Wit HLS Uit de Rijnstreek. Rechtzaken. Telegrammen. Marktberichten. Laatste Berichten Wiegeja en Béf^-Artikelen BAROMETER. r TELEGRAFISCH WEERBERICHT tiaar waarnomingen verricht in den Morgen van 12 Juni 1928 medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt. Hoogste barometerst.: 771.S te Clermont. Laagste barometerst.747.4 te Bost. Verwachting tot den avond van 19 Juni: Zwakke tot matige Zuidwestelijke tot Buidel ij ke wind. Licht tot half bewolkt. Warmer overdag. LUCHTTEMPERATUUR. 14.2 gr. C. WATERTEMPERATUUR: L. Z.: 7 unr 19 gr., 12 uur 19 1/2 gr. C. Zijl: 7 uur 18 gr., 12 uur 18 1/2 gr. C. L!CHT OP VOOR FIETSERS e.a. Tan Dinsdagavond 9.21 uur tot Woens dagmorgen 4.37 uur. De „Werkstakende Dienstmeisjes" brachten haar Mevrouw leelijk in verlegen heid. Laten we voor de samenleving maar hopen, dat niet alle dienstmeisjes er zoo jover denken mogen. Hot „Bloemen meisje" kwam met. een veldbouquet, een schat van bloemen, die, wanneer èn Jubi laris èn bestuur èn leden der vereenïging die bloemenspraak goed ter harte nemen, veel goeds voor de vereeniging voorspel len. De „Boerin op de Kostschool" met 'r dochter Trineke wilde de „Dikketrice" be jegen om voor heel weinig centen van d'r lochler in drie maanden tijd op-en-top een dame te maken, die in 'n half uur 'n paar pantoffels kon borduren. 'L Ging niet! ^Eieren-Trui" bedotte de juffrouw, waar aan ze haar eieren verkocht en die "heel angstvallig toekeek om niet beetgenomen te worden, op heel handige wijze. En ten slotte gaf „die Landliche Concertprobe" een waardig slot. Der wolilbeleibte Herr Kapellmeister war sehr mjisikalisch und jgab einen guten Beweis „seiner" Kennt- luisse. Aberes gab auch ganz musika- lisehe Musikante Vlogen we nog vermelden, dat oen der i dames-bestuursleden op onberispelijke v/jze Voor de pianobegeleiding bij de voordrachten zorg droeg, noodig te ver- nelden, dat de gastvrije en altijd tot hulp lereid zijnde Dames van het Bestuur ook ?oor het verdere gezorgd hebben, is het liet. De avond was wel geslaagd en toen Pa ter Frigge dan ook als besluit voldaan roor dezen huldigingsavond dankte en de uitsprak, dat de saamhoorigheid, op dezen avond zoo schitterend gebleken, steeds moge blijven bestaan en allen trouw in den dienst van God elkander in de Zita-vereeniging terug .mochten blijven vinden, was ieders stille wensch ongetwij feld: „Het zij zoo!" OPROEP AAN ALLE KATHOLIEKE VROUWEN VAN LEIDEN! Kerkvervolging in Mexico! Wanneer het Bestuur van den Vrouwen bond een verzoek richt tot U, Katholieke vrouwen, dan is dit niet een aanslag op beurs, maar een beroep op uw harte lijk medevoelen met de vervolgde Katho lieken in Mexico. Medelijden hebt ge met verdrukte broedeis en zusters, maar dat medelijden moet in daden worden om gezet Immers, zouden we met ons medelij den de vervolging één dag kunnen bekor ten; zouden we daarmede moed en kracht kunnen storten in de harten van deze ?.waar bepoefdenmoed en kracht, die '-ij noodig hebben om vast te houden aan bun Katholieke beginselen, ondanks ver volging, ondanks martelingen zelfs Keen, wanneer we iets voof hen willen doen, dan moeten we onze toevlucht ne men tot het middel bij uitstek: Het ge bed, en wel het gemeenschappe lijk gebed. Daarom zullen a.s Vrijdag op 't feest *an het H. Hart in alle landen, waar k-K. Vrouwenbonden zijn, de Roomsche vrouwen zich