KERKNIEUWS. STADSNIEUWS. TWEEDE BLAU, „DE LEIDSCHE COURANT'^ DONDERDAG 5 JUU 1928 MGR. J. D. J. AENGENENT. Een schrijven van den Vicaris Capitulaar Mgr. H. J. M. Taskin. De Hoogeerw. heer Mgr. H. J. M. Taskin, Droost van het kathedrale Kapittel van Haarlem's Bisdom, waarin de blijde tijding schrijven gericht tot de geestelijkheid van Haarlems' Bisdom, waarin de blijde tijding der benoeming van den nieuwen Bisschop van Haarlem wordt meegedeeld. Tevens wordt in genoemd schrijven bepaald, dat a.s. Zondag 8 Juli in alle kerken van het Bisdom Haarlem na de Hoogmis of na het Lof de lofzang „Te Deum" zal worden ge zongen om God te bedanken voor de ver kiezing van den Hoogeerw. heer ^Joannes Dominicus Josephus Aengenent, Kanunnik Theologaal van het kathedraal-kapittel van Haarlem, en gedurende bijna 34 jaren professor in de Philosophie en Sociologie van het groot-seminarie te Warmond, tot Bisschop van Haarlem. De dag der consecratie is door den ge kozen Bisschop vastgesteld op 25 Juli a.s., feestdag van den H. Apostel Jacobus. J Met het oog op deze plechtigheid zal de priesterretraite, die van 2327 Juli te Warmond zou gehouden worden, nu begin nen op Zondag 22 Juli en eindigen op Woensdagmorgen 25 Juli en wel zoo, dat 'de retraitanten tijdig bij de Bisschopswij ding te Haarlem aanwezig kunnen zijn. De huldiging door Katholiek Delft. Een Cappa magna als huldeblijk. In een persoonlijk onderhoud, hetwelk Deken v. d. Cammen Maandag met Mgr. 'Aengenent mocht hebben, gaf deze, naar de Z.Eerw. Deken Dinsdag aan de „N. Delft- sche Crt." mededeelde, te kennen, het zeer op prijs te zullen stellen, als huldeblijk der Delftsche Katholieken de „Cappa magna" te mogen ontvangen.^ De Cappa magna is het kostbaar offi cieel bisschoppelijk waardigheidskleed, met hermelijnen schoudermantel en grooten, paarsen sleep. Mgr. Aengenent zeide in het onderhoud met den Deken toe, t.z.t. zeer gaarne een officieel bezoek aan Delft te zullen bren gen, teneinde de huldebetuigingen en eer bied van Delft's Katholieken in ontvangst te nemen. Het ligt in bedoeling, bij die gelegen heid de bekende Allerh. Sacraments-dithy- rambe van wijlen Prof. Corn. Broere, in de toonzeting van J. P. J. Wierts uit te voeren, zooals die onlangs te 's-Gravenhage met zooveel succes ten gehoore werd ge bracht en waartoe te Delft reeds plannen bestonden. Retraites voor niet-Katholiekeri en voor hen, die tot het Katholicisme overgingen. Op Huize „De Voorde" Rijswijk (Z.-H.), zullen de navolgende retraites gegeven worden: 2128 Juli Damesretraite; 13IS Augustus Heerenretraïte. Beide retraites zullen gegeven worden door Prof. Van Ginneken S.J. en P. Hel- lings SJ. De aangegeven data zijn die van den avond van aankomst en van den morgen van vertrek. Voor deelname wende men zich zoo spoedig mogelijk tot Mej. M. Meer- tens, Huize „De Voorde" Rijswijk (Z.-H.), die tevens bereid is, alle gewenschte in lichtingen te geven. GEMEENTERAAD. Vergadering Gemeenteraad van Leiden Be gemeenteraad van Leiden vergadert op Maandag 9 Juli 1928, des namiddags te twee uur. De vergadering zal des avonds niet. worden voortgezet. Te behandelen onderwerpen: Eraeadvies op het verzoek van Dr. W. H. van Seters, om ontslag als leoraar aan het Gymnasium. T? 2t" ,Eraea/dvies °P het verzoek van Mr. lil. trapman, om ontslag als lid vah het bestuur der Vereeniging tot Bevorde ring van den Bouw van Werkmanswomn- gen* j j 4o. Benoeming van twee leden van de Plaatselijke Schoolcommissie. 