f WEEK-END SPORT. LIED VAN DEZEN TIJD. io-OnderdeetaL Vragenbus. J LEER EN PRACTIJK. In Amsterdam zijn twee agenten van politie respectievblijk voor den tijd van een en drie maanden tot gevangenisstraf ver oordeeld. Onze Christelijke gevoelens verbieden ons ten strengste ons te verheugen over dit gedwongen gratis logies in het hotel: De houten lepel, maar toch kan ik een ge voel van innerlijke vreugde over dit tra gische feit slechts met heldhaftige moeite onderdrukken. Het moet er minder aangenaam zijn in de Scheveningsche strafgevangenis of in de Haarlemsche parapluie maar U dient goed te bedenken, dat die hechte gebou wen niet zijn opgetrokken om je vacantia of je week-end daar door te brengen en daarom is het zelfs een eisch, dat het er minder prettig moet zijn. In Amerika was een rechter, die vrijwil lig een week logies nam in de Sing-sing om zich daarmede persoonlijk van de zwaarte dei- door hem uit te deelen straf fen te overtuigen. En het verhaal gaat, dat toen hij een week had „gezeten" en als rechter weer in de maatschappij terug keerde, hij geen enkele maal meer gevange nisstraf heeft opgelegd, omdat de gevan genen het daar zoo goed en gezellig had den, dat er niet één meer weg wilde. Maar dat is in Amerika. Hier in Holland is dat anders. Hier ga je niet voor je pleizier in de bajes zitten, hier bestaat het gevangenisvoedsel nog uit bruine boenen en commies, die versche dagen heeft gekend, hier slapen de. gevan genen nog op stroo of paardenhaar en wor den ze eens per dag en bloc gelucht. En of je nu een moord hebt begaan, een in braak gepleegd of gefietst zonder licht, in de gevangenis deelen allen in dezelfde privileges van bruine boonen en commies, mitsgaders het sorteeren van erwten of krenten en het verrichten van anderen geesterverheffenden arbeid. En toch springen onze politie-agehten maar zoo lustig om met processenverbaal, als een schoolmeester met wekelijksc'ne rapporten en zijn zij de oorzaak, dat me nig net en ordelievend burger voor zijn leven is geschandvlekt door een zij het meestal kort, maar dan toch verplicht verblijf in hotel: De tinnen kroes. Allerduidelijkst wiist dit op een schro melijk tekort. "Want als die agenten tot in het binnenst van hun ziel overtuigd waren van de scha de en schande, die hun proces-verbaal boekjes reeds hebben aangericht onder de nijveren onzer Nederlandsche bevol king, dan zou er heel wat minder met onze strafgevangenissen zijn kennis ge maakt. Hier is de leer heel wat gemakkelijker dan de practijk. Het verdient daarom aan beveling, dat iedere agent voor zijn in- dienst-treding cok practisch zou kennen en voelen de straf, waarvoor zijn proces-ver baal zoo dikwijls de grondslag legt» Tot de examenstof voor politie-agent zou daarom ook dienen te behooren het opdoen van practische ervaring in het „brommen" en een of twee weken „zit ten" zou daarom verplichtend dienen te worden gesteld. Hu zijn er eindelijk twee die door min of meer bijkomstige omstandigheden in de gelegenheid zijn met de gevangenis kennis te maken. Laat dit een voorbeeld zijn, de eerste stap op den goeden weg, de eerste bijdrage in de cursus tot meer dere kennis van het gevangenissysteem onder politie-agenten. Al. moge hen dit ook toeschijnen: een broek lappen en ga ren toegeven. DANIËL VOETBAL. R.K. NEDERLAND—R.K. DUITSCHLAND Morgen te Venlo. Een belangrijke dag voor het R. K. Voetbal. De dag van morgen is voor de R. K. Voet ballers in Nederland een belangrijke dag. Jammer voor het Westen des lands, dat de wedstrijd tusschen R. K. Nederland en R. K. Duitschland niet méér in het cen trum des lands, te Utrecht of 's-Hertogen- bosch woidt gespeeld. Velen toch zien op tegen de nogal groote reis naar Venlo, waarbij vooral de terugreis moeilijkheden oplevert. 