Gem. Berichten. Buitenl. Berichten. Uit de Rijnstreek. TWEEDE BLAD DE LEIDSCHE COURANT" DONDERDAG 14 JUNI 1928 ONGELUKKEN. SLACHTOFFERS VAN HET VERKEER DE SULTAN VAN KOETEI. nan den dood ortsnapl. Een auto-ongeluk verhinderde de Sultan •an Koetei Maandag tijdig bij de opening Ier I. T. A. te Zijpeadaal aanwezig te zijn. ,In de auto (een groote Minerva) zalen Achterin de Indische heerseher en de heer laedt van Oldenbarnereld, oud-resident •an Ambon en vroeger assistent-resident a Koetei (waar hij voor don iegenwoordi- ;en Sultan, die toen een jongen van 10 jaar vas, een vaderlijke vriend was geweest veshalve zijn Z. H. hem verzocht had, de zen tocht mede te maken). Daarvóór za- :en de pangéran en de assistent resident van Koetei en op de voorste bank zat de chauffeur. Even vóór Doorn maakt de weg een bocht, vlak vóór de (onbewaakte!) kruising met de electrische tram zoodat er slecht zicht is op de spoorbaan. Toen de wagen over de baan reed zag men plot seling een aandaverend en tramtrein op slecht enkele meters afstand. Doordien de chauffeur de tegenwoordigheid ven geest had om snel het stuur om te gocien, suis de de trein nog juist rakeling langs de auto. Deze reed echter tegen een boom hetgeen echter gelukkig geen ernstige ge volgen had. De chauffeur werd uit den wagen geworpen maar bleef op gedeerd, de Sultan en de heer Raedt kregen slechts onbeduidende kneuzingen. Alleen de pan géran en de assistent-resident werden door glascherven in het gezicht gewond en moesten te Doorn worden verbonden. Het was dit dat het langdurige opont houd veroorzaakte waardoor het aan den dood ontsnapte gezelschap pas zeer laat op Zijpendaal aankwam. Het auto-ongeluk te Voerendaal. De „L. K." verneemt nader, dat na ver hoor van verschillende getuigen de auto bestuurder, zekere J. D. uit Voerendaal, in vrijheid is gesteld. Eén Her slachtoffers, zekere Creugers uit Voerendaal, die met inwendige kneu zingen in het St. Joseph-hospitaal te Heerlen werd opgenomen, blijkt de rug- gegraat gebroken te hebben; zijn toestand is ernstig. Overreden en gedood.- Te Loppersum (Gr.) is het driejarig dochtertje van K. Hoekzema door een vrachtauto overreden en op slag gedood. Tramontsporing. Eenige passagiers licht gewond. Gisterenmiddag tegen twee uur is een motorrijtuig met aanhangwagen van lijn 11 te Scheveningen ter hoogte van de Reep straat en gaande in de richting naar het strand, uit de rails geloopen. De motor wagen botste tegen een betonnen paal tusschen de beide sporen. Eenige passagiers werden licht gewond; de bestuurder kwam met den schrik vrij. Het voorbalcon werd gedeeltelijk ver nield. Een voroman der H. T. M., die zich bij den tramweg bevond, zag, dat de rails weken. Hij wilde den bestuurder waar schuwen, doch op hetzelfde moment ont spoorde de tram reeds. Het tramverkeer ondervond in beide richtingen geruimen tijd vertraging. Doodelijke val. Onder Odoora is de 52-jarige G. Boezen, waarschijnlijk van een zolder gevallen, dood in de schuur gevonden. Bijna verdronken. Bij het vlotje varen in een met water gevulden diepen bouwput bij de Willem Buytewechstraat te Botterdam is de onge veer 10-jarige H. P., wonende in de Wa tergeusstraat, gisteren te water geraakt. Daar de jongen groot gevaar liep te ver drinken begaf zich een burger te water. Hij wist met een agent, die gedeeltelijk in het water ging staan, den drenkelix.g, die geen teekenen van leven meer ^ver toonde, op het droge te brengen. Door een 5-tal burgers en den politie-agent werd gedurende ongeveer drie kwartier kunstmatige ademhaling toegepast; toen pas gaf de jongen weer teekencn vaa le ven. In bewusteloozen toestand werd hij naar het ziekenhuis aan den Coolsmgel overgebracht. Boerderij afgebrand. Uit Leeuwarden wordt aan de „Tel." gemeld: Gistermorgen vroeg is de nieuwe boerderij, bewoond door den heer P. Bals- ma te Wanwer, in vlammen