5o. Benoeming van een Regent van het Geref. Minne- of Arme Oude Mannen- en Vrouwenhuis. 6o. Voorstel tot verpachting van het genot van de jacht op de Vroonwateren. 7o. Voorstel in zake den afkoop door de gemeente Stompwijk van de interest van het kapitaal, door de gemeente Lei den verstrekt voor den afkoop van bottin gen en riemtalen. 8o. Voorstel tot toekenning van eene gratificatie aan den Hoofdinspecteur van Politie W. Balfoort, wegens bewezen bui tengewone diensten. 9o. Voorstel: a. tot intrekking van hét Raadsbesluit van 25 September 1922, in zake de leve ring van electrischen stroom in de ge meente Alkemade, voor zoover betreft de buurtschap de Kaag, en aan particulieren en publiekrechtelijke lichamen in die buurtschap b. tot het aangaan van een overeen komst met de provincie Noord-Holland, in zake de overneming van het laagspan ningsnet in de buurtschap de Kaag en den inkoop van electrischen stroom ten be hoeve van de stroomlevering in de Kaag. lOo. Voorstel in zake den aankoop, in het belang van de Volkshuisvesting, van de perceelen teelland, water en schuur, gelegen in den Stadspolder, Sectie K. no. 593 en Sectie N nis 206, 207 en 208 en de vaststelling van de desbetreffende be- grootingsstaten. Ho. Verordening op het maken vaai Mechanische Muziek. 12o. Verordening, tot wijziging van de verordening op wegen, lanen, straten, enz. en wateringen en slooten van 6 Juli 1899 (Gem. Blad No. 15). 13o. Verordening, houdende wijziging van de verordening van den 27en Maart 1922 (Gemeenteblad No. 13), op den Keu ringsdienst van Vee en Vleesoh. 14o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden, ten behoeve van de stichting van een gymnastieklokaal bij de scholen voor bijzonder lager onderwijs aan de Pasteurstraat. 15o. Voorstel# a. tot beschikbaarstelling van gelden, ten behoeve van de verbouwing van de huisjes Prinsenstraat, Nis 3, 3a en 5; b. tot wijziging van het Raadsbesluit van 31 October 1921, inzake de verhuring van de huisjes Prinsenstraat 3 en 3a, aan de afd. Leiden van den Nederlandschen Protestantenbond. 16o. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den bouw van een nieuwe Raadzaal en de daarmede ver band houdende werken. 17o. Praeadvies op het verzoek van de afdeeling Leiden van den R. K. Bond voor Groote Gezinnen, om bij den bouw van ge meentewoningen in den vervolge een zeker percentage woningen in het bouwplan op te nemen, die geschikt zijn voor groote ge zinnen. 18o. Praeadvies op de motie van den heer Vallentgoed, in zake de toekenning van een vacantietoeslag aan het personeel in dienst der gemeente. 19o. Motie van de heeren van Es, Wil brink en Wilmer, in zake het niet plegen van overleg met den Raad betreffende de benoeming van een Commissaris van Po litie. 20o. Interpellatie van den heer Sijts- ma, in zake het plaatsen van stoelen op het overdekte terras van koffiehuizen. DE BOUW VAN EEN NIEUWE RAADZAAL. Heb mag als algemeen bekend worden verondersteld, dat de Raadzaal voor het doel, waarvoor zij thans gebruikt wordt, in den loop der jaren te klein is gewor den. Zij was dit reeds vóór 1923, toen het aantal raadsleden nog slechts 31 bedroeg, doch na 1923, toen het aantal raadsleden ten gevolge van den aanwas der bevolking op 3 moest worden gebracht, deed het ge brek aan ruimte zich nog sterker