BEEKMAN POLITIE EN BRANDWEER STADSNIEUWS. «SKLEEDING PAKJES iiia, Holland sell o Iris, Antherinium, Rho- dodendrums of Alpenroos, Rozen, Gloxi nia's Spirea, Fuchsia, Scizantus. Na eenige bespreking werd vastgesteld, dat men op Woensdag 12 September een excursie zal houden naar Arnhem per trein. De bedoeling is om per gezelschaps- kaart te reizen. De secretaris zal inlichtin gen inwinnen bij Vreemdelingenverkeer en de secretaris van de Afd. Arnhem. Ook niet-leden kunnen zich hierbij aansluiten. Men kan zich tot 1 Juli daarvoor opgeven bij den heer A. R. Overvelde. Op 22 Juni a.s. vangt de bindcursus weer aan. De heer v. Wely stelt voor om in het volgend voorjaar een excursie te houden naar de Betuwe. Dit. zal t. z. t. een punt ven bespreking uitmaken. De heer Wieeherink neemt op zich een volgende maal iets te zeggen over droog ziek in de tomaten. Do voorzitter neemt zich voor iets tc ertellen over het ontstaan van nachtvor sten en daarmee samenhangende omstan digheden. Hierna had keuring en verloting plaats van de aanwezige bloemen en planten, i waarna- sluiting. Holl, Mij. v. Landbouw. Gisteren avond hield genoemde Maatschappij een slecht bezochte vergadering in hotel ..Royal". De voorz., de lieer C. Wassenaar, opende met een kort welkom. Eenige inge komen stukken werden na enkele bespre kingen voor kennisgeving aangenomen. In de bestuursvaeature wegens bedanken van de beeren R. J. de Groot en Dr. v. Klave ren, werd gekozen de heer C. Hoogeveen, terwijl de tweede vacature zal aangehou den worden tot de volgende vergadering. Het jaarverslag van den penningmeester sloot met een batig saldo van 31-1.73. Na een enkelo bespreking in de rondvraag, ging men over tot verloting van enkele kunstvoorwerpen, waarna de voorz. onder dank voor opkomst deze bijeenkomst sloot. Personalia. Het diploma Steno-Typen van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen behaal de mej. J. Verheul. Voor machineschrijven slaagde: mej. H. J. M. Janson, beiden alhier. NOORDWIJK AAN ZEE. Van het kerkdak gevallen. Een arbei der, werkzaam aan den bouw der Ned. Herv. kerk alhier, viel van het dak, tenge volge waarvan hij op advies van dr. H. naar het ziekenhuis te Leiden moest wor den overgebracht. Gehecht aan zijn fiets. Door de poli tie alhier werd van N., alhier woonachtig, een rijwiel in beslag genomen, hetwelk niet was voorzien van een belastingmcrk. Dit ging echter met een hevig verzet ge paard. OEGSTGEEST. Gemeenteraad. De raad dezer gemeen te vergadert Donderdagavond te 7 uur. De agenda bevat: Ingekomen stukken. Adres O. Renen om ontslag als hoofd der O. L. School in do Leidsche Buurt. Rekening en verantwoording II Geest Armbestuur. A oor- stel tot het aangaan van een geldleening. Aanvrage van een assistente door de O. L. School Leidsche Buurt. Comptabiliteit. Re clames inzake vergunningsrecht en verlich tingsbelasting. Personalia. Voor het examen Steno- Typen van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen slaagde: mej. L. M. Gorter, alhier. SASSENHEIM. L. T. B. Vrijdagavond hield onder voor zitterschap van den heer A. J. Verldeij de afdeeling van den L. T. B. een ledenverga dering in het K.S.A.