P RFFKMflN™ SPECIALE' AANBIEDING T ONDERWIJS. Faillissementen. Gem. Berichten. KGREVAARSTR. STEENSCHUUR D L L 0^ lïl n SI KWDERKLEEDI SPQRTKLEEDlN(ffiQ$R ÖOSCH, STRAND etc. JAPONNE MANTELS ONZE ETALAGES <3 lil hun conservatisme willen de Deut sche patroons niet overleggen met de ge- zellenbonden in Delft en de aanvar.gstijd van 5 uur is slechts 't voorwendsel. Het verzet tegen de arbeidswet is eigenlijk nonsensmen wil zich onttrekken aan de afgelegde verplichtingen. We zijn op 't doode punt gekomen, doch daarom is de zaak van de gezellen nog niet afgeloopen. Spreker wijst op het waarschuwend voor beeld van Amsterdam, dat contraclloos is geweest, en waar 't nu een chaos lijkt. De houding der patroons wordt grooten- deels bepaald door die der gezellen De Katli. gezellen hebben in dezen dc min ste schuld. Doch als allo gezellen beter hun belangen hadden begrepen, was do zaak zeker anders geloopen. In Delft is het eerste collectieve contract afgesloten en als alle leden willen mede verken, dan kunnen zo dit jaar het collec- ;ief arbeidscontract hebben. Ned. R. K, Politiebond „St Michaël". Congres te Nijmegen. Te Nijmegen ving gisteren het tweedaag- sche congres aan van den Ned. R. K. Poli- riebond St. Michaël. Uit alle deelen des 'ands zijn afgevaardigden aanwezig in de jroote zaal van het R. K. Vereenigingsge- x>uw Unitas. Ter gelegenheid van het derde lustrum Ier af deeling Nijmegen van St. Michaël droeg het congres ook een feestelijk ka rakter. De openingsvergadering werd o.m. bijge woond door den burgemeester van Nijmegen Ien heer F. M. A. van Schaeck Mathon en -iet Tweede Kamerlid, den heer B. Bulten. De voorzitter der afdeeling Nijmegen, de heer H. J. Lap, heette de aanwezigen wel kom, waarna de bondsvoorzitter, de heer E. van Duin uit Rotterdam, in zijn openings woord allereerst de jubileerende afdeeling Nijmegen dankte voor de hartelijke ont vangst. Dan wierp spr. een terugblik op het af geloopen jaar. Het ledental steeg van 1727 in 56 afdeelingen tot 1805 in 58 afdeelingen. Door wijziging in de administratie kon den de uitaven'in overeenstemming worden gebracht met de inkomsten. Wat het ont- werp-Ambtenaarswet betreft, kon spr. me- dedeelen, dat dit ontwerp alle stadia van voorbereiding is gepasseerd. In de bladen is reeds aangekondigd, dat de indiening van dit ontwerp binnenkort mag worden tegemoet gezien. Zoodra het ontwerp openbaar is, zal het hoofdbestuur daaraan zijn volle aandacht schenken. De verhouding tusschen school- en hoofd bestuur is goed dank zij reglementswijziging De opname van eenige brigadiers in de examen-commissie was een succes. De com missie van toezicht kan zelfs uitgebreid worden als de organisatie het gewenscht acht. De voorzitter verwelkomde nog in het bij zonder de aanwezige gaston, waarna de bur gemeester van Nijmegen zijn waardeering uitsprak voor het streven van den Bond en wees op de trouwe plichtsbetrachting van de politiemannen in alle omstandigheden van het openbare leven. Intusschen was ook de geestelijke advi seur, de Zeereerw. heer E. Mersel, pastoor te Rotterdam ter vergadering gekomen, die \terd verwelkomd door den bondsvoorzitter Vervolgens werd het jaarverslag van den penningmeester na eenige bespreking goed- De begrooting 1929 werd aan een uitvoe rige bespreking onderworpen en tenslotte goedgekeurd. Het beleid van het hoofdbestuur vond de algemeene goedkeuring van de vergadering. De afdeeling Haarlem bracht dank aan het hoofdbestuur voor de hulp, haar in moei lijke gevallen gebracht. De afd. Echt protesteerde tegen de ma nier, waarop de uitreiking der medailles voor het hulpbetoon bij den laatston wa tersnood is geschied. Verscheidene perso nen, die hiervoor in aanmerking kwamen, hebben geen medaille ontvangen. De afdeeling Den Haag bracht dank aan den bondsambtenaar, den heer Klein en den bondsvoorzitter, voor