barometer. Uit de Rijnstreek. STADSNIEUWS. Letteren en Kunst Marktberichten. telegrafisch weerbericht naar waarnemingen verricht in den van 31 Juli 192», medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste Barometerst.: 763.0 te Zürich en Laagste Barometerst.: 747.4 te Andaenes. Verwachting tot den avond van 1 Aug.: Matige tot zwakke Zuid-Westelijke tot Noord-Westelijke wind, betrokken tot zwaar bewolkt, later opklarend. Aanvan kelijk waarschijnlijk regenbuien, iets koe- Ier. LUCHTTEMPERATUUR 16.5 gr. C. WATERTEMPERATUUR: „De Zijl": 7 uur 19.5 en 12 uur 20 gr. C. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 22 gr. en 12 uur 22 gr. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a.: Van Dinsdagnamiddag 9.22 uur tot "Woensdagmorgen 4.50 uur. het vereenigingsleven en wijst ook op de goede zijde, die deze heeft als' het in goede banen geleid wordt. Het leven is zoo ge heel anders als ongeveer 50 jaar terug. De wet op de vereenigingen is van 1850, waar uit blijkt dat men toen al behoefte gevoel- de hieraan. En steeds meer doet zich dit gelden. Het zou spr. b.v. niet verwonderen als rekening gehouden zou moeten worden met de verdeeling der avonden voor de verschillende vereenigingen. Vooral voor de jeugd is het een feit van groote beteekenis. Spr. schildert de jeugd., als aantrekkelijk, zonder zorgen, de jeugd, die altijd iets inspireerends heeft, - doch wijst er op dat er ook wel eens iets aan ontbreekt en wijst er tevens op, dat er re kening moet worden gehouden met de rij pere en de vroegrijpe jeugd waaraan voor al rechte leiding moet worden gegeven. Doch vooral moet niet vergeten worden, dat de beste plaats, ook voor de jeugd, is, het gezin, de woning. Wel zal daar soms niet de afwisseling zijn als in een vereni gingsgebouw, doch vergeet vooral niet liet vereenigingsgebouw van Vader en Moeder. Het is de gemeenteraad niet onverschillig waar de jeugd vertoeft. Veelzijdige ontwik keling wordt in dezen tijd gevorderd. Als zoodanig zegt spr. ook de burgerlijke ge meente te kunnen gelukwenschen met dit gebouw en vertrouwt dat dit zal ten goede komen aan de jeugd van Katwijk. Spr. zegt te meenen dat het van Pastoor Spoorman een goede gedachte geweest is en hij hier van geen spijt zal hebben en dat, als dit geslacht zal zijn heengegaan het nage slacht er de profijten van zal mogen heb ben. Spr. verklaart hiermede'het gebouw geopend. (Applaus). Nadab het Zangkoor een „Domine Sal- vum fac" gezongen heeft, wordt gepau zeerd en de thee aangeboden. Tevens wor den de aanwezigen op de gevoelige plaat vereeuwigd. Hierna nog een nummer van het Zang koor waarna Pastoor Spoorman een woord van dank brengt aan allen, doch vooral aan den Burgemeester, die hierbij mede zijn inzichten betreffende het jeugdwerk heeft laten hooren. En spr. doet het genoegen dat hij het met den Burgemeester roerend eens is. Want juist het gezinsleven is het ideaal van het vereenigingsleven. De omstandig heden des tijds doen hier echter soms schade aan. Er kunnen omstandigheden zijn dat men zich in het gezin niet geheel meer thuis voelt en laat men vooral dan naar mij komen. Dan kunnen in het ver eenigingsgebouw brave kinderen, flinke va ders en echte huismoeders gevormd wor den. Dat is een van de moeilijkheden van een patronaat op een dorp. In de stad gaat men de straat op, naar de bioscoop, op een dorp blijft men, Goddank meer bij Vader en Moeder. En dan moet