Uit de Rijnstreek. Academiën ieuws. Telegrammen. i Marktberichten. te BAROMETER. TELEGRAFISCH WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 14 Juni 192S medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.7.70.- te la Corussa Laagste barometerst.: 742.4 te Ing*. Yerwachting tot den avond van 15 Juni: Krachtige tot matige, later verder afne mende Zuidwestelijke tot Westelijke of Noordwestelijke wind. Aanvankelijk zwaar bewolkt tot betrokkenlater afnemende bewolking. Regen- of onweersbuien. Iets koeler. LUCHTTEMPERATUUR. 16.6 gr. C. WATERTEMPERATUUR: Zijl: 7 uur 19 1/2 gr., 12 uur 19 1/2 gr. C. L. Z. 7 uur: 20 1/2 gr., 12 uur 20 1/2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Van Donderdagavond 9.51 uur tot Vrij dagavond 4.39. Het slachtoffer werd binnengedragen bij den heer D. Sega ar, vanwaar het lijk is overgebracht naar het St. Bernardus- gesticht. Den chauffeur van de. auto, den heer J. Mosterd, handelsreiziger te Overveen, treft, zoover men uit zijn verklaringen en die van het meisje kon nagaan geen schuld. Het ongeluk bracht een groote opschudding te weeg bij de passeerende automobilisten, die op dat uur bij hon derden van Amsterdam afkwamen. AALSMEER. Verdronken. De 23-jarige bloemistenknecht A'. van Dijk afkomstig uit Gelderland, geraakte gisteravond alhier in een diepe sloot, die langs den akker loopt, waar hij zijn werk verrichtte. Eenige uren later heeft men zijn lijk opgehaald. NOORDWUK. ^msterdamsche Processie, Dinsdag Jiad de 37e Processie naar Noordwijk plaats, uitgaande van de Vereeniging „St. Jeroen" te Amsterdam. Behalve de pel grims uit Beverwijk,' Halfweg en Amstel veen, die zich al sedert eenige jaren bij de Amsterdamsche Processie aansluiten, na men dezen keer ook ruim 70 pelgrims uit Haarlem aan de processie deel onder lei ding van den Hoogeerwaarden Plebaan L. A. AM. Westerwoudt, die te Noordwijk de plechtige Hoogmis opdroeg. In de processie gingen voorts een 50-tal bruidjes mede. Mede door het mooie zomerweer verliep alles naar wensch. NOORDWIJK AAN ZEE. Palace-Hotel. Op de jaarlijksche al- gemeene vergadering van aandeelhouders der N.V. Hotel-Maatschappij Noordwijk aan Zee (Palace-hotel) zijn de balans en winst- en verliesrekening goedgekeurd en is het dividend vastgesteld op 7 1/2 pet. (5 pet. v.j.), betaalbaar den len September a.s. bij Heldring en Piersori te 's-Graven- hage. De heer G. J. Pijnacker Hordijkwerd als commissaris herkozen. RIJNSBURG. Bloemenhandel. —Thans zijn de prijzen flink wat gezakt en met het zonnige weer wordt de aanvoer nog grooter. Met de Pyrethrums raakt het ten einde. Andere bloemensoorten als Pioenen, Anjers, Ko renbloemen enz. gaan nu in groote massa komen. Pioenen gaan van 2.503.95, Pa pavers 0.702.00, Irissen 0.350.70, korenbloemen 0.190.28, Anjers 0.06 0.10, uit de kassen 0.40—0.95, Margrie ten wit 0.210.48, Ranonkels 0.200.30 'Anemonen 0.16—0.23, Pyrethrums 0.3'1 -0,40, Convilli 1.40—1.60, Damast 3;00 -3.40, Asters 0.080.10, Juliaantjes 0.210.34, Delphiniums 0,20—0.34, Gla diolen 1.30—1.40. STOMPWIJK-VEUR. Gemeenteraad. Donderdagavond te 7.30 uur komen de Raden der Gemeenten Stomp wijk en Veur in openbare gecombi neerde vergadering bijeen. Als" eenigst punt bevat de agenda: Benoeming