S.G.J.DE SPORT. Uit de Omgeving LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Juli tot en met Zondag 5 Aug. waar genomen door de apotheek van den heer W. Pelle, Kort Papenburg 12, tel. 594. INGEZONDEN MEDEDEELING. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. R. K. S. V. „Teijlingen". Begunstigd door goed voetbalweer wer den Zondag weer een drietal aardige wed strijden gespeeld. Om 12.30 uur, voor de junioren-serie wedstrijden ontmoetten Leiden I en Lisse II elkander. De Leidenaars, alhoewel ster ker in het veld, moesten, 11a 2 maal 7.5 minuut verlenging, met 2—3 het loodje lég gen. Oorzaak van deze nederlaag is wel te wijten aan de oneenigheid der kleine Lei denaars, die zonder geleide de reis naar Sassenheim hadden aanvaard. Teijlingen I (Jun.)—District elftal Den Haag (Jun.) 0—6. Een wedstrijd, die het aanzien waard was. De groote nederlaag voor Teijlingen gaf de verhouding geenszins weer. In het veld wogen de partijen aardig tegen elkaar op, maar de keeper van Teijlingen!, Zeker had hij vier van de zes ballen kun nen houden, en het getal had ook zeker geen 6 geworden, als hij niet dusdanig was lastig gevallen door enkele Leidenaars. Overigens werd door de Haagsche voor hoede beter samengespeeld, en speciaal de midvoor verstond heel goed het voet ballen. De leiding, welke in handen was van den heer P. van Nobelen, was correct. Hierna werd nog een aardige strijd ge voerd tussehen het junioren elftal van O. V. V. (Oegstgeest) en de pas opgerichte junioren van D. V. O. (Rijpwetering), wel ke door de O. V. V.'ers met 4—0 werd ge- In deze ontmoeting was het werkelijk aardig te zien, hoe de kleine D. V. O.'s zich als beginnelingen weerden. Dat zij de zege niet konden bevechten is hun dan ook geenszins kwalijk te nemen. De saamhoo- righeid was bij de kleine peuters goed. WATERPOLO. A. Z. C. I—G. Z. C. Ill 4—0. In het Alphensch Zwembad speelde A. Z. C. gisteravond een competitie-thuiswed strijd tegen het Goudsche G.Z.C., welke andermaal in een verdiende overwinning der Alphenaren eindigde. Hoewel de Goudsche ploeg het somwijlen iets in snel heid won, bleek deze op den duur niet opgewassen tegen het betere samenspel van A. Z. C., vooral de verdediging der 'Alphenaren was het struikelblok, waarop de Goudsche aanvallen te niet werden ge daan. Zoodra het beginsignaal gegeven is, komt A.Z.C. in den aanvalvan Leeu wen schiet echter naast. Dan komt G. Z. C. aan do beurt. De A.Z.C.-keepcr weet- even wel het leder te retourneeren. De Alphe naren zwoegen intusschen hard en na goed samenspel nemen zij door Verduin de lei ding (1—0). Onmiddellijk worden van A.Z.C.-zijde de aanvallen hervat. C. van Leeuwen brengt het leder fraai op, passeert schitterend de Sr.Z.C.-verdediging en doelpunt onhoud- j)0tr (20). Na de hervatting neemt A. Z. C. het spel in handen, van Leeuwen brengt fraai op, doch voor doel raakt hij het leder kwijt, Jt blijkt- evenwel slechts een kort uitstel, want een oogenblik later vergroot P. v. Leeuwen andermaal den voorsprong (30). De Gouwenaars komen enkele ma len gevaarlijk opzetten, doch de A.Z.C.