SPORT. Rechtzaken. Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. VOETBAL. DIOC. HAARL. BOND. R. K. Sportver. S.N.A. Zondag speelde S.N.A. Ill bij prachtig voetbahveer een competitio-wedstrijd te gen Lisse II, die zij na saai spel, dat nau welijks het aankijken waard was. wislen te winnen met 10. Een volgenden keer beter hoor, junioren! Dit elftal is vorige week bij A.V.V. oen seriewedstrijd wezen spelen tegen A.V.V. IV, waarin zij bij loting gewonnen hebben. Om even voor lialfdrie werd begonnen met den wedstrijd S.N.A. IGeel Zwart uit den Haag. Na ongeveer 40 minuten spe len weet de rechtsbinnen van Geel-Zwart het eerste doelpunt te maken mot welken stand de rust in gaat. Onmiddellijk na de rust vergroot G. Z. haar voorsprong (02). Na den aftrap weet S.N.A. onmiddellijk een tegenpunt te maken (12). Direct hierdoor aangemoedigd valt .N.A. hardnekkig aan, ■wat beloond wordt met eon schitterend doelpunt en de stand is gelijk (22). Nu 'wordt het Geel-Zwart te erg en schitterend samenspelend weten zij achtereenvolgens den stand op te voeren tot 42. Nu wordt S.N.A. weer sterker en vlak voor het einde weet de midvoor den achterstand te ver kleinen (34), waarmede het einde komt van dezen uiterst spanncndon en in de bos te verstandhouding gespeelden wedstrijd. Propaganda-wedstrijden 0. V. V. Onder begunstiging van buitengewoon mooi voetbalweer hadden Zondagmiddag de propagandaw^edstrijden plaats. De belang stelling was vrij groot, had stellig veel grooter geweest, indien aan de muziek was toegestaan de wedstrijden op te vroo- lijken. Te kwart voor twee traden O. V. V.-ju- nnores en de Teijlingen-juniores in het veld. O. V. V. wint den toss, zoodat Teij- 3 in gen aftrapt. Spoedig ontwikkelt zich vrij vlug spel en blijkt Tcijlingen sterker te zijn, doch de doelpunten blijven uit. Teijlingen komt opeens krachtig opzetten en weet de bal in het net te krijgen. O. V. V. tracht gelijk te maken, doch moet spoe dig de strijd opgeven, want Teijlingen krijgt de bal in handen. Zij brengen goed combineerend de bal op en weten voor de tweede maal te doelpunten. Daarna treedt de rust in. Na de pauze levert O. V. V. laksch spel, •waarvan Teijlingen een dankbaar gebruik maakt en op die wijze haar voorsprong verhoogt (03). Nu komt O. V. V. goed samenwerkend opzetten en maakt, achtereenvolgens twee doelpunten. (2—3). Teijlingen werkt, rus- 'tig voort en bezoekt met succes den O. V. V.-keeper (24), waarna de scheids rechter einde blaast. Te drie uur ving de modaillewedstrijd aan tusschen O. V. V. IV. V. L. I. Scheidsrechter was de heer v. d. Lans. In het begin zien we een vlug spel, en om beurten zijn beide doelen in gevaar. Na een kwartier begint O. V. V. te ver zwakken en weet V. V. L. een paar do.el- punten te maken. O. V. V. wijzigt eenigszins haar opstel ling doch dit gaf geen beter spel en als de rust aanbreekt is de stand 04 ten gun ste van Y. V. L. Na de rust moeten we een beter com binatie bij O. V. V. bespeuren, doch dit was slechts van korten duur en Y. V. L. blijkt ras weer sterker. Doordat de kee per in eigen doel slaat bekomt O. V. V. één punt. V. V. L. gaat nu fanatiek aan vallen om de scores zoo hoog mogelijk op 4e boeren. O. V. V. verdedigt stug, doch V. V. L. wist nog tweemaal de bal in het net van O. V. V. te krijgen, en eindigde de zen wedstrijd met I7. Kapelaan van Schaik reikte daarna met een toepasselijk woord de medaille aan de winnende club uit. Te vijf uur kwamen onder luide toejui chingen de veteranen van O. V. V. en Teijlingen in het veld. Bij den laa tst en wedstrijd hebben de Oegstgeesters zich danig geweerd en met 50 gewonnen. De veteranen hebben den jongeren het voorbeeld gegeven en ge loond wat door oefening te verkrijgen is. De volgende week heeft wederom een ontmoeting plaats tusschen O. V. Y. en Teijlingen op het O. V. V.