hun optreden bij moeilijke interne kwesties, welke die afdee ling heeft gehad. Den heer J. L, v. d. Zijlen werd dank ge bracht voor zijn mooi retraitewerk. De voorzitter beantwoordde de verschil lende sprekers. Het Tweede Kamerlid, de heer Bulten sprak de vergadering eenige woorden toe. Spr. was gevraagd door den voorzitter om een en ander te zeggen over de rechtsposi tie van den ambtenaar. Indien deze rechts positie aldus spr. naast het salaris- vraagstuk een goede oplossing zou hebben gevonden, zou een groote last van de schou ders der organisatie zijn afgenomen. Zoo is het, zei hij vol bewondering voor het combinatie-vermogen van den teekenaar. We spreken er niet verder over, zei Mendoze, ga mee eten, ik betaal. U bent kolossaal vriendelijk, zei de jongen. Ik wilde dat ik doen kon, wat n vroeg en weigeren om met u te gaan eten. Maar ik kan het helaas allebei niet. Praat er niet verder over. Ik heb zelf ruzie gehad met een oom, omdat ik niet in zaken wilde. Hij voorspelde mij ook den hongerdood. Het kwam niet zoo ver, zoover komt het ook niet met jou. Ik wil onze kennismaking graag voortzetten. Men ontmoet niet vaak iemand die aan zijn trots meer gelegen is, dan aan een volle maag. Kom mee! Toen de jongen gegeten had, en weer lachen kon, nam Mendoza afscheid van hem. Hij stond op en schudde zijn gast de hand. Het beste met je, zei hij. Ik wilde dat je voor mij geposeerd had, maar ik be wonder je houding. Ik moet een ander zien te vinden, die niet zoo'n profeet van een vader heeft. Hier, steek dat in je zak. Je weet nooit waarvoor het nog eens goed is. Hij liep vlug weg, terwijl dc jongen in stomme verbazing naar een vijfpond biljet staarde, dat hem in de hand was gestopt. Hij vloog naar de deur, doch Mendoza was in het menschengewoel verdwenen.... Spr. gaat de geschiedenis na van de toe komstige amtbenaarswet, waarbij op echt Hollandsche wijze werd te werk gegaan. Dc organisatie heeft thans vooral op haar qui vive te zijn, opdat de politiemannen niet in hun rechten te kort worden gedaan. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende leden, de heeren E. van Duin, J. Cardinaals en J. Schrader herkozen. De af tredende voorzitter werd als zoodanig her kozen. Het voorstel van het hoofdbestuur om als blijk van waardeering 250 uit te trekken als geldelijke vergoeding aan die leden van het Hoofdbestuur, die geen deel uitmaken van het Dagclijksch Bestuur, werd met groote meerderheid van stemmen aangenomen. De vergadering werd daarop verdaagd. Des avonds gaven de R. K. Politieman nen-geheelonthouders een feestvergadering, waarop pater Henricus O.F.M. sprak over de drankbestrijding. De Zeereerw. heer E. Mersel uit Rotter dam droeg gisterochtend een plechtige II. Mis op voor de congressisten in de kerk van Onze Lieve Vrouw Geboorte aan den Berg en Dalscheweg. Vele congressisten na derden ter H. Tafel. Gedoctoreerde Franciscanen. Heden zijn aan de Universiteit te Leu ven gepromoveerd: tot doctor in de Theologie P. Crispinus Smits, O.F.M. uit Woerden op stellingen en proefschtrift: Pelagius en de strijd rondom zijn persoon en zijn leer tot aan 418 (patrologie); tot doctor in de Theologie P. Isaïas Onings, O.F.M. uit Wateringen op stellin gen en proefschrift: De Mariologie van St. Bonaventura (dogmengeschichtlich). Esperanto-Examen en Internationaal Katholiek Esperanto Congres te Tilburg. Eindelijk zijn de voorjaars-examens af geloopen 1 Heeft er anderen jaren ge woonlijk maar één examen plaats, ditmaal was het aantal candidaten zóó groot, 450), dat in niet minder dan 6 plaat sen examen gehouden moesten worden! Schijndel heeft de serie gesloten met 45 candidaten, waaronder bijna 40 Eerw. Zusters van de Schijndelsche Congregatie. Werkelijk, een verheugend feit. Bij de ove rige examens waren de verschillende On- derwijs-govende Congregaties goed