boek houder-kassier v. h. Lichtbedrijf. TER AAR. Veroordeeling. Do Politierechter te 's Gravenhage veroordeelde de Gebr. de dl- te Ter Aar, die den hulpkeurmeester 0. A. de Keijzer te Nieuwkoop eenige klap pen toedienden, terwijl deze bezig was vlecsch te keuren, tot zes weken gevange nisstraf. VOORHOUT. GEMEENTERAAD. De winkeliers en de caf-houders krijgen beide hun zin. Verla ting van het sluitingsuur. Gisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den ■Burgemeester. Aanwezig waren alle leden. Hierna opende de voorzitter de verga dering met gebed, waarna de secretaris de notulen der vorige vergadering las, welke onveranderd werden goedgekeurd. De voorz. doet mecfedeeling van den stand der zaken der proefboringen voor 't te stichten waterleidingbedrijf; dat daar ter plaatse goed drinkwater te vinden is, is zoo goed als zeker. Ingekomen was een schrijven van fc«t bestuur van de R. K. Jongensschool met het verzoek om algeheels herziening van de electrische installatie der school. Dit schrijven werd in handen van B. en W. ge steld om advies. Vervolgens werd het gemeenteverslag 1927 aangeboden, waarover wij later een overzicht zullen geven. In behandeling kwam het voorstel van B. en W. tot het aankoopen van grond langs den overnomen weg van het R. K. Armbestuur. B. en W. stellen voor den grond ter breedte van 1 M. en ter lengt van pl.m. ISO M. aan de Zuidzijde van den aange- kochten weg bij te koopen, voor het even tueel aanleggen van een trottoir aan die zijde. De heer van der Hulst vraagt of het gevolg hiervan is dat het trottoir aan de- Noordzijde 1 M. van den erker van de al daar staande onderwijzerswoning blijft. De voorz. antwoordt ontkennend en zegt dat het trottoir langs de erker komt. De heer Van der Laan zegt voor dezen koop te zijn geweest, omdat de grond te gen billijken prijs wordt aangeboden en om aan den wenschen van de leden in de vergadering van 4 April j.l. tegemoet te komen. De heer Nijssen vraagt nog enkele in lichtingen, welke door den voorz. worden verstrekt. Er wordt besloten van het R. K. Arm bestuur aan te koopen een strook grond van pl.m. ISO M2. Jegen den prijs van 1 per M2. Hierna komt in behandeling het adres van de winkeliers om gedurende dè zomer maanden om 9 uur in plaats van 8 uur. de winkels te mogen sluiten. De heer van der Hulst zegt, dat de win kelsluiting door de winkeliers en nering doenden zelf is gewild en het uur bepaald was op 8. Thans vragen zij om '9 uur te mogen sluiten, hetgeen spreker niet kan goedvinden, omdat de werking dor veror dening nog niet geheel en al goed onder vonden is en omdat hij van 3 winkeliers gehoord heeft, dat zij de sluiting liever op 8 uur behouden. De heer Nijssen zegt gehoord te hebben dat de winkeliers soms eenige schade heb ben, vooral des morgens en cte.s avonds. De "'heer van der Voet bevreemdt het, .dat de winkeliers nu reeds met een request zijn gekomen. Spr. heeft evenwel de over tuiging gekregen, dat er eenige schade wordt geleden en dat het voor de men sehen geriefelijker is om in den zomer tot 9 uur open te mogen blijven. Spr. zal dan ook voor stemmen. De heer Witteman uit zich ook voor ver lenging tot 9 uur. De voorz, zegt tie '-minderheid van het college van B. en W. te zijn