-terrein, waar voor wij nu reeds de belangstelling vra gen. KRACHTSPORT. Selectie-wedstrijden van den Ned. Krachtsportbond. J. Yerheyen verbetert een wereldrecord. Bij de Zondag te den Haag gehouden selectiewedstrijden van den Nederland- schen Krachtsport bond werden in het ge wichtheffen een wereld- en niet minder dan 11 Nederlandsche records verbeterd. J. Verheyen verbeterde in de afdeeling midden het. wereldrecord twee handig trekken, dat op naam stond van den Franschman Cadine met 108.5 K.G. Onze landgenoot bracht het op 110 K.G., het Nederlandsch record werd hierdoor met 10 K.G. verhoogd. In de afdeeling vedergewicht bracht H. 3VI. de Wolf zijn record twee-handig stoo- len van 97 1/2 K.G. op 100 K.G. In lichtge- w icht brak Tabak het record twee-handig stooten met 21/2 K.G., daardoor dit op 112 1/2 K.G. gebracht werd. A. G. Scheffer verbeterde in midden A. gewicht zijnr ecord twee-handig trekken van 9S.23 K.G. op 100 K.G. en zijn record tweehandig drukken van 92.5 K.G. op 95 K.G. Behalve het hierboven vermelde wereld record verbeterde J. Verheyen bovendien het record twee-handig drukken van 92.5 op 95 K.G. en zijn record twee-handig stooten van 132.5 op 135 K.G. Hierdoor berden door hem niet minder dan 4 re cords verbeterd. In midden A verbeterde J, Stastra het Nederlandsch record twee-handig stooten van 122 1/2 K.G. op 125 K.G., terwijl in de afdeeling zwaar gewicht H. Verheyen bij tweehandig stooten een nieuw record ves tigde en wel op 135 K.G. en het twee-han dig trekken van 100 op 105 K.G. bracht. Zijn broeder M. Verheyen verbeterde zijn eigen record twee-handig drukken van 96.25 tot 100 K.G. WIELRENNEN. Van de Rijkswijksche baan. Zondag 1 Juli a.s„ des namiddags t e 2 uur, zullen op de Rijswijksche wielerbaan groote internationale wielerwedstrijden worden gehouden. Achter groote motoren starten: Victor Linart. wereldkampioen, gangmaker Pas- quier Sr., Krewer, de snelste Duitscher, gangmaker Junggebürth, Parisot (Frank rijk) gangmaker Guérin, Asberg (Neder land), tweede in het stayerskampioenschap van Nederland, gangmaker Slesker, L. Lee- ne (Nederland), derde in het stayerskam pioenschap van Nederland, gangmaker Ceurremans. Gereden wordt driemaal 30 K.M. met puntentelling. Verder clubkampioenschap tusschen de vereenigingen: „De Bataaf", Halfweg; „Ex celsior", Den Haag; „Do Kampioen", Haar lem; „Olympia", Amsterdam; „D.O.8.", En schedé; „Germania", Amsterdam; „Rijs wijk", Rijswijk; „Vooruit", Nijmegen. Vergadering Alg. Bestuur v. fl. A.N.W.B., Toeristenbond voor Nederland. In de Zondag te Amsterdam gehouden vergadering van het Algemeen Bestuur van den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland, heeft de voorzitter, c!e lieer Edo Bergsma, in zijn openingswoord in herinnering gebracht het overlijden van het oud-lid van het Dagelijksch Bestuur, den heer W. J. Lugard. Spr. bracht hulde aan de nagedachtenis van dezen trou wen Bondsvriend, wiens verscheiden nog spoediger is gekomen dan het zich liet aanzien. Zonder in herhaling te willen treden van hetgeen spr. reeds bij het af treden van den heer Lugard omtrent zijn capaciteiten