gevoe len, terwijl in 1931, wanneer waarschijnlijk de Raad 35 leden zal tellen, de toestand ten eenen male onhoudbaar wordt. De le den van den Raad en van het College van Burgemeester en Wethouders moeten zich met een plaats vergenoegen, die bijna geen vrijheid van beweging laat. Ook de beschikbare ruimte voor het bureau van den Raad, de stenografen, de pers en de publieke tribune is te gering. De oplossing voor deze moeilijkheden meenen B. en W. gevonden te hebben door den bouw van een nieuwe Raadzaal in den Oostelijke vleugel van het Raadhuis ter plaatse, waar zich thans de Commis sie kamer bevindt; wordt deze kamer, welke blijkt vroeger deel te hebben uitge maakt. van een grootere ruimte, uitgebreffl met het grootste gedeelte van de woning van den bediende van het Raadhuis, een gedeelte van de Groote Pers en de wacht kamer van den Burgemeester (de voorma lige kamer van den Wethouder van Fi nanciën), dan wordt een zaal van 140 M2. verkregen, welke zich uitstekend tot Raadzaal eigent, en, vergeleken met de tegenwoordige Raadzaal ter grootte van 85 M2., een groote verbetering beteekent. Een en ander zal gepaard moeben gaan met een verbouwing en verschikking van een aantal andere vertrekken. In verband met de uitvoering van het thans voorgelegde plan zal het plan tot. ver bouwing van de voormalige politielokalitei- ten en het perceel Vischmarkt 11, tot uit voering waarvan de Raad bereids besloot, al staan beide plannen overigens los van elkaar, niet geheel intact kunnen worden gelaten. Zoo zal de trap, welke de Groote Pers met de nieuwe afdeelingen Onderwijs en Bouw- en Woningtoezicht verbindt en thans ook aan het publiek toegang zal ge ven tot de nieuwe raadzaal, iets verplaatst moeten worden. Verder zal de bovenverdie ping van perceel Vischmarkt 11 worden in gericht tot dienstwoning voor den bediende van het Raadhuis, terwijl de begane grond van het perceel bij het bureau van den Bur gerlijken Stand wordt getrokken. In de daarvoor opnieuw ontstane behoefte aan archiefruimte kan worden voorzien door eenige ruimten achter de conciërgewoning, welke ook van deskundige zijde hiervoor geschikt zijn bevonden, tot archiefruimte in te richten. Overigens kmmen beide plan nen naast elkaar worden uitgevoerd. Voor nadere bijzonderheden betreffende de uitvoering, waaronder begrepen is de aanleg van brandleidingen in het geheele gebouw en het geven van een waardiger aanzien aan de z.g. Groote Pers, de hal van het Raadhuis, mogen wij naar de ter inzage ge legde stukken en teekeningen verwijzen. De totale kosten worden met inbegrip van die, verbonden aan het treffen van de noodige voorzieningen aan de kap, gebinten, balkla gen enz. van het gebouw op 91.500 ge raamd. In overeenstemming met de Commissies van Fabricage en van Financiën geven B. en W. de Raad alsnu in overweging, ten be hoeve van den bouw van een nieuwe Raad zaal, bet geven van een gewijzigde bestem ming dientengevolge aan verschillende an dere vertrekken in het Raadhuis, het in richten van de bovenverdieping van perceel Vischmarkt 11 tot wóning voor den van het Raadhuis, het inrichten van de noodige ruimte achter de conciërgewoning tot ber ging van het nieuw archief, zoomede ten be hoeve van het geven van een waardiger aan zien aan de z.g. Groote Pers, door vaststel ling van den hierbij overgelegden begroo- tingsstaat. een bedrag van 91.500 te hun ner beschikking te stellen. Verroek van ontslag. Br. W. H. van Seters, leeraar in de Plant- en Dierkunde aan het Stedelijk Gymnasium alhier, verzoekt den Raad der Gemeente Leiden, in verband met zijn be noeming tot leeraar in de Nat. Historie aan het Gem. Lyceum voor Meisjes to Amsterdam, hem met ingang van 1 Sep tember a.B. ontslag te verleenen als lee raar aan het Gymnasium alhier. 