Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. TWEEDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT DINSDAG 26 JUNI 1928 ONGELUKKEN. TRAGISCH ONGELUK. Een roekeloos aspirant-chauffeur. Een jongen doodgedrukt. In de garage van den heer Smit aan de Hooge Nieuwstraat No. 2a te 's-Gra- venliage is gistermorgen een tragisch on- geluk voorgevallen. De 21-jarige J. N. G. uit de Twentstraat, die zou worden aangesteld als chauffeur bij de Kodak Ltd., doch nog in opleidilig was, zou gistermorgen omstreeks 10 uur den bestelauto dezer firma schoonmaken en wilde daartoe den wagen in de garage eenigszins verplaatsen. Hij ging daartoe achter het stuurrad zitten en bracht den motor in beweging. Een 14-jarige knaap, Joh. v. d. Steur, wonende aan de Vail- lantlaan, die in dienst was van den heer Sinit, zou daarbij aanwijzingen geven. Op een onverwacht oogenblik gaf G. echter den motor zóóveel gas, dat de wagen met groote kracht den 14-jarigen jongen aanreed en hem tegen den muur drukt*». Met ingedrukte borstkas en schedel breuk werd de jongen, badende in zijn bloed, bewusteloos opgenomen en door de Eerste hulpdienst naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst den geest gaf. De aanstaande chauffeur werd aan het hoofdbureau van politie aan een ernstig verhoor onderworpen, ter onderzoek van de schuldvraag. Vast staat, dat hij roeke loos heeft gehandeld, door den motor al dus op gang te brengen, terwijl hij de kunst van het chauffeeren nog niet mees ter was. De heer Smit was ju'st even oen boodschap in de stad gaan doen en zou binnen enkele minuten zijn terugge keerd. Indien G. op hem had gewacht, zou het ongeluk niet zijn gebeurd. De politie heeft beslag op het lijk van Joh. v. d. S. gelegd voor sectie-onder zoek en G. voorloopig in bewaring geno men. Verdronken. Het 12-jarig zoontje van den heer A. B. H. Boossun te Groningen, is, toen hij uit visschen was, met zijn fiets in het Dam- sterdiep geraakt en verdronken. Te Bergentheim onder Ambacht-Harder- berg waren de 20-jarige gebroeders H. be zig per schuit gereedschappen uit de veenderij van de Erven van R. te Haar lem te vervoeren en zijn te water geraakt. Beiden zijn verdronken. Ontsporing. Zaterdagavond tegen 9 uur is een ran geerlocomotief door verkeerden stand van de remblokken ontspoord te Meppel, on middellijk bij de spoorbrug over de Hoo- geveensche vaart, juist tusschen de af- sluitboomen van den overweg, waardoor het verkeer over den straatweg naar De "Wijk geheel werd gestremd, alsmede dat over de stoomtramlijn naar Dedemsvaart, die aanvankelijk parallel aan genoemden weg loopt. Er moest hulp gevraagd wor den aan de centrale werkplaats te Zwolle, •waardoor eerst te middernacht de strem ming was opgeheven en de l&atste tram naar Dedemsvaart, die anders ruim 9 u. vertrekt, kon afrijden. Huis ingestort. In oud-Nijmegen, de benedenstad, waar talrijke reeds onbewoonbaar verklaarde woningen nog steeds bewoond worden, is Zaterdag een der bouwvallige huizen in de Vleeschhouwerstraat ingestort. Hot huis werd bewoond door de familie v. K., van wien niemand, wonder boven wonder, gewond werd. Op advies van den direc teur van bouw- en woningtoezicht worden de panden nu ontruimd. Stranding van het s.s. „Valkenburg". Het s.s. „Valkenburg", behoorende aan de Halcyonlijn te Rotterdam, groot 20T5 bruto ton, is op de Noordkust van Spanje gestrand. Er bestaat geen gevaor voor de beman ning, die uit 21 koppen bestaat. De kapi tein heeft sleepbootenhulp gevraagd. De oorzaak van de stranding is nog niet be kend. De „Valkenburg" was met een la- ding erts op weg van Lissabon naar Bot terdam. Een woest autorijder. Zaterdagavond wilden eenige agenten in de Torenstraat, te Den Haag een auto mobilist verbaliseeren, die zich aan over treding schuldig maakte. De man weiger de zijn naam en adres op te geven en de agenten wilden hem daarom mee. naar het politiebureau nemen. Toen de man in de buurt van het bureau was, trachtte hij