Uit de Rijnstreek. STADSNIEUWS. Laatste Berichten Telegrammen. Marktberichten. oAQriMPTFR I morgen van 4 Juli 1928, medegedeeld door ■Tet Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. V Hoogste barometerst.: 766.8 te Brest. I Laagste barometerst.: 749.1 te Vardö. I Verwachting tot den avond van 5 Juli: Matige Westelijke tot Zuidelijke wind. 'Aanvankelijk opklarend. Later weer toene- fjnende bewolking. Weinig of geen regen. Iets warmer. LUCHTTEMPERATUUR. 20.2 gr. C. WATERTEMPERATUUR: i,De Zijl": 7 uur 19.5 gr. en 12 uur 20 gr. C. Leidsche Zweminrichting: 7 uur 21 gr. ten 12 uur 21 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagnamiddag 9.51 uur tot [Vrijdagmorgen 4.17 uur. teoodat het saldo op 31 Dec. bedroeg 1.049.711.09. Voorschotten: Op 1 Jan. 1927 was te (vorderen 218.966.Aan nieuwe voor schotten werd verstrekt 84.775.en te rugontvangen 102.646.zoodat het te (vorderen saldo op '31 December bedroeg 201.095.—. Loopende rekening Centrale Bank: Op 1 Jan. 1927 had-de Bank een tegoed van 164.926.86; gezonden werd 1.297.317.28 en opgenomen 1.272-.29O.O0 zoodat het te i (vorderen saldo op 31 December bedro#g i 189.954.08. Leden: Op 1 Jan. 1927 had de Bank van- He leden te vorderen 565.358.63, aan deze [werden verstrekt 1/77Ï.27Ö.95 en terug ontvangen 1.710.512.74 zoodat op 31 Dec. Van de leden te vorderen was 626.116.84. Omzet: Totaal der ontvangsten !f 7.184.204.26, totaal der uitgaven i/ 142.879.74, of een totaal omzet van 'f 14.327.084. Het omzetcijfer 1926 was f 13.364.620.29, dus een vermeerdering van 962.463.71. Winst- en Verliesrekening:' Aan rente tenz. werd ontvangen 72.320.56 en aan v ren re en verdere kosten betaald 60.594.42 zoodat de winst bedraagt 11.726.14. Reservefonds: Het saldo van het fonds op 1 Januari 1927 bedroeg 35.151.33 en de [winst van het boekjaar 1927 bedroeg 11.726.14 zoodat het reservefonds op 31 'Dec. bedroeg 46.877.47. De reekning en balans werd als zooda nig vastgesteld. En den Baad van Toe zicht werd op voorstel van dien Raad her benoemd het aftredend lid de heer G. Tromp en in het Bestuur op voorstel van het Bestuur werd herbenoemd de heer D. Guldemond. Deze laatste, aanwezig zijnde, nam zijn herbenoeming aan terwijl de heer G. Tromp met zijn herbenoeming in kennis zal worden gesteld. Besloten w§rd voorts de gemaakte winst in het Reservefonds te storten. Bij de rondvraag drong de heer Segers aan om de kwart procent provisie van den omzet in overeenstemming te brengen met andere Banken, waarop de Kamer uitlegde dat de Boerenleenbank daartegenover andere voordeelen biedt, welke andere Banken niet geven. De zaak zal echter worden overwogen. ALPHEN AAN DEN RIJN. De post. Lijst van onbestelbare brie ven en briefkaarten, van welke de afzen ders onbekend zijn; terugontvangen in de 2e helft van Juni. Brieven, Binnenland: Secretarie, Ter Aar Burgemeester en 1 Wethouders, Ter Aar. I Briefkaarten, Binnenland: H. van Eik, Nicuwveen. 