verte genwoordigd, doch genoemde Congregatie staat wel aan de spits: aan haar dus ons Eere-Saluut! Ook 't leeken onderwijs-per- soneel heeft zich niet onbetuigd gelaten; op 2 of 3 plaatsen leverde het zelfs het grootste aantal candidaten. Eindelijk be gint men dus in de Onderwijs-werold het groote nut van Esperanto voor de toe komst in te zien! Laten nu de katholieke geexamincerden van de schoone gelegenheid gebruik mak ken, die zij van 12 tot 15 Augustus heb ben, om kennis te maken met de talrijke vooraanstaande katholieke Esperantisten uit heel Europa, die het Congres te Til burg zullen bezoeken; men geve zich spoe-. dig op bij den secretaris: P. Verspeek, Broekhovensche weg 100, Tilburg. Tal van Esperantisten gaven zich reeds op, waaronder niet minder dan 12 verschil lende landen. De gelegenheid is dit jaar te schoon, om zonder groote onkosten een Internatio naal Esperanto Congres bij te wonen, daar de eerst volgende jaren het Congres in het buitenland gehouden wordt en dan noodzakelijkerwijze meerdere uitgaven medebrengt. Allen dus op naar Tilburg! Meldt U spoedig aan, opdat Katholiek Nederland een groot aantal Congressisten moge le veren en den naam hoog boude, die het in het buitenland heeft. FRATER WIGBERTUS VAN ZON. Reusel, 12 Juli 1928. Uitgesproken: J. van Steyn, gewezen vennoot der han delsvennootschap onder de firma L. J. van Steyn, vroeger te Noordwijk, thans te Heemstede. Cur. mr. L. J. Venhuizen, Heemstede. J. Dames, vroeger handelaar in bloem bollen, thans chauffeur, Haarlem. Cur. mr. L. J. Venhuizen, Heemstede. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Door een auto overreden. Een doode, een zwaar gewonde. Twee voetgangers, die vermoedelijk op weg waren naar den brand te Halfweg in een houtzagerij aldaar, werden op den Haarlemmerweg onder Sloterdijk door een auto aangereden. De een was op slag dood, de ander word zwaar gewond. De zwaar gewonde bleef bewusteloos liggen. Nadat den zwaar gewonde door de poli tie de eerste hulp was verleend, werd de gewonde zoowel als het lijk naar het gast huis te Amsterdam vervoerd. De identiteit kon van den overledene, noch van den zwaar-gewonde worden vast gesteld. Auto in de sloot Bij den naar aanleiding van de landbouw tentoonstelling te Zicrikzce gehouden rond rit door het eiland kwam de heer Beerman met zijn auto nabij Oosterland in de sloot terecht. De chauffeur-eigenaar kwam met don schrik vrij, doch met de inzittenden liep hpfc slechter af. De heer Lodder uit Goeree werd zóó ernstig gekwetst, dat hij naar het ziekenhuis te Noord-Schouwen moest worden overgebracht, terwijl de overi gen, de heer Koert uit Stad aan het Haring vliet en De Vlieger van Dreischor zich on der geneeskundoge behandeling moesten stellen. De ziekteongevallen op de „Insulinde". Keelontsteking ook al op de uitreis? We lezen in de „N. R. Crt.": Gisterenochtend hebben we twee brie ven uit Indië, Maandag 1.1. ontvangen, ge zien, waaruit valt op te maken, dat aan boord van dc Insulinde ook op de uitreis reeds gevallen van besmettelijke keelont steking zijn voorgekomen. De Insulinde is 2 Mei van hier vertrok ken en 2 Juni te Tandjong Priok gearri veerd. De bedoelde brieven zijn gedateerd 10 Juni en 12 Juni en behelzen de mede- deeling, dat een jongmensch uit Rotter dam, dat een betrekking ging aanvaarden in de petroleurn op Java, met een keelaan doening naar het hospitaal tc Weltevreden is gebracht. Behalve deze jongen man wa ren nog 27 andere 2e klasse-passagiers met dezelfde ziekteverschijnselen in ziekenhui zen opgenomen. De ons getoonde brieven zijn niet van de hand van den jongen man zelf, de oen is door een vriend geschreven, die hem kwam afhalen, en de andere is wel in den ik-toon gesteld, m*\&r blijkbaar door iemand uit het hospitaal geconcipiëerd. In beide wordt de keelaandoening als Jicht voorgesteld, maar er