Ned. Oost-Indië. Uit de Omgeving R.K. STAATSPARTIJ Uit de Rijnstreek. klaarde liij de branden ie hebben a&nge- stoken, om zich in het gezicht van de branden te kunnen verlustigen. Een brutale diefstal. Te St.-Gcrmain zat een zekere mijnheer Polianowski met zijn familie des middags aan den maaltijd, toen hij door de open staande deur van de eetkamer iemand in de gang zag loopen. Hij ging er op at en vroeg denj man wat hij daar uitvoerde, waarop hij ten antwoord kreeg, dat de vreemdeling kwam kijken, of er geen ka mers te huur waren. Hoewel hij dit ant woord vrij vreemd vond bracht de heer Po- lianowski den onbekende naar de voor deur. De bezoeker verontschuldigde zich en verdween. De vrouw des huizen was echter niets op haar gemak over deze visite en ging voor alle zekerheid eens op haar kamer kijken. Daar ontdekte zij tot haar groote ontsteltenis dat-haar juweclen, welke zij op een tafeltje had laten liggen, een col lier, een gouden broche met brillaten en een platina, ter waarde van een half mil- lioen francs, was verdwenen. Haar echtgenoot kon nu niet an "Iers meer doen, dan het geval aan Je poli-Je to gaan vertellen. Een huwelijkstragedie tusschen Boedapest en Tientsin, Tusschen Tientsin en Boedapest heeft zioh een huwelijkstragedie afgespeeld van een fantastischen opzet, die men slechts zou meenen te mogen verwachten In ro- uian-lectuur of op de film. Yoor eenigen tijd terug meldde zich n.l. op een der ministerie-bureaux te Boeda pest een fregat-kapitein, die verzocht met vrouw en kinderen als Hongaarsch Staats burger te worden ingeschreven, omdat hij uit burgerschap altijd bezeten had en pas verloor toen Fiume waar hij woonach tig was overging in Xtaliaansche handen. Zijn verzoek werd ingewilligd. Kort daarop meldde zich echter op het zelfde bureau een Chineesche dame, die zeïde do echtgonoote te zijn van den kapi tein, Piano Avurti genaamd. Zij vertelde, dat haar man, met. wlen ze in 1015 getrouwd was, haar in den steek gelaten had, zoodat zijzelf met groote moeite te Tientsin een tapijtzaak had op gezet om voor zichzelf en haar twee kin deren den kost te verdienen. De zaak ging tamelijk goed. Plotseling dook de kapitein weer op ea eischte het kapitaaltje op, dat ze intusschen had over gespaard. Volgens de Chineesche wet had hij daartoe het recht. De energieke vrouw bracht de zaak echter voor den Italiaan- sohen consul, daar ze door haar huwelijk met den kapitein Italiaansck burgeres was geworden. Toen de man zijn, toeleg aldus zag mislukken, zon hij op een ander middel en vond dab in het Hongaarsche staatsburgerschap. Het plan was duidelijk. Wanneer ook de Chineesche vrouw eenmaal als Hon gaarsche was ingeschreven, kon de Ita- liaansche consul in Tientsin niets meer voor haar doen. Een Hongaarsch vertegen woordiging in Tientsin is er niet en dus volgens de Chineesche wetten zou de man zijn doel bereiken. Do kordate Chineesche vrouw waagde er echter een reisje naar Boedapest aan. Zij zette den toestand uiteen en ook dus Waarom zij de Italiaansche nationaliteit wenschte te behouden. De aanvraag van den man, inzoover het zijn vrouw betrof, werd niet ontvankelijk verklaard en.de Italiaansche consul in Tientsin kan dus weer waken tegen het onrecht, dat do fregat-kapitein de door hem verlaten vrouw wil aandoen. hoe de gezondheidstoestand is van de genen, die voor het overgroote deel door ouderdomsgebreken ondermijnd, vóór hun dood den ritus