en het uur te willen handhaven op 8 uur. Spr; heeft ver schillende winkeliers gesprokén, dié voor de 8 uur sluiting waren. Ook spr. vindt do werking der verordehing nog te jong om nu reeds hiervan af te wijken. Spr; wacht liever nog even, om de verordening te wij zigen en stelt voor de 8 uur sluiting te handhaven. De heer van der Laan zegt, dat de win keliers, die onderteekend hebben, om 9 uur willen sluiten. Spr. steunt het voorstel der meerderheid van B. en \V., omdat de menschen bij de vergadering, welke daar voor belegd was, destijds nie'tSvgoed voor hun meening durfden uit te komen. Spr. gelooft, dat de winkeliers over het alge- meen gaarne om 9 uur sluiten in de zomer maanden en geeft den raad in overweging hiertoe te besluiten. De heer Eigenbrood zegt, bij de behan deling der vefordening reeds voorstander te zijn geweest om op 9 uur te sluiten en blijft die meening toegedaan. De heeren van der Hulst, van der Voet en van der Laan treden in repliek. Hierna komt het voorstel van do meer derheid van B. en W. in stemming om de winkelsluiting te bepalen op 9 uur. Dit werd aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, die van de heeren van der Hulst en Nijs- sen. Vervolgens lcomt in behandeling een adres van de café-houders om 1 uur ver lenging gedurende den Zomertijd, met af wijzend advies van B. en W. De heer van der Hulst zegt, dat de open stelling der café's tot 10 uur meer dan voldoende is en zegt dat het cafébezoek na 10 uur niet behoeft te worden bevorderd. De heer van der Voet zegt, dat de café houders wanneer het eventueel lioodig is voor ecu gelegenheid .-toch verlenging kun nen bekomen bij den Burgemeester, die cleze bepaling nogal soepel toepas*,. De heer Eigenbrood zegt dit, een neteli ge kwestie te vinden en vraagt of de café houders bij niet inwilliging vatt het ver zoek schade zullen lijden. De heer Nijssen uitte zich er voor, omdat de winkeliers dok één uur verlenging krij gen. De heer van der Laan zegt, dat geduren de den zomertijd het wel wat vroeg is om de café's reeds om 10 uur te sluiten. Spr. ziet er geen bezwaar in om het verzoek in te willigen voor den Zaterdag. Do Burge meester zal wei niet altijd élken Zaterdag vergunning geven onv tot 11 uur geopend te mogen blijven, omdat dit het karakter der verordening wegneemt. De Voorz. zegt, dat de meerderheid van B. en "VV. van gevoelen ia om het sluitings uur te houden op 10 uur, omdat cafébezoek vooral op Zaterdagen niet wonschelijk is met liet oog op den Zondag. Voorts zegt spreker steeds de caféhouders ter wille te zijn, wanneer zulks inderdaad noodzake lijk is. De heer Van Reiscn deelt de meening van de meerderheid van B. en W. In stemming gebracht wordt het voorstel van de meerderheid van B. en W. om het sluitingsuur der café's te handhaven op 10 uur verworpen met 4 tegen 3 stemmen. Vóór stemden de heeren van der Hulst, van Reisen en van der Voet. Tegen de heeren van der Laan, Witteman, Eigenbrood en Nijssen. Het voorstel van de minderheid van B. en W. om op Zaterdag toe te staan café's tot elf uur geopend kunnen blijven, wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen die van de heeren van Reiscn en van der Hulst. De begrotingswijzigingen van 1927 en 1928 werden onveranderd