barometer. Uit de Rijnstreek. STADSNIEUWS. KERKNIEUWS. Telegrammen. Marktberichten. telegrafisch weerbericht naar waarnemingen -rerricM. in morgen van 6 Aug. 1928, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 770.3 te yarc|0* Laagste Barometerst.: 756.3 te d' Verwachting tot den avond van 7 Aug.. Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke richtingen. Aanvankelijk licht tot half be wolkt, later wellicht toenemend. Weinig of geen neerslag. Iets zachter, luchttemperatuur 14 gr. C. watertemperatuur: Leidsche Zwemvereeniging: 7 uur 18,5 gr.; 12 uurï 19 gr. C. „De Zijl": 7 uur 17,5, 12 uur 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS ea.: Van Maandagavond 9.13 uur tot Dins dagmorgen 4.57 uur. Bouwen. Het bouwen van een Bur gerwoonhuis aan de van Meerbeekstraat voor rekening van den heer J. Schol te is opgedragen aan den heer K. Vermeij, aan nemer alhier. Inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is ingebroken in het kantoor van het nieuwe veilingsgebouw aan de Weere- steinstraat. De inbrekers hebben waar schijnlijk gemeend, dat er geld voorradig .was. Zij zijn daarin teleurgesteld; er was geen geld aanwezig. Slechts een paar si garen worden vermist. De politie stelt een onderzoek in. R. K. Postmannen. Gisteravond hield de afd. Hillegom en omstreken van den Ned. R. K. Bond van P. T. en T.-personeel „St. Petrus" een ledenvergadering in Flora. De voorz., de heer J. Heemskerk', opent met den chr. gr. en een woord van welkom; hij drukt zijn vreugde uit over de benoeming van den nieuwen Bisschop en betuigt namens de afdeeling zijn hoogach ting, eerbied, onderdanigheid en gehoor zaamheid. Vervolgens deelt spr. mede, dat tot Directeur van het Postkantoor te Hil legom benoemd is de heer Dolcker en spreekt den wensch uit, dat de afdeeling met dezen even prettig moge samenwerken als met diens voorganger. De secretaris leest nu de notulen, die onveranderd onder dankzegging worden vastgesteld. Het bestuur doet vervolgens mededeelingen in zake het jubileum van het orgaan. Do hoeren Steenvoorden en "Warmerdam brachten vervolgens rapport uit over het beheer der gelden. Daar alles punctueel in orde was bevonden, werd de penningmeester onder dankzegging gede chargeerd. Tot afgevaardigden naar het Bondscongres van 19 tot 11 Aug. te Den Bosch (tevens jubileum-congres van het 25 jaar bestaan van den Bond) werden be noemd de heeren Steenvoorden en Heems kerk, secundi de heeren Beijersbergen en van Lierop. Hierna werd de beschrijvings brief voor het congres behandeld. Den af gevaardigden werd opgedragen te spreken ever het uitgestelde Bondsraadcongres en verzocht heb Bondsbestuur to verzoeken, dit zoo spoedig mogelijk te doën plaats hebben. Hierop volgde bespreking aankoop vaandel der afdeeling, bij gelegenheid van heb 10-jarig bestaan daarvan. Een door den Geestelijken adviseur opgevraagde teeke- ning werd na enkele opmerkingen goedge keurd. Bij den rondvraag bepleitte de lieer Duinhoven op tijd te beginnen. Nog werd gewezen op dienstorder -191 bis ad 26 Juli 1928 inzake diensten op Maria Hemelvaart en op Allerheiligen. Besloten werd, aan de Directeuren der kantoren in de omliggen de gemeenten medewerking te vragen, op dat het Katholieke personeel zijn gods dienstplichten op die dagen kan waarne men. Hierna sluiting