Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. Een oud bezit. Een van Alphens laat ste oudheden gaat verdwijnen. Het groote ijzeren hek, hetwelk in vroeger tijden toe gang verleende tot de buitenplaats „Gry- pestein", is door den tegenwoordigen eige naar den lieer C. Jongenburger, overgedaan aan een landeigenaar te Diepenveen (Over- ijsel), waar het weer geplaatst zal worden voor een der oude buitenplaatsen aldaar. Collecte. De speldjesdag gisteren ge houden ten bate der Vereen. „Zonnestraal" tot bestrijding der T.B.C., heeft opgebracht de som van 342.17. ZEVENHOVEN. Personalia. De heer B. S. "Wiolinga, tot voor korten tijd hoofd der O. L. school alhier, en vertrokken naar den Haag, is be noemd aan een school te Amsterdam. INGEZONDEN MEDEDEELING. VAAK IS UW LEVER DE OORZAAK DAT U ZICH ZIEK VOELT. Vatbaarheid voor koorts - Gal en andere kwalen. CARTER'S KLEINE LEVER PILLEN zijn een zuiver plantaardig laxeermiddel en doen de ingewanden pijnloos functloneeren, zonder on aangename nawerking. CARTER'S KLEINE LEVER PILLEN zijn klein en met een suikerlaagje bedekt, dus ge makkelijk In te nemen. Zij zijn volgens dokters recept samengesteld en kunnen door jong en oud worden gebruikt. Eisch Carter'» Little Liver Pills met bovenstaand handelsmerk. Verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. In roode kokertjes van 75 cL en f 2.25. Import. Fa. B. Meindersma - Den Haag. A NEEM ZE TERSTOND - MORGEN GEZOND. ONGELUKKEN. Motorrijder gedood. Na botsing met een auto. 'Aan de Duivendrechtsche brug te Am sterdam heeft gisteren een ernstig onge luk plaats gehad met doodelijk gevolg. Een motorrijder kwam uit de richting van Duivendrccht, terwijl uit Diemen een auto naderde. Juist aan de brug ontmoetten de 'wee voertuigen elkaar.De motorrijder reed legen den auto op en werd van zijn mo tor geslingerd. Hij bleef bewusteloos lig gen. Met een ernstige schedelbreuk werd hij opgenomen en door den Geneeskundi gen Dienst naar het O. L. Vrouwe Gast huis vervoerd. In den loop van den avond is hij daar aan de gevolgen overleden. Motor over den kop geslagen. De berijder levensgevaarlijk gewond. Om 4 uur gistermiddag is de schoenfa brikant S. uit de Hasseltstraat te Tilburg op den Heuvel in botsing gekomen met een auto. De motor sloeg om en S. kwam op een hardsteenen paal terecht. Met een ernstige hoofdwonde werd hij naar het zie kenhuis vervoerd. Men vreest voor zijn le ven. Motorrijwiel in volle vaart omgeslagen. De berijders bewusteloos opgenomen. Even voor het dorp Voorthuizen op den weg Apeldoorn—Amersfoort is gisteren een motorrijwiel met duo-zitting, waarop twee heeren zaten, door onbekende oorzaak in volle vaart omgeslagen. De bestuurder kwam onder den motor te liggen en werd bewusteloos opgenomen. Hij bleek zwaar gewond te zijn. Zijn mederijder was even eens bewusteloos geraakt en bleek later volkomen in de war te zijn. Een geneesheer uit Voortbuizen die door een automobilist gewaarschuwd was, verleende de eerste hulp. Van den wagen geslagen. Bekneld tusschen wagen en tram. Gisteravond omstreeks 7 uur reed de 23- jarige mejuffrouw Poppolaars met haar paard en wagen te Oosterhout, toen het paard plotseling schrok voor den stoom van de tram. Het paard sloeg op hol en mej. P. geraakte tusschen den wagen en de tram bekneld. Zij werd ernstig gewond. Men vreest voor haar leven. De wagen werd wel 300 meter ver mee gesleurd. Werken in kunstmest levensgevaarlijk? Twee arbeiders te Rhenen overleden. Een