STADSNIEUWS. KERKNIEUWS. Rechtzaken. Vragenbus. Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar •waarnemingen verricht in den morgen van 2 Aug. 1928, medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Baroraeterst. t 767.5 te Valentia. Laagste Barometerst.S 756.2 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 3 Aug.: Matige tot zwakke Noord-Oostelijke tot Noordelijke wind, half tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk droog weer, weinig verande ring in temperatuur. LUCHTTEMPERATUUR 18.0 gr. C. WATERTEMPERATUUR: „De Zijl": 7 uur 19 gr. en 12 uur 19 gr. C. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 20.5 gr. en 12 uur 21 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.ï Van Donderdagnamiddag 9.18 uur tot Vrijdagmorgen 4a54 uur. naatsgebouw een goed geslaagd concert. Tijdens de pauze had de aangekondigde verloting plaats ten bate der kas. Den ge lukkigen bezitter van het lot nummer 133 viel het rijwiel ten deel, terwijl de mando line-guitaar op nummer 74 viel. Te nat en te koud. De zwemwedstrij den vonden gisteravond wegens het on gunstige weder geen doorgang. Zij zulle» nu plaats hebben begin volgende week. Kaasmarkt. Gedurende de maand Juli werden ter kaasmarkt alhier aange voerd 245 wagens tegen 211 wagens in de zelfde maand van 1927, alzoo een vooruit gang van 34 wagens. NIEUWVEEN. Mond- en Klauwzeer. De veestapels van de heeren V. en R. alhier zijn van de gevreesde ziekte wederom genezen ver klaard. Gevonden voorwerpen. Alhier zijn twee rijwielbelastingmerken gevonden. In lichtingen ter gemeente-secretarie. Geboren: Cornells Theodorus zoon van Arnoldus Johannes van den IJsel en Adriana Kooyman. Adriana Annetje d. van Antonie Lam en Adriana Verkuyl. .Pi®t®r z: van Jan Roodenburg en Trijntje de Geus. Getrouwd: Jacobus Roling te Mij drecht en Engelina van den Hoven. Overleden: Albert van Vliet 74 j. Maria Catharina Advocaat 64 j. Arie de Haas 47 j. Geertje Gosman 71 j. Alida Catharina van der Sar oud 90 jaar echtgenoot© van Gijsbert Hooijer. Jan tje Johanna Jansen 49 j. ZEVENHOVEN. Te water. Een zoontje van v. d. G. a« d. Amstel geraakte te water. Geluk kig werd de drenkeling spoedig gered. Personalia. Door mej. J. C. A. M. v. orssen is de benoeming tot onderwijze res a. d. Bijz. School alhier aangenomen. Zilveren jubileum. De heer J van Santbrink, chef van de ?5®e.jall®?7erzekering bij den Raad van Arbeid alhier, herdacht gisteren den V°°r 25 iaren als ambtenaar bij de Rijksverzekeringsbank te Amster dam, in dienst trad bij de -sociale wetge- 1923 aanvaardde de 11 n, zijn tegenwoordige Toen d« ,!nh-in Vatt Arbeid alhier' Toen de jubilaris gistermorgen ziin ka mer ber^ werd hij verrast door eei fees telijke bloemversienng, en prijkten op zijn bureau eenige souvenirs. De ambtenaren bij den Raad VM Al.. beid mlden prarne hun humanen chc£ en collega, bi) zijn zilveren ambtsjubileum i„ besloten kring huldigen en hadden hen, reid"106 Sistermorgen dezen ontvangst be- De jubilaris werd achtereenvolgens top- gesproken door de heer W. v. d Brinl- chef de Bureau; F. P. Kievijt, inspecteur v. d. Buitendienst; en IJ', van der Molen Jrassier, die hem met zijn 25-jarig ambts! vervulling hartolijk gelukvrenschten en er op