W ALS1* BINNENLAND. SPORT. Rechtzaken. Uit de Omgeving LUCHTVAART. BAR GEZONDHEIC Uit de Rijnstreek; 1 BELGIE. De incidenten te Brugge. Een interpellatie in de Kamer. Het Kamerlid Van Severen (Frontpartij) heeft de regeering geïnterpelleerd over de incidenten te Brugge ter gelegenheid der blijde intrede van prins Leopold en prin ses Astrid, bij welke gelegenheid de Bel gische politie en de gendarmerie met on gewone brutaliteit zonden zijn opgotreden tegen de Vlaamsche nationalistische mani festanten. Van Severen zeide te begrijpen, dat de orde moet worden gehandhaafd, doch Bel gië gebruikte zijn macht om wanorde in Vlaanderen to doen heerschen. Te Brugge zelf heerschte volgens spre ker terreur. Men heeft voorbijgangers aan den lijve onderzocht. Bij het voorbijgaan van het prinselijk paar werd een minuut lang geflden. Gen darmen en politie traden daarop met de grootste brutaliteit op. Aldus heeft de bi:j- de intrede alleen onder bescherming eener groote politiemacht kunnen plaats hebben en hebben de Vlaamsch-Nationalen het pleit gewonnen. Trouwens, aldus spreker, het Vlaamsche volk begint er genoeg van te krijgen. Eeni- ge leerlingen hebben geweigerd een tuil bloemen aan prinses Astrid te overhandi gen, anderen hebben het hoofd gedekt ge houden toen de prinsen voorbij trokken. „Vlaanderen is ons vaderland", riep Van Severen ten slotte uit, „België niet Minister Carnoy antwoordde: De ont vangst te Brugge te 'midden der Vlaam sche bevolking was zeker niet koel, inte gendeel geestdriftig. Zeker valt ook te betreuren, dat zoo vele jonge krachten zich aan een nutteloo- ze taak wijden, waarin Van Severen zoo'n groot belang stelt. Dat enkele jongelieden getracht hebben het feestvertoon te Brugge te verstoren is feitelijk van geen belang. De burgemeester van Brugge, zei Car noy ten slotte, is een uitstekende Vlaming, een voorstander der amnestie. Zeker zijn de gevoelens, die de Vlaamsche nationalis ten te Brugge hebben geuit, in strijd met die der Vlaamsche bevolking. De meening van 99 pet. der Vlamingen moet worden geëerbiedigd. Carnoy kon dus de wijze, waarop de autoriteiten te Brugge zijn op getreden, niet afkeuren. Destrée verwekte een incident door te vragen, of Carnoy de rode nu ook in het Fransch zou herhalen, wat de minister wei gerde, op grond van de overweging, dat, als de ministers telkens twee talen moes ten spreken, dit den parlementairen ar beid onmogelijk zou maken, daar dit vooral de Waalsche ministers, die geen Vlaamsch kennen, in een zeer lastig parket zou bren- gen. Jaspar sprong Carnoy bij, wat hem het verwijt op den hals haalde, dat hij thans ten dienste stond van de Flaminganten, uit vrees voor het verbrokkelen der meer derheid. In dit incident zag Destrée tenslotte een nieuwe étappe op den weg der Vlaamsche overmeestering van België. LITAUEN. De Poolsch-Litausche spanning. Stappen van de mogendheden. Chamberlain heeft in het Lagerhuis medegedeeld, dat de gezant te Biga in structie heeft ontvangen om den Litan- schen minister van Buitenlandsche Zaken te wijzen op de wenschelijkheid van gevolg te geven aan de aanbevelingen van den Volkenbondsraad ten opzichte van de ge schillen met Polen. Naar vernomen wordt, zal een dergelijke stap door de gezanten van Frankrijk en Duitschland worden ondernomen. Een antwoord van den Britschen gezant te Riga is nog niet binnengekomen. De geweren zijn afgegaan Naar het Poolsche Telegraaf-Agentsehap meldt, is aan de Poolsch-Litausche grens