SPORT EN WEDSTRIJDEN. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. DE JAARVERGADERING VAN DEN D. H. V. B. Gisteren hield de D. H. V. B. zijn jaar vergadering in één der zalen van café-res taurant „De Roode Leeuw" te Amsterdam. Onder een tropische hitte opende de heer H. Putter te circa 1 uur deze door een groot aantal afgevaardigden bezochte ver gadering. Het bestuur was op den heer Hu- baty na aanwezig. Nadat spr. op gebruike lijke wijze met den Chr. groet had geopend, heette hij allen hartelijk welkom in het bij zonder de H.H. Geestelijken, alsmede de heeren Goorse lid Technische Commissie R. K. F.; Deerenberg eere-lid van den D. H. V. B., M. Verstegen, secretaris-penning meester R. K. F., den heer Teleng, secreta ris van den D. H. G. B. en de R. K. Pers. De Voorz. wees dan op het jaarverslag waaruit blijkt dat de Bond in het afgeloo- pen jaar een krachtige opleving heeft me degemaakt. Het junioren-aantal was stij gende, hetwelk geacht kan worden als van het grootste belang te zijn voor den Bond, het belooft veel voor de toekomst. Dan me moreerde spr. het verlies dat den Bond had getroffen door het verscheiden van Mgr. A. J. Callier, bisschop van Haarlem. Spr. wees er op dat Mgr. in alles met den Bond medeleefde, en steeds aanspoorde toch vooral paraat te zijn ten opzichte van liet principe opdat het hier geen tweede Mexico zou worden. Spr. verzocht alle aanwezigen zich van hun zetels te verhef fen waarna Rector Braakman voorging in kort gebed voor de zielerust. Daarna besprak de Voorz. de nieuwe Bisschopbenoeming, waarvan hij veel ver wacht voor de toekomst, door een opge wekt meeleven met den D. H. V. B. Spreker stelde voor het volgende telegram te zen den aan Z. D. H., welk voorstel met ap plaus werd begroet. Aan Z. D. H. Mgr. J. D. J. Aenge- nent, Bisschop van Haarlem, Se minarie te Warmond. „De D. H. V. B. op 15 Juli in vergade ring bijeen in café-restaurant „De Roo de Leeuw" te Amsterdam betuigt zijn aanhankelijkheid en kinderlijke eerbied" H. PUTTER, Voorz. De heer Putter wees verder op de van vriendschappelijken aard zijnde verhouding tusschen de resp. bonden en hoopte dat deze banden nauwer'zullen worden aange haald. Over het spelpeil zeide spr. o. m. dat dit in het Zuiden van het Bisdom ongeveer stabiel is gebleven terwijl een verbetering in het Noorden duidelijk waarneembaar is. Als bewijs voerde hij daarvoor aan dat het Wilskracht te Amsterdam eindelijk gelukt is de suprematie te bewerkstelligen door beslag te leggen op het landskampioen schap van de R. K. F. Vanaf deze plaats daarvoor onze hulde (applaus). Verder wees spreker nog op het werk dat te verrichten is in het belang van onze jeugd. Veel, zeef veel, moet nog gedaan worden. Ook op sociaal terrein moeten wij onze volle mede werking verleenen, dit is niet alleen noo- dig, maar noodzakelijk. De Voorz. doet een beroep op do Jeugdopvoeders, Broeders en Zusters, steun van allen is dringend ge- wenscht. Bovendien moeten alle katholieke sporters leeren begrijpen dat hun plaats is in den D. H. V. B. Spr. wees voorts op de neutrale pers, in verband daarmede op het negeeren van den interlandwedstrijd op 17 Juni te Venlo gespeeld. Geen woord is daarover in hun bladen geschreven, hoe wel Ministers en andere hooge autoriteiten hun