opgegaan. Met moeite konden de vrouw van den landbouwer en haar twee kinderen uit de slaapkamer worden gered. Verduistering ten nadpele van het Rijk. Door de Haagsche politie is aangehou den de 35-jarige P. A. Q., commies bij het Binnenlandsch Bestuur te Padang in Ne- derlandsch Oost-Indië, als verdacht van verduistering van gelden ten nadeele van het Bijk. De heer Q. vertoeft eenigen tijd met ver lof hier te lande. Het verduisterde bedrag zou eenige duizenden gulden bedragen. De aangehoudene is heden ter beschikking van de justitie gesteld. De Baad van Justitie te Padang had indertijd een bevel tot gevangenneming tegen Q. uitgevaardigd. ONGELUKKEN. Fabrieksongeluk. Uit Limburg aan de Lahn, wordt ge meld: In het naburige Elz had in een te gelbakkerij een ernstig ongeluk plaats. Bij het leeghalen van den tunneloven stortte plotseling de tunnel in en bedolf drie ar beiders. Terstond werd met het' reddings werk begonnen. Na een moeizamen ar beid kon men tegen middernacht een ar beider nog levend, zij het ook zwaar ge wond, uit de puinhopen redden. De beide anderen waren reeds overleden. Zware brand In Duitschlands grootste dekenfabriek. De textielfabreik der Gber. Friese A.-G. te Kirschau, de grootste dekenfabriek in Duitschland, is door een zwaren brand ge teisterd. De aangerichte schade beloopt 1 a 2 millioen mark. Onderzoek naar de spoorwegramp in Beieren. Van de bij de spoorwegramp bij Siegels- burg gewonde reizigers is er inmiddels nog een overleden, zoodat het totale aantal dooden thans tot 25 gestegen is. Van officieele zijde wordt over het re sultaat van het onderzoek naar de oorza ken dér ramp nog niets medegedeeld. Daar entegen verluidt van verschillende zijden met stelligheid dat het traject niet in orde is geweest. De Neurenbergsche bladen pu- bliceeren ingezonden brieven van perso nen, die in de laatste dagen de onheils- plek waren gepasseerd en waarin zij ver klaren, den slechten toestand, waarin het betreffende traject verkeerde, te hebben bespeurd. Een dag vóór de ramp werd een spoorwegbeambte te Neustadt zelfs door een reiziger daarop opmerkzaam ge maakt. De „Frankfurter Tagespost" meldt, dat een machinist, 24 uur voordat het on geluk gebeurde, rapport over den slechten staat van het traject uitbracht. Aardschok te Modena. Te Modena en in de omstreken dier stad werd gisteren om negen uur een aard schok waargenomen. De schok, die zeven seconden duurde, richtte onbeteekende verwoesting aan. Wervelstorm in Amerika. 1 Naar uit New York wordt gemeld, heeft Dinsdag een wervelstorm in het Westen van den staat Kansas en in Nebraska be langrijke schade aangericht. Te Cook zijn tal van personen gewond en ruim 100 huizen verwoest. Ook in de steden Ludell en Elsworth zijn groote ver woestingen aangericht. Het telefonische en telegrafische verkeer is gestoord, zoo dat volledige inlichtingen nog niet te ver krijgen zijn. .ittegolf en onweer. Nadat Zondag en Maandag een hitte golf over Polen was gegaan, zijn gisteren in het Oosten van Polen hevige onweders losgebroken, die met wolkbreuken ge paard gingen. Vooral in het gebied van Wilna en bij Lemberg is veel schade aan gericht. In het Wilnagebied zijn 14 personen door den bliksem gedood. Talrijke wegen en bruggen zijn door de overstroomingen vernield en vele plaatsen zijn van de bui tenwereld afgesneden. Het te veld staande gewas is grootendeels vernield, zoodat op nieuw geploegd zal moeten worden. In het dorp Przelaje ontstond tengevol ge van het inslaan van den bliksem brand, die zich tengevolge van den hevigen storm snel uitbreidde, zoodat in het geheel 56 boerderijen in de asch werden gelegd. Hevig onweer in Hongarije. Bij een hevig onweer in de streek van Bekes zijn verscheidene boerderijen in brand gevlogen. Vier personen zijn levend verbrand. Bloedige twist. Maandag is de kleine plaats Schrau in Opper-Silezië