een patrouille Poolsche grenswachten, die de grens inspecteerden, onverwacht door een zich op PoolsCh grondgebied bevinden de afdeeling van een Litausche militaire organisatie onder karabijnvuur genomen. De Litausche afdeeling trok over de grens terug, waarbij zij voortging op de Pool sche grenswachten te schieten. Een der Poolsche manschappen is gedood en een ander gewond. De Poolsche bladen bevat ten verontwaardigde commentaren naar aanleiding van dit incident. RUSLAND. Zinowjef krijgt weer een baantje. Als eerste der leiders van de vroegere oppositie heeft Zinowjef weder een open baar ambt gekregen. Hij is namelijk lid der bestuurscommissie van de coöperatieve centrale „Zentrosojus" voor de unie van Sovjetrepublieken benoemd. MEXICO. CALLES IN EEN MOEILIJK .ET. De arbeiderspartij thans van den moord op Obregon beschuldigd. Een felle campagne van de Agrariërs. De woede van het Mexicaansche volk over de vermoording' van Obregon heeft zich nu van de katholieke geestelijken, die eerst van aanstichting tot den moord be schuldigd werden, gekeerd naar de arbei derspartij. Maandagavond hebben de agrariërs op een bijeenkomst van de unie van révolu- tionnaire partijen een motie voorgesteld, welke werd aangenomen en waarin er bij president C'alles op wordt aangedrongen alle leden van de arbeiderspartij uit het uitvoerend bewind te stooten. Verder wordt het Congres aangespoord alle arbeiders afgevaardigden uit Kamer en Senaat te verdrijven. De toestand wordt voor Galles zeer moeilijk, omdat hij voor een groot deel steunt op de arbeidersgroepen. Hij heeft lang geaarzeld, voordat hij het ontslag van Morones en zijn twee collega's heeft aan vaard. Koninklijke Besluiten. Burgemeesters. Bij Kon. besluit van 21 Juli is benoemd tot burgemeester te Herwijnen J. de Vries, te Enkhuizen W. Th. C. Zimmerman en te Baarderadeel jhr. W. J. H. Hora Siccama. Bij Kon. besluit van 21 Juli is aan E. G. Konigs, op zijn verzoek, met ingang van 1 Augustus 192S, eervol ontslag verleend als burgemeester der gemeente Overschie. Vitesse naar het Noorden. De Leidsche Korfbalclub Vitesse zal de zen zomer van 4—13 Aug. haar jaarlijkschen tocht naar de Noordel. Provincies maken. Vitesse zal de volgende wedstrijden spelen: Tegen U. D. I. (Havelte) op 6 Aug.; tegen een comb, van clubs uit Havelte en omlig gende plaatsen op 7 Aug.; tegen Kios te Ruinerwold op 8 Aug.; tegen Vitesse (B.) te Beilen op 9 Aug.; tegen Voorwaarts te Muntendam op 10 Aug. Bovendien komt Vitesse uit op de serië- wedstrijden van Rood Zwart (Veenhuizen) welke 5 Aug. plaats vinden en op de serie- wedstrijden van W. W. M. D. te Hemrik op 12 Aug. Vitesse zal den tocht maken met 7 speelsters en 7 spelers. MOTORRIJDEN. Ernstig ongeval. Uit Parijs wordt gemeld: De motorren ner Marehand, houder van het 24-uurs we reldrecord, is, terwijl hij met een snelheid van 203 K.M. in het Autodrome van Month- lery reed, in aanraking gekomen met de omheining, welke hij over vrij grooten af stand uit den grond rukte. Hij kwam onder den motor terecht en brak ribben, borst kas en een schouder. SCHIETEN, iternationaal tournooi op Ockenburgh. Holland op de negende plaats. Gisterenmiddag is het internationaal schiettournooi op Ockenburgh geëindigd. De resultaten zijn: Landenwedstrijd: 1. Zwitserland met de heeren Hartmann, Lienhard, Zimrr.ermann, Pelly en Reich, 5121: 2 en 3 Zweden 533J Amerika 5339; 4. Finland 5183; 5. Italië 5156; 6. Noorwegen 5145; 7. Tsjecho-Slowa- kije 5092: 8. Frankrijk 5073; 9. Holland met de heeren A. H. Bouwens, H. H. Bou- wens, Hanken, Scheuter en II. Vuurman, 4928; 10. België 49-23; 11. Spanje 4921. Wereldkampioen drie houdingen: Ohll Erikson, Zweden, 1093 punten. Wereldkampioen staande houding: Lien hard, Zwitserland, 352 punten. Wereldkampioen knielende, houding: Zimmermann, Zwitserland, 373 punten. Wereldkampioen liggende houding: M. Evicksson, Zweden, 385 punten. Vrije baan 200 Meter. 