Jit de Omgeving SPLINTER UITVERKOOP. WARMOND. GEMEENTERAAD. Kampeerverordening. Motor brandspuit. De Raad dezer gemeente kwam Dins- igvond te 8 uur in openbare vergadering jeen. Aanwezig alle leden. Wegens verlof van m secretarie, den heer H. L. van Delft, mgeert de heer Jac. Luyten als zoodanig. V oorzitter burgemeester Schölvinck >ent met gebed waarna de notulen van 3 voorlaatste vergadering worden voor- dezen en onveranderd worden vastge- eld, die van de spoedeisehende vergade- ng van 11 Juni worden tot de volgende ïrgadering aangehouden. Ingekomen stukken. Goedkeuring wij- ging van een bouwverordening. Dankbe- liging van het bestuur muziek-, zang- en >oneelvcreeniging „8t. Mathias" voor ver legen subsidie, voor aanleg electrische ïrliohting in de muziektent. Vaststelling ïrordening tot regeling van het kampee- •n in de gemeente Warmond. De voorz. deelt mede dat in de vergade- ng van B. en W. is besloten een veror- ïning in het leven te roepen om in het slang van openbare orde en zedelijkheid ït kampeeren te regelen. De voorgestelde ïrordening luidt als volgt: Art. 1. Het is verboden zonder schrifte- ike vergunning van B. en W. op terreinen innen deze gemeente gelegen, hetzij al en, hetzij in gezelschap van anderen, te ampeeren. Deze bepaling is niet van toepassing op srreinen, welke in het geheel in eigendom gebruik zijn bij den kampeerenden per ron of bij een lid van het kampeerend ge- dschap of bij iemand die tot een dezer ersonen in bloed of aanverwantschap a-at, den derden graad inbegrepen. Art.. 2. Overtreding van het bepaalde in et. 1, eerste lid, wordt gestraft met echtenis van ten hoogste 6 dagen of een eldboete van ten hoogste 25 met ver- eurdverklaring van de voorwerpen waar- iede de overtreding is gepleegd voor zoo- er zij den veroordeelden toebehooren. Art. 3 Deze verordening treedt in wer ing met den dag harer afkondiging. Art. 4 Deze verordening kan worden angehaald als „kampeer-verordening". De heer Onderwater is van meening, at, daar Warmond geen eigen terrein be- it, deze verordening, hoewel hij niet tegen al stemmen, hier niet op zijn plaats is, ovendien heeft zijn inziens de eigenaar an de gronden, die als kampeerterrein 'orden gebruikt, hierover zeggenschap. >e Yoorz. maakt de opmerking, dat juist e heer van Schie, wiens gronden het leest in aanmerking komen, een vorig jaar en raad attent gemaakt heeft op de wen- chelijkheid van een dergelijke verordening. )e heer Haverkort is van meening, dat art. te veel vrijheid laat. De heer van Schie egt, dat hij zich een andere verordening edacht had, waaraan speciaal 't kampee en van jongelui van beiderlei kunne zou ijn verboden. De Voorz. en weth. Ouds- oorn antwoorden dat dergelijke verorde- ingen steeds moeilijkheden met zich •rengen; dat B. en W. zich tot verschil- snde gemeenten hebben gewend om ad- ies en dat deze verordening geheel gelijk 3 aan die van de gemeente Oosterwijk. De Secretaris merkt nog op, dat art. I peciaal is bedoeld om niet in strijd te ko nen m® fcot eigendomsrecht, waardoor Ie verordening geo* waarde zou hebben). 'Vethouder Oudshoorn zegt nog dat de be- loeling van deze verordening is, dat even- ueele kampeerders zich met schriftelijke 'erklaring van den eigenaar van den grond ot B. en W. hebben te wenden, om ver dunning te verkrijgen. De heer Zwetsloot pa3.lt een ergerlijk voorbeeld aan van een jevc.l van kampeerders vorig jaar, hetwelk loor een verordening als deze kan worden voorkomen. Na nog eenige discussie wordt het voor del met algemeene stemmen aangenomen. Hierna bracht .de Voorz. in herinnering le circulaire van Ged. Staten van 4 Juni 1927. waarin wordt aangedrongen op aan schaffing van Btoom- of motorbrandspuit, waarvoor indertijd reeds 3000 op de be- c?rooting is uitgetrokken. Ingevolge hier