T\ WEET II WEL iai.yiy.wiJK öAMES;«HEERENSTOFFEN RADIO VOOR ELK lii Kleine Éerleiën 50 CENT Couponmagazijn Donkersteeg 13-15. DONftERSTEEG 13-15 Buitenl. Berichten. Ned. Oost-lndië. Vragenbus. Advertentiën. ERDEN. DAT WIL ZEGGEN blijft steeds het voordeeligst nr A Is Ext' Aanbieding -m JFW BflJHA VOOR NEETS L.S. Aangekocht 3000 Meter kleur op kleur gewerkte ZIJDE 100 c.M. breed van 1.25 voor 69 Ct. Leiden's grootste Concurrent ZAKEN DOOR HET GEHEELE LAND p "Zijn vrouw deri neus afgebeten. Deinderdagvond kwam. F. L. K., los- vetkman, op het Oostplein te Rotterdam ?ijn vrouw P. V. tegen» van wien hij reeds gf.ruimen tijd gescheiden leeft. Buitengewoon jaloersch, had hij onge veer een jaar geleden reeds op de Hoog straat haar met een mes gestoken, waar voor hij vier maanden gevangenisstraf had jnoeten ondergaan. Toen hij haar Don derdag op het Oostplein zag, rende hij op haar toe, wisselde ecnige woorden en beet, haar den nens af. De politie, die den woes teling arresteerde, had daarop de groot ste moeite met een vriend van K., den 21- jarigen A. v. M., die hem te hulp kwam. A. v. M. werd eveneens wegens ernstig verzet gearresteerd. De vrouw moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Duitsche arbeiders aangehouden. Aan de Hollandsche grens bij de onder wijsinrichting Rolduc, gemeente Iverkrade, heeft de militaire politie acht Duitschers aangehouden, die niet in het bezit waren van de vereischte papieren. Zij zeiden, dat ze aangenomen waren voor werk in Belgische mijnen. De politie van Herzo- genrath heeft in de bosschen twee werf- agenten aangehouden, op vermoeden, dat zij de Duitschers haddsn aangenomen voor .het Fransche vreemdelingenlegioen. Een gulzig beestje! Altijd dat groene gras, mopperde een jeugdig koetje tot haar vriendin, terwijl zij de door den Drentschen bodem voort gebrachte grassprieten onsmakelijk lag te herkauwen. Ik blief ook wel 'ns iets anders, iets .waar meer leven in zit, een hartigheidje. En een van de vele kleine kuikentjes, die op het erf van den fokker K. in Nieuw- Balinge rondtippelde, zag het koebeest on deugend aan en zei spottend: „Weer met het- verkeerde poot uit stal gestapt?" Het koebeest werd rood van toorn.... een hap, het kuikentje was niet meer. Toen er één kuikentje over den tong was volgden er meer, en op één dag vonden niet minder dan acht kuikens een graf in de ingewanden van ons koetje. „Tijd". ONGELUKKEN. ELF VROUWEN UIT KLEIN DORP OMGEKOMEN. Zes en veertig kinderen moederloos. Door de treinramp bij Darlington. De treinramp bij Darlington heeft rouw gebracht in vrijwel alle huizen van het dorpje^ Hetton-le-Hole bij Durham. Van ■dit kléine plaatsje zijn niet minder dan 14 inwoners omgekomen bij de ramp, en daar van zijn 11 moeders. Niet minder dan 46 kinderen uit Hetton-le-Hole hebben in één noodlottige minuut hun moeder verloren. Een jaar geleden verhuisde een vrouw oit het dorp Scarborough en opende daar een hotel. Zij was een gezien lid van de Moeders-Vereeniging van Hetton, en haar oude vriendinnen besloten, haar Woensdag met den goedkoopen trein een bezoek te gaan brengen. Toen de vrouwen per auto bus naar het station vertrokken, riep een van haar, mrs. Gough, haar man, een ad vocaat, plagend toe of hij met al die vrou wen mee durfde reizen. Gough aarzelde gen oogenblik, en stapte onder hilariteit hij de vrouwen in de autobus. „Het schijnt wel, dat ik de eenige moedige man in Het ton ben", zei hij lachend. Onder de slacht offers is ook het echtpaar Gough De mannen van de vrouwen, die het uit