Op Reis PUROL G« het bowlen van Fokker. Janssen speelt kort hierna een bal in zijn wicket en kan voor 0 verdwijnen. Dozy scoort snel 10 runs en wordt dan door den slowbowlor C. Feith. gebowld. Hof8teenge verdwijnt hierna eveneens ge bowld door Feith voor 1. Op hetzelfde to taal n.l. 48 gaat P. de Vrind run out. De Jong is eveneens een kort leven beschoren en verdwijnt voor 3, 1. b. w. op C. Feith. Als het totaal 71 is, is het de beurt van Eigeman om na een zeer nuttige, vrijwel kanslooze 41 runs te verdwijnen. A. de Vrind slaat zeer snel 14 runs bij elkaar en ziet dan zijn palen tuimelen door Koeleman. Pk. Rice draagt 10 runs bij, voor hij eveneens door Koeleman ge bowld wordt. J. Goslings bleef met 1 not out. Met 4 extra's wordt het totaal SS. BowlingcijfersJ. Koeleman 437; M. Jansen 015, A. Fokker 113; F. Feith 4—19. De innings der Haagsche leverde 222 runs op voor het verlies van G wickets. R. Vis en Jhr. C. Feith verdwenen spoe dig voor respect. 4 en 1 runs, gebowld door Eigeman en Rice. De stand was op dat oogenblik 212. E. J. A. Schill, H. van Manen, brachten de 100 op, voor dat beiden gebowld werden door S. de Jongh, die als bowler een goed debuut in de le klasse maakte. Schill en van Manen scoorden 38 en 61 run s. P Feith scoorde 10 runs voor hij even eens het slachtoffer van de Jongh werd. M. Jansen en Koeleman en in de laatste instantie A. van Manen brachten leven in de brouwerij door op zeer vrije wijze 67 not out, 15 en 14 runs bij elkaar te ran selen. waarna Fokker de innings sloot. Met inbegrip van 12 extra's werd het totaal 222. Bowlingcijfers't Eigeman 256; Rice 153. H. Meyer 023; P. de Vrind 037; S. de Jongh 341. Ajax stond dus voor de taak om 134 ■runs te maken of tijd uit te spelen om een inningsnedcrlaag te ontloopen. Ajax is in het laatste geslaagd voor het verlies van 8 wickets. Het totaal werd 130 runs, waarvan Meyer mot een keurig 42 topscorer was. Eigeman deed eveneens'goed werk door geruimen tijd te spelen voor 20 runs. Van de overigen kwam niemand meer in de dubbele cijfers. Bowlingcijf ersR. Schill 527; H. van Manen 08, C. Feith 225; M. Jansen i 9; Koeleman 018; A. Fokker 011. •a91so8inSnnrao,j-sTn?i9J09g WATERPOLO. Wedstrijden van „De Zijl". "Woensdag a.s. des avonds om 9 uur zal in de zweminrichting „De Zijl" een polo- wedstrijd worden gespeeld tusschen „De Zijl" II—Entre Nous I, terwijl Donderdag avond om 8.15 uur in dezelfde zwemin richting „De Zijl I" zal uitkomen tegen H. Z. en P. C. IL De uitslagen. 2e klasse dames. Zaandijk; ThetisL.Z.C. 24 le klasse heeren. Gouda; U.Z.C.—G.Z.C. 0-4 Reserve le klasse. Gouda; U.Z.C. II-G.Z.C. II 0-2 Thetis I—L. Z. C. I (dames) 2—4. Met een trein naar Amsterdam, met een boot naar Zaandam, met een bus naar Zaandijk en toen nog een half uurtje in de brandende zon wachten voor de nog gesloten zweminrichting. Dat was 't voorspel; als dan eerst de scheidsrechter, dan de badman en ten slotte de dames van Thetis komen kan er zoo langzamerhand begonnen worden. L. Z. C. ia met twee invalsters; toch zijn ze direct in de meerderheid en spoedig na het uitzwemmen schiet mej. v. Leeu wen de eerste goal in het net (01). Als dezelfde speelster kort daarna weer een kans krijgt, wordt ze binnen de 4 M.- lijn overzwommen en uit den straf worp wordt het 02. Thetis komt nu opzetten en vlak voor rust hebben ze succes met een ver schot G-2). Na rust zijn de Leidsche dames in de meerderheid. Mej. Oorver houdt den The- tis-aanval keurig in bedwang en zorgt, dat de L. Z. C.