vereenigen en een Algemeene H. Communie opdragen voor deze spe ciale intentie, terwijl in Leiden, dienzelf- dag, nog een H. Mis zal opgedragen *orden voor dezelfde intentie, in de Har- kbrugskerk om 7 uur. Katholieke vrouwen van Leiden, gij tooogt niet'ontbreken. Sluit U aan, opdat n«e smeekbeden met die van alle andere Katholieke vrouwen over de geheele we- rpld, samenvloeien tot één kreet om ont ferming voor het zwaar beproefde Mexico Buurt- en Speeltuin-Vereeniging „Zuiderkwartier". Zaterdagmiddag heeft de Buurt- en Speeltuin-Vereeniging „Zuiderkwartier", lvenals het vorige jaar een welgeslaagd tuinfeest voor 450 kinderen der leden geor ganiseerd, rn den tuin van Oud-Hortuszicht pulken tuin voor deze gelegenheid in een. feestkleed gestoken was. In den morgen kondigde het wapperen de vlag op een der perceelen in de Lin destraat het doorgaan van het tuinfest Jfeds aan. Hoewel het weer zich niet bijzonder raai liet aanzien, wa/t het omstreeks 2 uur heele drukte van joelende, uitgelaten ^olijke jongens en meisjes waar te nemen. In de Lindestraat, waar het verzamelpunt was en de opstelling van den stoet zou ge schieden. Inmiddels dreigde het weer, hetgeen lang niet mooi was, ons geheel en al in den steek te laten. Nauwelijks was de muziek van de Muziekvereeniging „Nieuw Leven", welke vereeniging vrij belangloos haar medewer king had toegezegd voor dezen middag, en de 450 kinderen van de Speeltuin-Vereeni ging present, of de regen plaste bij stroomen neer, hetgeen heel wat teleurstelling bij onze jongens en meisjes veroorzaakte. Na gehouden krijgsraad meende het be stuur het niet doenlijk al die wachtende kleuters naar huis te sturen, maar er liever van te maken wat er, gezien de weersom standigheden, van te maken was. Om 2.30 zette de stoet zich onder aan houdende regen in beweging, om zich naar den tuin te begeven. Gelukkig verbeterde nu ook het weer, zelfs het zonnetje liet zich zien en heeft ons verder den heelen middag gezelschap ge houden. Do feestviering kwam nu volkomen tot haar recht. Er is gerodeld, gedraaid, ge wipt en geschommeld naar hartelust. Door de leidsters en leiders werden nu groepen gevormd om de kinderspelen o.a.: ringste ken, zakloopen». blokjes-rapen enz. te doen plaats vinden; voor eiken groep waren aar dige prijsjes beschikbaar Vooral het „vroolijke Dries" slaan bleek een geweldige attractie. Honderden kinde ren er- ouders schaterden het uit van het lachen bij de zich steeds voordoende komi sch momenten. Tijdens de spelen weerde meergenoemd muziekgezelschap 'zich duchtig en liet bijna voortdurend haar vroolijke tonen door den tuin weerklinken. Onze jeugd liet zich ook de verschillende tractaties, o.a. limonade, chocolade en ge bak uitstekend smaken. Toen dan ook het uur van scheiden was aangebrok. n, werd door de jeugd maar noo- de van al dat moois afscheid genomen. Om 7 uur werd nu met volle muziek en ontplooid vereenigingsbanier de terugweg langs een kleinen omweg aanvaard en in de Lindestraat de stoet na het spelen van het Vereenigings-lied ontbonden. Het bestuur en de leiders hadden aldaar de dank der leden nog in ontvangst te ne men. Het bestuur zag echter gaarne den dank der buurtbewoners in minstens een 100-tal nieuwe leden uitgesproken. Voor het examen Steno-Typen in de Ned. Taal van de Ver. v. Dir. v. Pont—Scho- In slaagden: de dames "NV. J. Buisman, J. Koolhaas en de heer A. PI. F. Eindema, al hier. Idem voor Stenografie in de Duitsche Taal: Mej. C. A. Horst, alhier. Idem voor maehineschrijven: moj. C. A. W. Verver, alhier. De Haverman-tentoonstelling in de La kenhal, die 16 Juni wordt geopend, zal door de vele welwillende toezendingen van eigenaren van schilderstukken een hoogst interessant^overzicht geven van de werken van den meester. ALPHEN AAN DEN RIJN. Het auto-ongeluk. De auto welke gis teren aan den Steekterweg te water reed, werd door personeel der garage „Gelria" gelicht. De vader van den geredden jonge man schonk aan den landbouwer S. een bedrag van 100 ten einde deze som on der de redders te verdeelen. Rustverstoorders. Tusschen de fami lie IJ. en B. ontstond sinds eenigen tijd oneenigheid, welke Zaterdagnacht zooda nig in twist ontaardde, dat de hulp der po litie moest worden ingeroepen. De politie maakte tegen de rustverstoorders proces verbaal op. Aanbesteding. Afloop der gisteren door B. en W. gehouden aanbesteding, omvattende het aanleggen van een straat pl.ra. 200 M., het verbeteren van de St. Jo- risstraat en het uitvoeren van diverse straat- en rioleeringswerken. De inschrij vingen luiden als volgt: L. Verwater Jr., Made, 23.790, massa ƒ24.790; L. P. Ver geer-Stuifzand, Leiden, 24,661, massa 25.813 H. Oudenes, Alphen, 21.179, massa 22.259; fa. Gesman-Zoetmever, Al phen, ƒ23.190, massa 24.270; M. v, Nu- nen, Rotterdam 27.800, massa ƒ28.800; J. Verwater, Made. 23.990, massa 24.980F. Kuen, Hilligersberg 30.300, massa 31.600; C. v. d. Zande, Rotterdam, ƒ27.300. massa ƒ28.299; M. de Kloe, Al- blasserdam, 24.960, massa 25.470 E. de Bruin, Hoogland ƒ28.500, massa ƒ29.700; J. v. d. Heuvel, Made, 28.300, massa ƒ29.400; F. v. d. Vugt en Kilian, Gorin- chem, 20.698, massa f 21.550; H. Bunscho ten, Hilligersberg, 28.966, massa 29.973. Rectificatie. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de vraag over het niet aan wezig zijn van arbeiders in het Armbe stuur niet gesteld werd door den heer Cocx, zooals in het verslag geschreven stond, maar door den heer de Wolf. Poging tot inbraak. Zondagmacht werd gepoogd in te breken bij den winkelier v. d. P. in de Hooftstraat. Waarschijnlijk zijn de heeren in hun werk gestoord. Bij de po litie is aangifte gedaan. Laf. In een loods der firma Bns, beton- fabrikanten, werden ten nadeele van D. H. en A. K. van eerstgenoemde de banden van zijn rijwiel doorgesneden en van den laat st en uit een jaszak een bedrag van vier gul den benevens een knipmes ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. Geboren Helena, dóchter van C. Snaterse en K. M. van Loenen Jacoba, dochter van S. Schellingerhout en B. van Holten Pieter, zoon van H. Bruné en A. Burggraaf Maria, dochter van Cor nell's Schullcr en M. v. d. Berg Antje, dochter van H. Vianen en T. Smeding. Overleden: G. J. den Hertog wedr. van Pietje Overvliet 76 jaar Marrigje Oostcrom 97 jaar wed. van Jacob Bosse- meijer E. D. van den Boom 60 jaar echtg. van J. de Voogd. Gehuwd: H. Batelaan 24 jaar en 'A'. M. G. van den Berg 27 jaar B. v. d. Hel der 29 jaar en C. P. de Heij 30 jaar J. C. Idclcnburg 21 jaar en M. C. van Velde 25 jaar W. A. Roerhorst 25 jaar en H. G. de Blanken 20 jaar J. Vente 25 jaar en C. Breedijk 24 jaar M. van Gaaien 25 jaar en A. Reijneveld 25 jaar K. Ver geer 21 jaar en B. J. v. d. Vis 