bij de Ka'aba willen vervul len. Onder die lieden zijn. er velen, die jaren lang gespaard hebben voor den pelgrims tocht en zich zelfs de hoogst noodige stoffelijke versterkingen van het lichaam hebben ontzegd. Daarenboven is de reis zeer vermoeiend, zoodat het geenszins verwondering behoeft te wekken, dat zelfs indien een Mckka- ganger nog in Djeddah do terugreis naar Indië aanvaardt, hij gedurende do reis aan uitputting, ouderdom en jarenlange onder voeding bezwijkt. De artsen, die volgens dc ten aanzien van de z.g. hadji-schepen geldende bepa lingen, ziekten en kwalen zooveel moge lijk trachten te bestrijden, vermogen In deze gevallen niets tegen onvermijdelijke eischen der natuur te doen, zoodab hier geen reden tot alarmeering bestaat. Het percentage slachtoffers, dat toeval lig ditmaal vrij hoog genoemd kan wor den, is een louter gevolg van natuurlijke ome tandighed en. Aanval van koelies op een administrateur. Aneta seint uit Soekaboemi: Toen j.l. Za terdagmiddag aan de koelies, werkzaam op de onderneming Tokokak in het Tjiand- joersche (Preanger Regentschappen) het weekloon werd uitbetaald, ontstond er on- eenigheid tusschen den administrateur en een twintigtal koelies in verband met de loonbetaling. Het resultaat was, dat deze twintig koelies een aanval ondernomen op den administrateur, wiens oog half werd uitgeslagen en wien bovendien eenige tan den uit den mond werden geslagen. De veldpolitie heeft de zaak in onderzoek. Nekkramp? Aneta seint uit Ma gelang: Dertig briga diers van de kaderschool zijn in het hos pitaal opgenomen. Vermoedelijk lijden ze aan nekkramp. Er zijn uitgebreide voor zorgsmaatregelen genomen om verdere uit breiding van de ziekte tegen te gaan. Nie mand mag zonder noodzaak het kampe ment verlaten. VULKANISCHE UITBARSTING. Veel dooden en gewonden. Aneta 'seint uit Koepang: De gezag hebber van Maoemere (Flores) seinde, dat Paleoweh in den nacht van Zaterdag op Zondag geteisterd werd door een vulkani sche uitbarsting, die gepaard ging met een vloedgolf. Twintig prauwen zijn ver gaan en er zijn veel dooden en gewonden. ï>e resident is met verplegingspersoneel in een boot derwaarts gegaan maar hij kan pas Woensdagochtend aankomen. ■Aneta seint uit BiinaOmstreeks mid dernacht, in den nacht van Zaterdag op Zondag, werden te Bima gedurende twee uren in Oostelijke richting knallen en ontploffingen waargenomen. Zondag viel ge durende den geheelen dag een lichte asch- regen. Meer Oostelijk was de aschregen nog dichter. De lucht, is zwaarbewolkt en nevelig. Sterfte onder Mekkagangers. Wat zijn de oorzaken? Aan boord van terugkeerende hadji- schepen zijn een Aneta-telegram heeft er destijds melding van gemaakt nogal wat Mekkagangers gestorven. Zoo stier ven van de 1500 Mekkagangers op het s.s. Boepat er 23; op twee te Padang aange komen schepen waren reap. 30 en 9 Inlan ders bezweken. De Sumat ra-Post heeft zich daarom tot dr. Ulteé, den inspecteur der Volksgezondheid, gewend, om te ver nemen aan welke omstandigheden dit ab normaal hooge sterftecijfer onder de uit Djeddah terugkeerende bedevaartgangers is toe te schrijven. Dr. "Ulteé wees er op, dat het percentage dooden, in verhouding tot net aantal pas sagiers, wel cenigszins hooger is dan nor- ma al. Doch bij beschouwing van die cijfers 'moet men terdege rekenig houden n;et het gehalte van de bedevaartgangers, vóór afreis van Indië uit. Immers, de artsen die met de inenting der bedevaartgangers belast zijn zooals men weet worden zij tegen cholera, po te ken en dysenterie ingeënt verkeeren herhaaldelijk in de gelegenheid te zien. ONTWERP-PROGRAM 1929 HILLEGOM. Gezellige bijeenkomst. Voor de leden der iSt.