Uit de Omgeving MODERNE DICHTKUNST. Uit de Rijnstreek. SPLINTER 0686 UITVERKOOP. 50 M. rugslag (schoolslag): 1. F. v. «3. Mark (De Zijl) 44 1/5 sec., 2. W. J. P. Pee- ters (De Zijl) 49 1/5 sec., 3. W. v. d. Berg (W.Z.C.) 51 4/5 sec. 50 M. vrije slag: 1. W. v. Hulzen (G.Z.C.), 36 sec. (na loting) 2. H. M. Kramp (De Zijl) 36 sec., 3. C. W. Snoeker (De Zijl) 36 2/5 sec. Popduiken: 1. W. Snoeker (De Zijl) 36 '4/5 sec., 2. A. H. Kulik (G.R.B.) 37 1/5 sec. WATER0L0. De uitslagen. Dames. Tweede klasse Leiden: L.Z.C.Zignea II 11 He erem Eerste klasse. Gouda: G.Z.C.—Maas I 2-2 Reserve Eerste klasse Gouda: G.Z.C. II-Het Y II 5-0* Vriendschappelijk. "Waddinxveen: G.Z.C. IIDe Zijl 6—4 Reglementair. L.Z.C. 1—Zignea 11 1—1. De Leidsche dames hebben gisterenmid dag door slecht schieten en door zondigen tegen de spelregels slechts een gelijk spel ■weten te behalen, hoewel het verschil in kracht in 't veld zóó in haar voordeel was, dat een behoorlijke overwinning, zonder ge noemde factoren, vrij zeker een feit was geworden. Reeds zijn tol van Leidsche aanvallen afgeslagen als de bal in de Zignea-voorhoe- de belandt en dc midvoor mej. Corner te vlug af is en met een goed schot doelpunt (o—i). Bij een goed afgezetten L.Z.C.tianval stelt mej. v. Leeuwen zich binnen 2 M. op en zij moet het water uit. Toch weten onze I stadgenooten stand te houden, ja, zijn zelfs het meest in den aanval. Tal van vrije kansen worden door niet resoluut genoeg doorzwemmen en door slecht (soms ongelukkig) schieten, om hals gebracht. Zelfs een strafworp wordt gemist Eindelijk weet mevr. Kroes zoo'n kans to benutten en 't is 1—1. Nu weer 7 tegen 7 speelsters is er een sterk Lcidsch overwicht. Vier L.Z.C.-speel- sters liggen voor het Haarlemsche doel en werpen den bal in de richting daarvan, zon der resultaat echter. Enkele Haarlemsche uitvalspogingen worden door mej. Schouw resoluut afgeslagen. Met onveranderden stand komt het einde. De wedstrijden van deze week. De wedstrijden tegen de Maas zijn omge- zet. Dinsdag gaat L.Z.C. I naar Rotterdam. Vrijdag pl.m. 8.15 uur speelt Maas I te Lei- i den. Woensdagavond speelt L.Z.C. II in Amsterdam tegen Y II. ALKEMADE. Geboren: Theodorus Barlholomeus Paulus, z. van J. Dobbe en A. Blokker. Helena Maria, d. van G. M. Vermeij en A. A. van der Meer. Maria Anna, d. van H. Duivenvoorden en C. H. Borst. Johan na Jacoba, d. van J. C. Uljee en J. Schou ten. Margaretha, d. van A. van Egmond en J. M. Kennis. Philippus, z. van C. Kouwenhoven en M. M. van den Broek. Ondertrouwd: C. J. v. d. Meer jm. 26 j. en A. M. Huigsloot jd. 25 j. HILLEGOM. Toestand van den Burgemeester. Tot ons leedwezen moeten wij mededeelen, dat <le toestand van Burgemeester D. Went- holt achteruitgaande is. Personalia. De heer C. de Vries, on derwijzer aan de Juiianasohool, is met in gang van 1 October benoemd tot hoofd der Chr. school te Hooglanderveen bij Amers foort. Mej. J. Goemans alhier is ie Boxtel geslaagd voor het examen onderwijzeres. Jubileum. Vrijdag a.s. zal de heer H. P. de Noo alhier den dag herdenken, waar op hij vóór 25 jaar in dienst trad bij de Ned. Spoorwegen. Thans is de a.s. jubila ris als commies werkzaam aan het station alhier. Voordien was hij o.m. 12 jaar werk zaam in Gorinchem. De Reizende Tentoonstelling van H. L. Thans blijkt uit de