1. F. C. Vuurman, 90, 1 maal 30, 10 maal 29. 2. A. Bakkenes, 90, 21 maal 29. 3. J. J. Guido, 90, 20 mail 28. 4. A. Bouwens, 90, S maal 29. 5. G. H. de Jong 90 3 maal 29. 6. J. Brcurkes S9, J2 maal 29. 7. J. P. Scheuter 89', 7 maal 29. DE OLYMPISCHE SPELEN. „Buitenlandsche Pers" contra het N. 0. C. Namens het bestuur der Buitenlandsche Persverceniging heeft mr. J. Koert het Ne- dcrlandsch Olympisch Comité gesommeerd tot afgifte van de toegangsbewijzen voor de leden der Vereeniging. Het bestuur is tot zijn leedwezen hiertoe genoodzaakt, aangezien 't Ncderlandsch Olympisch Co mité zich niet aan de afspraak gehouden heeft. Vrijdagavond a.s. zal in een buitenge wone vergadering van de Buitenlandsche Persverceniging over de verder aan te nemen houding jegens het Nederlandsen Olympisch Comité worden beslist. KANTONGERECHT TE ALPHEN. Vervoeren van besmet vee. Woensdag werd bij vonnis van den plaatsvervangend kantonvechter mr. J. C. Smit, de veehandelaar W. v. d. W., die Vrijdag jl. terepht had gestaan terzake het vervoeren van besmet vee, vrij gesproken. De eiscli. van den ambtenaar van het O. M. was 25.sub. 10 dagen. Voorts werd van verdere rechtsvervol ging ontslagen Ph. v. B. te Leiden die eveneens Vrijdag jl. terechtstond wegens overtreding trekhondenwet. in welke zaak de ambtenaar tot vrijspraak had geconclu deerd. HET P00LDRAMA. Ook de ijsbreker „Sidof" gaat zoeken. Naar Amundsen en de A 1 e s s a n d r i-g r o e p. De Russische ijsbreker „Sidof". die zich in de Poolzee nabij de Russische kust be vindt en eenige vliegtuigen aan boord heeft, zal ben kaop Flora op Frans Jozef eiland in Noordwestelijke richting een on derzoek instellen naar Amundsen en Ales- sandri, die wellicht naar deze streek zijn afgedreven. De „Krassin" is naar Stavanger vertrok ken, waarheen uil Leningrad onderdeden voor het vliegtuig van Tsjoechnofski zullen worden gezonden. De ijsbreker „Malygin" is te Archangel aangekomen. De leider der expeditie aan boord van dit schip, Wiese, is naar Moskou vertrokken, om rapport uit te brengen aan het hulpcomité. Zw eedsche verwondering over M u s s o 1 i n i's houd'in g. „Stockholms Tidningen" spreekt zijn leedwezen uit over het antwoord van Mus solini op de Zweedsche eischen inzake een onpartijdig onderzoek naar de oorzaken en het verloop van de catastrophe van de „Italia". Men kan volgens het blad aanne men. dat Mussolini's hoogmoedige woorden de algemeene zienswijze van Italië vertol ken. Door het Italiaansche onderzoek kun nen noch Nobile, noch zijn moedige bege leiders gelegenheid krijgen zich van te te gen hen uitgesproken verdachtmakingen schoon te wasschen, -aldus het blad. N00RDWIJKERH0UT. EERSTE STEENLEGGING MAR IA- GESTICHT. Hedenmorgen haddoor Z. D. H. Mgr. Eug. van Reehem, bisschop van Gent, de eerste steenlegging plaats van het Maria- gesticht voor Vrouwelijke Krankzinnigen op het Langeveld bij Noordwijkerhout, ge meente Noordwijk. Door de Vereeniging van de Zusters van Liefde te Gent, waar van Mgr. van Reehem generaal-overste