SPORT. Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. NOODLANDING IN DE MODDER. Fransch vliegtuig daalt op opgespoten terrein. Passagiers noch piloot gewond. Gisterenavond tegen zes uur trokken de gedragingen van een vliegtuig van de Fransche Farman-luchtlijn bij bewoners van den Amstelveenscheweg nn bij het personeel van Schiphol zeer de aandacht. De bestuurder toch, die de machine, een ééninotorige Farman-Jabiru, piloteerde, was blijkbaar door het donkere regenachti ge weer de kluts eenigszins kwijtgeraakt en het was hem niet mogelijk het vlieg veld Schiphol te verkennen. Toen men dat daar begreep werden de lichten van den vuurtoren aangestoken en werden vuurpijlen en lichtkogels afgestoken, ten einde do aandacht van den zoekenden pi loot te trekken. Doch hierin slaagde men niet. Zooals een mug om een kaars vliegt, zoo cirkelde deze Franschman met zijn grooten eendekker over-de hoofdstad en boven het vliegveld. Eindelijk om bij half zeven gaf hij de pogingen blijkbaar op. Hij had in de trieste avondlucht een schijnbaar vlak en uitstekend terrein voor een nood landing gevonden. Dit terrein is ongeveer gelegen tusschen den nieuwen ringspoor- weg, den Amstelveenscheweg en de Nieu we Meer. Daar daalde het groote toestel en de bestuurder merkte pas, dat hij op een met modder opgespoten terrein terecht was gekomen, toen zijn onderstel, contact krijgende met den grond, golven modder opstuwde. Wat vooruit te voorzien was ge beurde. Door den remmenden invloed van het weeke veld ging de machine op haar kop staan. De passagiers vijf in getal werden als kegels door elkaar geworpen en kwamen er, behoudens enkele schramme tjes en builen, wondergoed af. Ook de pi loot Douge bleef gelukkig ongedeerd. Van de Farman-Jaribu werden het onderstel en de propeller beschadigd. Nauwelijks was het toestel met den staart in de lucht gaan staan, of van alle kanten kwamen hulpvaardigen toesnellen. Deze hulpvaardigheid leidde bij velen tot onaangenaamheden. Want verschillende personen, ook eenige politie-agenten zak ten gedeeltelijk in de modder weg. Des niettemin slaagden eenigen er in het vlieg tuig te bereiken. Daar konden zij zich over tuigen van het feit, dat niemand gewond was. Echter mochten de passagiers nog niet vertrekken, want de douane-formali teiten moesten eerst vervuld worden. Daar mede ging geruimen tijd verloren. Om halfaclit stonden de passagiers, zoo hoor den wij, nog in den neerstroomenden regen te wachten; een geduld, dat zeker wel door de douaniers op prijs gesteld mag worden. Do piloot verklaarde, dat de lucht zoo dik was, dat hij de lichten van Schiphol niet had kunnen waarnemen, doch het vuur van den Marathontoren daarvoor had aange zien. Nadat de douaneformaliteiten vervuld waren werden de inzittenden, o.w. zich ook de directeur der Cie Farman bevond, met hun bagage per auto naar de stad vervoerd Zij kwamen van Parijs, doch waren te Brussel bij de tusschenlanding overgestapt in de Jaribu. De Geneeskundige Dienst was ter plaat se nog met een autobrancard verschenen, doch behoefde gelukkig niet te helpen. Ook was dadelijk voldoende politie aanwezig om maatregelen te nemen. Het zal heel wat bezwaar opleveren het toestel, dat met den kop in de richting van den Amstelveenscheweg neerstreek en op 300 meter van den weg bleef steken, te