-Joseph-gezellenver. alhier was heb Maandagavond een gezellige bijeenkomst in heb Si.-Gerardus Majella-Patronaat ter gelegenheid van de Eerste Plechtige H. Mis van Pater P. van dor Linden. Aller eerst werd in huize St.-Joseph een plech tig Lof gecelebreerd door Pater van der Linden, waaronder een predicatie gehou den word door.den weleerw. heer D. Schoenmaker, kapelaan dor St. Jos. Gez. Na het Lof kwam. men in het. Patronaats gebouw bijeen en werd den Pater een wel komstlied toegezongen. Hierna weid door den heer Th. Bakker eere-lid der St.-Jos. Gez. een inleiding gehouden over „het le ven van den Priester". Vervolgens werd de Gezellen-spaarpot, n.l. ƒ74.75 aan Pater van der Linden in couvert overhandigd, voor v/elk bedrag deze hartelijk dank zeidc, en zulks te meer, daar de leden dit bedrag zonder eenigen drang spaarden. Ook kar pelaan Schoenmaker bracht zijn jongens dank voor hun goede daad. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. LEIMUIDEN. Muzikale bootreis. Door de leden van het muziekcorps „Symphonie" is een boot tocht georganiseerd, om op 14 Augustus een reisje tc maken naar heb eiland Marken. Reeds is een boot gekuurd van W. Bus, en bij goed weder hoopt het een gezellig dagje te worden. Van de zijde van het publiek is er ook veel belangstelling, daar bijna alle kaarten zijn uitverkocht. Het. fanfarecorps, onder leiding van liaar directeur, hoopt gedurende de reis het gezelschap aangenaam in stemming te hou den. VOORHOUT. Jubileum. Gisteren vierde de heer P. L. Bakker, alhier zijn zilveren jubileum a's landbouwersknecht bij den landbouwer R. Bouwmeester alhier. De jubilaris werd des morgens door zijn jiatroon gelukgewenscht en had het gebruikelijke cadeau in ont vangst te nemen. Des avonds bracht de R.K muziekvereeniging „St. Cecilia" den jubila ris een serenade, hetwelk nog al belangstel lenden op de been bracht. WOUBRUGGE. Molen behouden. AA'as oudtijds onze schoone Wijde Aa" omzoomd met 'n vier tal molens, twee ten Zuiden, en twee ten Noorden, reeds een drietal viel onder de hand des sloopers en nu stond de vierde op het punt afgebroken te worden, n.l. de historsiche korenmolen. Naar men ver neemt, is deze nu gekocht, om het natuur schoon te bewaren. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Onze plaatsgenoot A. Ydens slaagde voor het diploma Duitsch M. O. Aanrijding. Gisteravond passeerde v. G. per motorfiets in flinke vaart do Van Mandersloostraat. Toen hij een rijtuig wilde passeoren, bleek de ruimte te klein. Motor en berijder tuimelden over dfe straat, v. G. beliep geen letsel. De motor word bescha digd. St. Vincentiusvereeniging. Uit het jaar verslag der St. Vincentiusvereeniging ont- leenen we het volgende. In het afgeloopen jaar werd uitgereikt 25,5 H.L. brandstoffen, 40 paar klompen, een beduidende hoeveel heid kruidenierswaren, 37 pond spek. 268 tarwebrooden en 1297 liter melk. Voorts kleedingstukken enz. Nog wordt melding gemaakt met bijzonderen dank yoor een be- Onder verwijzing naar de inleidende ver klaring op het program'van 1896 en met handhaving, voor zoover niet gewijzigd of niet reeds verwezenlijkt, van het pro gram van 3 Mei 1922, worden voor de eerst volgende wetgevende periode door de R.