is, wordt dit gesticht gebouwd. Te half 10 hedenmorgen kwam Mgr. van Reehem van Noordwijk waar Mgr. in de pastorie van den deken den nacht had doorgebracht aan het bouwwerk aan, vergezeld van den pastoor van Noordwijk, deken J. H. W. Borsboom en van kapelaan C. J. Hesp. Dadelijk daarna had do eerste steenleg ging plaats in de toekomstige kapel. Op den steen zijn het wapen en den naam van Mgr. v. Reehem in goud gegraveerd. Mgr. werd bij deze plechtigheid geassis teerd door de zeereerw. heeren H. A. J. M. Quant, pastoor van'St. Joseph te Noord wijkerhout, en II. J. M. Hafkenscheidt, pastoor van de Zilk. Als cantores fungeer den de weleerw. heeren J. J. M. Janssen Schmidt, rector van het St. Bavogesticht te Noordwijkerhout, en AV. C. van Gastele, kapelaan te Sassenheim, ad mithram de zeereerw. heer J. J. A. M. Krook, pastoor van St. Martinus te Hillegom, ad librum de weleeiw. heer C. J. Hesp, ad asperso- rium de weleerw. heer J. P. van Zon, ka pelaan te Lisse, ad baculum de weleerw. heer L. A. van der Weiden, eveneens kape laan te Lisse, ceremoniarius, de weleerw. heer v. d. Tuyn, secretaris van het bisdom Haarlem. Mede waren aanwezig de architect, de heer J,os. Bekkers, uit. Amsterdam en de aannemer, de heer de Braeclceleir uit Gent. Het gemeentebestuur van Noordwijk was vertegenwoordigd door den loco-burge meester, wethouder Eeden, den wnd. secretaris, den heer Elzinga en den ge meenteopzichter. Na afloop der plechtigheid werd in de conversatie-zaal van de afd. Observatie door den Bisschop van Gent een stille H. Mis opgedragen, daarbij geassisteerd door de zeereerw. heeren Quant en Hafken scheidt. Het rust-altaar, dat bij- processies in het St. Bavogesticht gebruikt wordt, was hiervoor overgebracht. Na afloop van de H. Mis vereenigden allen zich aan een ontbijt. Het gesticht is- gelegen op een terrein, grenzende aan de duinen achter de ge meente Noordwijkerhout en is 32 HA. groot. De indeeling en plannen van het gesticht zijn gemaakt naar de studies van Z. D. H. Monseigneur Eugène van Reckem, Generaal-Overste van de Vereeniging, die na de voltooiing van dit gesticht zijn 50e stichting bouwde van deze uitgebreidheid, behoudens nog de talrijke uitbreidingen en verbeteringen welke onder zijn Bestuur aan de reeds bestaande stichtingen werden aan gebracht. In dit nieuwe gesticht zijn dan ook alle mogelijke verbeteringen aange bracht en is dit geheel uitgewerkt naar de eischen door Mgr. van Reckem gesteld. De indeeling: Het hoofdgebouw groot 50 x 100 Meter bevat: De Administratie, de verblijven van de 4 geneesheeren, de cntvang-afdeeling, het klooster van de Eerw. Zusters, de Kapel, daarachter het economie gebouw met centrale keukens, bakkerij, enz., onder het geheeie complex bevinden zich kelders. Aroorts' bevinden zich op het terrein 2 paviljoenen voor rus tige patiënten voor 250* patiënten, 1 pavil joen voor de observatie voor 115 patiënten, 1 paviljoen voor de vallende ziekten voor 106 patiënten, 1 paviljoen voor de halfrus- tigen voor 86 patiënten. 1 paviljoen voor de onrustigen voor 110 patiënten, 1 paviljoen voor de zieken met afdeeling voor de tu- berculosen met lighallen, complete inrich ting voor onderzoek, operatie, apotheek, laboratorium enz. voor 92 patiënten, 1 ba rak voor de besmettelijke zieken, 1 lijken- huisje. 