BINNENLAND. HAARLEMMERSTR. I30-13&/ KERKNIEUWS. Land enTuinbouw SPORT. LUCHTVAART. ij Scheren Uit de Omgeving SPLINTER 1098 UITVERKOOP. Uit de Rijnstreek. Een belasting-proces tegen Nederlanders in Engeland. Door den Nederlandschen Staatvcrloren. .Men meldt one uit Londen: Koningin. Wilhelmina beeft voor het Hooggerechtshof een geding verloren te gen gedaagde Drukker c.s Het betiof de betaling van successierechten door in het buitenland wonende Nederlanders; daar voor is noodig dat de regeerende souverein in rechten voor zijn land optreedt. Voor eischeresse, die aangeduid werd als „een gehuwde vrouw", trad Bennet als Taads- man op. De hoofdrechter Tomlin deed uit spraak ten gunste van gedaagde en zeide dat 't 'n oude, reeds meer dan 200 jaar gel dende regel in Groot-Brittannië was dat het eene land geen belastingen voorbande- re landen int. St. Raphael's Jubileum. Pauselijke onderscheiding van voorzitter en penningmeester. Naar wij vernemen heeft Z. H. de Paus benoemd tot ridder in de Orde van den H. Gregorius den Grooten de heeren J. Hellemons en F. L. D. Nivard, resp. voor zitter en penningmeester van den It. K. bond van Spoor- en Tramwegpersoneel „St Raphaël", als erkenning van hun verdien sten voor deze organisatie, welke onlangs haar zilveren jubileum feestelijk herdacht. R.-K. Algemeene Middenstandsdrijfsraad. Vorige week werd te Utrecht een alge meene vergadering van den R.-K. Alge meenen Middenstandsbedrijfsraad gehou- dwen. Alle bij den Algemeenen Raad aan gesloten bedrijfsraden hadden zich doen .vertegenwoordigen. In zijn openigswoord herinnerde de voorziter, de Z.E. Zeergel. Heer Dr. J. v. Beurden Ord. Pr., aan de behandeling op de laatste Partijraadsvergadering van de praeadviozen betreffende de taak van den wetgever in den togenwoordigen tijd ten aanzien van de verhouding tusschen werk gever en werknemer in het bedrijfsleven. Deze behandeling, aldus spreker, houdt zeer nauw verband met doelstelling van onz:a Algemeenen Raad. Ook wij be oogen door ons werken eenmaal te ver krijgen een oplossing van het vraagstuk der bedrijfsorganisatie op publiekrechterlijk terrein. Spreker werpt dan een terugblik op de werkzaamheden door Algemeenen Raad en bedrijfsraden verricht en meent te mogen constateeren, dat we over de tot dusverre bereikte resultaten tevreden kunnen zijn. Uit door den voorzitter gedane mede- doelingen bleek o.m., dat binnen niet te langeu tijd wederom de totstandkoming van een tweetal nieuwe bedrijfsraden kan worden toegemoet gezien. Door den penningmeester werd hierna het financieel verslag over 1927 uitge bracht. Het jaarverslag van den secretaris zal, aangevuld met een beknopt overzicht van de door den afzonderlijke bedrijfsraden verrichte werkzaamheden, binnenkort wor den rondgezonden en gepubliceerd. Diverse mededeelingen werden gedaan over do verrichtingen van het bestuur van den Algemeenen Raad en van de onder scheidene bedrijfsraden om leerovereen komsten tot stand te l?rengen. Op de vo rige algemeene vergadering werden al vastgesteld een model-reglement van het Nationaal Comité voor Werkplaatsoplei- ding (als zoodanig zullen de bedrijfsraden optreden), alsmede een concept-leerover eenkomst. aan te gaan tusschen ouders van den leerling (voogd) en den patroon. Uit de gedane mededeelingen viel af te leiden, dat deze aangelegenheid de volle aandacht van de bedrijfsraden