-K. Staatspartij de volgende punten op den voorgrond gesteld: 1. Handhaving en doorvoering der Ka tholiek-staatkundige beginselen in wetge ving en bestuur, vooral ten aanzien van: het hooghouden van het gezag, de verhouding tusschen gemeenschap en individu, het huwelijk en de ouderlijke macht, de bestrijding der openbare onzede lijkheid. 2. Herziening van het huwelijks-goede renrecht. 3. Vasthouden aan het parlementair- constitutioneele stelsel. 4. De belemmering van de vrijheid van godsdienstoefening, neergelegd in art. 177 van de AVet op de staatsinrichting va-n Ne- derlandsch-Indië, worde weggenomen. II. 1. Handhaving van de gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs, voor beide soorten van onderwijs met voorko ming en afsnijding van ongewenschte ver houdingen en ongemotiveerd hooge uitga ven. 2. Tegengaan van verdere verzwak king van de positie van het gymnasiaal onderwijs. 3. Toepassing van de gelijkstelling voor het voorbereidend en het nijverheidsonder wijs. 4. Regeling van het cursus-onderwijs voor de rijpere jeugd. 5. Ten aanzien van de radio: vrije en zelfstandige ontwikkeling van de maat schappelijke krachten; billijke verdeeling van den beschikbaren zendtijd volgens de in de bevolking levende richtingen. III. 1. Behoud van het financieel even wicht, 2. Belastingverlaging voorzoover daar door algemeen nuttige uitgaven voor eco nomische, sociale en cultureel© doeleinden niet behoeven achterwege te blijven. 3. Meer rekening houden met kinder rijk© gezinnon. 4. Invoering van belastingen op midde len van gemak en weelde. 5. Geleidelijke afschaffing van indi recte belastingen op eerste levensbehoef ten, 6. Vermindering van de successiebelas ting bij vererving in dc rechte lijn en in d© eerste graden van bloedverwantschap. 7. Meer doeltreffende organisatie van den Staatsdienst. 9. Herziening der financieel© voiltou- ding tusschen Rijk en gemeenten. 10. Herziening van de forensenbelasting. IV. Krachtige medewerking met de plan nen van den Volkenbond die met de voorstellen van Benedictus XV volkomen overeenstemmen ter oplossing van de internationale geschillen door scheidsrech terlijke uitspraken, en ter gelijktijdige en wederzijdsche vermindering van bewape ningen'. V. De organisatie van leger en vloot dient beperkt te zijn tot hetgeen noodzakelijk is voor de handhaving der neutraliteit en de verdediging der onafhankelijkheid binnen de grenzen door eventueel© interna tionale regelingen te stollen. VI. 1. Voortgezette voorbereiding van staat kundige zelfbeschikking, binnen het Rijks verband, van de deelen des Rijks buiten Europa, onder handhaving der Nederland- sche leiding. 2. Behoud van de volledige ministeriee- le verantwoordelijkheid voor het beleid van den Gouverneur-Generaal van Neder- landsch-Indië en van de Gouverneurs van Surinam© en van Curasao. VII. 1. Zoo noodig steun aan bepaalde tak ken van volksbestaan vooral door het. mid del van handelstractaten of door bijzon dere invoerrechten. 2. Betere inrichting van de afdeeling Handel en Nijverheid, mede met het. oog op economische voorlichting en het sluiten van handelstractaten. 3. Toezicht op het bankwezen. VIII. 1. Wettelijke regeling van den verkoop op afbetaling. 2. Tegengaan van het cadeaustelsel. Herziening van de wettelijke regeling van het pacht-contract. Bescherming van de belangen en rechten der pachters. 