men de juiste maatstaf kennen om te weten wat men moet, kan en mag doen voor do jeugd. Het doet Z.Eerw. dan ook genoegen dat de Burgemeester juist in zijn kaart gespeeld heeft. De jeugd zou misschien denken dat nu de deuren wijd open gezet worden doch daar moet eerst eens over nagedacht wor den. Spr. wijst nog op de gevaren, die op een dorp niet verder gaan dan de gevaren van een dorp doch gaat men het dorp ver laten en komt men in het openbare leven, dan moet men zijn mannen uit een stuk en aan de vorming hiervan kan in een Pa tronaat ontzaggelijk veel worden gedaan. Z Ecrw. dankt nog het gemeentebestuur, welks volle sympathie en medewerking al tijd is ondervonden. Spr. hoopt aan'den Burgemeester tc kunnen toonen, dat de parochianen tot zijn beste burgers behoo- ren. Dan dankt Z.Eerw. nog de parochianen ioor hunne medewerking, den architect en aannemer voor de keurige uitvoering en prettige samenwerking ook met de arbei ders die aan liet gebouw werkten. De avond is intusschen^ gezellig geworden, zegt Z.Eerw„ gezelligheid kent geen tijd. Gezel ligheid is het groote middel om alles tot elkander to brengen, tot het groote gezin, waartoe we allen behooren en waarvan God de Vader, het hoofd, iv. Hiermede was de plechtigheid afgeloo- pen. Bloembollenveiling. Zaterdag 1.1. hield de Veilingver. Bloerab.teelt haar tweede veiling van leverbare bloembollen. Aange voerd waren 600 manden bollen. Er was flinke kooplust en er werden beste prij zen betaald. Culinnan 4.50—4.70, Flamingo 4.1.30, Prosperity 3.60—3.80, Rose la Rei ne 3.60—3.80, Witte Valk 3.70—3.90, La Reine 1.502.La Reine Max 3.203.50, Mon Tresor 8.8.50, Ophir d or 6.206.40, Gele Prins 4.70—5—, Chrysolora 5—5.40, Scarlet due 2.402.70, Witte due Max 1.60 2.10, Rose due 3.503.70, Prins v. Oos tenrijk 2.402.80, Fred. Moore 3.403.60, Roi Cramoisie 1.90—2.10, Cram. Brill. 1.40 —1.60, Coul. Cardinal 44.30, Rose Gris de lin 22.20, Venn. Brillant 4.301.50, Pink Beauty 13—13.80, Theeroos 2.60—2.80 Murillo 1.602.40, Titiaan 6.406.60, Salva- tor Rosa 4.404.60, Couronne d'or 5.50 6.Vuurbaak 4.504.80, Darwinnen Pride of Harlem1.201.40, Baron de la Tonnaye 1.201.40. Prof. Rauwenhoff 1.501.70. Vol gende week Zaterdag 4 Aug. 3de veilino. Boll end i efstal. De vorige week is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van 1 H.L. bloembollen ten nadeele van A. H. aan dén Yalkenburgschen weg. Door de politie werd een onderzoek ingesteld, doch van de dader(s) geen spoor. Wel zijn er aanwijzingen, die ernstige vermoedens ge ven. V/ASSENAAR. Ongelukken. In den nacht van Zater dag op Zondag omstreeks half vier zijn nabij Den Deijl twee auto's, een Chevro let en een Ford met groote kracht tegen elkaar gebotst. In de eene auto zaten een aantal hengelaars, waarvan een viertal verwondingen bekwam. De beide wagens waren zoo goed als vernield. Ten slotte ontstond tusschen-den bestuurder van de eene auto en de hengelaars van een derde auto een handgemeen, dat door de politie moest worden beslecht. Zondagavond is de bakker van den B. van hier, bij het oversteken van den Rijksstraatweg door een passeerende auto gegrepen. B. liep verschillende min of meer ernstige verwondingen op en moest per ziekenauto, na voorloopig verbonden te zijn, naar een ziekenhuis worden over gebracht. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ernstige val. Zondagavond omstreeks 10 uur is mej. A. D., onderwijzeres aan de R.K. school, Zwaantje Rijndijk, toen zij van een bezoek alhier naar huis reed, in de Emmalaan van haar rijwiel gevallen. Mej. D. bleef bewusteloos op straat liggen en werd bin nengedragen ten huize van H. aldaar. De ontboden geneesheer constateerde bij het meisje een ernstige schedelbreuk. Haar toestand was van dien aard dat zij nog denzelfden avond van het H. Oliesel is voorzien. Gevaarlijk spel. Gistermiddag liepen een tweetal kinderen op de Stationsstraat achter de vrachtauto van de fa. S. "Een hunner kwam daarbij te vallen en werd met een bloedend hoofd opgenomen en naar huis gebracht. Gered. De dienstbode van den heer A. in de Prins Hendrikstraat stond Zon dagmiddag met diens dochtertje langs den Rijn. Toen het meisje haar eensklaps een duw gaf viel zij in den Rijn. Op het hulp geroep van wandelaars aan de overzijde kwam de heer A. toeloopen, waarop deze, door le water te springen, met veel moei te er in slaagde de dienstbode te redden. BOSKOOP. Personalia. Te Rotterdam slaagde voor het examen Practijk leeraar Ned. Handels correspondentie der Ver. voor Taalkundig Handelsonderwijs, de heer G. H. Schaap, directeur der Handelsavondschool alhier. Voor het examen Handenarbeid (di ploma A) is geslaagd mej. A. J. van Bou- wenclal. Bloemenhandel. De bloemenhandel was in de afgeloopen week flauwtjes. De re den is wel, dat er thans voor de export ook weinig wordt gekocht, en, zooals we reeds eerder schreven, de vacan tie tijd. De le kwaliteit rozen brachten nog een behoor lijk prijsje op. Van de overige soorten ech ter kwamen er heel wat bosjes onder de tafel terecht. De prijzen waren als' volgt: Ophelia 2732 cent, Golden Ophelia 28 36 ct., Marcel Rouyer 3065 ct., Hadley 40 75 ct., Cl. Pernet 4796 ct.. Columbia 27 56 ct., Butterfly 2661 ct., Mac Keiler 40. 75 ct., Wilhelm Kordes 5495 ct., Rosa- landia 2743 ct., Polyantharozen 2741 ct. Diversen per bos. Dahlia's gr. bl. 3034 ct Gladiolen 1629 ct., Lathyrus 611 ct., An jers 2835 ct., Phlox 618 ct. BODEGRAVEN. Bezoek minister Kan. Vanmorgen om 8.30 uur precies arri-. veerde hier per auto uit Leiden Zijne Excellentie Minister Kan, in gezelschap van den zuivelconsulent den heer Huis man. De minister bezichtigde de markt en het nieuwe beursgebouw en daarna 2 kaaspakhuizen (n.l. van de heeren v. d. Giezen en Baars) en 2 boerderijen (n.l. van. de heeren W. Boer en Hoogendoorn). De minister werd rondgeleid door den burgemeester dezer gemeente en door de heeren W. F. Brunt en W. Boer, bestuurs leden Holl. M. v. L. Per auto is de minister vervolgens naar de Recuwijksche Plassen vertrokken. Personalia. Voor het examen En- gelsch L.O. is geslaagd de heer G. Kra- HAZERSW0UDE. Koninginnefeest. De Wilhelm ma ver- eeniging komt dit jaar met een flink pro gramma. Bij de feesten die zij organi seert op 5 September a.s. zal de bekende luchtvaarder v. Pottum opstijgen op het feestterrein in den namiddag. LEIDERDORP. De dorpsklok. Was vroeger het mooie torentje der N.