treffend, doch ongelukkig geval heeft zich in „Do Meent" bij Veenendaal, gem. Ithenen, voorgedaan, zooals wij reeds in 't kort hebben gemeld. Aldaar waren twee arbeiders bezig geweest met het door auto's aangevoerd slakkenmeel te lossen en op te stapelen in een loods. De een was 53 de andere 62 jaar outi. Deze twee mannen gevoelden zich onmiddellijk na verrichting van dien arbeid reeds onwel, na ecnige dagen kregen zij longontste king, waaraan zij binnen een week gestor ven zijn. Dit voorval heeft, zooals vanzelf spreekt, aldaar ontroering en angst ver oorzaakt. Algemeen is men van meening, dat do mannen door inademing van mest stof vergiftigd zijn. Afgezien nu van deze commentaren bl'jft de vraag: is het veelvuldig inade- r en der kunstmeststof, in dezen het slak kenmeel, gevaarlijk, hetzij door het zich daarin bevindende phosphorzuur, dan wel door het stof. afkomstig van de keiharde •vermal cq slakken uit de ijzersmelterijen. Een deskundig-scheikundig onderzoek, met als gevolg daarvan aanwijzing van de noodipe voorzorgsmaatregelen, is wellicht wenschelijk ter geruststelling aan lien dio .veelvuldig met deze stof moeten omgaan. Verdronken. Gisteravond is de 9-jarige Albert Kui per van het Kijnschip Johanna II, dat te Rotterdam in de Waalhaven ligt, gevallen en overboord geslagen. Hij raakte met zijn voeten verward in een touw en bleef zoo hangen. Toen de ouders hem vondon, was het knaapje reeds verdronken. Zaterdagavond was een Duitscher, H. P„ werkzaam bij de F na Hazemeijer met een collega aan het baden in een klei- gat. Toen zijn vriend zich verwijderde om zich te kleeden en een oogenblik later te rugkwam, bleek, dat de Duitscher tenge volge van kramp in de diepte verdwenen was. Zijn lijk werd eenige uren later op gehaald. FELLE VUURZEE TE HAARLEM. Rookende kinderen de oorzaak. Zaterdagnamiddag te ongeveer zes nur brak een hevige brand uit in een com plex gebouwen aan den Zijlweg hoek Zijl vest to Haarlem, waarin gevestigd zijn de roomijs- en melkfabriek „De Sierkan", di- verse winkels van deze onderneming en enkele woningen. Het vuur, dat op den zol der ontstaan bleek te zijn, breidde zich zeer snel uit, zoodat weldra de vlammen over de geheele breedte van het gebouw zoowel aan de voor- als achterzijde, uit sloegen. Onmiddellijk werd de brandweer gewaarschuwd, die, onder leiding van den commandant, den heer Van der Broek, met groot materieel uitrukte en met k:avil het vuur aantastte. Het blusschingswe'k werd echter ten zeerste bemoeilijkt, door dat het brandende perceel het hoigste is in de omgeving en zoodoende niet van omliggende daken af kon worden bespo ten. Tevens stond er een hevige vind. Des niettegenstaande gelukte het de brand weer na ongeveer twee uur, het vuur meester te worden. Toen bleek, dat de ge heele zolder en de bovenverdiepingen van het zich over verschil'end e pevceelen uit strekkende gebouw totaal waren uitge brand. Door de gewebbgo watermassa is een zeer belangrijke schade toegebracht aan alle benedenverdiepingen- Omtrent de oorzaak vernemen wij nog, dat deze een gevolg is van de onvoorzich tigheid van een drietal jonge ,jos, dio op den zolder speelden en daar sigaretten rookten, welke zij brandend in een papier mand hebben geworpen. Verzekering dekt de schade. Op het terrein van den brand waren aanwezig mr. Heerkens Thijsscn, vml. burgemeester, de commissaris van politie en vele andere stedelijke autoriteiten. Brand te Delft. Het zoeken metbrandende