geneest-en, v&ifumii d& fuuUf} UIT DE PERS. BINNENLAND. Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek Gem. Berichten. GEEN VRIJWILLIGERS-LEGER. n het oude spoor. Met volkomen instemming nemen wij het volgende artikel over uit De Volk? krant. Wij blijven met de Dienstplichtwet het oude spoor. Het ligt misschien minder aan ons dan aan den internationalen toestand. Indien in Europa een ernstig streven tot ontwapening in den geest als door den Vredespaus zoo krachtig aanbevolen viel waar te nemen, zouden wij niet de laatsten zijn om in die richting van onze instemming te doen blijken. Voorloopig kunnen wij ons niet millitair ontwapenen, evenmin als wij dit op eco nomisch terrein mogen doen, zoo lang de andere landen met hun tarieven tot de tan den gewapend blijven. Van beteekenis is er in de nieuwe Dienstplichtwet derhalve niets gewijzigd. Wat do sociaal-democraten wel hebben willen veranderen de vrijstelling van de geestelijken was een misgreep. Onder elk opzicht. Wanneer een zeer aanzienlijk deel van het volk er prijs op stelt, dat zijn aan staande geestelijken niet in de kazerne zullen komen, moest een volkspartij als de S. D. A. P. wenscht te zijn, zich daar niet tegen verzetten. De zaak is trouwens drie keer beslist; wat kon de sociaal-democraten nopen, voor de vierde maal een beslissing uit te lokken, waarvan de uitkomst vast stond. Ook kan men geen tactische redenen bedenken, die de 8. D. A. P. verplichtten, de katholieken onaangenaam te zijn niet alleen, maar hen vast aaneen te sluiten. En er bestond ook geen uitzicht, dat het amendement een wig kon drijven in de partijen der rechterzijde. Een staatsman als de heer Troelstra zou de indiening van en het vasthouden aan het amendement, thans, hebben ontraden. De afschaffing van den dienstplicht niet alleen met verkregen, er is zelfs geen stap in die richting gezet. En verstonden wij den minister goed, dan zal zelfs een herhaling van het oude stelsel Coolen (de vondst van een notaris te Helvoirt, een kwarteeuw geleden, die voor de kleine gemeenten enkel vrijwilli gers wilde laten opkomen) worden belet. Een uitsluitend vrijwilligersleger is voor een land als het onze, dat zich uiterst langzaam beweegt, een te groote en te stoute stap. Maar een begin daarvan is, niet uitslui- tend door toedoen van de sociaal-democra ten, voor afzienbaren tijd weer onmogelijk gemaakt. Daartoe heeft vermoedelijk meegewerkt, dat het denkbeeld om het leger ten deele uit vrijwilligers te doen bestaan, afkomstig was van een zijde, die zooals niet onder verdenking van fascisme is gebracht, toch te nauw aan de werkgevers was verbon den. Inderdaad mag het vrijwilligerschap, als het er komt, geen bepaalde kleur of rich ting hebben, en het leger geen instrument worden of kunnen worden van een be paalde partij. Maar de idee zelf: zoo lang een leger noodzakelijk is, geen of zoo min mogelijk gedwongenen en allen of zoo veel moge lijk vrijwilligers, is een gezonde idee, waar voor van katholieke zijde reeds is gestre den vóór er een Volkenbond bestond. En de S. D. A. P. doet niet verstandig, zich uit alle macht te verzetten tegen een streven dat in de lijn van de ontwapenings gedachte ligt. INGEZONDEN MEDEDEELING. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Vergadering van Donderdag. In de gisteren gehouden vergadering van de Prov. Staten van Zuid-Holland kwam aan de orde het voorstel tot ver lenging van de verordening op de heffing van bruggeld voor den overtocht over de oude Maas. Nadat in de ochtendzitting over dit voorstel verschillende sprekers opmerkingen hadden gemaakt, werden deze in de middagzitting door het lid van Ged. Staten, den heer Borghols, beant woord. Het voorstel van Ged. Staton werd verworpen met 42 tegen 22 stemmen. Evenzoo een voorstel-Schalekamp om de rechten tot 1932 te halveeren (39 tegen 28 stemmen). Het „gevolg hiervan is, dat de verordening tot bruggeldheffing met 1 Ja nuari 1929 is ingetrokken. Z. h. st. werden aangenomen de voorstel len t.a.v. de verordeningen op de heffing van rechten voor het bevaren van het scheepvaartkanaal tusschen Rijn en Schie, voor het overzetten over dat kanaal met den schoener aan den Hofweg, en voor het ophalen van de brug over den Rijn te Al phen aan den Rijn. Voorts werd aangeno men een voorstel inzake de verordening betreffende de rechten voor het bevaren van de Gouwe. De Reeuwijksche en Sluipwijksche plassen. Aan de orde was daarna de interpelldtie- Vlielander, betreffende droogmaking der Reeuwijkscho en Sluipwijksche plassen. De heere Vlielander (V.B.) drong aan op spoedige drooglegging dezer plas sen, waardoor ongeveer 800 H.A. land be schikbaar zal komen. Bovendien kunnen bij de drooglegging tal van werMoozen worden te werk gesteld. De heer Von Fis enne (R.K.), lid van Ged. Staten, herinnerde er aan, dat de Sta ten vroeger hebben besloten (in 1924), dat de provincie en het Rijk elk do helft zou den dragen van de kosten, noodig voor het ontwerpen van een plan voor de droogma king der [dassen. Volgens een door het bu reau Van Hasselt en De Koning opgemaakt plan zou de drooglegging geen verlies op leveren. Do thans overleden hoofdingenieur Van Elzelingen heeft daarna ccn rapport :t gebracht, volgens hetwelk op een risico- bedrag van 250.000 moest worden gere kend. Van den minister van Binnenl. Zaken word vervolgens een schrijven ontvangen, waarin medegedeeld werd dat het Rijk alleen wilde -medewerken, wanneer de ver liespost niet grooter zou worden dan 100.000. Naar aanleiding hiervan is een nieuw onderzoek ingesteld en naar het oor deel van den Rijkswaterstaat zou er moe ten worden gerekend op een bedrag van 7 a 800.000 als droogmakingskosten. Van dit bedrag komt 2/3 deel ten laste der provin cie. Ged. Staten willen gaarne overwegen of er misschien aanleiding bestaat, om op nieuw met het Rijk over deze kwestie in on derhandeling te treden, maar zooals de za ken thans staan, kunnen Ged. Staten er nog niet aan denken om met een voorstel tot droogmaking te komen. Volgens den heer Van Staal (S.D.) diende, mede met het oog op werkver schaffing, de drooglegging der plassen zoo veel mogelijk te worden bespoedigd. Spr. diende de volgende motie in, waarin Ged. Staten worden uitgenoodigd, de reeds uit gebrachte rapporten in druk ter kennis te doen brengen van de leden -der Prov. Sta ten; en dit te doen volgen met een spoedig prae-advies over de vraag of droogmaking van voornoemde plassen niet noodzakelijk moet worden geacht en dit prae-advies in een deswege expresselijk te beleggen ver gadering van de Staten aan de orde te stellen. De heer Van der Weiden drong eveneens aan op spoedig drooglegging. De heer Hoffman (R.K.) toonde zich beslist voorstander der drooglegging dezer plassen. Spr. beriep zich op de historische Hollandsche traditie