heeft. En kele bedrijfsraden bleken ryet hun voor bereidingen reeds belangrijk te zijn gevor derd. In aansluiting op do besprekingen der vorige algemeene vergadering legde het bestuur een schema voor van de wijze, waarop het toezicht op de werkplaats-op leiding geregeld zou kunnen worden, voor wat do godsdienstige en zedelijke gedra gingen van de katholieke leerling betreft. De vergadering vereenigde zich met de door het bestuur gegeven aanwijzingen. De taak van den wetgever in den tegenwoordigen tijd ten aanzien van de verhouding tusschen werk gever en werknemer. Hierna kwam aan de orde de behande ling van de in het openingswoord bedoel de vier praeadviezen. Ter inleiding van de besprekingen wees de voorzitter er op, dat het de bedoeling van het bestuur is te trachten, aan het einde van de discussies te komen tot de vasts'e'b'ng van een of meer punten, die door bet bestuur zouden kunnen worden aangeboden ter plaatsing oo het program van actie 1928 der Katholieke Staatspartij. Bij de besprekingen over deze punten zou het bestuur in het oog gezien willen houden, dat de algemeene beeinsel vraag al werd onreinst in de programs van 19-?2 en 19-?5. EerslbedoeM program wenscht immers reeds, dat de wet. in aansluiting aan art. 191 bis der Grondwet de gelegen heid sebeppe, dat bij het bedrijfsleven be langhebbende groepen hare verhoudingen zelf regelen, d:e regeling, alsmede de on misbare wettelijke regelingen zelf uitvoe ren of aan de uitvoering deel-nemcn, en deelnemen aan de berechting der daar uit gerezen geschillen. Het dient, naar de meening van het bestuur, bij de besprekin gen hierom te gaan, dat deze vergadering, zoo mogeliik eenstemmig, een of meer pun ten formuleert, die kunnen worden ge plaatst op het. voor de eerstvolgende le gislatieve periode geldende kath. program van actie, punten tevens die voor practi- sche verwezenlijking in dat tijdvak vatbaar kunnen worden geacht. INGEZONDEN MEDEDEELING. De voorzitter zette de bedoeling van het bestuur nog verder uiteen, waarna zeer breedvoerig en zeer vruchtbaar van ge dachten werd gewisseld. Aan het einde van de discussies werd dan ook eenstemmig besloten, dat het be stuur namens de R.-K. Algemeenen Mid denstandsbedrijfsraad ter bevoegder plaat se er met klem op zal aandringen om, ter uitvoering van hetgeen aangaande deze materie in het program van 1922 is bepaald, in het program van de komende wetgevende periode en ter practische uitvoering in dat tijdvak op te nemen en nader in meer eonereten vorm te formu leeren: de stichting van paritetisch sa mengestelde bedrijfs-organen op wette- 1 ijken grondtlag in de bedrijven, die daar voor in aanmerking komen, aan welke or ganen worde toegekend adviseerende, uit voerende en rechtsprekende bevoegdheid. Het laatste agenda-punt betrof: bespre king stichting van bedrijfsvereenigingen ter uitvoering van de ziekteverzekering. Het bestuur bracht naar voren de vraag, of de bedrijfsraden het mogelijk zouden achten, in afwachting van de totstandko ming der Ziektewet, reeds nu over te gaan tot het stichten 'Tan bedrijfsvereenigingen. a. in de bedrijven, waarvoor reeds een ziekteregeling bestaat in den vorm van fondsvorming b. in de bedrijven, waarvoor een col lectief contract geldt, waarin de uitkeering bij ziekte regereld is. Afgesproken werd, dat de bedrijfsraden dit punt spoedig in hun vergaderingen aan de