BEEKMAN Rechtzaken. Faillissementen. Gem. Berichten. AfDE^LINGEN Buitenl. Berichten. Ned. Oost-lndië. Mclkvervalsching. Nog hoogere straf. Voor liet Gerechtshof to Amsterdam stond terecht wegens melkvervalsching W. T. landbouwer, te Ermelo. De zaak betrof het appèl van een vonnis van den Politie rechter te Zwolle, waarbij verdachte werd veroordeeld tot 100 boete, subsidiair vijf tig dagen hechtenis. Het Gerechtshof ver hoogde deze straf tot 400 boete subsidiair vijftig dagen hechtenis. Twintig Mille uit een safe genomen. Zeeuwsch koopman voor de rechtbank. Het was een niet alledaagsche diefstal zaak, welke de rechtbank te Rotterdam gisteren in behandeling heeft gehacl. In Mei 1927 had de koopman J. H. uit We- meldinge voor zijn vriend, den heer F. Hendriks, bij de firma R. Mees cn Zoonen aldaar een safe gehuurd. In deze safe borg de heer Hendriks een bedrag van 10.000 aan bankpapier en voorts vier obligaties, ieder van 1000 dollar. Ivort daarop overleed de heer Hendriks en reeds den dag na de begrafenis reisde J. H., die de safe op zijn eigen naam had gehuurd, naar Rotterdam. Hij vertelde bij de fa. Mees dat hij den sleutel verloren had en verzocht de safe open te breken. Dit geschiedde en H. nam alles wat waarde had mee. Enkele brieven en wat waardelooze effecten die hij in de safe vond, liet hij in een ander kastje, dat hij huurde, bergen. Het bedrag van 10.000 en de vier obligaties deponeerde hij bij de Standaard bank aldaar. Eenige dagen later gaf hij opdracht om de obligaties te verzilveren en hij ontving hiervoor 10.426. De erfgenamen van den heer Hendriks, die bij de nalatenschap den sleutel van het safeloket vonden, informeerden bij de fa. Mees, waardoor de zaak aan het rollen gebracht werd. Gisteren moest de 48-jarige koopman J. H. terecht staan, verdacht van diefstal. Hij gaf toe het geld te hebben weggenomen. Volgens zijn verklaring was hij in finan- cieele moeilijkheden geraakt en had hij het geld noodig om schulden te betalen. Hij was van plan het later weer terug te geven. Blijkens de getuigenverklaringen is do uitgave van slechts 5000 door H. verant woord. Waar de overige 15.000 zijn ge bleven weet niemand, doch in Wemeldinge doet het gerucht de ronde, dat zij bij een dame in Rotterdam zijn. Hij ontkent dit echter stellig en zegt dat al het geld is uitgegeven. Het O. M., waargenomen door rar. E. D. B. Schutter, achtte den diefstal bewezen. Volgens spr. is hier niet van verduistering sprake, omdat al stond ook do safe op naam van H., deze het geld toch niet onder zich had, daar de safe eerst moest open gebroken worden. Spr. noemde het misdrijf zeer ernstig en eischte een jaar en zes maanden gevangenisstraf. Uitspraak 5 Juli a.s. «Tel." .e wegenbelastingwet. Een principieele uitspraak. Onder bijzondere belangstelling werd ie 's Hertogenbosch een strafzaak behandeld voor het automobilisme van zeer groot be lang. Het betreft de aanhouding door com miezen zonder distinctieven. Notaris A. G. C. te Andel was gedag vaard terzake van overtreding der Wegen belastingwet: het niet dadelijk op eerste vordering vertoonen van de wegenkaart, tweemaal gepleegd. Om het groote principieele belang voor het automobilisme hield notaris G een uit voerig pleidooi. Zijn verweer kwam op het volgende neer: Verdachte, die zich op een eenzamen wog bevond had veel geld ir zijn auto en voerde drie zijner kinderen mee. Er kwamen twee personen op den weg