- keeper blijft meester van heb terrein. Er blijft nog een fraai staaltje van behendig heid te noteeren, als Verduin uit een duel in den linkerhoek kans ziet het leder voor den verrasten G.Z.C.'er in het doel te plaatsen (40), met welken stand het ein de komt. A. Z. C. II—S. H. P. C. II 4—1. De eerste aanvallen komen van Schoon hoven-zijde, doch het. leder gaat naast. Bij een aanval der Alphenaren weet Boo gaard te doelpunten (10). S. H. P. G. neemt dan het spel in handen en maakt verdienstelijk gelijk (11). Bij een hierop volgenden aanval van A. Z. C. schiet Boo gaard het leder op doel, de keeper kan ten koste van een corner redden. Hieruit neemt A. Z. C. andermaal de leiding <2-1). De tweede helft kenmerkt zich aanvan kelijk door wedcrzijdsche aanvallen. A. Z. C trekt- dan aan liet langste eindje en vergroot den voorsprong (31). Nadat aan beide zijden enkele kansen worden gemist, weet de A.Z.C.-voorhoede den kee per uit doel te lokken, waarbij K. Edens den bal in het leege doel plaatst. (41), waarmede einde komt. POSTDUIVEN. „De Zwaluw" (Hillegom). -Wedvlucht vanaf Mons, afstand 213 KM. De loslating geschiedde te 10 uur v.m. De uitslag was als volgt: 1, 3, 8, 10, 11 en 17 Gebrs. Zwaneveld; 2 W. Beijersbergen, 4, 6, 19 en 20 Mart. Koek, 5, 13, 14 en 15 5. Warmerdam7. 12 en IS P. van de Reep. De eerste duif bereikte haar hok te 12.24.20, met een gemiddelde snelheid van 1448,3 M. per minuut; de laatste prijswin nende duif kwam aan te 12.40.47 met een gemiddelde snelheid v. 1302 M. per mi nuut. Zondag houdt „De Zwaluw" haar kampioensvluchb vanaf Chemy, afstand 252 K.M. „De Trekvogel" (Leiden). Wedvlucht met jonge duiven vanaf Vil voorde (België), afstand 136 K.M. De vo gels bereikten de hokken als volgt: 1. R. Pot 1, 3, 4, 6, 26, 27 duif; 2. D. Klootwijk 2, 15, 17, 23, 29, 36; 3. A. N. Erades 5, 11, 14, 16; 4. Joh. Seriier 7, 10, 18, 21, 25; 5. K. B. Brandt 8fi. A. v. Dorp 9, 19, 24, 32, 37; 7. J. Braxhoven 12, 22 S. J. Dorp 13; P. iJ'. Uittendijk 20. 30, 3110. G. v. Dorp 28, 34; 11. D. Hanselaar 33, 33. Dc eerste vogel werd geconstateerd 9 u. 45 m. 3 6ec., de laatste 10 u. 26 m. 35 sec. HILLEGOM. Begrafenis J. Witteman. Zaterdag morgen had onder groote belangstelling de begrafenis plaats van z.g. den heer J. Wit teman. Bij de plechtige H. Mis van Requiem waren tegenwoordig: het Kerkbestuur van St. Joseph, vertegenwoordigers der Coop. Raffeisenbank, van „Hulp in Nood", Dr. Hanrath e.a. To 9 uur ving de H. Dienst aan. Deze werd opgedragen door den Zeer- eerw. heer B. van Leeuwen, Pastoor va<n St. Joseph. Als diakeu fungeerde de wel- eerw. heer J. Verhaar derzelfde Kerk. als sub diaken do weleerw. heer D. Schoenma ker van St. Marlinus. Het zangkoor voer de uit de Missa pro défunctus van E. Franssen en de Libera van denzelfde. Een kostbaar bloemstuk werd medegedragen. Op den doodenakker was de belangstel ling mede groot. De absoute werd verricht door pastoor van Leeuwen met dezelfde assistentie. In de kerk en op het kerkhof was aanwezig het volledige bestuur van de R. K. Dragersvereeniging „Tobias". Personalia. Voor het Mercuriusdi- ploraa Duitsch slaagde voor de Ver. van Leeraren de heer Q. Smit alhiervoor Mercurius-diploma Engelsch de heeren Y. Bakker en A. Beijersbergen alhier. Alle geslaagden werden opgeleid door den heer J. J. Lit, alhier. Verkeersongeval. Zaterdagmorgen had aan de Hoofdstraat een ernstig ongeluk plaats. De heer R. Veldhuyzen van Zanten reed met zijn rijwiel ter hoogte