belangstelling toonden bij dit katholiek gebeuren. Een woord van warme hulde daarvoor aan de R. K. Pers welke haar kolommen beschikbaar stelde, en zelfs ar tikelen schreef over de houding der neu trale bladen. Na allen hartelijk dank ge bracht te hebben voor de medewerking, het Bestuur verleend, wordt overgegaan tot behandeling van de agenda. De notulen, gepubliceerd in de Sport- Illustratie, worden dan, na een opmerking van het District Leiden, goedgekeurd. Over het financieel verslag vroegen een tweetal afgevaardigden het woord. De voorz. beantwoordde beide sprekers naar genoegen. S. J. O. vroeg inlichtingen over een twee tal posten van de exploitatierekening, wel ke door den heer G. Kruyver nader werden toegelicht. Het geheele jaarverslag kwam hierna in behandeling waarvan een 8-tal sprekers enkele details onder de loupe na men, welke van ondergeschikt belang wa ren. Alleen willen wij aanstippen de vraag welke gesteld werd ten opzichte van de finale Bisschopbeker. Omdat Beverwijk zich uit R. K. verband heeft teruggetrokken heeft het bestuur gemeend de andere demi finalist R. K. A. V. de plaats van Bever wijk te doen innemen, zoodat in den eind strijd thans komen G. D. A.R. K. A. V. op een nader te bepalen datum. De voorz. dankte daarna den samensteller, den heer G. Kruyver, voor het keurig verzorgd ver slag, dat door allen op hoogen prijs wordt gesteld, hetgeen de vergadering door een applaus bevestigde. De penningmeester werd daarna, op voorstel der kascommissie, gedechargeerd voor zijn beheer met een woord van dank. Door den afgevaardigde van N. V. A. werd daarna de enquête-commissie, inge steld door den D. H. V. B., ter sprake ge bracht. Pater Esser, als voorzitter van de Pers- en Propaganda-commissie, diende naar genoegen van antwoord. De Bestuurs verkiezing kwam alsnu aan de orde, in de eerste plaats de keuze van een voorzitter. Daarvoor was door het District Haarlem candidaat gesteld Pater Esser. Meerdere candidaten waren niet ingediend, zoocTat met enkele candidaatstelling Pater Esser werd gekozen verklaard. Desgevraagd, of hij zijn benoeming accepteerde, werd hij daartoo bereid gevonden. De heer Putter verzocht daarna Pater Esser zijn plaats achter de groene tafel in te nemen. In kernachtige woorden sprak hij den nieu wen voorzitter toe, er op wijzende, dat de vergadering geen slechte keuze had ge daan. Pater Esser beantwoordde den heer Putter, dankte de vergadering voor het vertrouwen in hem gesteld en hoopte met dezelfde energie en werklust te arbeiden voor den bond, hoewel het moeilijk zou zijn een voorz. als Putter te vervangen, om deze tot nog grooteren bloei te brengen. De heer N. Smits, vice-voorz., daarna het woord verkrijgende beschreef de voorz. als iemand aan wien den D. H. V. B. groo- ten dank is verschuldigd voor hetgeen hij heeft verricht in de 9 jaren van zijn voor zitterschap. De heer Putter, wars van alle hulde, had verzocht daarvan verschoond te blijven, doch de heer Smits meende dat zulks niet ging en het D. H. V. B.