op de gebruikelijke wijze. LISSE. Personalia. Voor het examen hoofd akte is geslaagd de heer J. A. W. Floor. WASSENAAR. Personalia. Voor het examen hoofd akte is geslaagd de heer L. D. Rommers- waal. ALPHEN AAN DEN RIJN. ersonalia. Geslaagd voor het diplo ma costuum-naaien mej. A. Kool van den Broek; voor het examen costumière slaag de mej. C. Carsjens alhier. Onze plaatsgenooten J. A. Westen- irink en R. Altona slaagden voor het Staatsexamen A. Waterpolo. De uitgestelde polo-wed- str'jden A.Z.C I en II tegen L.Z.C. III en "f hfd<!"a™n<l in het Alphensch Zwembad plaats vinden. O wew^ZaT j6D ntore van <1® firma v. «5 nulden o Sm0fg™ een bedraS 'an werklieden het loon der Kiieaen. Het is intusschen de politie mogen gelukken den doder, den 10 jarige d. L. te arresteeren. v. Jubileum. r het 25 Jaar in dienst kwam bij de firma Jongenburger alhier. Groene Kruis. De jaarlijkscke collecte ten bate van het Groene Kruis zal gehou den worden op Donderdag 9 Augustus. Waar de rekening over 127 met een te kort is. gesloten, doet het bestuur een beroep op steun, hetwelk we gaarne onderstree- pen. Een vliegtuig. Zaterdagmiddag om streeks half drie circeldc boven onze ge meente een vliegtuig. Blijkbaar kon de pi loot zich niet oriënteeren, want na enkele manoeuvres landde het vliegtuig op het weiland van den landbouwer B. aan de Raadhuisstraat. De piloot (een Belg) gaf aan het toegesnelde publiek in de Fran- scbe taal te kennen, dat hij de richting Amsterdam zocht. Nadat deze hem was ge wezen, steeg de aviateur onmiddellijk weer op en verdween weldra uit het gezicht. NIEUWVEEN. Bezoek aan de Johannes-Stichting. Z.E. de Minister van Staat, Jhr. Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, Commissaris der Koningin in de Provincie Zuid-Holland bracht Vrijdagmiddag een langdurig be zoek aan de Johannes-Stichting te Nieuw- veen. Zijne excellentie vergezeld van zijn se cretaris Jhr. mr. v. d. Hoop en den Burge meester van Nieuwveen den heer J. W. Geesink, werd ontvangen door den Direc teur den heer H. Kooistra. Dr. Nout en de Hoofdverpleegster Zuster Raue. De verschillende zalen, werden in oogen- schouw genomen, waarbij Z.E. zich meerde re malen op minzame wijze met de patiën ten onderhield, vooral eenige oud militai ren, die op stramme wijze in de houding stonden, hadden zijn bijzondere aandacht. Z.E. gaf zijn bijzondere tevredenheid te kennen over het rustig en helder aanzien van de geheele Stichting, als ook over den economischen opzet van het bedrijf, waar door met slechts een 9-tal pleegzusters de geheele huishouding van circa 300 verpleeg den gedreven wordt. De Directeur de heer H. Kooistra, die ruim een jaar hier in functie is, voordien had hij een leidende positie in het Wilhel- mina Gasthuis te Amsterdam, mocht tij dens het bezoek vernemen dat Z.E. mei veel genoegen was rondgegaan en zich ver heugde over de deskundige organisaties, welke gedurende het laatste jaar waren tot stand gekomen. Na afloop werd door Mevrouw Kooistra een tea aangeboden. Personalia. Als opvolger van den heer Wolf, welke inmiddels als stationschef 4e Lichtenvoorde in functie is getreden, is aangesteld de heer Jansma te Metselaar wier (Fr.). Door de tram overreden en gedood. De 72-jarige v. H., hier ter stede woonach tig, is Zaterdagmiddag op het eind van de Laan van Meerdervoort te 's Gravenhage onder lijn 7 gekomen. Beide beenen zijn hem afgereden. Op weg naar het Zieken huis.