orde zullen stellen, waarna aan het bestuur van den Algemeenen Raad zal worden gerapporteerd. Nadat de voorzitter nog eens gewezen had op de belangrijke besluiten, welke werden genomen, volgde sluiting van deze goed geslaagde algemeene vergadering. MGR. J D. J. AENGENENT. Zooals onzen lezers bekend, is de be noeming gisterenmorgen door den Pau selijken Internuntius aan prof. Aengenent meegedeeld, zulks in telegrafische op dracht van Rome. Daaruit blijkt, dat de officieele Pause lijke Bul, die de authentieke benoeming inhoudt, nog niet is gearriveerd. Zoolang deze Bul nog niet aanwezig is, kan de nieuw benoemde Bisschop nog geen bezit nemen van zijn canonieke rechten. De bevoegdheden van den Bisschop gaan in op het oogenblik, dat de benoem de Bisschop de officeele Bul van zijn be noeming persoonlijk of door middel van een procurator in handen stelt van het bis schoppelijk kapittel, waar ook de secreta ris van het kapittel aanwezig moet ijzn. Op dit oogenblik gaan alle bevoegdhe den van den w.n. Bisschop in dit geval dus van den Vicaris Capitularis Mgr. Taskin op den nieuw benoemden Bis- cshop over, die dan in alle rechten van het bestuur treedt. De benoemde Bisschop is dus reeds vóór zijn wijding in alle rechten en volkomen souverein in het bestuur van het Bisdom. Wat de wijding betreft, deze moet plaats hebben binnen 3 maanden nadat de be- noemingsbul in handen is gesteld van de* nieuw benoemde. De wijding heeft plaats op een feestdag van een Apostel of op een Zondag. Zou ditmaal op een Aposteldag gewacht worden, dan zou dit zijn op 25 Juli a.s., wanneer wij den feestdag van den H. Ja cobus vieren. Bij Mgr. Callier kwam de benoeming 11 September 1903 af en de Pauselijke Breve of Bul kwam 26 September. Op 23 October, op den feestdag der Apostelen Simon en Judas, werd Mgr. Callier gewjjd. Mgr. Callier werd 25 jaar geleden ge wijd door den Aartsbisschop Mgr. H. v. d. Wetering. Zeer waarschijnlijk zal deze ook den nieuwen Bisschop Mgr. Aengenent wijden. Wij vernemen nader, dat Mgr. Aengenent waarschijnlijk nog veertien dagen op het Groot-Seminarie zal blijven en dat ver wacht wordt, dat de Bisschopswijding op 25 Juli zal geschieden. Nationale bedevaart naar Lourdes. De Nationale Nederlandsche Bedevaart naar Lourdes is definitief vastgesteld op 31 Juli. Er zullen 1700 personen aan deel nemen, waarvan 1450 pelgrims er 250 zie ken. De reis zal geschieden met vier ex tra treinen van af Roosendaal. Pater Josef Offermans. t Op 55-jarigen leeftijd is in het bisdom Brooklijn (Amenba) overleden de Zeer- eerw. pater Josef Offermans, van het ge zelschap van Maria te Schimmert. Gedurende meer dan 20 jaren was de overledene die in Schimmert geboren was, als missionaris in Amerika werkzaam. „Bloemenlust" ts Aalsmeer. In de eerste vijf maanden van dit jaar is aan de veiling „Bloemenlust" te Aals meer voor 1.000.000 aan snijbloemen ver kocht. In 1927 bedroeg'de omzet over het zelfde tijdvak (150.000. In een vergadering van „Bloemen lust" is besloten, een nieuw veilinggebouw te stichten. De kosten bedragen ongeveer 300.000. Men hoopt het gebouw begin April 1930 in gebruik te nemen. INGEZONDEN MEDEDEELING. R. K. FEDERATIE. R. K. V. V. „Lisse". Het programma voor a.s. Zondag luidt: Lisse IV.V.Z. I (Zaandam) 2 uur. Het is onze secretaris wederom gelukt beslag te kunnen leggen op een wedstrijd voor het le elftal. Ja, een zeer interessante, doch tevens voorname wedstrijd. V.V.Z. heeft beloofd volledig uit te zullen komen. Lisse daarentegen komt met één invaller voor F. v. d. Zwet, die nog steeds verhinderd is, vanwege het opgeloopen knieblessuur, in den wedstrijd N.E.O.Lisse. Wij wen- schen deze zoo uiterst snelle linksbuiten een spoedig herstel. Een aanmoediging tot het publiek is niet noodig, daar wij steeds gewend zijn bij dergelijke wedstrijden alle sympathie aanwezig te zien. WATERPOLO. A.Z.C.