-aanval telkens weer aan werk kan tijgen. "Weer wordt mej. v. Leeuwen overzwommen en weer is 't een strafworp (13). Een opleving in de The- tis-gelederen doet het met een goed schot 23 worden, waarna Mej. de Vries den bal keurig van mej. Oorver aangegeven krijgt en er 24 van maakt. Met dezen stand komt het einde. ZWEMMEN. Zwemtocht van Stavoren naar Enkhuizen. Nieuwe poging v. mej. Leibrand. Naar „de Tel." verneemt zal mej. Lei- brand van de vereeniging Zwemlust uit Utrecht, Woensdag a.s. haar poging hor halen om do Zuiderzee van Stavoren naar Enkhuizen over te zwemmen. De recht- streeksche afstand is 22 K.M. doch in ver band met de stroomingen wordt op circa 25 K.M, zwemafstand gerekend. ROEIEN. Laga's acht gewijzigd. In Laga's oude acht, die provisorisch is ingeschreven voor de O. S„ zijn sedert de wedstrijden om do nationale kampioen schappen nog eenige versterkingen aange bracht. Bosscher en Westendorp zijn door Beynen en James vervangen, terwijl ook in do volgorde van de bemanning nog eenige wijziging is aangebracht. Beynen roeit op zeven en James op zes. De nieu we samenstelling is als volgt: G. van Ditzhuizen (bg.)J. Huges, O. Appel, H. E. Kruyt, J. Stenger, T. U'ames, A. C. Beynen, D. Ferman (sl.) en L. A. Gaay (st.). De oefeningen zullen dezer dagen aan vangen. GYMNASTIEK. De Olympische ploeg. Door de technische commisie van het K. N. G. V. is thans samengesteld de Olympi sche ploeg, die ons land bij de Olympische Spelen zal vertegenwoordigen. Ze bestaat uit de volgende heeren: K. Boot, P. van Dam, M. Jacobs, H. Licher, E. Melkman, W. Bouw, J. F. van der Vinden en I. Wyn- schcnk. WIELRENNEN. Rijswijksche Wielerbaan. Frankrijk slaat Holland. Voor hoi mooie programma dat Zondag op het Rijswijksche hout werd afgewerkt, schijnt het te mooi weer te zijn geweest. Want waar een massa-toeloop van wie- Ier-enthousiasten werd verwacht, was nu de baan nog niet voor de helft bezet. De wegblijvers hebben echter dezen middag veel gemist, want er zijn spannende mo menten geweest in de groote verscheiden heid van wedstrijden, die het programma bevatte. Het waren series sprint voor amateurs, een uitdagingswedstrijd tusschen den ama teur-sprintkampioen van Frankrijk Beau- frond en dien van Holland Jhr .Bosch van Drakesteijn, een afval-race voor amateurs en 3 maal 30 K.M. achter motoren tusschen Breau, Sausin, Snoek en Leddy, zoodat het hier ook een wedstrijd HollandFrankrijk gold. Over alle linies zegevierde Frankrijk, daar Beaufrond Bosch van Drakesteijn in alle deze sprints versloeg en beide Fran- sche stayers in totaal als 1 en 2 eindigden. In de series sprint plaatsten zich Krens Van Rossum, Peeters, Metz, van Muijen, Burgerhof, van de Lens, Innemee, en Hoe- vens. In de demi-finales kwamen Krens, Hoevens, Peeters en van Rossum, van wie in de finale Krens winnaar werd, die de laatste 200 M. in 12.4 sec. reed. In de eerste match a deux tusschen Beaufond en Bosch van Drakesteijn liep Bosch meteen weg. Hij wist gedurende bij na de geheele rit een voorsprong te behou den, maar vlak voor het einde kwam Beau- rond snel naar voren, en won met band dikte. In de tweede rit startten Bosch lang zamer en bleef 350 M. aan Beaufrond's wiel tje, waarna hij er ineens vandoor ging. Bosch nam toen de kop en er volgde een reprise van de le vit, door Beaufrond op het laatste oogenblik weer met banddikte gewonnen. In de 3de rit nam Beaufrond eveneens de kop, Bosch kon hem toen niet