- is het slachtoffer overleden. De oude heer was bij kennissen op bezoek geweest. Hij wilde de Laan oversteken om naar de halte van lijn 5 te loopen. Het re gende. Weggedoken onder zijn parapluie heeft hij niet gezien, dat van de andere zijde een lijn 7 met een aantal aanhangwa gens kwam. De oude heer werd aangereden, kwam onder de wielen van de tram, die niet zoo spoedig tot stilstand was te bren gen. De politie heeft de zaak nog in onderzoek Van het dak gevallen De 6-jarige M. B. is Zaterdagavond van het 3 Meter hooge dak van de ouderlijke woning aan het Levendaal 132a gevallen. Met een ladder was hij op het dak geklom men. Hij werd eenigszins versuft opgeno men. doch bleek, volgens dr. Van Dorp, oogenschijnlijk geen letsel te hebben beko men. Aanrijding. Gistermiddag reed mej. C. de W. met haar wagentje en ponny onder Voorschoten op den Straatweg, toen het gespannetje door een auto werd aangereden. Het wa gentje werd ernstig gehavend en het paardje kreeg eenig letsel. De politie te Voorschoten heeft de zaak in onderzoek. Voor het examen handenarbeid is te Rot terdam geslaagd mej. H. Teljeur, alhier. Voor het examen Engelsch L.O. is te Utrecht, geslaagd de heer A. H. M. Vree burg, alhier. Bij ministerieele beschikking is voor het tijdvak van 1 Augustus tot en met 31 Octo ber d.a.v. de dagelijksche vergoeding voor met in natura verstrekte fourage vastge steld voor Leiden op 114 cents. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is bepaald, dat in den a.s. winter van pl.rn. 15 October tot 15 Maart bij de bere den korpsen hier ter stede, rijkuristig on derricht aan onbereden beroeps- en reserve officieren zal worden gegeven. Ten einde het deelnemen aan de rijlessen door de daarvoor in aanmerking komende reserve-officieren te bevorderen, zullen zij, die in verband met hun burgerwerkkring overdag niet aan die lessen kunnen deelne men, in de gelegenheid worden gesteld tot het ontvangen van rijlessen in de avond uren. De 62-jarige mej. D. uit de Bóuwelouwe- steeg, bij wie eenige dagen geleden de munt gasmeter is gelicht, is Zaterdagavond op de Hooigracht flauw gevallen. Zij is, nadat dr. Jacobi haar hulp had verleend, naar haar woning vervoerd. Gisteravond is in'de Gortestraat de 10- jarige E. v. d. M. over een bananenschil uitgeleden; en op haa# pole terecht gekomca Deze werd gekneusd. Tn het. 'A'cad. Zieken huis heeft zij zich laten verbinden. Gisteravond is op de GroenhazcngTacht 27 een schoorsteenbrandje ontstaan bij D. Gans. Oorzaak vuile schoorsteen. De politie heeft Zaterdagavond op de Douzastraat een rijwielrek gevonden. Gehouden verkooping in het Notaris huis te Leiden op Vrijdag 3 Augustus 1928, ten overstaan van den Notaris B. H. Stumpel te Leiden: Dacostastraat 14, J. J. van Mastrigt q.q. voor 4875. Tollenst-raat 18, M. Brouwer, voor 2650. Kraaierstraat 32, C. IT. de Nie q.q. voor 2540. Koenesteeg 8 en 10, H. A. Couvee, voor 1184. Juvenaat H. Hart. Men schrijft ons: De oud-studenten van het Juvenaat H. Hart van de Congregatie der Priesters' van het H. Hart van Jezus te Bergen op Zoom worden uitgenoodigd tot een bijeenkomst in het Juvenaat op Zaterdag 11 en Zondag 12 Augustus. Het wordt op prijs gesteld, dat de oud- studentén, die tevens het gouden feest der Congregatie zullen gedenken, zooveel mo gelijk reeds Zaterdag als 't kan met- den trein die om 11 uur 16 min. uit Roosendaal te Bergen op Zoom aankomt aanwezig zijn. In het. Juvenaat wordt gelogeerd. }t Ie gewenscht, dat men zoo mogelijk vóór 10 Augstus, aan den Rector van het Juvenaat bericht zendt van zijn komst. BAMBERG GETEISTERD DOOR cycl00nt. Vreeselijke verwoestingen ook in de omgeving. 