BINNENLAND Gem. Berichten. TWEEDE BLAD NED. R. K. VOLKSBOND. Centrale Raadsvergadering. In het gebouw „St. Bavo" te Haarlem werd Zondag door den Centralen Baad van den R.'K. Volksbond de 3Se algemee- ne vergadering gehouden. Te ruim 11 uur werd zij met gebed ge opend door den voorzitter, den heer L. H. van Rooijen. De voorzitter sprak allereerst een kort woord ter herinnering aan de nagedachte- pis van Z. D. H. Mgr. A. J. Callier, be schermheer van den Bond, niet alleen in woord, maar ook met de daad. Reeds voor zijn Bisschopsbenoeming gaf hij meerma len op ondubbelzinnige wijze blijk van zijn liefde voor den Volksbond. Gedurende de 25 jaren van zijn Bisschoppelijk bestuur heeft hij steeds den Bond een warm hart toegedragen, getuige o. m. zijn in 1908 ge sproken woorden bij het heengaan van Passtoors en de komst van Smit. Deze woorden werden staande aange hoord, waarna een gebed voor de zielerust van den Bisschop werd gestort. De voorz. sprak dan woorden van wel kom, ging na, hoe de Bond de bestrijder is van den drievoudigen vijand: materialis me, individualisme en socialisme met com munisme en trad dan in een uitvoerige be schouwing over de historie van den Bond. Daarbij bracht hij o. m. dank aan vorige adviseurs, Mgr. Eygenraam, Mgr. Konings, Mgr. Stroomer, pastoor Jansen, terwijl hij den nieuwen adviseur, rector Bots, wel kom heette. Wat voorheen neergeschreven is in het manifest „Wat willen wijl", dat wil de Bond nog, aldus spr., hetgeen hij nader uiteenzette. Verder werd dank gebracht aan den eersten secretaris van den Arbeid, den heer Klein, diens opvolger, den heer Ange nent, aan vorige bestuursleden: de heeren Smit, Lammers, Grobbe en Silvius. Vooral den heer Smit werd onder donderend ap plaus hulde gebracht. „Slechts de ge schiedschrijver zal kunnen boekstaven", aldus 8pr„ „wat Smit voor den bónd ge daan heeft. O.m. heeft hij 60 afdeelingea van den Bond gesticht en is mede aan zijn initiatief te danken, dat de Federatie der Dioc. Bonden tot stand kwam. De heer Smit dankte voor de hem toe- gerichte wenschen en felicitaties en bracht woorden van hulde aan de nage dachtenis van wijlen de heeren Chris Jan sen, directeur van het Centraal Hanzebu- reau en Van der Pol, bestuurslid der afd. Amsterdam van den R. K. Volksbond. Nadat de notulen der vorige vergade ring waren vastgesteld, bracht de secre- l»is, de heer Ant. J. M. Angenent, het jaarverslag uit. Daaraan is het volgende ontleend In vorige verslagen van den laatsten tijd moesten wij herhaaldelijk spreken van achteruitgang en het had den schijn, dat dit zoo zou blijven. Daarin is in 1927 ver andering ten goede gekomen. Het aantal afdeelingen bleef op 108 staan. Einde 1926 telde de Bond 25388 leden en het verloop in 1927 laat ons zien, dat het ledental bedroeg in het eerste kwartaal (1 Januari) 25418, tweede kwartaal (1 April) 25412, derde kwartaal (l Juli) 15450, vierde kwartaal (1 September) 25543, een winst derhalve van 155 leden, wat op zich zelf niets beteekent, doch indachtig, dat in de laatste jaren slechts verlies geleden werd, heeft het veel beteekenis. Het bijkantoor der Centrale Volksbank werd in het begin van 1927 opgeheven en overgeplaatst naar Utrecht. Met tegenzin hebben wij dit bijkantoor zien opheffen, omdat daardoor de Cen trale Volksbank eenigszins zou kunnen vervreemden van den Diocesanen Bond, wat o.i. ook inderdaad, al is het dan nog in zeer geringe mate, reeds