't Zij echter aanstonds erkend, dat het welslagen van een dergelijken kamp in Limburg al bij voorbaat verzekerd is en duizenden zullen morgen van het grootsch gebeuren getuigen willen zijn. De wedstrijden tusschen vertegenwoor digende elftallen van R. K. Nederland en R. K. Duitschland zijn nog van jongen datum. Het contact met Deutsche Jugendkraft dateert eerst van 1921 en den 22sten Mei van dat jaar vond de eerste ontmoeting te Dusseldorf plaats. Het begin was voor Ne derland werkelijk - bemoedigend. Een 41 zege was het resultaat- Het jaar daarop had te Nijmegen de tweede ontmoeting plaats en ook nu won nen de Hollanders, al was de zege iets minder groot. In 1924 toonde de Hollandsche ploeg zich stukken sterker en te Sittard werd de uitslag 70. De vierde wedstrijd had weer in Duitsch land plaats, n.l. te Munster. Opnieuw zege vierden de Hollanders na een zeer span- nenden strijd. Het resultaat was 31. Nadat in 1926 niet werd gespeeld, vonden het vorig jaar twee ontmoetingen plaats. De eerste te Utrecht leverde een 31 over winning voor Holland op, doch te Heerlen kon met een verzwakt elftal slechts een gelijk spel behaald worden (22). Dat was het eerste punt, dat Duitschland wist te veroveren en de totaalstand is dus op het oogenblik als volgt: Nederland 6 5 1 22—6 11 1.83 Duitschland 6 1 5 6—22 1 0.16 Wat zal de dag van morgen brengén? 't Valt moeilijk te zeggen. Tegenover de goede hoop der Hollanders om voortzet ting der oude traditie koesteren de Duit- schers ongetwijfeld goede verwachtingen, om het Hollandsch overwicht eindelijk eens te breken. Wij voor ons uiten den wensch, dat het een faire, eerlijke kamp moge worden waar uit de sterkste als' overwinnaar te voor schijn moge bomen. De elftallen zijn als volgt samengesteld: Nederland D. v. Velzen M. v. Deursen Jos. v. Laarhoven v. Eekeren P. Tijen Adr. v. d. .Berg Möller v. Campen Jongbloets v. Wanrooy de Lange Scheidsrechter 0 G. Kruyver Albert Weber Jobst Bösing Ruppert Steurer Breuer Weiss Keller Fontein Weidenbacher Duitschland. Reserves voor Holland zijn J. van Rijn. doel, M. Campsteijn, achter, W. Keeren, midderf, A. v. Lieshout, voor. Voor Duitschland: Groll, Hilberath en Schroder. De wedstrijd vangt- te 3 uur aan. Degenen die den kamp willen volgen, kunnen luis teren naar Huizen, vanwaar het verloop van den wedstrijd draadloos zal worden uitgezonden. ZWEMMEN. De Kanaalzwemmerij. Uit Dover wordt aan de „United Press" gemeld: Ook dit jaar zal het aan het Ka naal uitermate druk zijn: het heeft nog niets van zijn mysterieuze aantrekkings kracht verloren voor de zwemmers, die wil len trachten het van Engeland naar Frank rijk, of omgekeerd, over te zwemmen, vooral niet na de goede resultaten, die er het vorige jaar werden bereikt. Er zullen echter thans veel strengere maatregelen worden UIT DE RADIO-WERELD. Terwijl veertigduizend menschen In het Amsterdamsch Stadion, Opgetogen juichten in de Stralen van de voetbalzon, Terwijl veertigduizend menschen, Juichten om Uruguay, Zit daar eenzaam op het pakijs Bij de Noordpool Nobile. En terwijl het feest en vreugd is Hier in Holland om de sport, Weten wellicht velen nog niet, Wat er daar geleden wordt. Hier is alles zon en leven, Er zijn spelen, er is brood, Ginder witte eindloosheden, Eenzaamheid