1 complex bevattende de wassche- rij en strijkerij en een complex bevattende de werkplaatsen van de verschillende be drijven. Bij de hoofdingang is een voorplein ont worpen, liggende buiten de gestichtsafdee- ling, waaraan gelegen is de villa voor den geneesheer-directeur en een dubbele villa voor twee geneesheeren en een villa voor den Rector. De afsluit poort wordt begrensd door twee garages, voor particulieren- en dier.st-auto's. Op het terrein wordt gebouwd een feestgebouw met een zaal voor 45u perso nen met tooneel enz. en cabine voor de bioscoop, ecu tehuis voor 175 leeken-ver- pleegsters, met ontvang- en ontspannings- ruiniien, 75 kamertjes, met eigen keuken- complex, leeszalen, tennisbaan enz. volle dig ingericht, opdat de leerlingen deer hunne diploma's voor de verpleging kunnen behalen. Alle gebouwen, terreinen, worden elektrisch verlicht, centraal verwarmd eu met alle moderne bad- en wasch-gelegcn- heden ingericht. In de paviljoenen voor observatie en onrastigen worden inrich tingen gemaakt voor 16 permanente baden. De vloeren en gangen worden belegd met tegels, de zalen met parketvloeren. Einde het jaar 1928 wordt reeds 'een gedeelte in gebruik genomen. De geneesheer-Directeur is Dr. C. de Witt Hamer. Tiet gebouw wordt uitgevoerd geheel onder eigen beheer. De architect is Jos. Bekkers te Amsterdam. De geheeie uitvoering is in handen van Léon De Braekeleir, welke reeds verschei dene gestichten voor de vereeniging onder eigen beheer uitvoerde. De technische ad viseurs zijn Jos. Hubeau en L. Moerramen. De gewapend betonwerken worden uitge voerd door den Ing. Arthur Bow ker. De metselwerken door den aannemer Parera te Noordwijkerhout. De stucadoorwerken door den aannemer De Groot te 's-Gr&ven- ha ge. De architectuur is zeer sober gehouden, zooveel mogelijk in kleur aansluitend aan de omgeving en aan de laatste eischen be treffende de verpleging is voldaan. De metselwerken zijn in gele steenen uitge voerd met een uaarsch plint in Limburg se steenen. het dak is niet donkere paarse leien bedekt. In juist een jaar tijd werken zijn reeds' verwerkt ruim 5 miiüoen mctseTsteenen, 4250 M3. grondwerk, 5000 M3. gewapend be ton. Op het terrein ligt 5 K.M. spoor, en is een uitgebreide inrichting voor de machi nale houtbewerking, zoodat ongeveer alles op het werk wordt gemaakt. Een 500 M. lang hoofdriool met DutfM brengen de faecaliën naar de vloeivelden achter het terrein. In de uitbreiding zijn nog aangegeven een groote boerderij en villa voor de 4e ge neesheer en 6 woningen voor het tech nisch personeel. Het geheeie complex denkt men in het jaar 1930 gereed te hebben. HILLEGOM. Veilinggebouw. Gisteren is het veilingsgebouw der Coop. Bloembollenveiling Hillegom geopend. In nauwelijks drie maanden tijds is het be stuur er in geslaagd een ruime veiling- loods te laten bouwen (22 bij 66 M.), welke het volgend jaar, bij welslagen der veiling, door een even groote zal worden geflan keerd en waar tusschen in het eigenlijk© veilingsgebouw met verkoopzaal en admi nistratie zal worden ondergebracht. In dit hoofdgebouw zal, behalve een aantal.ver trekken voor kantoren, enz., een mijnzaal worden opgetrokken met 250 zitplaatsen. Na uitvoering van het geheeie plan zal 4500 M2. grond gebouwd zijn; er blijft dan nog 3500 M2. over voor outopark. Het ge heeie complex zal c.a. 100.000 kosten. Personalia. Aroor het Mulo-examen zijn te Den Haag geslaagd onze plaatsgenooten J. E. Schipper en J. H. Spilker. NOORDWIJK. Personalia. Te Leiden slaagde voor di ploma boekhouden voor den Ned. R. K. Bond van Groote Schrijvers „St. Gcnesius" te Rotterdam, mej. Cornelia