om steeds en zooveel mogelijk dergelijke plassen droog te leg gen. In het belang van landbouw- en tuin- bouwstad en in het algemeen belang wer- don ook door de oud-Hollandsche Staten onder verleening van soms jarenlangen vrijdom van verschillende lasten en keuren deze droogleggingen en droogmakerijen ten zeersto bevorderd. Na intense studie van het groot, in alle details gaand rapport van ingenieurszijde van 1925, het z.g. geheim rapport, dat in het bezit is der gemeente Reeuwijk, was vooral ook in financieel opzicht dr. Hoff man nog versterkt in zijn besliste overtui ging, clat de drooglegging dezer plassen een belangrijke factor zal worden in de verhooging der waarden onzer cultuurgron den in Zuid-Holland. De heer Brunt wilde gaarne erkennen, dat cle financieele bemoeienis van de pro vincie ten deze een grens heeft; toch'achtte spr. het gewenscht, dat zoo spoedig moge lijk wordt nagegaan, of de mogelijkheid tot drooglegging bestaat, zonder dat de financieele offers te groot worden. De heer Von Fisenne deelde mede, dat met het Rijk in overleg zal worden ge treden over de publicatie der rapporten. De motie-v. Staat—Hoffman werd door Ged. Staten ter fine van prae-advies over genomen. Interpellation. Daarna was aan de orde de interpella tie-De Bruin (S.D.) over het medisch schooltoezicht. De heer De Bruin (S.D.) wees op het groote belang van dit schooltoezicht, vooral op het platteland. De heer Borghols, lid van Ged. Sta ten, deelde mede, dat do bemoeiingen van het Groene Kruis ten deze nog niet be ëindigd, en dat het beter is, om nog eenige maanden geduld te hebben. De heer Ten Hope interpelleerde betreflende verkeerstoestanden op den weg RotterdamOverschie, in verband met een voorgevallen auto-ongeval onder Over schie. Spr. wees op het gevaar van dezen weg, waartoe in de eerste plaats wordt bij gedragen door de motortram Rotterdam Overschie. Naar sprekers oordeel moet deze tram zoo spoedig mogelijk verdwijnen, waarna zij vervangen zou kunnen worden door een autobusdienst. Spr. diende een motie van deze strekking in. De lieer Von Fisenne, (R.K.) lid van Ged. Staten, merkte op, dat de meeste ongelukken op dezen weg to wijten zijn aan te roekeloos rijden. Ook Ged. Staten zijn van oordeel dat op dit weggedeelte een autobusdienst de voorkeur verdient boven een tram, en spr. kan mcdedeelen, dat liet gemeentebestuur van Rotterdam bereid is, te zijner tijd de tram to vervan gen door autobussen. De heer Ten Hope nam zijn motie terug. Ten slotte was aan de orde de inter pellatie Hoffman over de schutsluis bij Gouda. De heer Hoffman (R. K.) achtte een doorvaartbreedte van 12 M. voor d^ze sluis niet voldoende en zou deze breedto willen zien gebracht op 14 M. Do heer Von Fisenne (R.K.), lid van Ged. Staton, doelde mede, dat do sluis wordt uitgevoerd volgens het ruimste plan Hiertegen is bij Ged. Staten nog geen en kel bezwaar ingekomen, zoodat het col lege in de meening verkeert dat de sluis aan de te stellen eischen voldoet. Naar het oordeel van Ged. Staten behoeft de suis dan ook niet te worden verbreed. De voorzitter sloot daarop de zitting. In den loop der vergadering worden nog 7.. h. st. aangenomen de voorstellen: betreffende wijziging der provinciale be groot ingen voor 1927 en 1928; wijzigingen van het reglement van Rijnland; wijziging van Het bijzonder reglement Graspolder; wijziging van de bijzondere reglementen der polders Het Zand en Oud- en Nieuw- Beyevwnard; wijziging van het alg. regle ment B. en hot bijz. reglement voor liet waterschap Blokland. R.