1 briefkaart zonder adres. AARLANDERVEEN. Vrijgesproken. P. R., veehouder alhier beschuldigd van het uitlokken van dieren mishandeling, is door de Haagsche Recht bank vrijgesproken. Bazar. Naar wij vernemen zal voor de nieuw opgerichte Muziekvereeniging een bazar worden gehouden. BODEGRAVEN. Personalia. Van de leerlingen der Eerw. Zusters alhier zijn geslaagd te •Ltrecht voor Ponts-examen. Typen: de dames Jo v. d. Wielen, Alie van Leuven, Kitty Joost en, Ans Fliers en Elly Fliers. Stenografie: de dames Marie Ranke, Dora Niekerk, Mimma Steenhof. Aanrijding. In den nacht van Maan dag op Dinsdag is een zware vrachtauto, beladen met meubelen, tegen het woonhuis gereden vaffi den heer v. d. T. aan de Kerkstraatzijde, waardoor de dakgoot "werd vernield en een gat in den muur werd veroorzaakt. De schade zal vergoed wor den. Ongeval. De 8-jarige S. is bij het spe len op een partijtje bouwmaterialen zoo danig komen te vallen, dat een ernstige vleeschwond in een zijner bcenen werd f veroorzaakt, waardoor geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. NIEUWVEEN. Aanbesteding. Op 12 Juli zal er MS aanbesteding zijn van het bestuur van den Noordeind Geerpolder des voorin. 11 uur, ul. voor het maken van een walschoeiing. Onder een koe. De dienstbode van den veehouder B., die een koe zat te mel ken, geraakte onder het beest en werd zoodanig getrapt, dat zij rust moet houden. Mond- en klauwzeer. Wederom is een geval van mond- en klauwzeer geconsta teerd en wel bij den veehouder S„ thans zijn 5 veestapels aangetast. Gemeenteraad. De heer S. Ran R. K. heeft zijn benoeming tot raadslid aange nomen. HAZERSWOUDE (Hoogc Rijndijk). Gouden huwelijksfeest. Het echtpaar Leonardus Wortraan en Anna Borst alhier is thans in de bruidsdagen; zij hopen 23 Juli hun vijf en vijftig jarig huwelijksfeest te herdenken. De bruid, 77 jaar oud, was en is nog steeds bereid om daar waar hulp of raad noodig is van dienst te zijn. De bruidegom een 80-jarigen grijsaard is als jongeling, evenals zoovelen, naar Rome gegaan ora de rechten van Paus Pius IX te verdedi gen, waardoor hij gerechtigd is de medaille „Bene merenti" te dragen. Het bruidspaar woont gedurende vele jaren in de Kippenbuurt en dezer dagen staat de deur hunner woning wijd open om alle belangstellenden te ontvangen. Een mooi feest in hun levensavond is hun van harte gegund. ZEVENHOVEN. Auto-val. Een zoontje van den arbei der Broer te Ko'rteraar sprong in den pol der van de auto van den landbouwer Heijns af, brak zijn pink en bekwam een bloedende hoofdwonde. Dr. Bruinzeel van Teraar verleende hulp. Op 't kantje af. Dank zij de oplettend heid van den brugwachter Smaling is aan den Amstel een groot ongeluk voorkomen. De trein, die te 5.19 uit de richting Uit hoorn komt, was reeds vlak bij de spoor wegbrug, toen er een auto van den heer L. van der Vaart, kruidenier alhier, van de andere zijde de brug opreed. De brugwach ter gaf echter onmiddellijk aan den mactA- nist het stopsein, waardoor een ernstig ongeluk werd voorkomen. Leidsche Politie Sportvereeniging. Herdenking van het éénjarig bestaan. Zondag 1 Juli 1928 was het de dag dat de L. P. S. V. één jaar bestond. Reeds eenige jaren bestond er in de Leidsche politie behoefte om zich in de sport te gaan oefenen om de spieren lenig en de geest frisch te maken. Hoe kon het ook an ders de voor het meerendeel eentonige loop van den agent bevorderde niet de oefening van de spieren maar wel merkte men op, dat vele spieren niet voor eenige oefeningen in aanmerking kwamen en deze langzamerhand verstijfden. Daar er in vele plaatsen o.a. Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Haarlem en zelfs in Beverwijk een sportvereeniging, waarom zou Leiden achterwege blijven. In 1927 werd dan ook op initiatief van den toen pas benoemden burgemeester, den Weled. achtbaren heer Van der Sande Bakhuysen en den waar- nomenden Commissaris van Politie den Weledgestr. heer Balfoort, de eerste stoot daartoe gegeven en vonden de heeren v. d. Heyden, Zwart en Vleerbos genegen in deze richting voort te werken. Na ongeveer een maand arbeiden van bovengenoemde heoren was men zoo ver gevorderd, dat men tot oprichting van een sportvereeni ging kon overgaan. Zoo werd dan met circa 80 leden de Leidsche Politie Sportver eeniging opgericht, met het doel de leden te bekwamen in het sabelschermen, gym nastiek, boksen, zwemmen en voetballen, ingaande 1 Juli 1927. Daar toen de zomer- vaeanties in aantocht waren moest er ge wacht worden met het benoemen van de leeraren voor de verschillende takken van sport. In September 1927 werd het schermen begonnen onder leiding van den heer Gije- berti Hodenpijl, de gymnastiek onder lei ding van den heer Metz en het boksen on der leiding van den heer Timmer. Tevens werd er direct met zwemmen begonnen en wel in de gemeentelijke zweminrichting „De Zijl". Onder leiding van de zwem meester A. van Weeren en P. Arnoldus, die beide hunne beste beentje hebben voorgezet en thans nog doen om de politie mannen, waaronder waren, die vrees voor water hadden, thans zoo ver zijn gevor derd, dat zij zich frank en vrij in het wa ter gevoelen, dank zij de leiding van bo vengenoemde zwemmeesters. Ook de aan gename medewerking van het bestuur der Zwcmvereeniging „De Zijl" heeft ook tot bovengenoemd resultaat medegewerkt. Zoover is genoemde sportvereeniging thans gevorderd, dat alle takken van sport thans in stijgende lijn zijn. Vooral de afdeeling voetbal is er het beste aan toe. Deze is thans in het bezit van een wisselbeker en verschillende medailles. Ook hier zij een woord van dank op zijn plaats aan het be stuur der Leidsche voetbalvereeniging A. S. C., die de afdeeling voetbal met raad en daad heeft bijgestaan. De Leidsche bur gerij draagt de L. P. S. V. een warm hart toe en zij mocht gedurende den tijd van haar bestaan blijken van belangstelling daarvan ondervinden. Zoo zal dan ook op 17 Juli a.s. ter herdenking van het éénja rig bestaan een gezellige bijeenkomst wor den gehouden in het gymnastieklokaal aan de Pieterskcrkgraeht voor leden met hun dames en genoodigden. Tijdens deze bij eenkomst zullen door de - heeren Metz, Gijsberti Ho lenpijl en Timmer, resp. gym nastiek-, scherm- en boksdemonstrafies met hun klas worden gegeven. Voor het schermen op dien avond tusschen een coup van de A. E. W. en van de L. P. S. V. i6 een medaille beschikbaar gesteld door den edelgestr. heer W. Balfoort^ waarn. commissaris van politie alhier. Leidsche Hondendresseerclub, Een geslaagde filmavond. Da<t er zoovelen zijn, die van verre of van nabij belangstellen in het werk van de Leidsche hondendresseerclub, is ons op den filmavond, die genoemde club gister avond in Casino gaf een openbaring ge weest. Van het bestuur der club was het een uitmuntend idee, belangstellenden eens op duidelijke en overtuigende wijze te laten zien wat door goede dressuur kan worden verkregen. Niet één plaats was er onbezet, toen de voorzitter, de heer Barthen, de genoodig den, leden en introducó's welkom heette op dezen propaganda-filinavond, die, naar hij zcide gegeven word, vooreerst voor die leden, die de oefeningen niet Iconden bij wonen om reclame te maken voor de dres suur, om te toonen wat daarin kan