Uit de Omgeving Uit de Rijnstreek. werden op die vergadering' noten ge kraakt, die niet van degelijke substantie waren. Zeker, het Bestuur heeft een zware taak, moet leiding geven en is zelfs ver plicht do te behandelen zaken met energie cn correctheid, in zoo vlug mogelijk tempo te verwerken. Doch men vergete niet, dat al die offers worden gebracht uit liefdevol plichtsbesef, vaak ten koste van eigen rust en vrije uren. En dan eisehe men niet het onredelijke. Ons lijkt het Bestuur ove rigens te topzwaar; to groot is het aantal, te veel inzichten moeten tot een geheel worden omgevormd. Dat belemmert een vlugge afwerking, een rustige afwikkeling van vaak moeilijke problemen. Meer zake lijk zou kunnen worden gearbeid als aan een aan te stellen, aan het Bestuur verant woordelijk, persoon, de vele zaken ter uit voering en afdoening zouden kunnen wor den opgedragen, naar den gedachtengang door do ledenvergadering uitgewerkt. Dat zou het Bestuur do handen vrij geven voor ander nuttig werk, dat bij een rijk bloeiend vereenigingsleven geregeld zal te doen zijn. Enkele offers zal dit den leden opleg gen, doch die komen in ruime mate weer terecht in te boeken successen. W a n'd elaar. NOORDWIJK. GOUDEN PRIESTERFEEST PASTOOR A. F. WIJTVLIET. Te negen uur gisterenmorgen verzamel den zich de inwononden, comité, eeni'ge ge- noodigden en de plaatselijke geestelijk heid, (waaronder wij opmerkten de zeer- eerw. heeren Pastoor Th. Sarter en Dr. Wagenaar) in de devote prachtig versierde kapel van het gesticht De jubilaris droeg het H. Misoffer op, geassisteerd door de zeereerw. heer J. H. Borsboom als presby- ter-assistens en de weleerw. heeren kap. Hesp als diaken en Pator Quirinus O.F.M. als sub-diaken. Onder deze plechtigheid hield de Deken een feestrede cn had hiervoor als tekst gekozen: „Het vijftigste jaar zult gij vie ren, want dat is een Jubeljaar". Toen in het Oude Testament Mnzes van God de wetten kreeg, schreef God voor, dat het 50e jaar gevierd moest worden en ook nu nog ten huidigen dage steekt een 50 jarig jubileum hoog boven andere feesten uit on wordt daarom vergeleken bij het edelste metaal: het goud. En als nu een onzer, die al jaren in ons midden leeft, het gouden jubileum viert, hebben wij reden dankbaar dit te herdenken en als wij als Katholie ken weten, dat geen grooter waardigheid bestaat dan het Priesterschap, dan is er ook geen grooter en verhevener jubileum clan een gouden priesterfeest, hetwelk wij dan ook dankbaar moeten vieren. Alle goede gaven komen van God en daarom zijn wij allereerst hier bijeen gekomen, om dank en hulde aan God te brengen, voor de'groote waardigheid door Hem gegeven in het II. Priesterschap, hetwelk Paulus in hot kort betitelde als „Dienaar Gods en uitdeeler van Gods genade". De priester is een dienaar, welke tot het hoogste is uitverkoren, want met dezelfde macht, waarmede God hier op aarde uitging, gaat ook de priester uit om terug te zooken die genen die verdwaald zijn en de dood uit de zielen te bannen. Er is geen grooter ge zantschap denkbaar dan het Priesterschap, want de priester is de gezant van den Heer der Heerscharen ten eeuwigen dage. De Eerw. redenaar noemde het Laatste Avondmaal een wonder van liefde, en dat zelfde groote werk van Gods