van de Haarlemsche Bankver., toen hij werd aan gereden door een luxe auto. Vermoedelijk heeft de getroffene een slag gekregen van het spatbord der voorbijrijdende auto. De heer van Zanten bleef bewusteloos' liggen en werd binnengedragen bij dr. Ten Hoo- pen, die het eerste verband legde. Daarna kon de heer van Z. per auto naar zijn wo ning worden vervoerd. Aan het hoofd is een diepe wonde, ook de arm is gebles seerd, terwijl geklaagd wordt over de zijde Dr. J. H. der Weduwen achtte 'den toe stand ernstig. Het rijwiel werd aan het achterwiel totaal vernield. De automobilist, reed door vrijzeker heeft deze het ongeluk niet bemerkt. Adresboek. Er zal een adresboek ver schijnen voor Hillegom en de naburige ge meenten, waardoor dus een groot gedeelte der bollenstreek wordt bereikt.. Voor Hille gom kan men in Siebesma's boekhandel nazien, of zijn naam en adres juist- is. Verjaardag Koningin Emma. H.M. Ko ningin Emma wordt Donderdag 70 jaar. Te dezer gelegenheid wordt, een concert, gege ven in de Geref. Kerk alhier, waarbij als solisten optreden mej. H. van Teijlingen al hier (sopraan), de heer Douwe Draadsma te O verve en (viool) en de heer L. J. de Ko ning alhier (orgel). Gaarne wekken we onze lezers op, dien dag ter blijde herinnering voor alles wat Koningin Emma voor het Ned. Volk gedaan heeft, de vlaggen uit te steken. OEGSTGEEST. Vaandelwijding bij de Harmonie. On der de vele feestavonden en uitvoeringen die in het vereenigingsgebouw worden ge geven, behooren die van „Triumph" voor zeker ook tot de meest bezochte. Dit bleek wederom bij de plechtige vaaiidel- inwijding van gisteravondeen zomer avond dus, wanneer over het algemeen de belangstelling voor uitvoeringen uiterst gering is. Het feest der vaandel-inwijding is echter wederom een groot succes ge worden. Na het spelen van een vroolijke marsch, nam mr. Bolsius het woord om, namens eenige donateurs, het vaandel aan de ver- eeniging over te dragen. In een keurig gestelde speech schetste spr. de beteekenis van een vaandel in het algemeen en die der Harmonie in het bij zonder. De Harmonie zal zich niet achter het vaandel behoeven te scharen om ten strijde te trekken, hoogstens bij een vriendschappelijke wedstrijd onder meer dere muziekgezelschappen. Wel zal het vaandel overal waar „Triumph" zich in het openbaar vertoont moeten meetrek ken. Zooals alles is ook dit vaandel ver gankelijk. Wanneer de draden versleten zullen zijn en men weder een nieuw vaan del zou moeten aanschaffen, hoopte spr. dat de R.-K. Harmonie „Triumph" mag zijn een sieraad voor de Parochie Oegst geest. Mr. Bolsius knipte daarna de draad door, waardoor het doek, dat tot nog toe het vaandel voor het publiek onzichtbaar hield, weg viel, en reikte onder daverend applaus het vaandel aan de vereeniging over. Het vaandel is uitgevoerd in paars flu weel gemaskeerd door beige laken. Bo venaan prijkt een met gouddraad uitge voerd kruis, terwijl in het midden op licht paarse zijde eenige muziekinstrumenten en muziekblad zijn geborduurd. Onderaan rechts een schild aangevende de pause lijke kleuren, waarboven een tiaar. Aan de linkerkant het gemeentewapen: rood ankerkruis op gouden veld. Tussehen e. a. staat de naam der vereeniging en datum van oprichting vermeld. Het vaandel is geleverd