voorbijko men cn werd met een halve lengte gesla gen. Intusschen had nog een afvalrace plaats gehad, waarvoor een twintigtal amateurs startten. Na elke twee ronden viel de laat ste af, zoodat ten laatste oen viertal zich klasseerde voor de laatste sprint, waarin Slesker eerste werd. Van do wedstrijden over 30 K. M. werd er in de eerste manche het minst strijd ge geven. De start was Breau, Snoek, Sausin, Leddy. Leddy, die na drie ronden reeds op Sausin afwil, werd afgeslagen. Als Snoek in de 18e ronde Breau op Leddy afstuurt, wordt Leddy na enkele ronden gelapt, welk voorbeeld door Snoek en Sausin wordt ge volgd. Leddy krijgt daarna nog drie lappen van alle anderen, die tot het einde dezelf de volgorde houden. In de tweede manche was de start Led dy, Breau, Snoek, Sausin. Hierin reed Led- INGEZONDEN MEDEDEELING. Ter verpachting en genezing van stuk- geloopeio^cHtten, zadelpijn, schrijnen en smettemdermiid, mnggebeton en zonne brand, iübot ni|?n op reis voorzien zijn van Doos 30, 60,1 e 80 ct. dy zeor goed, zelfs Breau kon hem niet voorbij. Snoek wordt spoedig door Sausin genomen, maar herneemt zijn plaats in 56. Als Leddy zijn le plaats gedurende 66 ronden heeft gehandhaafd, komt Sausin ta melijk onsportief Breau te hulp. De gang maker van Leddy heeft Sausin, die vier rijdt steeds vermeden, maar nu houdt Sau sin plotseling even in, zoodat Leddy wel op hem afmoet, waarna hij zijn gang weer ver snelt. Hiervan maakt Breau gebruik door Leddy, die bij deze gedwongen spurt los raakt te passoeren. Ook Snoek lapt dan Leddy en gaat zelfs nog vlak voor het ein de op Breau af, die dezen aanval echter af slaat. Voordat Loddy weer op gang is, heeft Sausin hem bereikt, die juist nog met een banddikte voor Leddy eindigt. Leddy liep daardoor in de laatste 9 ronden van de le naar cle 4e plaats terug. In de laatste manche was de start Sau sin, Snoek, Leddy, Breau. Breau neemt Leddy bij de start on na 13 ook Snoek, zij het na hevigen tegenstand van Snoek, die losraakt en nu ook door Leddy wordt ver drongen. Snoek is dan 4 on Sausin komt op hem af, de beide gangmakers gaan levensgevaar lijk vlak naast elkaar rijden. Snoek schrikt ervan en laat los, waardoor hij 2 ronden achter komt. Reques en Kaiser krij gen hiervoor beiden een boete van 25. Sausin weet zijn plaats te houden en eindigt als eerste. De volledige uitslagen luiden: Series sprint voor amateurs over 800 M.: le serie: Krens, van Rossum. 2e serie: Peeters, Metz. 3e serie: van Meyen, Burgerhof. 4e serie: v. d. Leur, Iunemee. 5e serie: Van Dijk, Hoevens. Demi-finales le serie: Krens, Hoevens. 2e serie: Peeters, van Rossum. Finale: 1. Krens 12 4 sec.; 2. Hoevens, 3. Peeters, 4. van Rossum. Uitdagingswedstrijd FrankrijkHolland over 800 M. 1. Beaufrond 3 pnt., 2. Bosch van Drake- steyn 6 pnt. Afvalrace voor amateurs: 1. Slesker, 2. van Rossum, 3. Kuinder, 4. Van Dijk. Totaal 3 maal 30 K.M. achter motoren: 1. Breau 4 pnt., 2. Sausin 7 pnt., 3. Snoek 8 pnt., 4. Leddy 11 pnt. PAARDEN. Hippische kampioenschappen op Duindigt. De belangstelling was, gezien het feit dat Zondag een der kampioenschappen van de dravensport verwerkt werd niet zoo groot als rederlijkerwijze mocht verwacht worden. Toch waren er vrij veel menschen op Duindigt. Do favoriet Quicklooper, die twee jaar geleden het kampioenschap 2-jarige wist te winnen en het vorige jaar drie werd achter Henriot en Nora Belwir B. hield zich'nu uitstekend. Dicht bij de finish ont neemt ze Sirx Axworthyk