almacht wordt door den priester iederen morgen in het H. Misoffer herhaald. De Deken dankte den Jubilaris, die een kwart van zijn priesterleven had besteed aan het zieleheid der gestichtsbewoners, waar hij steeds met kracht en lust heeft gewerkt, hetwelk zoowel door Zusters als door inwonenden hoog wordt gewaardeerd daar de Jubilaris steeds was een beeld van nauwgezetheid en stichting. En als de inwonenden dezen dag zullen bidden, zeide spr., dat God U nog lang moge spa ren, dan is dit niet alleen een daad van dankbaarheid, doch ook een daad van eigenbelang, daar zij weten dat hun belan gen bij U in goedo handen zijn. Z.E. sprak den wensch uit, dat de Jubilaris nog menig jaar hier mogo werkzaam zijn en dat zijn kroon hiernamaals schitterend moge zijn. Tijdens de plechtigheden zongen de eerw. Zusters, geassisteerd door enkele da mes op zeer verdienstelijk wijze de twee stemmige Mis „Salva Begina" van G. E. Sthele en na afloop het prachtige „Jubi late" van Joh. Plag. Na afloop dor plechtigheden begaven zich allen naar de mannenzaal, welke op keurige wijze was versierd en waar tal van bloemstukken van belangstellenden waren opgesteld. Allereerst zongen de meisjes der 6e en 7e klas den Jubilaris een Huldelied toe, waarna door eon tweetal meisjes na een korte toespraak oen bloemstuk namens de twee klassen overhandigd werd. Namens de zusters on inwononden van het gesticht voerde hierna het woord de heer Ivaptein, die hot een eervolle taak noemde, dat hij, namens Moeder, Zusters en verdere inwonenden, den gouden Jubi laris dank mocht brengen voor hetgeen Z. E. in bijna 13 jaren voor hen heeft ge daan. Met een geestig woord bood hij, na mens do inwonenden, den jubilaris een ge sloten couvert aan, waaraan allen naar vermogen hadden bijgedragen. De voorzitter van Regenten van het ge sticht, de heer W. de Ruijter, voerde hier na het woord, waarin hij memoreerde het verscheiden van den heer C. J. L. v. d. Meer, die hij hier bij deze gelegenheid nog zoo gaarne had gezien, daar deze een spe ciale vriend van den Jubilaris was. Hij hoopte en vertrouwde, dat deze vanuit den hemel dit feest zou medemaken. Namens Regenten bracht hij hartelijk dank aan den Jubilaris voor do vele diensten aan het gesticht bewezen, en bood namens dit college eveneens een gesloten couvert aan. De heer J. C. y. d. Meer sprak hierna na mens het comité den Jubilaris toe, waarin hij Z.E. van harte gelukwenschte met zijn gouden jubileum, den wensch hierbij uiten de, dat het Z.E. gegeven mogo zijn nog vele jaren te midden der inwoners te kun nen werken. Namens het Comité bood ook hij een ge sloten couvert aan. Nog voerde het woord Mevr. Stappers, die in goed gekozen woor den dank bracht namens de inwonenden. Een drietal Zusters en Mevr. Thijssen en dochter zongen daarna 'n lied, waarop de Jubilaris getroffen allen dankte. Z. E. noemde dit de moeilijkste toespraak tot nog toe gehouden. Hij rekende de jaren hier doorgebracht tot de gelukkigste van zijn leven. Hij dankte in het bijzonder den Deken en de regenten, terwijl het een groote verrassing voor hem was de tegen woordigheid van de Algemeen Moeder Overste uit Breda. De jubilaris sprak den wensch uit, dat de band van liefde nog vele jaren moge voortduren. De Yoorz. dankte hierna allen voor hun medewer king, in het bijzonder de Eerw. Zusters voor de schitterende voorbereiding. Hierna had nog een druk bezochte re ceptie plaats voor de parochianen, terwijl vele brieven en telegrammen waren inge komen. Het verdere van den dag werd in intiemen kring feestelijk gevierd. OEGSTGEEST. 