en gaven naar voren had gebracht, meende spr. toch de aandacht te mogen vestigen op het groot enthou siasme, dat Lugard steeds bezielde en waardoor hij den A. N. W. B. zoovele goe de diensten heeft bewezen. Spr. was overtuigd, dat ook bij het Al gemeen Bestuur de herinnering aan Lu gard, die vooral het ideëele in het Bonds- werk hoog hield, levendig zal blitven. De vcrgadeiing hoorde deze rede staande aan. Hierna stelde de voorzitter aan de or de het besluit tot déchargeeren van den penningmeester in verband met de goed gekeurde balans over 1927, welke een ver lies aangeeft van 34.880.82. De voorz. lichtte de oorzaak van dit verlies uitvoerig toe en wees daarbij op het feit, welke de Bond in het afgeslo ten dienstjaar had moeten ontwikkelen om te voldoen aan de eischen van het zoo sterk toegenomen en nog steeds toene mende snellere verkeer. Het is dus de dienst der wegwijzers, waarschuwings- en plaatsnaamborden, die den grootstcn aanval op de Bondskas heeft moeten doen, terwijl ook andere diensten in het belang van het. toerisme en in het alge meen belang voor grootere uitgaven kwa men te staan. De voorz. en verschillende leden van het Dagelijksch Bestuur beantwoordden de hierna gestelde vragen, waarna het be sluit tot déchargeeren van den penning meester z.h-.s. werd genomen. Vervolgens werd besloten tot het royeer en der wanbetalers over 1928, waar bij de Penningmeester, Mr. Meyjes, op verzoek van de vergadering het juiste aantal noemde en op de mogelijkheid wees, dat dit getal nog zou kunnen dalen, wanneer de consuls zouden willen trach ten de nalatigen alsnog tot inkeer te bren gen. Tevens deelde de Penningmeester mede, dat het ledental op 15 Juli j.l. 73440 bedroeg tegen 71.031 op 15 Juni 1927 en dat sedert 1 Januari tot en met 15 Juni j.l 3792 nieuwe leden tot den Bond zijn toegetreden. In verband met het overlijden van den heer Lugard werd Jhr. Jan Feith benoemd verklaard tot lid van het Dagelijksch Be stuur. Z.h.s. werd vervolgens goedgekeurd het ontwerp-eontract met de firma Roelants voor het drukken van „De Kampioen", na dat de voorzitter nog had medegedeeld, dat de daarover gehoorde deskundige zijn volle instemming met den inhoud van het contract had betuigd. Tenslotte bespraken enkele leden nog eenige zaken van meer huishoud el ijken aard, waarna de voorzitter de vergadering sloot. WATERSPORT. Jaarvergadering verbonden vereenigingen. De Koninklijke Verbonden Nederland sche Watersportvereenigingen houden haar algeraeene vergadering tijdens de Kaagweek. En wel Vrijdag 20 Juli in het Sociëteitsgebouw „De Kaag" te Warmond. In deze. vergadering zal worden behan deld het verzoek om toetreding tot het Verbond van de Bataviasche Jachtclub en de daarvoor noodige statutenwijzigin gen. BILJARTEN. 2e Klasse Kampioenschap L. B. B. Voor het 2e kl. kampioenschap L. B. B. hebben de volgende spelers ingeschreven: P. Duivenvoorden Sr., P. Duivenvoorden Jr., B. Duivenvoorden, H. Slewe, P. M. v. d. Berg. J. den Heijden Jr., H. v. d. Nat. en A. v. Rijsdam en voor het 3e kl. kampioen schap: W. v. d. Linden, A. L. v. Iterson, C. v. d. Burg, P. v. d. Heide, F. Moseman, F. Burgerjon, C. Hendriks, H. Nasveld. M. de Bolster, A. Boot, L. Koning, J. v. d. B., J. Iïouman, C v. d Oever. H. P. v. Amster dam, W. v. Diemen. Het programma voor de 2e kl. luidt: Woensdag 27 Juni: 7 uur: P. Duiven voorden SiP. Duivenvoorden Jr.; uur: P. M. v. d. BergH. Slewe; 9 uur: B. Dui venvoorden— .J. den Heijden Jr.; 10 uur II. v. d. Nat—A. v. Rijsdam. Vrijdag 29 Juni wordt de 2e partij ge speeld in dezelfde volgorde. 