die, de een na de ander de hand op staken. De mannen waren hoegenaamd aan niets te herkennen, dat zij waren ge rechtigd. Verd. meende dat het ook wel personen konden zijn met kwade bedoelin gen en beducht voor gevaar, beter te doen niet te stoppen. Spr. meende, dat b.v. toch minstens door een seinstoü of een ander duidelijk teeken te moeton kunnen waar nemen. dat een autobestuurder, die zijn wegenkaart moet laten zien ook werkelijk met een ambtenaai in functie, als betref fende wetsartikel bedoeld, te doen heeft. De Rijksadvocaat bestreed het verweer, hield zich aan het wetsartikel en eischte veroordeeling wegens overtreding der We genbelastingwet. Het O. M. eischte tweemaal 1.boete. De Politierechter hield de uitspraak aan, doch ontsloeg verd. nader van rechts vervolging op grond: dat verdachte niet schuldig is, omdat hij niet kon weten, dat de lieden die bij zijn nadering hun arm opstaken ambtenaren der directe belastin gen waren, cn omdat van verd. onder de omstandigheden waaronder hij zich toen bevond, niet kon worden gevergd dat hij zijn motorrijtuig tot stilstand zou doen brengen, waardoor verd. zich zou bloot stellen aan het gevaar van aanranding of berooving. Dr. C. J. H. F. uit Tilburg stond even- éens terecht wegens gemeld delict. Ook deze werd ontslagen van rechtsver volging. Kwakzalverij. Voor de rechtbank te Breda heeft gis termiddag teiecht gestaan H. J. E., uit Oegstgeest, die in October 1927, niet bevoegd tot de uitoefening van het be roep van geneeskundige, aan A. J. B. te Zevenbergen geneesmiddelen heeft gegeven na hem te voren onderzocht te hebben, en waarvoor deze 8 te betalen had. De kan tonrechter te Zevenbergen had E. tot een boete van 300 veroordeeld, van welk vonnis E. in hooger beroep was gekomen. Dr. v. H., arts te Dinteloord, thans als getuige-deskundige gehoord, verklaarde, dat het middel door E. aan den patiënt ge geven, bestond uit capsules, gevuld uit een mengsel van levertraan, petroleum en INGEZONDEN MEDEDEEHNG. MIJINHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ot Laxeer-TablettSn $0ct Zenuw-Tabletien 75 ct Staal-Tablettfan^ 90 ct Maag-Tabletten 75 12989 Bij Apoth. en Dpdgisten eenig aroma. Dit mengsel was in het sta dium, waarin de patiënt verkeerde, zeer gevaarlijk. Verdachte erkende de feiten. Verdachte beweerde, op verzoek van den vader van den patiënt te zijn opgetreden, dus volgens hem niet buiten noodzaak. De officier van justitie vroeg vernieti ging van het vonnis van den kantonrechter en E.'s veroordeeling tot 2 maanden hech tenis. Uitspraak Woensdag 4 Juli. De moordzaak Nüsser-Lijnen. De Oberstaatsanwalt te Aken, die vorige week Donderdag in het beruchte moord- proces Nüsser-Lijnen, beiden uit Kerkra- de, de doodstraf eisente, heeft revisie aan- geteekeud tegen het vonnis, waarbij vrouw Lijnen werd veroordeeld tot tien jaren tuchthuisstraf. Put vergiftigd. C. G. te Susteren die het water van een drinkwaterput, waarvan ook haar buuiv vrouw gebruik maakte, had vergiftigd is door de Maastrichtsche rechtbank veroor deeld tot één jaar gevangenisstraf. De eisch was twee jaren. Uitgesproken: N. Hageraats te Wassenaar. Cur. mr. B. Spier. W. Bakker, rietdekker, te B e r k e 1. Cur. mr. A. B. van Hellemondt, te Delft. ONGELUKKEN. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een auto aangereden. Op den onbewaakten overweg onder Oudenbosch, op den weg via Zegge naar Roosendaal, is Donderdag een melkauto .van den voerman C. Tak, uit Zegge, door een passeerenden trein aangereden. De auto werd slechts licht beschadigd en de chauffeur, een knecht van voerman Tak, kwamen gelukkig met den schrik vrij. Het auto-ongeluk te Bergen. De autobestuurder meldt zich aan. Gistermiddag heeft de bestuurder van de auto, die het in ons blad vermelde on geluk veroorzaakte, zich bij den burgemees ter van Bergen aangemeld. Het is de heer Ris uit Zaandam, die gisteren, omdat hij toch rveer in Bergen moest zijn, zich bij den burgemeester meldde. Volgens zijn bewering is hij niet direct doorgereden, doch heeft hij na het ongeval aanvankelijk de eerste hulp verleend, waarna hij is ver trokken, maar later weer teruggekeerd. Zijn feut is, dat hij zich niet bij de omstanders bekend heeft gemaakt. De aanrijding wordt door hem erkend, doch z.i. heeft hij geen schuld. Deze bewering wordt ook door de inzittenden van de auto bevestigd. Andere getuigen hebben echter verklaard, dat de autorijder zeer hard heeft gereden en te voren in een anderen bocht bijna een on geval veroorzaakte. De burgemeester van Bergen heeft de auto, een tweepersoons Hupmobile, waarvan een deuk in het spat- scherm was hersteld, in beslag genomen. De aangereden jongeman, wiens linkerbeen verbrijzeld werd en wiens toestand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, bracht in het St. Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar een vrij rustigen nacht door. Zijn toestand is thans hoopvol. Ook de duorijdster, wier linkerbeen op een paar plaatsen werd ge broken, maakt het naar omstandigheden goed. Aangereden. Donderdagavond is de 17-jarige C. van van villa „Veldheim" op den Utrechtsche- weg op het voetpad zoodanig door een auto aangereden, dat een geestelijke het wenschelijk vond hem de H. Sacramenten toe te dienen. De mxn is naar het zieken huis overgebracht. Vrouw in brand geraakt. Gistermorgen, half elf, ie de 34-jarige mevr. F. in haar woning aan den Kruisweg te Haarlem bij het koken van was in brand geraakt.. Zij rende de straat op, waar een passeerende rechercheur en agent van po litie de vlammen doofden, door haar in jassen te wikkelen. De eerste hulp werd haar verleend in een nabijzijnde woning door den heer J. H. W. Scholte, Comman dant van de Rotterdamsche brandweer en lid van de R. K. E. H. B. 'O. aldaar, die juist te Haarlem met den trein arriveerde. Nadat zij door een dokter verder ver zorgd was, werd ze in hoogst ernstigen toestand naar hot diaconessenhuis overge bracht. In een put gereden. Donderdagavond in de 17-iarige C. van Dorp, uit. de Oostersteeg te Vlaardingen, met zijn fiets in een put bij <\e oude water leiding aaii de Koningin Wilhelminahaven aldaar gereden. Door vrienden werd hij er uit gehaald, waarna hij naar het zieken huis werd vervoerd Vannacht is hij daar overleden. Verdronken. Te Terneuzen is de 42-jarige ongehuwde bootwerker C. S. in de kanaalhaven geval len en verdronken. INGEZONDEN MEDEDEEL1NG. M' j\ IN ALLE KOREVAARSTR. KLEEOINCMAGAZSJN J Ontrouwe boekhouder gearresteerd. V er duister in g van 6000 gulden. Door de politie to R'dam is in verzeker de bewaring gesteld de 21-jarige boekhou der F. M., verdacht van verduistering van ongeveer 6000 gulden, ten nadeele van zijn patroon, den varkenshandelaar G. B., zaak doende aan den Boezemsingcl. Deze jongen was sinds 4 jaar bij B. in dienst en verwierf zich spoedig de ver trouwenspositie van