het tooneel geweest van een bloedige twist. Een huiseigenaar had reeds lang twist gehad met een van zijn huurders over den huurprijs en de betaling van de huur. In den loop van een hernieuwde woordenwis seling greep hij naar een revolver en loste verscheidene schoten op zijn huurder en op diens echtgenoote. De vrouw kreeg slechts een lichte verwonding aan het hoofd door een schramschot, maar de man werd door twee schoten in den buik en een schot in den arm zoo zwaar gewond, dat men hem in het ziekenhuis moest opnemen, waar zijn toestand hopeloos bleek. Toen de huiseigenaar zich rekenschap had gegeven van wat hij gedaan had, ging hij*naar zijn eigen woning, nam een dyna- mietpatroon in den mond en bracht deze met behulp van een lont tot ontploffing. Het dak van het huis werd door de ont ploffing verbrijzeld en de ruiten van de omliggende woningen sprongen. Het lichaam van den huiseigenaar werd in stukken gereten. Bendewezen op den Balkan. Bij Petris heeft een vam Servisch ge bied komende en uit 10 mannen bestaande bende twee Bulgaarsclae grensposten over vallen. Na een vuurg'evecht konden de bandieten weer over de grens gedreven worden. Kort te voren was een bende het gebied van Ebresnik binnengedrongen, waarna zij den burgemeester naar Zuid- Slavisch gebied ontvoerde. Hij werd later echter weer in vrijheid gesteld. Van m'n Boekentafel. TIJDSCHRIFTEN. Het Schild. Juni-aflevering. Uitgave Apol. Vereen. „Petrus Canisius". De 9e jaargang van „Het Schild" is thans afgesloten en de hoofdredacteur zal bij het begin van het nieuwe Schildjaar kunnen getuigen, dat het tijdschrift zegen rijk werk heeft verricht en het aantal le zers nam met bijna tweeduizend toe. Wanneer men de bladzijden van den af- geloopen jaargang opslaat, blijkt eerst recht, in welk een verscheideiheid en in welk een hoeveelheid „Het Schild" den le zers verheffende en treffende lectuur biedt, en welk een waardige rij van mede werkers aan het tijdschrift is verbonden. De hekkensluitende aflevering geeft daar van eveneens een goed beeld: bekende namen als ds. Nils Beskow, Piet Kasteel, prof. Verhaar, E. H. Perridon en pa ter Otten treft men onder de medewer kers. De rij van artikelen is even geva rieerd! Wij willen andermaal er aan dacht op vestigen, welk een schat van kennis men in den vorm van „Het Schild" zijn huis kan binnensleepen BOSKOOP. GEMEENTERAAD. Een aanvrage van het R. K. Par. Schoolbestuur geweigerd. De burgemeester acht het plundering van de gemeentekas en mis bruik. De heer Brand verde digt. Een uitspraak van de Kroon uitgelokt. Maandag kwam de Raad onzer gemeen te in openbare vergadering bijeen. Afwezig wethouder van Gelderen. Voorz.Burge meester Colijn. Als eerste voor stemming en rondvraag werd aangewezen den heer Keijzer. De notulen der vergadering Aan 27 April werden goedgekeurd behoudens een kleine bemerking door de heeren Boek raad, De Ruiter en Noest. Betreffend? de oentrale verwarming van het te bouwen raadhuis, hetwelk on derling is opgedragen aan de firma Heem stede van Obelt. te Amsterdam, en waar over door den heer Berkhout alhier een schrijven was gericht aan B. en W. daar deze een inschrijving voor genoemde aan leg billijker had geacht, vraagt de heer Noest waarom aan den heer Berkhout een beleedigend antwoord is gegeven. De voorz. zegt, dat er nog geen antwoord is verzonden en dat dit zeker niet beleedi gend zal zijn. De heer Noest vindt het rapport van de gemeentearchitect in elk geval beleedi gend voor den heer Berkhout. De voorz. zegt, dat de centrale verwar ming een belangrijk onderdeel is, en meen de zulks te moeten opdragen aan een fir ma met ondervinding op dat gebied. De heer Boekraad is van meening, dat de gemeentenaren welks daarvoor in aan merking kunnien komen, in de gelegenheid gesteld moeten worden in te schrijven naar de verschillende onderdeelen van het raadhuis