wezen welk een prettige verstandhou ding er steeds tusschen den jubilaris en de andere ambtenaren had bestaan. Onder aanbieding van verschillende ge schenken werd eenparig de wenseh uitge sproken, dat het den jubilaris gegeven mag worden, nog vele jaren in den kring van het personeel van den Baad van Ar- Peid alhier werkzaam te mogen zijn. De heer Van Santbrink dankte met een kort woord voor de hartelijke geluk- wenschen, vergezeld van de cadeaux, wel- hem door de verschillende afdeelingen waren geoffreerd. v.™tldndbee?-g «e;vaa8Je h!i van de goede rstandhondrng der ambtenaren en sprak jmwensch mt, dat deze steeds zoo blijven Schietvereeniginr JnlM?or> haar beric^ van 17 belaft 'jJu de voorloopige commissie, de voorbereidende werkzaam heden tot oprichting van een Schietvereeni- ging, zich nogmaals tot de R. K. Stadge- nooten boven 21 jaar, met het dringende verzoek, voorzoover interesse voor een dergelijke vereeniging bestaat, aanwezig te willen zijn op de oprichtings-vergadering, welke zal gehouden worden op Vrijdag 3 Aug. a.s. in den Burcht. Het is de Commissie niet mogelijk ge weest. allen een persoonlijke uitnoodiging te doen toekomen, reden, .waarom zij er prijs op stelt ter dezer plaatse te verkla ren dat ieder R. K., boven 21 jaar van harte welkom èn ter vergadering èn in de ver eeniging zal wezen. Een studiereis. Naar wij vernemen zal door de gezamen lijke boter- en kaascontrolestations in Ne derland in de week van 17—23 September a.s. een studiereis in Nederland worden georganiseerd. Verschillende Fransche, Duitsche en Engelsche vooraanstaande per sonen uit de buitenlandsche vakkringen zullen hieraan deelnemen. Een bezoek zal o.m. worden gebracht aan de fabriek van de Vereeniging Het Kaa-smerk aan den Roomburgerweg alhier. De Leidsche Winkelstand. Hedenavond te 7 uur heeft de heropening plaats van v. d. Zanden's schoenhandel, echter niet meer in de Diefsteeg, doch in perceel Breestraat 77. Jt Is dit jaar een halve eeuw geleden, dat de vader van den heer v. d. Zanden in de Diefsteeg een schoenmakerszaak begon, die zich allengs uitbreidde tot een winkel, die bij velen bekend werd. Nu ongeveer 20 jaar geleden nam de heer P. J. v. d. Zan den de zaak van zijn vader over en zij mocht zich sindsdien in toenemenden bloei verheugen. De ruimte in de Diefsteeg was al vele jaren te klein, hetgeen voor een 6poedige bediening vele moeilijkheden op leverde. Toen zich nu dan ook de gelegen heid voordeed om een beter home te be trekken heeft de heer v. d. Zanden niet ge aarzeld zijn zaak een beter, onderkomen te bezorgen. De nieuwe winkel op Breestraat 77, waar tot voor eenigen tijd een slagerij was ge vestigd, bleek echter nog te klein, waarom een muur werd uitgebroken en de opper vlakte van den winkel nog werd vergroot en een ruime paskamer werd verkregen. De verbouwing van heb pand geschiedde door de heeren Mugge en v. Klaveren, ter wijl het schilderswerk werd verricht door den heer Briejer, de electriciteitsaanleg door den heer D. Zwart en de stoffeering door de heeren J. Jansen en A. v. Weeren. Ook de pui kreeg onder handen van den heer Arnoldus een ander aanzien. De zaak ziet er in haar nieuw kleed keu rig uit en deze verandering zal voor den heer v. d. Zanden