M. A'ink en mej Petronella v. d. Linden. Mej. Th. M. de Yreëde al hier behaalde het diploma machineschrij- ven van de ATer. v. Dir. van Pontscholen.' De dames C. v. d. Veugt en C. v. d. Zalm alhier slaagden voor het examen lin gerie en costuumnaaien. Onze plaatsgenoot M. de Groot, leer ling van Huize Ruwenberg, Michelgestel, slaagde voor eindexamen M.U.L.O. tevens voor boekhouden (Mercurius) en Fransche, Duitsche en Engelsehe Handelscorrespon dentie (Pont). Onze plaatsgenoot, de heer Th. Admiraal C. Hzn., slaagde te Lei den voor het eindexamen boekhouden van Kennis is Macht". Mej. A. de Lange alhier slaagde te Leiden voor het diploma lingerie en cos- tuumnaaien. Verbetering. In verband met de vele vrkeersongevallen welke den laatsten tijd plaats vonden op het kruispnt Beeklaan Vinkenlaan is van gemeentewege het op staande groen van het plantsoen aan de Beeklaan en de Arinkelaan afgeknipt, zoo dat het verkeer thans een ruim overzicht heeft op dit zeer gevaarlijke punt. Verdwaald. Door de politie alhier werd een 8-jarig jongetje zwervende aan getroffen. Het ventje dat uit Leiden af komstig bleek, is door bemiddeling van de Leidsche Recherche afgehaald. Aanrijding. Op de Beeklaan werd een vrachtauto van den heer v. d. W. alhier door een luxe auto aangereden tengevolge van het niet geven van voorrang aan van rechtskomend verkeer. De vrachtauto be kwam materieele schade en werd door een kraanwagen weggesleept. 0EGSTGEEST. Personalia. A'oor het examen handtee- kenen L. O. is te Den Haag geslaagd mej. C. A. van de Poll, alhier. Aroor het examen Engelsch akte M. O., diploma A is te Utrecht geslaagd mej. AV. C. ter Spill, alhier. R. K. Volksbond. Zooals reeds meer is gebeurd heeft bovengenoemde afdeeling voor de kinderen barer leden een vacantie- reisje georganiseerd, waarbij ook ditmaal de kindeven van niet volksbonders zich kunnen aansluiten. De datum is bepaald op Donderdag 2 Aug., waarop liet bestuur zich voorstelt per tram naar Noordwijk aan Zee te gaan. A'oldoende geleiders en geleid sters hebben zich beschikbaar gesteld. AA'ie mee wil gaan moet zich echter voor Maan dag opgeven bij den heer A. Dofferhof of bij 'n ander bestuurslid van den Volksbond. Vaandelinwijding. Door milde giften daartoe in staat gesteld, heeft onze R. K. Harmonie „Triumph" een vaandel kunnen aanschaffen. De onthulling zal geschieden Zondagavond in St. AVillibrorJ door Mr. Bolsius, terwijl door Pastoor de Aretten de inwijding zal geschioden. Een dameskoor zal met zangnumniertjes een en ander op luisteren. LEIDEN. De avond-, nacht- en ZondagdieBi apotheken wordt van Maandag?» tot en met Zondag 29 Juli waarge". door de apotheken van de H.H.:*, Donk, Doezastraat, 31, Telef. 1313, Reijst, Steenstraat 35, Telef. 136 INGEZONDEN MEDEDEELl^' TRAS! 2-PERSOONS VAI 2-PERSOONS met. 15 jaaf garantie ,|i 15 jaa^ gar HAARLEM «fcmRAAT 131 6555 IgGR' RIJNSATERWOUDE. Aanrijding. Voor het café De J werd Dinsdagmiddag een kind van j heer B. door een motorfiets aangeredj Het kind bekwam een ernstige ha wonde. Dr. Bouthoorn verleende de hulp, waarna de kleine per auto werdj gebracht. ROELOFARENDSVEEN. bee. la Kerkzang. Eenigen tijd geleden likt t< door den Pastoor der Parochie een Ben" roep gedaan van jongelieden om zid»g in toekomstig koorzanger aan te melden' L\ 14-tal gaf hieraan gehoor. AVoensda®* gï gen, ter gelegenheid van het huwelijk een der medezangers, lieten zij zich het eerst naar buiten hooren, door <,0 gt zingen van de „Missa Tertia" van Zoowel de gewone muziek als het Gr g riaansch werd goed uitgevoerd, war I. blijkt, dat zij onder leiding van den P" J. van der Meer reeds groote vorderi^ gemaakt hebben. AVe mogen dus ven ten, dat zij de faam van het alom goall kend staande Veensche Koor eenmaal J len voortzetten. RIJNSBURG. Brand. Gisternacht zijn een vijS schuurtjes afgebrand behoorende bij ^00ib huizen in „de Vetpan", eigendom van heer J. v. Iterson. De brandweer rukte eeu en was te 3 uur de brand meester. De ,jc zaak is oubekend. Verzekering d«kt^edig schade. na! Prijzen. Op de Vak- en HüisvljjMy 2 toonstelling alhier zijn aan de inzenéevcni voor huisvlijt door de jury de volgt: prijzen toegekend: Graveerwerk: 1© pr. AV. v. d. Vlugt, gem N. v. d. Vlugt. kderb Snijwerk: le H. v. d. Hoven, 2e A. Ec^art 3e P. Bekooij. Schepenbouw: le A. de Hollander,^ A. Vooijs, 3e A. Vlieland. je M Borduurwerk: le C. Kooij, 2© Jo KrcjM&t hout, 3e J. v. d. Eijkel, 4e B. Kromhout, Haakwerk: 4e Frankruizen, 2 v. Zanlttfeid 3e Kromhout, jjj te Vakarbeidfi-le Arde Best, 2e O. PoLejjl/an Zangwerk:1 VS A. Va Tl Atook. 3e wehA'e 1 v. d. Meij. Schilderwerk: 2e H. M. Herreur. Teekeningen: le J. Vogelenzang, Ssljj. J. Koevoets. Bloemenhandel. De aanvoer van Gli diolen neemt dagelijks toe terwijl de pr. zen redelijk zijn. Ook van de andere boo ten snijbloemen blijven de prijzen zet goed. Gladiolen van 0.501.05, extr soorten 2.20—3, Primulinus 0.40—OJ Convili 0.70—0.80, Anjers 0.3Ó—0.40, C desia (gepeld) 0.50—.85, Bosgodesia tda 6, Scabiosa 0.50—0.60, Centoria in dn.g' kleuren ƒ0.21—0.24, Margrieten 0.2H, 0.35. Pompon-Dahlia 0.651.05, Aett 0.60—0.70. Alontbretia 0.75—0.80, TER AAR. In gebruikneming nieuw VeilingsgeboirfW Het nieuwe veilingsgebouw der R, :ee! Tuindersvereeniging „St. Phocas", alhir®1! zal a.s. Vrijdag 27 Juli officieel in gebru!ier worden genomen. WASSENAAR. Personalia. Aroor het examen haife €1 kenen L. O. is te Den Haag geslaagaffiji®1 M. J. M. van Hecking Colenbrander, afc®,1 W0UBRUGGE. Collecte. Het fanfarecorps alb'iRn maakte een rondgang door ons dorp I''® motorboot van Klaveren des avonds, «,r derwijl collecteerden jongedochters, wella collecte opbracht 107.06. Het bestuif was zeer dankbaar. ALPHEN AAN DEN RIJN. Ongelukken. Bij het houden van turn oefeningen had v. L. het ongeluk zoodanii te vallen, dat hij een pols brak. Hij heel zich onder dokters behandeling nioetei stellen. Aanrijding. Langs de Stationsstraü had gisteravond een aanrijding plaats tui schen twee fietsers, waarbij het rijwiel yai J. K. zoodanig werd beschadigd, dat fci van het geval aangifte deed bij de politi' Te water. Gisteravond is langs d' Ziendcweg paard en brik van den land bower J. B. in de Arinkebuurt, bestuu? door diens knecht G. v. d. E., in de Ziend gereden, doordat de bestuurder van eei melkauto onvoldoende uitweek. De drie cp zittenden wisten zich tijdig in veilighej te stellen, uitgenomen het. 4-jarg zoontj van B., dat mede te water raakte, d«j door toegeschoten omstanders werd gew Paard en brik werd eveneens op het drog gebracht. Tegen den bestuurder der aut werd door de politie proces-verbaal opg' maakt. Brand. Gistermiddag ontstond in *ij Hoorn brand in een blok arbeidersvronn gen, bewoond door H. de R., L. O. en P. De brandweer, welke spoedig met motorspuiten ter plaats® was. wist de brand tot deze drie perceelen te beperkc welke bijna geheel werden verwoest. De

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2