lucifers in een kleerkast de oorzaak. Gistermiddag omstreeks half 4 brak brand uit ten huize van den caféhouder A. N. in de Oosterstraat te Delft. De brand weer had moeilijk blusschingswerk, doch was niettemin het vuur spoedig meester. Een slaapkamer brandde uit, terwijl de aangrenzende kamers brandschade belie pen. De vermoedelijke oorzaak is het zoeken met brandende lucifers in een kleerenkast. Brand te Utrecht Met lucifers spelende kinderen Zondagmiddag ongeveer vijf uur ontstond brand in een schuur, staande achter oen der woningen aan de Roode Brug te Utrecht. In de schuur waren kinderen aan 't spelen met lucifers, waardoor de brand ontstond. Do brandweer was spoedig pre sent en kon het vuur blusschen. Door de spoedige hulp bekwamen de kleinen geen letsel. Brand te Schiedam. In aanbouw zijnde huizen vernield. Gistermiddag omstreeks 5 uur bemerkte de waker van een complex in aanbouw zijnde winkelhuizen van den aannemer Mook, dat brand uitgebroken was in een hoeveelheid stukadoorsriet. Do panden aan den Vlaardingerdijk gelegen, stonden mede door den sterken wind weldra in lichte laaie. Toen de brandweer arriveerde waren reeds eenige totaal uitgebrand. Met veel materieel werd toen het vuur met succes bestreden, zoodat men een half uur later het vuur meester was. Verzekering dekt de schade. sioen-acte deze gepensionneerden een voor schot op hun pensioen ontvingen. Door diverse verslechteringen in de pen sioenregeling, die wij hier niet uitvoerig be spreken, werd echter de mogelijkheid be- schapen, dat sommige gepensionneerden in het geheel, of althans gedeeltelijk geen aanspraak meer konden maken op hun pensioen, waardoor de Bank van Leening vanzelfsprekend op dergelijke acten geen voorschot meer zou kunnen verleenen. Een dergelijke maatregel werd al gerui- men tijd door den directeur van de Haag- sche Bank van Leening overwogen en Vrij dag zond hij de beruchte circulaire weg, waarin den gepensionneerden werd meege deeld, dat hun geen voorschot op pensioen- actcn zou worden verleend. Daar deze circulaire juist 24 uur vóór den laatsten dag van het kwartaal is verzonden, verwekte deze geweldige opschudding on der de gepensionneerden, die in groote ge tale naar de Bank van Leening stroomden en dau-i den directeur te spreken vroegen. Zij betoogden, dat door dezen plotselingen maatregel hun gezinnen aan zes weken van bittere armoede werden blootgesteld. De heer Schild, directeur van de Bank van Leening trachtte de menschen te kalmeeren en zeido, dat het hem erg speet, doch dat hij niet langer het risico kon dragen. Langzaam zijn rle gedupeerde gepension neerden afgetrokken, in afwachting, of er nog maatregelen zullen worden getroffen tot steunverieening, of dat zij aan de bit tere armoede zullen moeten zijn blootge steld. V/at men vond op de inbrekers van Krommenie. Met de aanhouding te ICrommenio van de Zaandammers Mulder en Steding meent de Zaansche politie' de vermoedelijke da ders in handen te hebben van een groot aantal in en om de Zaanstreek gepleegde inbraken. Bij de te Zaandam, Zaandijk. "Wormer- veer en Assendelft gepleegde inbraken zijn de brandkasten alle op dezelfde wijze a la.sardine opengescheurd. Een door den commissaris van politie te Zaandam persoonlijk ingesteld onderzoek heeft uitgewezen, dat de op de inbrekers bevonden schaar (een vergroot model blik opener) precieB past in de scheuren van een te Zaandam geforceerde brandkast. Deze brandkast draagt de sporen, dat de schaar