eensklaps met zijn auto er vandoor te gaan. Een der agenten loste een schot met zijn revolver, maar de automobilist reed met des te groot ere snelheid door. Toen sprongen de beide agenten op hun motor en begonnen een wilde jacht op den vluchteling. Het gelukte hun den automo bilist in te halen en een der agenten klom onder het rijden op de auto en greep den chauffeur aan. Een worsteling ont stond, waarbij de auto tegen een lantaarn paal botste, welke afknapte. De wagen werd zwaar beschadigd. De agent werd vrij ernstig aan zijn been verwond. Hij mocht echter de voldoening smaken te zien dat zijn arrestant veilig aan het bureau werd afgeleverd. Inbraken. In Bloemendaal is ingebroken in twee tijdelijk onbewoonde villa's gelegen in het Bloemendaalsclie Park en Duin en Daal. Een groot aantal zilveren en gouden voorwerpen is ontvreemd. Tusschen Zaterdag en Maandagmor gen, terwijl de familie afwezig was, is in gebroken bij jhr. G. C. J. van Beenen te Baarn. vader van den burgemeester. Het bleek dat vele vertrekken door de dieven onderzocht waren, veel was overhoop ge haald. In verband met de afwezigheid van de familie, is nog niet vastgesteld wat ver mist wordt. In den nacht van Zondag op Maandag is ingebroken in de sacristie van de rec- toraatskerk Leenhof onder Schaesberg. Een drietal collectebussen werden open gebroken en de inhoud daarvan meegeno men. Ook werd een doos kelken geopend. De dieven hebben deze evenwel laten staan. Een poging om de brandkast te for- ceeren, mislukte. De politie stelt een on derzoek in. Brand. Gistermiddag te ongeveer half zes lu brand uitgebroken in den timmerwinkel van den heer D. de Graaf te Woudrichem. In minder dan geen tijd stond de schuur, waarin een groote hoeveelheid hout was geborgen, in lichtelaaie. Spoedig sloeg het vuur over op de woning van den heer De Graaf, terwijl ook nog twee andere huizen werden aangetast. Men slaagde er echter in deze laatste twee woningen te behou den. De vlammen sloegen echter ook over op het café van den heer Blokland. Dit café en de woning van den heer De Graaf brandden voor het grootste deel af. Oor zaak onbekend. Pas op met benzine. In een café in de Wagenstraat te Den Haag heeft Zondagavond een 23-jarige man uit Wateringen, toen hij bezig was zijn kleeren met benzine te reinigen, ern stige brandwonden bekomen. De jongeman werd in zorgwekkenden toestand in het ziekenhuis opgenomen. In het hol van den leeuw! Een vrouw werd naar het Paleis van Jus titie te Utrecht overgebracht, omdat ze te Baarn villabewoners bezocht, van wie zij onder het aanwenden van valsche voor wendselen geld trachtte los te praten, het geen haar bij drie families gelukte. Bij de vierde familie was zij minder gelukkig. Na dat zij eerst door mevrouw was aangehoord bleek ook de heer des huizes in het geval zeer geïnteresseerd te zijn, althans hij stel de haar allerlei vragen omtrent naam, woon plaats, familieomstandigheden enz. Hoewel het verhaal van de vrouw roerend was, scheen hij eenigszins wantrouwend en bel de ,.de politie" op. Deze bracht haar zon der veel omhaal van woorden naar het bu reau over, waar zij voor den commissaris van politie werd geleid. Tot haar groote verbazing bleek deze dezelfde te zijn als haar laatst bezochte „villabewoner". De aangehoudene, M. V. K., bleek uit Amersfoort afkomstig en zich reeds te vo ren aan oplichting schuldig gemaakt te hebben. Een tolkwestie. Het Huizer raadslid G. L. Hueter, die een verwoed vijand is van tollen, is zijn eigen rechter geweest. Hij heeft er n.l. een middel op gevonden om zonder door den tol te gaan dezen toch te passeeren, n.l. in plaats van den tolboom de tramrails tot overpad te kiezen. De tolbaas, die hierover geenszins te spreken was heeft daarop langs de tram rails den grond opgegraven om zoodoende dezen acrobatischen automobilist vrees aan te jagen, opdat hij zulke toeren in den vervolge zou nalaten. Het hoofd der politie gaf echter den tol baas met het oog op het