goedgekeurd. Bij de rondvraag zegt de heer van der Voet het vreemd gevonden te hebben dat een veldwachter van Sassenhc'im het ver keer, in deze gemeente, regelde, bij de inha ling van den weleerw. heer v. Nobelen. De Voorz. zegt de gemeenteveldwachter te hebben opgedragen het verkeer te regelen en hieraan is voldaan. De burgemeester van Sassenheim had evenwel voor dc goede orde nog een veldwachter medegebracht. De heer Eigenbrood vraagt nadere in lichtingen omtrent de stichting van het wa terleidingbedrijf, welke de Voorz. hem ver strekt. De heer van der Hulst vraagt hoe het staat met den bouw der muziektent. Hier aan wordt gewerkt zëgt de Voorzitter. De vergadering gaat hierna over ih. Co mité-generaal. WASSENAAR. Rectificatie. Van meer dan een zijde ontvingen wij de opmerking, dat in het ver slag van de viering van het 75-jarig bestaan van het O. L. Vrouwengesticht een storen de fout is geslopen. De gouden ciborie, wel ke door den Zeereerw. heer Pastoor werd aangeboden, is n.l. niet een geschenk van het Schoolbestuur, maar van de parochia nen, die schoolgaande kinderen hebben of gehad hebben. ALPHEN AAN DEN RIJN. Motor-cursus. De motorcursus, welke alhier voor de politie door den voorzitter van de K. N. A. C. werd gegeven, is gisteren beëindigd. De heer van Beek, inspecteur van politie alhier», richtte een woord van dank, terwijl van de opbrengst eener ge houden collecte den Voorzitter van de K. N. A. G. een geschenk werd aangeboden Radio-uitzending. Onze gemeente krijgt zijn eerste Radio-avond. De uitzen ding zal plaats hebben vanuit de kerkzaal der Martha-stichting op Maandag 18 Juni s avonds te. 7.45 uur. Gp dezen avond, wel ke uitgaat van de N. O. R. V., zullen mede werking verleenen heb kinderkoor der Mar tha-stichting, de Gem. Zangvereeniging „Hosanna" en „Sursum Corda", het Al- phensch mannenkoor „ICunst na Arbeid", benevens het muziekgezelschap „Arti et Re- ligione", terwijl als sopraan-soliste zal op treden mej. J. P. van Brunén. Sprekers zijn de burgemeester, ds. Voors en ds. Wientjes. In den Rijn. Gisteravond is het zoontje van D. werkzaam, bij den landbouwer B. aan Gouwsluis in den1,Rijn geraakt. Omwo nenden hielpen de. jangen uit het onge- wenschte bad. INGEZONDEN MEDEDEELING. BOSKOOP. Kaas-auto in de wetering. Gistermid dag geraakte de auto van den boter- en kaashandelaar v. M. uit Alphen a. d. Rijn wegens .defect aan. de: stuurinrichting in de Wetering lans den-.Reierskoopschen weg alhier. De.auto was grootendeels onderwa ter. De heer v. M. wist zich te redden door een ruit stuk te slaan. De auto is later door den aannemer B. alhier, gelicht. HAZERSWOUDE. Auto ?n de sloot. Gistel-morgen onge veer kwart voor acht reed alhier een per sonenauto II 43369 van de fa. H. en v. d. M. tengevolge van het te snel rijdefl in een sloot in de bocht nabij de Dwarszijde. In de auto, zaten drie personen, die er met oen nat pak afkwamen. De auto lag geheel op den kop in de sloot en werd tamelijk be schadigd. De fa. v. d. Ameele uit Oegstgeest was spoedig met haar kraanwagen ter plaatse en. takelde de auto uit de sloot. ZEVENHOVEN. Ondank. Aan den Amsteloe-ver ge raakte een hengelaar, te water. Door de in zittenden van een passeerend motorbootje werd hij opgepikt. Zijn