-gebouw. De voorz. schetste iu korte bewoordingen, wat de L. T. B. voor de loden van nut. kan zijn en be treurde daaTom cie kleine opkomst. De notu len en het jaarverslag werden onder dank zegging goedgekeurd. Hierna gaf dc pen ningmeester verantwoording, waaruit bleek dat.het saldo per 31 Dec. 1927 28.67 be droeg. Een woord van dank werd gebracht aan aen heer v. Dijk voor zijn nauwkeurig beheer. Hierna volgde een bespreking over patroons in naburige gemeenten, die niet hij den L. T. B. zijn aangesloten en daarom g-.To kindertoeslag betalen. De vergadering betreurde, dat daar geen afdeeling is ge sticht. Men zal zich in verbinding stellen met „Deus Dedil" om hierover te onderhan delen. Voorts werd door den Voorz. aanbevolen om lid te worden van de onderwijs-commis- sie, welk voorstel met alg. st. werd aange nomen. Een voorstel werd door de vergade ring onderstreept om het H. B. te verzoeken dc jaarlijksche algern. vergadering voor Juni te houden met het. oog op de seizoens- drukte. Tot afgevaardigde voor den C. R. werd benoemd de heer A. J. Verkleij. Bij de rondvraag bréngt de voorzitter ter sprake het jaarverslag van den L. T. B., waarin men een overzicht krijgt van het geen er in den L. T. B. wordt gedaan. Weer werd ter sprake gebracht het bedanken van leden van den L. T. B. Hierna sloot de voor zitter de vergadering met dank voor de aan gename besprekingen. Geitenkeuring. Zaterdagmiddag werd door de keurmeesters Zuiddam, Clement en Maibus een keuring gehóuden aan de Oost haven. Voor de één-jarige geiten werden de volgende prijzen toegekend: P. Zeestra ten provinciale prijs; H. Zeestraten, le pr. Th. J. v. d. Mei 2de pr. Oude geiton: M. Warmerdam provinciale prijs; Th. J. v. d. Meij, le pr H. Zeestraten, 2de pr.: D. v. d. Kwaak. 3e pr., D. Beijk, 4e pr. Van de geiten, welke vorige jaren bekroond waren door don Piovincinlen Bond, had nu A. Win kel den eersten prijs. STOMPWIJK. Huldeblijk Koningin-Moeder. De door de dames hier ter plaatse gehouden collecte voor het aan H. M. de Koningin-Moeder aan te bieden huldeblijk heeft in do gemeen ten Stompwijk en Veur de som van 239.21,5 opgebracht» VOORHOUT. Gift aan de armen. Door de firma P. van Reisen en Zonen is. ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der zaak. bij den bur gemeester een bedrag van 500 gestort met het verzoek dit bedrag onder de algemeenc der gemeente te verdoelen. Mond- en klauwzeer. Bij den veehou- der A. M. Warmerdam te Noordwijkerhout, wiens vee alhier geweid wordt, is het mond en klauwzeer uitgebroken. VOORSCHOTEN. Koningin Wilhelmina-Vereen. Vrij dagavond vergaderden in Hotel Deurloo onder leiding van den voorzitter, den heer D. J. van Cuilemborg, de leden der Ko ningin Wilhelmina Vereeniging. Nadat de voorz. de vergadering met een kort woord had geopend, las de secretaris, de heer R. v. d. Ende, de notulen der vorige verga dering, welke zonder aan of opmerking werden vastgesteld. De penningmeester, de heer W. Eggink, bracht het financieel verslag uit. De inkomsten bedroegen 1203.89 en de uitgaven 1147.90 aldus een batig saldo groot 55.99. De aftreden de bestuursleden, de heeren W. Meijer, A. J. Turion en A. P. Schram de Jong wor den met groote meerderheid herkozen. Thans komt aan de orde: de vaststelling van het feestprogram voor de aanstaande viering van den verjaardag van H. M. Ko ningin Wilhelmina. Zeer waarschijnlijk zal de feestviering plaats hebben op 31 Augus tus a.s. Op Donderdag 30 Augustus zal Benvennto des avonds een concert geven in de Voorstraat. Op Vrijdag 31 Augustus zal de feestdag aanvangen met Koraal- muziek van den toren door het Harmonie- gezelschap „Benvennto". Te 10 uur voorin. optocht der kinderen van de verschillen de scholen en tractatie der kinderen, waarna de kinderspelen zullen aanvangen. Des namiddags zullen de ringrijderij met paard en sjees en verschillende andere volksspelen plaats hebben. Tevens zullen er schietwedstrijden worden gehouden. Des avonds zal de Voorstraat worden ge ïllumineerd. Bij voldoende deelname zal het feest worden gesloten met. een fakkel optocht. De floralia tentoonstelling zal ook op dien dag worden gehouden, doch wordt waarschijnlijk reeds op Donderdag 30 