door de firma C. van Diemen uit Dordrecht. Pastoor de Vetten verrichtte volgens kerkelijk ceremonieel de inwij ding, waarna Zijneerw. de vereeniging ge- lukwenschte met dit schitterende vaandel. Spreker hoopte, dat de vereeniging steeds zal blijven toonen, dat zij, gelijk liet vaan del vermeldt, een Roomsch Katholieke Harmonie is. Het vaandellied „Roomsche Blijdschap"' klonk daarna met frischheid door de zaal. Het „honneur aux Dames'' toepassend zullen wc eerst bespreken het voor deze gelegenheid samengestelde dameskoor, dat onder leiding van mevrouw Spitzen, die een muzikaal leidsterstalent blijkt te be zitten, en met begeleiding van mej. Jo Speel, eenige nummers van Frans Abt op buitengewoon verdienstelijke wijze uit- oerde. Er werd met toewijding gezongen. Mooie momenten van kloek en irisch op klinkende melodieën zouden wij kunnen vermelden. Een kleine opmerking veroorloven wij ons te maken, die niet moet beschouwd worden als critiek, doch vriendschappelijk, opbouwend en waarmede men bij een vol gende gelegenheid rekening kan houden. Men moet steeds trachten met het gezon gene mede te levenniet bij humor dat stroeve lachlooze gelaat, doch glunder de oogen en vroolijk de trekken van het ge zicht. Dat zijn geen uiterlijkheden, doch de weergave van wat binnen leeft. Aan de soliste, mej. Beb. van Deene, die ons op een drietal nummers vergastte, brengen wij gaarne onze lof. Haar een voudige pretentielooze vuordracht bekoor de ons zeer. Het hartelijke applaus en bloemenhulde waren welverdiend. Ook mej Speel had voor de begeleiding bloemen in ontvangst, te nemen. De viool-solo's van den heer Kroon war ren een aangename afwisseling. Do aan dacht van het stil luisterend publiek be wees voldoende, dat men onder den indruk van heb zoo mooie vioolspel was, dat on dersteund werd door de muzikale begelei ding van mej. Kroon. De dank aan beide musici gebracht was welverdiend. Met de muzikale praestaties van „Triumph" zelf te bespreken zullen we kort zijn, omreden de Harmonie Donder dag 2 Aug. in de tent bij het Vereenigings gebouw een openbaar volksconcert geeft, ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. Koningin-Moeder. De gespeelde nummers waren allemaal flink en dege lijk en men heeft, behoudens kleine „hiaatjes", geen hinderlijke afwijkingen doen hooren. Bij het einde van den avond dankte de voorz. de gevers, die door hun milde gif ten aanschaffing van een vaandel moge lijk hadden gemaakt. Dank bracht spre ker aan mr. Bolsius voor zijn hartelijke woorden bij de onthulling, dank ook aan den Pastoor voor den financieelen steun bij de oprichting gegeven, en verder aan allen die tot het welslagen hunne mede werking gaven. Na het spelen van „Salut au Drapeau" gingen allen hoogst voldaan huiswaarts. Winkelweekplannen. De winkelweek plannen komen in steeds verder stadium van voorbereiding en er wordt met enthou siasme gewerkt. Plan I, de etalage-wed- strijd telt reeds een groot aantal deelne mers met of buiten mededinging. Plan II, tentoonstelling heeft reeds een 30-tal deel nemers zoodat verwacht mag worden, dat binnen een paar dagen liet geheele ten toonstellingsgebouw bezet zal zijn. Zooals bekend heeft de heer Juta dit gebouw, staande aan den Terweeweg, legen een kleine vergoeding beschikbaar