21 jaar. Ondertrouwd JZ. Vierbergen en M. in 't Veld J. van der Wijk en B. de Leeuw W. Hoogendoorn van Zwammer- dam en H. A. de Kok J. de Lange en M. Harskamp L. Tuinenburg en M. van Wilgen. KOUDEKERK. Kaasdemonstratie. Morgen, des voor middags te 10.30 uur, hoopt de heer Huis man, rijkszuiveleonsulent, voor de leden der Holl. Vereen, v. Landbouw, L. T. B. en de Chr. Land- en Tuinbouwbondcn in het ma ken van kaas een demonstratie te geven op de boerderij van den heer O. A. van Dam aan den Rijndijk, ter bestrijding van het los in de kaas. Muzikale wandeling. Het fanfarecorps „Kunst na Arbeid" zal Donderdagavond a.s. te omstreeks 8.30 uur, een muzikale wan deling houden door de gemeente, waarbij dan tevens langs de huizen en op straat gecollecteerd zal worden ter bestrijding van het tekort» ontstaan door de vele noo- dige uitgaven, gedurende den laatstcn tijd gedaan. NIEUWKOOP. Personalia. Tot klerk bij het kantoor der Directe Belastingen alhier is benoemd de heer van Heijningen te Ter Aar. Geboren: Eilsabeth Geertrudo, d. van L. van der Laan en A. J. M. Kennis. Gerardus, z. van P. Koperdraad en C. C. Bos. Ondertrouwd: A. van der Voorn 30 j. en C. Blom 26 j. Getrouwd: J. Schellingcrhout 26 j. en G. Blom 24 j. Overleden: J. Balvert, echtgen. van M. Zuijdervliet, wedn. van J. Luijken, 81 j. ZEVENHOVEN. Ondertrouwd: C. v. d. Bos 27 jaar en J. Rijsdam 29 jaar. Geboren Jan, zoon van J. de Bruin en G. Boer. ZOETERWOUDE. Geboren: Petrus Martinus z. van J. Turk en A. Vrijberg Cornelia Maria d. van Ph. Onderwater en M. van Hamme- rens Corn. Jac. Geertr. Maria d. vafi L. M. J. van Velzen en E. M. C. van Haasteren Cornelis Antonius z. van A. C. Paarde- kooper en M. M. Straathof. Ondertrouwd: P. A. Warmerdam .31 j. en J. M. v. Leinden. 23 j. Overleden: Aaltje Heijkoop 73 j. eehtg. van L. van Egmond. Berichten, opgenomen in een gedeelte onzer vorige oplage. De Haagsche Politie-inspecteurs. Thans wordt vernomen, dat door den Burgemeester van VGravenhage, eervol ontslag is verleend aan de inspecteurs var. politie der 1ste klasse, de heeren Bosma, de Bont en Spetter, die zooals men weet eenigen tijd geleden in verband met dienstaangelegenheden geschorst wa ren. Het eervol ontslag is verleend met ingang van 1 Augustus a.s. Verdronken. Gisterenmiddag is de 8-jarige J. G. die thuisbehoort op een woonschuit in de Laakhaven te 's-Gravenhage, liggende, bij het spelen in het water gevallen. Pogingen om het ventje te redden faal den. Eerst 's avonds heeft een agent van politie met een dreg het lijkje opgehaald. Een cycloon. LONDEN, 11 Juni (V. D.). Naar uit Washington gemeld wordt, woedde Zater dagmiddag boven het vliegterrein Bol ling een regenstorm, die het karakter van een cycloon had. Een hangar werd ver woest. Zestien personen werden licht ge wond. Zes vliegtuigen van de Amerikaan- sche luchtvloot werden vernield, zes an dere werden ernstig beschadigd. Ernstig auto-ongeval. Twee dooden. DUEREN (Rijnland), 11 Juni. (V. D.). Bij een gisteren in den Eifel gehouden be- trouwbaarheidsrit heeft nabij Hilleshcim een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Een auto met journalisten reed bij hot inhalen van een motorrijder van den weg en sloeg tegen een boom. Twee der inzittenden, o.a. de medewerker van de Duerender Zei- tung, werden gedood. De beide andere in zittenden werden ernstig