worden bereikt. Spr. bracht dank aan den directeur van het Casino-theater, den heer v. d. Made, die vóór het te geven programma, nog voor eenige extra-films had willen zorgen, op dat daardoor zij, die niet in de gelegen heid waren tijdig op dezen filmavond aan wezig te zijn, van de beide dresseerfilms niets zouden missen. Nadat eenige journaals en een een-acter waren voorafgegaan, werd als eerste film vertoond: Lobo, de Wolfshond, een zes- acter, waarin de bekende filmhond Rin-tin- tin de hoofdrol vervulde. Deze film liet hoofdzakelijk zien, hoe de wolfshond Lobo, levend in de wilder nis en steeds achtervolgd en opgejaagd, een trouwe kameraad werd voor zijn baas, die hem had opgenomen en met liefde en zorg had verpleegd. Wat Lobo daarna voor zijn baas deed, grensde aan het ongelooflijke. Hij redde hem uit alle gevaren, haalde alleen hulp, daar waar hij wist dat vrienden waren, die hem steeds vriendelijk hadden bejegend. Van deze film was een spannend ver haal gemaakt, dat speelde in de prairiën van het wilde westen en dat met groote belangstelling werd gevolgd. Onder de pauze zong de heer Sluyter, uit Leiden, die over een goede bariton beschikt, zeer goed eep viertal Fransche en Duitsche liederen, die veel applaus oogstten. Na de pauze werd wederom een Rin- tin-tin-film vertoond, getiteld „Bloedhon den". Vóór deze film werd eerst op het doek een afdruk vertoond van een Ameri- kaansch certificaat, getuigend, dat deze met de grootste belangstelling gevolgd. Deze film droeg een nog duidelijker pro pagandistisch karakter, daar Rin-tin-tin, nu Slosker genaamd, onbruikbaar bleek bij twee meesters, die hem achtereenvol gens op zuiver wetenschappelijke en hard vochtige wijze probeerden te dressecren. Toen zijn derde meester hem met liefde behandelde, kwam ook de oude geest kracht terug en zag men van Rin-tin-tin wederom staaltjes, dib jfrle bewondering voor deze prachtige dressuur afdwongen. Ook deze zeven acten lange film werd film zonder eenige wreedheid was ver vaardigd. De LeidscRe dresseerclub heeft, met dezen propaganda-filmavond een groot succes geboekt. Het Astronomisch Congres. Vandaag zijn de deelnemers aan het Astronomisch Congres alhier aangekomen. De groote Stadsgehoorzaal is keurig in gericht met groen en palmen en vlaggen der vorsohillende naties. In den foyer ia een postkantoor en reisbureau ingericht. Van gebouwen en particuliere wonin gen wappert de driekleur, wat aan de stad een feestelijk aanzien geeft. Voor het eindexamen Gymnasium diplo ma A zijn nog geslaagd A. G. de Bleoourt, J. Bronsgeest, beiden te Leiden en- W. do Jong te Katwijk, zoodat thans alle 28 can- didaten geslaagd zijn. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. HET DRAMA TE LEIDEN. De opiumsmokkelaars voor het Amsterdamsch Gerechtshof. Opnieuw twee maanden hechtenis geëischt. Naar men zich wellicht herinneren zal heeft de Hooge Raad op 16 April j.l. arrest gewezen inzake de cassatieberoepen van J. J. v. d. Sluis en G. Kouvelt die door de Haagsche rechtbank en %ij bevestiging van de vonnissen door het Haagsche ge rechtshof waren veroordeeld ieder tot 2 maanden hechtenis, wegens het ter afleve ring in voorraad hebben van een hoeveel heid opium. Zij hadden 2 Kg. opium to koop aangeboden aan den Amsterdam sehen rechercheur P. A. Kok, die de opinm op 3 Januari 1927 in ontvangst zou nemen op het stationsplein te Leiden. Toen