verkeersgevaar order de gegraven kuilen te dichten. De man had hierin evenwel niet veel zin en heeft het geweigerd. Men wacht nu de 'komende dagen af. Dc schrijvende vliegmachine weer aan het werk. Zondagmiddag heeft, zooals velen wel licht gezien hebben, op een hoogte, dat de toeschouwers er van duizelden, een vlieg machine aan den blauwen hemel geschreven Overal bleven de menschen staan, die opge wonden do verrichtingen van den vlieger vol cd en. De lengte van deze drie namen bedraagt r.iet minder dan 15 K.M., een afstand Den HaagLeiden dus. De uitgestooten hoeveel heid rook bedroeg 2 millioen M3. Gelijk en kelen misschien reeds weten, gebruikt de vlieger voor zijn luchtschrift een speciaal voor di' doel gebouwd vliegtuig, dat onge veer 1200 K.G. weegt en waarin chemicaliën worden meegenomen, welke de voor het „schrijven" benoodigde rook voortbrengen. In éér seconde wordt door aparte motoren S000 M3. rook ontwikkeld. De woorden wor den uit den aard der zaak door den vliegei in spiegelschrift geschreven. Het wrerd Persil heeft een lengte van 7 K.M. De groote letters P en 1 ziin ieder 1,5 K.M. hoog, de kleine letters c, r, s en i 1 K.M. Het zijn allen cijfers, die voor zich zelf spreken. Een vinding op autogebied. In het Vondelpark te Amsterdam is een demonstratie gehouden met een vinding die ongelukken door auto-aanrijdingen of -botsingen zou moeten voorkomen. De vin ding bestaat uit een nieuw soort autobuffer die het den automobilist mogelijk zou moe ten maken desnoods met een snelheid van ongeveer 60 K.M. per uur tegen een ande ren auto aan te botsen, tegen een boom aan te rijden, enz. Zooals te begrijpen is, was de belangstelling uit de auto-wereld voor deze proefneming groot. Ook waren er ver tegenwoordigers van de verkeerspolitie uit Amsterdam, de heeren Staal en Schotting, uit den Haag de Hoofdinspecteur Snetlage en inspecteur Pool en uit Rotterdam de heer Meier. De nieuwe autobüffer, zoo deelde de uit vinder de heer Schleiff uit Berlijn mede, be staat uit een rubberbuffer, die hij in 1923 op de automobieltentoonstelling te Scheve- ningen uitgedacht heeft. De rubberstang is met twee schaarvormige stalen onderdeden aan het chassis bevestigd en de geheele vinding komt nu hier op neer, dat bij een botsing de kracht van den stoot door het uitzetten van de scharen naar terzijde wordt afgeleid, inplaats van door den auto te worden opgevangen. Rijdt een auto van 1500 K.G. met een snelheid van 30 K.M. te gen een boom, dan heeft de stoot een kracht van 5800 K.G. meter en de auto beschermd door de rubberbuffers. „Casco-Puffer" ge naamd, blijft onbeschadigd, daar de schok door den buffer opgevangen en afgeleid wordt en niet door den auto. Bovendien zijn er, tot overmaat van veiligheid, stalen verbindingsstukken die buffer en chassis verbinden en die iets minder sterk zijn dan het chassis, zoodat wanneer er nog eens iets verbuigt, de verbindingsstukken bezwijken en niet het chassis. Met een film werden demonstraties, in Duitschland gehouden, toegelicht. Na deze mededeelingen werden de proef nemingen gedaan. Een auto van ongeveer 1500 K.G. van achteren door een Casco buffer beschermd, reed met 'n snelheid van ongeveer 4 K.M. en werd achterop gereden FEUILLETON. HET HUISJE IN 'T RAVIJN Uit het Engelsch door Headon Hill. 36) Er was zoo weinig vraag naar de groote blikken, dat zij er altijd maar een paar in voorraad hadden, maar toevallig hadden zc in de laatste vier dagen er twee ver kocht. Dat maakt een eind aan alle twijfel, dacht Hector, terwijl hij weer op zijn mo tor klom en op weg toog naar het „Sta tions Hotel". Toen het signaal voor den trein uit Londen ging, stond de vuile auto van het Stations Hotel voor den ingang van het station met Hector achter het stuur. Hij was zoo prachtig vermomd, dat zijn beste vrienden hem niet herkend zouden heb ben. Het was een donkere avond en het motregende. Er brandden slechts enkele lampen, zoodat het bijna verlaten station maar zwak