gewond. KANTONGERECHT TE LEIDEN. De Kantonrechter Mr. F. Ligtenberg, heeft veroordeeld: N. H. v. '1'. Katwijk: overtreding der Ar beidswet ƒ10 of 5 d.; L. S. Katwijk: op verboden wijze een mesthoop hebben 5 of 3d.; J. J. v. O.: met een vrachtauto over een verboden w-eg rijden 5 of 3 d.; B. B. overtreding Melkbesluit 4 m. 2 of 4 m. 1 d P. D. v. Z.straatschenderij 3 of 3 d.; A. C. v. d. P. Voorschoten: an de linkerzijde van den w-eg fietsen, 3 of 2 d.; F. J. D. Veur: als bestuurder van een auto niet be hoorlijk uitwijken ƒ10 of 5 d.; A. v. R. Wassenaar: id. 10 of 5 d.; H. den H. Rijns burg: op een hondenkar zitten ƒ3 of 2 d.; J. G. G. H. Noordwijk: met meer dan een persoon op een rijwiel zitten 1 of 1 d.j J. H. B. Zand voort: fietsen zonder bel 3 of 2 d.;. D. W. Noordwijk: openbare dronken schap 5 of 3 d.; op een hondenkar zitten 3 of 2 d.; A. v. d. B.: fietsen zonder licht 3 of 2.; H. S. met- een rijwiel over een wandelpad rijden ƒ1 of 1.; M. E. D. Z. vr. J v. d. TT.: idem 1 of 1 d. N. F^fietsen door de Watcrsteeg 2 of 1 d.; E. S.: fietsen zonder bel 3 of 2 d.; A. L.: fietsen door j een verboden steog 1 of 1 d.; L. P. over treding verorden, op de Straatpolitie 1 1 of 1 d.; H. V.: zich van een hond bedienen j zonder muilkorf 2 of 1 d.; L. O. Noordwijk I een café te laat open hebben 3 of 2 d. M. W. id. te laat in een café zitten 3 of 2 1 d.; G. v. E. id.: met een auto rijden zonder nummer en letter ƒ3 of 2 d. G. v. E. id.: I met een auto rijden zonder road achterlicht i 3 of 2 d. N. J. P. id.: op verboden wijze mest vervoeren ƒ3 of 2 d.; L. W. id. te laat in een café zitten 3 of 2 d. F. v. T.: overtr. ver. v. Leiden op het rijden 3 of 2 d. J. Ch. A. T... overtr. der Handelsregister wet 50 of 20 d. J. v. M. id. 25 of 10 d. Valsche bankbiljetten. De 1de Kamer der Rechtbank veroordeel de heden den 31-jarigen Russischen kunst schilder Sniolianof, die beschuldigd werd van het uitgeven en maken van valsche Engelsche bankbiljetten, overeenkomstig den eisch van het O. M. tot 2 jaar en 6 maanden hechtenis, met aftrek van de pre ventieve hechtenis. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenert. Luxor: Niet afgekeurd voor volwassenen Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. INGEZONDEN MEDEDEELING. Het ontslag van het kabinet Marx. BERLIJN, 12 Juni (V.D.). De presi dent der republiek von Hindenburg heeft hedenmorgen kwart voor 10 den rijkskan selier dr. Marx ontvangen, die hem het verzoek om ontslag van het rijkskabinet aanbood. De rijkspresident heeft dit ont slag aanvaard. Te 10 uur werd de sociaal democraat Hermann Miiller Francken door von Hindenburg ontvangen. Müller Franc ken kabinets formateur. BERLIJN 12 Juni. (V.D.) De president der Duitsche republiek heeft heden den gevolmachtigde van de S. P. D. Hermann Müller Francken in audiëntie ontvangen en hem verzocht, onderhandelingen aan hangig te maken tot vorming eencr nieu we regeering. Müller hoeft deze opdracht aanvaard. Nankings antwoord. LONDEN 12 Juni. (V.D.) De Maandag door dc regecring van Nanking gepubli ceerde antwoord-nota aan de buitenland- sche mogendheden bevat eenige eischen o.ni. terugtrekking van de builcnlandsche troepen van C'hineeschen bodem, aange zien daaruit alleen de misverstanden tus schen China en de mogendheden voort spruiten. De eisch inzako terugtrekking der vreemde troepen wordt o.m