plaats had. Op ons Centraal-Bureau bleef men niet regelmatig op de hoogte van alles wat de Centrale Volksbank betrof. Wij ho- pen dat de directie maatregelen zal tref- en waardoor dit worde voorkomen. In totaal werden 1721 spreekbeurten, cursussen, dienstreizen vervuld of gehou- len. Vele adviezen werden verstrekt. Naast deze adviezen aan de afdeelingen verstrekt, werden ook, zooals gewoonlijk, adviezen verstrekt aan leden van den Bond. Bij bespreking van het beleid van het bestuur klaagde de afd. Overveen er over, dat het Centraal Bestuur zoo weinig ini tiatief neemt bij de stichting van afdeelin gen en informeerde naar de jeugdorgani saties. De voorzitter antwoordde, dat bij de stichting van afdeelingen medewerking verleend wordt daar, waar zij ook gegeven wordt. De afdeeling Amsterdam vond het on juist, dat inzake de aanstelling der gesa larieerde bestuurders door het Centraal Bestuur afgeweken was van de begrooting H. i. had men daarmede dan rhoeten wachten tot deze vergadering. De voorzitter antwoordde, dat, al is men afgeweken van de begrooting te dien aan zien, men toch binnen het raam der be grooting gebleven is. Overigens is slechts uitgevoerd het besluit van den Centralen Raad. De afd. Alkmaar vroeg naar de bijdra gen voor den afbouw der kathedraal. De voorzitter zette uiteen, dat er geen bijzonder meeningsverschil dienaangaande was in het Centraal Bestuur. Het verlee- nen van die bijdragen moet de Bond als een eereplicht beschouwen. Het bestuursbeleid werd dan goedge keurd. Dan bracht de heer Angenent als pen ningmeester financieel verslag uit over 1927. Dit sloot in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van 24.198.84 1/2. De verlies- en winstrekening sloot in eindbe drag met 20.118.32, de balans met 19.441.05. De rekening en verantwoording was in orde bevonden, hetgeen namens de com missie van verificatie werd medegedeeld. In de commissie van verificateurs vpor 1929 werden benoemd de afdeelingen Lei den, Lisse en Hillegom. De aftredende leden van het 'Centraal bestuur werden herkozen. Vervolgens kwamen aan de orde de ver schillende voorstellen der afdeelingen. De afdeeling Amsterdam stelde het vol gende voor Afdeelingen welke voor eigen rekening een plaatselijken gesalarieerden bestuur der of ambtenaar in haar dienst hebben, genieten van het Centraal bestuur een subsidie van 20 pet. van de gestorte bij dragen. Het hoofdbestuur ontraadde aanneming van dit voorstel. Na uitvoerige besprekingen trok de afd. Amsterdam haar voorstel In. Het voorstel van het Centraal Bestuur, een Commissie, in te stellen, werd ver worpen. De afdeeling Leiden had het volgende voorstel ingediend: Het Centraal Bestuur roepe in het le ven een commissie ter bestudeering van het belastingvraagstuk om nl. na te gaan, of niet de mogelijkheid bestaat, dat meer dan tot nu toe de belastingdruk u^ar draagkracht wordt verdeeld, en dat door een krachtigen aandrang op de Regeering dit ook wordt bestudeerd hoe de R. K. Volksbond moet staan tegenover de winst uit de gemeentebedrijven. In verband met het feit, dat de Partij raad der R. K. Staatspartij zich met dit moeilijk vraagstuk bezig houdt en het laatste woord over deze kwestie nog niet gesproken is, terwijl een commissie toch geen nieuw licht op de zaak kan werpen, ontraadde het hoofdbestuur aanneming van dit voorstel. Na bespreking werd besloten, de zaak te delegeere.n naar het Verbondsbestuur. De