gesteld, waarvoor hem zeker dank toekomt. Trou wens aan medewerking ontbreekt het niet. Zoo ook wat betreft een onderdeel van deze tentoonstelling, pen stand „Oud- Oegstgeest". Dagelijks komen dame? en heeren met curiositeiten en al wal betrek king heeft op dit onderdeel aandragen. De rondrit van ouden van dagen heeft intus schen ook groote sympathie en een veer tigtal oudjes hebben zich reeds opgegeven. Intusschen wordt contact gezocht met eenige vooraanstaande dames in de ge meente om dit plan vlot van stapel te doen loopen. Er werd voor dit doel een bedrag van 60 beschikbaar gesteld door iemand die onbekend wenscht te blijven, terwijl in het gedeelte Dorpsstraat een bedrag van circa 30 werd ingezameld. Het gaat alzoo in goede richting, wat niet wegneemt, dat er nog handen vol werk is om het geheel een riot verloop te doen hebben. Het belooft intusschen werkelijk iets grools te worden, met als waardig slot het traditioneele Oranjefeest. Een bijzonder woord van dank is reeds bij voorbaat op zijn plaats aan het adres van de heeren Th. Lubbe Thz. en Joh. TJit- tenbogaard die vol actie zijn om het ten toonstellingsgebouw op te vroolijken met bloemen. Want immers „zonder bloemen geen feest." Zwemvereeniging Boeimeer. Naar aanleiding van de gehouden propaganda zwemmiddag is er heden opgericht een onderafdeeling der zwemver. „Poelmeer", welke zich iii het bijzonder zal toeleggen op het beoefenen van het. polospel. Voor zitter is de heer A. A. J. Warmenhoven en Secretaris den heer Joh. Offringa, terwijl de heer A. M. van Sermondt is toegevoerd uit het Bestuur der Zwemvereeniging „Poelmeer". Na een schitterende demonstratie in ge kleed zwemmen is het diploma als ge oefend zwemmer uitgereikt aan den heer M. van Hilten van de Militaire Politie te Leiden. RIJNSATERWOUDE. Personalia. Voor het. examen Nutti ge Handwerken is geslaagd mej. C. JJ. Geert sema. TER AAR. Opening en in gebruikneming nieuw Veilingsgebouw der R. K. Tuinders- Vereeniging „St. Phocas". Vrijdag 27 Juli is het nieuwe gebouw 'der R. K. Tuinders-Vereeniging „St. Pho- ca" feestelijk geopend en in gebruik geno men. Tegen het uur waarop in dit nieuwe gebouw de eerste veiling gehouden zou worden, begaven zeer velen genoodigden en belangstellenden zich naar de nieuwe veiling. Onder hen bemerkten wij den Zeercerw. heer Pastoor Bonnet, den Edel- achtb. heer Burgemeester, wethouder Vis, bestuur van den L. T. B., bestuursleden der Vereeniging „St. Phocas", de heeren de Voys en Pieterse, resp. architect en aannemer van het gebouw. Nadat door de. kooplieden de plaatsen zijn ingenomen, wordt door den voorzitter, den heer P. v. Dam, het woord gericht tot de aanwezigen. Spreker begon met. te zeg gen, dat het vandaag een vreugdedag is a oor het bestuur en de leden var. de R. K. Tuindersvereeniging „St. Phocas", nu zij heden bezit gaat nemen van het gebouw, dat naar alle eischen is ingericht. Vervol gens roept hij een hartelijk welkom toe aan den Z.E. heer Pastoor, die door zijne tegenwoordigheid blijk geeft van zij'n me deleven met onze maatschappelijke belaru gen. Ook den E.A. heer Burgemeester heet hij van harte welkom daar hij door zijne aanwezigheid blijk geeft van belangstel ling voor hetgeen in zijne gemeente door de Vereeniging „St. Phocas" is verricht. Voorts