treedt toch in aan den dag, dat na een verblijf van tien dagen de zieke nog niet in staat was zelf de pen ter hand te nemen. Uit de ziekteverschijn selen in den brief vermeld, is de gevolg trekking te maken, dat een serumbehan deling is toegepast. Het hoofdbe-stuur van den Central en Nederl. Ambtenaarsbond deelt mee, dat het den directeur-generaal der posterijen en telegrafie heeft verzocht, maatregelen te nemen tot algeheele desinfecteering van de door het stoomschip Insulinde meege brachte mail. Verdronken. Te Zwartemeer is het 3Vs-jarig kind van den fotograaf W. in het kanaal geraakt en verdronken. Gisterenavond om 7 uur is de 16-jarige W. v. H., bij het baden in de rivier de Waal nabij de steenfabriek te Druten plot seling in de diepte verdwenen. Na ongeveer 3 uur dreggen werd zijn lijk opgehaald. Arm verbrijzeld. Van Klazinaveen naar Emmer-Compas- cuum fietste een groep jongens en meisjes. Ter hoogte van de amoniakfabriek werden ze achterop gereden door een tram. De der tienjarige Jusje Velema kwam juist voor de tram te vallen. Haar arm boven den elle boog werd verbrijzeld. Zij werd per zieken auto naar Groningen vervoerd. INGEZONDEN MEDEDEELINu. BSt nieuwste m0dei lLen - - zeer lage prijzen Vingertoppen afgesneden. Tusschen J. S., wonende Korte Wolstraat te Haarlem en J. A. ontstond Maandag avond twist. A. had een neef, R. A., meege nomen ter verdere assistentie. S. werd op een gegeven oogenblik driftig en zeide, dat de neef R. A., zijn vrouw bedreigde. Na afloop van de vechtpartij had R. A. een snede over de linkerhand. De toppen van zijn wijs- en middelvinger waren afge sneden. Hij is naar het St. Elisabeths-gast- huis gebracht om verbonden tc worden. De politie stelt een onderzoek in, of deze snede door een mes is gekomen of door beknel ling van het deurraampje. BRANDEN. '*r: Groote fabrieksbrand. Gisteravond omstreeks 11 uur is brand uitgebroken in de kisten- en timmerfabriek der N.V. Houthandel voorheen J. E. A. Kaub, aan den Rijksstraatweg in de ge meente Haarlemmerliede. Toen de brand zich snel uitbreidde werd de hulp.der Amsterdamsche brandweer in geroepen, die zich met twee motorspuiten naar den brand begaf. Bij aankomst stond de geheele fabriek in lichterlaaie. Te mid dernacht woedde de brand nog in alle he vigheid. Door het uitleggen der slangen moest het verkeer der electrische tram naar Haarlem worden stopgezet. Een opslagplaats afgebrand. Aan den rand van de voormalige vuilnis belt te Amsterdam aan de Buyskade nabij de 2e Hugo de Grootstraat is gistermiddag in een bij de z.g. Belthaven gelegen opslag plaats van afgedankte zakken, kisten, enz. door onbekende oorzaak brand ontstaan. Het vuur vond in dit materiaal gretig voed sel en tastte ook een in de onmiddellijke nabijheid gelegen houten schaftloods aan. De brandweer rukte met twee motorspuiten van de posten Prinsengracht cn Rozen gracht uit. Met drie stralen werd het vuur aangetast. De loods kon behouden blijven; wel kreeg zij aan den voorkant ernstige brandschade. Het vuilnis van de opslag plaats werd met behulp van haken zooveel mogelijk uit elkaar gehaald en een gedeelte in het water geduwd, een werkje, waarbij zich veel rook ontwikkelde. Te 4 uur was men den brand geheel meester. Hoofd brandmeester Hartdorff was eenigen tijd op het terrein aanwezig. Als merkwaardige bijzonderheid kan nog gemeld worden, dat toen de motorspuit van de Prinsengracht uitrukte en de Lijnbaans gracht bereikte, op deze plaats juist een kind te water was geraakt, dat ziöh reeds in zinkenden toestand bevond. Een der brandwachts, H. J. van Iersel, sprong van den wagen. Hij begaf zich geheel gekleed te water en kon het kind. dat inmiddels reeds met een reddingshaak was gegrepen, op het droge brengen. Postdiefstal. 