welke nog volgen, zulks is niets meer dan billijk. De heer Noest vraagt waarom aan een gemeentewerkman een voorschot van 50 is geweigerd bij de eerste bevalling van z'n echtgenoote. De voorz. zegt, dat er wel een voorschot gegeven kan worden als er sprake is van financieele hoeilijkheden, doch achtten B. en W. zulks hier niet aanwezig. Bij de bespreking over tarieven Bad huis, zegt de heer Noest dat de tarieven voor de volksbaden te hoog staan, volgens hem. is het voor een werkman niet mogelijk z'n kinderen gebruik van het badhuis te laten maken. De heer van Kleef zegt, dat er bij de gewone abonnementskaarten vooï het badhuis rekening gehouden is met grootere gezinnen, zoodat men voor meer dere kaarten in één gezin reductie krijgt en zou dit voor volksbaden ook kunnen zijn. Naar aanleiding hiervan zegt de voorz. een bespreking toe van B. en W. met de badhuiscommissie over de tarie\'eri, waarmede alle accoord gaan. De voorz. zegt, dat gezien de hooge aan slagen in de personeele belasting B. en W. adviseeren om de gemeente niet in de 6e maar in de 5e klasse geplaatst te krijgen, krijgen. De heer van Kleef zegt, dat B. en W. bepaald de storm van verontwaardiging bij de rondvraag hebben zien aankomen om thans met dit punt te komen. Een elk- is minder gestemd over de hoogere taxatie en dus meerdere belasting en de daaruit volgende hoogere watertarieven. De heer Loef is ook van meening, dat we een onbillijke belastingverhooging ge kregen hebben. De voorz. zegt, dat een po ging gedaan zal worden hierin nog ver andering te brengen, en zullen we daar om de verhooging der watertarieven nog maar 3 maanden uitstellen. Aan de orde waren thans twee verzoe ken van het B. K. Par. Schoolbestuur te Boskoop, om, ingevolge art. 72 der Lager Onderwijswet 1920, gelden uit de gemeen tekas beschikbaar te stellen voor aan schaffing van leermiddelen. Het advies van B. en W. luidde afwijzend. Door den heer Brand werd het volgen de gezegd: Als ik het woord vraag over punt 5 der Agenda, dan is het niet dat ik mij er van bewust ben veel verstand van en kennis der Schoolwet 1920 en hare interpretatie i UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Vrijdag 15 Juni. Hilversum," 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Verhey. 6.007.15 Dinermuziek door het Trio Rentmeester. 7.15—7.45 Wekelijksche boekbespreking door Dr. L. J. v. Holk. 8.009.15 Kamermuziek. Luvile Delcourt liarp. Joh. Feitkamp, Fluit. Godefroid De- vreeze, altviool. 9.1511.00 Populair concert door het omroep-orkest o. 1. v. Nico Treep. Huizen, 340,9 M. (N a C u u r 1870 M.) 12.30—1.30 K.R.O. Luijchmuziek door het Trio Winkels. 4.00—5.00 N.C.R.V. Concert Gramofoon- muziek. 5.00—6.45 N.R.R.V. Vooravondconcert. 7.00—7.30 K.R.O. Cursus Gregoriaanse!» door prof. J. C. W. v. d. Wiel leeraar aan het Seminarie te Hageveld Heemstede. 7.30 V.P.R.O.-avond. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonaten voor cello en piano. 12.50 Orgelconcert. I.202.20 Orkestconcert. 3.20 Histor. causerie. 3.45 Muziek. 3.50 Tooneel voor scholen. 4.50 Ballade-concert (alt, piano). 5.20 Tuinpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Orkestconcert. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Orkesteoncert. 7.20 Bioscooppraatje. 7.35 Bach's sonaten voor fluit en piano. 7.45 Lezing; Tragedies of Sakespeare. 8.05 Vaudeville. 8.50 Concert door de „Royal Acedemy"* 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Nieuwsberichten. 9.40 Speech door de Rt. Hon. Earl of Balfour. 10.10 Concert door de militaire kapeL II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 10.5011.00 Gramofoonmuziek. 12.502.10 Orkesteoncert. 4.055.05 Orkestconoert. 8.50—11.20 „Tanhauser", Wagner en wer ken van Widor. Langenberg, 469 M. 1.25—2.50 Orkesteoncert. 6.20—7.15 „Schwanengesang", laatste werk van Schubert. 