de eerste plaats cn wint vrijwel onbedreigd den titel. Minister Lambooy, die de wedstrijd bij woonde, reikte de door Oorlog beschikbaar gestelde prijzen uit. Zijn Ex. verklaarde, dat het de eerste maal is dat in ons land het Departement van Oorlog prijzen beschikbaar stelde voor draverijen. Het is des ministers vaste over tuiging, dat. de fokkerij van snelle paar den een groot landsbelang is, vooral daar het zaak is te probeeren paarden in eigen land gefokt te verkrijgen,, opdat we niet meer van het buitenland afhankelijk zijn. Zijn Excellentie werd hierna met den fok ker den heer de Vlieger, den eigenaar, den heer Poelsma en den rijder G. J. de Boer, gefotografeerd. De uitslagen luiden: Studebaker Director prijs, prijzendra- verij 4eklasse. Afstand 1600 M. Ingeschre ven 11, uitgekomen S deelnemers. 1 Qurvilïe 1620 M. eig. O. Scheffers, (J. Kruithof Jr.) tijd 2 m. 32 2-5 sec. 2 Queen Ethel, stal L. 1620 M. eig. stal Birkhoven (Tj. Willeveen) tijd 2 m. 34 2-5 sec., Nig Queen H 1630 M. Sador 1610 Rereda 1550 M., Prodigal St. L 1600 M., Sophie 1550 M. on ingehouden Minnie II 1600 M. Ershine Sixprijs. Handicapdraverij le klasse, afstand 2000 M. Ingeschreven 13, uitgekomen 9 deelne mers. 1 Fretachen 2000 M. eig. J. Kruithof (Kruithof Jr.) tijd 3 m. 4-5 sec. 2 Karabin 2040 M. eig. Stal C (J. M. v. d. Berg), tijd 3 m. 1 4-5 sec. Studebaker Commander prijs, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Afstand 1900 M. Ingeschreven 9, uit gekomen 4 deelnemers. 1 Myffhine, eig. Mevr. A. v. Wieringen (A. v. Wieringen) tijd 2 m. 6 2-5 sec. 2 His- toire d'Or, eig. W. Orhems (C. J. v. d. Vaart 61 K.G.) en Pommard eig. W. Jochems (J. Kuiper 511/2 K.G.) de ad heat op 1/2 lengte. Studebaker 1910 prijs. Prijzendraverij 2e en 3e klasse. Afstand 2000 M. Ingeschre ven 13, uitgekomen 6 deelnemers: 1 Norma B 2080 Mè eig. J. Kruithof S. (Kruithof J.) tijd 3 m. 2 3-5 sec.; 2 Quite- well stal L. 2040 M. eig. (F. Ockhout, tijd 3 m. 2 4-5 sec. Kampioenschap van Nederlandsche paarden eigendom van Nederlandsche eige naren, leeftijd 3 tot 9 jaar. Uitgeloofd f 100 door Z.Ex. den minister van Oorlog voor de fokker van het win- nonde paard en een zilveren medaille voor den eigenaar van het winnende paard. De N. H. R. V. loofde 1000 uit als eer sten prijs. Ingeschreven 9, uitgekomen 8 deelne mers: 1 Quicklooper 2075 M., eig. M. Poelsma (J. F. de Boer) tijd 3 m. 5,6 sec.; 2 Sire Azworthy K, 2000 M., eig. J. Kruithof Sr. (Kruithof Jr.) tijd 3 m. 8,4 sec.; 3 Quick Silver H. N. 2075 M. eig. H. v. Zalinge (Tj. Witteveen) tijd 3 m. 10,2 sec.; 4 Newbold 2150 M., eig. J. W. Schuyl (J. D. M. Schuyl) tijd 3 m. 11,4 sec.; n.g. Present H 2100 M.; Postduif je G 2100 M.; Juinti II 2075 M.; Sador 200 M. Studebaker President prijs. Ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder. Ingeschreven 5, uitgekomen 3 deelne mers. 1 Cassard, eig:. M. J. v. d. Velde (H. Luke, 68 K.G.) tijd 2 m. 48,4 sec.; 2. Hel lebore eig. W. Jochems (J. Kuiper, 52 K.G.) op 3 lengten. DE OYLYMPISCHE SPELEN. De Duitsche Olympische zwemploeg. Thans is officieel do lijst der deelnemers aan de. Olympische zwemwedstrijden te Amsterdam vastgesteld. Heeren: 200 Meter borstzwemmen: Ra- demacher, Budig en Sietas. 100 M. rugzweinmen: Kuypers, Schum- burg en Schulz. 100 M. vrije slag Hetimann, Schubert en Heinrich. 400 M. vrije slag: Heinrich en Berges. 