misschien de dood. Daar om grooter idealen, Een hardnekkig taaie strijd, Zal de dood daar overwinnen Ofwordt Nobile bevrijd? Is de grootste der finalen, 't Is het grootste eindtournooi; Zal het leven overwinnen, Of verwint de dood zijn prooi. Dag aan dag wordt hier gestreden In den Btrijd van jeugd en kracht, Maar daar wordt veel leed geleden, Daar wordt hulp en steun verwacht. Daar wordt ademloos gestreden, Hongerig en koud en ziek, Daar de harde strijd om 't leven Zonder enthousiast publiek. Nobile, wij wenschen vurig, Dat jij uit dat doodenland Weer behouden aan zult komen Aan Italië's Zonnestrand. Maar. wat er ook mag gebeuren Wat men ook nog zal gaan doen, Eeuwig ben en zal jij blijven: Koordpool-wereldkampioen. TROUBADOUR. Programma's voor Zondag 17 Juni Hilversum. 1060 M. 1G.3C VARA. Concert. 12.302.l.unchmuziek door het Trio Rentmeester 3.Uitzending uit het Kurhius te Scheveningen. Matinee o.l.v. Ignaz Neu- mark. Sam Swaap, viool. 5.6.45 Concert door het Omroep-or- kest. Mien Bouwmeeste: -Verheydt, zang. 7.8.— V.P.R.O.-uitze.iding. 8.Sport- en nieuwsberichten. 8.15 Kurhaus-uitzending. Het Residen tie-orkest o.l.v. Prof. Georg Schnecvoïgt. Marcelle Meyer, lano. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. 10.20 N.C.R.V. Dienst in de Ev. Luth. Kerk (Spui) Amsterdam. 12.30—1.30 K.R.O. Lunchmuziek door het Trio „Winkels"' te Amsterdam. 1.301.45 K.R.O. Spr. Dr. Schaepman- fonds. 2.5.K.R.O.-uitzending van de Int. Voetbalwedstrijd tusschen het vertegenw. elftal van R.K. Nederland en R.K. Duitsch land te Venlo. 5.20 Dienst in de Nieuwe Westerkerk Rotterdam. 7.308w— K.R.O. W. v. Kessel, rector uit Vught: Het pachtvraagstuk. 8.Operette-avond. Operette-ensemble „Klijnman" (Afd. Kinderkoor). „De Woudkoningin", kinder-operette in 2 bedr. van M. Schuil. Kluizenaar, S. Delport. Kate, een oude vrouw, R. Ristjouw. Een acrobaat, J. Dolle. Zigeunervrouw, T. Ha- gens, Selma, A. Tullenaar. Blanco, F. Aelen. August de domme (clown), J. Tul- lenaar. Fantasio. J. Klijnman. Hermine, W. Kuyper. Jo, M. Dolle. Jeanne, N. v. Lange. Karei, B. v. Duinen, Johan, A. Aelen. Henry, L. Buyen. Anna, L. Kessler. Meisje, A. Saelman. 10.44 K.R.O. Epiloog door het koor o.l.v. Jos. H. Pickkers. Daventry, 1600 M. 10.10 Kerkdienst van York Minster. 3.50 Concert door de militaire kapel. 5.20 Kinder-kerkdienst, 5.50 Grondslagen van de Engelsche poëzie ,Byron". 6.05—6.-30 Bach-cantate, van de Messlv kerk Birmingham. 8.20 Dienst in de St. Geotgskapel. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Nieuwsbor. 9.25 Orkestconcert. 10.50 Epiloog. „Radio Paris", 1750 M. 12.20 Morgenwijding. Koorzang en mu ziek. 1.05—2.10 Bilbouquet, humorist Orkest- concert» 4.505.50 Dansmuziek. 8.35 Circus „Radio-Paris". 9,0511.20 Concert. Langenberg, 469 M. 9.2010.20 Kath. Morgenwijding. 12.351.15 Pianomuziek. I.202.50 Orkestconcert.. 4.50-r6.20 Orkestconcert. 8.30 „Der Vetter aus Dingsda", operette in 3 acten van Halier en Rideamus. Daar- ila tot 12.20 Dansmuziek. Z e e s e n, 1250 M. 6.50S.20 Morgeneoncert. 9.20 Morgenwijding. II.50 Concert. 3.255.05 Groote Berliner Regatta, (roeiwedstrijden). 5.20 Orkestconcert, 7.459.30 Duitsch arbeiders-zangfeest. Philharmonie van Berlijn. Daarna toon film-demonstratie. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 6.508.20 Morgenconcert. 9.35 Morgenwijding. 1.20 Orkestconcert, 3.20 Orkestconcert. 5.20 Orkestconcert. Duitsch Arbeiders zangfeest, 9.50 „Jedermann", tooneelspel van Hoff- mannsthal. Daarna dansmuziek. Brussel, 509 M. 6.20—6.20 Dansmuziek. 