200 Meter lange feesthal ineengestort. BAMBERG 5 Aug. Na een hevige ha gelbui, die op sommige .plaatsen den ge- heelen oogst vernielde, is door een wervel storm in enkele minuten in bosschen en velden enorme schade aangericht. De twee honderd meter lange feesthal van de stad Bamberg is ineengestort. Tallooze boomen zijn ontworteld. Door het inslaan van den bliksem ontstonden branden in de dorpen rondom de Bta-d, doch de ëtedeijke brand weer kon geen hulp rerleenen, daar-.alle telefoonleidingen vernield waren en de we gén door het omgevallen geboomte waren versperd. Vele fabrieksschoorsteenen vielen op de daken der fabrieksgebouwen en richtten groote schade aan. De treinen ondervon den, voor zoover zij althans vertrekken konden, drie a vier uur vertraging. Een gedenksteen op Greenley-eiland. LONDEN 6 Augustus (V.D.). Naar uit Menbral gemeld wordt, zijn de Katholieke bisschop van het diocees, waarin Greenley- eiland ligt, en de aartsdeken van Quebec Scott voornemens een gedenksteen te doen plaatsen ter herinnering aan de landing van de Bremen-vliegers. Visschersbooten vermist. LONDEN 6 Augustus. (V.D.) Sedert Dinsdag worden twee van de Idsu-eilanden vertrokken visschersboöten met een geza menlijke bemanning van 62 koppen ver mist. Het departement van marine heeft alle stoomschepen in dit rayon last gege ven nasporingen naar de vermiste vis- schers te doen. Door de typhoon, welke de geheele week heeft aangehouden, heeft de scheepvaart ernstige schade geleden. Vliegongeluk in Denemarken. KOPENHAGEN 6 Augustus. (V.D.) Tij dens een vliegtocht te Dybvad is een vlieg machine bij een rondvlucht van 100 Meter hoogte omlaag gestort. Beide inzittende, de piloot en een passagier, bekwamen zwaar letsel. De machine werd vernield. DE DRIE G's. door K. George Fischer. Met hun drieën zaten ze in de gezellige 8tudeerkomer van den dokter: 'n priester, 'n dokter en een journalist. Men sprak over dezen en genen, over vreugde en ver driet en eindelijk ook over het oude, reeds zoo lang gezochte en nooit gevonden re cept, om gelukkig te worden. „De zaak is veel eenvoudiger dan men denkt", zei de journalist, terwijl hij den rook zijner sigaar tegen de lamp blies, die toch al moeite genoeg had, om met haar licht door den zwaren tabaksrook heen te dringen. „Er zijn slechts drie dingen voor noodig, weet U, drie dingen met een G. n.l. Gezondheid, Geld en Geluk in de liefde. Dat is alles." „Meent U dat werkelijk", vroeg de priester bedachtzaam. „Ik ken er drie als men het tenmin ste kennen noemen wil die in het bezit waren van die drie voorname G's, maar ik geloof niet, dat zij gelukkig waren..-." De eerste, dat is iemand met wien ik op reis kennis gemaakt hebhij bezat alle drie de vereischten en vooral een uit stekende gezondheid. Hij was een Duil- scher in Canada geboren, de zoon van een houtkoning, ergens aan de St.