daarop gebroken moet zijn. Vast is komen te staan dat de schaar bij een smid te Am sterdam is gekocht en later gerepareerd is. In den loop van Zaterdag heeft de Zaan- damsche politie de te Zaandam wonende ouders van den te Wormerveer aangehou den Mulder in arrest gesteld wegens ver moedelijke heling. Bij een huiszoeking werd in de lade van een trapnaaimachine een bedrag van 160.gevonden waaronder een tweetal gouden tientjes die hetzelfde jaartal dragen als vorige week bij een in braak ten huize van den groentenhandelaar de Rooy werden ontvreemd; ook gevonden coupures van het bankpapier komen met de ontvreemde overeen. De politie ziet hierin een aanwijzing dat M. en S. ook bij deze inbraak als de ver moedelijke daders moeten worden aange merkt. Ook over de andere hier aan de Zaanstreek gepleegde inbraken begint thans meer klaarheid te komen. GROOTE PARTIJ OPIUM ONTDEKT. Verrassende vondst op het s.s. „Giekerk". Op het s.s. „Giekerk" van de Holland- Oost-Afrika Lijn, liggende in de haven te Amsterdam dat Zaterdagmorgen op de ge wone wijze door de douane gecontroleerd werd, heeft men een verrassende vondst gedaan. De ambtenaren, die met de con trole belast waren, troffen op een verbor gen plek in de nabijheid van het Chinee- zenlogies een verdacht pak aan. Bij onder zoek bleek dit ongeveer 40 K.G. opium in te houden. De waarde er van wordt ge taxeerd op een bedrag van 10.000. Daar men vermoodt, dat deze partij o.a. bestemd was voor de vele houders van Chineezenlogementen te Amsterdam, heb ben de ambtenaren der invoerrechten en accijnzen in die huizen een onderzoek in gesteld. Een opstootje voor de Haagsche Bank van Leening. Gedupeerde gepensionneerden Zaterdag heeft voor de Haagsche Bank van Leening een demonstratie van gepen sionneerden plaats gehad, naar aanleiding van een circulaire, welke door den direc teur van die Bank aan de gepensionneer den is gericht. Wat het geval was? De rechthebbenden op pensioen krijgen het hun toekomende in den regel eerst zes weken na ieder kwartaal toegezonden. Er is dus telkenmale een korte periode, waar in de pensioengerechtigden zonder inkomen zijn. Om deze menschen toch in de gelegen heid te stellen zich van het hoog noodige te voorzien bestond tot dusver de mogelijk heid, dat door het beleenen van hun pen ONGELUKKEN. MIJNBRAND IN FRANKRIJK. MEER DAN 50 DOODEN. Door mijngas gestikt Zaterdag heeft zich in een mijn te Rocho la Molière bij St. Etienne in Frank rijk een mijnbrand voorgedaan, waarbij zich een groote hoeveelheid gas ontwikkel de. Eenige mijnwerkers konden zich nog juist in veiligheid brengen, doch meer dan 50 mijnwerkers zijn om het leven gekomen, van wie 29 Franschen.De overigen z:jnvoor het meerendeel Polen en Marokkanen. Nader wordt gemeld: Ongeveer 200 mijnwerkers slaagden er in de mijn te verlaten, voordat de vergiftige dampen hen konden bereiken, terwijl ver scheidene werden gered, hoewel zij reeds bewusteloos waren. De mijn is het eigendom van de Com pagnie des Mines en ligt op ongeveer 15 K.M. van St Etienne, in het mooie heuvel achtige land van Firminie, ongeveer S0 Iv.M. ten Zuid-Westen van Lyon. De mijn wordt in twee lagen geëxploiteerd en wel op 200 meter en 2S0 meter diepte. De installatie van deze mijn is zeer mo dern, vooral wat het ventilatie-stelsel be treft; zij staat echter bekend als zeer ge vaarlijk, daar de gassen er licht ontvlam baar zijn. De instructies voor de arbeiders zijn daarom zeer streng. Kort nadat de