ongetwijfeld wel een ver betering blijken. Voor het examen nuttige handwerken is te Rotterdam geslaagd mej. T. Dekker, alhier. Aan de tuinbouwschool Huis te Lande te Rijswijk werd na voleindiging van den 3- jarigen cursus het diploma uitgereikt aan de dames H. Kern en R, M. van Hex- kiill, alhier. Voor het examen Engelsch M. O. akte A is te Utrecht geslaagd mej. J. P. R. Diks- hoorn alhier. Heb aantal bezoekers van het Rijksmu seum van Oudheden alhier bedroeg gedu rende het tweede kwartaal van dit jaar 2226, dat van het Rijks-Ethnographisch mu seum alhier 801 personen. Gisteren was het vijf jaar geleden dat de kistenfabriek „Novum" van den heer C. Guldemond aan de Da Costastraat, kan toor Haagweg 63, werd opgericht. Dit eer ste lustrum werd herdacht door het perso- need, dat door den chef den heer De Nijs den patroon een inrichting voor kaartsys teem voor het bureau aanbood en diens echtgenoote bloemen en fruit offreerde. Er werd verder een intiem feestje van dezen herdenkingsdag gemaakt. Op 1 Augustus 1928 bedroeg het aantal ingeschreven werkloozen bij den Gem. Dienst voor Sociale Zaken 383, terwijl op 3 Augustus 1927 het aantal 537 was-. De Leidsche Belastingophaaldienst heeft in de afgeloopen maand aan den Rijksont vanger afgedragen een bedrag van 24.004.64. Het aantal leden bedraagt thans 3004. Door de politie alhier is aangehouden de koopman M. K., zonder vaste woon- of verblijfplaats, wiens aanhouding door den Officier van Justitie (e Roermond was verzocht terzake dierenmishandeling. De minderjarige H. V. uit Amsterdam had het in zijn bol gekregen een voetreisje te maken naar Rotterdam. Hij werd hier Ier stede evenwel aangehouden en terug gebracht naar Amsterdam. Door den heer W. is bij de politie aan gifte gedaan van huisvredebreuk bij hem gepleegd door zekeren B. Op den hoek van Hoogewoerd en Ko- revaarstraat is hedennacht een electrische lantaarn op het trottoir omver gereden. De lantaarnpaal kwam terecht op de in ijzer gevatte glazen overkapping voor den win kel van den heer Splinter. Er werd slechts weinig schade veroorzaakt. Hedenmorgen 11 uur is in Café-Restau rant „Zomerzorg" te Leiden door het. Be stuur van de Vereeniging voor Chr. On derwijs te Leiden aanbesteed: Het bouwen van een Gymnastieklokaal op paalfundeering bij de school in de Pas teurstraat te Leiden. Ingekomen waren 18 inschrijvingsbiljet ten: J. v .d. V al en J. Kloppenburg, Loos- duinen 13.418; R. Massaar 13.800; Ph. Haring <fc Zoon, Schipluiden 13.850; W Neuteboom 13.954; P. Verkroost, Delft 24.100 j J. Zitjnao Zoon XL400j A. sr. 't iRet 13.445; W. F. Marcelis en H. Heemskerk 14.489; C. v. d. Lelie en A. J. Kantebeen 14.530 P. Ivort Jr. en C. v. d. Wiel Rijnsburg en Noordwijk 14.791; M. Kool, "Warmond 14.97S; A. J. de Later en P. H. Meijers 14.960; W. van Beek en A. H. Vollcnberg, Leiden en Zoeterwoude 15.198; H. Korswagen Zoon 15.250; J, J. Rodewijk, Zoeterwoude 15.350; J. van Gelder, Oegstgcest 15.900; Jac. E. Fletterman, VeurLeidschendam 15.900; Wed. H. van Driel, Koudekerk aan den Rijn 16.068. Waar geen woonplaats vermeld, is deze Leiden. De gunning is aangehouden. St. Josephcongregatie van Mill Hill. Tot directeur van het Missiehuis te Xee- ritter is benoemd de zeereerw. Father