-H. Kerk nog slechts voorzien van een enkele uurwijzer, het kerkbestuur ging met haar tijd mede en droeg den heer J. J. v. d. Bosch, toren- uurwerkmaker te Rijswijk, op heb plaatsen enz. van dubbele wijzers, zood&t men nu uitstekend den lijd kan aflezen. NIEUWVEEN. Bazar. Zaterdagavond werd de bazar, gehouden ten bate van het Tubcrculose- fonds alhier, gesloten. Het bestuur mocht zich in het buitengewone resultaat ver heugen, dat alles verkocht was. De bruto opbrengst is ruim ƒ800. EEN ONVERKLAARBAAR VERZUIM. Woensdag 8 Augustus zal Aartshertog Albrecht van Hongarije met een Hongaar- sche deputatie Leiden bezoeken. Omtrent dit bezoek plaatsten we jl. Za terdag het volgende ons toegezonden be richt: Te kwart voor drie vindt een sa menkomst plaats in den Foyer der Stadsgehoorzaal. Het Leidsch Hon- gaarsch Comité heeft tot deze samen komst de voormalige en tegenwoordi ge pleegouders uit Leiden en omge ving van de door dit Comité geplaat ste Hongaarselie kinderen uitgenoo- digd: de Aartshertog zal dan den dank der Hongaarsche natie overbrengen aan de Hollandsche pleegouders voor de goede zorgen, door hen aan zoo vele Hongaarsche kinderen besteed. Als men nu weet, dat er hier ter stede bestaat een R. K. Huisvestingscomité, door wier bemiddeling honderden katholieke buitenlandsche kinderen zeer vele ook uit Hongarije bij Katholieke pleegouders zijn geplaatst; dat dit comité bestaan heeft en gewerkt van den eersten dag af, dat kinde ren, en ouderen, uit het buitenland hier een onderdak moest worden verschaft; dat er tusschen dit comité en het „Leidsch Hongaarsch Comité'' steeds sa menwerking heeft bestaan; dan is er moeilijk een verontschuldiging te vinden voor het feit, dat men ten eencn- male verzuimd heeft het Katholieke Co mité te erkennen. „Het Schild". Het apologetisch tijdschrift „Het Schild" geeft in zijn August us-aflevering een uit stekende reproductie van een zéér fraaie photo van Z.D.H. Mgr. 'J'. D. J. Aengenent. Deze reproductie is een andere dan dat in de bladen heeft gestaan is ook van „Ars Catholica". De photo is eveneens ge maakt door mevr. T. ArensTepe. In deze aflevering is ook opgenomen het vervolg-artikel van Z.LbH. over Geloof en Wetenschap. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. GEMEENTERAAD VAN LEIDEN. Voorzitter de loco-burgemeester, wet houder Reimcringer. Afwezig met kennisgeving de heeren v. Eek, Meynen. Bosman, Verwey, Goslinga, v. Es, v. Rosmalen en mevr. Braggaar-de Does. Onder de ingekomen stukken bevindt zich o.a. een verzoek van den heer H. J. Planjcr om ontslag als lid van het Bur gerlijk Armbestuur, welk verzoek in han den van B. en W. wordt gesteld cm prae- advies. Verder is er een verzoek van den heer Bijleveld, om niet in te gaan op het voor stel van B. en W. tot onbewoonbaar-ver klaring van het perceel Utrechtsche Jaag pad no. 39, welk verzoek behandeld zal worden bij punt II. Daarna wordt overgegaan tot behande ling der agenda. lo. Benoeming van een leeraar in de oude telen aan het Gymnasium. Benoemd wordt de heer drs. A. J. Kos ter, alhier. 2o. Benoeming van een leerares (leeraar) in de plant- en dierkunde aan het Gymna sium. Benoemd wordt mej. dr. C. B. Bakker, alhier (I stem was uitgebracht op den heer drs. C. iT. J. v. d. Maas te Breda) 3o. Benoeming van eene leerares in ge schiedenis aan de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. Benoemd wordt mej. L. Warnsinck te Hilversum. '4o. Benoeming van negen leden van do Commissie tot wering van Schoolver zuim. De aftredende leden worden herbe noemd, behalve de heer Herfst, voor wien benoemd wordt de heer C. Mulder. 5o. Praeadvies op het verzoek van Mej. H. M. Poelman, om eervol ontslag als on derwijzeres aan de Meisjes opleidingsschool voor U.L.O. aan de Boommarkt. Goedgekeurd. Go. Praeadvies op het verzoek van me vrouw M. A. van Genderende Veer, om ontslag als Regentes van het H. G. of Ar me Wees en Kinderhuis. Goedgekeurd. 