worden weth. Vis, architect en aannemer van het gebouw, het bestuur der L. T. B., benevens bestuur en leden van „St. Phocas" door den voorz. verwelkomd. Alsnu richt spr. zich tot de kooplieden, heet ook hen van harte welkom in dit nieuwe gebouw en spreekt de wensch uit, dat er in dit gebouw vele goede zaken ge daan zullen worden èn voor koopman èn voor tuinder. Moge Gods zegen in ruime mate nederdalen over onzen arbeid en handel, den zegen waaraan ten slotte alles is gelegen. ervolgens slaat spreker een blik over de afgcloopen 30 jaren, de tijd waarin hier ter plaatse de veiling werd opgericht en is gegroeid tot wat het nu is. De vele verbeteringen vanaf de eerste dag tot den dag van heden worden nog eens in herinnering gebracht. In dit ver band richt de voorz. zich tot den heer Ooms, die vanaf 't. eerste begin tot nu toe steeds getrouw als koopman onze veiling bezocht heeft en dus van alles hier getui ge is geweest. Moge hij ook in dit gebouw nog lang de veilingen van „St. Phocas" be zoeken. Na bestuur en leden van „St. Pho cas gefeliciteerd te hebben met haar nieuw veilingsgebouw, verklaart hij het ge bouw geopend. Door den heer Ooms werden woorden van dank gebracht voor de hartelijke woorden door den voorz. tot hem gericht. Voorts hoopt hij, dat gelijk dit mooie ge bouw waar alles in orde is ook voor den handel vooral kwaliteit en gewicht der aangeboden goederen, steeds in orde zul len zijn. Op deze buitengewoon ernstigé factor wil hij, nu zoovele tuinders hier te genwoordig zijn, ernstig de nadruk leggen, opdat eenieder er zijn voordeel mee zai doen. Hierna wordt overgegaan tob het houden Aan de eerste veiling in het gebouw. Na afloop hiervan verzamelde bestuur, genoo digden en kooplieden zich in het- café dat zich in t gebouw bevindt, alwaar de eere wijn werd aangeboden. Door den E.A. heer Burgemeester, den Z.E. heer Pastoor en verschillende kooplieden werden nog aa oorden van hartelijke gelukwcnschen ge sproken. Vermelding verdiént voorts nog dat door de firma Tieleman en Dros, Lei den, van hunne belangstelling blijk werd gegeven door de schenking van een keuri ge bloemenmand. Nadat men nog eenïgen tijd gezellig bij een was, kwam heb einde van deze feeste lijke opening. Hopen wij dat dit nieuwe go- bouAv, hetwelk een vrucht is van organisa tie, aan de leden van „St. Phocas" goede diensten zal bewijzen. Moge blijken dat het vooruitstrevend werken van deze vereeni ging een eisch is \~an den tijd en zal strek ken tot voordeel voor tuinders en handel. LISSE. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente A-ergadert hedenavond te 8 uur. De agenda beA'at: Adres van den Slagers- bond „St.-Marcus", om het verschil van 50 et. keurloon per varken, tussehen het slachten van minder dan 10 en meer dan 10 varkens per week te handhaven. Ver koop van grond aan A. G. Beijk en K. F. Rothweiler A'oor de stichting van plaats jes ingevolge de Landarbeiderswet. Voor schotten aan de landarbeiders A. G. Beijk en R. F. RothAveiler voor de stichting van plaatsjes ingevolge de Landarbeiderswet. Aan- en verkoop en ruiling van grond van grond met verbetering van een gedeelte Loosterweg. Wijziging van het Reglement op het Burgerlijk Armbestuur. Uitvoering diverse bestrating- en rioleeringsplanncn. Garantie