8.35 Orkesteoncert. Daarna tot 12.2() Dansmuziek. Z e e s e n, 1250 M. 12.20—4.20 Lezingen. 4.205.20 Orkesteoncert. %r 5.208.05 Lezingen. 8.05 „Fidelio" opéra in 2 acien van Beet hoven. 10.50 Sluiten. Hamburg, 395 M. 4.35 Duitsche sprookjesmuziek. 6.20 Orkesteoncert. 7.20 Orkesteoncert. 8.20—11.20 „Gudrun", tooneelspel in 11 acten van Bruno Peyn. Daarna cabaret en dansmuziek. B r u s s e 1, 599 M. 5.206.20 Dansmuziek. 6.507.50 Kamermuziek door het radio- trio. 8.35 Orkesteoncert^ 9.05 Gramofoonmuziek. 9.25—9.50 Orkest en H. Goossens, Vlaamsch humorist. 9.50 Vlaamsche causerie. 10.0010.35 Orkesteoncert. te bezitten en daarom zou ik geneigd zijn, zonder nadere gegevens te bezitten, heb advies in deze van Burgemeoster en Wet houders te volgen. Dat advies dan van B. en W. is ook do gemakkelijkste manier om zich er als Raadslid (zooals men dat noemt) af te maken. FEUILLETON. HET HUISJE IN 'T RAVIJN Uit het Engelsch door Headon Hill. 26) Zoo kwam U dus bijna van den wal in de sloot, glimlachte Hector. Ja, en de wal zou heel wat beter zijn geweest, dan de sloot bijna geworden was. Onder in de groeven is een behoor lijk verblijf en we zouden U niet lang vastgehouden hebben. En daarna zou U ruimschoots schadeloos gesteld zijn ge worden door de geweldige onthullingen, Waarmede U de wereld in verbazing zou nebben kunnen brengen. Het klinkt als een sprookje, zei Hector. Integendeel, ik kan U verzekeren dat alles nuchtere werkelijkheid is, bestemd om de Regeering te overtuigen van haar misdadige dwaasheid om de kustwacht af te schaffen, antwoordde de Graaf met plotselinge hartstocht. Dat is het eenige doel van dezen smokkelhandel op groote schaal, de Regeering aanschouwelijk onder wijs te geA'en, haar aan te toonen dat het mogelijk is om, wanneer de zaak goed wordt aangepakt, den ouden smokkelhan del te doen herleven en de schatkist mil joenen te doen derven. Maar we zijn niet werkelijk oneerlijk, mijnheer Yeldham, viel Lady Madge in, die *1 dien tijd Hectors gezicht bestudeerd had om te zien, hoe hij haar Vaders be kentenis zou opnemen. De fortuin is ons tot dusver te guu- stig geweest, dat we aanleiding hadden om oneerlijk te wezen, zei Lord Purbeck cy nisch. Neen, mijnheer Yeldham, het lag niet in mijn bedoeling om de winsten van mijn smokkelhandel in wijn, sterken dranken en tabak in mijn zak te steken. Mijn plan is om de schatkist drie mil lioen pond te ontfutselen en dan de &•- geering een chéque voor dat bedrag aan te bieden met volledige details t omtrent mijn smokkelonderneming. Ik denk dat dit haar wel iets zal leeren. Ik had mijn taak bijna voltooid toen U kwam en dreigde roet in het eten te gooien. Om het werk te bespoedigen, schafte ik vrachtauto's aan. We hebben nog maar één scheepslading noodig en de boot die deze aanbrengt, heeft vannacht Bordeaux verlaten. Ik had U willen vasthouden tot we die lading doorgezonden zouden hebben en U dan vrijgelaten, en U op de hoogte gebracht van alle bijzonderheden, zoodat U den pri meur van de publicatie zoudt hebben ge had. Ik had gehoopt dat dit buitenkansje A"oor de Daily Lynx U zou hebben schade loos gesteld voor de onaangenaamheden die U ondervonden had. Wanneer verwacht U die boot hier, mylordï vroeg Hector rustig, maar inwen dig stom verbaasd over de onthullingen van Lord Purbeck, aan de waarheid waar van hij echter geen oogenblik twijfelde. In vijf, hoogstens zes dagen. En we kunnen de lading doorzenden in twee, als het moet. Dan, als U uw belofte om mij alle details te verschaffen vóór de zaak pu bliek wordt, wilt houden, zult U verder geen last van mij hebben, mylord. Ik be schouw het niet als deloyaal om de zask voor de Lynx geheim te houden tot alles verteld kan worden. Bovendien ben ik vol komen verantwoord om op deze manier een zaak van groot politiek belang ten opzichte waarvan ons blad hetzelfde stand punt inneemt als U, te helpen bevorderen. Lord