7o. Voorstel tot overneming in eigen dom en onderhoud bij de gemeente van: a. eenige strookjes grond aan den Haarlemmerweg nabij de Jan Lievenstraat en de Gabriel Metzustraat; b. een strookje grond aan de Waldeck Pyrmontstraat, Sectie K, No. 3706 ged.; c. een strookje grond aan de Stations weg, Sectie L, No. 655 ged. d. een strookje grond aan de G'rone- steinkade, Sectie M- No. 2388 ged. Goedgekeurd. 8a. Voorstel om te besluiten tot het indienen van bezwaren tegen een drietal aanslagen in de plaatselijke inkomsten belasting in andere gemeenten. Goedgekeurd. 9a. Begroeiing, dienst 1929, van den Keuringsdienst van Waren in het district Leiden. Goedgekeurd. 10. Voorstel tot het geven van namen aan eenige straten. Aangenomen. Mevr. v. Itallie—v. Embden Tweede Kamer-lid. Mevr. Ilendrika Wilhelmina Bernardina van Italliev. Embden, die benoemd is tot lid van de Tweede Kamer, is gehuwd mot. prof. L. van Itallie, hoogleeraar in de Art- senijbereidkunde alhier. Zij werd 22 Oct. 1870 te Amstordam geboren. In haar jeugd legde zij zich vooral toe op kunst cn lite ratuur. Toen de Vrouwenbeweging opkwam, begaf zij zich ook op het terrein van do po litiek en werd zij een der voor vecht stère van de Vrouwenbeweging. Verscheidene jaren was zij lid van het hoofdbestuur van de Vereen, voor Vrou wenkiesrecht. Van Sopt. 1921 tot Sopt. 1927 in welk laatste jaar zij niet werd herkozen, was zij lid van den Leidschen gemeenteraad Voorts is zij lid van do Prov. Staten van Zuid-Holland, en tot. voor eenige jaren was zij voorzitster van de afd. Leiden van don Vrijzinnig-Democrat.ischen Bond. BINNENLAND. De mijnramp te Heerlen. De begrafenis van het laatste slachtoffer. Vit Roermond wordt gemeld: Hedenmorgen had onder overgroot® be langstelling de uitvaartdienst plaats en daarna de begrafenis van het laatst gevon den slachtoffer van dc mijnramp in de staatsmijn „Hendrik", den houwer Cam pers. Achter den lijkwagen liepen tal van mijnwerkers; allen droegen kransen. Ook eenige opzichters en ingenieurs van de staatsmijnen liepen in den stoet. Aan het graf werd het woord gevoerd door ir. Roe- la nt namens den Minister van Waterstaat cn de directie der Staatsmijn „Hendrik". Voorts werd nog het. woord gevoerd door een lid van de Arbeidscommissie. De noodlottige aanrijding bij Amersfoort. Hot slachtoffer o verled en. De 18-jarige de Gr., die gisteren bij de aanrijding op den Utrechtschen weg bij Amersfoort aangereden werd, en daardoor een zware hersenschudding bekwam, is hedenmorgen overleden. Overreden en gedood. De vierjarige F. Besoyen uit de Bruin- straat te Rotterdam is daar door een luxe auto aangereden, toen hij achteruit den rijweg opliep en daarbij kwam te vallen. Het kind was vrijwel onmiddellijk dood. Arbeider doodgedrukt. Uit Maastricht wordt gemeldEven over de grens geraakte de 52-jarige arbeider P. O., gehuwd cn vader van 8 kinderen tus schen de buffels van twee geladen waggons bekneld. Zijn borstkas werd ingedrukt. Hij was op slag dood. Noodlottig ongeluk. Een 8-jarige jongen kreeg bij het voet ballen in tuindorp Nieuwendam te Amster dam een bal tegen den buik, waardoor hij bewusteloos geraakte. Een dokter consta teerde den dood. Boerderij door den bliksem getroffen. Uit Veldhoven wordt gemeld: Gisterenmiddag omstreeks twaalf uur is een groote boerderij in het gehucht, Oerle tijdens een hevig onweer door den bliksem getroffen. De boerderij stond onmiddellijk in lichte laaie. Niets kon worden gered. Do totale inboedel, benevens de geheele hooi- voorraad werd een prooi der vlammen. Elf varkens en elf schapen kwamen in de vlam men om. De bewoners, de familie Oliesla gers, konden zich bijtijds redden. De scha de is door lage verzekering gedekt. Mooie gift. Door mej. v. Weel, te 's Gravenhage, is aan het Dorus Rijkersfonds een gift van 100.000 gulden nagelaten. 