3MEENTERAAD. Het hongerloontje van een onder- wijs-assistente. Met 200 ver hoogd. De trottoirs in de De Kempenaersstraat. Donderdagavond kwam de raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Afwezig de hoer de Graaf met kennisge ving. Voorzitter Burgemeester van Griet huizen, tevens secretaris. De notulen der vorige vergadering werden na voorlezing onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukkon. Ged. Staten berichten dat voor elf leerlingen die de H. B S. te Leiden bezoe ken f971.75 moet worden betaald. Voor IS leerlingen van het Gymnasium 3086.82 Voor 5 leerlingen H. B. S. voor Meisjes 1388. Voof één leerling Gymn. té Gouda 312. Na een opmerking van den heer Uitenboogaard wordt alles goedgekeurd. B. en W. stellen nog voor, op verzoek, aan de R. K. Politieschool „St. Michael" evenals het vorige jaar 10 subsidie toe te kennen. Aldus besloten. Van de inwoners der Duinzichtstraat is een verzoek ingekomen om doortrekking. B. en W. stellen voor dit verzoek te renvoyee- ren naar B. en W. om advies. Goedge keurd. De heer W. van der Pijl verzoekt den Raad per adres wegens het gevaar het ver keer door de Schoolstraat vanuit de Deutz- straat te verbieden. Do Voorz. stelt voor dit adres ook te zenden naar B. en W. om advies. Dr. Varenkamp wijst op de juistheid van dit adres en hoopt dat wegens do belang rijkheid van deze kwestie spoedig advies zal worden uitgebracht, zoo mogelijk los van de andere verkeersregeling, waarom reeds een jaar geleden is verzocht. De Voorz. zegt, dat B. en W. e.a. zullen overwegen. Bij punt 2 der agenda stellen B. en W. voor aan den heer O. Renes op diens ver zoek, om gezondheidsredenen, ontslag te verleenen tegen 1 Sept. Met alg. stemmen goedgekeurd. Punt 3. B. en W. bieden den Raad de re kening 1927 en begrooting 1929 van het Burgerlijk Armbestuur en de rekening 1927 en begrooting 1929 van het H. G. Arm bestuur aan. De rekening Burg. Armbestuur geeft aan in ontvangston 64790.15 en uit gaven 6445.52, batig saldo 33.49; de begrooting 1929 geeft in ontvangsten en uitgaven aan 6349; de rekening 1927 H. G. Armbestuur: ontvangsten 11S5.56 en uitgaven 571.65, batig saldo 613.91; de begrooting 1929: 1016.41. Goedgekeurd. Bij punt 4: Voorstel tot het aangaan van een geldleening. deelt de Voorz. mede, dat de Raad B. en W. een crediet heeft toegestaan van 54000 voor wegverbree- ding en vernieuwing waterleidingsbuizen; 17000 worden gedekt door het saldo be grooting 1926. Voor de resteerende_37000 stellen B. en W. voor, een geldleening aan te gaan bij de Bank van Nederlandsche Gemeenten tegen 48/ê pet. a pari. Goed gekeurd. Punt 5, aanvrage assistente O. L. school Leidsche Buurt. De Voorz. deelt mede, dat heb hoofd dier school een assistente ver zoekt wegens het groot aantal leerlingen. Dc Inspecteur en Commissie van Toezicht op het L. O. adviseerden tot aanstelling te besluiten in het belang van het onderwijs. B. en W. stellen voor een assistente aan te stellen