afdeeling Vlaardingen stelde voor, de afdeelingen voor de R. K. Universiteit aan het Centiaal Bestuur jaarlijks te doen afdragen voor iedere 100 leden of gedeelte daarvan 2.50 tot een maximum van 50. Het hoofdbestuur gaf hierop het vol gende prae-advies: Onze leden zijn in do gelegenheid langs verschillende wegen te offeren voor deze permanente bijdragen aan de R. K. Uni versiteit. De afdeelingen, die dit wenschen kunnen aan het Centraal Bestuur .hun bij dragen blijven storten; verplichtend willen wij het echter niet stellen. „DE LEIDSCHE COURANT*1 Overeenkomstig het prae-advies van het hoofdbestuur wordt besloten. Na de rondvraag volgt sluiting. Des avonds bood de afdeeling Haarlem den afgevaardigden een feestavond aan. NED. R.-K. BOND VAN OVERHEIDS PERSONEEL „ST.-PAULUS". In een der zalen van den Dierentuin te 's-Gravenhage is gisteren de algemeene vergadering van den Ned. R.-K. Bond van Overheidspersoneel „St.-Paulus" begon nen. De voorzitter, de heer L. F. Guit, memo reerde in zijn openingswoord de stichting door den bond van een altaar in de paro chiekerk van de H. Martha, welk St.-Pau lus- altaar morgenochtend in die kerk (Hoefkade) zal worden ingewijd. Spr. wees verder op verschillende aangelegenheden, welke de aandacht van den bond vragen, zooals de kwestie om te komen t,ot den N.V. vorm voor overheidsbedrijven, waar van aldus spr. klaarblijkelijk het niet uitgesproken doel ie, de vastelling van ar beidsvoorwaarden te onttrekken aan don invloed van de gemeentebesturen, voorts de gaslevering aan gemeenten door parti culiere maatschappijen, de verhouding tusschen de katholieke organisaties van overheidspersoneel, die wèl- en die niet bij het Katholiek Werkliedenverbond zijn aangesloten, in verband waarmee spr. het nut van samenvoeging schetste. Spr. hoop te, dat dit laatste en daarmede tevens do machtsvorming van het R.-K. Overheids personeel tezamen mot de R.-K. werkers in de particuliere bedrijven. Ten aanzien van het salaris vraagstuk constateerde spr., dat de bond op den goe den weg is. Een openbare actie zou, meende spr., in de gegeven omstandighe den, de oplossing van dit vraagstuk ern stig schaden. Gelukt is, de salarissen op nieuw te brengen in het georganiseerd overleg. Het ledental is met 320 in de 'afgeloo- pen twee jaren toegenomen. De geestelijke adviseur van den bond, pastoor Jansen, werd door den voorzitter welkom geheeten en sprak daarop een woord van lof tot den bond voor de in geestelijken zin betoonde activiteit en offervaardigheid. In aansluitng aan een woord van dank, door den voorzitter gebracht aan den hoofdbestuurder den heer Berer.dse, voor wat deze gedurende een lange reeks van jaren voor den bond heeft godaan, gaf de nieuwe afdeelingsvoorzitter uit. Utrecht met erkentelijkheid een korte schets van hetgeen dc heer Berendse heeft gedaan als voorzitter der Utrechtsehe afdeeling. Bij de verder gevolgde bespreking van 'het beleid van het hoofdbestuur werd hier aan van verschillende zijden lof gebracht. Namens de afd. Dep Haag werd aange drongen op meer actie tot uitbreiding van het aantal afdeelingen. De voorzittei gaf als zijn oordeel te kennen, dat het aantal afdeelingen op het oogenblik zijn maximum welhaast heeft bereikt. Nog zeide de voorzitter, dat het hoofd bestuur steeds de samenvoeging van het geheele R. K. overheidspersoneel in één organisatie in de hand werkt, maar men verlieze, aldus