verlicht was. De locomotief kwam puffend den hoek om, maar overi gens bracht het binnenkomen van den trein weinig vertier. Twee dronken zeelui, ge holpen door den ongeduldigen conducteur, strompelden een derde klas coupé binnen, en eerst leek het of er niemand zou uit stappen. Juist toen de chef het sein van vertrek gaf, werd de deur van een eerste klas coupé opengeworpen en een lange man sprong lenig op het perron. Hij droeg een handtasch en toen hij zijn kaartje had afgegeven, stapte hij op de wachtende auto af. Ik moet naar het huisje van juf frouw Calloway, ergens bij de Duivels Kloof, zei hij met gedempte stem. Het is geloof ik zes mijl. Ik heb gehoord dat zij kamers te huur heeft. Het spijt mij meneer, zei de amateur chauffeur, maar ik ben besteld. Want noch het gezicht dat naar hem opkeek, noch de stem waren die van Mapleton. Als U den passagier met dezen trein verwachtte, dan is hij niet meegekomen. Ik was de eenige reiziger. Als U even wacht zult U zien, dat ik gelijk heb. Er verscheen verder niemand. Een geeu wende ambtenaar sloot het loket. Hector, die al vreesde dat zijn plan in duigen was gevallen, keek zijn nieuwe „vracht" onder zoekend aan. Plotseling beet hij zich op de lippen om een kreet te onderdrukken. Want ofschoon enkele trekken van zijn passagier hem bij nadere beschouwing toch aan Mapleton herinnerden, zonder den hangsnor dan was het gelaat voor hem zonder eenigen twijfel, dat van den be- ruchten vervalscher Dempster Legrand. „Het gezicht van een duivel" had hij ge zegd, toen hij het portret had gezien en hij wist geen betere kwalificatie, nu hij het in werkelijkheid zag in-den druilerigen avond. In orde mijnheer, zei hij, stapt U maar in. Ik zal U naar de Duivels Kloof brengen, daar mijn passagier toch niet met den trein is meegekomen. HOOFDSTUK XXV. Zondag bij de Duivels Kloof. Toen Lord Purbeck, lady Madge en tan te Drusilla den volgenden morgen aan de ontbijttafel plaats namen, was er nog geen bericht van Hector. Ze waren tot lang na middernacht opgebleven in de hoop, dat hij zou komen, maar tevergeefs. Waarschijnlijk heeft hij een zwaren nacht gehad en heeft hij zich verslapen, trachtte de Graaf zich en de anderen ge rust te stellen, doch zonder succes. Alle drie hadden ze een angstig vermoeden over wat een zware nacht kon bcteekenen met betrekking tot een man als Mapleton. Het „verslapen" kon wel eens van dien aard zijn, dat er in deze wereld geen ont waken op volgde. Het binnenkomen van de bedienden deed hen zwijgen en ze gebruikten deze pauze om hun post door te kijken. Zoodra ze weer alleen waren, hield Lord Purbeck een brief in de hoogte en zei met een stem die een beetje onvast klonk: De afperser weer. Luister eens: „Daar het den schrijver van dezen brief is gebleken dat Lord Purbeck en zijn op zichter John Budge bekend waren met de identiteit van den werkman Cassidy, die dood aan het strand is gevonden, en dat zij dit verborgen hebben gehouden voor den lijkschouwer, bericht schrijver dezes dat nog tien duizend pond, dus met het andere dertigduizend pond moet gestort worden op rekening van Lucius Sharpe op Maandag voor twaalf uur." p— Dit is het zekere bewijs dat wij met door een gelijken wagen, van voren met een dergelijken buffer voorzien, met een snel heid van 37 K.M. rijdende. Het resultaat was gunstig en de buffer deed zijn plicht. Wel was, misschien door verkeerde monta ge, de voorste wagen eenigszins beschadigd, doch het was slechts gering. Zonder rub berbescherming ware de aanrijding zeer zeker anders afgeloopen. De volgende proef was de aanrijding van een stevigen boom; met een 35 K.M. vaar tje (de snelheid werd officieel gecontro leerd), botste de wagen tegen den stam. Het resultaat was niet geheel zooals het ver wacht werd, de rubberstang brak doormid den, een veer der auto werd licht bescha digd, de vooruit barstte, maar toch kon de wagen, alsof er niets gebeurd was, terug rijden. Was de botsing zonder of met een stalen