3e kl. Dinsdag 26 Juni: 7 uur F. Burger- jonC. v. d. Burg; 8 uur J. v. d. B.W. v. Diemen; 9 uur F. MosemanA. Boot; 10 uur L. Koning—P. v. d. Heide. Donderdag 23 Juni: 7 uur W. v. d. Lin denC. v. d. Oever; 8 uur J. BoumanA. L. v. Iterson; 9 uur M. de BolsterII. P. v. Amsterdam; 10 uur H. NasveldC. Hen driks. Maandag 2 en Dinsdag 3 Juli wordt de 2e partij gespeeld in dezelfde volgorde. POSTDUIVEN. „Steeds Sneller" (Noordwijk). Wedvlucht vanaf Montarges. Afstand -130 K.M. De vogels kwamen op do hok ken als volgt1. J. Rakhorst 2-28-54, 2. L. Steenvoorden 2-45 45.5, 3. id. 3-0-32.5, 4. J. v. d. Berg 3-9-15.5, 5. J. Rakhorst 3-9- 38, 6. id. 3-9-38, 7. N. Bemelinan 3-15-6, 8. Th. Steenvoorden 3-17-36. Voor deze vlucht was een medaille be schikbaar gesteld, welke werd gewonnen door No. 2, den heer L. Steenvoorden. „De Gevleugelde Vrienden" (Alphen). Wedvlucht vanaf Poitiers, Frankrijk, af stand 694 K.M. De prijzen werden gewon nen als volgt: le duif R. Munsterman, 2e H. Bauer, 3e P. G. Borgers, 4e Gebr. Mens, 5 id., 6. H. Bauer, 7. Gebr. Mens, 8 id., 9. P. G. Borgers. Aankomst le duif 6.30.35. DE OLYMPISCHE SPELEN. De ruiterwedstrijden. Deelnemende landen 2 1. Per w e d st r ij d 50 a 60 ruiters. Omtrent de ruiterwedstrijden der Olym pische Spelen wordt het volgende medege deeld Zooals bekend worden drie wedstrijden uitgeschreven en wel: I. Samengestelde ruiterwedstrijd, onder verdeeld: a. Drcssuurproef, b. Uithoudings- proef, c. Springconcours. II. Wedstrijd voor Dresseerruiters (zwaar programma). III. Wedstrijd voor Hinde rnisruitors (springconcours). Aangezien voor deze wedstrijden slechts 3 1/2 dag is uitgetrokken, is het volgende programma opgemaakt. Donderdag 9 Aug. van 812 voorm. Drcssuurproef van den samengestelden ruiterwedstrijd in de omstreken van Hil versum, zoodanig dat de laatste deelne mer ongeveer 11.15 door de eindstreep gaat. Deze proef bestaat uit 1. Wegparcours van 7 K.M. (pl.m. 30 min.) Steeple van 4000 M. (pl.m. 7 min.); 2. wegparcours van 15 K.M. (pl.m. 1 u.). Cross country van 8000 M. (pl.m. 18 min.) 3. wegparcours van 2 K.M. (pl.m. 6 min De deelnemers worden met 4 minuten tusschcnruimte gestart. Vrijdag 10 Aug. van 16 nam. Eerste helft der deelnemers aan den wedstrijd voor dressuurruiters in het Sportpark te Hilversum. Zaterdag 11 Aug. van 812 voorm. Tweede helft der deelnemers aan den. wed strijd voor dressuurruiters in heb Sport park te Hilversum. Zaterdag 11 Aug. van 25 nam. Spring concours van de samengestelde ruiter wedstrijden in het Stadion te Amster dam. Zondag 12 Aug. van 25 uur nam. Wed strijd voor hindernisruiters in het Stadion to Amsterdam, gevolgd door de officiecle sluiting der Olympische Spelen. Voor heb bijwonen van de uithoudings- proef in de omstreken van Hilversum zijn geen toegangskaarten noodig. Daar de par- eoursen geheim blijven tot den laatsten dag, kan niet worden medegedeeld waar het publiek het best de ruiters zou kun nen volgen. Voor de twee ochtend-wedstrijden, ra. rïe twee middag-wedstrijden in het Sport park te Hilversum zijn vanaf 1 Juli toe gangskaarten verkrijgbaar bij den heer M. M. de Brave Jr., Huygensstraat 82 te Hil versum tegen 1.50 per plaats en per wed strijd, terwijl voor plaatsen op de tribune 0.25 per plaats betaald wordt voor het bespreken. Behalve op de tribune zullen plaatsen beschikbaar zijn rondom de ma nege voor de dressuurproeven. Voor