demonteeren. Niettegenstaande het slechte weer ga ven veel Amsterdammers blijk van hun be langstelling. Luchtpost over den Oceaan. In. samenwerking met mail- stoom e r s. Do directie der Amerikaansche poste rijen maakt bekend, dat het gecombineerd vervoer van postpakken met vliegtuigen en schepen over den Atlantischen Oceaan zal beginnen met liet vertrek van de „Ile dc France'' op 8 Augustus a.s uit Havre en op 17 Augustus uit New York. Een wa tervliegtuig zal de. post van het schip mee voeren op zoodanigon afstand van de Amerikaansche resp. Frmsche kust, d*.t een bespoediging van 24 uur in de bestel ling zal worden bereikt Hulp voor mevrouw Hinchliffe. Lord Inchcape stelt een som beschikbaar. De kanselier van de schatkist heeft medegedeeld, dat. lord Inchcape, de vader van Miss Mackay, die indertijd bij een po ging samen met Hinchcliffe den Oceaan over te vliegen, is omgekomen, hem nog eens 10 duizend pond ter beschikking heeft gesteld, teneinde tegemoet te komen aan den nood van anderen, die geleden hebben door die ramp. De kanselier heeft de som aan een public trustee ter hand gesteld tot een desbetreffende regeling. Blijkbaar wil lord Inchcape aldus tegemoet komen aan de klachten van mevrouw Hinchcliffe (een Nederlandsche van geboorte), die, na den dood van haar man, mot haar twee kinde ren in kommervolle omstandigheden leef de van liefdadigheid. POSTDUIVEN. „Vooruit" (Hillegom). Zondag jl. hield de Hillegomsche Post- dui venhouders Vereeniging „Vooruit" een wedvlucht vanaf Hal (België), afst. 182 K.M. De loslating geschiedde te 8 uur voorm. Dé eerste en eereprijs werd gewon nen door den heer IV. Vreeken. De uitslag is als volgt: le W. Vreeken, geconstateerd te 10—20 2S uur voorm.; 2e Gebr. Houtzager; 3e, 4o, 5e, 12e en 16e P. Scholte; 6e, 10e en 14e P. J. v. d. Aar; 7e en 15e H. M. J. .Willem» se; Se A. J. "Weijers; 9e en 20e C. P. Weijers; lie W. Vreeken; 13e en 17e .T. Bekkers; ISe D. H. G. Langelcr; 19e P. van Berkcl. De uitslag van de op 14 Juli gehouden wedvlucht vanaf Bordeaux (Frankrijk) afst. 929 K.M. is: le prijs P. Scholte, geconsta teerd 15 Juli 35010 nam.; 2e L, Kraay; 3e H. van eKsteren; -Ie N. de Kuiper; 5e IV. Buschman; 6e Gebr. Houtzager; 7e P. Scholte. Gezien de slechte weersomstandigheden waaronder deze vlucht werd gehouden kan de vereeniging met dit succes zeer tevre den wezen. Voor deze vlucht waren 7 eereprijzen door liefhebbers beschikbaar gesteld. Zondag a.s. houdt bovengenoemde ver eeniging haar kampioensvlucht voor jonge duiven vanaf Soignies (België) afstand 203 K.M. Aan spanning zal het niet ont breken voor deze vlucht. „De Gevleugelde Vrienden" (Alphen). Wedvlucht vanaf Vilvoorde (België) af stand 135 K.M. De duiven werden gelost 7.50 uur met Z.W. wind en kwamen als volgt in hun hokken aan: 1. P. G. Borgers 93016, 2. Idem 9 33—23, 2. A. de Graaff 9—35—21, 4. A". Bergshoeff 93616; 5. A. van Eik 936 24, 6.