spr., niet uit het oog, dat de bestaande R. K. organisaties van over heidspersoneel kerkelijk en koninklijk maar vooral kerkelijk zijn goedgekeurd. De A.R.K.A. weet bijv. zeer goed, dat St. Paulus wel met haar wil samensmelten en daarbij hangt. spr. niet aan een naam. Bij de behandeling der statutenherzie ning werd een voorstel-Tilburg tot instel ling van een bondsraad na eenige discus sie met groote meerderheid van stemmen verworpen. Het geheele concept-statuten werd daar op met de stem der afd. Tilburg tegen aan genomen, waarna de vergadering werd ge schorst tot des avond 8 uur. De avondvergadering was gewijd aan de behandeling van het ontwerp gewijzigd huishoudelijk reglement van den bond en dat voor de afdeelingen. ONGELUKKEN. Door een auto aangereden. Door den auto van een kermisreiziger is te Chèvremont^Kerkrade het 6-jarig zoon tje der familie B. aangereden. In zorgwek- kenden toestand is de kleine naar het zie kenhuis gebracht Ernstig ongeluk te Baxem. Gistermorgen omstreeks 8 uur had te Baexem tusschen de kom van de gemeente en het station een ernstig ongeluk plaats. Toen daar n.l. de tram naar Roermond passeerde, schrok plotseling het paard van den heer L. Snijders, waardoor het op hol sloeg. De man werd van den wagen ge slingerd en kwam vermoedelijk met de treeplank van de tram in aanraking. Ern stig gewond aan hoofd en rug werd de man in bewusteloozen toestand opgeno men en in een naburig huis binnengedra gen. Geneeskundige en geestelijke hulp waren spoedig ter plaatse. Men vreest voor zijn leven. Door electrlschen stroom gedood. Onder de gemeente Schoondijke is de dienstbode van den landbouwer Risseeuw door het trappen op een geleidingsdraad der electrische leiding gedood. Gasverstikking. De 67-jarige W. W., die geheel alleen woonde in het perceel Driehuizerweg 36, te Rotterdam, is in den nacht van Za terdag op Zondag door gasverstikking om het leven gekomen. In zijn slaapkamer be vindt zich een kraantje voor een gas kachel. W. moet dit per ongeluk niet zijn voet hebben opengestooten toen hij zich Zaterdagavond ter ruste begaf. De stoel, waa.rop zijn kleefen hingen, bevond zich n.L vlak bij het kraantje. In een vlaag van waanzin. Zondagochtend hoeft een bewoonster van een perceel in de Vliegerstraat te 's-Gravenhage, in oen plotselinge vlaag van krankzinnigheid eön kotel met kokend water over haar echtgenoot uitgeschon ken. De man bekwam vrij ernstige brand wonden en moest zich onder geneeskundi ge behandeling stollen. De vrouw is ter observatei in het Ziekenhuis opgenomen. Schoorsteen ingestort Gistermorgen is op het Vrijthof te Maas tricht bij een in aanbouw zijnd cafó een schoorsteen ingestort. Twee arbeiders waren bezig deze af te bikken en vielen mede naar beneden. Een van hen, een zekere Franken, werd zeer ernstig aan het hoofd gewond. Hij was bewusteloos en men vreest voor zijn leven. De andere arbeider werd licht ge wond. BRANDEN. Te Kostvlies (Dr.) is de woning van G. Geerts een prooi der vlammen geworden Er is niets gered kunen worden. Assu rantie dekt de schade. Te Zaandam brak gisterenmiddag, circa twee uur, door onbekende oorzaak, brand uit in de glas-, porselein, en aar dewerkpakhuizen der firma J. Schipper en Zn. In een ommezien stond het groote gebouw in dichten rook gehuld. De brand werd aangewakkerd door het pakstroo, dat in groote hoeveelheid in het pand aan wezig was. De Kooger- en Zaandijker brandspuiten