-K. Diocesaan congres over het huwelijk Bisdom 's-H ertogenbosch. Voor bovengenoemd congres, dat als gevolg van het initiatief der gezamenlijke Bossche Diocesane Bonden op 4 en 5 September a.s. te 's-Hertogenbosch zal worden gehouden, is thans een lijst van sprekers samengesteld, waaruit blijkt het ernstig streven naar een grondige behan deling van het gewichtige vraagstuk, dat gedurende die twee dagen in studie zal worden genomen. Wij laten hieronder volgen de namen der sprekers, met vermelding van de on derwerpen welke door hen zullen worden behandeld. Prof. P. J. A. M. van Grinsven, Groot- Seminarie Haaren: „Het gewicht van het vraagstuk uit godsdienstig, zedelijk en maatschappelijk oogpunt." Mr. F. F. J. B. van de Ven, kantonrech ter te Hulst: „Positieve bestrijding van liet Neo-Malthusianisme door Overheid, Pers en Individu". A. H. J. Engels, lid van de Tweede Ka mer: „Woningvraagstuk en Gezin." C. J. Kuiper, lid van de Tweede Ka mer: „Loonvraagstuk en Gezin." Mevr. J. M. J. A. Meyer, lid van de Tweede Kamer: „Het vrouwenvraagstuk met betrekking tot het Gezin." Prof. dr. A. Weve O.., hoogleeraar aan de R.-K. Handelshoogeschool te Tilburg: „Zedelijke factoren bij de opvoeding als middel tot bestrijding van het Neo-Mal- thusianisme". Prof. F. A. H. van de Loo, Groot-Se minarie Rijsenburg: „Godsdienstige fac toren bij de bestrijding van het Neo-Mal thusianisme." Het Joodsche gemengde huwelijk. De Rotterdamsehe Oppcrrabijn heeft, toen onlangs door dou Kerkeraad dier ge meente in strijd mot de Opperrabinale circulaire werd beslist, dat leden der ge meente, die een gemengd huwelijk zijn aangegaan, toch zitting in den kerkeraad kunnen hebben, zijn functie neergelogd. Verschillende vergaderingen zijn reeds belegd om tot oplossing van het gerezen geschil te geraken, doch tot dusver is men daarin niet geslaagd. Thans zal Zondag a.s. te Rotterdam op nieuw een vergadering van een groot aantal leden der Isr. gemeente gehou den worden om den toestand onder de oogen te zien. Er zal in deze vergadering een voorstel worden behandeld om den Kerkeraad uit te noodigen, op zijn beslissing terug te komen. Het Mgr. Mutsaersoord. De architect benoemd. Naar „De Volkskrant" verneemt, heeft het bestuur van de R. K. Herstellingsoord- vereeniging voor Spoor- en Tramwegper soneel ,Mgr. Mutsaers" gisterenmiddag in zijn vergadering tot architect van het in Venlo te bouwen Mgr. Mutsaersoord be noemd den heer ingenieur J. Kaiser te Venlo. Het bestuur zal zich zoo spoedig moge lijk met genoemden ingenieur-architect in verbinding stellen om tot een nadere uit werking en definitieve vaststelling van de bouwplannen te komen. Christelijk Nationaal Vakverbond. V acantieoord. Het C. N. V. is voor eenige maanden door aankoop eigenaar geworden van het voormalig sanatorium Dennenhof, gelegen to Putten op de Veluwe, Hardewijker- straat A 21, dat sindsdien is ingericht als vacantieoord. Het ligt, naar wij vernemen, in de bedoe ling dit vacantieoord op Dinsdag 26 Juni a.s. des namiddags halfdrie officieel te openen in een daartoe door dit Verbond te houden buitengewone vergadering, tot bij woning waarvan naast de afgevaardigden der aangesloten organisaties een aantal autoriteiten zal worden uitgenoodigd. Den minister van