—G.Z.C.comb. 4—3. De polowedstrijd A.Z.C. IG.Z.C.-combi- natie, die Donderdagavond te Gouda ge speeld werd, eindigde in een 43-overwin- ning voor de Alphenaren. Bij de rust was de stand 41 voor A.Z.C. Voorloopig werd besloten een onderlinge competitie te vormen tusschen zeventallen van A.Z.C., G.Z.C. (Gouda) en Schoonhoven. DE OLYMPISCHE SPELEN. Het Zwemstadion uitverkocht. Naar men aan de „Tel." mededeelt komt het bestuur van do F.I.N.A. reeds 28 Juli a.s. in Amsterdam ten einde de voorberei dende maatregelen te treffen voor de Olympische Spelen. De vroege komst van dit bestuur staat in nauw verband met de groote inschrijvingen voor de Olympische (Spelen, welke de verwachtingen verre heb ben overtroffen. 31" Landen, w.o. Neder land, hebben voor de Olympische Zwem- spelen ingeschreven. A]le plaatsen in het Olympische Zwemstadion zijn uitverkocht. Het bestuur van den Nederl. Zwembond heeft op alle nummers voor de Olympische Zwemspelen ingeschreven, zulks naar aan leiding van het feit, datj die inschrijvin gen vóór 23 Juli j.l. moesten geschieden. Waar nog niet bekend is welke krach- tenn voor deze spelen beschikbaar zijn, heeft het bondsbestuur het zekere voor het onzekere genomen en dus voor alle nummers, d.i. de groepen zwemmen, wa terpolo en schoonspringen, w.o. ook toren- springen, ingeschreven. Mocht later na de selectiewedstrijden blijken, dat onvol doende materiaal aanwezig is, dan zal de N. Z. B. zich voor enkele nummers terug trekken. De selectiewedstrijden zullen worden gehouden op 7 en 8 Juli a.s. te Utrecht aan den Vosschegatsdijk. Het programma hiervoor is als volgt samengesteld: Zater dag 7 Juli om zeven uur 100 meter vrije slag voor heeren, 400 meter vrije slag voor dames. Schoonspringen voor heeren en 400 meter vrije slag voor dames. Zondag 8 Juli om twee uur, 100 meter vrije slag voor dames, 200 meter vrije slag voor hee ren, schoonspringen voor dames, 100 me ter rugslag voor dames, 100 meter vrije slag voor heeren, 200 meter schoolslag voor da mes en waterpolo tusschen twee Olympi sche zeventallen. Na deze selectiewed strijden zal definitief worden besloten op welke nummers door Nederland op de Olympische Spelen zal worden deelgeno men. De beoordeeling der springers(sters) zal niet gemakkelijk zijn, daar het spring- mat eriaal in Utrecht niet aan de gestelde eischen voldoet. De constructie van de loopbaan. Naar aanleiding van het bericht in „de Tel.", als zou de Noor Joanscn door het Comité 1923 zijn aangesteld om de loop baan in het Olympisch Stadion af te ma ken, deelt het Comité 1928 mede, dat dit bericht niet juist is. De baan zal geheel worden afgemaakt onder leiding van den architect Jan Wils, overeenkomstig het daarvoor vastgestelde plan. De heer Joan- sen werd alleen aangesteld als groun .1- man om tijdens de Spelen toezicht uit te oefenen op het onderhoud van den baan. WEER EEN