offieieele gegevens hoe schitterend Hillegom zich in dezen gehouden heeft; de opbrengst beliep 3451 en dat in 4 dagen! Groningen gaf maar even meer, n.l. 3663 in 8 dagen. Aan de Hillegomsche vereeniging tot be strijding der tuberculose werd 450 ge schonken; ook een mooi bedrag. Geboren: z. van G. Kriege-Boer. z. van M. Lommerse-Meijl. d. van J. M. van der Aar-van der Berg. d. van M. J. van Riek-Groot. z. van E. J. M. van der Linden-Ludlage. d. van F. C. S. Adain- «e-Neerings. d. van J. M. Schrier-Berk- hout. Ondertrouwd: M. D. Berrevoets en M. H. Pos. Getrouwd: E. L. J. van Apeldoorn en L. van Zanten. J. C. van Klaveren en N. J. van Hensbergen. Overleden: D. Beutick m. 77 j. I. Imanse m. 52 j. KATWIJK. Panne in de Pan. Door het niet goed nemen der bocht in „de Pan" geraakte een auto in de sloot. De inzittenden kon den zich in veiligheid stellen en kwamen er met den schrik af. De auto zou van daag gelicht worden. LEIDSCHENDAM. Ziekenhuisverpleging. Donderdag hield het bestuur der R. K. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging een vergade ring in het Patronaatsgebouw. Uit het verslag over het lo half jaar 1928 bleek, dat het ledental op 1 Januari 1928 bedroeg 490 welk getal op 1 Juli gestegen was tot C- P. ADAMA VAN SCHELTEMA V. door S. Adama van Scheltema is naar zijn eigen belijdenis historisch-materialist. We heb ben hem dus op zijn woord to gelooven. Maar meermalen hooren we in zijn poëzie klanken, die allerminst dogmatisch marxis tisch aandoen. Als dichter, hoe kan het anders, is hij meer dan de door hem beleden theorie. Zijn lyrisch gevoel drijft hem herhaalde lijk buiten de perken van zijn theorie naar de sferen der meditatie, en de stilte waar in hij zijn innerlijke vrome wezen kan uiten. Men zegge dat deze vroomheid pantheïstisch is getint, goed, maar zij is er. In zijn „Zwerversleven" zoekt hij de stilte. Voor den ernst igen mensch is de stilte in het leven onontbeerlijk. En nu in deze onrustige tijden vol van klaterend en schreeuwend rumoer is her, wel goed, dat wij ons eens op de stilte be zinnen. Alle denkers en dichters, alle groo- ten, die het cultureele leven der volkeren in wezen hebben vooruitgebracht, waren minnaren der stilte. Carlyle schrijft er her haaldelijk over. De helden der menschheid die hij zoo uitbundig prijst in zijn boek over Heldenvereering hebben altijd de stilte gezocht. En niet minder prijst Mae terlinck de stilte. In de stilte, en niet bij i 't geraas van de Jazz, niet in de danszaal of in de bioscoop worden de beste gedach ten der menschen geboren. Men moet zijn ziel verinnigen, zijn ziel concentreeren op de stille overdenking van de dingen des levens om inderdaad het leven de moeite waard te maken. Scheltema zingt er van in een lied van vroomheid, dat ik hrëf citeer. Min de stilte in uw wezen, Zoek de stilte die bezielt, Zij, die alle stilte vreezen, Hebben nooit hun hart gelezen, Hebben nooit geknield. Draag uw kleine levenszegen Naar het droomenlooze land, Lijk de golve' beur oogst bewegen Tot zij zachtjes breken tegen Het doodstille strand. Zie den boom de paden tooien. Rondom zijnen stillen voet. Laat uw ziel zich zoo ontplooien En haar bloemen om zich strooien Uit een vroom gemoed. Leer u aan de stilte laven, Waar het leven u geleidt, j Zij is uwe veilige haven