-bestuur had daarom besloten den heer Putter een blijk van sympathie te moeten geven en deed dit in den vorm van een gouden ge denkpenning, daarbij opmerkende dat zijn verdiensten door deze penning van goud, symbolisch worden afgewogen in goud. De heer Putter dankte zichtbaar onder den indruk, voor deze erkentelijkheid, doch het meeste zou men hem hulde brengen door zijn voetsporen te volgen tot heil van het jeugdwerk en door het motief te willen dienen iets te doen voor anderen. Wanhoop nooit, helpt mede den Bond groot te ma ken. Hij dankte zijn medebestuurders, in 't bijzonder den heer Kruyver welke voor hem steeds een groote steun was. Het Voorzitterschap werd door Pater Esser dadelijk overgenomen en deze stelde nu de verkiezing voor de andere bestuurs functies aan de orde, waarbij werd mede gedeeld dat de heer Leenderts tot het vol gend jaar zitting had. De heer F. v. Veen, aftredend, werd herkozen en de heer pe Haan, Lisse, gekozen. Hierna werd den heer Putter, in afwijking van andere jaren, verzocht de kampioens-diploma's uit te rei ken, waaraan deze gaarne gevolg gaf en de resp. kampioenen in geestige bewoordingen toesprak. Hierna werd gepauzeerd. Na de heropening werd de begrooting 19281929 goedgekeurd. Bij benoeming kas commissie werd den heer Platte verzocht in deze commissie zitting te blijven nemen en het District Amsterdam werd opgedra gen twee commissieleden te benoemen. In zake de plaats volgende vergadering werd Haarlem in principe aangewezen doch het Bestuur volmacht gegeven in verband met het 10-jarig bestaan naar stand van zaken te handelen. Daarna werd de agenda R. K. F. besproken, welke echter nog niet bekend was, doch door enkelen werden opmerkin gen gemaakt die ter R. K. F.-vergadering besproken zullen worden. De heer Teleng, welke de vergadering wil verlaten, vraagt het woord en vraagt sa menwerking tusschen R. H. V. B. en D. H. G. B. en dankt voor de beleefde invitatie. Hierna komt dan het voorstel van de ver- eenigingen D. O. S. S., V. V. A. en Zwalu wen aan de orde. Hierover ontspon zich 'n breedvoerige discussie. Het resultaat was, dat door de vereeniging R. K. A. V. een voorstel werd ingediend waarbij aan het bestuur van den D. H. V. B. verzocht wordt een commissie te benoemen om de klachten en grieven tegen de R. K. F. nader te on derzoeken. Hiermede verklaarde de verga dering zich accoord. Verschillende bestuursvoorstellen inzake wijziging en aanvulling Huishoudelijk Re glement passeerden nu de revue en werden na ampele bespreking goedgekeurd. Het voorstel van het District Leiden, hetwelk nu aan de orde kwam vond in deze vergadering geen meerderheid. Na heftige besprekingen werd het zonder meer door de vergadering afgewezen, daar het bij D. H. V. B.-bestuur en eenige sprekers geen genade kon vinden. De rondvraag, welke thans aan de orde kwam, werd ingezet door Rector Braakman Geest. Adv. van den D. H. V. B., welke een loftrompet deed schallen over den schei denden voorzitter, den heer Putter. Hij memoreert wat den Bond in dezen eminen- ten leider verliest en stelt dezen ten voor beeld. Na nog woorden gewijd te hebben aan den nieuwbenoemden president, pater Esser, besluit hij met eenige woorden van opwekking. De vereeniging Wilskracht diende nog een voorstel in om op een nader te bepalen datum den heer Putter te huldigen. Daar de betrokkene daarvan niet wilde hooren werd het voorstel ingetrokken. Daarna werd door de Districten van den D. H. V. B. een mondelinge hulde gebracht aan den heer Putter voor zijn werk, in het belang van den