- G. Thomassen 9—3647, 7. G. Ververs 9—37—43, 8. A. Bergshoeff 9—40—10, 9. A. de Graaff 94016, 10. P. G. Borgers 9 40:28, 11. A. de Graaff 9—40—31, 12. P. G. Borgers 940—47, 13. A. Bergshoeff 941 19, 14. A. de Graaff 94155, 15. G. Ver vers 9111, 16. A. van Eik 94320, 17. A. de Graaff 9—44—43, 18. G. Ververs 9— 4450, 19. A. Bergshoeff 945—24, 20, Gebr Mens 94557, 21. A. de Graaff 94752, 22. A. de Graaff idem, 23. G. Ververs 947 —58, 24. A. de He ij 9—48—1, 25. A. de Graaff 94811, 26. A. van Eik 94856 27. A. de Heij 94911, 28. G. Ververs 9 49—41, 29. P. G. Borgers 9—50—29. KATWIJK AAN DEN RIJN. Kringwedstrijd. Dinsdag dan had de aangekondigde Kringwedstrijd plaats der Burgerwachten uit Rijnl. Zuid en Rijnl. Noord, zijnde de Burgerwachten uit Voorschoten, Valken burg en Katwijk uit R. Zuid en Oegstgeest en Rijnsburg uit R. Noord. Stond het er 's morgens voor of de wedstrijd in „het water zou vallen" door den regen eu drei gende luchten, al spoedig klaarde het op en het werd mooi weer. Op den aangege ven tijd, n.m. te 2.30 uur waren dan ook al een groot aantal schutters aanwezig om bij de opening die door den Baljuw van Rijnl. Zuid, Burgemeester J. Schokking, zou geschieden, aanwezig te zijn. Op den aangegeven tijd dan nam Bur gemeester Schokking het woord en zeide gaarne aan de uitnoodiging om de wed strijd officieel te openen, gevolg te hebben willen geven. Te meer om dat thans bij het vieren van het 10-jarig bestaan der Bur gerwachten hieraan eenig feestelijk ca chet mag worden gegeven. Niet, zegt spr. dat ik hoop, dat de Burgerwachten tot in lengte van dagen zullen moeten blijven be staan. Spr. herinnert dan aan de moei lijke dagen uit 1918 toen een deel van de bevolking er op uit was om een omkeering te bewerken. Toen zagen velen in dat het gezag gesteund moest worden, als 't moest zelfs met de wapenen. Om niet verkeerd begrepen te worden, zegt spr., wil ik aan het reeds gezegde toevoegen dat ik het oogenblik zal zegenen als de bewaking van de goede orde weer geheel aan de gewone macht kan worden overgegeven. Zeker, er is verbetering ingetreden als roert het soms hier of daar wel eens. Het ver trouwen moet er weer zijn en daarom is het goed dat men nog waakzaam blijft en in dit licht, zegt spr., zie ik de Burger wachten. We hebben in de Burgerwacht iets waarvan we eigenlijk hopen dat het nooit gebruikt behoeft te worden. En als zoodanig is het niet gemakkelijk de acti viteit er in te houden.. Er is eerst wel wat verslapping seweest doch als 't noodig is zal blijken dat er voldoende mannen zijn die de macht steunen. En wat dan den wed strijd betreft. Het. punten maken in ver trouwen; ook hierdoor wordt de band ver sterken. Er is een» groote gehechtheid bij ons volk. Spr. zegt te hopen dat een op treden nooit noodig zal zijn, doch er zijn oogenblikken dat het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Men moet elkander ver trouwen ook hierdoor wordt de band ver sterkt. Spr. vertrouwt dat het werk, mede met den ijverigen secretaris v. d. Kring, den heer Schrassert Bert, zal worden voortge zet. Er wordt wel eens gevraagd of het leger dan niet goed genoeg is. Zeker, maar er zijn in het leger ook elementen die heb vertrouwen niet hebben. Met een opwek kend woord eindigde de Burgemeester zijn openingswoord. Vervolgens krijgt Kapitein Snijders het woord die in goedgekozen woorden de noodzakelijkheid der Burgerwacht aan toont en met lof getuigt van de activi teit der Burgerwachten uit den Kring Rijnland Zuid en Rijnland Noord, die als voorbeeld kunnen gesteld worden aan an deer kringen. De secretaris, die als 't ware de ziel is van de vereeniging, werkt al maanden lang aan de voorbereiding van dezen wedstrijd waarvoor door verschillen