Arbeid, prof. dr. J. R. Slotemaker, vond 't Verbond bereid de in richting met een rede te openen. HILLEGOM. Hoil. Bioembollenkw. Genootschap. Eergisterenavond hield de afd. Hillegom van het H. B. G. een ledenvergadering in café Flora. Do opkomst was niet groot, misschien ook in verband met de buiten gewone ledenvergadering van Bloembol lencultuur inzake Gouden Jubilé der af- deeling. Op een verzoek van de Hillegomscho Zwemvereeniging voor het a.s. Zwemfeest een medaille beschikbaar te stellen, word afwijzend beschikt. Verder was ingekomen een schrijven van het Gemeentebestuur van Hillegom, inhoudende verzoek om medewerking in de bestrijding der werkloosheid. Deze zaak wordt vrij uitvoerig en zakelijk be sproken, waarna besloten wordt, t. z. t. een circulaire aan de leden te zenden, waarin van hen de noodige medewerking wordt gevraagd. Wat de stand van het gewas betreft kwam men tot de volgende conclusies: Hyacinthen over het algemeen goed, fijn- wortélige soorten best; in het kleingoed bevindt zich echter veel zwartrand. Van do vroege tulpen staan de enkele middel matig tot goed, de dubbele middelmatig de Darwins staan goed, doch vertoonen veel vuur; de narcissen staan best en de crocussen goed. Wat de prijsraming be treft bleek, dat over het algemeen goede prijzen worden besteed, voor de Hyacin then zelfs best. Rondvraag. De voorz. merkt op, dat hem het nut der prijsraming geringer voor komt dan in vroegere jaren en geeft daar van de reden aan; gaarne zou men eens de meening hooren van andere afgevaar digden ter alg. verg., zoodat dit punt t. z. .t wel een punt der agenda voor een alg. vergadering zal worden. Hierna sluiting. Personalia. Voor liet examen Machi- neschrijven, systeem Mercurius slaagden onze plaatsgenooten de dames Ali Huse- incicr en Corry Leegwater, opgeleid door den heer F. C. van Lierop alhien Santosbloempje. Door omstandighe den kon deze bloempjesdag op Pinkster- Maandag niet gehouden worden; dit ge beurt nu Zondag a.s. Do mooie raambiljet ten'wijzen het reeds aan en opnieuw bren gen we het goede doel bij onze lezers in herinnering, niet twijfelend, of de op brengst zal goed zijn! KATWIJK AAN DEN RIJN. Tuinbouwveilingen. We verwijzen tuinders en kooplieden naar een adver tentie der Tuinbouwer. Katwijk en Om streken, waarin mèdedeeling wordt ge^ daan van het begin der veilingen op Maandag a.s. des nam. te 2 uur. Tuinbouwvereeniging. Donderdag avond hield de Tuinbouwver. Katwijk en Omstr. een vergadering. De voorz., de heer J. v. d. Perk, leidde do vergadering. Na lezing dor notulen, welke zonder aanmer kingen werden vastgesteld, kwam als voornaamste punt aan de orde de vraag, wanneer met veilen van vroege aardappe len zou kunnen worden begonnen. Gezien het koude voorjaar en ook den laatsten tijd is het nog niet geschikt geweest om vroeg te kunnen rooien, was de animo hier voor nog niet groot. Toch was de opgave van dien aard dat het bestuur meende op Maandag 18 Juni met veilen eèn aanvang te moeten maken. Dit zal per adverten tie worden bekend gemaakt. Ook vroege bospeen zal er mogelijk dan al zijn. Ver volgens werd de regeling van het uniform fust besproken en aan de leden een uit legging gegeven. Het voornaamste is, dat de leden alleen, op vertoon van een hier voor bestemde bon, kisten kunnen afha len en alleen kunnen veilen in kisten, en dus niet in zakken of manden. Kisten, op het einde der