NOORDPOOLEXPEDITIE. Met een Zeppelin. Nansen en dr. Eckcner als leiders. Niet afgeschrikt door de ramp van de „Italia" zijn dr. Eckener en Fridtjof Nan sen van plan het volgend jaar met een Zeppelin een tocht te maken naar de Noordpool. Fridtjof Nansen heeft verklaard, dat hij de Zeppelin-expeditie zelf zal leiden en dat dr. Eckener het luchtschip zal bestu ren. Van de 10 millioen mark, die voor de kosten der expeditie noodig zijn, zijn reeds 9 millioen toegezegd. De expeditie zal van het voorjaar tot den herfst duren. DE TRAGEDIE AAN DE POOL. Amundsen op 18 Juni gezien. Uit Harstad wordt gemeld: Een visscher, die gisteren is teruggekeerd van. de vangst géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de baardoppervlakte inwrijft met Ti Doos 30, Tube 80 ct PUROL 18111 bij het Bereneiland, verklaart, met ccnige anderen op 18 Juni j.l. het Lathamvliegtuig van Amundsen en Guilbaud gezien te heb ben op 24 mijl ten Noordwesten van Beren- eiland. Het vliegtuig vloog zeer laag. Het was mistig weer met krachtigen wind. Ook den volgenden dag hoorden de visschers een vliegtuig, zonder het echter te zien. Geen oceaanvlucht van Thea Rasche. Uit Quebec wordt gemeld: De Duitsche aviatrice Thea Rasche heeft haar voorge nomen vlucht over den. Oceaan opgege- Kapitein Courtney op de Azoren aangekomen. Kapitein Courtney is Donderdagvond te Horta (Azoren) gedaald. Do vliegers, die met hevigen tegenwind te kampen hebben gehad, werden bij hun aankomst door duizenden toegejuicht. Met spoed wordt nieuwe benzino ingenomen en men hoopt spoedig naar New-Foundland te vertrekken. De aviateurs vertrouwen, dat zij zullen slagen. WARMOND. SERENADE AAN MGR. AENGENENT. Katholiek Warmond heeft gisteren een spontane hulde gebracht aan den nieuw benoemden Bisschop van Haarlem, mgr. J. D. J. Aengenent. De zeereerw. heer pastoor had 's mor gens bij het bekend worden der tijding door klokkengelui het dorp in blijde feeststem ming gezet; door de bulletins van „De Leid- sche Courant" was het nieuws al bekend geworden, en door heel de gemeente werden onmiddellijk de vlaggen uitgestoken. Gisteravond te half negen trok de Har monie „St. Matthias" door het dorp naar het Seminarie, om daar aan mgr. Aengenent een serenade te brengen. Mgr. Aengenent verscheen op het bordes van het Seminarie, vergezeld van den hoogeerw. Praeses en zeereerw. professoren, mgr. dr. Hensen uit 's Gravenhage, de zeer eerw. pastoor Oudejans en de beide secreta rissen van het bisdom. De eerw. heeren theologanten waren voor het Seminarie te zamen gekomen. De voorzitter van „St. Matthias", de heer H. Schol vinck, bood, nadat'een marsch was gespeeld, den nieuwen Bisschop eer biedige gelukwenschen aan en betuigde mgr. zijn dank voor het vele wat hij voor Katholiek Warmond en in 't bijzonder voor „St. Matthias" heeft gedaan; toen een tien tal jaren geleden in de Harmonie de harmo nie zoek was is deze door prof. Aengenent weer hersteld geworden. Op deze speech volgde een hartelijk: Lang zal hij leven, en een daverend Io Vi vat. Mgr. Aengenent nu het woord nemend zeide getroffen en ontroerd te zijn door de hulde, hem op dezen dag door de parochie St. Matthias" gebracht en in het bijzonder ook door de serenade van de Harmonie. Mgr. herinnerde er aan, dat hij 271/» jaar de helft van zijn leven Warmonder is geweest: 3l/s jaar als student en 24 jaar als professor, en dat hij aan