redders wilde hij echter, te lijf. Blijkbaar was hij inwendig ook „nat". LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexanien geneeskunde mej. S. Koeleman te Rotterdam en do hoeren: W. W. Elini, J. II. Zaayer, J. Fontein. J. W. Boehmer (cum laude), A. Commandeur, M. W. Goldbach. allen te Leiden; F. M. Haverman, II. Reedijk, beiden te Den HaagR. Terwiel te L o i d er d o r p, L. II. A. Hoefnagels, C. A. Kuypers, beiden te Rotterdam, P. A. F. van der Spek te Delft, A. van der Zwau te Scheveningen, S. A. Liezcnberg te Haarlem, P. J. Gail- lard te A1 p h e 11 aan den R ij n. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. ERNSTIG VLIEGONGELUK TE KOPENHAGEN. Drie dooden en een zwaar gewonde. VI iegtuig in de stad terecht gekomen. KOPENHAGEN, 13 Juni. (V.D.). He denochtend te 11 uur is te Kopenhagen 'n zeer ernstig vliegongeval gebeurd. Een J door een officier bestuurd vliegtuig, waar in zich als passagiers twee zeecadetten bevonden, dat voor een oefentocht was op gestegen, vloog op zeer geringe hoogte bo ven de stad en kwam op een gegeven oogenblik in aanraking met het dak van een huis. De schok was zoo hevig, dataète drie inzittenden uit de machine werden geslingerd. Een van hen yiel dwars door het dak en de beide anderen kwamen op het plaveisel terecht. Allen werden op slag gedood. De bestuurlöoze machine zet te zijn vlucht nog even voort en stortte eindelijk in de villa-wijk van Koperihagon neer, waarbij een jongen zware verwon dingen bekwam. De twee aspirant-Oceaanvliegsters. Beide lis willen heden starten. LONDEN, 13 Juni (V.D.). Het vliegtuig „Miss Columbia" met Mabel Boll, een pi loot, een waarnemer en een mee. aan boord is Dinsdagmiddag te 5.15 uur op zijn eerste etappe te Harbour Grace op Newfoundland geland. De machine bevat te voldoende brandstof voor de voorge nomen Oceaanvliegtocht, doch zal te Har bour Grace nog meer brandstof innemen. Het vliegtuig „Friendship" heeft de start tot hedenmiddag uitgesteld. Nobile's echtgenoote. BERLIJN, 13 Juni. (V.D.). De „Berl. Zeitung a. Mittag" meldt uit Rome In weerwil van de voorzichtigheid waar mee de Romeinsche bladen de lotgevallen van Nobile en zijn gezellen behandelen, heeft- diens echtgenoote toch kennis geno men van den ernstigen tóestand, waarin zij verkeeren. Zij verblijft in gezelschap van de betrekkingen van de overige leden der bemanning den geheelen dag in de kerk en schijnt aan een zekere vertwijfeling ten prooi te zijn. Zoo verklaarde zij het gevoel te hebben, dat Nobile ondanks de andersluidende berichten gewond is. Zij kan, alvorens zij hem bij zich heeft niet ge- looven, dat hij werkelijk gered zal wor den. OP ZOEK NAAR NOBILE. De hulpexpeditie moet opschieten. Een ij s 1 a a g van 11/2M e t e r dikt e. OSLO 14 Juni. (V.D.) Naar uit Kingsbay gemeld wordt zijn aldaar de Deensche in genieurs Vanning en de Nederlandsche ren-sledenmenner van Dongen met hun hondenspan aangekomen. De „Braganza", die heden te Kingsbay verwacht wordt, zal de sleden-èxpeditie aan boord nemen. De deskundigen zijn van meemng, dat de ge- heele hulpexpeditie binnen 'n dag of veer tien moet hebben plaats.gehad, indien zij resultaat,, wil opleveren. De „Braganza" heeft op 80 gr. 30 ruin. N.B. een ijslaag van 