ochtendploeg des mor gens om 6 uur was afgedaald, bemerkte een arbeider in de onderste schacht aan den eigenaardigen reuk van de lucht, dat 1 er ergens in de mijn brand was uitgebro ken. Hij bracht hiervan onmiddellijk rap port uit, terwijl hij tevens de noodige maatregelen, die in geval van brand zijn voorgeschreven, nam. Bij onderzoek bleek allereerst, dat een steeninsterting had plaats gehad en dat op dat punt de electrische geleiding was verbroken, waardoor de ventilatie niet meer werkte. Het gevolg hiervan was, dat de gassen in de mijn bleven hangen. De mannen, die zich in do nabijheid van den brand bevonden, zijn bijna direct gestikt. De vaste reddingsbrigade werd gealar meerd, doch inmiddels slaagden de mijn werkers er reeds in, veertien van hun ka meraden, die bewusteloos waren gewor den, naar boven te brengen, waar zij weer tot bewustzijn werden gebracht. Andere bewusteloozo arbeiders werden naar een der bovenste gaanderijen gebracht en daar voorloopig neergelegd, doch plotseling had opnieuw een steeninstorting plaats, die de ventilatieleidingen dusdanig vernielde, dat de gassen ook tot de bovenste schacht doordrongen, waar de mannen, die men reeds in veiligheid waande, aan een vree- selijken verstikkingsdood ten offer vielen. De minister van Openbare Werken, Tar- dieu, heeft zich direct nadat hij bericht van de ramp had ontvangen, naar de mijn begeven. Na een inspectie van de mijnge- bouwen, trok hij een mijnwerkerspak aan en daalde in de mijn af, vergezeld van de directie en de hoofd-ingenieurs. De minis ter stelde een onderzoek in op de plaats, waar het vuur was uitgebroken en waar de weggeworpen lampen en houweelen een treurig beeld gaven van de verwarring, die daar heeft geheerscht. Toen Tardieu ook de plaats van de instorting wenschte te zien, raadde men hem dit echter wegens het nog steeds dreigende gevaar af. Het bericht van de ramp bracht een groote menigte mijnwerkers en vrouwen voor den ingang van de mijn, waar zich hartroerende scènes afspeelden, telkens als weer een slachtoffer werd bovengebracht. Het eenige bioscoop-theater ter plaatse is tot chapelle ardente ingericht. Groote moed werd door de reddings brigades aan den dag gelegd. Vooral on derscheidde zich een Marokkaan, die, doordat hij er op bleef staan, telkens op nieuw weer n. de gevaarlijks zone af te da len, er in slaagde vele van zijn makkers te redden. De naburige mijnen hebben, ten teeken van rouw het werk voor een dag stopgezet. TREINRAMP IN DERNER OBERLAND. Locomotief, bagagewagen en twee wagons in een bergbeek gestort Een doode, 9 zwaar gewonden. Op de Bernor Oberland-spoorlijn heeft Zaterdagavond een spoorwegongeluk plaats gehad. Zware regenbuien die tijdens een herig onweer in het Lauterbrunnental ge vallen waren, hadden de Lütschine zoo doen zwellen, dat het water de brug tus schen de stations Wilderswil en Zweilut- schinen had weggespoeld, kort voordat de trein, die om acht uur uit Interlaken naar Grindewald vertrok, de brug zou passee- ren. Van den trein stortte de voorste locomo tief, de bagagewagen en twee personen wagens in de woeste bergbeek; de vier an dere personenwagens en de achterste loco- motief bleven op de rails. Alleen aan de omstandigheid, dat de machinist kort te voren had geremd en de locomotief dientengevolge zijdelings op den spoordijk kwam te ligen, is het te danken, dat het treinpersoneel er het leven af bracht. Niettemin liep de stoker ernstige verwondingen op. Van de passagiers