-Lawrence- rivier. Zijn vader was reeds vroeg geator- au liet zyn zoo» een zuaaadeljjksdt fc- komen na van 900 dollar, een som, die de i veelbelovende jongeman, den 20eu van iedere maand reeds kapot geslagen had. Hij reisde veel: ieder jaar tweemaal naar Duitschland en in dien tusschentijd nog eens naar Egypte of Madeira ook als hij het in zijn hogfd kreeg. Hij was een echte origineelè kerel, die zich heelemaal geen zorgen maakte over groote levensvragen; hij had niet de gpringste geestelijke be hoefte, bezat niet het minste gevoel voor muziek of mpoie dingen, was niet senti menteel aangelegd maar schold er ge ducht op lós, toen hij daags voor Kerst mis hier in onze groote stad alle verdachte en niet-verdachte ontspanningsgelegenhe den gesloten vond. Ik zie hem nog voor me een man als een boom, zoo sterk maar ook zoo ruw. Verschillende van zijn kennissen tracht ten hem wat huiselijker te maken en hem wat beschaving bij te brengen. Daarom bracht men hem in-relatie met een heel aardig meisje. Heb slot was, dat hij hun verklaarde, dat zij hem niet beviel: want haar neus was te rond. Hij ging weer te rug naar Canada, om in de St.-Lawrence- rivier te gaan visschen. Daar heeft men hem op zekeren dag ,dood gevonden- Hij had zichzelf door het hoofd geschoten". Blijkbaar begon alles hem te vervelen. „En de ander?.... Dat was de hoofd directeur en de voornaamste aandeelhou der van de "beide scheepswerven hier. U moet echter niet denken, da-t ik-veel in die aristocratische kringen kwam of dat ik veel met kapitalisten omging. Ik ken den man eigenlijk alleen maar door zijn concierge, die mij veel van hem vertelde... Nu.... Bedoelde directeur dan bezat ook de drie vereischten, die volgens U noodig zijn om gelukkig te worden geld had hij in overvloed. Daarbij was hij zeer ge zond, in de sportwereld stond hijbe kend als een paardenliefhebber en een uitstekend ruiter en hij was zeer geluk kig getróuwd, al had hij dan ook geen kinderen. Mij vriend, de concierge vond hem op zekeren morgen dood voor zijn schrijftafel. Een beroerte had hem getrof fen.... Met wijdgeopende mond en. doffe oogen lag hij achterover in zijn kantoor stoel. Zijn sigaar was op den grond geval len en had'reeds een groot gat in het ta pijt gebrandDaar de concierge zich ljewust was van zijn plicht, raapte hij de sigaar op. en liet den directeur liggen nu kon er tenminste niets meer branden En nu komt het curieuze van het geval. Op de schrijftafel lag een onvoltooiden brief, die gericht was aan een vriend uit zijn jougd, een professor, die geen les meer gaf, en in Mannheim woonde. De con cierge kan zijn nieuwsgierigheid niet be dwingen en had den brief gelezen. De Dirécteur schreef: „U moet. niet denken, dat ik erg gelukkig ben, al zijn mijn za ken zoo buitengewoon voorspoedig ge>- gaan. Menigmaal of liever gezegd voort durend lijkt heb mij toe, of alles, Avat ik verricht, doelloos, is. Ik heb geen kindren, geen opvolger, slechts erfgenamen die be- geerig zitten te wachten op mijn dood. ïk weet niet, waarvoor ik werk. Hier had hem de beroerte getroffen.