WEEK-END Uit de Omgeving LIED VAN DEZEN TIJD. E.M.C.O. RAD or alio voomm Radii COMPLETE RÖOIO-TOESTELIH Uit de Rijnstreek. HITTE. Het was een jongeman, die in het nach telijk uur nog last had van de hitte. Hij bewees, dat er zelfs in de simpelste natu ren verborgen geheimzinnigheden schuilen, die slechts door buitengewone gebeurtenis sen aan het daglicht plegen te komen, hoe wel in dit geval het nachtelijk licht der maan het t-ooneel der werkzaamheden be scheen. Hij had schijnbaar reeds gedurende den geheelen dag, de gevolgen der hitte slechts met de grootste moeite gedragen, en daar bij zijn heil niet gezocht in een ijskast, die toch allermeest geschikt is om alle vleesch koud en koel te bewaren, maar in een on telbaar aantal glazen bier, waarmede hij gepoogd iiad de hitte te verdrijven en zijn dorstige keel te laven. Nu parelden de zweetdruppelen ver nv het middernachtelijk uur nog op zijn glim mend voorhoofd en indien hij al, in den ge- alcoholiseerden toestand waarin hij ver keerde, nog bij machte was geweest orde te houden in zijn menschelijke gedachten, zelfs dan zou hij er nog niet aan gedacht hebben zijn legerstede te gaan opzoeken, daar reeds de gedachte daaraan hem op hieuw het zweet zou hebben doen uitbre ken, 1 Nu liep hij beurtelings het kroegje in en uit, vergezeld van een aantal, dat men zou kunnen noemen, supporters van beiderlei kunne. Iedereen scheen nu4plotseling ver heugenis in zijn aanwezigheid te vinden, omdat de menschelijke redo hem een oogenblik verlaten had, wat gevoegelijk aan de gevolgen van het bier kon worden geweten. Toen die kronkeling bij zijn schou- knikten zijn knieën, voordat bij stilstond en tegelijkertijd doorvoer zijn lichaam een golf, een kronkeling, zooals bij een lang touw, dat aan heb einde plotseling en hef tig heen en weer wordt bewogen. Toen hij die kronkeling bij zijn schou ders tot stilstand was gebracht, stond hij. Dat deed hij, omdat hij plotseling tot <le ontdekking was gekomen, dat daar vóór hem zich een breede gracht vol water uit strekte. En water beieekende in den toestand, wharin de jongeman verkeerde meer dan ooit verkoeling. Hij staarde met omfloersten blik naar de weerspiegeling der rimpelende golven, die hier en daar in het maanlicht zichtbaar waren. Toen sprak hij met dubbele tong: „Tc Spring ijskoud te water." Na bier scheen nu water hem een uitkomst in de hitte toe. De mannelijke supporters juichten luide dit voornemen toe en gaven duidelijke blij ken van zulk een bijzondere zwempartij in den stillen en duisteren nacht geheel niet afkeerig te zijn, zoolang zij tenminste zelf niet tot deze nachtelijke zwemdemonstra- toe geroepen zouden worden. Daarbij ontstond op instigatie der vrou welijke supporters, die beter dan haar mannelijke collega's de mogelijke gevol gen van te voren onder het oog zagen, een debat over de kwestie of de jongeling wel zwemmen kon. Toen deze met een bevestigend antwoord dit onderdeel van het geval ophelderde, verklaarde een der vrouwelijke aanwezigen het toch „zonde te vinden van ze beste goed", waarop een ander repliceerde met de woorden: „Nee Anna, dat is flauwe kul". De jongeman had intusschen schijnbaar weer dorst gekregen en hij waggelde, ter wijl de debatten in vollen gang waren, weer naar het kroegje. De gezamenlijke aanwezigen zagen zich plotseling hun prooi en daarmede een aan trekkelijk nachtelijk schouwspel ontgaan. „Hé, zeg, je zou toch gaan zwimme", riep er een. De jongeling wendde het hoofd om, scheen niet aanstonds de beteekenis der woorden te begrijpen en antwoordde eerst na eenige oogenblikken diepzinnig te heb' ben nagedacht: „O, ja, da's waar ook'. Toen liep hij zigzag-gewijze