1500 M. vrije slag: I. Rademacher. Viermaal 500 meter estafette: Heinrich, Heitmann, Schubert, Rademacher, Berger en Lambert. Waterpolo: Gebr. Rademacher, Kipfer, Glank, Amann, Cordes, Bennecke, Protze, Kuhne, K. Bahre en Gunst. Schoonspringen: Riebslager, Plumans en Mund. TorenspringenRiebslager, Plumanns en Mund. Dames: 200 meter borst-zwemmen: Lotte Muhe, Schrader en Zimmermann. 100 M. rugzwemmen Annie Rehborn, 100 nieter vrije slag: Erkens, Lehmann en Schone- rnann. 400 M. vrije slag: Erkens, Lehman en Schoneinann. Torenspringen: Borgh, Hanni Rehborn. Estafette: Erkens, Leh mann, Schonemann, A. Rehborn, Wunder en Schneider. De boycot der Olympische films. Een uiteenzetting van den Ned. Bioscoop Bond. In een bijeenkomst van vertegenwoordi gers der pers heeft het Hoofdbestuur van den Nederlandschen Bioscoopbond bij monde van zijn voorzitter, den heer D. Hamburger '.Pr., de volgende uiteenzetting gegeven omtrent net opnieuw uitgebroken conflict over de verfilming der Olympische Spelen: Het is reeds bekend, dat het Neder- landsch Olympisch Comité om onverklaar bare redenen er steeds niets voor gevoeld heeft met de Nederlandsche Filmindustrie een overeenkomst aan te gaan voor de ver filming van de Olympische Spelen. Dc aanbieding, destijds door den Ne derlandschen Bioscoopbond gedaan, om bij het verleenen der verfilmingsrechten aan de Nederlandsche filmindustrie een ge deelte van de door deze industrie te maken winst aan het N.O.C. af te dragen, werd WATLK SL/ Hebt U gisteren óók gelezen Heel die lange, droeve lijst Van de zwemmers, die het water v."^ Als zijn prooi heeft opgeëischt? Is het U óók opgevallen, Volg Dat het bij het waterfeest, Lchj Bijna allen jonge menschen, tleei Die verdronken, zijn geweest! x tc P< Jongens, meisjes, als het heet ii Is het water frisch en goed, Bwva Maar bij zwemmen en bij baden f Se1 Past geheel niet: overmoed. 't Water geeft zoovoel verfrisschit^* v( Zooveel vreugde, zoovool pret, jaai Maar wie daarin geen gevaar ziet ®eel Stapt in een Procrustesbed. g£nj 't Water is zoo goed en heilzaam |ftrv; Voor het lichaam en de geest 0f Maar het is ook huichelachtig j jj Dus: steeds vol gevaar geweest,ij>e Ga gerust maar heerlijk zwemmer 1 Plas en ploeter op zijn tijd, Maar weet: iedere seconde Vraagt het Uw oplettendheid. <je T Jongens, meisjes, waterratten z?( Zwemsters, zwemmers, groot en kVj*^1 Onthoudt goed, dat wij nog altijd r Menschen en geen visschen zijn. a I j.kt genegeerd, ja erger nog: heb N.O.C. in een der dagbladen met opzet he:©ul ware bericht laten publieeeren, dat nit'tei zulk een aanbieding door den Biosi bond is gedaan. Nu is verder bekend geworden, dj|^a N.O.C. de verfilmingsrechten aan het^ liaansche filmconcern „Luce" te Rome gegeven, zonder dat „Luce" daarvoor5 E maar een lire moest betalen. Slechts i>n8' shcen het N.O.C. en „Luce" overeen^ men, dat de netto-opbrengst van de1 5 ploitatie der Olympische films voop® helft aan het N.O.C. ten goede kome? Bij ieder, die kennis krijgt van de cenkomst tusschen N.O.C. en „Luce",0( het verbazing moeten wekken, dat,9 Ned. Olympisch Comité, onder leiding1-* een burgemeester van een Nederlaag gemeente, het aangedurfd heeft een ling van een buitenlandsche sta^_ koste van onze eigen nationale inhfof zoozeer te bevoorrechten. S( Niettemin heeft het hoofdbestuur^, den Nederlandschen Bioscoopbond,*' de Minister van Buitenlandsche Zaken beroep op den Bond deed, om zoo bZc lijk een eind te maken aan den filmbojS die wellicht in Italië verkeerd zou \wjjjz uitgelegd, ODndddollijlr -1*"* geven, door de bemiddeling te aanwi.re« van den heer mr. E. H. von Baumi^ef advocaat der Italiaansche legatie, ief Nu echter het N.O.C. opnieuw bl? 1 heeft gegeven, dat het zich niet hui minst om den goeden naam van onss bekommert on het weer de schuld vank comité is, dat een in het belang van>t land door den Minister van Buiten!