Purbeck stond moeizaam op van de rots en strekte zijn hand uit. Afgesproken dus, zei hij, terwijl hij er half spottend aan toe voegde: U hebt misschien niet eens het beste deel gekozen en had het in mijn onderaardsch hotel misschien beter gehad dan bij die arme Martha, die half dol is van angst over haar dochter. Ik verkies toch de vrijheid, zelfs in gezelschap van een zenuwachtige hospita, antwoordde Hector, terwijl hij de bruine hand van zijn vroegeren tegenstander drukte en in Madge's stralende oogen keek. Opeens zei het meisje verschrikt: Wees voorzichtig, daar is die ellendige Mapleton, die zoogenaamde fossielenzoe ker. De twee mannen keerden zich in de richting van haar blik en zagen Mr. Sm.yle Mapleton op een afstand van vijftig me ter onder aan de rots, ijverig bezig den rotswand te onderzoeken. Een oogenblik later hoorden ze duidelijk bet geluid van zijn hamer. Bah, Tante Drusilla's boeman, **i Lord Purbeck. We hoeven ons om hem niet druk te maken. We hebben hem al lang geleden op zijn juiste waarde ge schat en deze is niet heel hoog. Biljart U, Yeldham? Een beetje, zei Yeldham bescheiden. Ga dan met ons mee en blijf bij ons lunchen en zie eens of U mij de baas kunt worden. Het doet me genoegen, dat we niet langer als vijanden tegenover elkander staan. En Hector, die een bevestiging in Mad ge's oogen las, nam de invitatie dankbaar HOOFDSTUK XVII. Afpersing. Den morgen, nadat Lord Purbeck en Hector tot een vergelijking waren geko men, kwam Lady Madge de statige trap af, welke naar de hall leidde, in gezelschap van Doggie, die wild van pleizier probeer de haar in haar rok te bijten. Ze ging naar de gebeeldhouwde, eiken tafel en opende den postzak, die de postbode daarop ge deponeerd had. Er waren twee brieven voor haar, ongeveer een dozijn voor haar vader en een voor Tante Drusilla. Ze nam de brieven mee naar de kleine kamer, waar ze altijd ontbeten als er geen gasten waien. eZ legde de correspondentie naast de borden van haar vader en Tante en hield zich met haar eigen brieven bezig tot Lord Purbeck en juffrouw Campion binnenkwamen, en deze laatste order gaf om het ontbijt te brengen. Nadat hij de beide dames op zijn joviale wijze had begroet, begon de GraaT met smaak aan zijn ontbijt, terwijl hij onder het eten door de brieven inkeek en ze daarna ter zijde legde voor een latere aandachtiger lezing. Maar de laatste van! den stapel hield zijn aandacht gevangeÜ. Hij onderdrukte een uitroep en las deli brief voor de tweede maal. Het was do gewoonte op Abby, dat de bedienden cF» kamer verlieten zoodra zij de gerechten hadden opgediend. Lord Purbeck keek rond of ze alleen waren en gaf daarop den brief aan zijn dochter. Een poging tot afpersing op het laatsto oogenblik, was zijn laconiek commeiflaar. Wat denk jij ervan? Lady Madge nam den brief, die getypt en niet onderteekend was en las: Indien Lord Purbeck er prijs op stelt het geheim van zijn smokkelhandel te be waren, moet hij zorgen binnen vier dagen na heden, de somma van twintig duizend) pond te storten bij de London and Subur ban Bank, bijkantoor Islington, op de re kening van Lucius Sharpe. Bij niet betaling van dit bedrag dat ge stort moet Avorden in Engelsch bankpapier of goud, zullen volledige inlichtingen on middellijk aan de bevoegde autoriteiten' worden verstrekt. Lady Madge's gezicht drukte afschuw et» schrik uit. Die ellendeling, zei ze ver ontwaardigd, wie kan het zijn vader f"* Mag ik den brief ook zien, of moet ik weer als gewoonlijk overal buiten gehou den worden? klonk juffrouw Campion's diepe basstem. Ik Aveet dat jullie beide dingen doen, die niet goed zijn, en heb allang vermoed dat het smokkelarij was, hoeveel moeite jullie ook hebt gedaan het voor mij verborgen te houden. Je kunt me nu evengoed alles vertellen. (Wordt .vervolgd).

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5