week nog in hun bezit, dus niet gebruikt, worden in mindering ge bracht van het tegoed van hun wekelijk- sche afrekening. Regel zal dus wel zijn dat men niet onnoodig kisten in zijn bezit houdt. Hierna sluiting der vergadering. RIJNSBURG. Bloemenhandel. De aanvoer wordt steeds grooter. Vooral van Irissen komen groote massa's ter veiling. De prijzen zijn dalende, hoewel nog niet slecht te noe men. Papavers 0.853.40, Juliaantjes 1721 cent, Margrieten 1250 cent, Iris 0.601.35, idem kort 22—42 cent, Anjers 12 cent, extra 41 cent, Pioenen 2.103.30 extra soorten tot 6.40, Campanulata 22 26 cent, Convili 1.001.05, Ranonkels 28 32 cent, Anemonen 1424 cent, Gladio len 1.001.25, Duizendschonen 58, Korenbloemen 0.330.36. VOORHOUT. Bouwen. Aan den heer H. Bakker, aannemer alhier, is onderhands opgedra gen het bouwen van een dubbel burger woonhuis voor rekening van den heer P. de Koning te Sassenhcim. Personalia. Naar wij vernemen is in de bestuursvergadering der Oranjever- eeniging alhier tot voorzitter dier ver- eeniging gekozen de heer H. Bakker. WOUBRUGGE. Binnenbrandje. Door het branden van een spirituslamp bij de werkzaamhe den van den schilder J. van R., ten huize van den heer N., ontstond een binnen brand, welke gelukkig nog met emmers water kon worden gebluscht. Personalia. Tot onderwijzeres aan de Naai- en Knipschool alhier is tot opvolg ster van Mej. Binnendijk benoemd Mej. van der Borne uit Leiden. Geboren Neeltje Johanna, dochter van A. van der Laan en IC. van Tol Willem, zoon van G. de Bruin en M. Kin kel. Overleden: C. G. van Dam 62 jaar eohtgenoote van G. Onker. ALPHEN AAN DEN RIJN. Rijnaak onverwacht te water geloopen. Gisterenmorgen is vermoedelijk door hot breken van een troB, een Rijnaak, welke tor reparatie stond op de helling van cle scheepswerf der fa. P., onverwacht te water geloopen. Het schip voer met groo te kracht tegen de betonnen schoeiing aan de overzijde, vernielde deze gedeelte lijk en schoof daarna circa een Meter diep in den tuin van den heer L. aldaar. Een passeerende sleepboot met enkele schepen konden ternauwernood den dans ontspringen. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. Geboren: Petrus Johannes, z. van J. D. J. Waardenburg en H. O. van "Ca- polle. Jozepha Cornelia Wilhelmïna, d. van J. Th. Versteeg en M. v. Leeuwen. .Virus Cornells, z. van W. Groenescheij ;n J. Bloos. Adrianus Theodorus, z. van A. J. J. van Engelen on M. do Jong. Pieter, z. van P. Brandhorst en T. Smink. Cornelis Johannes, z. van J. Verduijrt en T. Lekkerkerker. Maria Cornelia Theodora, d. van J. van Egmond en M. A. de Heij. Hendrik Dirk, z. van D. JB Verschuur en J. Huisman. Pietje, d. van J. van den Bosch en A. Burggraaf. Hu- bertus Wilhelmus, z. van W. v. Leeuwen en A. C. Hogenes. Elsa, d. van H. Hoo- gendoorn en H. H. Zijderlaan. Harm, z. van C. J. Booij en J. C. Schelhaas. Gehu w d: C. C. de Jong 25 j. en B. G. van Eijk 19 j. C. vaai der Bijl 28 j. cn M. de Bruijn 23 j. Overleden: S. Stolwijk 74 j., wedu we van T. v. Rooijen. C. J. Rutten 34 j. (overl. te Leiden). S. Fleskens 14 mnd. (overl. tc Leiden). M. Siern. 25 j. (won. te 's-Gravenhage). J. W. O. Clant 65 j, E0DEGRAVEN. Gemeenteraad. De Raad komt bijeen Woensdag a.s. nam. te 2 ure. Agonda: 1. Ingekomen stukken. 2. Ver lenging ontruimingstermijn onbewoonbaar verklaarde woningen aan de Rijnkade. 3. Wijziging verordening op de heffing van leges en van rechten voor den Burgerlij ken Stand. 