G. Wiegerink, tot leeraren de zeereerw. Fa thers J. Korner en J. Reine. De bedoeling zou zijn er de drie laagste klassen uit Tilburg onder te brengen. Van 1318 Augustus wordt op Iluize „De Voorde" een Heerenretraite gehouden voor niet-Katholieken èn voor hen, die tob het Roomsche Geloof zijn overgegaan on der leiding van de Paters Prof. dr. Jac. van Ginneken S.J. en P. Hellings S.J. Voor inlichtingen en deelname wende men zich tot mej. A. H. M. Trel, Huize „De Voorde", Rijswijk Z.H. Het beslag op het departement van Buitenlandsche Zaken. De president van de Haagsche Recht bank mr. van Asperen, gisteren uitspraak doende in het de vorige week behandelde kort geding tusschen den staat en den heer Wenniger, vroeger kanselier bij het Neder- landsche gezantschap te Tokio, heeft de opheffing bevolen van het op het departe ment van buitenlandsche zaken en het rijksarchief gelegde beslag. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. Internationale Pokkenconferentie. Eind Augustus wordt te Genève een in ternationale Pokkenconferentie gehouden waarop ons land zal worden vertegenwoor digd door dr. Josephus Jitta en prof. Al- dershoff. Hoogleeraar Roentgenologic in Batavia. Dr. B. J. van der Plaats, chef roentgen- laboratorium van prof. Hijmans van den Bergh te Utrecht is uitgenoodigd zich be schikbaar te stellen voor de aan de medi sche Hoogeschool te Batavia in te stellen leeastoel in de roentgenologic. Boom in het water. Hedenmorgen is een der zeer hooge boomen, die langs den Singel staan bij den Blauwburgwal te Amsterdam omgevallen. De boom bleek bij de wortels geheel ver rot. Het gevaarte viel in de gracht. Het verkeer te water werd daardoor bemoei lijkt. De brandweer heeft den boom aan stukken gezaagd, OEGSTGEEST. Ziekenhuisverpleging. Het blijkt, dat de leden van het R.-K. fonds voor Zieken huisverpleging zeer weinig belangstellen in hun organisatie. Van de 800 leden waren er zeven, zegge 7 leden aanwezig. Ook het bestuur was niet eens voltallig en toch marcheert de zaak goed. De voorz., de heer B. J. Averdick, sprak bij de opening zijn teleurstelling uit over de slechte opkomst. De welverzorgde notulen der vorige ver gadering werden na voorlezing vastge steld. De voorz. deelde mede, dat het bestuur heeft besloten in het tentoonstellingsge bouw gedurende de a.s. winkelweek een stand te huren en vraagt de vergadering het bestuur een crediet van 25 gulden toe te staan ter bestrijding van onkosten. Al dus wordt besloten. Verder deelt de voorz. mede dat in overleg met de neutrale ver. voor zieken huisverpleging is besloten bloempjes te verkoopen. Deze bloempjes zullen voor ge zamenlijke rekening worden besteld. Een jongedamescomité zal worden samenge steld voor den verkoop gedurende de ten toonstelling. Het bestuur wordt gemachtigd met het bestuur der zuslervereeniging te bepalen of e.a. al dan niet voor gezamenlijke re kening zal geschieden. De penningm. bracht het halfjaarlijksch verslag uit, waarvan we vermelden, dat de inkomsten waren 909.03 en de uitga ven 27.30. Saldo 181.73. "Wanneer we nu bedenken dat bij do inkomsten de vele jaarhjksche contribu ties zijn, dan moeten we aannemen d&t zelfs bij een gemiddeld aantal noodige opnamen in een