stapje maakten, stonden 's avonds aan het station om haar op te -wachten. Nadat zij veertig minuten hadden gewacht, kwam het bericht, dat er te Darlington een geluk was gebeurd met een trein. Maar eerst twee uur later bleek het-, dat het on geluk den vacantie-trein naar Scarborough had getroffen. Een paar van de mannen gingen toen per auto naar Darlington; waar zij tien van de slachtoffers konden identificeeren. Slechts een paar vrouwen hebben het uitstapje overleefd. Zij bevin den zich allen zwaar gewond in het zieken huis te Darlington. HONDERD SLACHTOFFERS IN JAPAN. Ten gevolge van de overstroomingen. Ten gevolge van groote overstroomingen in het Westen van Japan zijn honderd per sonen om het leven gekomen. De schade wordt geschat op twaalf mlilioen gulden. delijk zijn een villa, was nog i heeft, met betaald. De verkooner heeft er geen cent voor gezien. De eigenares der „Eglantine", mevr. Eilse Focé, schijnt Frats laatste slachtoffer geweest te zijn. loen men haar gewurgd in de villa aan trof, was do moordenaar gevlogen. Vroeger woonde Prat in een andere villa, de villa „Geneviève". In den kelder dejfer villa en in den hoenderhof ervan Hggen de meeste zijner slachtoffers beera- Overigens was de kelder goed voor aan champagne en likeuren. Vermoe- maakte de Marseillaansche Landru slachtoffers eerst dronken en dan •orgde hij ze met eigen hand. Ook had Prat in Marseille in de rue 'as nog een kamer, waar heel wat vrou welijke kleedingstukkcn gevonden zijn. Tot het vorig jaar had hij in Tunis gewoond. Mad. Focé heeft den man, die voor Prat kuil moest graven in den tuin harer een kuil, die waarschijnlijk bestemd om haar graf te worden, gekscherend w een kopje thee gebracht! Een der vermoorde dames had een bochel en een andere liep mank. De Hol landsche gouvernante wordt om haar be schaving en goede manieren geprezen. Mishandeling van een moeder door haar zoon. De magistraten te Wokingham hebben gisteren drie maanden harden arbeid op gelegd aan den 37-jarigen William Norris wegens mishandeling van zijn 70-jarige moeder. Medegedeeld werd dat de moeder on langs vijfmaal in het varkenskot had moe ten slapen, omdat haar zoon op haar bed was gaan liggen Hij had haar bij de keel gegrepen en huisraad stuk geslagen. Een buurman had op haar hulpgeroep den zoon met een stok verjaagd. De zoon beweerde dat de moeilijkheden veroorzaakt waren doordat zijn moeder' zijn meisje belasterde. Zij en twee andere vrouwen hadden hem aangevallen en hij had zich toen moeten verdedigen. Een dokter doodgeschoten. Toen gistermorgen de patiënten van dr. Brandenburg te Putbus op het eiland Rü- gen op het ochtendspreekuur kwamen, vonden zij den geneesheer in een deken gewikkeld dood in zijn spreekkamer lig gen. De recherche van Stettin, die dade lijk ontboden is, meent, dat de dokter, die alleen woont, 's nachts onraad in zijn spreekkamer heeft gehoord, een deken heeft omgeslagen en op onderzoek is uit gegaan, waarbij hij dieven, die door een in geslagen venster waren binnengekomen, overvallen heeft en door hen is doodge schoten. De Landru van Marseille. Reeds vijftien slachtoffers. "Uit Marseille wordt gemeld, dat de po litie heeft vastgesteld, dat Jerome Prat minstens vijftien slachtoffers heeft ge maakt. Tot nu toe is Prat nog niet opgespoord. De politie heeft in een der villa's van Prat vijfhonderd brieven gevonden op hu welijksadvertenties, die Prat in de plaat selijke bladen had geplaatst. In de Fransche bladen vinden we nog tal van bijzonderheden omtrent deze zaak. Prat noemde