de opiumsmokkelaars, die in den val gelokt waren, zich wilden verwijderen, schoot de politie in de lucht, maar raakte ongelukkigerwijs, zooals bekend, den re chercheur Kok, die aan de gevolgen is overleden. In zijn arrest had de Hoogo Raad de zaken verwezen naar het Amsterdamsch Gerechtshof, dat zich vandaag met deze kwestie bezig hield. De beide verdachten, die verschenen waren, ontkenden heb ten laste gelegde. Zij zeiden niet geweten te hebben, dat het pak opium bevatte. Er zou aan Kok ijzer geleverd worden. Ondor de getuigen, die thans gehoord werden, waren o. m. de heer Kapinga, in specteur van de centrale recheche in de hoofdstad, een tweetal inspecteurs van politie te Leiden, speciaal belast met het toezicht op de naleving van de wet op vcr- doovende middelen, alsmede de chauffeur der auto, die den Amsterdamschen recher cheur op dien noodlottigen dag naar het station te Leiden had gereden. De procureur-generaal Mr. Bauduin. ver kreeg hierna hot woord voor zijn requisi toir en concludeerde tot niet-ontvankelijk- vcrklaring van het ingestelde beroep en tot vernietiging van het vonnis der recht bank te Den Haag, waarna hij tegen beide verdachten op de door hem aangegeven gronden opnieuw veroordeeling tot 2 maanden hechtenis vorderde, met vernie tiging van de inbeslag genomen opium. De verdediger Mr. S. van Oven uit Den Haag pleitte tot vrijspraak. Uitspraak Vrijdag 13 Juli a.s. Schip binnengebracht. Door kapitein Duiker is mot de sleep boot „Vooruit" ty Lemmer binnengebracht het ijzeren aakschip „Nieuwe Zorg", gela den met hout. Op reis van Zaandam naar Leeuwarden, was dit vaartuig tusschen Urk en Lemmer door een stormbui over vallen, waardoor de zeilen gescheurd en de stag cn mast gebroken zijn. Schip en la ding zijn verzekerd. EEN ONGELUK BOVEN HET KANAAL. Bankier in zee gestort Bij vergissing uit zijn vliegtuig gestapt? PARIJS, 5 Juli. (Y.D.). Woensdagavond is op het strand nabij Duinkerken gedaald het particuliere vliegtuig van den Belgi schen bankier Löwenstein uit Brussel, die met zijn secretaris en twee typisten uit Engeland naar Brussel wilde torugkeoren. Het vliegtuig was te 6 uur van Croydon vertrokken en werd bestuurd door den vlieger Drew van de Imperial Airway Cy. De inzittenden van het vliegtuig deelden mede, dat de heer Löwenstein zich, toen zij zich boven het Kanaal bevonden, naar de W. O. in het vliegtuig wilde begeven. Hij heeft zich toen in de deur vergist en is uit het vliegtuig gestort. Hij is in zee ge vallen en naar alle waarschijnlijkheid ver dronken. LONDEN, 5 Juli. (V. D.) Andrew Holt, een financieele vriend van Löwenstein ver klaarde, dat Löwenstein vóór zijn vertrek in de beste gezondheid was en zeer goed gestemd. Hij verwierp elke gedachte aan iets anders dan een noodlottig ongeval. Do heer Holt zette uiteen, hoe gemakkelijk het was in het vliegtuig van Löwenstein zich te vergissen in de deur en uit het vliegtuig te vallen. HET REDDINGSWERK AAN DE POOL. De ijs-toestand iets beter. Opsehiete.n is de boodschap. K ROME, 5 Juli. (V.D.). Naar uit Spitsber gen wordt gemeld, is de toestand van het ijs iets beter geworden in de buurt van liet Viglieri-kamp, zoodat een landing roet lichte vliegtuigen mogelijk is. Tengevolge van den dikken mist kon gedurende de laatste dagen zoo goed als niet gevlogen worden. De redding van de leden van de bemanning van de „Italia" is nog slechts