ziekcninrichting, ongetw ij feld op 31 December een tekort op den gewonen dienst te constateeren zal zijn. Den penningmeester werd dank ge bracht voor zijn verslag. Tot lid der kas- commissie, vacature J. v. Noord, werd be noemd de heer Adr. Dofferhof. De voorz. geeft een overzicht van dc werkzaamheden tot stichting van een operatiefonds. Wanneer minstens 2/3 der leden daaraan zou willen deelnemen, zou daartoe kunnen worden overgegaan. Per circulaire zal dit allen worden medege deeld. De rondvraag bracht niets ter spra ke, waarna sluiting. Vraag: Ik heb drie zóóns gehad, van wie de oudste is overleden. De oudste moest dienen, doch had wegens kostwin nerschap een jaar uitstel .gekregen. Zijn nu de twee- anderen vrij. o.f moet een hunner in dienst? Antwoord: Wanneer uw overleden oudsto zoon niot minstens o1/, maand in werkelijken militairen dienst is geweest, maakt hij do anderen niet vrij. Uw tweede zoon (thans dc oudste) zal zijn militairen dienstplicht hebben fe vervullen. De andero is dan vrij. Goedkoope trein. Dè Nederlandsche Spoorwegen hebben georganiseerd een goedkoope reis per trein en per boot naar de Zuiderzeewerken van de stations Rotterdam D.P., Schiedam, Delft, den Haag H.S.M., Leiden. Haarlem', Utrecht C.S., Ililyerstim, Amersfoort, Am sterdam C.S., Zaandam, Uitgeest, Alkmaar en Hoorn (per trein) naar Enkhuizen én terug. Van Enkhuizen niet. een der booten van den Veerdienst (uitmuntende restaura tie aan boord) op Zondag 12 Augustus-1923. Onbewoond huis te Aalsmeer afgebrand. Gisteravond is te Aalsmeer aan he£ Oosteinde op den Poeldijk een huis, dat den kaatsten tijd onbewoond was, door brand in den asch gelegd. Het huis werd nog als bergplaats gebruikt. Een 13-tal postduiven en een .partij gereedschap gin gen eveneens verloren. De brandweer wist uitbreiding tot een belendende schuur te voorkomen. Brand in een tabaksfabriek te Gouda. Gisterenavond te - kwart over 8 brak brand uit in de tabaksfabriek van de Gebrs Kastelein aan het Groenendaal 1141-16 to- Gouda. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, heeft #ij niet -kunnen verhin deren, dat liet perceel totaal uitbrandde. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. WEER EEN SPOORWEGONGELUK IN FRANKRIJK. Vijf dooden en elf zwaar gewonden. Geen buitenlanders onder de s 1 a c h t o f f e r s. PARIJS, 2 Aug. (V.D.). In den afgeloo pen nacht is bij liet station Le Mans de exprestrein Parijs—St. Brieux gederail- leerd. Er zijn 5 dooden, waaronder enkele j leden van het spoorwegpersoneel, en 11 zwaar gewonden. Onder de slachtoffers be vinden zich geen buitenlanders. Ernstig ongeluk in een hoogovenbedrijf. KOWNO, 2 Aug. (V. D.). Naar uit Moskou gemeld wordt, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad, op de hoogoven wer ken in Petrowsk aan'deii Dnjêpr. Door plotseling ontsnappendeJieetc lucht heb ben 9 arbeiders ernstige brandwonden be komen. Twee hunner/zijn inmiddels .over leden. Auto-ongeluk. BERLIJN, 2 Aug. (V.D.). Naar uit Gar- delegen gemeld wordt,- is op den weg van Hannover naar Kloetze.de auto van den bekenden zakenman Adolf Fettig veronge lukt. Drie personen werden licht gekwetst, doch Adolf Fettig, dieeen schedelbreuk had bekomen overleed aan de gevolgen. Twee