Want zij is de groote gave Van de eeuwigheid. Sluit de stilte in uw gaarde Wees in haar gelukkig kind, Al wie ze aan haar schoot vergaarde Alle zaligen op aarde Hebben haar bemind. Is dat niet heel eenvoudig en gevoe lig? Is dat in wezen niet een vers van vroomheid, als men ten minste dit begrip wat ruim wil opvatten? We hebben reeds gezien, dat de dichter ook verzenvan bruisende uitbundigheid heeft geschreven, waarin het evangelie der aax-de beleden wordt. Gedichten, die sterk materialis tisch zijn gekleurd. En toch is ook dit een extatische verheerlijking, maar tege lijk voelt hij zijn eigen onverbreekbare eenheid met de natuur, hij gaat op in de door hem gevoelde en gedroomde cosrrn- sche harmonie, in wezen het pantheïsti sche Godsbegrip. Een enkele maal laat hij zich gaan tot 'n vergoddelijking der aarde zoo in „De Levende". Aarde, aan u ben ik geboren Aarde, u wil ik toebehooren Als het ruischend geboomte. Aarde, laat me in uw aangezicht blikken Aan u wil ik immer lachen en snikken Als de levende beken. Aarde, mijn vragende lippen dorsten Naar al uw dampende borsten Als het licht van de lente. Aarde, laat me uit de eeuwigheid rollen, Boven op uw glanzende schollen Om er te sterven. 574, zoodat er een vooruitgang was van 84 leden. In 1927 werden in totaal 40 leden voor rekening van de vereeniging verpleegd; alleen over het le half jaar 1928 bedroeg het getal reeds 31, waarvan 15 leden voor minder dan 25 dagen, 5 van 25 tot 50 da gen en 5 van 50 tot 100 dagen, terwijl op 1 Juli nog 7 leden in verschillende zie kenhuizen werden verpleegd.- De totaal ontvangsten bedroegen over het le half jaar 2486.90 en de totaal uit gaven 2376.85. Het behoeft geen bespre king, dat een ieder, die dit verslag na gaat van hot nut dezer vereeniging moet overtuigd zijn. Men kan zich als lid op geven bij den bode J. Heemskerk of bij den secretaris, den heer L. C. de Koning, Damlaan 2e, Veur. N00RDWIJK. Auto te water. Gistermiddag te onge veer half twee kwam een groote open luxe auto van de N.V. Garage en Automobiel- Mij. uit Rotterdam, welke een familie naar zee had gebracht, en nu naar huis terug keerde, bij het nemen van den bocht aan den Noordwijkerhoek, in de Leidsche vaart terecht, vermoedelijk door het springen van den linkervoorband. Waarschijnlijk is met een flinke gang gereden, daar een ge deelte van het daar voor het verkeer geplaatste hekwerk werd vernield. De auto Hierin is weer die overmoed, dat brui send uitbundige, dat aan Gorters heiden dom herinnert en toch meenen wij dat hij hierin niet zijn diepste wezen vertolkt. Dat benaderden we in zijn lied van de stilte, als hij stilstaat voor het mysterie. Want aan het einde van alle overdenkin gen van dezen mensch bloeide ten slotte als een geheimzinnige bloem de vraag, die altijd de ernstige zoekers, de diepere gees ten bezig houdt, zoolang zij nog niet met het leven en de werkelijkheid tot volle dige verzoening zijn gekomen. Ik citeer nu een lied waarin de intuitie veel dieper ingrijpt dan in het uitbundig pathos van de belijdenis der aarde. Het welig licht was afgekomen, En lei zich aan de kim ter rust. De groote zee begon te droomen Over de stil vergulde kust. Wij vulden met ons beider leven De dommelige avondlucht, Tot wij verwonderd staren bleven Een stip kwam naar ons