de autoriteiten en particulieren een onge- looovig getal medailles (52) is beschikbaar gesteld. Met een driewerf hoera op den secretaris eindigde Kapitein Snijders zijn rede. De commandant van Katwijk dankt den Burgemeester voor de bereidwilligheid om dezen wedstrijd te openen en voor de mooie woorden hier gesproken. Ook kapi tein Snijders wordt dank gezegd voor het gesprokene en dan neemt de wedstrijd een aanvang. Aan den Kringwedstrijd namen deel 16 vijftallen. Geschoten wordt op schijf Bur gerwacht, tijdvuur, 1 proefschot en daarna een serie van 6 schoten. Geschoten wordt io klasse B. en O. Vervolgens ia er een yrije-baanwcdstrijcl en een revolverbaan. Voor de vrije baan mag geschoten worden 2 series van drie schoten, idem voor de revolverbaan. Voor den Kringwedstrijd zijn 52 medailles be schikbaar benevens een 20-tal luxe prijzen, voor de vrije baan en revolverbaan geld prijzen, terwijl door Sergeant-kampwach ter G. Schouten een beker is beschikbaar gesteld voor den schutter, die in den korps- wedstrijd de meeste rozen behaald. Hier volgt de uitslag der wedstrijden: Uitslag korpswedstrijd, klasse B.: Rijns- burg 1ste vijftal no. 1 met 259 p., Voor schoten no. 2 met 258 punten, Oegstgeest no. 3 met 254 p., Rijnsburg 2e vijftal no. 4 met 249 p., Katwijk 1ste vijftal no 5 met 241 p., Rijnsburg 3de vijftal no. 6 met 2.40 p., Valkenburg no. 7 met 234 p., Katwijk 2de vijftal no. S met 233 p. Klasse Cê Rijnsburg 1ste vijftal no. 1 m. 232 p., Voorschoten 1ste vijftal no. 2 met 232 p. (na aftrek van 14 strafpunten) Rijns burg *2de vijftal no. 3 met 220 p., Valken burg no. 4 met 218 p., Katwijk 2de vijf tal no. 5 met 217 p. na aftrek van 2 strafp. Katwijk 2de vijftal no. 6 met 201 p., Voor schoten 2de vijftal no. 7 met 199., Oegst geest no. 8 met 173 punten. Als beste schutters kwamen in aanmer king voor een medaille en (of) luxe prijs no. 1 Yperlaan Voorschoten 57 p. max 60, no. 2 G. v. Drutcn Oegstgeest 56 p., no. 3 H. J. Grimbergen Rijnsburg 56 p., no. 4 RL. v. Mulligen te Voorschoten 55 p., no. 5. JZ. v. d. Gugten Rijnsburg 55 p., no. 6. Dr. Timmermans te Oestgeest 55 p. no. 9 L. van Egmond Voorschoten 54 p., no. 10 A. v. Egmond Hz: Voorschoten 54 punten no. 11 J. Bakker Oegstgeest 54 p., no. 12 Jac. Bloot Katwijk 54 p., no. 13 C. v. Kla veren Rijnsburg 53 p., no. 16 R. Varkevis- ser Katwijk 53 p., no. 17 G. v. Vliet Rijns burg 52 p. no. 18 J. Heijkoop Voorschoten 52 p., no. 19 Joh. Imthoorn Valkenburg 52 p., no. 20 J. Kromhout Rijnsburg 52 p. De rozenprijs behaalde de heer Yperlaan te Voorschoten met 3 rozen. Uitslag vrije baan. No .1 C. v. Klaveren Rijnsburg, no. 2 O. Haasnoot te Rijnsburg. no. 3 R. v. Mulligen Voorschoten, no. 4 C. v. Delft te Rijnsburg, no. 5 H. Ravensber- gen te Rijnsburg. Revolverbaan. No. 1 J. v. d. Aar te Oegstgeest, no. 2 J. v. d. Lubbe te Voor schoten, no. 3. Heijkoop te Voorschoten, 110. 