D. H. V. B. verricht. De rondvraag leverde verschillende sprekers op, welke druk gebruik maakten van het woord en oorzaak waren dat deze verga dering, ondanks de ondragelijke hitte, te ruim half acht door Pater Esser gesloten werd op dc gebruikelijke wijze. ATHLETIEK. I Wereldrecord 800 M. hardloopen verbeterd. Bij de te Parijs gehouden selectiewed strijden voor de Fransche athleten verbe terde Cera Martin het wereldrecord S00 M. hardloopen, dat tot dusver met 1 m. 51 3/5 sec. op naam van den Duitscher dr. Peltzer stond, en bracht het op 1 m. 50 3/5 sec. WIELRENNEN. De tour de France. De voorlaatste etappe Malot les Bains- Dieppe (234 KM.) is gewonnen door A. Magne in 7 uren 44 min. 33 sec., 2. Mau- clair, 3. Mertens, 4. Leducq, 5. Louisse, 6. Frantz, 7. Dewaele in 7.53.33. Het algemeen klassement is onveranderd. Een twee de overwinning van Frantz. De uitslag van de laatste etappe, Diep pe—Parijs (330 K.M.) is als volgt: 1. Frantz 13 uur 35 min. 2. sec; 2. J. Bidot; 3. P. Magne; 6. M. Bidot; 7. Delannoy; 8. Moi- neau; 9. Opperman; 10. Tailleu; 11. Ver- vaecke, allen in denzelfden tijd. Het eindresultaat van den Tour is dus als volgt 1. Frantz in 192 u. 49 min. 20 sec.; 2. Le ducq in 193 u. 39 min. 15 sec. 3. Dewaele in 193 u. 46 min. 14 sec. 4. Mertens; 5. Ver- vaecke6. Magne. ZEILEN. HET ZEILFEEST VAN DE „BRA ASSEMERMEER Schitterend zomerweer, doch te weinig wind om te zeilen. De eerste dag. Zaterdagmiddag begon het tweedaagsch zeilfestijn, dat de zeilvereeniging „Braas- semermeer" sinds enkelo jaren geregeld houdt. Wijl de wedstrijddata dit jaar juist eens in de heete dagen vielen had men het mooie zomerweer mee, doch het was geen ideaal zeilweer, omdat de wind den zei lers in den steek liet. Dat was jammer voor allen, die gekomen waren om te ge nieten van zeilwedstrijden, jammer ook oor de wedstrijdgevende vereeniging, die alles weer tot in de puntjes' verzorgd had. Jammer was het ook, dat er geen zesme ters hadden ingeschreven, hoewel de deel name in de Regenboogklasse veel ver goedde. Op Zaterdagmiddag werden slechts twee wedstrijden verzeild, n.l. die der 45 M2. Kruiserklasse en der Regenbogen. In dc eerste klasse trok de Walta we der aller belangstelling en zeer terecht, want Pieter Bon toonde zich weer de al leszins bekwame stuurman, die zijn schip in alle opzichten meester is en tot het goede einde weet te voeren. In de Regenboogklasse waren C. v. Sta veren en H. Nathan, beide uit Oude-We- tering, die zich weer de oude, felle tegen standers toonden en voor elkander weinig onder deden in wedstrijdroutine. De uitslagen van den eersten middag luiden 45 M2. Kruiserklassc: 1. Walta", stuurm. P. Bon Czn. in 1 u. 33 min. 45-sec.; 2. „Bena-t-i II", stuurm. B. Fenenga, in 1 u. 36 min. 19 sec.; 3. „Oiseau Bleu", stuurm. Paul Loncin, in 1 u. 40 min. 59 sec. Regenboogklasse: 1. „Hollan- dia", stuurm. C. v. Staveren, in 1 u. 52 min. 57 sec.; 2. .,Braassemermeer", stuurm. H. Nathan, in 1 u. 53 min. 31 sec.; 3. „Hol land", stuurm. F. F. Bos, in 2 u. 1 min. 12 sec. De tweede dag. Wie gehoopt had ,dat de tweede wed strijddag wat meer wind zou brengen, kwam bedrogen uit. 