1 1/2 M. gesignaleerd. Men vreest, dat ook de Russische ijsbreker niet in staat zal zijn zich daar een weg te banen. Thea Rasche geeft het op. NEW YORK 14 Juni. (V.D.) De Duit- sche sport-aviatrice Tliea' Rasche heeft haar nieuw plan inzake een Oceaanvlucht -opgegeven. Het vliegtuig „Bellanca" zal weder aan den bezitter worden terugge geven. Nieuwe schokken in Griekenland. Een inzinking van de a a r d o p p e r v 1 a k t e. LONDEN, 14 Juni (V.D.) Volgens be richten uit Athene hebben nieuwe aard schokken in de omgeving van Perachora, aan de overzijde van de Golf van Corinthe, een inzinking van de aardoppervlakte tot een diepte van 100 M. veroorzaakt. Van den top van den berg Gerania. stortte met don derend geweld een rotsblok omlaag. De be volking werd door een paniek bevangen en men vreest, dat deze gebeurtenissen voor boden zijn van een op handen zijnde groo- tere aardbeving. Aardschokken op Caprl. ROME, 13 Juni (V.D.). Van het obser vatorium alhier wordt meegedeeld, dat he denmorgen te negen uur op Capri een he vige aardschok werd waargenomen. Ruiten braken; eenige personen werden gewond. De schokken werden ook in Modgns en Saliera gevoeld; ze duurden zeven minu ten. De toestand te Peking. LONDEN 14 Juni. (V.D.) Naar uit Pe king gemeld wordt is de telegraafdienst Woensdag, hervat. Het spoorwegverkeer zal heden weer worden hersteld, nadat de staat van oorlog voor het grootste gedeel te opgeheven zal zijn. Generaal Yen, wiens troepen Tientsin bezet hebben, heeft de buitenlandsche gezantschappen doen we ten, dat er geen vijandelijke bedoelingen ten opzichte van de Vreemdelingen be staan. Ongeveer 20.000 man Sjansi-troepen uit Peking zullen te Tientsin aankomen om voor do handhaving van dc orde te zorgen. Autobus in brand gevlogen. KALISCH 14 Juni. (V.D.) Bij Kalisch is höt bcnzine-rese'rvoir van een met 24 per sonen bezette autobus in brand gevlogen. De wagen ging in vlammen op. Bijna allo inzittenden bekwamen .ernstig letsel. De overwegen. ROME, 13 Juni (V.D.). Bij een spoor wegovergang bij Molfetta werd een wagen door den sneltrein gegrepen. De 'vier in zittenden vonden den dood. Staking onder doctoren. WEENEN 14 Juni. (V.D.) Te Weenen is oen staking onder de doctoren uitgebro ken. Zij plegen lijdelijk verzet. Dringende gevallen worden evenwel behandeld. INGEZONDEN MEDEDEELING. W ©i GERIKT ROOtfEM MAAR GEEF HEM BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Luxor: Niet afgekeurd voor volwassenen Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. GOUDA, 14 Juni. Vee. Aanvoer 2184 stuks, waarvan 331 slachtvarkcns. Vette varkens 0.310.32, Londensche 0.26 0.29, Zouters ƒ0.31—0.32, 53 magere var kens 25—40, 1117 biggen ƒ811, 9 runde ren 275350, 102 nuchtere kalveren 8 15, 57 lammeren 1418, 11 bokken en gei ten 24 paarden 200375. Handel in vette varkens, Londensche zouters, en nuch tere kalveren vlug., ovcrigo soorten matig. Kaas. Aanvoer 425 partijen kaas. Met rijksmerk le kw. 0.520.57, 2e kw. 0.46 0.51, le kw. zonder rïjksm. 