van is door den Burgemeester in gezel schap van den opperbrandmeester, den gemeente-opzichter en een monteur een bezoek gebracht aan de bekende brand- spuitenfabriek der firma Bekkers en Zonen te Rotterdam en is daar een motorbrand spuit aangekocht voor den prijs van 2900. Leveringstijd is 4 weken, zoodat zeer spoe dig de gemeente in het bezit zal zijn van een modern brandbluschapparaat, (De juiste omschrijving van deze motorspuit is reeds in „De Leidsche Courant" van 23 Juni gegeven). Door den raad wordt deze aankoop goedgekeurd. Bij de rondvraag vestigt de heer Zwet sloot de aandacht op den gevaarlijken toe stand van den wegberm voor de Chr. Be waarschool. De Voorz. zegt., dat, hoewel de sloot binnen korten tijd zal worden ge dempt, hij de gemeente-opzichter last zal geven den toestand onder het oog te zien. De heer Heijl zegt zorg te zullen dragen, dat het bestuur van bovengenoemde school de gevaarlijke plek zal laten afzetten met ijzerdraad. Hierna sluiting. HILLEG0M. Inbreker gepakt. De Rijksveldwachter Oudenaarden en de Gemeenteveldwachter Braas hebben in den nacht van Dinsdag op Woensdag een zeer goede vangst ge daan. Bij de surveillance ontmoeten zij aan de Leidsche Vaart te 12.15 een als heer verkleed persoon, die op de desbe treffende vraag, waarheen zijn weg leidde, ten antwoord gaf, dat hij van Hillegom naar Bennebroek moest. De politiemannen oordeelden het nu juist niet den naasten weg als verbinding tusschen de twee ge noemde gemeenten en vroegen mijnheer, wat de inhoud was van de aktetasch, wel ke deze bij zich droeg. De aangesprokene wenschte hierop niet te antwoorden, waar op men het geraden achtte, den wandelaar INGEZONDEN MEDEDEELING. Dameshemden, fljn tricot, jffla en rose f 0.75 Speciaal model ortfJerzojnérkleeding.yvit f 0.88 Jansen Tilanuj' ^fie Miranda J .jfjT.225 Fil d'Ecosse Dirèotoirsf I Damesonderjurkrfn, madapolam met ge- kleurde rand f I\AQ id met geborduurde rand f/f 80 Gekleurd Madapolam Vt 2.35 Haarlemmerstraat 130-136. mede te nemen naar het politiebureau. Dit geschiedde onder protest en verzet. Aan de politiewacht gekomen werd de ak tetasch van den gentleman uitgepakt. Zij bevatte: beitel, valsche sleutels, loopers, inbrekers handschoenen etc. Uit het ver hoor kwam vast te staan, dat de politie een zeer goede vangst heeft gedaan, daar men te doen heeft met een zeer bekend Amsterdamsch inbreker. Gisterenmorgen is verdacht op advies van den loco-burge meester naar Lisse op transport gesteld, omdat men vermoedt, dat de gearresteer de aan de daar gepleegde inbraken moge lijk niet vreemd is. Ook wordt hij ver dacht van inbraken te Zeist, Haarlem en Haarlemmermeer, die daar kortelings ge pleegd zijn. Bij het geleiden naar het politiebureau dreigde verdachte zelfs met een revolver. Een eeresaluut aan onze dappere politiemannen met de inrekening van zulk een gevaarlijk individu. KATWIJK AAN DEN RIJN. Eindexamen Gymnasium. Na ver lengd examen is alsnog aan het St. Will. College voor eindexamen Gymnasium, di ploma A, geslaagd J. Bartel te Amsterdam Alle 15 candidaten zijn thans geslaagd. NOOTDORP. Een veel begeerde betrekking. Voor de betrekking van gemeente-veldwachter in deze gemeente zijn 14 sollicitanten! OEGSTGEEST. Winkelweek. Onder groote belang stelling vergaderde gisteravond in „Het Witte Huis" het winkelweek-comité. De voorz., de heer J. Kamsteeg, verwelkomde de aanwezigen, doch speciaal de afgevaar digden der diverse Oegstgeester vereeni- gingen en de neringdoende- (niet winke liers) aan wie tot nog toe bij een winkel week geen gelegenheid geboden werd hun branche naar voren te brengen. Van de vereeniging „Gemeente Belang" was be richt van verhindering gezonden, doch de vereeniging wilde gaarne bij een even- tueele etalagewedstrijd een medaille of iets