4 A. Breedijk te Oegstgeest, no. 5 J. Yperlaan te Voorschoten. De beste korpsschutters ontvangen ieder een persoonlijke en een korps-me daille. Alvorens tot de uitreiking der medailles en prijzen over tc gaan werd door den commandant van Katwijk een woord van dank gebracht aam de rcgelingscommissie, benevens aan de commissie tot aankoop der prijzen en die voor de regeling der me dailles. Mede aan sergeant Schouten voor de hulp en steun steeds aan'de verschil lende Burgerwachten verstrekt. Doch be halve dat aan de schenkers der vele me dailles een extra, woord van dank gebracht moest worden, meende spr. namens het ge- heele bestuur en de rogelingscommissie de heer Schrassert Bert extra te moeten be danken voor de zeer vele werkzaamheden ten dienste der Kring als secretaris ver richt. Spr. meende niet le bout te spreken als hij zeide dat zonder de heer Sch. Bert van den wedstrijd niet veel zou zijn terecht gekomen. Het was de heer Sch. Bert die voornamelijk zorgde dat zoovele medailles waren geschonken om de eenvoudige re den dat alleen de heer Sch. Bert de ga ven bezit de menschen warm te maken voor de Burgerwacht. Een uitgebreide ad ministratie, waaraan dagen te voren ge werkt is, was van den heer Sch. Bert. Nie mand beter dan het dagelijks bestuur kan weten wat dit voor den Kring beteekent. Een driewerf hoera voor den secretaris wordt uitgebracht waarna tot uitreiking der vele medailles en prijzen wordt over gegaan. Het was intusschen 10 uur gewor den. Het was een mocie wedstrijd geweest begunstigd door mooi weer en een die de onderlinge band nog meer heeft versterkt. Belanghebbenden zij er op gewezen dat. op het terrein van den wedstrijd een nieuwe handschoen is gevonden. Inlichtingen te bekomen bij sergeant Schouten. LISSE. Bioembollendieven gesnapt. Door den Rijksveldwachter S. Boerema is gister nacht de hand gelegd op een paar arbei ders uit Hillegom, die hij betrapte op het feit, dat ze bezig waren bloembollen te ste len bij den bloembollenkweeker P. C. Ro- mijn alhier op diens tuin aan de „Spekke- laan'". Reeds hadden ze een viertal zak ken vol staan, een waarde vertegenwoordi gende van 200. Beiden werden achter slot en grendel gezet. NOORDWIJK. Vernieling. Bij een inwoner alhier werd ccn in diens tuin staande moerbe- ziënboom totaal vernield. Een onderzoek naar dc(n) dader(s) wordt door de politie ingesteld. Ondeugende knaap. Een 14-jarige jon gen uit 's-Hage afkomstig die naar Noord- wijk was komen loopen is op verzoek van de politie le s'-Hage door tusschenkomst van de politie alhier, weer aan de ouders, die in zeer groote ongerustheid verkeer den, teruggegeven. Rijkspostspaarbank. Aan het postkan toor Noordwijk en daaronder ressortee- rende wijkpostkantoren werd gedurende de maand Juli 1928 ingelegd 15693.43 en terugbetaald 4722.83. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt, het nummer 6408. Diefstal uit de weide. Bij de politie werd aangifte gedaan van vermissing van een koe uit de weide. Diefstal. De heer S., tijdelijk alhier verblijvende, heeft bij de politie aangifte gedaan van ontvreemding van een paar witte st.randschoenen tijdens het baden. De alhier tijdelijk vertoevende heer IV. heeft bij de politie aangifte gedaan, dat ten zijnen nadecle op het strand een paar zwarte schoenen cn een paar beige kousen zijn ontvreemd. Mej. H. alhier Leeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een por- temonnaie met inhoud. Onderzoek wordt ingesteld. Een kwade hond. D. de B. alhier, deed bij de politie aangifte, dat zijn zoon tje door een hond van een tweetal te Noordwijk aan Zee wonende dames zoo danig is gebeten dat hij zich onder dok ters behandeling inoest stellen. Door de politic zullen aiaoende maatregelen woe den