tegen een salaris van 500 per jaar. Dr. Varenlcamp vindt oen dergelijk salaris veel te laag. Gemeenten, waar 700 en 900 gulden wordt gegeven, behooron vol gens spreker niet tot de uitzonderingen. Weth. Rubenkamp zegt, dat de R. K. school 400 betaalt voor een assistente. Dr. Va- renkamp vindt zoo'n slechte salarieering meer dan erg. Men maakt misbruik van het overcompleet aan onderwijskrachten. Voor 400 kan men nog niet eens een behoor lijke dienstbode krijgen. De heer Bakker sluit, alhoewel hij er kent dat er verschil moet bestaan tuB- schen een assistente en een volledige leer kracht, zich aan bij Dr. Varenkamp. Do heeren den Ouden'en Uitenboogaard betoogen, dat aan de Chr. school de assi stente ook 500 gulden salaris heeft, doch het schoolbestuur acht dit ook te laag en geeft daarboven nog een gratificatie. De Voorz. verdedigt nogmaals het voor stel van B. en W. Dr. Varenkamp stelt voor 700 gulden sa laris te geven. Dit wordt aangenomen met 7 tegen 3 stemmen. Voor de heeren Breda* den Ouden, Uitenboogaard, Varenkamp, Nijs- sen, Bakker en v. d. Burg. Tegen: de hee ren Paardekooper, Weth. Rubenkamp en Zandbergen. Een voorstel Varenkamp—Uitenboogaard r>m aan de assistente r.r i do O. L. school Morsch eveneens 700 "i salar's net terugwerkende kracht t c Ic kerm -rd eveneens aangenomen. INGEZONDEN MEDEDEELING. Do comptabiliteitsbesluiten werden zon der commentaar genomen. Op de reclames inzake verlichtingsbelas ting werd na breedvoerige discussie afwij zend beschikt. De reclames inzake vergun ningsrecht werdeen mt gesloten deuren be handeld. Na heropening stelt de Voorz. voor de aanslag van den heeren Kuyper en Konij nenburg te handhaven en die van den heer van Leeuwen tot op de helft terug te brengen. Aldus besloten. Bij de rondvraag klaagt de heer flen Ouden over de slechte ligging van de bocht in de Rijsjes. B. en W. zullen daaraan de aandacht schenken. Dr. Varenkamp zegt, dat hij wel had verwacht dat B. en W. bij het ontslag van den heer Renes een woord van dank aan dit schoolhoofd hadden gewijd. Nu B. en W. dit nalieten zal spreker dit doen. Dr. Varenkamp besprak de groote praestaties van den heer Renes en boe hij de bijna vêrlcopen school heeft omhoog gewerkt. De Voorz. antwoordt, dat hij zich niet zal uitlaten, waarom hij dit niet heeft ge daan. Vervolgens besprak Dr. Varenkamp de vuilverbranding en spoorde B. en W. aan, uit te zien naar middelen voor verande ring. De Voorz. zeide overweging toe. Op de vraag van Dr. Varenkamp betref fende het gratis beschikbaar stellen der verordeningen voor de Raadsleden, deelt de Voorz. mede, dat van B. en W. geen voorstel is te verwachten. Ook bracht Dr. Varenkamp de trottoirs- kwestie in de De Kcmpenaerstrant nog maals ter sprake, waarbij tusschen hem en den Voorz. een ldngdurige discussie ont stond. Ton slotte zeide Dr. Varenkamp geen oogenblik gedacht te hebben, dat hij den voorzitter zou kunnen overtuigen, waarna de vergadering werd gesloten. DE KWAKEL. Een gat in de brug. Donderdagmid dag kwam men tot de ontdekking, dat zich in het dek van de Mug over de Ringvaart alhier een gat bevond van ongeveer 50 bij 20 c.M. Eenigen tijd geleden is deze brug ook voor geruimen tijd voor heb verkeer afgesloten geweest, omdat do'brug niet be trouwbaar