dergelijks beschikbaar stellen. Ook de heeren Harnas en Hofman zonden bericht van verhindering: De voorz. deelt vervol gens mede, dat door heb bestuur de heeren Lubbe, Uitenboogaard, Kranenburg en Oudshoorn zijn verzocht in het comité zit ting te nemenalle heeren namen die be noeming aan. In de propagandacommissie werden benoemd de heeren Averdick, Hil- lenaar, Donk, Kuypers, den Boer, Cas- parie, van Ingen Schenau en Visser. De voorzitter ontvouwde nu de plannen voor de a.s. winkelweek, waaraan een bloemen tentoonstelling wordt verbonden. Een ge bouw is reeds beschikbaar. Het bestuur stelde voor de winkelweek te houden van 24 Aug. tot 31 Aug. De tentoonstelling, waarop ook de verschillende neringdoen den in een stand kunnen uitkomen van 28 Aug. tot 31 Aug. Verschillende aanwezigen voerden daarover het woord. De discus sies daarover werden zoo verward en men dwaalde ten slotte zoo af dat we daarvan moeilijk een behoorlijk verslag kunnen ge ven. Het bestuursvoorstel werd met groote meerderheid ten slotte aangenomen, Bij de rondvraag deelde de voorzitter nog mede den grooten financieelen steun, die het comité reeds nu van particulieren mag ondervinden. De heer Kuyper herin nerde er aan reeds drie winkelweken te hebben meegemaakt. Bij iedere winkel week heeft spreker er op aangedrongen door het uitsteken der vlaggen de gemeen te een feestelijk aanzien te doen geven, doch zonder resultaat. Dat particulieren daarvoor niet veel voelen is nog te.begrij pen, dooh dat. de winkeliers daarvoor koud blijven is hen niet te vergéven. Spr. hoopte, dat deze woorden den afwezigen winkeliers zullen bereiken door de pers. Verschillende ander leden voerden nog het woord, waaruit wederom langdurige discussies ontstonden. Het middernachte lijk uur was reeds ver overschreden toen de voorzitter de vergadering sloot en een tot weerziens toeriep. RIJNSBURG. Bloemenhandel. Alhoewel de prijzen iets zakkende zijn mag van een niet vlugge of trage handel niet gesproken worden. Betaald wordt thans: Renonkels 15—19 cent, Gips 34, Campanulata 7 —18, Scabiosa 6095 cent, Anjers 3038 cent, Pioenen 26.10, Convili 0.70 1.10,, Delphiniums 2.003.10, Eng. Irissen- 1.40—3.Margrieten 2570 cent, Gla diolen 2.503.40, Korenbloemn 1525 cent-, Juliaantjes 1216 cent, Galardia 6080 cent, Duizendschoonen 34. VOORSCHOTEN. Gemeenteraad. De raad dezer ge meente vergadert Donderdag 5 Juli des avonds te 8 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken; 2. Wijziging besluit geldleening; 3. Besluit comptabiliteit. Geboren: Simon Johannes z. B. Mechelse en M. van der Steel. Marga- retha Albertina dr. v. G. O. Verrips en A. Koolstra. Cornelis Fredericus z. v. P. F. van Vliet en C. J. Visser. Catharina Elisabeth d. v. J. P. van Ree en J. H. R. Bender. Ondertrouwd: L. L, Oudshoorn 25 j. en G. K. Th. van Hemert 22 j. Getrouwd: J. A. P. M. Kohier en H. W. J. Muilman. Overleden: M. M, van Ruiten jd. 30 jaan HET ZIEKENTRIDUUM Woensdagmiddag. De rust van den middag zweefde onder de hooge gewelven van de St. Josephkerk, thans één groote ziekenzaal. Wanneer de zon afdaalt van haar hoogtepunt en lang zaam ter kimme neigen gaat, komt een sfeer van stilte aangetreden, die een kal me vrede in de harten brengt en tot overpeinzen stemt. Het was zoo stil in de kerk gisterenmiddag, dat het vallen van een kerkboek op den houten vloer als een doffe slag weerklonk. Het gulden zonlicht zeverde door de gebrandschilderde ramen en tooverde purperen plekken op de witte spreien der bedden, waarin de zieken la- gen, hun hoofd als een wassen beeld weg gezonken in de zachte kussens. Zusters schoven af en aan, hier de kussens rccht- schikkend, een ander weer een vriendelijk woordje toefluisterend, tot een luide schel de stilte brak, het orgel dreunend het 6choone „Verbum