van een door de N.V. Electrici- teitsbedrijf H.L.S. te converteeren gekl- leening van 100.000. Begrooting Gezond heidscommissie voor 1929. Exploitatie wa terleidingbedrijf. Vaststelling verslag gas- en waterleidingbedrijf over 1927. Compta biliteit. Ingekomen Stukken en Mededee- lingen. N00RDWIJKERH0UT. Avondconcert. Bij gunstig weer zal de muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc" vanavond om S uur op de muziektent in 't dorp eenige nummers laten hooren. VOORHOUT. Bouwvergunning. B. en W. hebben aan den heer J. J. Borst vergunning ver leend tot het bouwen van een woonhuis aan de Heerenlaan, alhier. Bisschoppelijke Nijverheidsschool. De gehouden examens aan de Bisschoppelij ke Nijverheidsschool hebben tot resultaat gehad dat de leerlingen J. v. Vliet, J. Rot teveel en P. Botman het diploma B. be haalden in het vak metaalbewerking; ge noemd diploma werd behaald in het schil deren door leerling J. Wijnker en in het timmeren door de leerlingen II. v. d. Seijp en J. Nieuw veen. Voor het vak timmeren werden 11 leerlingen bevorderd tot het 3e leerjaar en 12 tot het 2e leerjaar voor metaalbewerking 6 tot het 3e en 9 tot het 2e leerjaarvoor electrotechniek 6 tot het 3de en 4 tot het 2e leerjaarA-oor schilde ren 3 tot het 3e en 7 tot het 2de leerjaar voor metselen 1 tot het 3e en 2 tot het 2e leerjaar; voor kleermiken 2 tot. het 3e en 2 tot het 2e leerjaarA-oor schoenmaken 3 tot het 2e leerjaar; voor bloemisterij 3 tot het 3e en 6 tot het 2e leerjaar \-oor bakken 2 tot het 3e en 7 tot het 2de leer jaar A-oor meubelmaken 1 tot het 3e leer jaar en 3 tot het 2de leerjaar, voor typo grafie 3 tot het 3de en 3 tot. het 2e leer jaar en voor autotechniek 4 tot het 2de leerjaar. Het eerste toelatings-examen had plaats op 18 Juli, waarbij 35 eandidaten slaag den; 7 werden afgewezen. Het tweede toelatingsexamen heeft plaats op 14 Augustus a.s. VOORSCHOTEN. Bij het voetballon gevallen. Zondag middag is tijdens een voetbalwedstrijd de 16-jarige B. Valentijn komen te vallen. Hij brak een tleutelbeen en is door dr a\ d, Stoel verbonden. WASSENAAR. Ernstige aanrijding. Te Wassenaar is ZondagaA-ond omstreeks 10 uur de 49-jari- ge P. v. d. Berg door een auto overreden. Ernstig geAvond is hij naar bet Acad. Zie kenhuis te Leiden overgebracht. WARMOND. Auto in de Leede. Toen de brandstof- fenhandelaar W. S. zijn nog nieuwe Che vrolet eA-en liet stoppen, vergat bij de rem men vast te zetten. Het gevolg bleef niet uit. Van den schuinen weg bij de kalk ovens, liep de Avagen achteruit de Leede in. Door de Firma v. d. Ameele uit Oegst geest. is de auto uit het natte element ge haald. Van het dak gevallen. Een schilders knecht van de firma Haverkort, werkzaam aan de beschildering van een nieuAv ge bouwde boerderij, had het ongeluk achter- oA-er van het dak te A-allen. De ongelukkige schilder klaagde over inwendige pijn en na onderzoek door dr. Walenkamp is hij naar Leiden vervoerd. W0UBRUGGE. Hoog bezoek. Vrijdag 3 Augustus a.s., des A-oorm. 10 uur, hoopt de Commissaris der Koningin een bezoek aan onze ge- I meente te brengen. Den inwoners wordt verzocht, te vlaggen. Gymnastiek. Onder leiding van den heer C. de Jong gaf de Gymnastiekver- eeniging „Olympia" een openluchtuitvoe ring op het terrein der O.L. school alhier