Au gustus geopend. Ook is het mogelijk, dat de winkeliers een étalage wed strijd zullen organiseeron. Personalia. Geslaagd is voor het di ploma machineschrijven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen: mej. C. P. M. v. d. Meer, alhier. Personalia. De heer C. Verdegaal Jr. alhier, behaalde het diploma machineschrij ven van de Ver. v. Dir. v. Pont-Scholen. W0UBRUGGE. Begrafenis mej. Korsman. Onder groote belangstelling had gister de begra fenis plaats van mej. A. F. Korsman, in leven kantoorhoudster der Posterijen en Telegrafie alhier. Behalve de vele kran sen cn bloemstukken van vrienden en be kenden, merkten wij er een op van het Gemeentebestuur van Woubrugge, als blijk van waardeering voor de overleden ambte nares, die vroeger voor den telefoondienst in gemeentedienst is geweest, benevens ee.n krans met het. lint „Burgerij van Wou brugge". Aan de groeve waren aanwezig de Burgemeester der geme.ente en Mot houder Boot, terwijl in de begrafenisstoet medeliepen de heeren Buntsma en Math, van Zaal, met wie zij zoo vele jaren heeft samengewerkt. WARMOND GEMEENTERAAD. Rioleringswerken. De Raad dezer gemeente kwam gister avond te 8 uur in spoedeischende ve. gade- ring bijeen. Aanwezig alle leden. Voorz. burgemees ter Schölvinck. Na de gebruikelijke opening met gebed, doet de Voorz. mcdedecling dat de notulen, nog niet gereed zijnde, tot de volgende ver gadering worden aangehouden. V erder her innert spr. aan de vorige vergadering, waar in geheime zitting de rioleering Dorpstraat behandeld werd en de noodzakelijkheid van een tweede uitloozing in de Leede door den gem.-opzichter, den heer C. O. de V roomen, noodzakelijkheid wordt geacht. De moge lijkheid bestond, dat gebrs. Heemskerk hiervoor hiui terrein zouden beschikbaar stellen. De voorwaarden waarop, waren echter nog niet bekend. B. en W. hebben in- tusschen een onderhoud met genoemde hee ren gehad, die werden bereid gevonden voor 2000 toestemming te verleenen. De beslissing in deze zaak is urgent, daar het riool onder de hooiberg moet worden ge legd, zoodat de eventueele werkzaamheden moeten worden bespoedigd. De heer do Vroomen, ter vergadering geroepen^ licht de plannen nader toe. Met inbegrip van demping van ongeveer 20 Meter sloot be groot hij de kosten op 350U De heer Oudshoorn is van meening dat 'n tweede uitloozing in de Leede noodzake lijk is, en dringt er bij den Raad op aan dit voorstel aan te nemen. De heer Haverkort zegt zijn stem niet aan dit. voorstel te kun nen geven. Spr. herinnert zich datgene wat gezegd, is, toen in December van het vong jaar hetzelfde ter sprake kwam. Toen werd één uitloozing in de Leede afdoende geacht, en spr. begrijpt niet dat. B. en W. thans, na 0 maanden, geheel van meening zijn veran derd. Hoewel hij weinig tijd heeft gehad, heeft hij toch een en ander met deskundigen op dit gebied kunnen bespreken, en wijst op de rioleering in Noordwijkerhout en Lis- se. De uitloozing in genoemde plaatsen is niet zoo gunstig als hier ter plaatse, en toch blijkt zij aan de eischen te voldoen Hij zoekt de fout eerder in het. niet vol doende schoonhouden der riolen, waardoor de verstoppingen ontstaan en spr. kan daar om een uitgave van 500 of meer niet. op zijn verantwoording nemen. De Voorz. zegt hierop, dat waar de ge meente-opzichter het noodzakelijk oordeelt, de Raad er zich bij neer moet leggen. Weth. Oudshoorn is het met den voorz. eens. Hij herinnert zich; dat reeds jaren ge leden deze plannen ter sprake kwamen. Ook toen zijn door B. en W. pogingen aan gewend vergunning hiervoor te verkrijgen echter zonder resultaat. Hij blijft de mee ning toegedaan, dat doorstrooming van een buitenwater noodzakelijk