Supernum" inzette en het Plechtig Lof begon. De plechtigheid werd gecelebreerd door den zeercerw. heer L. Willenborg, pastoor van Bloemendaal, geassisteerd door de wel eerw. heeren F. S. Wolff, kapelaan te Noordwijkerhout en P. A. A. Verhoekx, ka pelaan te Wassenaar. Op het altaar wa ren, behalve de gisterenmorgen genoemde geestelijken, de weleerw. paters drs. De Goede en mr. E. v. d. Helm. Pastoor Willenborg, de edele priester, van wien het denkbeeld der Ziekentri- duums is uitgegaan hield onder het Lof een toespraak, en ieder woord, dat van zijn lippen kwam was als verkwikkende balsem in het hart der luisterende zieken. Het is niet te zeggen, zeide spr., welk een feest ook voor mij uw feest is. Pas toor Leusen zal een toer hebben, had een geestelijke vanmiddag opgemerkt, bij zijn aanstaand jubileum een feestelijker kerk te hebben, dan nu, nu de zieken feest vieren. En toch zal dat hem gemakkelijk vallen, zeide spr., want dit feest kan wor den beschouwd als en voorspel slechts van het jubileum, dat pastoor dezen zo mer viert. Want vele zieken zullen nu nog beter begrijpen, welk een groote zegen, liet priesterschap is. Gij hebt het ondervonden, toen de H. Communie u op het ziekbed werd uitgereikt, toen de pries ters u de handen oplegden en aanstonds zult gij het ondervinden, wanneer de zegen met het Allerheiligste zal gegeven worden. En gij zult uitroepen, wat is de waardig heid van den Priester toch groot. Maar weet u, waaraan u het te danken hebt, dat gij door den Priester zoo onmid dellijk met den Zaligmaker verbonden zijt? Aan uw ziek-zijn. De Zaligmaker heeft steeds het eerste en het beste uit zijn hart voor de zieken gegeven en Hij geeft het nog. Want de zieken zijn in 't bijzonder Z ij n ledematen. Hij wilde al het lijden van de heele wereld op Zich laden en door Zijn Goddelijke Persoon kon Hij van Zijn lijden zulke kracht medededlen, dat, dóór Zijn lijden, de wereld is verlost geworden. Maar nu zoekt Jezus een middel om de stroom van zijn genade aan de wereld uit te dee- len. En nu zijn de lijdenden, de zieken, de eersten, die Jezus uitverkoos, om door Zijn kracht en Zijn genade zaligmakers en verlossers van de wereld te worden. „Maar nu maakt u het toch te erg, pas toor In 't geheel niet! Bij het eerste triduum in Bloemendaal heeft spr. tot zijn zieken gezegdU is zoo welkom, dat ik u d a n k- baar ben gekomen te zijn. In deze drie da gen van het Triduum zijt gij in mijn plaats pastoor. U doet mijn werk, de liefde voor Christus aan te wakkeren, veel beter dan ik. Als ik preek, zijn. de menschen het, op straat gekomen, dikwijls vergeten. Maar uw preek wordt nooit vergeten. Er is geen predicatie, die dieper aangrijpt, dan u doet door hier stil in bed te liggen. En menig een zal tot nadenken komen en zich af vragen: wat heeft die Katholieke Kerk toch, dat die zieken daar zoo graag komen, dat het een feest is ziek te zijn en als zie ken in de kerk te kunnen komen. En gij leert ons, wanneer wij ziek zullen worden, dat wij onze troost zullen vinden bij Jezus in het H. Sacrament. Ja, wij mogen ziek zijn met blijheid. Die het ergst ziek is het meest, omdat die het dichtst aan het hart van den Zaligmaker gedrukt wordt en van Hem zooveel genade ontvangt, tot het hart ervan overvloeit en hij anderen verrijken kan met de genade, aan hem door Jezus geschonken. De zieken zijn de instrumenten, waarvan God zich bedient om de wereld zalig te maken. Daarom zijt gij ook apostelen, wanneer gij op' deze wijze als thans uw lijden opoffert met Jezus op het altaar. Het apostolaat van den zieke bestaat in drie acten: het lijden aannemen uit Gods hand als een groote schat; die schat aan uw borst te drukken en geheel te aanvaarden, de schat van uw ziel wederom aan God op te dragen als een offer. In iedere H. Mis komt