* sche Zaken gewenschte oplossing nietfc worden verkregen, heeft de Nederland!1 Bioscoopbond een streep gezet ondei verfilmingskwestie. jg Hetgeen beteebent dab definities filmboycot gehandhaaft blijft, waaraf gevolgen aldus zijn: j 1. dat in de Nederlandsche bioscr evenmin als dat lot nu toe is gebf1 films, betrekking hebben op de 01y sche Spelen, vertoond zullen worden/J 2. dat ook in verschillende \a?c waarvan de zusterorganisaties zich aal zijde van den Nederlandschen Bioie bond hebben geschaard, deze films i de bioscopen zullen worden gebracHe 3. dat de Italiaansche fihnondeide „Luce" hoegenaamd geen medewertoG. de Nederlandsche filmindustrie «!>p krijgen. di Tenslotte kan hieraan nog wordffl j gevoegd, dat de geste van het N.O.O-'< aanzien van deze verfilmingskwestie a onderwerp van bespreking zal uitinabd heb in Augustus a.s. te houden intenfi naai bioscoopcongres te Berlijn, wwi vertegenwoordigers van alle bioscoop nisaties der gansche wereld elkaar rij ontmoeten. .„"^J den als den vorigen dag, benevens een kort briefje. Ik kan haast geen afstand doen van mijn kleedje, maar ik kan nog minder er toe besluiten me je schoenen toe te eige nen, schreef mijn vriend. Er was nog een ander document voor mij gekomen, een rekeningetje van Agga- var, voor een reparatie, die hij voor mij ge daan had. In den regel ben ik niet erg en thousiast als er rekeningen arriveeren, maar deze rekening verheugde mij uitzon derlijk, want zij bracht mij op het illustere idee van Aggavar. Deze Oosterling heeft een klein antiquiteitwinkeltje in Edware Road. Hij herstelt schilderijen, heelt gebroken porselein; hij is erg knap, maar buitenge woon lui. Hij werkt nimmer meer dan twee uur per dag, maar wat hij doet, doet hij voortreffelijk. Ik ging naar Mr. Aggavar, betaalde mijn rekeningetje en Wardam, zijn vrouw, deed het geld in de geldla, want haar man was te moe om dit soort werk te doenen er bovendien boven verheven. Maar hij zette groote oogen op toen ik mijn pakje openmaakte. Dat is een mooi stuk werk, zei hij da delijk. Hij bedoelde het kleodje, niet de combinatie 1 - Ja, mr. Aggavar, zei ik, het is heel mooi maar U ziet dat er een paar schoe nen aan vast kleven. Dat heb ik inderdaad opgemerkt, zei de Oosterling wijsgeerig. Ik kreeg vanochtend een ideoot op visite. Hij had juist op een pas geteerden weg geloopen, en zat met zijn voeten op dit kleed. En toen hij opstond.... Ik zie het^ zei Aggavar. Het is jammer. Wel, kunt U die schoenen er af krij gen, zonder het kleedje to beschadigen. Dat kan ik niét. Het is een heel oud ldeed en de vloeistof, die het teer moet op lossen, zal het weefsel aantasten. Maar ik zal mijn best doen om het zoo te bewer ken, dat het onzichtbaar is. En in hoeveel tijd kunt TJ dat wonder volbrengen! Over tweo uur is het klaar. Twee uur later verscheen ik weer. Agga var toonde mij vol triomf het resultaat van zijn vaardigheid en vroeg mij of ik zien kon waar de schoenen gestaan hadden. Ik kon het nïot zien, het was volmaakt ee- daan! Uiterst verheugd betaalde ik hem en nam het kleedje mee, terwijl de schoenen door een jeugdigen Aggavar naar mijn huis zouden worden gebracht. Een taxi