plaatsen in het Stadion te Am sterdam kunnen tot 1 Juli abonnementen besteld worden voor 11 en 12 Augustus te zarnen bij het secretariaat der Olympische Spelen (afd. plaatskaaiten), Weesperzijde 32 te Amsterdam. De prijzen der abonne menten zijn te bevragen aan bovenge noemd adres. De doorloopende kaarten voor alle Olympische Spelen zijn ook gel dig te Hilversum. Afzonderlijke dagkaar ten voor het Stadon zijn nog niet ver krijgbaar. Reeds kan worden medegedeeld dat aan de ruiterwedstrijden zal worden deel genomen door de volgende 21 naties: Amerika, Argentinië, België, Bulgarije, Chili, Denemarken, Duitschland, Finland, Frankrijk, Holland, Hongarije, Italië, Ja pan, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Por tugal, Spanje, Tsjecho-Slowakije, Zweden en Zwitserland. Deze landen nemen niet alle deel aan alle drie de wedstrijden; sommige komen met minder dan het maximum-aantal van 3 ruiters per wedstrijd Op grond hiervan wordt gerekend op een deelname van 50 a GO ruiters per wedstrijd. KANTONGERECHT TE LEIDEN. Onbevoegd collegeloopen. Voor den w.n. kantonrechter Mr. de Clerq stónd gistermorgen terecht H. L. de C., te Den Haag. Yerd. stond te recht wegens het feit, dat hij zonder daar toe gerechtigd te zijn, zich bevonden had in de collegekamer van Prof. Kan, toen deze daar college gaf. Yerd. ont Lende in de collegezaal te zijn geweest; hij had zich in de polykliniek bevonden. De ambt. zeide, dat hier het inschrij vingsgeld van 10,gold, doch dat het hier blijkbaar niet direct ontduiking was, daar verd. van meening was dat de gel den, zooals alle collegegelden door het de partement waren voldaan en eischte daar om 10,of 5 dagen. De kantonrechter veroordeelde verdach te daarop tot 5.sub. 2 dagen. De veiligheidswet J. H. v. d. K. te L e i d e n stond terecht wegens het feit dat een spiraalbuis niet goed genoeg zou zijn vastgezet waardoor deze was omgevallen, en een ongeluk was geschied. Als verdedigster van verd. trad op mrj. Mr. L. H. Ranibonnet, die voor vord. het woord voerende, betoogde, dat de veilig heidswet niet was overtreden daar de spi raalbuis buiten was gezet om te worden schoongemaakt. De spiraalbuis stond dus ook niet in een fabriek of werkplaats en het was volgens haar alleen aan oen toe val te wijten. Spr. vroeg dan ook vrij spraak en ontslag van rechtsvervolging. De ambt. had echter 20.boete subs. 10 dagen hechtenis geëischt, waarop de kantonrechter het schriftelijke vonnis op heden over 14 dagen bepaalde. Collecte zonder vergunning. J .v. d. G., te L e i d e n zou zonder ver gunning een collecte hebben gehouden ten bate van de stichting voor kinderen „Zon neschijn". Verd. ontkende, hij had boekjes ten bate van het instituut verkocht, maar niet ge collecteerd. Een getuige verklaarde, dat verd. bij hen op het kantoor was geweest om een inza meling te houden. Verd. zeide echter, dat hij daarbij ge zegd had: „door aankoop van dit boekje". Een andere getuige verklaarde, dat hij een boekje had gekocht. De ambt. eischte 15.subs. 10 dagen waarop het schriftelijk vonnis werd be paald op heden over 14 dagen. Het verkeer. C. v. V. te Voorburg zou met een auto niet behoorlijk zijn uitgeweken naar rechts, toen een transportdriewieler hem tegemoet reed. Het gevolg daarvan was dat er ruim 300 eieren die zich in de bak van de driewieler bevonden, werden ge kneusd, zoodat get. Velthuijzen, die de schuld aan de verd. gaf, een schadevergoe ding van 25.vorderde. Ook get. Velzen