is om verstopping te voorkomen. De heer Haverkort erkent gaarne, dat meerdere loozingen de rioleering ten goede kernen, doch wat 6 maanden geleden als OF: POLITIEBRANDWEER EEN LEZING VAN DEN DELFT SCHEN POLITIECOMMISSARIS. Het. Departement Leiden van de Neder- landsche Maatschappij voor Nijverheid en Handel had het initiatief genomen den lieer U van der Zee, commissaris van poli tie te Delft, uit te noodigen een voor dracht te houden over Politie en Brand weer. De lezing, die met een aantal lantaarn plaatjes werd verduidelijkt, werd bijge woond door den burgemeester, Mr. A. van de Sande Bakhuyzen, eenige wethouders en vele raadsleden. Voorts was aanwezig de nieuwbenoemde commissaris van politie do lieer B. J Meyer en de waarn. commis saris van politie de heer W. Balfoort, leden der Leidsche brandweer en van het agen tencorps. De voorzitter de heer N. C. F. van Gin- kel, heette de aanwezigen welkom, vooral den edelachtbaren heer burgemeester en wees er op hoe men door het streven van de centrale commissie van bezuiniging er loc gekomen was ook inzake politie en brandweer tot efficiency te geraken. De heer van der Zee, daarna het woord verkrijgende, zeide te zullen spreken over de politie-brandweer te Delft en eenige lantaarnplaatjes dienaangaande te vertoo- nen. In Delft, aldus spr., bestaat vanaf Juli 1925 geen vrijwillige brandweer meer. deze is sinds dien tijd bij de politie onderge bracht. De onvolkomen afwering van groot gevaar bij brand, welke ontstond door tijdverlies, deed de reorganisatie tot stand komen, zooals bleek uit de brand in de Oude Kerk te Delft in 1921. Toch was dit. niet gemakkelijk, aldus spr., omdat de moderne ontwikkeling van techniek en verkeer reeds zeer veel van ern politiecorps verger. Spr. zette theore tisch de taak der politie uiteen, die vol gens hem was het instrument, der overheid tot het handhaven der rechtsorde, waarbij die taak vooral preventief is. Spr. gaf dan verschillende definities over het begrip politie. Wat de geschiedenis der brandweer be treft, vertelde spr., dat er te dezer zake weinig literatuur bestaat. Toch zijn na de leeren en ijzeren brandemmers de eerste handpompen bekend, al waren er in dien tijd nog geen brandweerorganisaties, die eerst een eeuw geleden ontstonden. Ook de gemeente-verordeningen houden weinig maatregelen bij brand en brand weer in. Al is ér door vele corpsen belan geloos veel en' nuttig werk voor de ge nieenschap gedaan, toch, aldus spr., zijn vele brandweerorganisaties niet in gelijken tred gebleven met de ontwikkeling der brandweerteehniek en het grootere brand gevaar. Preventief werken vermindert het brandgevaar. Dienaangaande noemt spr. controle, opsporen, binnendringen en in beslag nemen in gebouwen e.a. waar het grootste gevaar aanwezig is. Spr. zet dan uiteen hoe het optreden van den brandweer moet zijn, hoe de orga nisatie moet zijn ingericht. Voor de brand weer geldt snelheid, training en discipline. Uit den aard der zaak, aldus spr., is de taak van politie en brandweer hetzelfde, n.l bescherming van personen en goede- Daarom is in Delft in 1925 de zaak ge- georganiseerd. Spr. vindt de benaming politie-brandweer foutief, omdat beiden één geheel zijn. Spr. zou liever willen spre ken van volledige en onvolledige politie. Onder de nadeelen aan een aparte brandweer-organisatie verbonden noemt, spr. het nadeel dat de manschappen voor de kleinere werkzaamheden te weinig em plooi vinden, terwijl het ook van finan- cieclen kant een luxe paard was. Bij de reorganisatie te Delft nu is het geheele politiecorps, dat nu ook de brand weer tot haar taak kreeg, slechts met vier man uitgebreid, n.l. 1 inspecteur van poli tie en