4. Wijziging van het uitbrei dingsplan. 5. Voorstel tot verbouwing van de voormalige School C. 6. Voorstel tot het maken van een brandput. 7. Voorstel tot het toestaan van een crediet voor het stoomschip „Bodegraven" van de Kon. Ned. Stoomboot Mij. 8. Voortzetting be handeling ontwerp Politieverordening. Bouwvergunning. Door B. en W. van Bodegraven is vergunning verleend aan A. A. C. van den Oudenrijn tot het bouwen van een timmerfabriek met twee boven woningen. Geboren Margaretha, dochter van D. de Vlieg en M. Hagen Pietertje, doch ter van C. de Graaf en B. T. Poolsma Eleonora, dochter van W. J. van Muiswin kel en H. G. L. Timmer. Overleden Hubertus Hum me, 78 jaren gehuwd met M. van Gulik. Ondertrouwd: T. Verheul 27 jaar en P. Roerhorst 25 jaar K. Baars 26 jaar en M. van Leeuwen 25 jaar. Gevestigd: T. C. Schouten, kapper, van Zeist B. T. G. Goorkate, winkeljuf frouw, van Winschoten W. F. de Graauw beurtschipper, van Zwammerdam A. T. Okkerse en gezin, reiziger, van Zwammer dam. Vertrokken: C. J. Blom, molenaar, naar Haastrecht P. A. Hensen, zonder beroep, naar Mijnsheerenland M. Oos- terom, dienstbode, naar Voorburg J. de Zeeuw, dienstbode, naar Alphen aan den Rijn. KOUDEKERK. Geboren: Albertus Jacobus z. van H. Otto en M. C. van Leeuwen. Gevestigd: Arie de Lange van Hil legom Thomas do Vries van Alphen a. d. Rijn Pieter W. van Burik van Texel Arie van der Hoorn van Ter Aar M. T. H. den Boer en gezin van Poederoyen A. W. M. Odó en gezin van Hoogvliet Corn. J. Lindhout van Oud-Vosmeer Corn. M. van Kempen van Hazerswoude. Vertrokken: W. Schellingerhout naar Rijnsburg Ger. B Koek en gezin naar Liboth (Tuindorp) W. P. van Burik naar Wolfheze T. Adr. van Splunter naar Rotterdam H. M. de Rooij naar Ha zerswoude. ZEVENHOVEN. Auto te water. De graanhandelaar M. v. d. V. uit Noorden geraakte met zijn auto onklaar, en kwam in de sloot bij den heer N. Verburg terecht. De bestuurder bekwam geen letsel. ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER. Auto te water. Donderdagmorgen is te 'e-Gravenhage een auto in den Zuid-West-Buitcnsingcl ge reden. Eeu vrachtauto van de N.V. Philips- fabricken reed op dezen singel langs de brug bij de Pxinsegracht, toen het stuur plotseling weigerde en omsloeg. Vlak langs de brug hen reed het gevaarte met inhoud in den singel. De auto kwam op haar kop te staan met cle motorkast geheel onder water, terwijl de achterwielen aan de kade bleven hangen. De chauffeur, alsook de naast hem zittende bedrijfsleider, kwamen er goed vanaf, daar de zitplaatsen boven het water bleven De auto werd later door den kraanwagen op het droge gebracht. De kademuur werd evenals de auto be schadigd. Auto over den kop geslagen. To Amstenrade is een Ford-auto tegen een telegraafpaal opgereden en daarna over den kop geslagen. De wagen lcwam onder steboven in een sloot terecht. Het mag een wonder heeten. dat de beide inzittenden met den schrik vrij kwa men, daar de auto totaal vernield is. Overredon. Gistermiddag is op den Boulevard te Arnhem een 9-jarig meisje, dat uit school kwam en om tegen den regen beschermd te zijn haar schooltasch over het hoofd had getrokken, bij het oversteken van den rijweg door een met paard bespannen melkkar overreden. Zij is in ernstigen toe stand naar het gemeenteziekenhuis ge bracht.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6