was. Tot afdoende maatregelen kwam het toen niet; wat opgelapt werd ze weer opengesteld. Op last van de burgemeester dezer ge meente is ze nu weer afgesloten, hetgeen voor het vorkeer op dezen weg een groote belemmering geeft, wijl men genoodzaakt wordt een grooten omweg tc maken. Zou er dan nooit een einde komen aan die voortdurende bruggenmisèro. Immers, met alleen deze brug, maar ook de Tolbrug ver keert in zeer ongunstigen toestand een brug, die nu op palen rust, die dus niet gedraaid kan worden, een nieuwe dek erop maar men moet niet onder de brug kij ken! Men vraagt zich onwillekeurig af, of er niet eerst ernstige ongelukken zullen plaats hebben, vóór er ingegrepen wordt. Intusschen.'t ongemak voor velen is or weer VOORHOUT. Oranje-Vereeniging. Gisteravond ver gaderde in het café „De Bonte Koe" alhier de Oranje-Vereeniging dezer gemeente. De voorzitter opende deze zeer druk be zochte -vergadering en heette alle aanwezi gen welkom. Het deed hem genoegen dc vergadering bezocht te zien door pl.m. 100 leden, hetgeen schitterend is te noemen, aangezien in de vorige vergaderingen slechts 30 a 40 leden aanwezig waren. Hier uit concludeerde spreker dat do leden steeds medeleven met de vc.eeniging en de daden van het bestuur goedvinden. Hierna las de secretaris, do heer P. v. d. Hulst Jzn. de notulen der vorige verga dering, alsmede het jaarverslag over 9127. Zoowel de notulen als het jaarverslag werden goedgekeurd met Applaus. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat het saldo over 1926 droeg ƒ47.69 en dat ontvangen was 1593.63 zoodat de totaal inkomsten waren 1611.32 De uitgaven over 1927 hebben bedragen 1600.58. Hieronder is ook begrepen een aflossing van een oude schuld van pl.m. 90. Het batig saldo over 1927 bedroeg derhalve 10.74. De penningmeester, do heer N. G. de Ruiter, had voor zijn beleid bij monde van den Voorz. een woord van dank in ontvangst te nemen, zoowel van het Bestuur als van de leden. Bij monde van den heer Borst bracht de controlecommissie van 1927 verslag uit en deelde mede dat alles in goede orde was bevonden. Tot leden van controle-commissie voor 1928 werden benoemd de heeren L. van Werkhoven en P. van Berkel. Wegens aftreden van 2 bestuursleden, t.w. de heer H. A. Allard, voorzitter en N. van der Tong, stelde het Bestuur voor hiervoor 3 leden te benoemen, in verband met de vele werkzaamheden van het be stuur gedurende de feestdagen. Het be stuur stelde voor hiertoe te benoemen do heeren M. van der Plas, H. Bakker en A. Lemmers. Hiertoe werd zonder hoofdelijke stemming besloten. Medegedeeld werd dat het feest te Voorhout zal plaats hebben op Woensdag 5 en Donderdag 6 Sept omber. Hierna werden de gebruikelijke feesten bespro ken. Bij het volksspel tonknuppelcn werd voorgesteld door den Heer P. A'. v. Werk hoven om dit te doen geschieden in 2 ploe gen. Hiermede zal het bestuur rekening houden. Verschillende leden geven nog eenige aanwijzigingen op dit spel. Besloten werd dat het bestuur met de diverse mededee- lingen en aanwijzingen rekening zullen houden. Op 'n vraag van het bestuur of .een der leden soms nog een nieuw volksspel wenscht, brengt de heer C'. Taardokodper het denkbeeld naar voren om hier een wed strijd te houden op rolschaatsen, aange zien