1 Verpachting Vroonwaterert. B. en W. geven den Raad in overweging het genot van de jacht op de Vroonwate ren voor den tijd van drie jaren, ingaande met den dag, waarop de jacht op water wild in 1928 wordt geopend en eindigen met de sluiting van de jacht in 1931, to verpachten aan de -heeren Dr. G. J. Sala, S. J. Sala, J. Heijnen, A. Heijnen, allen te 's-Gravenhage en Prof. C. K. Visser te Delft voor de som van 575.per jaar. Afkoop van oude belastingen. Jaarlijks is door de gemeente Stomp wijk aan Leiden krachtens vroeger aange gane verplichtingen 17.89 verschuldigd wegens interest van het door de gemeente Leiden als beheer van het ambacht Stomp wijk in 1733 verstrekte kapitaal voor den afkoop tegen den penning 25 van riem talen en bottingen. Deze riemtalen en bot tingen waren belastingen, dateerende utt de grafelijke tijden. Thans wenscht de gemeente Stompwijk op haar beurt dezen jaarlijkschen last af to koopen tegen den penning 25 of 447.25. In 't algemeen is het College van B. en W. van meening, dat afkoop van soortge lijke oude lasten of renten moet worden bevorderd, indien daartoe de wensch wordt te kennen gegeven, en er geen uitdrukke lijke bepalingen zijn gemaakt, die zulks verhinderen. Wa-ar nu dit laatste in casu niet het geval is in 1899 werd ook Zoe- terwoude toegestaan het recht af te koo pen bestaat tegen inwilliging van het verzoek van Stompwijk bij B. en "W. geen enkel bezwaar. Vermits op 1 Mei j.l. de jaarlijksche ter mijn voor 1928 reeds is verschenen, zal deze regeling eerst voor 1929 behooren in te gaan. Vacantietoeslag van het gemeente- personeel. In de vergadering van 23 Januari j.l. werd overeenkomstig het advies van B. en W. besloten niet in te gaan op het ver zoek van het hoofdbestuur van den AI- gemeenen Bond van Politiepersoneel in Nederland om aan het in deze gemeente dienstdoend politiepersoneel een vacantie toeslag te verleenen. In verband met de behandeling van dit voorstel diende de heer J. J. Vallentgoed, in dezelfde zitting de volgende motie in, welke om praeadvies in onze handen werd gesteld „De Raad van oordeel, dat het gewenscht is aan het personeel in dienst der gemeente een vacantietoelage te verstrekken, noodigt B. en W. uit, een daartoe strekkend voorstel in de Commis sie van Georganiseerd Overleg aanhangig te maken, ten einde de organisatie in de gelegenheid te stellen een voorstel tot ver leening van een vacantie toelage den Raad te doen toekomen". Het college van B. en W. blijft op het standpunt staan, dat invoering van een vacantietoeslag noodig, noch gewenscht is. B. en W. zijn van meening, dat, waar de vacantietoeslag als min of meer onre- gelmatigen vorm van weddeverhooging is te beschouwen, invoering van dien toe slag neerkomt op herziening van de jaar- wedderegeling. Een dergelijke herziening zou derhalve incidenteel plaats hebben en op een weinig oordeelkundige wijze, ver mits alle wedden, of ingeval van beper king van den toeslag tot een salarisgrens, een zekere groep van wedden, eenvoudig