waren spoedig ter plaatse en trachtten het vuur binnenshuis te hou den, wat grootendeels gelukte. Het perceel brandde echter inwendig geheel uit. De schade is aanzienlijk, maar wordt door verzekering gedekt. Uit Eindhoven wordt gemeld i Gister middag om half één brak een felle brand uit in de meubelfabriek en timmerwinkel van den heer Neuray. Dank zij het krach tig optreden van de brandweer kon de brand, die zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien, tot het gebouw beperkt blij ven. Dit gebouw brandde geheel uit even als een aangrenzende shcuur. Op het laat- Bt,e nippertje kon een rietopslagplaats vaD den heer Boon nog gespaard blij>en. DINSDAG 12 JUNI 1928 UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Woensdag 13 Juni. t Hilversum, 1060 M. 12.302.Lunchmuziek door het Trio Verhey. 3.4.Maak het zelf I, door Mevr. Schaake-V erkozen. 6.7.15 Dinermuziek door het trio Rent meester. 7.157.45 Lezing door J. L. H. Ferwer- da: Moderne koeltechniek. 8.Concert door het oraroep-orkest o.L Nico Treep. E. Ménage Challa, zang. L. v. Gasteren, declamatie. Egb. Veen a. d. vleugel. 10.25 Programma „Op verzoek". Huizen, 310,9 M. (N a 6 u u r 1870 M.) (N.C.R.V.-uitzendingen uitsluitend). j 12.301.45 Middagconcert. 5.6.Kinderuurtje. 7.308.Gramofoonmuziek. 8.Concert. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramafoonmuziek. 12.20 Balladenconcert. 12.50 Dansmuziek. I.202.20 Orkestconcert. 2.50 Lezing: Speech and language. 3.10 Muziek. 3.20 Lezing: The England that Shake speare knew. 3.50 Muziek. 4.05 Lezing: Food values in cooking. 4.20 Licht klassiek concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.40 Tuinpraatjo. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: Internationale affairs. 7.35 Bach's sonates voor fluit en piano. 7.45 Lezing: A camping holiday. 8.05 Variëté. 8.15 „The girl of the Golden West", opera in 3 acten van Puccini. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: Choosing the candidates for the United States Presidency. 9.50' Nieuwsber. 9.55 „The Girl of the Golden West". 2e en 3e acte. II.1012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 10.5011.Gramofoonmuziek. 12.502.10 Kamermuziek. 4.055.05 Orkestconcert. 8.50—11.20 Radio-tooneel, zang en klas sieke kwartetten. Langenberg, 469 M. 11.3512.15 Orkestconcert. 1.252.50 Orkest concert. 3.207.15 Orkestconcert. 8.35 Concert door het klein Werag-or- kest. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Z e e s e n, 1250 M. 12.204.20 Lezingen. 4.205.20 Orkeetconcert. Tj®* 5.208.20 Lezingen. e 8.35 „Die Traumlinde", hoornspel in t bedr. van W. Fladt. Daarna Schubertcon- cert. Kwartet voor fluit, viola, cello en guitaar. 10.20 „Schlager" van heden en voorheen. Orkestconcert. Hamburg, 395 M. 4.35 „Nr. 66", operette in 1 acte. Orkest en soli. 6.20 Orkestconcert. 9.20 „Die Tierstimme in der Musik". Or kestconcert. Daarna cabaret tot 11.20. Brussel, 599 M. 5.206.20 Dansmuziek. 6.507.50 Kamermuziek door het radio trio. 8.35 Fragmenten u. d. opera „Louise" van Charpentier. 