naar den waterkant en wierp zich zonder aarzeling in het rimpelende water. Even later voer een schuit naar het mid den 4an de gracht om een spartelenden en proestenden jongeling, die nu evenveel water als bier naar binnen had gekregen, aan boord te hijschen. Het middel was afdoende. Hij was weer nuchter en koud. Op den walkant juichten de supporters. DANIËL. NOORDWIJK. Winkelweek. Door het bestuur van de Oranje Vereeniging was een circulaire ge zonden aan alle winkeliers te Noordwijk Binnen om met de belanghebbenden eon vergadering te houden, waar besproken zou kunnen worden het houden van een etalagewedstrijd, of het houden van een winkelweek, zoo mogelijk beiden. In café Flora waren dus ook een aantal winke liers tezamen gekomen, om deze gelegen heid te bespreken. De voorzitter van de Oranje Vereeniging, de heer L. van Wijk, opende deze bijeenkomst, erop wijzend, dat het bestuur van de Oranje Vereeni ging liefst zoo weinig mogelijk eigenmach tig handelt, maar altijd gaarne belangheb benden gelegenheid geeft te zeggen wat in hun belang kan zijn. Voordat men tot de besprekingen over zou gaan liet de voor zitter eerst een schrijven voorlezen van iemand, die zeer veel belang stelt in het houden van een winkelweek en hierna meermalen heeft medegewerkt. Door hem werden in dit schrijven een aantal nuttige wenken en een, we zouden kunnen zeggen, voorloopig plan aangegeven waarin de ver gadering een leiddraad vond voor haar be sprekingen. Allereerst werd besloten tot het houden van een etalagewedstrijd, en daarna ook tot het houden van een win kelweek. Er zullen als prijzen worden be schikbaar gesteld, diploma's en medailles. Deze diploma's zullen worden toegekend door een jury, bestaande uit drie perso nen, die afzonderlijk van elkaar punten zullen geven aan de etalages. Daarnaast zal het publiek kunnen keuren op biljetten die aan verschillende adressen gratis ver krijgbaar zijn. Beneden de 18 jaar, dus kin deren, mogen niet meekeuren. De bedoe ling hier van is: de keuring van 't publiek heeft geen invloed op de door de jury toe te kennen prijzen, maar het publiek kan zelf prijzen winnen, die door de winkeliers, beschikbaar worden gesteld. Deze kunnen gewonnen worden door hen die zóó keuren, dat ze het dichtst de uitslag van de jury naderen. De uitslag van de jury wordt dus pas na de keuring van het publiek bekend gemaakt. Besloten werd de winkelweek te doen aanvangen op den 31sten Augustus en te eindigen op 5 September. De jury zal keuren op 31 Augustus, terwijl het pu bliek mag keuren op 31 Aug. en 1 Sept. Hiermede waren de besprekingen ten ein de en sloot de voorzitter met een dank woord voor de aangename discussies. Verkeersfatsoen. Dat niet elke be stuurder het A. B. C. van den automobilist kent blijkt wel uit het volgende: Een Duitscher, die op het kruispunt v. Lim burg StirumstraatDouzastraatBronck- horststraat reed, werd ingehaald door een andere auto, die hem in de nauwe v. Lim burg Stirumstraat trachtte te passeeren, hetgeen niet mogelijk bleek, zoodat een aanrijding volgde. De Duitsche automobi list stopte onmiddellijk en had een kal- men gang gereden. Alsof dit nog niet vol doende was botste de acliteroprijdende automobilist bij zijn herhaalde poging om te passeeren, met zijn auto opnieuw tegen de stilstaande auto op, voegde de vreem deling verschillende beleedigingen toe en reed, zonder zich bekend te maken door. Zijn nummer is echter bekend, zoodat dit muisje voor hem nog wel een staartje zal hebben. Aanrijding. Donderdagmorgen te 11 u. had op 't kruispunt LijnbaanwegNieu we Zeeweg alhier 'n aanrijding plaats tus- schen 'n auto, bestuurd door J. v. d. D. al hier en 'n