Jezus op het altaar om Zichzelf aan den Vader op te offeren. En gij weet 't: iedere seconde van den dag staat een priester aan het altaar; waarmede iedere zieke zijn lijden als een offer verbinden kan. Reeds staan 7500 namen van zieken in het gouden boek opgeschreven, die eiken dag hun lijden aan den goeden God aan bieden om over de Kerk van Nederland en daarbuiten Gods' zegen in overvloed af te smeeken. De heerlijkste voorbeelden zou spr. kunnen mededeelen, hoe de zieken door dit apostolaat gezegend zijn, en niet zij alleen, maar overvloedig was ook de zegen van hun omgeving. Daarom, zeide spr., ik geef u allen den raad: wordt lid van het Ziekenapostolaat, dan zult gij in staat zijn, gesteund door deze grootsche gedachte, dat gij met Christus offert en Christus met u, het ergste lij den te verdragen, ja, zult gij, gestut door die groote waarheid, den moed hebben lachende te sterven. Die groote genade wensch ik n allen toe. DE ST. JOSEPHKERK Na de predicatie werd de processie op gesteld. Voorop het heb Kruis, de „Stan daard des Konings", gevolgd door het zang koor, enkele comité-leden, de aanwezige priesters en tenslotte onder het baldakijn het Allerheiligste, in goud-stralende mon strans gevat, gedragen door Pastoor Wil lenborg. Onder het zingen van het „Pange Lingua" en het „Adore te" schreed de pro cessie voort. Een stil, verlangend gebed steeg als een wicrook-wolk op uit de schaar van zieken, toen Christus langs hen heen ging, verborgen in de witte brood- hostie, één lange zucht van liefde tot den Heiland, die werkelijk en waarachtig daar ging achter de pilaren van den processie gang en hen een liefdevolle blik toezond. Het was een ontroerende gedachte neen, een wondere werkelijkheid, maar nog heerlijker werd de aandoening, toen Osrê Heer zegenend rondging tusschen de bed den door, gedragen in het monstrans door pastoor Willenborg. Geen patiënt werd overgeslagen; kalm lagen de zieken te wachten, brandend van verlangen naar Zijn komst. En Hij kwam, en stond stil voor ieder bed. Terwijl de aanroepingen weerklonken Jezus, Zoon van David, ont ferm U onzer! Hosanna, Hosanna den Zoon van David! Gezegend Hij, die komt in den naam des Heeren! hief Hij zich zegenend op in de monstrans boven den zieke. Oog verzonk in oog, een korte wijle van stil, vertroostend begrijpen en de Christus schreed verder naar andere bed den. Tranen welden op bij allen, die dit schouwspel medemaakten, heerlijke oogen- blikken, waarin de hemel de aarde be roerde. Toen iedere zieke den zegen ontvangeh had, droeg de Priester het Ons Heer te rug naar den altaar-troon, en dankbaar weerklonk tot slot der plechtigheid uit al ler mond het loflied ter eere van het H. Sacrament: Englen daalt met spel en snaren, Offert wierook, rozebla&n De auto's waren intusschen voorgereden en de gelukkige zieken werden wed/rom naar hun woning vervoerd, verlangend naar den dag van heden. Dc dag van heden. Op den tweeden dag van het Triduum kwamen 's morgens de zieken wederom ter kerke gereden in de auto's, door velen uit. stad en omtrek zoo welwillend afgestaan. Het overbrengen van de zieken in de kerk verliep even geregeld als gisteren. Na de zegening der geneesmiddelen, die aan de Plechtige II. Mis voorafging, werd heb H. Offer opgedragen door den zeer- eerw. heer Th. M. Beukers, pastoor der St. Petruskerk, geassisteerd door de wel eer^. heeren H. Brouwers cn G. J. Kem perman, kapelaans dier kerk, als diaken en sub-diaken en de weleerw. heer A. A. de Bot, kapelaan te Wassenaar, als eeremo- niarius. In het priesterkoor waren aanwe zig de weleerw. heeren pater A. J. M. v. d. Donk O.F.M. te Leiden, R. M. A. Nieveen v. Dijkum, kapelaan der Mon- Père-kerk, A. J. Raaf fels, kapelaan te Oegstgeest, W. C. van Gastele, kapelaan te Sa&senheim, P. A. A. Verhoeckx, ka