Warmond is ge hecht geraakt en de Warmonders is gaan hoogachten. Mgr. geeft, de verzekering, dat. hij met Warmond zal blijven meeleven en dankt nogmaals hartelijk voor alle belang stelling en de Harmonie voor de door hem zeer gewaardeerde hulde. Nog werden enkele nummers door de Harmonie gegeven, waartusschcn-door de eerw. heerên theologanten „Cantate Do- minum" uitvoerden. Ook tot de studenten sprak Mgr. hartelijke woorden van dank. Ten slotte gaf Z. D. H. aan allen den priesterlijken zegen. N00RDWIJKERH0UT. Tuindersvereen. „De Eendracht". De tnindersbond „De Eendracht" hield eene bijeenkomst in café v. d. Berg. De voorzitter bracht het jaarverslag uit. Hieruit bleek, dat de vereeniging in 1927 heeft geveild voor 125.000 (netto). Er is van koopers nog te vorderen 1610. De gemaakte winst bedroeg 10.500. Er werd afgelost 4500 aan oude schuld. Hierna had een bespreking plaats over de veiling 1928. Uitdrukkelijk werden alle leden er op gewezen dat vanaf 1 Juli, de aangevoerde producten om vier uur 's middags, ter vei ling aanwezig moeten zijn en in Augustus a.s. reeds om twee uur 's middags. Producten, welke te laat worden aange voerd, blijven staan tot den volgenden dag. Reeds werden de tuinboonen op con tract verkocht a 9 ets. per K.G. De voorzitter sprak hierna de hoop uit, dat het aanstaande veilings-seizoen gunstig moge wezen, zoowel voor de tuin ders als voor de vereeniging „De Een dracht". ST0MPWIJK. Harddraverijvereeniging. In de Don derdagavond onder voorzitterschap van den heer den Elzen gehouden jaanergade- ring der Harddraverijvereeniging „Nooit Gedacht" gaf de secretaris, de heer C. Waayer, na lezing der notulen een over zicht. van hetgeen in het afgeloopen jaar geschied is. Ten aanzien van de a.s feestviering op 1 en 2 Augustus, stelde de secretaris voor een wijziging te brengen in de voormid dagdraverij, om n.l. de deelname, voor paarden open te stellen in den leeftijd van 38 jaar en niet zooals vroeger van 3—6 LEIDEN. De Zondagsdienst der huis-artsen wordt waargenomen door de geneesheerenHo- ver, Greven, Kors, Seret en Simons. De dienst te Oegstgeest wordt waarge nomen door: Dr. Timmermans, Teleph. 390. De avond-, nacht en Zondagdienst der Apotheken wordt van Maandag 2 5 Juni a.s. tot en met Zondag 1 Juli waargenomen door de Apotheken van de heeren G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502 en D. J. van Driesnm, Mare 76, Tel. 406. INGEZONDEN MEDEDEELING. jaar, welk voorstel werd goedgekeurd. De baan werd verkort op 330 Meter. In de plaats van den heer Joh. Hoeks werd tot lid van het bestuur gekozen de heer G. Olsthoorn. Besloten werd wederom een ringrijderij" voor fietsers in den morgen en voor auto's in den middag te houden. In verband met den zeventigsten ver jaardag van H. M. dc Koningin-Moeder werd besloten op H. M.'s vérjaardag, 2 Augustus de dag van het kinderfeest een vuurwerk af te steken. Zooals men ziet belooft de feestviering ook dit jaar weer te zullen slagen, dank zij de moeiten, die het. bestuur der vereeni ging zich getroost. Van zijn kant rekent het bestuur dan ook weer ten volle op de medewerking van leden en ingezetenen. WASSENAAR. Gemeenteraad. De raad der gemeen te Wassenaar vergadert op Woensdag 4 Juli 's voormiddags 10 uur. Agenda: 1. In gekomen stukken en mededeelingen. 2. Ingebruikgeving schuur Wijkgebouw. 3. Reclames schoolgeld. 