motorrijder, bestuurd door W. E. wonende te 's Hage. De aanrijding werd veroorzaakt, doordat E. bij het passeeren van het kruispunt remde,- waarbij zijn voet van den voetrem afgleed en hij tegen de auto van v. d. D. opreed. Het motorrijwiel werd beschadigd terwijl E. een hoofd wonde bekwam. Van een hooiwagen gevallen. Het zoontje van den heer V., dat op een wagen geladen met hooi mocht mederijden, viel van het voertuig en brak een arm. Onbeheerde auto's Door de politie al hier werden drie personen geverbaliseerd voor het onbeheerd laten staan van hun auto langs den openbaren weg. Gevonden voorwerpen. 1 kinder cape, 3 belastingmerken, 5 portemonnaie's met inhoud, 1 fietspomp, 1 blauwe jas, 1 juten zak, 1 emaille kruikje, 1 broodzak, 1 kar retje op twee wielen, 1 kinderschoentje, lederen riem, 1 damestaschje m. inh., ketting met hanger, 2 broche's, 1 Theresia medaille, 1 vilten zadeldek v. paard, 1 hee- UIT DE RADIO-WEKtLb». DE HUWELIJKSADVERTENTIE. Programma's voor Zondag 22 Juli. Hilversum, 1060 MC. 10.30 V.A.B.A. Zondagochtendprogramma 5.6.45 Concert door het Omroep-or- kest. Sophie Haase—Pieneman, zang. Egb. Veen a. d. vleugel. 6.30 V.P.R.O. Dienst in het Geb. v. d. Ned. Prot. Bond te Hilversum. Huizen, 340.9 M Na 6 unr 1870 M. (Kerkdienst K.R.O. ook op 1870 M.) 8.309.30 N.C.R.V. Morgenwijding o.l.v. Ds. W. D. Linthout: B.B.B., of Drieërlei blik". Chr. Gem. zangver. „Immanuel" en zangkoor der Vrije Ev. Gem., H'sum, o.l.v. Jac. v. d. Bijl. 10.K.R.O. Dienst in de kerk van O.L. Vrouwe ter Hemelopneming te Zwolle. Het zangkoor der kerk o.l.v. Ed. Ponten. De Missa „Stella Maris", van Griesbacher, v. 4-st. gem. koor en orgel. Predikatie door A. B. Weenink, Pastoor dier Parochie: Lu cas VII, 47. Na de H. Mis Laudato Do- minum de Collis", van Schmidt, voor 8-st. gem. koor. Daarna „Noël" voor orgel, van Guilmant. 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio .Winkels". 1.302.K.R.O. Lit. halfuurtje door Herman de Man: Pieter Brueghel, zoo heb ik U uit uw werken geroken, door Fe lix Timmermans. 2.4.Concert. Mevr. Th. Stokvis, mezzo-sopraan. K. Jeurgen, clarinet. Mej. Baerken, piano. 4.5.Ziekenuurtje K.R.O. Alb. v. d. Hoogte, declamatie. Pater Kuipers C.s.s R., ujiss'onaris uit Suriname. 5.20 N.C.R.V. Dienst in de Geref. Kerk (H. V.) Utrecht. (Geb. „Irene"). 7.458.15 K.R.O. Spr.: Dr. A. Smeyers, te St.-Michiels-Gestel: Het Gouden Ju- biló der Ned. St.-Gregorius-ver. 8.15 K.R.O. Concert. Jan Nslissen, ba riton. Mej. Clir. Alard, sopraan. K.R.Ó.-oj- .kest o.l.v. M. v. d. Ende. 10Persber. 10.45 K.R.O. Epiloog door het klein knor ol.v. Jos. H. Pickkers. Daventry, 1600 M. 3.50 Kamermuziek. H. Heyner, bariton. Het Intern. Strijkkwartet. 5.20 Duetten voor twee piano's door Ethel Bartlett en Rae Robertson. 5.55 Bijbelsche liederen. 6.05 Bacli-cantate van de St. Ann's kerk Manchester. Versterkt orkest en solisten. 8.15 Het luiden van de kerkklokken. Daarna kerkdienst. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Holst-programma. De Wireless Sin gers en de militaire kapel. 10.25 Pianoconcert door Cecilia Dixon. 10.35 De Militaire kapel. 10.50 Epiloog. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 12.20 Religieuse causerie. Muziek en zang. 1.052.10 Concert door het orkest Loca- telli. 4.50 Dansmuziek. 8.5011.20 Orkestconcert. L a n g e n b e r g, 469 M. 9.2510.20 Morgenwijding. 12.1012.40 liet dubbelkwartet „Lieder- blüte". I.202.50 Orkestconcert. 4.506.20 Orkestconcert. 8.20 Concert door het Klein-Werag- orkest. 9.20 Oude en nieuwe koormuziek. Holles Madrigaalvereeniging. 10.20 Orkestconcert. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Königswusterhausen 1250 M. (Zeesen). 