het hier met het oog op den gebitu- mineerden weg zeer goed zal gaan. Do Voorz. zegt, dat het to kqstbaar zal zijn, doch dat het overwogen zal worden. De heer C. v. Werkhoven Bzn. zou het aardig vinden als de mannen b.v. na het tonknuppelen nog moesten hardloopen. Ook dit zal het bestuur overwegen, doch zal zulks dan verplichtend stellen. Op een desbetreffende vraag van den Voorz. zegt de heer J. van Werkhoven Czn dat het verschil in de eersten en tweeeden prijs dikwijls te groot is, z.i. en zou dit meer' gelijkwaardig willen zien gesteld. De Voorz. zegt zulks wel eenigszins overdre ven te vinden, doch zal het bespreken. Bij de rondvraag vraagt de heer P. v. Berkel op welken daüim iemand 16 jaar moet zijn, zullks met net oog op de con tributie. De Voorz. zegt, ongeveer 1 Juli, als de contributiekaart wordt aangeboden De heer J. Bulten vraagt of de Voorz. door de ledenvergadering of de bestuurs vergadering moet worden gekozen. De Voorz. zegt dat dit door het Bestuur ge schiedt), zulks met het oog op de geschikt heid van den persoon. De heer J. van Werkhoven Czn. vraagt waarom nooit geen periodieke aftredingen plaats hebben van de bestuursleden. De Voorz. zegt dat dit niet is geregeld met het oog op het karakter der vereeniging en zegt dat dit veel last en onsemak tcweeg- breigt, omdat doorgaans toch de aftreden de leden worden herkozen. De her K. Huijts wil scherpere oontrole bij den ingang van het feestterrein. De heer B. van der Lubbe brengt als oudste bestuurslid dank aan den scheiden den voorzitter namens het bestuur en de leden voor zijn leiding, gedurende cle 5 ja ren als voorzitter doorgebracht (applaus) De heer P. J. v. Hulst stelt voor de heer Allard eerelid te maken der vereeniging. Mei algemeene stemmen aangenomen. De heer Allard dankt voor de-hulde hem gebracht en aanvaard het eerelidmaat schap der veireeniging. Spr. zal steeds dankbaar terugdenken aan de gezellige en goede medewerking van zijn mede-bestuurs leden. De heer van Leeuwen vraagt nog of er ook neg menschen van andere religie dan R. K. zijn aangezocht om lid van het be stuur te worden. Spr. vindt dat anders het karakter van de alg. Orannjevereeni- ging wordt weggenomen. De Voorz. antwoordt bevestigend, doch zegt slechts één persoon daartoe bereid to hebben gevonden. Hierna sluiting. ZEGWAART. Geboren: Elisabeth d. van O. Huur man en J. H. van Noort Johanna Kla- zina Maria d. van P. G. Adegeest en M. E. Switzar. Ondertrouwd: H. Rink 25 j., te Buurmalsen, en A. Pauk 22 j. W. J. Veld huizen 27 j. en A. van Helden 23 j., te Waddinxveen. Gehuwd: P. T. van der Haas 22 j„ tc Delft, en T. M. van Stein 24 j. A. Ver- weij 27 j., te Bonthuizen, en H. van Zetten 24 jaar. KALENDER DER WEEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Santos-bloemendag. De bloemendagen, die gehouden worden tot steun voor de tuberculoselijders, sporen u ieder jaar weer aan om uwe gezondheid toch te waardeeren en uwe dankbaarheid eens te toonen met een offervaardige daad van medelijden. Geen grooter schat dan een goede ge zondheid. In gezonde dagen evenwel wordt door den mensch die schat niet al tijd even goed gewaardeerd en zinkt de dankbaarheid daarvoor wel eens omlaag. Dinsdag 19 Juni a.s. vraagt de Santos bloemendag alhier om uwe