Na een Avandeling met vaandel door ons dorp werden de turners opgesteld en hield de voorzitter, de heer- B.Bochove, een kor te toespraak tot de belangstellenden, wees op het groote nut van de lichamelijke oefe ning en deelde mede dat de vereeniging met een 10-tal leden was vermeerderd en sprak den wensch uit dat meer steun rsov worden gegeven, door zich als donateut. aan te melden. Heb programma bestond uit 16 num- mres; verschillende standen werden uitge- A'oerd. Ook de oefeningen op hoog- en paard-rek en brug trokken de aandacht, alsmede de spring-oefening. Blijkbaar wa- 1 ren vorderingen te constateeren en mag J een Avoord van lof voor den instructeur I niet achterwege blijven, alsook aan de tur- ners. KATWIJK AAN DEN RIJN. OPENING R. K. VEREENIGINGS GEBOUW. Gisteravond had de officieele opening van het nieuwe vereenigingsgebouw plaats. Behalve den Edelachtbaren heer Burge meester Schokking, die het gebouw officieel zou openen, Avaren aanwezig Mevr. Schok king—Metelerkamp, dc beide Wethouders de heeren L. Kruit en R.. Ouwehand, de ge* meentesecretaris de heer J. W. Kobus, do Raadsleden, het Kerkbestuur, de architect de heer Nijman uit Heemstede, do aanne mer de heer J. Voordouw uit Zwammer» dam. de besturen van de diverse R. K. Organisaties en het R. K. Zangkoor. De ZeereerAV. heer Pastoor Spoorman nam het eerst het Avoord en wees er op, hoo na veel moeite en zorgen eindelijk deze avond was aangebroken, deze avond, welke Z.Eerw. in zijn leven meent to mo gen opschrijven met gulden letteren. Met gulden letters', omdat, goud is het zinne beeld van het zonnelicht en deze gevoelens, zegt spr., zijn de mijne op dezen avond. De pastoor Avilde vooral dank brengen aan B. en W. en de Raadsleden voor hunne medewerking en aan den Burgemeester, die zoo bereid was het gebouw dezen avond te willen openen. Een 13-jarig A-erblijf on- j der de Rotterdamsche jeugd heeft spr. doen onderA'inden, dat de taak als Directeur van een Patronaat niet altijd even gemak kelijk is. Alle macht komt A-an God, gees telijke en tijdelijke en aan beide machten moet gehoorzaamd worden. Bij spr.'s komst in Katwijk was die gehoorzaamheid al spoedig gebleken. Echter de jeugd is zoo spoedig geneigd te gaan in verkeerde rich ting. in den geest A-an den duivel en de jeugd heeft men op te voeden in den geest die Christus ons geleerd heeft. Dat is niet alleen noodig voor de Kerk doch ook A7oor den Staat. En in dien geest alleen is' vrede en vreugde te verkrijgen. Spr. zegt te hopen en te vertrouwen op een vurig samenwer ken tot eer en heil van God. Nadat dan het Zangkoor een nummer gezongen had, nam de Burgemeester het woord. Gaarne zeide Z.Edelachtbare heb ik aan de uitnoodiging om dit gebouw te openen, voldaan en wensch ik de R. K. ge meente hiermede geluk. De eerste indruk die men van het geitouw, zoo mooi tussehen het groen verscholen, krijgt, is aangenaam. En een andere mooie zijde is, dat het geld A-oor dit gebouw, vóór het gebouwd werd, voorradig was. Met toewijding is het tot stand gekomen, ook daarom is het een blij de gebeurtenis, vooral daar er A'olgens R. K. opvatting een nauwe samenhang is tussehen kerkelijk-maatschappelijk en ge zinsleven. Spr. 6chetst de- ontwikkeling vaat

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2