't Was bladstil op het wijde watervlak, toen wij omstreeks half tien de meer in het zicht kregen. Fel straalde de zon, den geheelen dag bijna en zelfs op het water was het heet. Geen wonder, dat zeer velen het zeilfeest om zetten in een zwemfeest, want in het wa- was het feitelijk nog het beste. Daar bij was er zoo weinig wind, dat de wed strijden voorloopig een uur werden uitge steld en gelukkig kwam er in dat uur wat verandering "ten goede en zoo kon te 11.15 uur de 45 M2. Kruiserklasse starten. De Föhn, die Zaterdagmiddag op het appèl ontbroken had. was- ook nu aanwezig. Strijd om de leiding was er nu echter ook al niet en later op den dag, in de tweede race evenmin. De Walta bleef steeds voor en wist in beide wedstrijden onbedreigd te winnen, zoodat Pieter Bon met een mooien voorsprong op den hoofdprijs beslag wist te leggen. In de Regenboogklasse was er weer strijd, volop strijd tusschen v. Staveren en Nathatf. Alle kleine voordeeltjes werden door beide zeilers tot het einde toe uitge buit. Wijl v. Staveren winnaar werd van den hoofdprijs, indien hij de eerste race van dezen dag zou winnen, zette Nathan er alles op, om zijn kans te behouden en werkelijk gelukte het hem v. Staveren met verschillende lengten te kloppen. In de tweede race van den dag werd de strijd weer fel, maar v. Staveren was op zijn qui vive en hoewel zijn voorsprong niet zoo groot was, wist hij toch te win nen. Een aardig gezicht leverde de jollen- klasse van de heeren op, omdat- de deel name hier bijzonder groot was. G. F. Bohré toonde zich hier weer de bekwaam ste en won met goeden voorsprong. De uitslagen luiden: 45 M2. Kruiserklasse le wedstrijd „Walta", in 1 u. 59 min. 59 sec.; 2. Föhn" stuurm. J. Heinen in 2 u. 3 min. 29 sec.; 3. „Benati II", in 2 u. 3 min. 18 sec.; 4. „Oiseau Bleu" in 2 u. 3 min. 49 sec. 2e wedstrijd: 1. „Walta" in 1 u. 2 min. 19 sec.; 2. „Benati II" in 1 u. 4 min. 25 sec.; 3. „Oiseau Bleu", in 1 u. 4 min. 59 sec.; 4. „Föhn", in 1 u. 8 min. 49 sec. Totaaluitslag: 1. „Walta" 14 pnt., 2. „Benati II" 7 pnt., 3. en 4. „Oiseau Bleu" en „Föhn" ieder 4 pnt. Regenboogklasse: le wedstrijd: 1. Braassemermeer", stuurm. H. Nathan, in 1 u. 53 min. 58 sec.; 2. „Hollandia" stuurm. C. v. Staveren, in 1 u. 57 min. 42 sec.; 3. „Dolfijn", stuurm. H, H. Garbrecht, in 2 u. 3 min. 10 sec. 2e wedstrijd: 1. „Hollandia", in 1 u. 15 min. 4 sec.; 2. „Braassemermeer", in .1 u. 16 min. 3 sec.; „Meteor", stuurm. F. Duërr, in 1 u. 27 min. 7 6ec. Totaaluitslag: Hoofdprijs „Hollandia", 2e „Braassemermeer". 12 Voetsjollenklasse dames: 1. „Pam", stuurm. inej. C. de Vlieger, in 3 u. 2 min. 39 sec. De drie overige werden gediskwalificeerd, omdat zij in de mee ning verkeerden, dat de baan slechts één maal gezeild moest worden. D Klasse:, 1. „Narmada'\ stuujrm. H. H. Tieleman, in gez. tijd 2 10 min. 36 sec., ber. tijd 2 u. 1 min. 33 sec.; 2. „Maroella", stuurm. B. Giljam, in gez, tijd 2 u. 18 min. 53 sec.; Ber. tijd 2 u. 7 min. 18 sec. 12 Voetsjollenklasse heeren: I. yAnsoeka II", stuurm. G. F. Bohré, in 1 u. 28 min. 45 sec.; 2. ,Miek", stuurm. A. Bakker, in 1 u. 33 min. 10 sec.; 3. „Annie stuurm. Jaap Sarlet in 1 u. 36 min. 34 sec.; 4. „Troef", stuurm. W. Bakker, in 1 u. 36 min. 34 sec.; 5. „Daphnia", stuurm. J. M. Bothé, in 1 u. 36 min. 48 sec.; 6. „Vi- ro", stuurm. O. G. Te Gast, in 1 u. 37 min. 5 sec.; 7. „Mascotte", stuurm. G. Lange- haan Czn., in 1 u. 37 min. 45 sec.; 8. „Wil deman", stuurm. H. Crommelin, in 