vliegongelukken in Italië. ROME, 2 Augustüs (V. D.) Twee vlieg ongelukken hebben gisteren in Italië plaats gehad. Te Bersenzano is een vliegtuig neer gestort, terwijl op het vliegveld van Ghigi een ander vliegtuig gevallen is. De avia- leurs van cle beide vliegmachines werden' gedood. Geweldige brand in Sinopolix. ROME, 1 Aug. (V.D.). Naar wij verne men woedt er te Sinopolix een ontzaggolij- ke brand, die het geheele dorp Conturella in asch legde, honderd huizen verwoestte en zoodoende honderden dakloos maakte. Tot nog toe valt er slechts een doode to betreuren hoewel het aantal door het vuur of anderszins verwonden groot is. Dc brandweer, die uit de onmjddellijko na buurschap snel ter plaatse was, slaagde er in het vuur te beletten zich nog meer te verspreiden Men vermoedt, dat de brand ontstaan is door spontane ontbranding, door den hitte golf veroorzaakt. Nobife thuis. ROME, 1 Aug. (V.D.). Géneraal Nobile en vijf overlevenden van de Ttalia-expcdi- tie brachten heden den dag rustig door met lezen. Alle Italiaansch'e kranten staan vol met niets anders dan tiraderi over hun heldhaftigheid en wetenschappelijke vol maaktheid. Er wordt scherp gewaakt te gen do geringste uitlating over don ramp van de Italia, voordat liet "onderzoek ge houden zal zijn. Meri verwacht dat dit on derzoek langen tijd zal duren. Het onder zoek zal zeer uitgebreid zijn en niet alleen den ramp doch ook de organisatie van het reddingswerk nagaan. GOUDA, 2 Augustus, Vee. Aanvoer 1198 stuks, waaronder 375 slachtvarkcns. Vette varkens 0.3232.5, Londensche 0.280.29, zouters 0.300.32, per pond, levend met 2 pet. korting; 593 magere var kens 28—35, 784 biggen S—14, 8 runde BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. ren 250—325, 23 nuchtere kalveren 12— 22. 14 bokken en geiten 26. Handel vette varkens, Londensche, zou ters, nuchtere kalveren, bokken en geiten vlug, overige soorten matig. Kaas, Aanvoer 363 partijen kaas. le kw. met. rijks-merk 52—55, 2e kw. idem 47—51, zonder rijksmerk 4550, zware 58.50. Handel matig. Boter. Aanvoer 1094 ponden boter. Goeboter 0.901.10, Weiboter 0.90 1.Ö0. Handel vlug. BOSKOOP, l Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 52 .et.. Golden Opiièlia 36—47 ct., Marcel Rouyer 5260 ct., Hadley 66—93 ct., Cl. Pcrnot 7085 ct., Columbia 4974 ck, Butterfly 3750 ct., Mac Keiler 59 ct.. "Wil helm Kordcs 80 ct-, Bouche 60 ct., Rosa- landia 4150 ct., Polygantharozen 45 ct. Diversen per bos: Dahlia's gr. bl. 34 ct., id. kl. bl. 1032 ct., Gladiolen 2529 ct., Violieren 36 ct., Anjors 17 cent, Gipsophyl- la 11 ct., Zwarte Acers 63 ct. Plox 2227 ct,. Chrysanthemum gr. bl. 30—21 et. per stuk. NIEUW-VENNEP, 1 Aug. Eierenveilin. E.W.V. (hotel J. de Groot. Aanvoer 12000 eieren, 11700 kippeneieren 6.60—7.90 per 100300 eendeneieren 5.60—5.70 por 100, hennen 1.75, hanen 80 ct. per stuk, handel vlug. Eierenveiling E.O.B. (Hotel J. J. Nijssen) AanVocr 14500 eieren, 11000 kippeneieren 6.907.90, 3500 eendeneieren 6.306.70 per 100 stuks; kalkoeneieren 10 ets., hanen 75 —1.40 por stuk,kippen 2—2.80, konijnen 4.—5.50. Handel vlug. KATWIJK a.tl. RIJN. 1 Aug. Groenten- veiling. Due of York 0.90—1.10, id. drie lingen 0.50—0.70, eigenheimers 1.1.30 p. kist van 25 K.G. Peen per 100 bos 6.50— 9.10, Bloemkool I 21—30.30. Aanvoer 380 maal 25 KG. gr. aardapp., 50 lnaal 25 K.G. Drielingen. 