drie hoofdagenten. Spr. zette verder uiteen hoe de organisatie nu werkte, hoe de controle was en hoe de agenten op een eigen terrein geoefend werden in theorie en practijk. De vervulling der werkzaam heden, die bij een brand moeten worden gedaan, hangt af van de taak, die de le den van het corps vervullen bij het uit breken van den brand, aan iedere dienst- taak, zit bij het uitbreken van brand, een brandweertaak vast. Ook moreele voordeden, aldus spr., zit ten er vast aan de vereeniging van poli tie en brandweer, daar de politie dan kan toonen, wat de eigenlijke inhoud van haar taak is, dat zij niet alleen zijn strenge handhavers der orde maar ook beveiligers en" redders van menschen en goederen. Het volgende voordeel is, dat zooals in Delft blijkt, het aantal branden is ver minderd, daar geheime branden minder voorkomen, daar men weet dat de re cherche op den wagen zit. Bovendien zijn door deze verbinding de brandpremies verminderd. Wat de kosten betreft, deze bedragen in Delft, aldus spr., pl.m. 10.000 waarvan dan de hierdoor ontstane bezuinigingen niet zijn afgetrokken. De beginonkosten der exploitatie, zooals het stichten van een gebouw met toebehoren, staan na tuurlijk op zich. Hierop is, aldus spr., eritiek uitgeoefend, door de bewering dat indien de politie zich bemoeit met branden, slechte elementen bij brand vrij 6pel hebben. Deze bewering werd door spr. weerlegd met de verklaring dat steeds twee derden van het politie corps vrij was, die dan spoedig bijeenge roepen zouden zijn. Want, buitengewone omstandigheden, eischen buitengewone maatregelen. Aan de hand dezer uiteenzettingen liet de heer van der Zee tal van lantaarnplaat jes zien. Na eenige historische prentjes werden achtereenvolgens in beeld vertoond, drie foto's van den brand in de Oude Kerk in 1921, verschillende foto's van de bureaux voor do brandweer, de inrichting daarvan, de indeeling, het oefenterrein enz. Vervolgens werden verschillende oefe ningen op het witte doek vertoond, de in richting van den klimtoren, al het mate riaal en de bediening en werking daar van, de uitrusting, de garages en hun in richting, de brandmelding, in 't kort alles wat eenigszins met.de taak van het poli tiecorps verband houdt. Daarom liet spr. ook foto's zien, die een beeld gaven van andere takken van dienst, zooals de regeling van het verkeer e.d. Nadat deze plaatjes waren vertoond werd er een kwartier gepauzeerd, waarna de heer van der Zee gelegenheid gaf tot liet stellen van vragen. De voorzitter vroeg den heer van der Zee of. hij bereid was belangstellenden de wijze van wer king der politiebrandweer in Delft te too nen. Hierop antwoordde de heer van der Zee bevestigend. De heer W. A. G. Bosman vroeg, wie tot deze reorganisatie het initiatief had genomen. De heer van der Zee ant woordde hierop, dat de wijze van werking zelf bij branden hiertoe de aanleiding was geweest. De onvoldoende organisatie was de oorzaak geweest en nadat een rapport was ontworpen en uitgebracht, nadat hier heen en daarheen zooals naar Amsterdam en Den-Haag excursies waren gemaakt, kwam men tot de conclusie, dat deze wijze van reorganisatie de beste en voordeelig- ste was. Naderhand bleek deze reorgani satie zeer mee te vallen. De heer Oh. van Spall meende, dat de wijze van alarmeering te Delft ouder- wetsch te noemen was en vroeg of men van plan was de alarmeering te wijzigen en openbare brandmelders in te richten. De heer yan der Zee zeide dat het wel zijn nadeel had, dat er 's nachts slechts 8 brandmeldingen waren, dit was echter z.i. nog anders op te lossen, door het berei ken van een brandmelder per fiets of an derszins, terwijl bovendien in een stad als Delft