dankbaarheid voor een goedo gezondheid eens te laten blijken door een kleine gave tot steun van het Santosfonds. Steun en hulp te verschaffen aan tuber culoselijders uit R. K. Middenstandsgezin nen dóór Sanatoriumverpleging, is het prachtige doel van het Santosfonds van den R. K. Middenstandsbond. Levenskrachten to herwinnen voor arme tuberculoselijders is zeker een offertje waard voor een ieder, die ook maar eeni- germate medelijden bezit cn dankbaar ia voor eigen gezondheid. Wijst het Santosbloempje niet af, wan neer een vriendelijke hand dien levensdag van u wil verrijken en stempelen met een verdienstelijken daad van medelijden en dankbaarheid. Zondag zal de gebruikelijke voor-ver koop bij de kerk plaats hebben. Namens de Santoscommissie: A. BOEKEL, Kapelaan, Voorzitter. Gevestigd: J. J. Kapel van Nieuw- veen Teuntje Molenaar van Berkel en Rodenrijs J. van Harten van Oostzaan Emilie M. Ott van Rotterdam A. Aantjes van Ter Aar Sientje Zwaan echtg. van A. Aantjes van Aalsmeer Gijsberta van Heusden van Oegstgeest A. J. R. Willinge Prins van Wieringer- waard Trijntje Kee van Opperdoes P. J. de Wit van Alkmaar A. Hendrik*, van Woubrugge Cornelia J. M. Groen in 't Wout van Uithoorn Kindereen Pauw van Woerden Alida Verdonk van den Haag Clazina M. Vonk van Voorburg C. Coenraads van Rotterdam A. van den êpiegel van Monster. Vertrokken: J. S. Manassen en ge zin naar Amsterdam Hcndrika Ok de N.B. Als niet anders wordt aangegeven heeft in deze week iedere H. Mis Gloria, geen Credo. De gewone Prefatie. Dagelijks het voorgeschreven gebed tot den H. Geest ZONDAG, 17 Juni. Derde Zondag nj Pinksteren. Mis: Respice. 2e gebed A Cuno. tis (om do voorspraak der Heiligen af tt smeeken); 3o naar keuze v. d. Priester. Cre- do. Prefatie v. "d. AJlerh. Drieëenheii Kleur: Groen. Richten wij onze ziel tot God, die de Be. schermer is van wie op Hem hopen. Wjj hebben wel gezondigd, maar de rechtvaar, dige Rechter zal niet blijven toornen, als *jj Hem vragen: „Vergeef ons onze zonden" (Introitus, Gebed, Graduale en Alleluja, vers). Integendeel, het is juist een groot* vreugde voor den Horder der zielen en vo« de Engelen des hemels, als wij boetvaardj. heid doen (Evangelie en Communio). Lik teren wij in den geest van boetvaardighcj naar de vermaning van den Apostel Petrj om sterk in het geloof den duivel, onzen ti genstander, weerstand te bieden (Epistel Vertrouwen wij op God, die niet verlaat ri Hem zoeken (Offertorium) doch in den koi ten tijd van strijden met ons is door Zijn genade; die Zijne genadewerking in om voltooien zal en bevestigen in de eeuwigs glorie (Epistel). MAANDAG ,18 Juni. Mis v. d. H Ephrem, Belijder #en Kerldeeraar: I n me dio. 2e gebed v. d. H.H. Marcus en Marcel lianus, Martelaren. Credo. Kleur: Wit. De H. Ephrem van Syrië bleef uit node righeid Diaken. Bijzonder vereerde hij éi H. Maagd als de Onbevlekte. Door zijne bijzonder duidelijke geschriften heeft h; vele ketterijen bestreden, waarom Paus B*. nedietus XV z.g. hem heeft verheven tol kerkleeraar, wienst feest door de geheeli Kerk moet worden gevierd. DINSDAG. 19 Juni. Mis v. d. H. Jidiam van Falconieri, Maagd: Dilexisti. 