6.508.20 Vroegconcert. 9.20 Morgenwijding. II.501.10 Concert door het Kermbach- orkest. 5.206.50 Concert door de Steiner-kapel. 8.50 Tuinconcert. Het „Neue "Tonkiinst- ler"-orkest. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 6.508.20 Vroegconcert. 9.35 Morgenwijding. 3.20 Orkestconcert. 5.20 Orkestconcert. 8.20 „Der Rastelbinder", operette van Lehar. Daarna orkestconcert tot 11.20. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 6.507.50 Orkestconcert. Mijnheer, 'k las gist'ren in de krant, Dat U wel wenscht te trouwen, Maar U vertelt, U hebt het land Aan de moderne vrouwen U wilt een ega, lief en goed Zeer deeg'lijk en zachtaardig Het lijkt wel of 'fc zoo wezen moet "Want ik ben vrees'lijk aardig. Ik haak naar huiselijk geluk, Naar ware huw'lijksvrede Een bovenhuis vind ik te druk 'k Woon daarom graag beneden, 'k Zou gaarne aan een man als U Mijn zacht gemoed verpanden Kom, engel uit den hemel, nu En draag mij op -Uw handen Antwoord van een maagd in haar derde jeugd. Alleen te leven is een straf, Voor wie nooit iemand kwaad deed, Voor wie zoo gaame liefde gaf, En nu daarmee geen raad weet Ik zal U, zijn wij eens getrouwd, Met liefde steeds omhullen En bovendien, al ben ik oud, Ik heb veel mooie spullen. Ik geef U al mijn goed en geld Al wat U kunt begeeren, Ik heb, het zij terloops vermeld Een linnenkast vol kleeren 'k Ben flink van stuk en zeer gezond, Ik kan dus veel verdragen En zal, ik weeg tweehonderd pond, U zeker wel behagen. Ik ben aanminnig en heel lief Een sieraad van de vrouwen O, kom, mijn schat, mijn hartedief Kom laten wij gaan trouwen Ik zing U dan, mijn lieve schat, Mijn allerliefste liedje, Voor U ben ik, mijn lieve kat En mijn kanariepietje. 8.35 Kamermuziek. 9.20—10.50 Symphonieconcert in de Kur saal Ostende. Programma's voor Maandag 23 Juli. Hilver Bum, 1060 M. 12.302.Lunchmuziek door het Trio- Groeneveld. 6.7.45 Concert door het Omroep-orkest. Dick Weiman, zang. Egb. Veen a. d. vleu gel. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest o.l.v. Prof. G. Schneevoigt. Henry Wagemans, viool. In de pauze pianospel door F. Pfeiffer. 10.30 Persber. Huizen, 340,9 M. Na 6 u. 1870 M. (Uitsluitend N.C.R.V.-uitzendingen). 12.30—1.45 Orgelconcert door R. Kamp, organist te Zwolle. 4.5.Kinderuurtje o.l.v. Ds. K. den Hollander te Amersfoort. 7.308.Zangles o.l.v. Jac. Ph. Caro, Utrecht. 8.Zang door leerlingen v. h. 5e en 6e leerjaar der Chr. Nat. School te Amers foort, o.l.v. D. H. Huygen. Orgelbegel., J. v. d. Potte. Vioolbegel., J. F. A. de Kruyff. 9.10.Carillonbespeling van het Kon. Paleis te Amsterdam door J. Vincent. 1. Liederen uit van Woensel-Kooy. 2. Andere Geestelijke liederen. 3. School- en kinder liederen. 4. Daarna persber. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladeconcert (alt. tenor). 12.50 Dansmuziek. I.202.20 Orgelconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Causerie 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Concert. (Iersche pijper en cello). 6.40 Berichten. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Licht concert (vervolg). 7.20 Dram. critiek. 7.35 H. Heyner, bariton. 7.45 Fransche causerie. 8.05 Variëté. 8.20 Concert door Welsh's artisten in Cadiff. Dowlais mannenkoor. H. Davies, viool. J. Morgan, piano. .M. Foster, so praan. G. Mason, harp. T. Davies, tenor. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Causerie: Architectuur. 9.50 Nieuwsber. 9.55 „Blue on the Boulevard". Green- baum strijkkwartet. S. Wilson, tenor. A. Morrison, piano. Koor en orkest. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1 7 5 0 M. 12.502.10 Orkestconcert. 4,055.05 Concert. L. Radisse, cello. Mme Paix-Seaille8, piano. A. Locatelli, viool. 