heengedrev'~r Een nevelige vogelvlucht. De lucht hing vol van purpre vegen Wij voelden ons zoo vreemd te moe, Wat het een vlucht? Wij hoopten en zwegen Wij meenden ze te zien bewegen Ze kwamen langzaam naar ons toe. De hemel begon uit te dooven Met open lippen wachtten wij, En zagen weifelend naar boven En bleven en wilden nog gelooven Zij kwamen langzaam nader bij. Er lag al zilver op de baren Verlangend hielden wij de wacht, En bleven in den hemel staren Tot er alleen maar sterren waren, En om ons heen de stille nacht. Toen rezen wij in 't kille duister, En daalden naar de zee omlaag En voor de golven in beur luister, Rees in ons menschenhart een vraag. Welke vraag? De dichter zegt het niet. Maar er is een Duitsch rijmpje dat ver taald luidt: Wie den dichter wil verstaan, Moet in 't land der dichters gaan. Dat beteekende niet het geografisch land, maar het zieleland, alleen als iemand wil trachten zich te verdiepen in het in- nerlijkste wezen van den dichter, dan be grijpt hij diens innerlijke bedoelingen. En dan komen we tevens weer aan de eigen aardige grens waarbij zoovele dichters zich verschuilen. Iemand merkt naar aan leiding van bovenstaand vers op: „De dichter staat met een stille vraag tegen over het mysterie en het schijnt of deze vraagt omhuifd wordt door een blanke stilte, zoodat het mysterie aanzwelt tot een positief zijn. Mogen wij hier niet van ootmoed spreken, die stilte op genade wacht tot het fluisterei aanwiekt van een heiige stem. Wij voelen, dat de zanger on bevredigd is met de tijdelijke taal en meer wil hooren dan de loutere natuur. Voor ditmaal nog een enkel lied. Zachte stemmen zingen door het leven, Stroomend over aller harten grond. Doch de droomen die zij ruichend weven, Doch de beelden die zij wekken, zweven Zelden omhoog uit een zingenden mond. In de onverzadelijke vlagen Van het leven gaat hun lied te loor. En het zijn de paden, waar wij jagen, Naar den bodem onzer luide dagen, Neigt maar zelden ons aandachtig oor. Maar op 's harten grond murmlen de beken, Waar eén ongereten licht in speelt, Waar de stemmen van dit leven breken, Doch waar nieuw geboren stemmen spreken. Rondom menig stil verzonken beeld. En de beken aller harten glijden Samen tot een fokkelenden stroom, Stroom van schoonheid onder 's levens lijden, Aller stemmen dragen naar dien wijden Zee-gelijken en oneind'gen droom. Luisterend met donker zachte oogen Staan wie dichters heeten aan dien vliet Droomend over menig beeld gebogen Zingen zij, als 't ruischend riet bewogen Zingen zij uw vliedend levenslied. sloeg over den kop en kwam het onderst boven in het water. De chauffeur wist zich in een ommezien onder de auto weg te krab belen en boven op den wagen te klimmen. Hij kwam er goed af. Onder groote belang stelling werd later in den middag met de kraanwagen van den heer P. Brouwer de auto op het droge gebracht. Geboren: Oatharina d. van Joh. Weenk en J. v. Dortland Johannes Corne lls z. van L. W. v. d. Zalm J. A. Wete- rings Arendje d. van A. Spaanderman en C. de Graag Gijsbert z. van G. Duin dam en A. Jonkers Anton z. van D. M. Passchier en G. v. d. Eijkel Johannes Adrianus z. van J. Warmenhoven en A. C. Schalkwijk Helena Cornelia C'atharina d. van P. Ruigrok en A. v. d. Berg Jo hannes Cornells Hendricus z. van H. Alders en