pelaan te Wassenaar en A. v. Leipsig, ka pelaan te Wassenaar. Onder de H. Mis hield pastoor Beukers een predicatie. Het is niet bij wijze van uitstapje, zeide spr., dab gij uwe huizen zijt uitgegaan naar deze kerk. Neen, iets heel anders dan uiterlijk genoegen heeft u daartoe bewogen. In uw ziekte is uw hart nog meer gaan branden van verlan gen om Christus, in uw ziekte hebt ge Hem beter leeren kennen en hebt gij er naar verlangd te kunnen gaan naar het taber nakel. En ziet! de gelegenheid is er, en niet voor een enkel uur, maar voor drie dagen. Op uw ziekbed hebt gij zoo dikwijls ver langd naar zulke dagen, wanneer Hij eenige minuten onder broodsgedaante tot u kwam. O! hebt gij er wel eens goed aan ge dacht, waarom Christus juist onder de gedaante van brood heeft willen tegenwoordig zijn. Hij heeft gezegd, dat wij dat Brood moesten ontvangen als ge dachtenis aan Zijn lijden en sterven. Juist de gedaante van brood heeft Hij daartoe gekozen, want juist heb brood spreekt heel bijzonder van smart en droefenis. Past-oor Beukers ging na, wat met het brood gebeurd, voor het genuttigd wordt. De zaaier gaat rond en werpt het zaad in den duisteren grond. Daar wordt het door verschillende elementen veranderd,het zaad sterft in den grond om daaruit tot "nieuw leven te verrijzen. Gij zult de gouden halm zien opgroeien en in bloei staan. Dat eerste sterven is voorbij, maar het offer- spel zal herhaald worden, meerdermalen. De groene halmen hebben te lijden van koude, mist en stormvlagen en van een schroeiende hitte. Maar dan is het lijden nog niet teneinde. Het. gouden koren valt onder de slagen der scherpe sikkels, op de dorschvloereu wordt het gebeukt en gesla gen, door zware molensteenen wordt het verbrijzeld; dan wordt het geknepen en gekneed door sterke handen en tenslotte opgesloten in een brandende vuuroven. En eerst dan komt het te voorschijn als blank, voedzaam brood. Welk een lijdensweg. Maar nu zult gij begrijpen, zeide spr., waarom Christus heeft uitgekozen om onder die gedaante tegen woordig te zijn. Odenk er aan, dat ook Jezus zulk een lijdensweg heeft doorstaan, om voedsel te worden vot>r onze ziel. Daarom maakt dit Brood zoo sterk in het lijden. Gij, zieken, hebt een offerleven to brengen, maar het haalt niet bij het offer van Jezus. Ge wilt uw offer geduldig dragen om uwen Heer na te volgen. Dierbare, zieken wat zijt gij toch good voor gansch de wereld. Want gij meer dan wij, volgt Christus na en ver werft zegenen voor de wereld. Spr. las de 19e pslam voor, waarin God gevraagd wordt te gedenken de s p ij s- offers en d.e brandoffers een vers LEIDEN. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 2 Juli a.s. tot en met Zondag 8 Juli waarge nomen door de apotheek van den heer C. B. Duijster, Nieuwe Rijn 18, telefoon 523. INGEZONDEN MEDEDEELING. zoo toepasselijk op het offerleven der zie ken. Smeek God, besloot spr. zijn echoone toespraak, dat u de kracht en het geduld tot het offer van iedere seconde mag ge geven worden, en draag uw offer op ter eere God6, uit dankbaarheid aan Jezus Christus en tot heil van uzelven en van de geheele wereld. De versiering der kerk zal voor belang stellenden hedenavond ook van 8—9 uur te bezichtigen zijn. VOORHOUT. BEGRAENIS KAP. BEMELMAN. Nadat gistermiddag om vier uur het stoffelijk overschot van den Weleerw. heer W. F. Bemelman in de kerk alhier was gebracht, werden om 7 uur de plech tige Metten gezongen. Agens was Mgr. H. I. M. Taskin, president van het Gr. Semi narie W a r m o nd, terwijl als diaken en sub-diaken, een broer van den overledene en kap. W. C. v. Gastelen uit Sassen- heim. Cantores waren Rector J. P. J« Kok en kap. A. J. v. Schaik. Bij de Lauden, die om half tien heden morgen werden gezonden was kap. Bemel man, agens, diaken