boekhouder. Het eer- ste jaar moet hij zich reeds aan het knoeien met geld, zij het dan ook zeer in 't klein hebben schuldig gemaakt. Van kwaad komt erger, de foutieve boekingen werden niet bemerkt en de jongeman, die een totaxal verkeerde opvatting van zaken doen moet hebben bezeten, knoeide nu niet alleen voor zichzelf maar ook voor anderen. Hij liet zich overhalen verschil lende klanten, die niet konden of wilden betalen tegemoet te komen. Immers, we tende dat zijn baas hun niet meer zou le veren als hij wist, dat hunne rekeningen nog niet voldaan waren, boekte hij deze klanten voor „betaald". Doch om aan het geld van dit „betaald" te kunnen komen, schreef hij andere klanten, die wel cred iet waardig gebleken waren en op tijd hun geld hadden gestort, in, als ton deele be taald. Zoo stond de rekening van een klant die nog 2000 gulden schuldig was als vereffend in zijn boek, terwijl een klant die 8000 gul den had betaald, voor slechts 6000 gulden was ingeschreven. Toen M. eenigen tijd geleden trouwde, kocht hij een duur ameublement op afbe taling. De termijnen werden voldaan, dank zij het geld van zijn patroon. Aan zijn vrouw gaf de man telkens meer liuishoud- geld. Thans zijn eindelijk de knoeierijen uit gekomen, doordat bij een accountants-on derzoek twee klanten gedebiteerd bleken te zijn elk voor 3000 gulden en toen zij om dat geld gemaand werden, beweerden, geen schuld meer te hebben, hetgeen zij met kwitanties konden bewijzen. Afschriften van de bewijzen van beta ling die door den boekhouder voor dit geld waren afgegeven, zijn in zijn bezit go- vonden. De arrestant zelf zegt niet te weten, welk bedrag zijn verduisteringen beloopen, doch dat het minstens 6000 gulden moet zijn, staat reeds vast. Vermoedelijk is het zelfs nog meer. Een man, die mooie betrekkingen weggaf. Het gebeuxde te Oisterwijk dat in zeker huisgezin ee-n kostheer zijn intrek nam. Het was een voorkomend heer, had overal verstand van en was ter plaatse op een laboratorium werkzaam. Hij bemoeide zich met de geheele huishouding en had het reeds zoo ver gebracht, dat alle lxuisgenoo- t enop zijn wenken vlogen. O.a. bemoeide hij zich ook met de opvoeding der kinde ren. Het dochtertje van den kostbaas was reeds van school en hielp haar moeder bij de huishouding. De kostganger had hier echter bezwaar tegen en noemde het een schandaal, dat zoo'n flink meisje niot op een kantoor was. Hij beloofde haar dan ook direct een mooie betrekking op een kantoor met een salaris van plm. 50. per week. Even daarna leende hij van den kostbaas wat geld voor noodzakelijke uitgaven. Mijnheer vertrok en kwam niet weerom. Zoodra echter in Oisterwijk zijn vlucht bekend was kwamen van alle kan ten schuldeischers opdagen, bij wien hij eveneens geld had opgenomen. Thans werd de politie in da aim genomen. De balans werd opgemaakt en heb bleek dat mijnheer ruim 700.— had weten los te krijgen. De politie begon direct met hare nasporingen en het mocht gelukken den oplichter te arresteeren. Het bleek te zijn zekere H. J. 3L, afkomstig uit Antwerpen. ONGELUKKEN. De brand te Damascus. 60 dooden en gewonden. Volgens nadere berichten zijn bij den brand te Damascus verscheidene bazars en een hotel bijna geheel vernield. Daarbij zijn 60 personen om het leven gekomen of Visschersboot vergaan. Vijf personen verdronken. Het Fransche stoomschip Mont Bel- voux heeft de overlevenden van een Spaansche visschersboot, welke Donder dagavond tengevolge van een rukwind bij Adra omsloeg, te Gibraltar aan wal gezet. De andere leden der equipage, een vijftal mannen zijn omgekomen. ST. JAN - 24 JUNI EEN VERGETEN HEILIGE. HET BLOEDIG SAP VAN ST. JANSKRUID. MIDDELEN VOOR TROUWLUSTIGE MEISJES MET ZOMERSPROETEN. MIDZOMERFEESTEN IN ZWEDEN. 