0.480.52, zwa re 0.59, handel matig. Eieren. Aanvoer 452 partijen eieren Kipeiem 56, Eendeneieren 55.50, Handel vlug. Boter. Aanvoer 1309 ponden boter Goeboter ƒ0.901.00, Weiboter 0.850.95 Handel vlug. ROLLOhARENDSVEEN, 14 Juni. Gro*n- tenveiling. Aardbeien 1013 ct. per doosje. Bloemkool 12 ct. per st. Peulen 1.75—1.95, n. 1.75—1.80. Dikke Peulen ƒ1.85, Peulen I ƒ2.35—2.45, Doperwten 1.852.15, Capucijners ƒ2.80—2.90, Snij- boönen 6.90—6.60, Stek 3.904.10 per 20 pond. VEUR, 13 Juni. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 11.40, 2e soort 8.10 3e s. 4.60, Stek 1. Gele komkommers 1© soort 10.50, 2e soort 6.70, 3c soort 3.40. Kropsla 2.20, 2e soort 0.80, Stoofsla ƒ3, Bloemkool 12.40, 2e soort 8.60, uitschot ƒ4.70. Tomaten (mid.) 31.60, gr. rond© 30, 2e soort ƒ30.90. 3e soort 2-1.40, rijp, 25.Peen 18.50, Andijvie 4.70, Spina zie 16.30. Postelein ƒ2.80. Rabarber ƒ6. ALPHEN a. d. RIJN, 11 Juni. Kaas. Aanvoer 86 partijen. Met rijksmerk le srt. 5355, 2e srt. 45—50; zware 57.. Handel matig. VOORSCHOTEN, 13 Juni. Veiling V. P. V. Kippeneieren 5.706.30, eenden eieren 4.70—5.50, duiven 0.18, hanen 0.12—1.30. BOSKOOP, 13 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks. Ophelia 38 45 ct., Golden Ophelia 4047 ct., Marcel Rouyer 59—70 ct., Hadley .5796 ct., Cl. Pernet 6789 ct., Columbia 5175 ct., Butterfly 6180 ct., Mac Keiler 70 ct., Wil helm Kordes 90 ct., Bouche 0.971.04, Ilosalandia 4155 ct., van Kossem 1.16. Diversen per bos: Lathyrus 18—36 ct., Pioenen 28—59 ct., Violieren 50—55 ct., Pyrethrum 7S ct., Campanula. 56'ct., Anjers 1619 ct., Lelies 1.041.08, As paragus 25 ct., Papaver 2415 ct., Liliuni Umbellatum 30 ct. ZOETERWOUDE, 13 Juni. Veiling „Zorg en Vlijt". Kippeneieren ,5.056.00, eendeneieren 5.005.20, kippen 1.00— 1.60, hanen 0.45—1.10. ALPHEN a. d. RIJN, 13 Juni Groen tenveiling. Spinazie 13.2013.70, poste lein 4.506.10, n. aardappelen 2123, per 100 K.G., radijs 2.603.00, peen 10.20 14.50 per 10 bos, kropsla 1.4Ó2.20, komkommers I 15.8017.00, bloemkool T. 15.20—21.30, bloemkool II 4.30—8.00 per 100 stuks. VEURL'DAM, 13 Juni Vrije veiling. Op de heden gehouden vrije veiling in café „Het Eiland", werden aangevoerd:; 8183 kippeneieren 5.406.40, 421 eenden eieren 5.005.50 per 10 Ostuks, ganzen eieren 0.130.14 per stuk, hanen 0.50—- 1.70, kippen 0.801.70, duiven 0.15— 0.25, konijnen 0.852,10, Leidsche kaas 0.400.50, zoete kaas (R.M.) 0.500.60 per pond. "WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM). (Niet officieel). Berlijn 69.231/4 Jjonuen i 12.09-11/ ,o New-York. 1 V» '4.477/8 Parijs 9.741A Brussel i 34.62a/i Zwitserland 47.76 Milaan 13.03l/.> Madrid 41.18 Oslo 66.39 Kopenhagen 66.471/2 Stockholm 66.50 "NVuoneu 34.8» l'raag 7.841/., BEURSOVERZICHT. Van gisteren. Er hecrschte heden een zwakke stem ming. De Industrieelen waren aan aanbod onderhevig. Enka's daalden beneden 500 pet. Philips verloren verscheidene pets. Zwak in de markt lagen de Suikers, waarvan H. V. A.'s onder de 700 pet. kwamen. Ook de overige soorten lager. Op de Scheepvaart afd. ging iets om in Japai»- lijnen, die eerder tets lager golden. Voor Tabakken kwamen in meerdere gevallen lagere noteoringen tot stand. Van de Olie- aandeelcn waren Kon. op peil. Rubbers op kleine schaal verhandeld en weinig veran derd. Op de Amerikaansche afd. ontstond ©enige affaire in sommige specialiteiten* koersen in overeenstemming met Wall- sbreet. Prolongatie 4 pet. 3-1

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3