6.50 Trio-concert. 8.3510.35 Orkestconcert. Programma's voor Maandag 18 Junt. Hilversum, 1060 M. 12.302.Lunchmuziek door het Trio Verhey. 4.405.55 Kinderuurtje oJ.v. Mevr. Ant. v. Dijk. 6.7.15 Concert door het Omroep-or- kest. 7.151.45 Fransche Olympiadeles. 8.15 Kurhaus-uitzending. Het Residen tie-orkest o.l.v. Ignaz Noumark. Di Moor- lag, sopraan. Huizen, 340,9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (Uitsluitend N.C.R.V.-uitzendingen). 12.1.Carillonbe8peling door J. Vin eent op het carillon v. h. Kon. Paleis te Amsterdam. 4.5.Ziekenuurtje. 6.157.Cursus fotografie. 7,308.Zangcursus, o.Concert in de Kerkzaal v. d. Mar- tha-Stichting te Alphen aan den Rijn. Sprs.Dr. H. J. Lovink, burgemeester. Ds. A. W. Voors. Ds. E. J. Wientjes. Chr. Gem. zangver. ,jSursum Corda", Dir. J. v. Beek. Chr. Gem. Zangver. „Hosanna". De school kinderen der hoogste klasse Martha- Stickting. Mej. J. Ph. v. Drunen, sopraan. Mannenkoor „Kunst na Arbeid". Chr. Har monie Ver. „Arti et Religioni", Dir. W. J. Smolders. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Ballade-concert» 12.50 Dansmuziek. I.202.20 Orgelconcert, 2.50 Causerie. 3.20 Hist, causerie. 3.40 Muziek. 3.50 Concert, 4.20 Dansmuziek. 5.20 Huishoudpraatjc. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek. p.40 Radiobericht. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Muziek. 7.20 Liter, critiek. 7.35 Rheinberger's orgelsonaten. 7.45 Duitsehe causerie. 8.05 Do „Three New-Yorkers", harmo nie. 8.20 Kamermuziek. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: Cyprus. 9.50 Nieuwsbor. 9.55 Concert van Owen Mase's muziolc. 10.2011.20 „Up The River", hum. schets van L. du G. II.20 Dansmuziek. „R a d i'o-P a r i s", 1750 M. 10.5011.Gramofoonmuziek. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert, 8.0511.20^ Solisten en orkestcohccrfc. Daarna kamermuziek. Langenberg, 469 M. 1.252.50 Orkestconcert. 6.207.15 Orkestoóncert. 8.35 „Der Richter von Zalamea", too neelspel van Caldëron. Muziek van Knier. Daarna dansmuziek. Z e e s e n, 1250 M. 12.205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 Concert uit Weenen. AVerken van Mozart cn Schubert, Wiener Philharmonie Staatsopera-koor. G. Maikl en K. Ettel, zangers. 10.50 Sluitcq. Hamburg, 395 M. 6.15 Populair concert. 7.50 „Judas Maceabaus", oratorium v. Handel. Het volkskoor en het Berliner Symphonie-orkcst met solisten. Brussel, 599 M. 5.206.20 Gramofoonmuziek. 6.507.50 Trio-concert. 8.3510.35 Concert. EEN AMERIKAANSCH KRACHT STATION. 100 K.VV. in de Antenne. Het ook in Europa bekende omroepsia- tion W.G.Y. van de General Electric Co. in Schenectady verraste de technische we reld eenigo maanden geleden met „den sterksten zender" ter wereld. Zij slaagden er n.l. in met niet minder dan 100 K.W. antenne-energie te werken. Die was de eerste maal dat men er in slaagde een dergelijke enorme antenne- energie te gebruiken. Ter vergelijking neme men de energie van Hilversum, wel ke ca. 2 K.W. bedraagt. Do zender is geconstrueerd in de labo ratoria van de General Electric Company de bakermat van heel wat geniale uitvin dingen. Ondanks deze enorme energie neemt do zender Blechts weinig plaats in, zelfs nog minder dan zijn 60 K.W. voor ganger. Do zender heeft vijf speciaal ge construeerde 100 K.W. lampen, welke met stroomend water worden afgekoeld. De anode van iedere lamp bestaat uit een ko- percylindor van 90 c.M. lengte en ca. 8 c.M. doorsnede. De dikke gloeidraden ge bruiken een stroom van 210 