2e gebed v. d. H.H. Gervasius en Protasius, Mart* laren. Kleur: Wit. De H. Juliana, meer ongel dan menscb, verviel door hare harde levenswijze in eei maagziekte. Zij kon niets geen voedsel me« verdragen. Wonder van geduld en blijmo* digheid klaagde zij alleen hierover, dat do H. Communie niet kon ontvangen. G* dreven door haar groot verlangen verzocht zij een priester de H. Communie op ha« borst te leggen. Nauwelijks was dit go sohiedt of de H. Hostie verdween en Js- liana stierf met een glimlach op het gelaal WOENSDAG, 20 Juni. Mis v. d. H. Si verius, Paus en Martelaar: Statuit. 2e ge bed. A CimcèiB; 3e naar keuze v. d. Prie» ter. Kleur: Rood. DONDERDAG, 21 Juni. Mis v. d. H. En gdlmundus, Abt: Aqua. (Zie het feesteigen v. h. Bisdom Haarlem). 2e gebed v. d. Aio/- sius van Gonzaga, Belijder. Kleur: Wit. In deklagen van den H. WiUibrorè heeft de H. Erigelmundus in Kenner*- land het Evangelie gepredikt. Den 21-sten Juni van het- jaar 1591 stier! te Rome, op 23-jarigen leeftijd, als slacht offer zijner naastenliefde aan dc pestlijden betoond), de H. Aloysius, toonbeeld van zifi verheid. Als negenjarige knaap legde hij d( belofte af van eeuwige zuiverheid, gedre ven door het verlangen Maria in hare deug den na te volgen. Paus Benedietus XII! heeft Aloysius aan de geheele katholiek* jeugd tot beschermer gegeven. H. Aloysius bid voor ons, opdat wij, di) u in uwe onschuld niet hebben nagevolgd u mogen volgen in uwe boetvaardigheid (Gebed der H. Kerk). VRIJDAG, 22 Juni. Mis v. d. H. Pauling Bisschop en Belijder: Sacerdotes tui. Klerr Wit. Uit liefde voor Christus deed de H. Pan linus afstand van al zijne rijkdommen on te beoefenen de armoede van Christus, hes kostbaarder dan de geheele wereld, ZATERDAG, 23 Juni. Mis v. d. Vigilie* d. H. Joannes den Dooper: Ne timeas. Gee Gloria. 2e gebed tér eere van Maria; 3 voor de Kerk; 4e voor den Paus. Kleu.' Paars. IN DE KERKEN DER E.E. P.P. FRA! CISCANEN: Alles als in bovenstaande kalender, b» halve: WOENSDAG. Mis v. d. Z. Michelim weduwe: Cognovi. 2e gebed v. d. Octaaf dag v. d. H. Antonius; 3e v. d. H. Silveriui Kleur: Wit. DONDERDAG. Mis v. d. H. Aloysius va: Gonzaga, Belijder: Minuisti. Amsterdam. ALB. M. KOK, Pi Blanken naar Bodegraven Cornelia f de Heij naar Nieuwkoop Catharil Breedijk naar Zevenhuizen Agatha Beil neveld naar Bodegraven J. A. van Tri meij en gezin naar Zwammcrdam C.fl Lagerweij en gezin naar Eist W. F. VM Beek naar Gouda Catharina M. van 1 naar Vlist J. Kollen naar Meppel J I sabeth M. Brinkman naar den Haag 1- J van der Stoel naar Westfaleen (Dl.) fr hanna M. Boxman naar Sleeuwijk 5- Kr^penburg naar Katwijk A. Heijneff5 naar Gouda. LEIDERDORP. Geboren: Andreas Jacobus z. avn A J. Verklei en A. Leenders Willem z. vJ N. J. de Jong en F. Lammers Jacob* Adrianus z. van M. van Dam en Chr. 1 Amsterdam Cornelia d. van J. J. Wo» en N. van der Burg Adriana d. van l C. Snel en A. van Houwelingen Jobi' z. van J. Koelmoes en A. Griekspoor - Nicólaas z. van Adr. Verdoes en A. Gil bergen. Ondertrouwd: P. J. O. de Bruit* en P. dee Graaf H. van dr Hoogt en C Verhoef. Getrouwd: A. Meijer en Tjm. DS* stra Martinus Borreman en Marie Heusden W. P. Pauw en W. Zuurmo» J. P. W. Zadelnar en L. Wetselaar. Overleden: Lina Boonstra v. 79 1 J. J. Koning m. 88 j. A. Hoogenbofll m. 77 j. Arie van Winkel z. 4 mnd. i W

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 10