meent dat verd. had moeten stoppen, terwijl deze zelf betoog de, dat hij rechts reed en dus het recht van doorgang had. De zaak werd daarop 14 dagen aange houden om den verba!, te liooren. Op verboden paden. B. C. v. d. 8., schoenfabrikant te Voor- s c h o t e n, werd beticht van een baldadi ge vernieling van prikkeldraad. Verd. zeide dat er van een baldadige vernieling geen sprake was. Hij had het draad losgemaakt om een opening te ma ken, waarop hij met zijn wagen kon kee- ren en het daarna weer netjes vastge maakt. Gehoord werden eenige huurders van het land, waarop het uitpad was, waarna de heer Durang verklaarde, het uitpad te hebben afgesloten, omdat het te hinderlijk werd. Het and ore uitpad, was echter niet smaller en hij had aan de huurders medc- deeling hiervan gedaan. Verd. was echter onderverhuurder en hem was dus daarvan geen mcdedeeling gedaan. De ambtenaar achtte het ten laste ge legde bewezen en eischte 5.— boete sub. 2 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde vetd. overeenkomstig den eisch. HILLEG0M. Bouwen. Aan den heer Joh. Kraay, ar chitect-aannemer te Haarlem is opgedragen het bouwen van een villa aan de Wee:e- steinstraat alhier voor den heer H. Veld- huyzen van Zanten Czn., alhier. Geslaagd. Voor het examen onderwij zeres is geslaagd Mej. M. E. Paling alhier. Voor het theoretisch examen N VIII koken en voedingsleer slaagde onze plaats genoote, Mej. M. Hanrath. De heer H. Kijnc, bouwkundige alhier slaagde te Den Haag voor het examen akte van bekwaamheid nijverheidsonderwijs N III, welke akte de bevoegdheid geeft voor het onderwijs in de bouwkunde, het bouw kundig teekenen en de materialenkennis voor de bouwkunde aan scholen voor nij verheidsonderwijs. iHerbij werd de kanttee- kening geplaatst voor voldoend paedago- gisch inzicht. Zilveren jubileum. Maandag 2 Juli hoopt de heer F. Rijpkema, conducteur bij de N. Z. H. T. M. en wonende alhier, zijn zilveren dienstjubilé te herdenken. DE KWAKEL. Huldeblijk Koningin-Moeder. Voor het huldeblijk, dat. aan H. M. Koningin-Moe der zal worden aangeboden bij haar 50- jarig Nederlanderschap is in deze gemeente 179.90 gecollecteerd. Aan de inwoners wordt namens het Co mité dank gebracht. Notaris den Hollander f Notaris O. C. den Hollander is na een korte ongesteldheid op 07-jarigen leeftijd j.l. Zondag overleden. De heer Muurlang, randidaat-notaria te Nieuwer-Amstel is belast niet de waarne ming der werkzaamheden. NOORDWIJK. Milddadigheid. —Zondag heeft Pastoor de Jong voor zijn eigen St. Jcroenskerk (de eenige na die te Noordwijk in geheel Ne derland) de prachtige som van ƒ910 mo gen collecteeren. Gevonden voorwerpen. l rozenkrans, 1 rijwiel, 1 rijwiel-bel.merk, 1 kinderjurk, 2 paar schoenen, 3 schoenen, 1 vulpenhou der, 1 paar kousen, 1 sleutel, 1 klomp, 1 broche, 1 pet, 1 tasch, 2 hoeden, 1 pikhou weel, 1 koffertje. 1 kerkboek en 1 pendaal van een rijwiel. Inlichtingen over boven staande voorwerpen zijn te bekomen aan INGEZONDEN MEDEDEELING. KNAKEN-WEG-WEDSTRIJD Bij de aciie voor het Dr. Schaep- mnnfonds heeft de rijkskieskring Leeuwarden de leiding genomen met. bijna ƒ1.25 per Katholiek© kiezer. (Courantenbericht). Roomschc kiezers, las U gister, Dat berichtje in de krant: Friesland heeft de kop genomen Bij de toer door Nederland! Leeuwarden heeft nu de leiding In het afgelegd parcours, Van den grooten knaken-wedstrijd Bij de Nederlandsche tour. Zevenhonderdduizend gulden Is de vastgestelde prijs, Voel sportieve Roomschc kiezers Zijn al maandenlang op reis. Deze tocht, gaat door de steden, Dorpen, venen, land en hei En de Jury van den wedstrijd Is de Roomsche Staatspartij. Hier geen tijd- maar geldopnemers, Die het. tellen cent voor cent, En bij iedere rijkskieskring Heeft men weer een klassement. 