zich Gaillard, maar die naam bleek hem niet toe te komen. De echte Gaillard heeft zich bij de politie aangemeld, meedeelend, dat hem zijn pa pieren eenigen tijd geleden ontstolen wa ren. De Hollandsche gouvernante, die zich onder de slachtoffers van dezen Landru bevindt, was als de meeste dames, die hun lust om te trouwen met den dood hebben moeten bekoopen, „entre deux Ages" (Prat was 61 jaar). Hij heeft haar japonnen, hoeden en tas- echen en andere dingen geschonken, blijk baar om haar vertrouwen te winnen. Zij bezat, naar het heet, 80.000 francs. Maar van dit geld is de auto, die men in de ga rage van de villa „Eglantine" gevonden fcrekken ten einde hulp te verlcénen. Ook eenige doctoren zijn ter plaatse. De fabriek gaf werk aan eenige honderden arbeiders. Traag: Mijn zoon is in betrekking en ontvangt zijn loon per week, maar nu houdt zijn baas hem een week loon in, zoo- dat hij altijd een week later zijn loon ont vangt. Hoeft de baas daar recht toe of niet? Antwoord: De baas heeft niet het VALKENBERG L. Hotel Rest, „^ernrania" Bonds Hotel A. N. W. B. Sroote Auto- Garage. Mod. Inger. alle coi str. wat. in alle kamers. Pb1 voor- en naseiz. fl. 4.50, hjefofd- seiz. fl. 5.—, Prosp. op/éanvr. Tel. No. Vl/ TREIN DE STRAAT OPGEREDEN. Merkwaardig ongeval te Batavia. Geen persoonlijke ongelukken. Aneta seint uit Batavia: De electrische trein, die 's morgens omstreeks halfacht te Batavia aankomt, is, doordat de remmen plotseling weigerden, door het stootblok gereden. De trein, waarin zich slechts één passagier derde en één passagier eerste klasse bevonden, reed het station Batavia Noord binnen, toen de machinist tot zijn grooten schrik ontdekte, dat de remmen weigerden. Met alle macht trachtte men de wagens tot stilstand te brengen met de handremmen, doch dit bleek onmogelijk. De trein schoot door het stootblok en reed dwars door den vrij dikken muur van het station aan de zijde van de Binnen Nieuw- poortstraat, waar de locomotief bleef staan voor het aan de overzijde staande gebouw van de Handelsvereeniging. Op zijn weg dwars over de straat beschadigde de trom een daar rijdende sado. Het paard werd gewond en moest worden afgemaakt. Even te voren was de stoomtram voorbij gere den. Het onderstel van den trein is ont wricht, het hoofdstel licht beschadigd. Op de vijf eerste ritten op den morgen hadden de remmen uitstekend gewerkt. Er waren geen persoonlijke ongevallen. Het publiek toonde buitengewone belangstelling voor het ongeval. Het verkeer in de geblokkeer de straat werd tijdelijk gèstremd. recht loen tn t® honden, tenzij hij schrif telijke aangegane overeenkomst of bij re glement dit beding is gemaakt, om op dit ingehouden bedrag eventueel schadever- goedinfg te verhalen. Daarbij zijn dan den werkgever nog verschillende beperkingen opgelegd. Traag: Mijn dienstbode zon met 1 Mei bij mij vandaan gaan en daar ik nog geen ander meisje had, bleef zij weer tot 9 Juni. Zij ontvangt haar geld altijd om do 14 dagen. Maar nu wilde het geval dat zij in eens Donderdagsavonds weg bleef, dus 10 dagen te vroeg. Zij zeide, dat zij recht er op had, dit re doen. Zij krijgt nog Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. BINNENLAND Z. D. H. MGR. AENGENENT. Men seint ons nog uit Warmond: Z. Exc. de Nuntius Mgr. Schioppa wees er in zijn toespraak op, dat de nieuwe Bis- sohop mgr. Aengenent was opvoeder van de geestelijkheid, man van rijpe ervaring, vriend van den werkman. Na deze toespraak ontdeed de hoogeerw. Praeses mgr. Taskin zich van zijn paarsen singel en