3UITENLAND. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK TE NEW YORK. Een trein getelescopeerd. 46 meest zwaar gebonden. NEW YORK, 30 Juli. (V.D.). Op den New Yorkschen luchtspoorweg heeft een zeer ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij niet minder dan 46 personen meercndeels zwaar gewond werden. Tengevolge van kortsluiting bleef een trein in het duister staan. Een andere trein liep op den eerste in, waarbij 3 wagons getelescopeerd wer den. Onder tic inzittenden, in hoofdzaak pleizierreizigers, ontstond een wilde pa niek. Motorboot bij de Noorsche kust gezonken. Negen personen verdronken. OSLO, 30 Juli. (V.D.). Aan de Noorsche kust is Zondag een motorboot, waarin zich 10 personen bevonden, gezonken. Slechts 1 man kon gered worden. De overige negen personen verdronken. Twoe Duitschers in de Rhóne verdronken. BERLIJN, 28 Juli. (Y.D.). De „Berliner Zeitung" meldt uit St. Maurice, dat. aldaar Vrijdag op de Rhóne een boot is omgesla gen. Do beide inzittenden verdwenen in de hooggaande golven. Naar uit de in de rug zakken van de slachtoffers gevonden pas sen bleek, had men hier Le doen met twee Duitsche touristen. Buiktyphus te Weenen. BERLIJN, 30 Juli. (V.D.). Naar thans uit Weenen bericht wordt, zijn eenige we ken geleden verschillende personen na het gebruik van melk door buiktyphus aange tast. Negen personen zijn gestorven. Nader wordt gemeld, dat het aantal ty- phus-gevallen 70 bedraagt. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. Trianon: Goedgekeurd. LEIDEN, 31 Juli. Vette Varkens. Aan gevoerd 304 stuks. 377 zwaar 6365 cent en 17 licht 60—62 cent per Kg. lowend gewicht Handel matig. ROTTERDAM, 31 Juli. Vee., Aanvocr- 198 paarden, 41 veulens, 929 inagoro runde ren, 704 vet^e runderen, 310 nuchtere kal veren, 218 vette kalveren, 244 schapen of lamineren, 92 biggen, 3 bokken of geiten, 1 ezel, 180 graskalvoren, 19 ovorloopcrs. Prijzen per half Kg.: koeien 5154, 4517 en 3236 cent; 09»en 50—51, 1140 en Tl cent, stieren 41146, 40 en 30 cent, kalve ren 70—75, 60—62.5 en 50—55 cent, kalf- kocien 200—410, melkkoeien 200420, stieren 410—510, pinken 100—150, vaar zen 160—225, werkpaarden 200300, slachtpaarden100170, hitten 120175 veulens 75120, fokkalvcren 7075, biggen 814, overloopers 1630, slacht kalveren 1620, biggen per week 1.30— 1.90, graskalveren 3070. Graskalveren flauwe handel, prijshou dend. Koeien en Ossen tamelijk vlugge handel, ruim prijshoudend. Stieren iets betere handel, prijzen van vorige week. Vette Kalveren redelijko handel, prijzen van gisteren konden gemakkelijk bedon gen worden. Melk- en Kalfkoeion, sleepeu- de handel, prijzen vrijwel stationair. Paar den gedrukte handel, nauwelijks prijshou dend. Nuchtere fok- en slachtkalvoren zeer vlugge handel, hoogere prijzen. Biggen stugge handel, oude prijzen. Overloopers kalme handel, prijzen stationair. BODEGRAVEN, 31 Juli. Kaas. 499 partijen, waarvan 473 met R.M., totaal 22142 stuks, wegende 