Ampères bij 30 Volt, wat voldoende zou zijn om 26000 nor male ontvanglampen te voedenZe zijn parallel geschakeld en inductief met den antennekring gokoppold. Het doorzichtige gedeelte van de lamp is niet vervaardigd van glas doch van gesmokt rTlica, een taai en doorzichtig matcriaui dat niet al leen een zeer hoog smeltpunt bezit doch bovendien niet barst bij ongelijke en plot selinge vorhitting. De modulatie geschiedt met drie lam pen van een kleiner type. De antenne ia niet gewijzigd voor den nieuwen zender. Zij is in den vorm van een kooi, .60 c.M. in doorsnede en hangt 75 Meter hoog. Ver der wordt als aarde gebruik gemankt van een tegenwicht-antenne, bestaande uit een cirkelvormig netwerk van koperdraden met een straal van 75 Meter. De buitengewoon hooge energie maakte het ook noodzake lijk bijzondere controlemiddelen uit te denken. Zoo klinkt er een automatisch signaal wanneer de watertoevoer voor do lampkocling niet naar behooren func tioneert. Wanneer een van de vijf 100 K.W. lampen defect raakt, wordt alle stroom toevoer afgekoppeld. Ook voor het bedie nend personeel zijn veiligheidsmaatrege len getroffen, omdat aanraking van do stroom voerende deelen bij dergelijk© enorme energieën noodlottig kan zijn. Voor de Amerika-ont vangst in ons land is deze nieuwe zender een prachtige aanwinst en zal het ultrn-korte-golfcrs niet lastig vallen om W. G. Y. af te stcm- Do primaire energie bedraagt 6 K.W., doch do antenne-nergie bedraagt c.a. 1/3 hiervan. Wenken bij het gebruik van pfaatspanning- opparaten. Er zijn lOOOdcn plaatspanning-appara ten in gebruik, grootendeels zelfgebouwd, welke niet voldoen aan de eischen van vei ligheid voor gebruikers. Wij bedoelen in het bijzonder de apparaten welke blanko aansluitklemmen bezitten. Aanraking hiervan kan een zeer sterken schok tenge volge hebben. Hoewel de spanning belast dus als het ontvangtoestel in gebruik is in den regel niet hoogcr is dan 120 Volt, kan dit onbelast wel 250 tot 300 Volt bedragen. Levensgevaar levert aanraking dan wel niet direct op, doch men kan niet le voorzichtig zijn. Zelfs wanneer het toe stel cn plaatspanning-apparaat uitgescha keld zijn kan dit spanning nog op de aan sluitklemmen slaan, tengevolge van de oplading der gebruikte condensatoren in het plsp. app. Daarom moet men eerst het plaatsp. app. uitschakelen en dan pas het toestel, zoodat de condensatoren ontladen zijn. Ook zorge men voor een goede isola tie van do net-aansluiting van het plsp. app. Wanneer men afstemt en toevallig den steker van het net aanraakt kan kortsluiting door het lichaam heen het ge volg zijn. De afstemcondcnsator en spoel is met aarde verhonden en wanneer men een stroomdraad aanraakt ontstaat kort sluiting. Voorzichtigheid bij zelfgebouw- do pl.sp. apparaten is dus geboden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN. ingevoerd om de tijden betor te kunnen controleeren en bedrog en voor-den-gek- houderij zooals het vorige jaar te vermij den. Door de stad Dover is een gouden be ker uitgeloofd voor dien zwemmer of die zwemster, die er in slaagt het eerst van Engeland naar Frankrijk te zwemmen. Binnenkort zal de Engelsche Zwembond vergaderen om te onderzoeken wat tegen bedrog en opzettelijke voor-den-gek-houde- rij, zooals het vorige jaar door dr. Dorothy Logan, te doen is. Een der voorstellen be helst, een commissie van onpartijdige voor aanstaande sportsmen in het leven te roe pen, waarvan de leden alle zwemmers van kust. tot kust moeten volgen. De voorwaarden, die voor den gouden beker van de stad Dover zijn opgesteld, zijn nog strenger. Zij luiden als volgt: lo. Een of meerdere getuigen, te benoe men door een officieel lichaam van de stad Dover, moeten de zwemmers gedurende hun geheelen tocht volgen. Hun proces verbaal draagt het karakter van een onder eede afgelegde verklaring. 