10.35 Sluiten. De radio en het Euch. Congres te Sydney. Uit San Francisco wordt gemeld, dat de voornaamste plechtigheden van het in September a.s. te houden internationaal Eucharistisch Congres te Sydney draadloos zullen worden uitgezonden door middel der K. R. O. te Amsterdam. Via Indië zal deze uitzending op hot Westelijk halfrond gevolgd worden. FEUILLETON. HET HUISJE IN 'T RAVIJN Uit het Engelsch door Headon HilL 24) Het was niet meer dan natuurlijk dat het geval van Bessie Calloway hem op het oogenblik niet zóó in beslag nam, als an ders het geval zou zijn geweest, als hij zelf niet het middelpunt was geweest van zulke vreemde gebeurtenishsen, die culmi neerden in den aanslag op zijn leven den vorigen avond. Om rustiger te kunnen denken wandelde hij 's middags naar do baai. Het eerste dat hij opmerkte, toen hij het strand bereikte was, dat de Meermin vertrokken was. Nergens zag hij eenig tee- hen van leven. De rij leege trollies stond verlaten op den pier en de opening van de rots, waar de lantaarn had gestaan, gaapte nu ledig. De vloed kwam op en hij ging op een hoog rotspunt zitten. Hij was bitter ge stemd. Tot vóór zijn vacantie was zijn werk alles voor hem geweest. Toen plot seling, was er aan den horizon van zijn bestaan, een meisje opgedoemd en ze had zijn eerzucht verlamd en zijn trouw aan zijn courant doen verslappen, een meisje dat ver boven hem stond in maatschap pelijke positie, maar dat betrokken was in een schandelijke onderneming. Hij voelde zijn verontwaardiging groeien, ter wijl hij daar zat te kijken naar de golven die de slingers zeewier aan den steiger op en neer deden deinen. Terwijl hij overdacht wat er gebeurd was, scheen het hem niet moeilijk het verband te zien tusschen den aanslag van den vader en dien van de dochter. Zij moesten zijn gangen zorgvuldig nage gaan hebben. Lord Purbeck had een tele gram gekregen dat hij Hector naar Londen was vertrokken. Lord Purbeck had hem daarop na middernacht op zij'n kamer opgezocht en hem geïnviteerd, eerst voor de lunch en later voor het zeetochtje Alles met het vooropgezette doel den man tot zwijgen te brengen, die te veel van zijn ongerechtigheden afwist. Was het hierbij gebleven, dan zou Hector met zijn nuchterheid van journalist, dit alles beschouwd hebben als gevaren, die nu eenmaal noodzakelijkerwijs, aan zijn be roep verbonden waren. Misschien zon hij zelfs wel eenige bewondering gevoeld heb ben voor een tegenstander die zich zoo knap wist te verdedigen. Maar zijn diepste gevoel was gekwetst en zijn hart gewond door de wijze waar op men hem onschadelijk had willen ma ken. Als die sluipmoordenaar de waar heid had gesproken, had Madge St. Ald- helm uit liefde voor wie hij zijn positie en zijn eer in de weegschaal had gesteld, haar vader geholpen bij dezen laatsten aanslag op zijn leven. De Graaf moest haar per brief op de hoogte gebracht heb ben, voor de Meermin was uitgevaren, en zij was het geweest die alles voor den aanslag in de vallei had geregeld, mis schien hem zelf op touw gezet. Deze gedachte wekte een eerlijke woe de bij hem op. Hij was verward geraakt in de strikken van een slechte vrouw, die er niet voor was teruggedeinsd om een reusachtig bedrog tegen de Regeering en een vroegeren moord, te dekken door een nieuwen moord. Hij zou haar niet verder ontzien. Dit was het eind van zijn verliefde dwaasheicl Hij zou teruggaan naar Martha's huisje zijn kleeren inpakken en met den eerst- volgenden trein naar Londen terugkee- ren. En den volgenden morgen zouden heel wat kolommen van de „Daily Lynx" gevuld zijn met sentationeel nieuws over: „Het mysterie van de Duivels Kloof". Hij stond op van de rots om zijn plan uit te voeren en bevond zich plotseling van aangezicht tot aangezicht tegenover Lord Purbeck. Hij was gekleed in een