-Een man, die in al zijn ondernemingen buitengewoon veel fortuin gehad heeft, en die bij het einde van zijn leven niet eens wist waar voor hij werkte. „Het derde geval lijkt mij het meest tragische; Stel U voor een buitengewoon aardige jongeman, gediplomeerd inge nieur, uit de beste families, met een prachtige betrekking. Ik leerde hem als jong priester kennen. Men vertelde van hem, dat hij reeds vele harten gebroken had, dat hij een Don Juan was, maar dat hij buitengewoon goed was in zijn vak. Ik had hem geheel uit het oog verloren tot ik hem na vele jaren weder ontmoet heb. Ik zag hem terug in een herstellingsoord of sanatorium voor zenuwlijders, een ver-» zachtende uitdrukking voor: gekkenhuis. Hij was in het z.g. Roode Huis, de af deeling der zieken die aan toevallen lij den. Het was een afgrijselijk iets, die wandeling langs bedden en ligstoelen, waarin al die mannen lagen, oude en jonge, sommige met suffe, verdwaasde uitdrukking in hun oogen; weer andere met kwaadaardige of verdierlijkte gezich ten, terwijl ze den grootsten onzin uit braakten, stotterden of lagen te schreien. Toen gingen we in een zijkamer en daar zag ik hem. Vroeger was hij zoo knaps nu keek hij wild in 't rond „de Lady killer"; Hij lag onder een soort matras, zonder beddegoed, „want", zoo vertelde mij de oppasser, in minder dan vijf mi nuten heeft hij alles, wat onder zijn bereik komt aan flarden gescheurd". Onder hét toedienen van het H. Oliesel maakte hij de zonderlingste bewegingen... De volgende dag begon en de malaria- inspuitingen begonnen te werken. U weet, dat beter dan ik dokter met die kunst matige opwekking van malaria, is het er op of er onder. Hij ging er van dood Welnu, zij be/.atcn alle drie wat U nood zakelijk en voldoende acht voor het geluk en tochzij waren niet gelukkig „Het is in ieder geval tragischmerk te de journalist mismoedig op. „Er ont breekt dus nog een vierde G., Genoeg zaamheid of zooiets. „Neenzei de priester en er lag een zekere opwinding in zijn anders zoo kal me stem: ook nog een vijfde en een zesde: God en Zijne -Genaden. Anecdote. Bismarck en professor Virchow die poli tieke tegenstanders waren, kregen het op een keer zoozeer met elkander te kwaad, dat de rijkskanselier den hoogleeraar een ritmeester zond die hem voor een duel moest uitdagen. „Welke wapens?" informeerde Virehow. „De keuze wordt aan u overgelaten" ver klaarde de secondantt. Professor dacht even na en zei toen: „Ik heb mijn keus gedaan. Ik neem trichinen". „Hoe bedoelt n. dat?" vroeg de. ander één en al verbazing. „Och, dat is doodeenvoudig. Ik depo neer eigene twee stokjes epek, heb een© BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd voor volwaasenen. zonder, het andere met trichinen. Geblind doekt moeten Bismarck en ik een stukje wegnemen en dat. opeten. Het resultaat blijkt dan vanzelf." „Ik zal de boodschap overbrengen", ver kin arde de officier. Von Virchow heeft hem nooit terugge zien. Hoofdprijzen der Staatsloterij. Prijs van 5000 op 20710. Prijs van f 2000 op 20437 Prijs van 10QO op 4918 10340 en 20540 Prijs Van 400 op 3242 en 4573. Prijs van 200 op 13438. Prijs van 100 op 2344, 8824, 9178, 10460, 13880 en 19659. ROTTERDAM, 6 Aug. Vee. Aanvoer: 588 vëtte runderen, 236 vette kalveren, 972 schapen. 