1 u. 38 min. 30 sec. Sterklasse: 1. „Cassiopeia", stuur man Armbrust, in 3 u. 24 min. 52 sec.; 2. „Sirius", stuurm. J. C. Visser, in 3 u. 25 min. 6 sec.; „Pegasus-" opgegeven. Rest ons nog te vermelden, dat voor de laatste wedstrijden de baan was ingekort tot één ronde. Na afloop der wedstrijden volgde de gebruikelijke prijsuitreiking. ZWEMMEN. Wereld-record 200 M. schoolslag dames verbeterd. Bij de wedstrijden in het Grünewald- stadion te Berlijn maakte Lotte Mühe uit Hildesheim in het nummer 200 M. school slag een nieuwen wereldrecordtijd, n.l. 3 min. 11.2 sec. Hari Schuhmacher uit Dordtmund ves tigde een nieuw Duitsch record op de 1500 M. door dezen afstand in 21 min. 39.7 sec. af te leggen. „De Crt." POSTDUIVEN. Na Rome ook Barcelona. Wij hou de n geen duiven meer over. Werd dezer dagen gemeld, dat de groote internationale postduivenvlucht uit Rome (van *23 Juni 1.1.) een ware rampvlucht voor de Nederlandsche duivenliefhebbers is ge worden, thans blijkt dat ook de vlucht uit Barcelona (van Zaterdag 30 Juni 1.1.) een geweldigen slag heeft toegebracht onder onze groote afstandsvliegers. Aan de Rome-vlucht namen uit Neder land 740 duiven deel en hiervan zijn slechts een 10-tal duiven op hun hokken terugge keerd; thans was het uit Barcelona iets maar toch niet veelbeter, want van de 1100 Nederlandsche duiven zijn nu slechts 'n 80-tal vliegers teruggekomen. DE OLYMPISCHE SPELEN. Dc Olympische wielerbaan niet geschikt? Naar het persbureau Vaz Dias verneemt zouden Zaterdagmiddag op de Wielerbaan van het Olympisch Stadion selectiewed strijden worden gehouden, welke tegelij kertijd als proefwedstrijden voor de baan werden beschouwd. Deze wedstrijden zijn evenwel niet door gegaan, omdat de Olympische wielerbaan ongeschikt bleek. Bij het proefrijden spron gen binnen 20 minuten niet minder dan on geveer 20 banden, doordat de baan te scherp wasde wedstrijden zijn daarop af- Verder verneemt het persbureau, dat onmiddellijk het N.O.C. en de bouwmees ter van de baan met den toestand in ken nis zijn gesteld. Uit het Katholiek Leven De nationalisten in China gaan voort de kerkelijke eigendommen niet te ontzien. Rome. Een telegram dat Agentia Fides uit Shanghai ontving meldt dat de^ troe pen opnieuw de missie residentie in het AANLEIDING y NAAR HET ZIEKEN-TRIDIU^ TE LEIDEN Noorden van Kiangsu, een provincie waar in ook Shanghai is gelegen, bezet hebben. De missie-autoriteiten te Rome beschou wen dit een bericht van groote beteekenis Tenzij men de verzekering krijgt, dat de verantwoordelijke personen van de zijde der nationalisten niet op de hoogte zijn van deze handelwijze, moet men er bet bel wijs in zien, dat het gebrek aan eerbied, verschuldigd aan de kerkelijke eigendom men, na de inneming van Peking even sterk voortduurt als daarvoor. Gednrende de opmarsch naar het Noorden z& men de noodzakelijkheid der militaire opera- tieties als verontschuldiging hebben kun nen aanwenden; doch een dergelijke nood zaak is thans niet meer aanwezig. Noordelijk Kiangsu staat onder juridic- tie van den Apostolisch Vicaris van Nan king, Z. D. H. Mgr. Prosper Paris S.J., die te Shanghai resideert. Dit noordelijk ge bied omvat een twintigtal residenties met ongeveer 25 missionarissen, zoowel Chi- neezen, waarvan de meesten