getroffen. OEGSTGEEST. De winkelweek. Onder verwijzing naar de in dit nummer vo'orkomende adverten tie vestigen wij er de aandacht op, dat Za terdagavond de gelegenheid tot Let huren van stands in het tentoonstellingsgebouw of aan den etalage-wedstrijd onherroepelijk wordt gesloten. Het bestuur heeft besloten tot een be oordeeling van de étalages en van de stands door een vakkundige jury cn door het publiek, waarbij de diploma's komen aan de prijswinnende winkeliers en de prij zen aan het de prijswinnaars onder het publiek, die het dichtst bij de uitspraak der jury staan. NIEUW VENNEP. Vreemde vondst. Bij de Ned. Herv. school alhier staat een regenwaterpui:. Van uit de school is gelegenheid het waicr uit te putten. Door de werkster der school was geklaagd over den vreeselijken stank, die het water verspreidde. Er dreef iets boven aan het. water, hetwelk bij aama- king naar de diepte zonk. Door eenige per sonen is toen de politie er mede in kennis gesteld. Van Zondag- op Maandagnacht is de put leeggepompt onder toezicht, van de politie. IVat er toen gevonden is, kunnen we niet met zekerheid vermelden, 't II as een glibberige baggermassa; volgens de gesprekken moeten het overblijfselen zijn van het lijkje van een pas geboren kind, dat door misdadige handen in den put zou zijn geworpen. NOOTDORP. „Herwonnen Levenskracht". De ge houden speldjesdag op Zondag 29 Juli heeft opgebracht 99.00. Het bestuur van H. L. K. brengt een woord van dank aan de parochie voor de milde bijdragen en vooral aan de jonge dames, die haar me dewerking dit jaar weer hebben geschon ken. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De hoofdschotel van den aanvoer is op heden wel Gladiolussen, Pri- mulinussen en Godesia's. De prijzen zijn zeer goed. Betaald wordt thans: Asters in meerdere kleuren 0.450.55, Convili's 0.700.90, Centoria's 0.200.2S, Bos- godesia's 5.00—(3.00, Godesia gepeld o.701.00, Gladiolussen 0.500.75, extra soorten als L'immaculee 2.003.00, Margrieten 0.33—-0.42, Zinnia's 1.00 I.35, Scarbiosa 0.30—0.50, Mont bretia 0.650.75, Anjers 0.350.45. VEUR. GEMEENTERAAD. De waterleiding. De politic-sa larissen. Dinsdag kwam de raad der gemeente Veur in openbare vergadering bijeen.^ Voorzitter burgemeester W. Keijzer. Secretaris H. J. van Delft, aanwezig alle leden. De Voorz. opent de vergadering met ge bed, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn: Goedkeuring Ged. Sta ten van het Raadsbesluit tot öpname van kasgeld en goedkeuring af- en overschrijvin gen. Afwijzende beschikking Ged. Staten inzake kosten weg RijswijkDe Vink. De raming van ontvangsten en uitgaven 1929 der Gezondheidscommissie, etc. Op voorstel van B. en IV. worden alle stukken voor ken nisgeving aangenomen. B. en W. leggen den Raad over de ge meenterekening, dienst 1927, sluitende met een nadeclig saldo van 4390.45; in de commissie van onderzoek worden benoemd de heeren Borst, Raa_phorst en Schilper- oort, die hun benoeming aannemen. Voorstel inzadke IVaterleidinglontract met de Stichting „De Tien Gemeenten". De Voorz. zegt, dat hij verschillende ma len met Prof. Visser heeft geconfereerd, doch dat do Prof. bij een dezer conferenties heeft verklaard dat als de Raad van l eur het verzoek zou doen bij de Tien Gemeenten om het contract voor den duur van 30 jaar af te kunnen sluiten, hij