't Is 'n ongelukkig denkbeeld, dat zelfs de roem v. heiligheid niet bestendig is. Hoe wel het eenigszins oneerbiedig klinkt, mo gen we gerust zegen, dat sommige heili gen in- en andere uit-de-mode zijn. Het ge- loovig Christenvolk, dat eeuwen lang een groote vereering koesterde en zeeën kaars licht brandde voor de beeltenissen van Ste Ursel en Ste Margriet, gedenkt thans andere heiligen heiligen, wier vroom leven meer spréékt tot de menschen van onzen tijd en wier herinnering nog niet verloren ligt in de schemering van het verleden. Zoo vereeren wij met liefde bijvoorbeeld Ste. Trees van Lisieux en St. Antonius van Padua, en zijn althans in de volksvereering de „oudere" heili gen zooals alle apostelen, Petrus en Paulus inbegrepen, op den achtergrond gescho ven. Ook St. Jan: Wie in veertienhonderd- zooveel voorspeld zou hebben: over vier eeuwen wordt St. Jansdag niet meer ge vierd, bad zich bijna van ketterij schuldig gemaakt zeker in de oogen van vrome zielen. St. Jan was vroeger een van de grootste feesten in de kringloop van het Kerkelijk Jaar en is het nog steeds in de liturgie. Van geen andere heilige, Maria uitgezonderd, wordt de geboortedag gevierd. Bovendien viert men zijn ont hoofding op 29 Augustus en in de Ooster- sche Kerk cle vinding van zijn hoofd op 7 Januari. In de litanie van Allerheiligen wordt hij voor de andere heiligen-aange roepen. Uit al deze privileges blijkt, welk een vereering St .Jan Baptist in vroeger tijd genoot. De H. Schrift is erg karig met mededee- lingen over St. Jan, den „roepende in de woestijn", die den weg des Heeren be reidde en Zijne paden rechtmaakte. Hij had het wondere voorrecht Christus zelf te mogen doopen, van wien hij verklaarde niet waardig te zijn de schoenriem te ont binden. St. Jan predikte langs de Jordaan en diende het doopsel van boetvaardig heid toe. Hij ging gekleed in een ruig boetekleed van kameelhaar en voedde zich met sprinkhanen en wilde honing. Ge vangen genomen werd hij op aandrin gen van de dansende Salome door He rodes onthoofd. De fantasie heeft het korte Bijbelver haal rijkelijk aangevuld. Herodes zou spoe dig berouw gehad hebben van zijn wreede daad en daarom het hoofd in het geheim een laatsto rustplaats in het paleis gege ven hebben. Na Christus' kruisdood zou St. Jan aan twee pelgrims verschenen zijn, om hun de begraafplaat-s te vertellen. Thans toont men de bezoekers van Amiens' ka thedraal een groot gedeelte van het hoofd De doek, waarin zijn lichaam begraven werd, behoort tot de Akensche domschat. Met het hoofd heeft het volksgeloof in verband gebracht het welbekende St. Janskruid, een plantje met helder gele bloemen, dat van ongeveer half Juni tot het najaar bloeit. Wrijft men de wortels van deze plant tegen elkaar, dan vloeit er een rood vocht uit: het „bloed" van St. Jam Het spreekt vanzelf, dat men ook ge neeskracht aan het St. Janskruid toe schrijft. Vroeger bereidde men er zelfs een drankje van om aan heksen toe te dienen. En nu nog gebruiken trouwlustige jonge- meisjes in Zweden en Zwitserland het als een onfeilbaar orakel! Op den vooravond van St. Jans' feestdag hangen zij eenige takjes van het a-.