Jezuieten zijn. E rzijn 50.000 katholieken, waarvan het grootste aantal bekeerlingen zijn der laatste vijf en twintig jaren. In Japan wordt een nationaal Congres van verschillende gods diensten gehouden. Tokio (Japan). Het eerste nationaal godsdiensten Congres in Japan, dat men aanduidt als: „Bijeenkomst van drie geloo- ven" werd de 5de Juni voor een auditorium van de „Young Men's Association" met een indrukwekkende plechtigheid geopend, waaraan 1.500 afgevaardigden deel namen. De Boudhisten waren het talrijkst verte genwoordigd, met 550 ledendan volgde het Shintoïme met 260 vertegenwoordi gers; het Christendom (Protestant) zond 150 afgevaardigden, en dan nog waren er meer dan 640 geleerden en notabelen die een levendig belang stelden in den gods dienst en de plechtigheid der inauguratie bijwoonden. De eerste minister, M. Tanake, las het volgende voor „Het Boudhisme, het Shintoïsme en het Christendom vertegenwoordigen de meer derheid in de religieuse wereld van Japan, Shinto is het symbool van den nationalen geest, terwijl het Boudhisme veel heeft bij gedragen tot vestiging van de Oostersche beschaving. Het Christendom, dat een der hoofdfactoren in zich draagt van de Wes- tersche beschaving, heeft zich in deze mo derne tijd snel in Japan weten te verbrei den. Alle drie verschillen wat betreft hun grondslag en hun historie, maar him idea len zijn identiek. Ik kan de leiders der drie godsdiensten slechts gelukwenschen bij de poging die ze willen aanwenden om tot overeenstemming van dit ideaal te gera ken." Beminde zieken, gij kunt als 0[|f een offerande aan God opdragen tot der onsterfelijke zeilen. lederen wanneer de zon met haar stralen den wen dag begroet, kunt gij, aan uw zjfi gekluisterd u zelve, met al uwe pij^ smarten, als een offer aan God op^ Dit is uw verheven taak, dit moett vensdoel zijn; het lijden van God wen, het met geduld dragen en het r om aan God opofferen. O, beminde zieken, wist gij toch hoe groot, hoe verheven uw leven ka> dan zoudt gij niet koud en onver» uw ziekte beschouwen als een ondrjf» last. Dan zoudt gij niet morren en! tegen den goeden God, die u in Zijn digen barmhartigheid dit lijden ovi». Ja! gij kunt als Jt ware priester zij kunt zielen redden, zielen verlossen uwen hemelschen Vader aanbieden, uw leven is niet leeg, niet nuttelo« zijt geen last voor uwe omgeving, w, gij u gedraagt zooals de heilige Kt zulks voorhoudt. Hoeveel nut kunt g Jt-n stichten in uw omgeving, hoeveel aan uw naaste omgeving. Gij moet u iederen morgen in dertë geplaatst zien op den berg van Cal. Scl daar voor het kruis van uwen welben. Jezus, en met Hem moet gij bidden 0j de zondaars: „Vader vergeef het] want zij weten niet wat zij doen". E' e moet gij u den Vader opofferen voor dit bekeering der zondaars. En dit offer grooter en verhevener zijn, naarmat» lijden grooter en zwaarder is. Het vruchtbaarder zijn naarmate uw gedn overgeving aan Gods heilige Wil gr 3L£ en algeheeler zijn. 1 de Zielen redden, o, beminde zieken, j zijt gij toch rijk en machtig. Hoer - kloosteroverste beschouwt zijn zieke derdanen als een zegen voor het klo St en met recht, dit zijn ze ook; en zoo m; zijt gij een zegen, moet gij een zege: }jj voor de arme zondaars, voor de zieles vagevuurs, voor de missionarissen, w heidenen, ja, voor