bracht me spoedig bij R. H. S. L. Wilkens. Ik had een schoon verhaal be dacht. Wilkens zat in zijn atelier. Ik kom je kleedje terug brengen, be gon ik. Alhoewel je het niet verdient. Asjeblieft. Hij wist blijkbaar niet hoe hij liet had. Hij stamelde een paar woorden van dank en pakte het kleedje gretig aan. Hij be keek het nauwkeurig aan alle kanten, legde het weer op zijn oude plaats en liet zich daarop in een stoel neervallen. Ik geef het op, zei hij. Ik ben een boon als ik er iets van begrijp. Wil je me de historie niet eens uitleggen! Ik geloof, antwoordde ik op ijzigen toon, dat jij het eerst in aanmerking komt om een uitleg te geven. Waarom! Ik inviteer je om te lun chen, je blijft hier twee minuten en gaat er dan opeens van door na eerst je schoe nen met een of ander kleverig goedje aan mijn prachtige kelim te hebben vast ge plakt, die daardoor onherstelbaar is bedor ven. Daarop sjouw je door de stad met Oostersche muilen aan, zoodat ik bang word dat je plotseling ongeneeslijk krank zinnig bent geworden. En ten slotte kom je v%'eer hier, zoo normaal als altijd en geeft me het kleedje volkomen ongeschon den terug. En dan mag ik zeker nog niet eens om uitleg vragen! Neem me niet kwalijk, ik dacht er niet aan, dat jo niet in staat bent om de eenvoudigste dingen te begrijpen. Maar ik wil je wel vertellen, dat het jou eigen schuld is. Mijn eigen schuld! Natuurlijk. Gisteren toen ik kwam was het smoorheet in het atelier. Dat wil je toch zeker niet ontkennen! Omdat mijn model hier geposeerd heeft en het andere kamertje veel te koud is. Juist. En je zult toch ook web willen toegeven, dat hier een parketvloer ligt! Ongetwijfeld. Maar wat heeft dat er mee te maken! Alles. De houten blokjes van een par ketvloer worden met een soort pok vast gelegd dat weet ieder kind en dat goedje smolt als het erg warm wordt. Ik stond op het kleedje dat schilderij van jou te bestudeeren, en het pek onder het kleedje was gesmolten, trok door het woef- sel heen en omdat ik cr met mijn volle ge wicht opstond, bleef het kleedje aan mijn s>ijoenzolen kleven. Ik was zoo woedend op je dat ik niet wjlde blijven, en op die mui len van je naar huis ging. Och kom, dat had ik niet voor moge lijk gehouden. Dat verklaart ook wat Bur rows tegen me zei. Wat zei die dan! Dat hij sporen van toer op andere plaatsen gevonden had. Natuurlijk, daar de hitte ,dic het pek deed smelten. Zoo zal het dan wel geweest zijl hoewel ik nooit van zooiets gehoord Maar hoe konden die schoenen losgefl worden zonder het kleedje te bescbadi Maar dat is immers doodeenvc man. Ik heb een vloeistof die het pe lost en waarmee je het in een stuk papier kunt laten trekken. Ik ben ei geen twintig minuten mee bezig ge' Waarom kon je dat zelf eigenlijk niet Ik heb geen grein verstand vsi mie. Maar het lijkt eenvoudig genoej als je liet vertelt en ik ben je heel i baar. Het zou me geweldig gespeten ben om dat kleedpe te moeten 0 Blijf jc lunchen? Graag! Na de lunch, waarbij de beroemt" kenprinses de schitterendste blijko: haar talent had gegeven en de wijn de in zeldzame roemers, vond ik de tie veilig genoeg om de ware toedra vertellen. Want nu kon hij me niet met goed fatsoen uitlachen nu zelf zoo lekker ingeloopen was verhaal over den parketvloer en dl misclie vloestof. Vertel altijd do wafi lezer. Ik ben ervan overtuigd dat b beste is. Maar soms is het beter offl niet al te zeer mee te haasten!

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6