korten tijd mogelijk, dofcr door de toenemende warmto en de dichte nevel de reddingspogingen spoedig nog moeilijker zullen worden. „De Krassin" zwoegt verder. KOWNO, 5 Juli. (V.D.). Volgons een bo- richt uit Moskou bevond de ijsbreker „Krassin" zich gisteren op een afstand van 120 K.M. van de Lundborg-groep. De „Krassin" beweogb zich ondanks de vele moeilijkheden langzaam vooruit. Het lot van den bankier Löwenstein. Z ij n 1 ij k o p g eh a a 1 d. LONDEN, 5 Juli (V. D.). Volgens een nog niet bevestigd bericht uit Brussel heeft een Fransoh schippersvaartuig nabij Duin kerken het lijk van den Bclgisohen bankier Löwenstein opgepikt. Beroering op de beurzen te Berlijn en Londen. Het plotselinge overlijden van den Bel gischen bankier Löwenstein heeft op de buitenlandsche beurzen groote beroering verwekt. De beurs te Berlijn was zeer ner veus en flauw gestemd. Vooral de aandee- len van ondernemingen bctroken bij het Löwenstein-concorn ondervonden daarvan den invloed. Op de Londensche beurs werkt het bericht van het ongoval sensa tioneel de aandeden van de Inern-Hol- ding am Investment Cy., een maatschappij van Löwenstein, daalden van 200 tot 140 dollar. Botsingen te Calcutta. LONDEN, 5 Juli. (V.D.). Volgens be richten uit Calcutta is het Woensdag tot botsingen gekomen tusschen stakers en po litie. De politie werd met steenen gewor pen. In verband met deze incidenten wer den 70 personen gearresteerd. Door de warmte gedood. LONDEN, 4 Juli. (VJ).). Volgens berich ten uit Detroit zijn tengevolge van de al daar sedert drie dagen heerschende hittö drie personen gedood. Cycloon in de Chineesche Zee. TOKIO, 4 Juli. (V.D.). Verschillende plaatsen aan de Japansche kust zijn door een cycloon hevig geteisterd. Vooral de steden Zassebo, Zuruga en het eiland Ho- kaido worden zwaar getroffen. Twintig visschersbooten worden vermist. Het scheepsverkeer in de Chineesche Zee is stilgelegd. Fransche vlieger door Marokkanen gevangen. PARIJS, 5 Juli. (VJ).) Volgens een tele gram uit Casablanca moest een Fransch BlOSCÜrtu. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Goedgekeurd. Casino: Afgekeurd. postvliegtuig van den Frankrijk—Zuid Amerika-dienst, dat tusschen Juby en Ca sablanca den weg was kwijtgeraakt, ten Oosten van Juby op een door een Marok- kaansche stam bewoond gebied een nood landing maken. De beide vliegers, van wie één reeds vroeger in handen van de Marokkanen was gevallen, werden, gevan gen genomen. De Marokkaansche stam verlangt' een losgeld. Onderhandelingen over de invrijheidstelling worden gevoerd. i GOUDA, 5 Juli. Vee. Totaal aanvoer 2024 stuks, waarvan 495 slachtvarkens vette varkens 0.290.201/»» Londensche 0.27—0.30, zouters 0.31—0.34»/*,208 magere varkens 16—31, 760 biggen 7— U, 13 runderen 280—380, 38 nuchtere kalveren 815, 31 lammeren 1420, 12 bokken en geiten 58, o paarden 160—250. Handel in vette varkens, Lon densche, zouteïs en nuchtere kalveren vlug. Overige soorten matig. Kaas. Aanvoer 390 partijen. Met rijksmerk le kw. 0.500.54. 2e kw. 0.44 —0.49, zonder rijksmerk 0.440.52, zware 0.5S. Eieren. Aanvoer 911 partijeri eieren; kippeneieren 5—6, eendeneieren 4.50—5.50, per 100 stuks. Handel vlug. Boter. Aanvoer 900 ponden boter? Gocbotcr 11.10, Weiboter 0.901.00, Handel vlug. VOORSCHOTEN, 5 Juli. Veiling V.P.V'. Kippeneioren 5.40—6.80 en Eendeneieren 5.205.80 per 100 stuks; Hanen 0.B5— 2.05 en Kippen 1.05—1.80 per stuk. VOORSCHOTEN, 4 Juli Vrije veiling. Kippeneieren 5.606.20, eendeneieren 5.506.00, kippen 0.651.30, konijnen 0.202.260, duiven f 0.20—0.30. R0EL0FARENDSVEEN, 5 Juli. Groen- tenveiling. Aardbeien 3038 p. K.G.