177136 K.G. lo soort 54—57, 2e soort 48—52, zwaardere 60 zonder R.M. f 45—50. Handel matig. R0EL0FARENDSVEEN, 31 Juli. Groen- tenveiling. Meloenen 38—66 cent per stuk; Knijboonen 2.352.45, Afwijkend 2.00, Stek 1.101.20, Priucesscboonen 3.10— 3.20, zonder draad 3.303.40, Dubbelo Stam 2.85, Witte Pronkboonen 1.10, Bonto pronkboonen 80 cent, «Hes per 10 Kilo; Grof 2.052.75, bommen 1.80— 2.05, en Stippel 1.001.15 por 25 kg. Z0ETERW0UDE, 31 Juli. Veiling „Ik leer nog". Aangevoerd 3G53 eieren. Kippen eieren 6.407.10, Kuikencieren 5.50 en Eendeneieren 5.806.30 per 100 stuks; Kippen 0.701.05, Hanen 2695 cent, Eenden <50 cent, Konijnen 0.55—1.per Rtuk. ALPHEN a. d. RIJN, 30 Juli. Groenten- veiling. Per 100 Kg.: Heerenbooncn 29 31, Snijboonen 27—34, Augurken Bommen f 8.Per 100 bos: Rabnrbcr 2221, Peen 7.709.10, Kroten 31.50. Per 100 stuks: Kropsla 2.503.30, Bloemkool II 68.30. HAZERSW0UDE, 30 Juli. Eierenveiling 9756 Kippeneieren 5.50—7.05 en Eenden eieren 4.50—5.60 per 100 stuks. BOSKOOP, 30 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stukst Ophelia 30— 31 cent, Golden Ophelia 30—39 cent, Mar cel Rouyer 65 cent, Hadley 4969 cent, CL Pernet 6272 cent, Columbia 4053 cent, Butterfly 3045 cent, Mac Keiler 4267 cent, Wilhelm Kordes 80 cent, Boucho 34 cent, Rosalandia 36—39 cent, Polyantharo zen 42 cent. Diversen per bosr Dnhlia's gr. ])I. 32is cent, idem kl. bl. 1023 cent, Gladiolen 10—15 cent, Anjors 23 cent, Gipsopliylla 13 cent, zwarte acers 60 cont, Montbretia 17 cent, Liliuni Longiflorum 5 cent per kelk. Chrysanthemum gr. bl. 27— 32 cent per stuk. VEUR, 30 JH&i, Groentenveiling. Eng. komkommers 1$*soort 13.80, 2o soort 7.90, 3c soort 3.10, Stek 20 centf Gele komkommers 1 esoort 6.10, 2o soort 4.30 3e soort 2.Kropsla 1.80, 2o soort 80 cent; Bloemkool 17.50, 2o soort 7.90, uitschot 3.40, Tomaten (mid.) 16.10, gr. ronde 14,2e soort 15.90, 3o soort 8.80, rijp 15.Peen 6.50, Andijvie f 3.20, Spinazie 6.90, Postelein 7.50, Rabarber 0.—. KATWIJK a. d. RIJN, 30 Juli. Groen tenveiling. Due of York per kist van 25 Kg. 1.10—1.60, Idem Drielingen idem 50 80 cent, Eigenheimers idem 1.1 ff1.40, Peen per 100 bos 5.006.20, Bloemkool I 13.1017.20. Aanvoer: 480 maal 25 Kg. gr. aardappelen, 70 maal 25 Kg. Drielingoq 5600 bos peen, 1900 bloemkool. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM.* (Niet officieel). Berlijn 59.38l/a Londen 12.083/^ New-York 2.484"/^, Parijs 9.735/g' Brussel 34.61 Zwitserland 47.891/., Milaan 13.011/2 Madrid 40.91 Oslo 66.361/r, Kopenhagen 66.37 Stockholm 66.521] Weenen 35.05 Praag 7.37 BEURSOVERZICHT. Van gisteren. De beurs had wederom oen zeer kalm verloop. Enkele Industrie-papieren veroor zaakten echter nogal wat beweging. Vast.- gestemd waren do Philips-aandeelen, dio onder beurstijd verscheidene procenten avanceerden. Van de Kunstzijdc-aandoolen verkoerden. Enka's lichtelijk in herstel. Op do inijnafdeeling ging nogal wat om in Redjang Lcbong, die vastgestemd waren. Rubbers hadden vcrwuarloosd voorkomen. In Tabak ging zoo goed als niets om. Sui kerwaarden trokken geringe aandacht. H. V.A.'s werden deeniettemin op een eenigs- zins verhoogd niveau afgedaan. Scheep vaart-papieren goed prijshoudend, doch werden slechts op bescheiden voet verhan deld. Petroleummarkt stil. Amerik. waar den lager, bijna geheel buiten de belang stelling. Prolongatie 4—4l/a 9-"

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3