met een bepaald bedrag zouden worden verhoogd, zonder dat werd nagegaan of een algemeene verhooging in dien zin bij de tegenwoordige onderlinge verhouding der salarissen wel past. Het voornaamste bezwaar is intusschen gegrond op den financiëelen toestand der gemeente. Een vacantietoeslag, zooals in dertijd door den heer Dubbeldeman werd voorgesteld n.l. van 30.en beperkt tot een salarisgrens van 35.000 zou een uit gaaf vereischen vam ongeveer 40.000. per jaar. Aangezien het College van B. en W. der halve geen aanleiding kan vinden een voor stel tot toekenning van een vacantietoeslag aan het gemeentepersoneel in te dienen, acht zij het uiteraard overbodig omtrent dit onderwerp nog het advies van de Com missie voor het Georganiseerd Overleg in te winnen. Zij geeft de Raad dan ook in overweging de bovenaanghaald motie van den heer Vallentgoed niet aan te nemen. Een gratificatie voor den hoofdinspecteur. Tengevolge van het aan den heer P. Sta pel verleend eervol ontslag als Commissa ris van Politie, werd deze betrekking, vóór de in-functie-treding van den nieuwen titu laris, door den hoofdinspecteur van politie, den heer W. Balfoort, naast zijn eigen ambt waargenomen van 1 Augustus 1927 tot 1 Juli 1928. Met het voorstel van den burgemeester om, zooals in dergelijke gevallen gebruike lijk ia, den heer Balfoort ter belooning van UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Vrijdag 6 Juli. Hilversum, 1060 M. 2.Lunchmuziek door het Trio Groene veld. 5.30—7.15 Concert door het Omroep-or- kest o.l.v. Nico Treep. Deny Ruyneman, Bech, zangeres. Egb. Veen a. d. vleugel. 7.157.45 Boekbespreking. Herman Bob bers,over het werk van Karei van de Woestijne. 8.10 Concert door de Kon. Marinekapel o.l.v. L. W. F. Leistikow. 10.— Persber. Daarna dansmuziek dooj Rentmeester'* Band. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 12.301.30 Lunchmuziek door heb „Trios Winkels". 4.5.N.C.R.V. Gramofoonmuziek. j 5.6.45 Concert. 7.7.30 K.R.O. Cursus GregoriaanscH door pr. J. C. W. v .d. WieL 7.30 V.P.R.O.-uitzending. 7.35 Mededeelingen Vrijz. Prot. Pers bureau. 7.40 Sonate, Corelli (cello,piano). Preln» dio-largo. Allemanda-allegro. Sarabande largo. Giga-allegro. 8.Lezing. 8.45 Sonate, Henry Eccles (cello, piano), Larfgo, Corrente, Allegro con spirito, Adagio, Vivace. 9.V.P.R.O.-cursua, Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonatenooncerfc .voor viool en piano. 12.50 Orgelconcert. I.20—2.20 Orkeetconeerf. 4.20 Balladenconcert (sopraan, bariton* cello). 5.20 Lezing: Croquet. 6.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconoert. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Orkeetconcert. 7.20 Muziekcritiek. 7.35 Bach's pianomuziek. 7.45 Lezing Shakespeare. 8.05 Pianoconcert door Dorothy Mesa. 8.35 Galaooncert. 9.20 Nieuwsber, 9.35 Causerie. 9.55 Vioolconcert door Enid Bailey. 10.05 Paljas, le acte van de opera. 10.50 Voorlezing van gedichten. II.05 Paljas, 2de acte van de opera. 11.35—12.20 Dansmuziek. y,R a d o-P aria", 1750 M. 10.5011.Gramofoonmuziek. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8.5011.20 Opvoering van een opera. Ori kest, koor en solisten. L a n g e n b e r g, '469 M. 1.252.50 Orkestconcert. 6.207.15 Kamermuziek. 8.35 „Der Zigeunersbaron", opzette in 3 acten van Joh. Strauss. Daarna tot lf.20 Dansmuziek. Z e e s e n, 1250 M. 12.206.20 Lezingen. 