buffer gebeurd, dan was het onecval vermoedelijk anderB afgeloopen. In elk ge val heeft de vinding, al was zij niet zooals was aangekondigd, bewezen voor beveili ging bij aanrijding van groote waarde te zijn. Wordt de buffer nog meer vervol maakt, dan zal hij wellicht nog betere dien sten kunnen bewijzen. Waarschuwing. De Commissaris van Polite, waarnemen- den <len Justitueelen Dienst aan het Hoofdbureau van Politie te Amsterdam, geeft belanghebbenden in overweging, al vorens in relatie te treden met de H o 1- landsche Commissiebank H. W. L o c h n e r C o, en de N e d e r 1. Odd Fellowbank, beiden geves tigd Tolstraat 110 I, te Amsterdam, zich tot het bekomen van inlichtingen te wen den tot zijn bureau (kamer 58), O. Z. Ach terburgwal 185. Wellicht ten overvloede zij nog mede gedeeld, dat bovengenoemde banken niets uitstaande hebben met de Commissie voor Maatschappelijk werk van de „Indepen dent Order of Odd Fellows", Keizers gracht 428130, Amsterdam. ONGELUKKEN. DE ONTPLOFFING TE BRUGGE. Deskundigen hebben thans uitgemaakt, dat de ontploffing in het magazijn te Brugge, waarbij acht menschen het leven hebben verloren, is toe te schrijven aan de overigens onwettige aanwezigheid in bedoeld magazijn van maar liefst 300 kgr. Perdite-buskruit. De eigenaar van het depot, die zich be lastte met het vernielen van betonnen blokhuizen op het West-Vlaamsche front, had, teneinde zoo goedkoop mogelijk aan ontploffingsstoffen te geraken, links en rechts niet gebruikte granaten opgekocht, waar hij dan later het buskruit uithaalde. Zoo werden nu nog overblijfsels van Duit- sche granaten en bommen bij hem gevon den van 250 en 105 m.M. Deze gevaarlijke dingen liggen nog in groote hoeveelheden in en rond de nog niet. gedempte loopgraven, zoodat het niet moeilijk was voor z-g granatenzoekers daarvan flinke voorraden op te sporen en deze aan den depoteigenaar in kwestie te verkoopen. Dit heeft hem thans, met zeven andere personen, het leven gekost, afge scheiden nog van het feit, dat ettelijke personen werden verwond en 40 huizen zwaar werden beschadigd. Historische gebouwen te Brugge afgebrand. Kwaadwilligheid in het spel. Gisterochtend zijn te Brugge uit de 16de eeuw dateerende gebouwen, die op genomen waren op de officieele lijst van historische monumenten, door brand ver nield. Het complex bestond uit een kapel, die tot 1878 in gebruik is geweest, een pa rochie-kerk en een gebouw, dat dienst deed als tehuis voor vrouwen. De brand ont stond in den teren van de kapel door het omvallen van een petroleumvat. Bij het reddingswerk werd een brandweerman ge wond. Uit het onderzoek meent men tc mogen vaststellen, dat de brand aan opzet is te Mapleton te doen hebben, verbrak Madge na eenige oogenblikken de stilte, die op het voorlezen van den brief gevolgd was. Hij moet den naam Cassidy hebben ge hoord van mijnheer Yeldham, die heeft me verteld dat hij geprobeerd had Mapleton te laten schrikken door hem Cassidy's portret te laten zien. Dc naam van den dooden man stond op de foto. Ik wou dat Yeldham maar kwam of een boodschap stuurde, zei Lord Purbeck ongerust. Waar ter wereld kan hij zit ten! In de buurt van de biscuits en waar schijnlijk niet op een prettige plaats, gromde Tante Drusilla met haar basstem. Zelden was het ontbijt op de Abbey zoo spoedig geëindigd en was er met zoo wei nig trek van gegeten. Toen het achter den rug was, hielden ze krijgsraad. Alle drie waren ze het er over eens, dat er iets moest gedaan worden en dat het eerste wat moest worden opgehelderd de vraag was, of Mapleton den vorigen avond bij Martha Calloway was teruggekomen. Ten slotte besloten ze dat Lord Purbeck op de Abbey zou blijven, voor het geval dat Hector zou komen opdagen, terwijl Madge zou gaan vragen of er nieuws van Bessie was. Tante Drusilla ging naar dc kerk, zooals gewoonlijk. Madge nam een stok uit het rek, zette een muts op haar weerbarstige haren, floot Doggie en ging de laan door. Zoodra ze bij het tuinhekje kwam, ver nam ze al, dat Hector zich niet in Martha Calleway's huisje bevond. Ze vond Martha staan met de hand boven de oogen den weg afturend. UIT DE RADIO-WERELD Programma's voor Woensdag 27 Juni. Hilversum, 1060 M. 12.302.Lunchmaziek door het Trio- V erhey. 