* i«uai leuikai.t. Is het plantje den volgenden morgen nog frisch, dan stappen die meisjes bin nen het jaar in het huwelijksbootje, maar hangt 't er verlept bij, dan 't volgend jaar maar opnieuw.... geprobeerd. Dauwde het in St. Jansnacht dan moes ten lijders aan huidziekten daarvan pro- fiteeren door zich in het natte gras te wen telen. Het heette, dat genezing zeker volgde. En jongedames met zomersproeten moesten het eveneens doen om een mooi blank huidje te krijgen. Vooral bij de boeren en bij de weer- profeten leeft St. Jan nog voort. Als dan de linde bloeit, is met St. Jacob de rogge rijp. Gewoonlijk gaat er een periode van droogte aan dien dag vooraf, hoewel dit jaar niet, en volgt daarna veel regen en onweer. Daarom moet men vóór St. Jan om regen bidden en niet daarna want dan komt het water vanzelf. „Als het regent op St. Jan, regent het veertien dagen lang"* beweren de Friesche hannekemaaiers in tegenstelling met de Hollanders, voor wie vast staat: „Regent het niet op Sinte Margriet, dan regent het in zes weken niet". In Holland en Zeeland meent men ver der op te merken, dat vóór St. Jan de meeste onweersbuien aftrekken naar zee, maar Na Sint Jan Neemt de zee het onweer niet meer art. De eigenlijke reden, waarom St. Jans dag zoo populair is, is de datum van het feest: 24 Juni: Midzomer. St. Jan is het ver-christelijkte Mid-zomerfeest en de oude heidensche gebruiken ter eere van Baldur, den zomergod, zijn in sómmige streken van ons land nog in zwang. Lus tig branden in verscheidene streken des avonds de St. Jansvuren. Begrijpelijk is het daarom, dat in Zweden en Noorwegen na den langen, langen winter het St. Jans (Midzomer) feest uitbundig wordt gevierd. 24 Juni is St. Jan, maar de avond te voren is Mi d s o mm a r a f t o n, de groote pretavond. Den geheelen dag is iedereen al in feest stemming; alles sluit dan ook reeds om 12 of 3 uur, en die paar morgenuren wordt maar met halve kracht gewerkt; een groot gedeelte van het personeel is immers reeds den vorigen avond, 21 Juni, naar buiten getrokken. Dan reeds staan er vóór de lo ketten schier eindelooze queues ,,köV' schrijft de Zweed. De Zweden zijn deze dagen dol. Deur posten, auto's trams, de witte booten op het meer, alles is versierd met berketak- ken. Men. herkent den statigen Zweed niet meer. Het is alles één groote verrukking, en het is te begrijpen, dat de Zweed, voor wien de natuur 9 maanden dood is, buiten, zich zelf geraakt, juichen, zingen en dan sen wil. Midsommarafton danst de geheele be volking om de Meiboomen. Op acht plei nen van Stockholm is er een opgericht, versierd met groen, hoepels en kleurige linten. Eerst dansen de kinderen en hup pelen in lange reien om de boom, en als het later wordt de volwassenen. In de dorpen is het feest het aardigst. Midsommar is een buitenfeest. In de leeg- geloopen stad is het maar surrogaat. Op het land heeft het nog zijn oud ka- raktor. Daar ziet men nog de echte, nati onale dansen en laaien in den schemer- nacht de vreugdevuren hoog op. Het is het groote feest, waarheen de boerenbe volking van heinde en ver samenstroomt. Een spoorwegongeluk in Rusland. Vier dooden. In het station Taroeskaja, tusschen Mos kou en Toela, derailleerde een uit Sebas- topel komende express. Vier reizigers werden gedood, veertien gewond, van wie acht zwaar. Een woeste rijder. Vier vrouwen aangereden. Bij een