C. C. v. d. Zwet. Ondertrouwd: Arie Willem Hen drik de Bes 23 j. en Jannetje Duijndam 24 j. Overleden: Johanna Helena v. Leeu wen 6 j. Cornelia Veenswijk 59 j. wed. v. J. Nieuwenhuizen. R0EL0FARENDSVEEN. Personalia. Onze plaatsgenoote Mej. C. J. M. Bakker is geslaagd voor het exa men voor onderwijzeres. Zij was leerlinge van de R. K. Kweekschool „Sacró Coeur". Wit Gele Kruis. In de komende da gen zullen de beide dames-verpleegsters aan de huizen der ingezetenen komen om te trachten loten te verkoopen ten bate van het Wit Gele Kruis. De biljetten hier en daar bij de winkeliers aangeplakt, ver melden de mooie prijzen aan deze loterij verbonden. We vertrouwen dat ieder daar door aangespoord zal worden een kans te wagen en bovendien naast hoop op suc ces gaarne iets wil bijdragen tot stijving der kas van het T.B.C. fonds. Laat dus niemand de zusters van zijn deur wegstu ren, maar dat ieder eenige loten koope voor dit zoo sympathiek doel. VOORHOUT. Hanze. Vrijdagavond vergaderde de afdeeling Voorhout van de R. K. Midden- standsvereeniging „De Hanze" in het Pa tronaatsgebouw. De waarnemend voorzit ter, de heer B. P. Schulte, opende deze bijeenkomst met den Ohr. groet en heette alle aanwezigen welkom, in het bijzonder den Geestelijk. Adviseur kap. Greitemann en den heer Forstenhövel, hoofdbestuurslid. De secretaris, de heer C. v. V elzen, las hierop de notulen, welke onveranderd wer den goedgekeurd. Hierna nam de Geestelijk Adviseur het woord en sprak over de belangen van den Middenstand in verband met de tegen woordige Maatschappij. Spr. wijdde uit over de strijd, welke men heeft te voeren tegen de socialisten, omdat dezen in de middenstanders hun actie en program zeer bemoeilijkt zien. Vervolgens ging spr. over tot het belang van het vereenigingsleven in verband met den godsdienst. Spr. noem de den middenstand de verbindingslijn tusschen producent en consument, omdat de middenstanders, vooral op het platte land, zoo buitengewoon medeleven met- de arbeidende klasse en veel goed doen waar zulks noodig is. Vervolgens sprak de heer Forstenhövel. Spr. behandelde het onderwerp: „Waarom organisatie voor den Middenstand". Dit onderwerp behandelde spr. zeer uitvoerig in verband met het vereenigingsleven, zoo wel voor het geestelijk als tijdelijk belang der middenstanders. Spr. wist de geeste lijke belangen zeer goed naar voren te brengen, terwijl de tijdelijke ofwel de gel delijke belangen met bewijzen werden ge staafd. Van deze interessante lezing zullen veel leden profijt getrokken hebben. Zoo wel de woorden van den Geestelijk Advi seur als van den heer Forstenhövel wer den met applaus beantwoord. Na eenige besprekingen wist de' heer Forstenhövel weer 3 nieuwe leden te wer ven, zoodat het ledenaantal werd gebracht op 20. In de vorige vergadering was nog aan gehouden het punt verkiezing bestuurslid. Na stemming werd de heer Dijsselbloem als zoodanig gekozen, die de benoeming aanvaardde. Aan de orde was hierna verkiezing voorzitter. De eerste stemming had tot ge volg dat er een herstemmig moest worden gehouden tusschen de heeren B. P. Schulte en H. Balaker. Na een tweetal stemmingen werd de heer Schulte gekozen. De vorige, stemming, n.l. behaalden de heeren Schulte en Bakker beiden 6 stemmen. Hierna werd de rondvraag gehouden Naar