't Gaat niet om het grootste aantal Kilometers, dat men rijdt; Neen, de vraag is in <leez' wedstrijd: Wie raakt 't meeste knaken kwijt. Huphupkiezers, pak z'n wielt je, 't Gaat. ©m zevenhonderd mille. Elke kiezer draait zijn gulden, Liever nog een achterwiel. Dan wordt het. een prachtprestatie Van de nieuwste knakensport, Met. de hoop, dal dan de groote Dr. Bchaepman winnaar wordt. het politiebureau te Noordwijk-Binnen, uitsluitend iederen Zaterdag van 12—1 uur. TER AAR. Schoolverzuim in het tuinbouwseizoen. Het steeds toenemende schoolverzuim tij dens hel tuinbouwseizoen is aanleiding, dat., naar wij vernemen, binnenkort op grond van de leerplichtwet maatregelen zullen worden genomen tegen de werkge vers, die leerplichtige kinderen in dienst hebben. Na 8 Juli e.k. zullen behalve de ouders ook de werkgevers worden vCrbaliseord. Deze kunnen gestrafd worden met geldboe te van hoogstens 50. De oudste inwoonster f In den ouder dom van 96 jaren overleed de oudste in woner in deze gemeente, Mej. G. Hoogevecn wed. van J. Liebrecht; de overledene werd verpleegd in het St. Antonius-Uesticht te Langeranr. Collecte. De collecte voor den Gowa- penden dienst heeft in deze gemeente 22.35 opgebracht. Geboren: Adrianus Simon z. van A. C. van Zwiet^n en J. M. Boxe. Overleden: K. de Groot. 76 j. G. Hoogevecn 96 j., wed. van J. Liebrecht. Th. CL Huigsloot 12 dg. W. C. Huig- sloot 12 dg. BOSKOOP. Bloemenhandel. I)e handel in afge sneden bloemen was in de nfgeloopen week heel goed. Er werden besteprijzen be- sieed. De export is hier op dit gebied ook al van beteckenis geworden, wat de prij zen zeer zeker ten goede komt. Het is toch verbazend, als men bedenkt, dat de rozen, welke 's morgens worden gesneden en ge veild, des namiddag al prijken in de bloe menwinkel van Berlijn, Bazel, Kopenhagen en meerdere steden van Europa. De vori ge weck werden de volgende prijzen bc- taakl: Ophelia 30—67 cl., Golden Ophe lia 4001 ct., Marcel Honger 50—80 et., Hadley 0.00—1.01, Cl. Hornet ƒ0.60—1.72. Columbia ƒ0.70—1.20, .Butterfly 39—89 ct., Mac Keiler ƒ0.66—1*17, Wilhelm Kordcs 0.70—1.40, Bouche 0.71 1.29, Rosakn- dia 50—80 et., van Hossein ƒ0.96—1.21, Paul scarlet 80—00 ct. Diversen per bos; Dahlia's 70—95 ct., Gladiolen 50—00 ct., Lathyrus 425 ct., Pioenen 40—93 ct., Vio lieren 8090 ct., Campanula 1525 ct.. An jers 7—13 ct., Lilium Umbellatuin 50—96 et. Inbraak. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag heeft uien ingebroken in het kantoor der firma B. alhier. Door een raampje is inen naar binnen gekomen, en heeft men getracht de brandkast te npe- non, waardoor deze aan den voorkant dan ook nogal beschadigd is. Vermoede lijk is do dief(ven) in z'n werk gestoord. De politie heeft de zaak in onderzoek en naar verluidt heeft men inet behulp van oen politiehond al ecnig spoor gevonden. Geboren: Adrians, d. van J. Schou ten en S. v. Voskuilen. - Willem, van r. N emieer en J. v. d. Vlist. Alida, d. van S. L. Dortland en II. Canimeraat. Ondertrouwd: J. L. van Vliet en M. de Wit. Getrouwd: K. Stel 24 j. en M. van Kleef 20 j. Overleden: M. H. Oüolander, wed. van W. H. Giltjcs 80 j.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7