6.20—6.20 Orkestconcert, 6.2010.Lezingen. ,i 10.—10.20 Nieuwsber. Daarfla' sluiten. Hamburg, 395 M. 4.35 Liedjes bij de harp. 6.20 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert o.l.v. Icmê Eibétt- schütz. Daarna tot 11.20 cabaret en dans muziek. Brussel, 509 M. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Trioconcert. 6.50 Trioconcert. 8.35 Concert. 10.35 Sluiten. feuilleton. DE KLEEREN EN DE MAN het Engelsch van MABEL LODER STEAENS. (Nadruk verboden). Ze haalde ze te voorschijn; de adressen waren nauwelijks meer leesbaar door het zeewater. Maar een ervan was nog haast droog, die had zeker heelemaal onder in haar zak gezeten. Ze keek naar het hand schrift en met bevende vingers opende zij de enveloppe:' Liefste Lilian, Door de plotselinge ziekte van Moe der kan ik je helaas niet goedendag ko men zeggen, maar ik kan je toch niet laten gaan zonder je gezegd te hebben hoeveel ik van je houd. Ik heb maar een oogenblikje tijd, maar ik hoop dat de orchideeën die ik aan boord gestuurd heb, je de rest vertellen totdat ik meer tijd heb om te schrijven. Ik hoop op je behouden terugkomst I Jack. In het oneindig gevoel van geluk dat over haar kwam en haar bijna den adem benam, vergat het meisje een oogenblik het huwelijk van zooeven vergat alles behalve dat de eene van haar hield. Toen bracht het geluid van een aanrollende golf haar weer tot de werkelijkheid terug. En nooit zou hij nu weten dat zij hem ook liefhad. In starren wanhoop keek zij over de ein- delooze watervlakte.-. Opeens hoorde zij dat iemand vlug kwam aanloopen en het roepen van een opgewonden stem. Ontsteld keerde zij zich om en zag. haar man, die met uitgestrekte arm naar iets wees. Een schip Lilian/ een schip! schreeuwde hij. Ze keek hem eerst aan alsof ze niet be greep, en toen kwam er een dolle vreug de over haar. Een schipdat zei Jack weer zou zien enClevering strekte de handen naar haar uit. Mijn vrouw, zei hij met dienzelfden triomf van daarnet in zijn stem. Mijn vrouw, we zijn gered! Zijn vrouw! En Jack hield van haar! De hemel mocht haar genadig zijn! Toen schemerden zee en lucht haar voor de oogen en in het volgende oogenblik lag het meisje bewusteloos aan Clevering^ voeten. Verscheidene uren later lag Lilian zwak en uitgeput tusschen de kussens van een dekstoel aan boord van de „White Pea cock", de mailboot die de schipbreukelin gen had opgepikt. Vlak bij haar leunde Clevering over de verschansing. De kapitein van het schip voegde zich bij hen. En knapt u al weer een beetje opt vroeg hij vriendelijk. Het meisje knikte met een poging om te glimlachen. Ik kan u verzekeren, ging de kapi tein voort, zich tot Clevering richtend dat we blij waren dat U ons signaal beant woordde en dat we niet te laat zijn geko men. Signaal beantwoorden? vroeg het meisje scherp. Wat bedoelt Ut Ja zie je, zoodra. wij op die bank wa ren aangespoeld, bond ik mijn zakdoek aan een stok als een noodvlag en stak die in het zand voor het geval dat er een schfp in de buurt zou komen, legde Clevering op luchtigen toon uit Bedoelt U dat, Kapitein. Het meisje dat plotseling heelemaal opgeleefd was, keek den gezagvoerder doordringend aan. Eigenlijk niet, zei hij langzaam. Ik bodoel dat U ons signaal beantwoordde mr. Clevering. Het moet U- wel een eeuw toegeleken hebben, maar het geluk diende ons niet. De reddingsboot kreeg een lek toen ze halverwege het eiland was en de jongens