8.5011.20 Orkestconcert. La-ngenberg 469 M. 1.252.50 Orkestconcert. 6.207.15 Orkestconcert. 8.359.50 Concert door het Klein-Werag- orkest. 9.5011.Collegium Musïcum. Oud-Ita» liaansehe muziek. Daarna tot 12.20 Dans muziek. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 12.505.20 Lezingen. 2.506.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 Gevarieerd concert. O. Urack, cello. H. FrancilloKauffmann, sopraan. K. Zander, declamtie. A. Mersiowski, ban- donson. B. Geysel a. d. vleugel. H a m b u rg, 396 M. 4.35 Vioolconcert door V. Skalak. 6.20 Walsmuziek. 8.20 „Die. grüne Stadfc", concert met een inleiding van dr. Stapelfeldt. Daarna tot 11.20 Cabaret en dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.205.50 Gramofoonmuziek. 5.506.20 Orkestconcert. 6.507.20 Orkestconcert. 7.20 Vioolconcert. 8.20—10.20 Concert in de Dierentuin, Anvers. DE SUPER-HETERODYNE EN HOE ZIJ WERKT. Eenvoudige verklaring van het principe. Super-heterodyne ontvangst is een uit vinding van M. Lucien Lévy, een bekend Fransch uitvinder, en Major Armstrong, een Amerikaan .Beiden werkten, de een in Frankrijk en de laatste in AmerJ tijdig hetzelfde principe uit. Ha; strong heeft echter tengevolge I Amerikaansche publiciteitsmeth meeste bekendheid op dit gebied1 ven. In een vorig artikel zei ik ret Amerikaansche amateur zijn 7-lt heterodyne maakt zooals wij honingraatspoelentoestel. Naai ning laat men zich afschrikken groote aantal lampen dat zeer ten steeds in verband gebracht wordi geluidsterkte. Een 7-lampstoeste| kwantiteit nog achter staan bij maar zal het winnen in gevoelig^ tiviteit en kwaliteit, zeer zeker namer factoren. De super-heterodyne is een. vanger en de schakeling verschi van de overige schema's. In prit zich de werking als volgt verklap super-heterodyne wordt de an op de normale wijze afgestemd, versterkingstrappen zijn afgesten bepaalde golflengte, terwijl deze ling het mogelijk maakt de welke wij wenschen te ontvangt zetten in de golflengte waarop- versterkingstrappen zijn afgeBt« golflengte-transformatie. Het del, L. F. gedeelte is weder geheel no- Zooals reeds gezegd blijven versterkers op één bepaalde gold gestemd en deze golflengte of ju se zegd frequentie kiezen we zoo ge ei gelijk. H. F.-versterking op lac lengte is meer efficient op lange ten dan op de korte-golf en boven voudiger. Daar de afstemming bel is doch vast, hebben we geoi triple condensatoren noodig. Slee twee enkelvoudige condensatoren geheele afstemming verkregen; spi wisselen is ook overbodig. Een 7-lamps super-heterodyne -r trappen L. F.-versterking detectoi j de vier overige lampen doen te als H. F.-versterker en twee voor lengtetransformatie of juister gen' de frequentieverandering. De worden ontvangen met de raa& We zullen eens aannemen dat wenschte station met een golfli 300 M. werkt. De frequentie bedi 300.000.000 300 1.000.000 (één De H. F.-versterking-kringen (in c middelfrequentversterkers genoe ben een vaste afstemming en wel M., dus een frequentie van 50.004 j quentie van de ontvangen signalr 1 millioen bedraagt, moet dus worden in een frequentie van 50.1 dat zij de H. F.