1. Ter uitvoering van Hoofdstuk VII, punt 5 van het algemeen werkprogram van 1922, worden organen ingesteld in do daarvoor vatbare bedrijven. Aan deze organen wordt opgedragen: a. het verstrekken van advies in <len ruimsten zin, ten aanzien van alle sociaal- economische aangelegenheden het bedrijf betreffende zoowel aan de overheid als aan de organisaties van belanghebben den. b. het uitvoeren of deelnemen aan de uitvoering van wettelijke regelingen en daarop steunende maatregelen van be stuur betreffende de arbeidswetgeving, de sociale verzekeringswet-gering en derge lijke c. de berechting van geschillen ontstaan bij de uitvoering der onder b. bedoelde re gelingen. 2. De wetgeving worde aangevuld met bepalingen, die de geheele of gedeeltelijke verbindendverklaring van collectieve ar beidsovereenkomsten mogelijk maken. 3. Regeling van samenstelling en be voegdheid van de contactcommissie in het mijnbedrijf. 4. De organisatie der sociale verzeke ringen worden zooveel mogelijk gebaseerd op bedrijfsvereenigingen. 5. Invoering van de ziekteverzekering. 6. Doorvoering van de arbeidswet 1919, en uitbreiding, voorzoover daarvoor noo dig, van de arbeidsinspectie. 7. AYettelijke regeling van de werkloos heidverzekering. 8. Wettelijke regeling van de rechtspo sitie van het overheidspersoneel. 9. Bescherming van landarbeiders. 10. Maatregelen in het belang van kin derrijke gezinnen. XI. Meer overheidszorg voor het behoud va-rt de schoonheid van stad en land. langrijke gave van een overleden weldoen ster. Uit bovenstaande blijkt wel het nut dezer vereeniging. AVij onderstrepen gaar ne het beroep van het bestuur om de Vin- centius blijvend te steunen. AARLANDERVEEN. Personalia. De dames M. Klomp en G. v. Kade slaagde te !s-Gravenhage voor cos- tumière. KOUDEKERK. De fabrieksdiefstal. Men zal zich nog wel herinneren den diefstal met braak in de woning van den boekhouder Henry op de fabriek van den heer .Tac. Oppelaar in den nacht 20 op 21 Mei j-1. Als verdacht hier van is Maandagmiddag door de rijks- en ge meentepolitie alhier, te Alphen a. d. Rijn aangehouden de 19-jarige AV. v. d. L wonen de te Leiden, destijds schildersknecht bij v. B. alhier. Als verdacht van heling is mede aangehouden de 22-jarige fabr.arb. S. O., eveneens te Alphen woonachtig. Beiden hebben een volledige bekentenis afgelegd. Met het ontvreemde geld hebben ze eenigen tijd geleden goedo sier gemaakt inde omstreken van Arnhem. Heden zijn ze op transport en ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te 's-Graven- •hage. WOERDEN. Aanbesteding. Door het Bouwkundig Bureau „Woerden" werd Maandag aanbe steed het bouwen van een café met boven woning aan de „Overtocht" te Zwammer- daih. Ingeschreven wci'd als volgt: AV. Bou- mans, AVoerden 9500: NY. v.h. B. AVas- sink, AVoerden 7918; P. v. Katwijk, Bode- gravei ƒ7610; H. Hoogendoorn. Nieuwer- brug 76706 D. Yerweij, Rietveld ƒ10178; P. v. d. Heide, Nieuwerbrug ƒ10196; J. de Jong, Bodegraven 8787; A. Oalis, Bodegra ven ƒ7700; de Jong Plomp, Bodegraven 8212; Overes en Egdom, BodegravenAl phen 8823; A. v. Dam, Alphen ƒ8115. ZEVENHOVEN. Amstelvermaak. Meer dan ooit is het verkeer in den Am stel met tal van zeil- en motorjachten. Veie buatenlaiidera makken hiervan gebruik, in verband met hun ver blijf der Olympische Spelen in de hoofd stad. Personalia. De burgemeester is met verlof naar het buitenland vertrokken. Te water. Het zesjarig dochtertje van den heer