500 dollar vermist. Men meldt uit Kerkrade aan de „Msb.": Eenigen tijd geleden kwam aan het klooster der Broeder-Franciscanen te Bleijerheide-Kerkrade een geschonden brief aan, afgestuurd door den overste, die thans in Amerika op visitatie is. Het bleek, dat uit den brief een bank biljet van 500 dollars was ontvreemd. Na uitgebreid onderzoek heeft de Justi tie te Maastricht thans de arrestatie gelast van den waarnemend kantoorhouder J. L. Hij is naar het Huis van Bewaring overge bracht. Inbraken. Dinsdagmiddag kwam een lid der faznflp v. d. L. die sinds eenige dagen uitsted was, thuis in de woning in do Calandstri te Rotterdam en bemerkte dat er bezo was. Het bleken drie inbrekers te zijn, d zoodra zij onraad hoorden, overhaast vlucht namen. In den tuin lagen 4 pakk klaar, waarin de kerels alles wat in h cl huis van hun gading was hadden ingepa] De mannen bleken zich toegang te he ben verschaft na een tuinmuur te zijn oveftu geklommen en een ruit te hebben uibgesnEe den. Er w.ordt nu slechts eenig theegenT vermist. Dinsdagmorgen ontdekte men te bergen, dat in het patronaatsgebouw ingebroken. Uit een ingesteld onder: bleek, dat een som gelds door de pati naatsjongens bijeengebracht, om een reiij naar Bricllc te doen, was ontvreemd. i_ had men getracht een ruit uit te snijd van de St. Bavoschool, welke vlak bij patronaat staat. Een verkeersagent op de bon. Gisteravond 7 uur gaf een verkeersagent geposteerd op de Loosduinsche Brug te Der Haag, heb stopteeken aan het vervoer da&t uit de richting Z.W. Buitensingel kwam. Et>n1 autobestuurder wien het wachten wat lanlP naar den zin was reed toch door; terwijl h den agent passeerde liet deze hem doch voegde hem blijkbaar eenige mindef aangename woorden toe, daarop zette bestuurder zijn auto stop, haalde een nol tieboekje voor den dag en de agent j „op de bon". t lan?P irincleP' te dl Godsdienstplechtigheid in een zwembatf. jrv Het zwembad der gemeente Eindbwsi'jng in den Dommel heeft Zondag dienst goawrijl: als tempel, toen voor 2.50 de Bapjé^J^ gemeente van het ondiepe bassin,^-O bruile makon voor een doOplGCSt.^ liet meentebestuux had echter geconditioneeftsti dat de gemeentenaren niet mochten zwenhe men en dat het geen aansprakelijkheid voollt eventueele ongelukken op zich nam. ra Onder leiding van den predikant Priule werd door onderdompeling aan drie lidrnaj ten de doopplechtigheid voltrokken. -r Aangehouden dank zij de radio. Het zendstation Langenberg verzochjj Vrijdag te een uur de aanhouding van eeë1 zilverdievegge uit Essen en gaf tevens haaA1 signalement op. De aanhouding dezer vrou^1 zou met 6000 mark beloond worden. Nauwelijks anderhalf uur later werd zi3€ reeds te Lutterade (Limburg) in een hot» aan den Rijksweg ter zake van een anderA3 overtreding gearresteerd en bij onderzo» barer papieren bleek zij de gezochte te zij?®4 Ook de koffer met het gestolen zilverweir* kon in beslag genomen worden. l®3 sn Bankier uitgeleverd. Via het grenscommissariaat te Heerleg is Dinsdag aan de Duitsche politie te Hei» zogenrath, op last van de Nederl. Regee® ring uitgeleverd, de bankier K. S. uit Di?0 ringen-Gotha, wegens gepleegde verduistfl ringen. Twee dagen later keerde Mendoza ver moeid en ontstemd op zijn atelier terug. Hoe hij ook gezocht had, hij had geen remplagant voor zijn prachthongerlijder kunnen vinden. Die vervloekte aapl mopperde hij. En die idioot van een vader! Hij ging zijn flat binnen, zijn bediende Anfriton kwam hem tegemoet. Er is een arme njan die n spreken wil. Hij wacht al vanaf vijf uur op u. Hij ziet er uit alsof hij ziek is van den honger. Maar toch is het geen bedelaar, want ik wilde hem wat eten geven, arme drom mel en dat wilde hij niet hebben. Toen ik er op aandrong dat hij wat zou eten begon hij te vloeken. Hij is in het bergka- mertje. Mendoza kreeg een idee. Ik zal even naar hem toegaan, zei hij. Toen Mendoza de deur geopend had, zag hij zijn vriend van twee dagen