het advies aan de Tien Gemeenten zou geven dit verzoek niet in te willigen; dit in verband met de af schrijvingen op de buizen etc., en omdat men Veur toch reeds in zeer veel is ten goede gekomen, doch men kan nu niet verder gaan. B. en IV. stellen voor het contract voor den duur van 58 jaar aan te gaan, daar de waterleiding er toch komen moet. De heer de Koning kan de menschen daar niet best begrijpen, daar telkens is beloofd, dat den Raad een lijst der aanslui tingen, etc. zou ontvangen, doch een en ander is nog niet geschied; hij kan begrij pen, waarom men aan 58 jaar vasthoudt cn voor Veur in deze geen uitzondering maakt, doch waarom wordt een en ander niet schriftelijk gegeven met redenen om kleed. Spr. is niet voor mondelinge afspraken en eischt. dat men schriftelijk opgeeft, wat per woning moet worden betaald en wil een schriftelijk advies. De Voorz. antwoordt nader den heer de Koning en zegt te zullen zorgen, dat hij zoo spoedig mogelijk den bedoelden lijst ont vangt. De heer Raaphorst merkt op, dat in de vorige vergadering dc voorzitter heeft ge zegd. dat de Raad zich niet aan de 5S jaar behoefde vast te houden, doch thans blijkt, dat dit wel het geval is; daarom zou hij gaarne weten, waarom de voorzitter dit heeft gezegd; ook heeft hij gehoord, dat in andere aangesloten gemeenten geen ver plichte aansluiting is. De Voorz. antwoordt, dat dit wel het ge val is, doch in anderen zin en licht dit na der toe; wat betreft den 58-jarigen duur van heb contract, merkt de Voorz. op. dat hij uit indertijd gehouden besprekingen LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Juli tot en met Zondag 5 Aug. waar genomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Rapenburg 12, tel. 594. meende te mogen opmaken, dat men zich hieraan niet zcu houden, doch dit is nu niet het geval, hij heeft dit echter niet als zijn vaste meening te kennen gegeven. De heer Schilperoort sluit zich aan bij de woorden van den heer de Koning en wil spoed achter de zaak zetten; hij merkt op, dat de buizen al bijna liggen en dat men ïiu nog over het contract zit te pTaten, De heer de Koning blijft bij zijn mee- ning, dat te veel mondeling is behandeld en wil alsnog een schriftelijk advies. De heer Raaphorst bespreekt nog de verplichte aansluiting; hij is bang, als men voor 58 jaar contracteert, men dan vast zit en men er dan niets meer aan doen kan, wanneer de tarieven niet lager worden; hij vraagt, of de raad niet een voorstel kan doen, dat, als binnen de 30 jaar de tarieven lager zijn, men het contract dan zal aan nemen. Weth. van Heiningen merkt op, dat, als over 30 jaar de tarieven nog niet lager zijn, Veur dan wel heelemaal weg zal zijn; hij ziet in het geheel geen bezwaar het con tract voor 58 jaar af te sluiten. De Voorz. antwoordt de verschillende heeren en zet een en ander nog duidelijk uiteen, waarop de heer Borst opmerkt, dat het pleit voor de stichting „De Tien Ge meenten", dat. zij den 5S-jarigen duur van het contract voor elke gemeente hetzelfde doen zijn en niet voor den eene gemeente deze en voor de andere gemeente geen contractduur bepalen; dit moet vertrouwen geven in de Tien Gemeenten en ook in het contract. De voorz. brengt dan het voorstel van B, en IV. in stemming, welk voorstel met al- gemeene stemmen wordt aangenomen. Bij het punt