H. van Wenberden viel tusschen een schip en de wal in de Ringsloot. Geluk kig werd zij spoedig op het droge gebracht Afgelast bezoek. De heer Commissa ris der Koningin heeft van zijn bezoek aan onze gemeente afgezien, wegens drukke ambtsbezigheden. Dit is de tweede maal in 14 jaar tijds. Ook in 1914 zou men een der gelijk bezoek krijgen van den vorigen com missaris, doch toen brak plotseling de groo te wereldoorlog uit. BODEGRAVEN. EERSTE PLECHTIGE H. MIS PATER ALBERTUS GROENEVELD, ORD. CARM. Gistermorgen vierde Pater Alb. Groe- neveld zijn Eerste Plechtige H. Mis in de parochiekerk St. AVillibrordus te Bo degraven. Ofschoon geen oud-inwoner, had Bode graven ter eere van den Neomist mede gewerkt om dit feest luisterrijk te vieren. Brugstraat en v. Tolstraat gaven den Neomist 'n vriendelijk welkom door de vele vlaggen die voor den jongen Pries ter waren uitgestoken. Te 10 uur droeg de weleerw. Pater de H. Mis op geassisteerd door de weleerw paters Alph. v. Benten als Diaken ei AVillebrordus Ardts als Subdiaken. Pres byter assistens was de zeereerw. Pastoor F. A. Keet en de eerw. heer H. Agterof, theologant, ceremoniarius. De weleerw. Pater Petrus Ribbert hield na 't Evangelie eon feestpredikatie naar aanleiding van do woorden van St. Paulus. „Iedere Priester immers wordt genomen uit 't- volk en aangesteld voor de men achen in die dingen die betrekking heb ben op God, opdat hij 'n offer opdrage som .onze .Zoadoa1^ Met blijden jubel in het hart ben hier gekomen om U jongen priester geluk te wenschen met de hooge uitverkiezing. Immers God heeft u uitgekozen uit dé duizenden en u bewaard als Zijn Pries- jr. U bied ik uit naam van allen mijne oprechte gelukwenschen, nu ge voor het eerst hier in uwe parochie het H. Afis. j offer komt opdragen. Gij vooral overge- lukkige ouders hebt recht om te juichen en jubelen om de groote bevoorrechting dan God U schonk 'n zoon als Priester die jij thans als Godsgezant voor U ziet na de vele zorgen en zware lasten die gjj uzelf voor hem hebt getroost. U feliciteer ik broeders en zusters. U pastoor uit wiens parochie deze jonge priester komt en u parochianen met uwen priester. O bedenken wij 'n oogenblik: „Wat ig 'n priester?" opdat wij uit die beschou, wing zoo mogelijk nog meer eer cn achting voor den priester in ons opnemen, AVaarmede zal ik u vergelijken? vroeg Bernardinus toen hij sprak over den priester. De priester is Koning en z'n macht over treft verre die van den aardschen ko ning. De macht van den aardschen ko ning strekt zich uit over goud en zilver, maar de macht van den priester over de genade en 'b H. Bloed van Jezus Chris- k tus. De macht des Konings is gebonden aan de grenzen van zijn rijk maar de priester opent den hemel en sluit de hel/ En in den hemel heeft God den priester* gesteld boven Engelen en aardschengele\ en „alles wat ge op aarde zult ontbinderi zal ook in den hemel ontbonden zijn". En zelfs de allerzaligste Maagd Marfo wier macht zoo groot is heeft nooit van God de macht ontvangen om zonden to ergeven zooals de Priester zooals ook St. Bernardinus zegt. Het essentieele van t' priesterschap is de allerinnigste verbinding met Je/.us Christus. Sacerdos alter Christus de pries ter 'n andere Christus. Jezus Christus immers deelt z'n macht mede aan d« Priester: „Zooals de Vader mij gezonde» heeft zoo zend ik U, sprak Hij toen Hij z'n Apostelen uitzond om aan de volkfn de blijde boodschap