6200 bos peen, 2800 bloemkool. ALPHEN a.d. RIJN. I Aug. Veiling. Spinazie 7.40—8.40, Tuinb. 6.40—7.—, Hee- renboorien 24—28, Snijboonen 24—27 per 100 K.G. Rabarber 15.Peen 79.Kro- icn 2.80—3.50, Andijvie 1.30—2.— per 100 bos. Kropsla 2.30—2.60 per 100 stuks. R0EL0FARENDSVEEN, 2 Aug. Groen- tenveiling. Suikermeloenen 21 cent en-Net- meloenen 42—63 cent per stuk; Snijboonen 2.152.45, Afwijkende 2.Snijboonen II 1.45, Snijboonen Stek 0.90—1.00; Princesscboonen 2.05—2.70, Princeeseboo- ncn zonder draad 2.75, Dubbele Stam 2.40—2,50, alles per 10 Kg.; Augurken3 Grof 2.45—2.60," Bommen 2.00—1.45 en Stippel 1.20—1.30, alles per 25 Kg. VEUR, l Aug. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 12.80, 2© soort 7.40, 3e soort 3.40, Stek 40 cent, Gele komkommers lc soort 6.50, 2e soort 3.90 3e soort 2.10, stek 40 cent; Kropsla 2.70 2e soort 1.40, Bloemkool 22.80, 2e soort 14.10, uitschot 1.90, Tomaten (mid.) 14.80, gr. ronde f 12.50, 2e soort 14.30, 3e soort 9.70, rijp 12.—;' Peen 4.90,^ Andijvie 2.30, Spinazie 6.80, Postelein 7.40, Rabarber 4. VEUR-LE IDS CHEN DAM, 1 Ang. Vrije veiling. Op de heden gehouden vrije veiling in café „Het Eiland" werden aangevoerd;' S716 Kippeneieren 6.657.40 en 317 Een deneieren 6.00—6.80 per 100 stuks; Kip pen 1.101.80, Hanen 0.751.70, Jonge Hanen 3090 cent, Duiven 15—25 cent, Ko nijnen 1.00—1.80 per stuk; Leidsche kaas 4050 cent en Zoete kaas Rijksmerk 5060 cent per pond. STOMPWIJK, 1 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd 6563 stuks. Kippeneieren 6.80 —7.95 en Eendeneieren 6.60—6.95 per 100 stuks. Kippeneieren f 6.20—7.40, Eendeneieren 5.406.SO per 100 stuks; Hanen 0.18 1.50, Kippen 0.751.10, Duiven 12 cent en Eenden 50—60 cent per stuk. TER AAR, 31 Juli. Veiling „Tuindersbe- lang". Snijboonen 2.252.55, Princesse- boonen 3.003.20 per 10 kg. Augurken;' lijn 10.7011.00, Fijn Basterd J 5.40— 5.80, Basterd 2.90—3.15, Grof 2.45—2.70 Komkommers 2.25, Stek 1.05 per 25 kg. NIEUWKOOP, 31 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd 1000 eieren. Kippeneioren 5.957.30 en Eendeneieren 5.005.20 per 100 stuks. Handel vlug. A LP HEN, 2 Aug. Kaas. Aangevoerd 54 partijen. Rijksmerk 5355, 2e soort 50 52, zware 57. Handel matig. VOORSCHOTEN, 1 Aug, Veiling V.P.V. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 59.35 Londen 12.071/2 New-York 2.4827/gj Parijs 9.74 Brussel 34.621/j Zwitserland 47.92 Milaan 40.91 Madrid 13.011/.» Oslo 66.421/g Kopenhagen 66.45 Stockholm. 66.57l/2 Wecnen 35.11 Praag 7.371/| BEURSOVERZICHT. Van gisteren. In de stagnatie ter beurze was heden weinig verandering gekomen, aangezien afwezigheid van affaire een der meest ken merkende verschijnselen was. Philips prijs houdend, doch weinig veranderd. Enka's iets hooger ingezet, waarna echter een klei ne inzinking plaats had. Rubbers' op den achtergrond en onder beurstijd vrijwel sta tionair. Tabakken verwaarloosd. Sumatra- soorten eerder iets lager. Voor Suikers vrij wel geen belangstelling. Olie stil. Kon. prijshoudend, doch niet noemenswaardig veranderd. Scheepv. verwaarloosd. Yam kees kalm.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3