aanleiding van een desbetreffende vraag werd besloten om op 2 Augustus wederom te vergaderen. Na eenige huishou delijke besprekingen sloot de voorzitter de vergadering. WASSENAAR. Vleeschwaren- en conservenfabriek. Deze week had alhier de eerste steen legging plaats van de vleeschwaren- en conservenfabriek der firma L. A. v.d. Berg Co. Aanwezig waren de firmanten L. A. F. Prins en L. A. van den Berg, eeni ge familieleden, de Gebr. Verloop, aanne mers van den bouw en eenige genoodig- den. Alvorens tot de plechtigheid werd overgegaan, namen allen een kijkje in de inrichting. Allereerst werden de stallen bezichtigd, plaatsbiedende voor eenige honderden varkens. Vervolgens werden de fabrieksgebouwen bezichtigd. In het mid den van den frontgevel komen de kanto ren pn onmiddellijk daarachter de fa- brieksruimten. Hier vindt men kokerij, ketelhuis, machinekamer, slachtplaats, koelcellen en kelders. Ter rechterzijde be vinden zich de pakplaats, magazijnen, droogkamer, rookerijen en schaftlokaal. Achter de rookerij is een ruime stookgang. De geheele bebouwde oppervlakte beslaat 2000 M2. Geboren: Anna Maria d. v. G. F. Lou- werse en M. J. Mikmak. Joha-nna Bernar- dina Elisabeth d. van C. van den Barselaar en A. C. H. van Emden. Ondertrouwd: M. J. Bredero en W. J. Oosterveen P. C. van der Stoel en C. van der Kooij H. P. Siem en G. H. van Driest A. Mol en J. F. Herling A. Rombout en A. L. M. van der Waal. Overleden: Johannes Hubertus Prins 44 j. m. v. J. Th. Lut, Theodorus Wilhel mus van Haastrecht 20 j. ongeh. ALPHEN AAN DEN RIJN. Vredelievende auto-optocht. Zater dagmorgen omstreeks 10 uar passeerden deze gemeente ruim 70 bevlagde auto s met de deelnemers van het Congres der Intern. Unie van Volkenbondsvereenigingen. Het verkeer was ook hier uitstekend geregeld. Een groote menigte belangstellenden langs do straten juichte het groote gezelschap toe. Begin van brand. Zaterdagmorgen stegen rookwolken op uit de tribune staande op het voetbalterrein der A.V.V. „Alphen". Bij onderzoek bleek dat een hoe veelheid zaagsel, hetwelk onder de tribune lag, in brand was geraakt. Met eenige emmers water wist men het vvnr in zijn aanvang te blussohen. Katholieke Agenda LEIDEN. Maandag. D. V. voor R. K. Bijz. Onderwij zers, Harmonie, 7 uur. Dinsdag. „De Hanze", „In den Vergulden Turk", 8.30 uur. Woensdag, R. K. Rijtuig- en Wagenmakers- Patroons-Vreeniging „St. Joseph", Kring Leiden, L'Union, 6 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der Apotheken wordt van Maandag 9 J uli tot en met Zondag 15 Juli, waargeno men door de Apotheek van den heer P. d u Croix, Rapenburg 9, Telef. 807. INGEZONDEN MEDEDEELING. Inenting. B. en W. maken bekend, dat de gelegenheid tot kostelooze inenting opengesteld is op Woensdog 11 Juli a.s.: Voor ingezetenen van Aarlanderveen des v.m. 9 uur ten huize van den heer W. v. d. Wind, arts. Voor ingezetenen van de Oostzijde Aar- brug tot de grens van Zwammerdam v.m. 9 uur in het Raadhuis (Raadhuisstraat). Voor ingezetenen van de Lage Zijde vanaf Westzijde Aarbrug, met inbegrip Ridderbuurt tot de grens van Koudekerk en Woubrugge 's nam. 2 uur ten huize van Dr. van Wermeskerken. Voor ingezetenen Hooge Zijde vanaf de Hofbrug met inbegrip buitenwijken tot Zwammerdam v.m. 9 uur (Huis der Ge meente Julianastraat). Voor