te verkondigen. Schoon, zegt de profeet van 't Oud Verbond, schoon zijn de voeten van den Priester omdat ze de liefde brengen. Lang had de wereld ;b Rorate gebeden „dauwt hemelen van boven en dat de wolken den Rechtvaardige regenen" en Jezus Christus kwam en omringd door dg talrijke scharen, zond Hij z'n priesters. D» priester, de Godsgezant die kan ant woord geven op de noodkreet van de we reld. De priester die leert dat op de we reld te vinden is .waarachtig geluk in de Kerk van Jezus Christus, waarin welis* waar boete en nederigheid wordt gepre dikt, maar waar ook luid klinkt de heer lijke Alleluja-jubel. De Priester onttrekt de mensc-hen aan den eeuwigen ondergang, de priester of- l ferfc 'fc heil zijner naasten De Priester is 'n andere Christy omdat - hij in Gods naam banden breekt en ^oor den spreekt. „Banden breekt", t5 Is de macht yan de zondenvergeving, aan den priester gege- 'een, toen Christus sprak: „AVier zonden gij zult houden hun worden ze gehouden. Nooit is de priester meer 'n ^andere Christus dan in de Biecht waar hij t zie- leleed en zielelijden zijner medemenschea aanhoort en verzacht. Nooit is de pries ter meer ,,'n andere Christus" dan wan neer hij de machtswoorden spreekt „Ego te absolvo; ik ontsla U van uwe zonden „Goddelijke woorden spreken". De Joden in 't Oud Verbond zeiden tot Mozes: „Gaat gij op den berg en spreek voor ons tot God en zoo ook bestijgt de priester den offerberg omringd door de Engelen, die God lofzingen en zoo spreekt Je priester de woorden, die 't bloedig Offer van Gol gotha op onbloedige wijze hernieuwen. De H. Catherina van Siena wist niet hoe den priester genoeg te eeren en te achten om Zijn groote macht. O, wat is 't dan verheven 'n nieuwe priester te bezitten in uw midden, _'n jon gen priester die voortaan eiken nieuwe morgen 't H. Misoffer zal opdragen en zichzelven mede-offeren. Welnu dan neomist, houdt voor uwe oogen dien offerberg. Van Christus staat geschreven: „Hij ging weldoende rond'. O, laat ook uwe liefde uitgaan tot allen en vooral tot de arme zondaren om hen terug te brengen tot de liefde van Jezus Christus. Schoon en verheven is uw taak maar moeilijk, want tegenover de zondaren zult gij u moeten wachten voor te groote gestrengheid. Gij zult ook de zachtmoe digheid niet te ver mogen uitstrekken. Binnen het klooster zal uw apostolaat buiten de muren moeten dringen en in de wereld zal uw werk geteekend moeten j zijn door den geest van 't klooster. Zeer moeilijk is dus uw taak, maar Maria, Jezus' Moeder en de Moeder van „den anderen Christus" zal u helpen. Uwe H. Patroon de H. Albertus zal Maria beewgen opdat Zij U, die geroepen zijt tot- Haar Orde, helpen zal, en de ntf*- tieke Bloem van de Karmel de H. The* resia die priester en missionaris wilde zj)n zal met volle handen de rozenblaadjes van haar zegen bij de Consecratie over U uitstrooien. O, bid dan bij dit eerste H. Misoffer voor uwe ouders, voor den pastoor van ae parochie en voor de parochianen zelf» dat de zegen des Allerhoogsten over hen komen in den naam des Vaders cn es Zoons en des H. Geestes. Onder de H. Mis werd gezongen d®r stemmige Mis van Haller en na d® de 3-stemmige Priestercantate van Loots. Gisternamiddag werd voor de eers1 maal in Bodegraven 'n Lof gecelebree ter eere van de H. Theresia tot wier \er eering 'n beeld in de parochiekerk zal worden geplaatst. 2-2

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6