met een bebouwde kom met een straal van ruim 1 K.M., dit nadeel niet zoo groot is. In den Haag is men trouwens van de brandmelders afgestapt, omdat ook deze minder voldeden. Nog verschillende vragen werden aan gaande heb alarmsignaal gesteld, waarop door den heer van der Zee afdoende werd geantwoord. De heer Sytsma sprak zijn voldoening over de bijeenroeping dezer vergadering uit, dankte daarvoor het bestuur van de maatschappij van nijverheid en handel en zeide te hopen, dat men in Leiden ook tot zulk een organisatie zou komen. Over de dienstbezetting bij bijzondere gelegenheden werden eenige vragen ge steld en beantwoord. De heer Schüller meende, dat iedere gemeente haar eigen eischen had en dat datgene wat in Delft mogelijk b.v. in Am sterdam onmogelijk zou zijn. Spr. meende echter, dat de mogelijkheid van zulk een organisatie groeide met dc uitgebreidheid van het politiecorps. Nadat de heer Henny nog op een bezoek aan de Delftsche politie had aangedron gen, werd de vergadering met een woord van dank a£n den heer van der Zee, door den voorzitter gesloten. voldoende werd beschouwd ie zijn inziens nu niet onvoldoende te beschouwen. Spr. vindt een dergelijke uitgave geld ver knoeien. Weth. Oudshoorn zegt, dat het onverant woordelijk zou zijn, deze gelegenheid niet aan te grijpen. Mocht men later gedwongen zijn een uitloozing te zoeken, dan zou men voor het dubbele niet kunnen slagen. De heer Heijl vindt het bedrag, dat voor de vergunning wordt gevraagd, wel hoog, wat door anderen wordt toegestemd, waarop de heer Oudshoorn aantoont, dat een dergelij ke vergunning medebrengt, dat men een servituut op het terrein legt, waardoor dit bezwaard wordb en waarvoor velen zouden bedanken. De Voorz. is van meening, dat het voorstel voldoende is besproken cn brengt het in stemming, waarbij alle leden vóór stemden, uitgezonderd de heer Haver kort. Bij de rondvraag vraagt de heer Onder water meer toezicht op het kort houden der heggen, daar deze op verschillende punten het uitzicht belemmeren en zoodoende ge vaar opleveren.De Voorz. zegt onderzoek toe De heer Zwetsloot acht de brug en bocht in het Oosteinde een voortdurend gevaar. De brug is te smal voor automobielverkeer, bovendien is het niet mogelijk, dat tege- inoct-komende auto's elkander tijdig zien. Uit de bespreking blijkt, dat reeds een be drag van 2500 op de begroot ing voorkomt voor verbreeding van de brug. Ten spoe digste zal de gemeenteopzichter hiervoor plannen uitwerken, die op verzoek van den heer Haverkort aan de goedkeuring van den Raad zullen worden onderworpen. Borden zullen geplaatst worden, om automobilisten op het gevaar te wijzen. Nadat nog de heer Zwetsloot den voorzitter attent heeft ge maakt op den slechten toestand der rijwiel paden, ontstaan door de kabel-leggingen, wordt de vergadering gesloten. Gemeentelijke Aankondiging Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter openbaré kennis, dat J. de Groot te Leiden, een veylbek heeft in gediend ter bekominfe van »erlof voor den verkoop van alcohql vrijejf drank, voor gebruik ter plaatje vay verkoop, in het perceel Rapenburg* 18. A. VAN DE/SAN#E RrfKHUYZEN, v^ièTurgemeester. VAN STRIKEN, Secretaris. Leiden, 12 Juni' 1928. Katholieke Agenda Dinsdag. Voordracht met lichtbeelden over Mexico. Sint Antoniuspatronaat Hazewindsteeg (Oude Vest), 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 11 Juni a.s. tot en met Zondag 17 Juni waargenomen door de apotheken van de H.H. G. F. R e y s t Steen- s t r a a t 35, t e 1 f. 136 en A. J. Don k, Douzastraat 31, telf. 1313. INGEZONDEN MEDEDEELING. ZITA-VEREENIGING. Huldiging van Pater Frigge 0. F. M. Zondagavond was het feest, in de Zita- vereeniging. De afdeelingen boden haren directeur, den Weleerw. Pater I'. C. Frig ge O. F. M., wegens diens 25-jarig Pries terfeest een feestavond aan in de zaal der R.