ingezetenen Hooge Zijde vanaf Hofbrug tot de grens van Hazerewoude, n.m. 2 uur Huis der Gemeente Juliana straat. Gevonden voorwerpen. Een belasting plaatje bruine zakkam in étui post duif portemonnaie met inhoud een dame6lakschoeai zwarte fietspomp vulpen zakdoek met inhoud bruinle- deren damesportemonnaie met inhoud een kist een zak maismeel een grijze regenjas zilveren dameshorloge dames portemonnaie en 1/2 H.L. aardappelen. BOSKOOP. Natte kranten. Zaterdagmiddag ge raakte een besteller der handelsdrukkerij alhier met een pak tijdschriften en zijn rij wiel in de Biezenwetering. De jongeman kwam behouden aan wal, eveneens de tijd schriften, echter alleen een beetje nat. Bloemenhartdel. De bloemenhandel was in de afgeloopen week behoorlijk goed, de prijzen waren wel niet hoog. Echter werd de le kwaliteit rozen goed betaald en wel als volgt: Ophelia 3249 ct. Golden Ophelia 2742 ct., Marcel Rouger 5465 ct.. Hadley_ 0.64—1., Cl. Pernet 65—91 cent. Columbia 4165 cent. Butterfly 3447 ct., Mac Keiler 6280 ct., Wilhelm Kordes 7080 ct., Bou- che 66—71 ct., Rosalandia 3652 ct., Paul scarlet 6274 ct., van Rossem 6878 ct., Polyantharozen 3045 ct.. Alles per bos van 10 stuks. Diversen per bos: Dahlia's 5267 ct., Lathyrus 517 ct.., Campanula 5—9 ct., Anjers 2527 ct., Violieren 61 ct., Asparagus 25—65 ct. KOUDEKERK. Ingekomen: van Benthuizen, Jacob Voordam en gezin. Van Alpen aan den Rijn, Maria de Bruin. Van Zoeterwoude Lambertus Oppelaar. Van Ter-Aar, Pan- cras den Hollander. Van Rijnsburg, Hendrika van der Hoogt, wed. van F. v. d. Haak. Van Alphen aan den Rijn, Lena van der Leede. Van Barwouts- waarder, Teunis Cornelis Noorlander. Van Hazerswoude Pieter de Graaf. Vertrokken: naar Alphen aan den Rijn Jacob Koelewijn. Naar Renknm, Hendrikus Lourens en gezin. Naar Lei derdorp Johanna de Lange. naar Kat wijk Anna Jongeneel. Naar Hazers woude, Federik Hoogendam. Naar Lei den Clasina van der Ent. Naar Her wen en Aerdt Marinus Need en gezin. Geboren. Metje d. van W. van Dig- gele en van A. C. van Eijk. Jacob z. v. D. Kruit en van C. Hollander. WOERDEN. Diamanten bruiloft. Het echtpaar F. Renenwaard, wonende in de van Oudheus- denstraat, genoot gisteren het voorrecht zijn 60-jarig huwelijksfeest te vieren. Het heeft hun bij deze zelddzame gebeurte nis niet aan de noodige blijken van be langstelling ontbroken. Ofschoon de beide oudjes langen tijd zeer kras zijn geweest, laat hun gezond heid den laatsten tijd wel iets te wen- schen over. Personalia. Onze stadgenoot de heer W. de Birk, onderwijzer aan de Wilhelmi- naschool alhier, is iDenoemd tot hoofd eener bijzondere school te Medemblik. Christelijke school. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van 28 Juni 192S is aan P. G. Karsdorp namens de vereeniging voor Christelijk schoolonder wijs vergunning verleend tot het bouwen van een schoolgebouw. Geboren: Jan z. v. H. Kcrnedij en G. Spek. Ondertrouwd: Michaël Versteegh en Geertruida van Dijk. Getrouwd: Johannes Jozef van As sen en Adriana Kompier. ZEVENHOVEN. Personalia. Mej. C. de Veer, onder wijzeres aan de R. K. school alhier, is in, veen. Bouwen. Aan den heer W. J. van Rooyen is vergunning verleend voor het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Amstelkade.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2