829 varkens. Prijzen per half Kg.S koeien 5053, 4547 en 3236 cent; osseh 50—51, 4-1—5 en 41 cent; kalveren 72.5— 77.5, 62.567 en 5267.5 cent; schapen 30 —44; lammeren 20—25, varkens 35—343 cent. Koeien en ossen handel gewoon, prijzen vrijwel stationair; vette kalveren handel tamelijk prijzen hooger; schapen en lamineren handel iets williger prijzen iets vaster; varkens: williger handel, prijzen! hooger. AMSTERDAM, 6 Aug. Vee. Aanvoer 653 vette koeien: le kwal. L08—r.16, 2e kwal. 0.901.06, 3e kwal. 7488 cent, mindergi soorten 6474 cent, 118 melk- en kalfkoeimj 300—380; 108 vette kalveren le kwal. 90-4 96 cent, 2e kwal. 8090 cent, 3e kwal. 70—* 80 cent, 46 nuchtere kalveren 10-^-19, Schapen 2836, 730 varkens, Holï. Oyers, en Gelderschp le kwal. 78—79 cent, 2e kwal. 76—77 cent, vette varkens 75—76 cent 54 paarden 100240. DELFT, 4 Aug. Kaas. Aanvoer 38 stapels komijnekaas prijs 75—98 cent per kg. Ha/i- del vlug. R0EL0FARENDSVEEN, 6 Aug. Groen- tenveiling. Meloenen 40—54 cent en Suiker- meloenen 641 cent per stuk; Tomaten 5-» 10 cent per pond Snijboonen 2.80—3.05, idem afwijkende 2.10, Stek 1.201.45, Princesseboonen 2.80—2.90, idem zonder draad 3.05, dubbele stam 2.56, witte pronkboonen 1.15 alles per 10 Kg.; Au gurken? basterd 3.75, grof 2.85—3.09, bommen 2.75, Stippel 1.05 alles per 25 Kg. veur, 4 Aug. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 1-2.3Q, 2e soort 7.40, 3e soort 3.50, wankL komkommers 4.stek 10 cent; Gele komkommers le soort 6.50, 2o soort 4.30, re soort 2.40, stek 15 cent; Kropsla 3.20, 2e soort ƒ1.40 Bloemkool 20.50, 2e soort ƒ13.10, uit schot 4.90, Tomaten (mid.) 14.40, gr. ronde 12.30, 2e soort II.—, 3e soort 8.50, rijp 12.Peen 6,50, 'Andijvie 2.20, Spinazie 7.90, Postelein 8.50, Rabarber 4. KATWIJK a. d. RIJN, 4 Aug. Veiling bloombollenteeff. Leverbaar III; La Rei ne 1.60—2.00, La Reine Max 3.40—3.60; Witte Valk 3.60—3.80, Prosperity 3350— 3.70, Herman Sclilcgol 3.40—3.60, iRose la Reine 3.403.60, Prins van Oostenrijk 2.60—3.—, Fred. Moore f 3.403.70, Moif Tresor 7.50—8.—, Chrysolora 5.40—6.60, Gele Prins 4.G0—4.80, Waterloo '4.00— 4.20, Verni. Brrllant 4.30—4.50, Cotrl. de Cardinal 4.401.70, Rose Luisante 4.60 —5.00, Cuilinan 4.50—4.70, "Rose Grisdefin' 1.802.30, Crimson Queen S.303.5IT, Pink Beauty 12.1012.90, Crarn. Brillanfc 1.201.50, Scarlet due 2.502.80, Wou werman 5.40—5.60, Witte due Max 1.40 —1.70, Grand due 8.008.20, Proserpine 6.10—7.20, La Mat alas 7.80—8.00, La Precïeuse 3.503.70, Eleonora 3.503.70 Goudvink f 4.905.80, Brill. Star 4.50? 4.80, Murillo 1.602.20, Tournenol 5.50 5.70, Luerctia 3.003.20, Couronne d'or 5.20—6.00, Salvator Ros© 4.00—4.70, Schoonoord 3.603.80, Vuurbaak 4.50—i 4.80, Darwinnen Bartigon 1.601.80, Prof, Rauwenhoff 1.501.70, Pride of Haarlem 1.30—1.50, Clara Butt 1.00—1.20, Baron ile la Tonnaye 1.30—1.50, Zaterdag 11 Augustus 4de veiling. TER AAR, 3 Aug. Veiling „Tuinpersbe- lang". Fijn 7.3011.—, basterd 5.10—- 5.60, basterd 3.5.5—4.—, grof 2.35—2.45, Snijboonen 2.40—2.50, Princesseboonen 2.60—3.—. 3 Aug. Veiling „St. Phocas". Princes seboonen zander draad 2.502.60, Snij boonen 2.35—240, Stek 7585 cent per 10 Ivg.. Augurken: fijn 7.10—10.30, fijnbas terd 4.705.20, basterd 3.203.55, grof 2.25—2.30, Komkommers 2.052.30 en Stippel 1.251.35 per 25 Kg. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.371/2 Londen 12.09i/s New-York 2.49i/ie Parijs 9.74 Brussel 34.66 Zwitserland 47.96 Milaan 13.03i/2 Madrid 40.93 Oslo 66.48i/2 Kopenhagen 66.481 Stockholm 66.631/9 Wecnen 35.121/2 Praag 7-38 M

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3