moesten een andere gaan halen. Het moet wel een uur geduurd hebben voor ze bij U waren. Een uur! En Clevering had nog geen twintig minuten voor de redding opdaag de, voor het eerst gevraagd of zij met hem wilde trouwen! Enfin, eind goed al goed en vannacht lekker slapen, dan bent U morgen weer in orde, meende de vriendelijke kapitein, eh hij ging verder. Clevering wendde zijn blik af, toen hij het bleeke, toornige gezicht van het meis je zag. Dus je wist, zei ze koud en scherp, toen je me vroeg of ik met je trouwen wil de, dat er redding in aantocht was? En als ik dat nu eens wist? vroeg Cle vering tartend. Was ik soms niet in mijn recht? In de liefde en den oorlog is alles geoorloofd Houd opriep het meisje verontwaar digd. Zeg dat woord niet nog eens te gen mij. Liefde! Jij! Ik wil je gezicht nooit meer zien, reip ze hartstochtelijk. Je schijnt te vergeten dat je mj/i wettige vrouw bent! Lilian keek hem aan met oogen die groot van ontsteltenis waren. Zijn kans op succes was gering geweest; de inzet grooten hij had gewonnen. Hij had in de krant gelezen, dat, nadat de zaken van haar gestorven oom afgewik keld waren, en zij het geweldige fortuin geërfd had, miss Lilian Bradshaw den 12den November a.s. met de „Oriënt" naar Japan zou vertrekken om daar den winter door te brengen bij haar neef, Majoor Ar nold Barton en zijn vrouw. Nu waren het meisje en het geld van hem. Door het geluid van wielen werd hij in zijn aangename gedachten gestoord. Het was de gewonde mr. Deane, die zich zelf in een ouden invalidestoel over het prome nadedek voortreed, terwijl zijn verbonden enkel gemakkelijk op de voetenplank rustte. Clevering kon een gesmoorden vloek niet onderdrukken. Wat moest die idioot hiert Ik ben blij dat ik gelegenheid heb, om even met U tweeën te praten, begon Deane een beetje zenuwachtig. Ik moet U iets opbiechten. En dat is? vroeg Lilian lusteloos. Zo wilde dat hij maar wegging, ze moest na denken. Alleen maar dat U moet óver trou wen, antwoordde Deane Abrupt 4Wat bedoel je? vroeg Clevering nijdig. Kijk eens, bet spijt mij vreeselijk, maar zie je, de kleeren maken niet altijd den man en in dit geval is dat ook weer zoo. Ik ben evenmin dominee als jij. Ik ben detective van mijn vak en vermom me na eens zus dan weer zoo. En toen ik zag hoe vreeselijk graag je trouwen-wilde, vond ik het beroerd je te moeten teleurstellen, omdat we toch binnen het uur met z'n drieën in de diepte zouden verdwijnen. U zoudt beide gelukkig den dood ingaan en er zou nooit een haan naar kraaien. Maar ik kan U wel vertellen dat het mij tegen de borst stuitte, toen ik do formule moest uitspreken. Maar nu is natuurlijk alles an ders en ik moest dit zoo gauw mogelijk komen vertellen. Toen hij klaar was met zijn bekentenis, zag hij vol verbazing Li lian BradBhaw's stralend gezicht. Van vrouwen kon je toch nooit hoogte krijgen! Je zou haast gaan denken dat ze blii was Bleek tot zijn lippen en met woedende oogen staarde Clevering hem aan. Deane voelde zich niet bepaald op zijn gemak. Ik kan U niet zeggen, hoezeer het mij spijt, verontschuldigde hij zich, maar er is hier een dominee aan boord een echte en die zal met pleizier het huwe lijk voltrekken. U bent heel vriendelijk, mr. Deane, zei het meisje koel, maar ik zal nu toch maar wachten met trouwen tot ik in San Francisco benl

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5