kohier Bedrijfsbelasting 1928 merkt dc heer de Koning op, dat deze belasting slechts één persoon betreft en dat hij dit onbillijk vindt; daarom wil hij de bedrijfsbelasting maar afschaffen; hij geeft B. en IV. in overweging bij de vast stelling der Begrooting deze belasting te schrappen en met een voorstel dienaan gaande te komen. De voorz. zegt toe, dat B. en W. deze zaak in overweging zullen nemen, waarna het kohier Bedrijfsbelasting 1928 z. h. s. wordt vastgesteld. Bij het adres Ned. R.-K. Politiebond St. Michael (Veur en Omstreken) houdende herziening jaarwedde veldwachter, stellen B. en IV. voor, dat zij in een volgende vergadering met uitgewerkte voorstellen zullen komen inzake herziening jaarwedde politie, welk voorstel z.h.s. wordt goedge keurd. De rekening Gezondheidscommissie, dienst 1927 wordt eveneens z.h.p. goedge keurd. Hierna sluiting. VOORSCHOTEN. Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aengenent. Ter gelegenheid van de algemeene ver gadering der Eerw. Zusters Dominicanes sen, welke Z.D.H. in het Moederhuis te Voorschoten bijwoonde, heeft Mgr. Aenge nent een bezoek gebracht ten huize van den Zeereerw. Heer M. A. Thompson en diens hoogbejaarde moeder aldaar. Z. D. H. werd bij dit bezoek vergezeld door den Zeereerw. Heer Th. M. P. Bek kers, rector van het Moederhuis. Vermist. Bij de politie wex*d door den heer H. aangifte gedaan van het vermissen van drie konijnen, één zwarte cn twee grij ze konijnen. Hij, die eenige inlichtingen kan geven, wordt verzocht zich aan te mel den bij de politie. Geboren: Cornelia Maria d. van' C. W. van Stein en A. G. Hoogevcen Theo- dorus Gerardus z. van G. van der Hulst en P. C. Heemskerk. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. In de gisteren gehouden raadsvergade ring werd gunstig beschikt, op een verzoek van de Kon. Wilhelmina Vereeniging om een subsidie uit de gemeentekas van 300, beschikbaarstelling van lokaliteiten eii wegen voor den op 5 Sept. a.s. te hou den historischen optocht en om de genoo- digden ten gemeentehuize officieel te ont vangen. Voor dit laatste werd een crediefc van 300 toegestaan. Afgewezen wordt ccn verzoek van de Evang. Luth. Gemeente te 's-Gravenhage, om op een terrein tusschen Stoeplaan en Oud-IVassenaarschen weg een stichting voor ouden van dagen te mogen oprich ten. Besloten werd tot uitbreiding van het politiekorps met 4 agenten en tot aankoop van een auto voor de politie en een cre- diet toegestaan voor bouw van een auto stalling. Morgen geven wij een uitvoerig verslag. ALPHEN AAN DEN RIJN. Personalia. Mej. M. H. Gesman al hier is ie Rotterdam geslaagd voor liep examen nuttige handwerken. Feest vanavond. Bij gelegenheid van den 70sten verjaardag van H.M. de Konin gin-Moeder zal hedenavond bij goed weer de muziekvereeniging „Arti et Religioni" een muzikale, rondgang maken door deze gemeente, terwiji door de muziekkorpsen „Leo XIII" en „Crescendo" een feestcon- cert zal gegeven worden in de muziektent aan de Stationstraat. Ongewenscht bezoek. Een toe vaa den landbouwer de IV. bracht gisteren eert bezoek aan den moestuin van den groen- tenhandelaar H. en richtte da&r groot® schade aan; wie zal dat nu betalen? Concert. De Harmonievereeniging „Leo XIII" gaf gisteravond in het Patro-

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2