oude jaB, kor ten broek en slobkousen; de stoere edel man zag er goedmoedig en gezond uit. Hij glimlachte terwijl hij zijn hand uit stak. Goeden morgen Yeldham, zei hij, Na Uw melo-dramatisch afscheid gisteren avond had ik behoefte U even op te zoe ken om te zien of liet bad U geen kwaad had gedaan. Juffrouw Calloway vertelde me, dat U naar de baai was gewandeld en dus ziet U me hier. Mijn waardé Yeldham, kun nen we deze zaak niet eens kalm samen bepraten? Hector deed alsof hij de uitgestoken hand niet zag. Het speet hem dat hij on gewapend was. Zoover hij kon zien, waren 7.e alleen, maar dat beteekende niet, dat niet plotseling een groep arbeiders te voorschijn zou kunnen springen. Ik geloof dat wij verder niets sa men te bepraten hebben, Lord Purbeck, zei Hector vinnig. In ieder geval wedt ik nu dat U mij in Uw jacht lokte; om een onaangename onthulling te voorko men waar U bang voor was. En U moet al heel dom zijn om niet te begrijpen, dat ik liever naar het strand zwom dan opgesloten te worden in Uw zoogonaamde steengroeve, die niets an ders is dan een smokkelaarshol. De tergend sarcastische glimlach van den Graaf was niet bevordelijk voor Hec tor's kalmte. Dus spelen we eindelijk open kaart? vroeg de edelman op een toon van ge moedelijken spot. Ja volkomen open kaart, antwoord de Hector driftig. Zonder eenig voor behoud en geen troefkaart achterhouden in den vorm van een gehuurden sluip moordenaar met een geweer. Lord Purbeck'8 toon was een en al koude trots toen hij antwoordde: Nu ben ik er zeker van dat ik U niet begrijp, mijnheer Yeldham; U zult me een dienst bewijzen door Uw sensa- tioneele toespeling duidelijker te willen toelichten. Dat lijkt me volkomen onnoodig, antwoordde Hector stijf. Na wat hij ondervonden had, voelde hij niets dan verontwaardiging over dit plot selinge vertoon van hooghartige minach ting. Hij dacht er geen oogenblik aan, dat hij geheel en al afging op de woorden van zijn onbekenden aanvaler, en een be schuldiging uitsprak, welko hij onmogelijk kon volhouden, zonder het getuigenis van een man, wiens gezicht hij niet gezien had en wiens naam bij niet kende. Maar ae tergend trotsche houding van Lord Pur beck, hinderde hem en hij barstte uit: Uw onwetendheid op dit punt, mi- lord, maakt de zaak nog erger. Want die beteekent dat Uw c'.ochter nu door U ertoe goinspireerd te zijn, het plan hoeft bedacht om me gisteravond in do vallei te laten doodschieten, wanneer Uw plan om me op te sluiten, eens mocht mislukken. De man, die op me schoot, kreeg en vroeg gratie omdat hij handelde op order van Lady Madge St. Aldhelm Een paar seconden drukte het gezicht van Lord Purbeck de grootste verbazing uit. Hij was een zwaar gebouwd man en de hevige emotie die zijn gelaat purper kleurde, zou gevaarlijk voor hemzelf kun nen worden. De aderen op zijn voorhoofd werden als koorden. Jij ellendige fielt, riep hij, terwijl hij op Hector toekwam met gebalde vuist, hoe durf jij spreken over Madge.... Een heldere, jonge stem riep: Doe hem geen kwaad vader, laat mij die zaak ophelderen. Do twee mannen keerden zich om en stonden tegenover een toonbeeld van fris- sche jeugdMadge in een korten rok en jersey en blootshoofd. Wel mijnheer Yeldham, zei Lady Madge rustig, ik ben geen moordena res, maar ik zou graag willen weten op welke gronden U me daarvoor houdt I (Wordt vervolgd)»

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 5