hierop ge grond, dat de belangrijkste garantie voor den vrede, de vrijheid en do veiligheid van de eigendommen van de vreemdelingen slechts gelegen is 111 wederzijdsehe over eenstemming. Bovendien moeten nieuwe verdragen op den grondslag van volkomen gelijkgerecbtigheid en wederzijdsehe ach ting gesloten worden. Ter vervanging van de oude verdragen met hun beleedigende bepalingen. In een tweede nota wendt zich de re geering van Nanking tot de Chineesche bevolking met toezeggingen inzake de on derdrukking van het bendewezen, de af schaffing van de te hooge belastingen en de demobilisatie dor overtollige troepen massa's. Zorn von Bulach. PARIJS, 12 Juni. (T.D.) Naar uit Straatsburg gemeld wordt is de herhaal delijk opgeschorte gevangenisstraf van ba ron Zorn von Bulach thans ingegaan. Moord en zelfmoord. BERLIJN, 12 Juni. (V.D.) Naar de Ber- lijnsche bladen melden, heeft, gisteren te Osterweddingen bij Maagdenburg een 41- jarige brandweerman een oorlogsweduwe gedood, bij wie hij sedert 1919 inwoonde. Toorts doodde hij haar 14-jarige dochter en bracht zijn eigen kinderen, een 15-jarig meisje en een 17-jarigcn jongen, zoodani ge zware verwondingen toe, dat voor hun leven gevreesd -wordt. De dader werd la ter teruggevonden in een stal, waar hij ^ich door ophanging van het leven heeft be roofd. LEIDEN, 12 Juni Vette varkens. Aan gevoerd aantal 375. 364 vette varkens hoogste 0.65, laagste 0.62, licht soort hoogste 0.60, laagste 0.56. Handel matig. ROTTERDAM, 12 Juni. Vee. Aange voerd: 234 paarden, 11 veulens, 596 mageie runderen, 857 vette runderen^ 794 nucht. kal veren, 242 vette kalveren, 103 schapen, 126 biggen, 9 bokken, 91 graskalveren, 24 over- loopers. Prijzen: koeieil 52—57,5, 4750, 3540. Ossen 474S, 4740. Stieren 4748, 44 40. Kalveren: 70—75, 60—62,5, 45—55. Melkkoeien 200420, Kalfkoeien 210410, Stieren 110600, Pinken 100140, Vaarzen 160210, Trekpaarden 200300, Slachtpaar- den 100140, Hitten 125175. Veulens 75 120. Fokkalveren 16—Biggen 9—18, Ovcr- loopers 17—36, Sla chtkal veren 10—14, Biggen p. w. 1.50—1.70. De Limburgsche mijnen en de Nederl. spoorwegen. Men meldt ons uit Heerlen: Naar wij uit de beste bron vernemen, hebben de onderhandelingen tusschen de Limburgsche mijnen en de Nederlandsche Spoorwegen over de met ingang van 1 Juli a.s. in te voeren nieuwe kolentarie- vcn tot heden voor de eerstgenoemde on dernemingen zeer onbevredigonde resul taten opgeleverd. De spoorwegen schijnen slechts bereid een overeenkomst aan te gaan, welke het gebruik maken van de nieuwe waterwegen practisch onmogolijk maakt. Bezoekt oiye SpaiiaJe Afdeeling 2j^Uüe pier Sft k- 3026 Rustig koópen uttlgrooie sorteering vak/uno/hb^iening. Haarlemmerstraat. ROTTERDAM, 11 Juni. (Binnen- landsche tarwe) tamelijk laag ter markt, in de meeste gevallen hooger verkocht. Puike 1115.25, tusschensoorten 13.75- 14.25. Overige K 13.50. (Binnenlandsche granen). Tarwe ta melijk tor markt. In Je meeste gevallen iets hooger verkocht. Puike f 14-15.25; tusschenkwaliteiten 13.7514.25; overi gens 13—13.50. (Buitenlandsche granen). Stemming vast. Roggo Western nr. 2 aangekomen) 14.50. Idem van de Gulf disp. 15.75; Pacific aangekomen 14.50; Canada nr 2 Western verwacht 11.55; 74 kiln La Pla ta aangekomen 15.Gerst Amerikaan- sche disp. 225; idem dagelijks verwacht 252; Canada nr 3 disp. 266; idem Tough 261; idem