4. Ontheffing voor schriften Bouwverordening. 5. Wijziging begrooting 1928 en 1927. 6. Handhaving Steunregeling. 7. Herbenoeming contro leur Werkloozenkassen. 8. Verzoek uitbrei ding branduren electrische straatlantaarns 9. Vaststelling pensioensgrondslagen di verse ambtenaren. 10. Aanwijzing wegge deelten tot bouwstraat. 11. Verlenging ter mijn gratis aansluiting Waterleiding. 12. Ontwerpen plantsoen- en vijveraanleg Burchtplein. 13. Vergoeding art. 100 L. O. wet R. K. U. L. O. -School. 14. Onderhand- sche aanbesteding wegenaanleg „Cen trum". Geboren: Robert Stephanue Gillia, z v. C. Parqui en A. R. Kruger. Adrianus Cornolis Maria Gerardus z. v.-CJ. P. A. Bcijersbcrgen en C. M. A. Vogelaar. Elisabeth d. v. J. Borsboom en A. W. Knij- nenburg. Sigurd Bentzon, z. v. C. Bron- ger en M. Prahl Bentbon. Jan z. v. S. Heins en J. W. Scheggetman. Marcella Maria Francisca d. v. J. P. v. d. Holst en J. M. de Zwart. Overleden: Charlotte Motel, 65 j. wed. H. I. van Staveren. George Simon Dirk Zaalberg 19 j. Geertruida Catha- rina Elisabeth Monné, echtgen. P. Verhoe ven 69 j. Ondertrouwd: Nicolaas van der Vlugt en Johannes Henriette Wilhelmine Tent. Antonius Bertus Borsboom en Sijtje Tavenier. Johannes Leonardus Borsboom en Cecilia Elisabeth Louter. Adrianus Ridderus Brockhaus en Ccrnelis van Vliet. ALPHEN AAN DEN RIJN. Vereerend bezoek aan het wijkgèbouw Groene Kruis. Gistermiddag omstreeks 4 uur bracht een deputatie van den V9I- kerenbond, samengesteld uit Inspecteurs v. het geneeskundig Staatstoezicht uit 19 ver schillende landen, een bezoek aan het wijk gebouw en inrichting van het Groene Kruis alhier. In overleg met het hoofdbestuur van het Ned. Groene Kruis, was onze inrich ting als de meest moderne ten plattelande hiervoor aangewezen. Het doel der depu tatie was zich op de hoogte te stellen van de hygiënische toestanden, in het bijzonder ten plattelande in Nederland. Ter verwel koming van genoemde heeren, waren in het wijkgebouw aanwezig behalve het Dag. Be stuur der afd., Dr. Flesscher, Voorz. van het Ned. Groene Kruis, voorts de hoofdbe stuursleden dr. Elias en dr. ter Cock, bene- vsen dr. H. J. Lovinck, burgemeester dezer gemeente. Na een welkomstwoord door dr. Fleischer, werd het hooge gezelschap «eni ge ververschingen aangeboden. Hierna wer den de heeren rondgeleid en in de gelegen heid gesteld, gebouw en materiaal der afd. te bezichtigen. Met veel belangstelling werd door de bezoekers in oogenschoqw genomen het consultatiebureau voor zuigelingen, waar de practiseerendc dokter juist bezig was met de behandeling van enkele dier kleinen. De bezoekers waren, na een en ander bezichtigd te hebben, vol lof. Tenslotte wenschte dr. Fleischer de afd. alhier geluk met haar keurige inrichting en bracht tevens een woord van dank voor het welwillend onthaal, terwijl de burgemeester namens de afd. de heeren dank bracht voor hun vereerend bezoek aan deze gemeente Ongewenscht bezoek. Een koe van den landbouwer M. v. Zw. bracht een onge wenscht bezoek aan enkele tuinen van be woners der Hoornstraat. Er werd natuur lijk veel vernield. Het dier werd na veel moeite opgevangen. Wie zal dat nu betalen? Personalia. De heer A. Boogaard slaag de te Delft voor het examen, werktuigkun dig ingenieur. „Eerbied in Gods huis". Zondag 1 Juli Vroegmis 678, Hoogmis 91, Vespers 2, Lof 3. B-4

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2