poging om in snelle vaart in de hoofdstraat van Stuttgart een perso nenauto op het laatste oogenblik in te halen geraakte een vrachtauto op het trot toir en reed op een groep vrouwen in, van wie er vier zwaar gewond werden. De vrachtauto, waarvan de chauffeur da- delijk het stuur omgooide, botste toen nog tegen een stilstaanden personenauto. Bei de wagens werden zwa Bedrijfsongeluk. Gasvergiftiging. In de chemische fabriek Goldschmieder te Halle ging de arbeider Richter voor het verrichten van een spoedherstelling zon der de noodige voorzorgsmaatregelen te treffen een gasfilter binnen. Hij liep een gasvergiftiging op, waardoor de dood ter stond intrad. Zeven medearbeiders, die hem te hulp snelden, liepen lichtere gasvergiftigingen op. Drie van hen moesten echter in het ziekenhuis worden opgenomen. Een ongeluk op den Rijn. Het W. B. meldt uit Karlsruhe dat drie jongelui, die in den nacht op Dinsdag van Kehl in een boot Rijnafwaarts voeren, naar thans pas bekend wordt, bij de Rijnbrug GreffernDrusenheim in een kolk geraak ten, waardoor hun boot tegen een der brug- peilers werd verpletterd. De inzittenden hielden zich aan dc wrak stukken vast en dreven nog drie kilometers stroomafwaarts, totdat twee van hen, daar hun krachten hen begaven, in de diepte verdwenen. De derde dreef nog een eind verder, doch werd toen door den stroom op het land geworpen. Strijd tegen de vliegenplaag in Italië. Bij de groote hitte in Italië is het enoim aantal vliegen maandenlang een ware plaag en een groot gevaar. Bijzondere manifesten zijn door den gou verneur van Rome uitgevaardigd, waardoor cle bestrijding der vliegenplaag op rationee- le wijze zal geschieden, vooral door een beter vervoer van het vuilnis, dat tot nu toe vaak urenlang op de straten bleef liggen Ook moest wat in Rome bijzonder noodig is de arme bevolking in de volks wijken, die eenvoudig alle vuil op straat werpt, tot betere hygiënische begrippen worden opgevoed. Dievenbende gepakt. Het is de Hamburgsche politie eindelijk gelukt 'n lang gezochte inbrekersbende die sinds Februari in verschillende plaat sen van Sleeswijk-Holstein en Hannover onveilig maakten in St. Paul op te sporen en in te rekenen. Het zijn de 26-jarige Ru- dolf Diers, de 23-jarige Richard Deich, de heler W. en diens 28-jarige verloofde, twee andere helpers is men nog op het spoor. Reeds tweemaal waren zij in de uitoefe ning van hun handwerk met de politie in aanraking geweest, maar waren beide malen door meedoogenloos gebruik maken van vuurwapens er in geslaagd te ontko men. Beide malen werd de vervolgende agent neergeschoten. Een communist gevonnisd. Aneta seint uit Soekaboemi: De land raad behandelde een der laatste zaken te gen de communisten, waarbij de Javaan Siswo terecht stond, die in Juni 1927 als groepsleider van de Partij Sarekat Islam in een vergadering opruiende woorden tegen het gezag geuit heeft. Hij werd veroordeeld tot anderhalf jaar gevangenisstraf. Van in- landsche zijde was er enorme belangstelling voor deze zaak. Drie kwaadwilligen neergelegd. Aneta seint uit Bandoeng: Door het leger bestuur is een telegram uit At.jeh ontvan gen, meldende dat een patrouille in het Troemonsche onder den eersten luitenant der infanterie J. Breemouwer, drie kwaad willigen, die verzet pleegden, heeft neerge legd. Onzerzijds is do Menadonees Prang met levensgevaarlijk gewond.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6