| bloemkool 26 p. stuk; peulen 1.101.15, idem I 1.802.50, idem extra 3.10— 3.55, doperwten 1.401.50, idem II 1.20 1.25, jonge doperwten 1.651.75, capu- cijners 1.95—2.15, tuinboonen 58—72 ctn snijboonon 55.50, idem II 4.30, idem stek 3.403.60, auj ken grof 5.10, kom kommers 4.20. ALPHEN, 5 Juli. Kaas. Aangevoerd 65 partijen. Met Rijksmerk le soort 51—54 en 2e soort 4550. Handel matig. H. L. Brummelkamp man 57 jaar. ALPHEN a. d. RIJN, 4 Juli. Groenten- veiling. Per 100 Kg.: Tuinboonen 8.10— 9.Snijboonen 62, Postelein f 8.40— 10.40, Aardappelen 9.3010.60; Per 100 bos: Peen 6.109.20, Kroten 5.70, An dijvie 3.003.10; Per 100 stuks: Kropsla, I 7.SO—9.—, Bloemkool I 6.00—144% Bloemkool II 2.103.70; Per 100 pond 3 Aardbeien 20—28. BODEGRAVEN. 4 Julf. Eierenveiling. Aanvoer: 17549 Kippeneiren 5.106.10 en 770 Eendeneieren 4.705.20 per 100 stuks: Hanen 75 cent per stuk. BOSKOOP, 4 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 25-- 35 cent, Golden Ophelia 3540 cent, Mar cel Rouyer 50 cent, Hadley 6075 cent, Cl. Pernet 5070 cent, Columbia 40—50 cent, Butterfly 30 cent, Bouche 6065 cont, Rosalandia 3050 cent. Diversen per bosq Dahlia's 50 cent, Gladiolen 25—30 cont, Lathyrus 1014 cent, Campanula 5 cent. Asparagus 4050 cent. AARLANDERVEEN, 4 Juli. Vrije vel- ling. Aangevoerd 5750 eieren. Kippeneieren! 4.905.80 en Eendeneieren 4.25—4.40 per 100 stuks; Boter 83—90 cent, per pond, Kaas 4050 cent per pond, Aardbeien 25 30 cent per pond, Bloemkool 1—3 cent per stuk. Konijnen 60 cent per stuk. KATWIJK AAN DEN RIJN, 4 Juli, Groentenveiling. Due of York 1.10 I.90, idem Drielingen 0.801.00, per kist? peen 6.308.80, per 100 bos. Aanvoer 700 kisten gr. aardappelen, 65 kisten Drie» lingen, 5900 bos peen. TER AAR, 4 Juli. Velling „St. Phoca*". Jonge peulen f 2.303.35, gr. peulen 1.752.20, peulen I 1.051.50, doperw ten 1.651.75, radio doperwten 1.40, witte capucijners 3.25, tuinboonen 64—- 66 et., snijboonen 4.604.70, stek f 2.80-- 3.30, rentegevers 9.00, alles per 10 K.G.f bloemkool 4II et., per stuk; peen 712 et., per bos; aardbeion 20—22 ct., per pond. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) (Niet officieel). Berlijn 159.26 Londen 12.0911/j New-York 2.483/lfi Parijs 9.731/t Brussel 34.64 Zwitserland 47 83 Milaan 13.041/.. Madrid 40.951/Ó Oslo 66.421/2 Kopenhagen 66.471/2 Stockholm L.... 66.561/." "Weenen 34.933/4 Praag 7.351.» BEURSOVERZICHT. Van gisteren. De beursfttemming was heden gunstig gewijzigd. Allereerst trokken Philip* d* aandacht door een zeer krachtig horstel, terwijl in overeenstemming daarmee de claims beduidend hooger waren en ruim boven 1000 kwamen. Goed prijshoudend waren Kunstzijde-aandeelen, terwijl Cen trale Suikers zich niet konden handhaven. Er bestond een vaste stemming voor Kon. die ex-dividend genoteerd werdten en een koerswinst aantoonden. Rubbers ook wat beter gedisponeerd. Tabakken nauwelijka eenige attentie. Suikers niet veel bijzon ders, doch H.V.A.'s iets lager. Scheepv. verlaten Amerikanen op kleine schaal ver handeld; de noteeringen waren in over eenstemming met Wallstroefc. ProL 4—3 1/2 pet. 8-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3