3.j.Maak hot zelf! Door Mevr. Schaake—Verkozen. 5 307.15 Concert door het Omroep-or- kest. W. Pruykemaker, piano 7.157.45 Lezing door S. 6. B. Goudeket: Ancient of foresters. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Solistenconcert. Het Resi dentie-orkest o.l.v. Prof. G. Schneevoigt. Nathan Milstein, viool. 10.30 Persber. Daarna dansmuziek door het dans-orkest Rentmeester. Huizen, 340.9. M. (Na 6 uur 1870 M (Uitsluitend N. C. li. V.-uitzendingen). 12.30—1.45 Concert. 5.6.Kinderuurtje. 7.30—8.Gramofoonmuziek. 8.Propaganda-avond. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Ballade-concert (sopraan, bariton), 12.50 Dansmuziek. 1.20—2.20 Orkestconcert. (Tusschen 3.50 —4.05, 4.20—5.35, 6.20—6.40 7.05—7.20 uit slagen tenniswedstrijden Wimbledon). 2.50 Causerie. 3.10 Muziek. 3.20 Causerie. 3.50 Muziek. 4.05 Lezing: Fuel foods. 4.20 Licht klassiek concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: The work of a British Tra de Commisioner. 7.35 Moderne Engelsche liederen van John Ireland. 7.45 Lezing: The meaning of good. 8.05 Vocaalconcert. 8.20 „Widow Engaging", comedie in 1 acte van ForbesRobertson. 8.50 Vocaal concert. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: The ancient city of Petra, 9.50 Nieuwsber. 9.55 Tom Jones en het Grand-hotel or« leest. 11.05 Fragment uit „Macbeth". 1.15 Pianoconcert. 11.2512.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 10.5011.Concert. 12.50—2.10 Klassieke kwarletten- 4.05—5.05 Orkest. 8.5011.20 Concert. „La Veilles Bro- tonnc", dram. scène. Daarna orkestconcert Langenberg, 409 M. 1.252.50 Orkestconeert. *907.15 Het Göhre-Wasowïcz Trio. 8.35 Symphonieconcert. Werken van Spiesz, Bettingen en Unger. Daarna tot 12.20 Orkesteoncert. Dansmuziek. Z e e s e n, 1250 M. 12.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert» 6.208.05 Lezingen. 8.50 Markische avond. 10.5011.50 Concert „lm Garten". Hamburg, 305 M. 4.35 Liederen dooh Roland Metl. 5.20 Galante dansen. 6.20 Orkesteoncert. 8.20 „Montmartro". Inleiding door M, Collin, Prijs. Daarna tot 11.20 Dansmuz, B r u 8 8 e 1, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Kamermuziek door het omrocp-lrio» 8.3510.35 Fragmenten uit „Les Pê- eheurs de Perles", Bizcl. In de pauze eert causerie. O lady Madge, weet U ook waar mijn heer Hector, mijnheer Yeldham is? bracht ze er met moeite uit. Hij is den hcelen nacht niet thuis geweest. Ik heb hein niet gezien, sedert hij gisterenmorgen is uitge gaan om naar Bessie te informeeren aau de verschillende stations. Hij heeft gisteren bij ons geluncht on daarna den middag bij ons doorgebracht. Maar ik weet niet waar hij later naar toe is gegaan, verklaarde Madge naar waar heid. Ze wilde Martha niet nog angstiger maken door te vertellen wat ze wist. Juffrouw Calloway's knap gezicht stond verbijsterd. Ik geloof dat ik gek ben ge worden, lady Madge, of dat het huis hier behekst is, zei ze. Wie zal nu aan de beurt komen? Zelfs Bobbie, do oude kater, is nergens tc vinden. Meneer Mapleton, dio had gezegd, dat hij gisterenavond terug zou komen, is er ook nog niet weer. Is Mapleton vanmorgen ook niet thuis gekomen? Neen, ik verwachtte hem gisteren avond met den laatsten trein. En precies om dien tijd houdt er een auto voor do deur stil hier. Maar inplaats van mijnheér Mapleton was het een vreemde chauffeur, dio zei dat hij met een heer kwam" die ka mers zocht. Toen ik hem vertelde dat ik geen kamers vrij had, reed hij weg. Ik vroeg den chauffeur nog of mijnheer Ma- plcton niet meegekomen was, maar hij zef, dat de heer in de auto de eenige reiziger was, die met den avondtrein was meege komen. ^VVordb vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5