geleden. Mr. Eric Brendon zat op den grond tegen een paar schilderijlijsten geleund, met open mond te slapen. Hij snurkte hevig, zag lijk bleek en was net zoo sjovel gekleed als toen de teekenaar hem voor 't eerst zag. Hij scheen volkomen uitgeput. Mendoza schudde hem zacht bij de schouder. De jongen ontwaakte en staarde suf naar den kunstenaar. Doch ineens werd hij zich van zijn omgeving bewust. Hallo! zei hij. Dus u bent thuisge komen. Ja, zei Mendoza, sta op en kom mee naar mijn atelier. Brendon kwam langzaam op zijn knieën, toen ging hij rechtop staan. Hij zwaaide heen en weer en zou gevallen zijn, als Mendoza hem niet bij den arm gepakt had. Hij hield de hand voor de oogen. Het is al over, zei hij. Ik was een beetje duizelig. Mendoza sloeg een aim om hem heen. Kom, kan je loopen? O, ja. Maar geeft n me liever een arm Anfriton! riep Mendoza. Samen brachten ze den jongen naar het atelier en legden hem in een gemakkelij- ken stoel. Blijf maar kalm liggen, mijn bedien de brengt je wat soep. Soep? fluisterde Brendon. Nog niet. Pas als u me uitgeteekend hebt. Eer der niet! Nonsens, zei Mendoza. Je eet da delijk. Maar niettegenstaande zijn aan dringen bleven zijn oogen vol bewondering en gretigheid op den jongen rusten, die nu een nog beter model was dan twee dagen geleden. Maar, ging hij voort, hoe kom je in vredesnaam zoo? Heb je het geld verloren, dat ik je gegeven had? Bredon schudde het hoofd. Neen, zei hij. Hier is het en zijn magere hand haalde een vijfpondbiljet uit zijn jaszak. Mendoza wist niet hoe hij het had. Dwaas die je bent! Ik heb het je toch niet gegeven om in je zak te houden. Dat weet ik wel. Maar u hebt me te eten gegeven; u bent zoo goed voor me geweestNu moet u mij uitteekenen; ik.. Dios! riep Mendoza uit. Daarom hield je dat geld in je zak? Het was moeilijk om honger te lij den met dat beroerde geld van u in mijn zak, maar het moest. Als u dan per se mijn kop hebben wilt dan kunt u hem krijgen. In het telefoonboek heb ik uw adres ge vonden, mijn vader kan zich voor mijn part blind turen op de saus van Sanke! Anfriton kwam binnen met een kop dampende soep. Laat hij het wegnemen, fluisterde Brendon. Ik kan de geur niet verdragen Stuur hem weg en maak voort. Ik kan het niet lang meer uithouden en het moet ge beuren. Twee dagen! zei Mendoza. Twee dagen zonder eten en een vijfpond biljet in zijn zak! Onbegrijpelijk! En dat voor mijHet is een heldDie zelfopoffering mag niet voor niets zijn! Hij zette zijn ezel naast den jongen neer. Nu, moedigde hij hem aan. Tien minuten, niet meer. Zit rechtop I Anfri- trion, help hem, steun hem met kussens!) Zet die kom soep op de tafel recht voot hem, dat hij ze zien en ruiken kan. En jij, Brendon, kijk naar die kom! Ruik je ze Zalig hé? Het is een Tantahis-kwelling, dal weet ik, jongen. Maar het is uoodig. Kii omhoog. Je mond wat open. Zoo! Neem dal papier in je hand. Houd het vast. Houd het vast, zeg ik je! Verduiveld, hoor je me? Over tien minuten mag je ze opslur pen met een heel diner er achteraan. Maai als je nu niet doet wat ik zeg. En zoo gebeurde het dat Mr. Brendoni vader ontdekte dat hij de gave der profe-, tie bezat en dit verheugde hem uitermate-) Maar mr. Brendon junior maakte toer al eenige maanden deel uit van het gezel schap dat in Trafalgar Theatre speelt dank zij een brief, die met den naaff! Mendoza geteekend was. En toen hij een maal een „fair start" had, nam zijn succe.' met den dag toe. De geweldige voldoening die zijn vade-' dagelijks smaakte als zijn oog op een ze kere saus-adyertentie viel, duurde niet lan ger dan tot den dag dat hetzelfde gezicht dat daarin prijkte nu echter opge* wekt en gevuld, op alle foto-pagina's var. de Britsclie pers verscheen als de glundere kop van een van de meest belovende jon ge Londensche acteurs.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6