Pastoor C. Floor uit S t o m p w ij k, sub-diaken Kap. Greite- mann uit Voorhout, terwijl als canto res fungeerden Prof. W. W. v. Leeuwen van het KI. Seminarie Hageveld en Kap. van Schaik. Om tien uur werd de plechtige uit vaartdienst opgedragen door den broeder van den overledene, Kap. Bemelman. De assistentie was dezelfde als bij de Lau den. Na de H. Mis herdacht Prof. v. Leeu wen in een korte preek de verdiensten van den zoo vroeg gestorven geestelijke. Als tekst gebruikte de Eerw. spreker „Jus tus ex fide vivit": De rechtvaardige leeft uit het geloof, aangehaald uit de brieven van Paulus. Door dit princiepe heeft de overledene zich steeds laten leiden. Hier door was hij gestreng tegenover ziohzelve en anderen. Zijn gestrengheid echter stoot te nimmer af. Zijn warm priesterharfc ,wist steeds den goeden toon te vindon, dte~ niet afstoot, doch aantrekt ©n den moed geeft in zelfverloochening op te stijgen bo ven alles wat aardsch en onedel is. Hij leefde werkelijk uit en door zijn ge loof. Dit was zijn meest kenmerkende karaktertrek. Dat beproevingen hem niet bespaard bleven, spreekt vanzelf. Daarbij had hij van zijn jeugd af aan te kampen met een zwak en ziekelijk gesteld. Deze zwakheid dwong hem zijn voornemen op te geven om in het Norbertijnenklooster zich in strenge onthouding aan den dienst! van God te wijden. Doch wat was dit al les bij den donkeren wolk die zijn levens zon kwam verduisteren en hem trof in de edelste gaven van God, zijn koninklijken geest. Weg was zijn zwoegen en werken voor andoren, voor de jeugd, de jongens waar hij zoo van hield, voor de armen en misdeelden en voor de veriatenen. Welk een beproeving was dit voor zulk een edel mensch. Doch hij droeg allee met een bewonderenswaardig geduld, overgegeven; aan Ges wil, Die wist wat het beste voos hem was. God is tevreden geweest met zijn goeden wil. Laat dit voor de diepbe* droefde ouders tot troost strekken. God zal hem beloonen, alsof hij een lang en. goed besteed leven heeft gehad. laten wij verder veel voor hem bidden. Draagt* daarom deze H. Mis op voor de rust van zijn schoon© ziel. Bidt dat hij spoedig moge opstijgen -naar Gods schoonheid om dat hij hier beneden reeds zooveel heeft geleden. Bidt dat hij spoedig God moge aanschouwen, Die hij met zijn priester* hart steeds zoo trouw heeft gediend. Amen. Vervolgens verrichtte de Zeereerw, Heer Heytveldt, pastoor der parochie, de absoute, waarna het stoffelijk omhulsel van kap. Bemelman onder klokgelui naar zijn laatste rustplaats in het priestergraf op het kerkhof werd gedragen. Onder de aanwezige geestelijken die van hun belangstelling blijk gaven, merk ten we o.a. op Rector v. d. Heuvel en Prof. v. d. Wiel die ook gedurende de H. Mis het orgel bespeelde. LISSE. Coöp. Boerenleenbank. De Coöp. Boe renleenbank hield gisterenavond in de Veilingzaal van het H. B. G. haar jaarver gadering onder presidium van den heer C. van Leeuwen. Deze opende met een woord van welkom de vergadering waarna de no tulen werden gelezen en vastgesteld. De kassier, de her J. C. Zonneveld, bracht hierna verslag uit over 1927. Hieruit bleek dat de Bank zich steeds in stijgende bloei mag verheugen. In het afgeloopen paar zijn niet minder' dan 126 nieuwe spaar boekjes uitgegeven. Alhoewel het eind cijfer der spaarbank iets is teruggegaan iü dit toch geen achteruitgang daar enkelen hun te vorderen geld in loopende reke ning hebben geplaatst. In de provincie Zuid-Holland zijn slechts twee banken wier totaal omzet hooger is dan in Lisse. Uit het overzicht van den toestand der Bank over het Boekjaar 1927 bleek het volgende: Spaargelden: Op 1 Januari 1927 bedroeg het saldo 1.052.584.36. Ingelegd werd 1.144è670^4 en terugbetaald ƒ1.147.543.61 2-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2