-versterkers kunnei ren. Dit kan op de volgende wijzt worden. We gebruiken een lamp t en condensator als generator ,d. lamp wordt zoodanig geschakelf electrische trillingen opwekt. Iel lijks vinden we in ieder ontvai waar de terugkoppelspoel gebrui als generator (genereeren of De frequentie van de ontvangen is i.oou.uuu en wanneer -vr© mec rator een frequentie opwekken van en deze op het raam laten werh staat er uit beide frequenties eet frequentie ter grootte van het ver; schen beiden, en dat is juist 50.004 sultante van de beide frequenties rooster van de dectorlamp tot krijgt ontstaat in den plaatkring- quentie van 50.000. De H. F. verf precies hierop afgestemd versters stroompjes en na een 2de detector seerd te zijn hebben we laaglr, stroompjes die tot luidsprekerstert voerd worden met 2 trappen L. P- king. I Om het verschil in frequentie vi te krijgen kan de generator oti stemd worden op een frequec 950.000 (want 1.000.000—950.000 Er zijn op den generator dus 2 lende standen waarop 't zelfde doorkomt. Wil men een andere ontvangen, dan wijzigen we de van de raam-antenne en draaien generator, tot het verschil in aj van 50.000 bereikt is. Hoewel'u toestel dus afgestemd is op het station wordt er uit den luidsp gehoord tot het verschil in frei 50.000 met den generator bereikt Vanzelfsprekend is het kostban zoowel in aanschaffing als oa maar.... de resultaten zijn er ook INGEZONDEN MEDEDEELIN! ET faDKfS renhorloge m. ketting, 1 nagelgarnituur in etui, 1 potloodslijper, 1 herdershond. In lichtingen aan het politiebureau te Noord- wijk Binnen, uitsluitend Woensdag en Za- des namiddags van 121 uur. TROUBADOUR KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouw. Wel is er een kleine veran dering ten goede ingetreden voor wat de vroege aardappelenprijzen betreft, doch van een goede uitkomst kan zeker niet ge sproken worden. Trouwens de eenigszins af wijkende partijen gaan nog voor lage prij- zijn weg. Spoedig zullen de Eigenheimers de vroege gaan drukken. Er worden al flink wat Eigenheimers gerooid, vooral blauwe. In de prijs van bospeen is ook nogal schom meling. Was in 't begin der week de prijs» weer redelijk, tot b.v. 8, in het laatst der week ging deze weer naar beneden. Ook dit product geeft weinig winst. Bloemkool is goed gevraagd, doch hiervan komt nog weinig. Het liep tot heden niet naar wensch Ons Vereenigingsgebouw. De wijding en intronisatie van het R. K. Vereenigings gebouw zal niet, zooals aanvankelijk ver meld op Zondagavond, doch op Zondagmor gen 9 uur, op 29 Juli plaats hebben. Hier voor zijn uitgenoodigd leden van Patronaat, Gezellen, Zangkoor en besturen van ver- eenigingen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer wordt weer grooter. Ook van Gladiolen komen thans flinke partijen die tegen goede prij zen, varieerend van 1.351.90, graag weg gaan. Ook convili's' zijn goed gevraagd en brengen van 0.901.10 op. Bosgodesia 2.70—3, id. gepeld 0.70—0.75 per 100, Cen toria 0.280.33. Korenbloemen 0.18 0.22, Anjers 0.200.45, Primulinus 0.90 1.15, Dahlia's 3.103.50, Pompon-Dah lia's 1.251.50, Scabiosa 0.450.60, Zin nia's 11.20. De eerste Montbretia's bren gen 1.60 per 100 op. BODEGRAVEN. Geboren: Daljana Neeltje d. van B. A. van Wijk en H. Houtman Cornelis z. van K. de Koning en A. A. van Eijk. Ondertrouwd; J. H. Bosch 28 j. en A. C. Pfauth 23 j. Gevest igdA. I. Aartsen kaashandelaar, van Londen (Eng<t Vertrokken: A. VerboomP huizen J. Fioole en gezin nat' vendcel H. J. van der Sluijs t naar Zeist. Z0ETERW0UDE. Personalia. De heer L. A. H«' melen, eerste ambtenaar ter Secrf, hier, slaagde te 's Gravenhage V00'! men, afgenomen vanwege de Ver- meentebelangen, candidaat gemetf taris. Militie. De loting van de li« dezer gemeente zal gehouden Leiden in de receptiezaal van da- hoorzaal op Woensdag 8 August* Verboden. Door de gemeen werden eenige zwemmers verb» zich binnen den in de Politievef bepaalden kring ten aanzien vanc baren weg te water hadden bege" Gevonden en verloren. Ten F huize alhier zijn inlichtingen te omtrent een gevonden huissleutel gen worden daar verzocht omtrek liezen van een zilveren echakelar®1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6