omgordde daarmede den nieu wen Bisschop. Verdronken. Gisteravond is de 29-jarige M. P-, wonen de te Katw ij k aan Zee in de Haring- haven te IJmuiden bij het afduwen van een vlot uit een roeiboot gevallen. Hij schoot onder het vlot en verdronk. Zijn lijk is een half uur later opgehaald. Felle fabrieksbrand te Doetinchem. Hedenmiddag is na een hevige ontplof fing een felle brand uitgebroken in de elec- tromotorenfabriek „De Vijf" te Doetiii- chem. De fabriek stbnd binnen eenige mi nuten in lichte laaie en het laat zich aan zien, dat van de fabriek niets gespaard zal blijven. Herhaaldelijk vinden explosies plaats. Eenige persoonlijke ongelukken, die echter niet van ernstigen aard schijnen te zijn, hebben plaats gevonden. Op het oogenblik zijn er reeds verschillende bran cards naar het terrein van de brand ver- 11/2 week huur. Moet ik die nu betaTea ja of noen Antwoord: Het ontijdig verbreken der dienstbetrekking, die tot 9 Juni moest duren, geeft U recht op schadeloosstel ling. Loon behoeft U niet meer te betalen voor die 11/2 week. Traag: Kunt u mij ook eenige inlich tingen geven omtrent het bestaan van do Amstcrdamsche Algemeeeno erzekering Mij. gevestigd te Amsterdam, opgericht 9 Juli 18661 Antwoord: Do Amsterdarasehe Alg. Terz. Mij. is gefusioneerd met de Eerste Hollandsche Levensverzekering Bank to Amsterdam. HET BESTUUR, der Ver. tot werkverschaffing aan hulp behoevende Blinden te Am sterdam, Plant, jjfiddenl. 64, heeft e£C,'-bij deze met vriendeajken,' doch ernstigen aandraiig belangstellenden mede tf deelen, dit met toe stemming van de\ Edelacht bare Héerén BurgJmcester en Wethoflders der g^m. Leiden. Dl jaArluksche colle/Jte gehotudén z&L worden Maan- van 2 tor 13 Juli. In bovengenoemde Stich ting werken dagelijks 160 blinden. Steunt ons in onzen zegenrijken arbeid. Namens het Bestuur voornoemd, Mr. L. M. DE JONG SCHOUWENBURG, Voorz. 13069 Notaris H. EERDBEEK te Katwijk, zal op Dinsdagen 3 eh 10 Juli 1928 bij opbod en afslag, telkens des middags 12 uur, in het Café van don Heer H. FENNES te Katw ito/aan den Rijn, aan de Kerij-straoi, in het openbaar 1<oopen: te Katwijk aan den Rijn, aan de Voorstraat Noifc. 75 jon 75a en uitkomende aan1 den Achter weg, bev.: Winkel,.3 kamers, keuken, schuurtje, 2 zolders en opon grond. Vrij van huur, Betaling en aanvaarding in den eigendom vóór of uiterlijk op 15 Augustus 1928. Bezichtiging: Dinsdags en Donderdags nam. 24 uur. Nadere inlichtingen te be komen bij genoemden Notaris. Alle complete Intt. op termijn HAARIEIHMERSTR. 250 KVO Abonnementen en Adverten tiën worden aangenomen door J. NOORDERMEER, NASSAUKADE. dat lederen dag geplaatst worden contant en van ten hoogste dertig woorden In ieder geval zijn wij goedkooper dan ergens anders Vergelijkt daarom dus onderstaande prijzen En iedereen zal zeggen L.S, 80 cM. breed effen Japansche Crêpe van 95 v. 19 ct. ONS CADEAU de bekende Mousselines voor 9 Dubb. breed Crêpe Marocain van 1.25 voor 29 Diverse dessins Mousselines 19, 29, 39 120 cM. breed wit met zwart ruitje 49 Dubb. breed Zijden Marocain van 2.90 v. 99 130 cM. breed Kasha met rand Onze reclame Peau de Pêche 2 el breed Zijde met rand. Zware Matting voor Jongenspakjes 2 el breed zwar "Z. Zijde van 5.90 voor 2.98 ff enz. enz. imc Verder I000«n overgebleven Coupons Het is daarom steeds interessant de etalages te bezichtigen van het solied bekend staand Tegen Fa. A. v. DAM v. d. WIJK concurreeren, beteekent zichzelf ter dood veroordeelen Aanbevelend.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7