forberg. Grootvader laat u groetonf woest u maar niet zoo vordrietig; alles zal nog wel in orde komen! Ze dwikt# zacht een kus op het voorhoofd van de zieke en ging gcruischloos de kamer uit, terwijl zo Juliane toefluisterde: Blijf bij je moeder, ik kom heel gauw, weer. Gustaaf Forberg bracht haar naar het rijtuig. Wilt u niet gauw eens weer bij groot* vader komen? vroeg zij hem. Waarom is het tusschen ons zoo veranderd? Oindat we geen kinderen meer zijn, freule von Kirchdorf, zeide hij, alleen h%b laatste deel van de vraag beantwoordend» Mijn allerhurtelijksten dank. Met een diepe buiging sloot hij hot portier en hfl staarde nog lang in de richting waarin het rijtuig verdwenen was. (Wordt voTTolsd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5