werd een dame uit Lauterbrunnen gedood, een andere dame uit Wengen liep een ernstige schedelbreuk op. Bovendien moesten zeven zwaar-gewonden naar het ziekenhuis te Interlaken worden overgebracht. Botsing tusschen twee tramtreinen. Groote schade aangericht. Aneta seint uit Probolingo: Een suiker- trein van de Probolingo-stoomtram botste tegen een stilstaanden goederentrein. Veer tien wagens-ontspoorden één persoon werd gewond. De schade is groot. Tornado in Colorado. Veel schade en vier dooden. Uit Greeley (Colorado) wordt gemeld: Een tornado, welke het landbouwdistrict in de nabijheid van Johnstown teisterde, heeft vier menschen het leven gekost. Groote schade werd aangericht, doordat de daken van de huizen werden gerukt en vele boerderijen werden vernield. Ernstige botsing. Vijf arbeiders gedood. Uit Minden (Missouri) wordt gemeld: Bij een botsing tusschen vakvereenigings- leden cn on-georganiseerdc arbeiders op een mijn van de Western Tunnel and Mi- nig Compagny zijn vijf menschen doodge schoten en verscheidene gewond. De vakvereenigingsleden kwamen op de mijn om te protestecren tegen het aanne men van niet georganiseerde arbeiders voor lagere loonen dan de overeengekomen loonschaal. Noodlottige twist tusschen schoonzoon en schoonouders. Eendoode en twee gewonden. In een huis in de Quentclstr. te Keulen had Vrijdagavond een familietwist plaats, waarbij de 32-jarige Paul Ehlert zijn schoonvader doodschoot. Vervolgens wond de do man zijn zwager doodelijk door een schot in de long, terwijl hij zijn schoon moeder in het been schoot. De dader vluchtte, maar kon spoedig gevat wór den- Arrestatie van een Nederlander. In Duits ch land wegens beweerd bedrog van een bank. Zaterdag is op grond van een bevel tot inhechtenisneming van den officier van justitie te Tusseldorp in een Berlijnsch hotel gearr6teerd de heer L. W. S. Paar- denkooper, )resident-commissaris van de Buitenlandshe Handelsbank te Amster dam, weikefirma te Berlijn, Hamburg en Dnsseldorp tilialen heeft. De heer Paar- denkooper 'ordt verdacht van bedrog ten nadcele va; den Mittcldeutschen Gewer- be und Kriitverein. De heer Paarden- koopcr, die:onsul van Costa Rica is, wordt doorien Mittcldeutschen Gewerbe und Kreditvrein cr van beschudigd, 60.000 Mark, die hn voor de oprichting van een onderneminfin Amerika, waren ter hand gesteld, vooieen ander doel aangewend te hebben. De Iitteldeutsclie Gewerbe und Kreditvcreiistelde zich in verbinding met den officiercan justitie te Dusseldrop, waar, zooakgezegd, de Buitenlandsche Handclsban een filiaal bezit, en verkreeg een bevel -t arrestatie. De heer Paar- denkooper il eerst heden verhoord kun nen wordendaar eerst dan de documen ten uit Deeldorp aangekomen zullen zijn. De geresteerde ontkent met den meesten na-uk het hem ten laste ge legde. De vrouwnmoordenaar gearresteerd. Gedeetelijke bekentenis afgelegd. De vrouvunoordenaar uit Marseille is Zaterdag Ie Algiers gearresteerd. Het blijkt, dat zij ware naam niet Prat, maar Rey is. Hi; eeft een gedeeltelijke beken tenis afgefeji en verklaard, dat hij zijn. vroegeren i,\rloofden" 3000 francs had willen zen<je en daarna een einde aan zijn leven |id willen maken. Rey is idlAlgiers afkomstig en was daar des v<rmiddags met een boot uit Frankrijk ajgekomen. In den Dntschouwburg te Brussel geknipt Gentlemn-dieven te Brussel. Den laatsn tijd werd bij do politie te Brussel herlaldelijk aangifte gedaan om trent beroougen in schouwburgen en