de gansche w re Want evenals de priester iederen dai vt andere intentie bij zijn heilige Mis I ef zoo ook kunt gij de verdiensten va la offer doen toekomen aan diegenen dit hulp het meest noodig hebben en om S< eerherstel te brengen voor de belee; gen Hem aangedaan. di O, wie zal ze dan tellen de zielen,y£ u gered; wie zal ze tellen de zondaak' gij hebt bekeerd; wie ze tellen der ec nen, wien gij door de verdiensten vi p< offer de genaden hebt verkregen vai heilig geloof; wie zal ze tellen deuf y( narissen, die op uwe smeekbeden va f de genade, den moed en de opoffer^, ben gekregen voor hunnen arbeid. .tal h een ziekbed is rijk aan verdienste, voor u zelve, èn voor anderen. l Maar er is nog meer, ujj versierd is mefc bloomo») ZO uw offer doen vergezeld gaan met! men, met de welriekendste bloemen uw lijden. Bloemen, geplukt in uw i J' looze, bange nachten. Ziet, de avond i I daald, de nacht treedt in, de nacht; j meest dorre tijd voor een zieke, een tiji t hem een eeuwigheid toeschijnt vol vi ling en smart. Maar ook dien tijd kui benutten en verdiensten verzamelen u en anderen, want de psalmist zegt: noctibus extollite manus vestras in k et benedicite Dominum". „Heft alle t ten uwe handen op naar het heiligdof prijst den Heer". Wanneer des nachts de bekoorder b komt, om u aan te spooren tot ongedu! morren en moedeloosheid, heft dan handen op tot God, vernedert u voor en vraagt Hem kracht en sterkte on duivel te overwinnen, en, telkenmale zelve overwint, even zoovele .malen vangt gij een roos van versterving. zult gij des morgens, wanneer gij G offer gaat opdragen, dit kunnen A sen met de welriekendste bloemen. En, als gij uw morgenoffer bracht en wederom zielen hebt gi- tot God, dan moet gij in heilige vent uitroepen: „Mijn God ik dank U dit offer uit de handen van Uw to (dienares) hebt willen aannemen W der zielen die U dierbaar zijn En door den dag kan uw leven tod zoo mooi en verdienstvol zijn, zoowel u zelve als voor anderen. Tracht uwfl; genooten toe te spreken met een w 't gelaat, toon u dankbaar aan den; die u verpleegt. Bij elke pijn, bij elk r. het hart omhoog naar God, wiens _wert gij zijt. Ziet gij daarginds dien missior niet vermoeid zwoegende? Bij uwe p- denkt aan hem. Ziet ginds dien pn» aan het ziekbed eens zondaars die ster gaat? Bij al uwe smarten bid voor t Hoort gij die godslastering niet oit mond van dien boozen mensch? Bi] al pijnen brengt Gode eerherstel. Ja, zoo moet gij in en door uwe redder der zielen zijn. Dan is uw lever en schoon. Ja, dan zou ik u willen vr. mij te zegenen met uwe offerhanden gezalfd zijn door de smarten en geb< door de pijnen. Eli gij, ouders en huisgenooten der ken, bedenkt, dat Christus de ziekte zond. U ging Hij voorbij, om deze b zoeken. Hebt gij er wel eens aan gec, om voor uwe zieken te bidden? Niet1 j om de genezing te verkrijgen zoo he. behaagt, maar ook en voornamelijk, duld en algeheele overgeving aan 1 heiligen Wil. Om kracht en moed en te voor hem te vragen, om het offer j zoo vruchtbaar mogelijk te doen zijn- denkt toch wel, dat gij steeds met de- moet samenwerken tot eer en gl°ria God. Zoo zult gij steeds in vereeniging de zieke arbeiden aan de heiliging'; ziel en die van anderen. O.B.'

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 8