2o. Tijdstip en plaats van iederen start moeten aan de politie van Dover minstens zes uren van te voren worden medegedeeld. 3o. De tijdopneming zal geschieden door vanwege de politie benoemde getuigen. Reeds gijn de namen van een groot aan tal zwemmers bekend, die wel is waar niet allen zullen trachten den beker van Dover te veroveren, maar die toch een poging willen doen het Kanaal van Engeland naar Frankrijk over te zwemmen. Onder hen zijn twee debutanten, t.w. miss Beatrice Spears, een 16-jajig meisje nit Deal, en miss Laddie Sharpy een jonge inwoonster van Londen. Het staat tot dusver nog niet vast of de Amerikaansche mrs. Cletuington Corson, die in 1926 een geslaagde poging deed, dit jaar wederom haur geiuk zal beproeven. Het schijnt overigens, dat er vrijwel geen Amerikanen aan de Kanaalzwemmerij zul len deelnemen. Maar feitelijk is het nog to vroeg om daar thans reeds iets definitiefs van te kunnen medcdeelen Onder de „oude garde" der Kanaalzwem mers, die ook dit jaar weer een poging zul len wagen, bevinden zich o.m. miss Millie Hudson, miss Ivy Hawke en miss Parker, allen uit Londen. Ook Ivy Gill, die in 1927 van de Fransche kust naar Dover zwom, zal aan den kamp om den beker van Dover deelnemen, evenals vermoedelijk do Egyp tenaar llclmi en mrs. Weidman uit Dover. E. H. Terame, die het vorigo jaar ook suc ces had, zal vanuit South Foreland starten. Andere deelnemers zijn A. .T. Fcllowes uit Yorkshire, Frank Perks uit Birmingham en A. J. Luscombe uit Yorkshire. De plannen van miss Mercedes Gleitze, de heldin van het Kanaal en van de Straat van Gibraltar, zijn nog niet bekend, maar men neemt aan, dat zij ook thans zal trachten van Engeland naar Frankrijk te zwemmen. Het meerendeel der Kanaalzwemmers, hun pogingen met succes bekroond za- is aan de Fransche kust te water ge gaan. Deskundigen, die met de tij- en 6froomverhoudingen volkomen vertrouwd zijn, zijn eenparig van meening. dat het ovérzwemmen van het Kajiaal in do rich ting EngelandFrankrijk inderdaad moei lijker is dan van Cap Grisnez uit. Vraag: Mijn zoon heeft vorig jaar (1927) de 6o klas doorloopen en werd 24 April 1927 12 jaar. Ik heb hem toen van school genomen, manr ben door de Comm. tot wering van schoolverzuim vervolgd cn door den Leidschcn kantonrechter tweo- maal veroordeeld. Ben ik nu niet ten on- rechto voroordeeold Antwoord: Do tegenwoordige loer- plichtwet dio tot 1 Juli a.s. geldt, bepaalt het volgende: Een kind heeft zijn leerplicht vervuld? a. bij een school, die volgens leerplan maar zes leerjaren telt, wanneer het al de zes klassen hoeft doorloopen. ófwel wan neer het 13 jaar oud is en de klasse heeft doorloopen, waarin het bij het bereiken van dien leeftijd was geplaatst; b. bij een school, die volgons leerplan zeven nf meer leerjaren heeft, wanneer het 6 leerjaren heeft meegemaakt en boven dien <le klasse heeft doorloopen, waarin hel bij het bereiken van den 12-jarigen leeftijd was geplaatst, ófwel wanneer het 13 jaar oud is en do klasse heeft doorloo pen, waarin het hij het bereiken van dien leeftijd was geplaatst. Nu kunt u zelf nagaan of u terecht of ten onrechte is vervolgd. J-3 I

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 11