stompend 257, 65— 66 kilo Donau disp. 267, 6263 kilo Do- nau disp. 256; La Plata, naar kwaliteit disp 256—262; Haver Canada nr. 3 aangekomen 14.20; idem stoomend 14; Feed nr. 1 aangekomen 14.10; 4780 kilo La Plata disp. 13.50; Mais. Amerikann- sche mixed disp. 242; La Plata nieuwe oogst disp. 242, idem aangekomen 239 23S; idem stoomend na aankomst 238 232; idem ladend geladen en Zoomend 226; witte platte Zuid-Afrikanasche nr. 2 disp. 244; Gele Australische disp. 243. Fijne zaden. Karwijzaad 33 a 35, blauw maanzaad 33. a 30, geel mos terdzaad 25 a 27. voerlijnzaad 16 a 18, per 100 kg. R0EL0FARENDSVEEN, 12 Juni Groen- tenveiling. Aardbeien 10—14, Bloemkool 8 14. Peulen 1.75—1.80, id. M. 1.60—1.70, Dikke Peulen 1.60, Peulen I 2.152.35. Doperwten 2.20—2.40, Capucijncrs 2.502.60, Tuinboo- nen 3.90 per 20 pond. Snijboonen 3.00—3.25, Stek 2.30 per 10 pond. VEUR, 12 Juni. Groentenveillng. Eng. komkommers le srt. 1.40, 2e srt. 7.30, 3e art. 4.20. stek o..sn. Gele komkommers le srt. 10.50, 2o srt. 6.30, 3o srt.- 3.00, slek 1.kropsla 1.10, 2e srt. 0.70, stoofsla 3.bloemkool 26.40, 2e art. 16.30, uitschot 7.80, tomaten (mid.) 32.50, gr. ronde 30.80, 2e srt. 31.60, 3e srt. 25.40, pc en 19.30, andijvie 6.80 spinazie 18.30, postelein 7.50, rabar ber 8.—. OUDEWATER, 11 Juni. Kaas. Aanvoer 121 partijen, tezamen 5445 stuks, wegende 27.225 K.G. Eerste soort Gouda met rijks- merk 50 a 53, idem mindere 45 a 48. Zonder rijksmerk 42 a 46. Hanenei matig. BOSKOOP, 11 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Ophelia 24 29 cent, Golden Ophelia 3540 ct. Marcel Rouyer 30—31 et., Hadley 40—68 cent, Cl. Pernet 50—61 cent, Columiba 4060 ct., But terfly 40—52 cent, Mac Keiler 38—61 ct., Wilhelm Kordes 4150 ct„ Rosalandia 30 35 ct., Van Rossom 9597 ct., Polyantharo- zen 6573 ct., Diversen per bos: Dahlia's SO ct., Lathyrus 25 ct., Pioenen 3580 ct., Pyretiirum 5—10 ct. Anjers 18—20 ct., Le ber f 1.50—2.20, Asparagus 25 ct.. Papavers 30 c t. ALPHEN a. d. RIJN, 11 Juni Groen- tcnveiling. Spinazie 15—16.10, peulen 39, postelein 5.10—8.10 per 100 K.G. peen 11.70—20.10, per 100 bns, ktopsla I f 0.50—1.50, komkommers fl f 11.00, bloem kool I 21.80—26.20, II 6.40—14.50 per 100 stuks. HAZERSW0UDE, 11 Juni. Veiling. 12784 Kippeneieren 5—6.30, eenden eieren 1.20—5.25 per 100 stuks. ZOETERWOUDE, 10 Juni Veiling „Ik leer nog". 4219 kippeneieren 6.30—G.90, eendeneieren 5.20—5.50, hanen 0.25— 1.60, kippen 0.70—0.90, duiven 0.15— 0.40, eenden 1.20, poelepetaten 1.00. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM). (.Niet officieel). Burlijn 99.221/, konden 12.093», »«-TOTk~47"iï P»rn«- 9.741/2 Brussel <4.61i/a 47.76 19.06 41.211/, 66.39 66.ÖOI/2 66.501/2 üuncii 34.8y prna57.B41A BEURS OVERZICHT. De handel was heden bescheiden, doch waar het aanbod schier algemeen de over hand had, legden de koersen nlgemcen een neiging tot terugloopon aan den dag. In- dustriceloh zwak. Kiiri.stzïjde-aandeelen la ger en ook Philips volgden een dalende lijn Rubbers meerendcels een kleinigheid la ger, Tabakken eveneens. Op de Scheepv. afd. ontstond eenige beweging in Japan- lijnen. Suikers bij kleine omzetten hooger. De bekende buitenl, industricclen waren ongeanimeerd. Yankecmarkt zwak ge stemd. - Prolongatie 44 1/4. Zwitserland Milaan Madrid Oslo Kopenhagen Stockholm

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 3