-K. Militairenvereeniging, welke KOREVAARSTR. HOEK STEENSCHUUR SPQStMODELttN GOK |ET Plis FOUR Onze sorteering is buitengewoon en staat boven het gewone peil. daartoe welwillend ter beschikking was gesteld. Nadat Pater Frigge door de hee ren Gründemann en Manders do zaal was binnengeleid en Z.Eerw. een welkomstlied was toegezongen, volgden toespraken der verschillende afdeelingen, waarbij den Pa ter hulde gebracht werd voor al het goede, dat Z.Eerw. in het belang der Vereeniging heeft gedaan en waarbij God's zegen afge beden werd om Z.Eerw. nog vele jaren in het belang der Vereeniging, tot heil van hare leden te vullen sparen. Daarna kwam een reeks van voordrach ten, afgewisseld door jubelliederen en gees tige feestgedichten, waarbij o.a. gezinspeeld werd op de bekende nederigheid van den Jubilaris en Zijn tegenzin om zoo heel erg vooraan geplaatst te worden en waarom trent Z.Eerw. wel eens verteld had, dat hij dit alles erg mooi vond, ook een trouw- stoet en een begrafenisstoet, als men maar niet in het eerste rijtuig behoefde te rijden. Voor dezen avond was er echter geen mededoogen, Z.Eerw. moest wel genoegen nemen met de eereplaats in de eerste koets en het was den Jubilaris aan te zien, dat die plaats toch nog niet zoo heel slecht was, als wellicht vroeger gedacht. Er was een blijde stemming; de voor drachten rolden er uit; gelachen werd er, dat bet een lust- was. Om beurten speel den de Duitsche club, de Hollandsche club cn de afdeeling Patronaat, 't Ging alles even vlot. We willen, hoe moeilijk ook er aan te ontkomen is, hier geen namen noe men. Geopend werd door een boer en een boerin, waarschijnlijk Kloris en Roosje, die op de goedgeslaagde poppententoon- stelling der Margarita van Cortona-stich- ting vier keurige poppen gewonnen had den, welke een poppendans uitvoerden, terwijl drie feeën haar wenschen den Ju bilaris aanboden. Het dialect der boeron was voortreffelijk, cle voordracht af. „Ber tha, het. nieuwe naaimeisje", die voor hare ,krommetieke" juffrouw aan juffrouw Kwak-kwak een blouse moest aanmeten, was met haar mondje geweldig bij; ze was van alle markten thuis, wist den „krorn- rnetiek" met een zakje bikkers te gene zen en warempel zelfs de „verknipte" blouse weer „goed" te praten! Ein Mad- chen vom Lande, bekam eine Stellung in einer Wirtschaft und gab deze Wirthinn die Versiecherung, dasz sie niemals kon- fus war, dasz sie keine Nerven kennte und man auf dem Lande alles ohnc Nerven machte. Frau Fips, eine ehrbare Cavalle- riewachtmeistersgattin, rait ihren Papa- gei kam und verlangte ein Zimmer, abcr sie möchtc auch noch etwas Futter für ihren Papagei, einen Schurrbartbinder für ihren Mann, einen Papiertopf und Schnarchtropfen gegen das Schnnrchen. Das Madchen war es nicht Gro(chen wurde pünktlichst sorge für den Einkauf ti'figen. Walmend ihrer abwesenhcifc kommt Fraulein Fips, eine mondsüchtige Masseuse, mit ihrem Hündchen und wünscht ausser einem Zimmer, Futtor für das Hündchen, rose Strümpfbande, einen hoch-modernen Hut und Mondsüchttropfen. Für diese Bestellung word die Wirthinn. genau sorgen. Die Verwickelungen, dar aus entstehen, sind nicht, zu beschreiben. Ge- nug sei es mit zou teilen, dasz schleisslich nicht, allein Gretchen, deren Mutter, wie sie behauptete, niemals eine verrückto Tochter gehabt batte, sondern die ganze Tamilie konfus worden war. Es war „eine Ivonfusion ohne Ende." Wer mehr dazn wissen will, frage cs Greyhen. 2-4 I

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 2