bioscopen, lijdag had in den Munt schouwburg :en gala-voorstelling plaats, waarbij veleBelgische persoonlijkheden en buitenlandsce diplomaten tegenwoordig waren. Een peciale bewakingsdienst was georganiseer' en tegen middernacht be merkten dri<rechercheurs, dat drie chic gekleede hecen den Japanschen diplo maat, Tanahdate, zijn portefeuille ont futselden. Dtdrie mondaine roovers wer den aangehüden en naar buiten geleid. Daar stond en vierde handlanger, die een der recherchurs aanviel en hem zijn re volver trachte te ontnemen. Hoewel de politieman bvendien nog zijn arrestant in bedwang pest houden, wist hij de over hand te bedden; de aanrander ontsnap te evenwel. '3e drie arrestanten bleken twee Italians en een Griek te zijn. In hun bezit werd ea groot geldbedrag bevonden dat vermoedeijk eveneens van beroovin- gen n ikomsiicisnnf.ylncttp mpdp- plichtigc is an de politie bekend. Bedbg op groote schaal. De reederi, Stern te Potsdam, die pas- sagiersbootenop Spreek en Havel in de vaart heeft, i door haar personeel van d3 kaartverkoop en de controle duchtig be nadeeld. De /erkoopers van de kaarten en de contrleurs hadden daartoe een soort complot gesmeed. De controleurs scheurden o kaarten, die passagiers hun na de ris overhandigden, niet door, gelijk voorgschreven was, doch gaven ze aan, de vrkoopers terug, d'.e ze dan weer verkocten, zoodat één kaart herhaal delijk dienstdeed. De opbrengst van het bedrag werdmder de leden van het com plot, waarvai nu 26 zijn gearresteerd, ver deeld. Een paar taanden geleden was er een nieuwe direceur benoemd, die al gauw argwaan kreg, omdat de ontvangsten, in weerwil van iet drukke vervoer, zoo laag waren. Daar zelen van het personeel hem nog niet kenen, kon hij ongemerkt een oog in 't zeilhouden en ontdekte weldra waar de schen wrong. Het bedra, waarvoor de maatschappij is' benadeeld is zelfs bij bonadering niet te schatten, zant het bedrog moet al ja-, ren hebben geduurd. De ramingen loo- pen tussclienie 50.000 en 300.000 Mark. Builenpest. De gezonaeidsdienst te Buenos-Airos heeft bevel egeven het Alvearziekenhuis te sluiten, dar een patiënt aan builen pest is overlden. Een aantal verdachte gevallen zijnonder observatie. Twe negers gelyncht. In Brookluven in Mississippi zijn twee negers gelyncit. Zij waren in de gevange nis opgeslotei, verdacht van een roofaan- val op blanken De negers werden uit do gevangenis geiaald, vastgebonden aan een auto en zoo buiten de stad gebracht, waar zij werden opgehangen- Een tien-afzetter te Brussel. Zekere he«r, La Page, te Brussel, heeft, zoo zegt bij. een nieuw middel gevonden tegen het euvel van te groote vrouwen voeten. Op een congres, dat te Londen bij een is, heeft deze heer medegedeeld, dat hij contact heeft gezocht met een chrirurg en te zamen met dezen den kleinen teen amputeert van dames, die op een te groe ten voet leven. De operatie, zoo verzekert deze schoonheidsspecialist, is volkomen pijnloos en ongevaarlijk en biedt het voor deel, dat de dame daarna met een minia tuurschoentje kan volstaan Toen de wekkers afliepen. To Sydney werd bij het lossen van een scheepslading een kist met wekkers ge plaatst, om later gerepareerd te worden. De havenarbeiders konden echter niet de verleiding weerstaan zich van een wekker te voorzien en al Bpoedig bevond zich in nagenoeg eiken broodzak een klokje. Een controleur der scheepvaart maat schappij had den diefstal bemerkt, en

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6