DE OLYMPISCHE SPELEN URUGUAY—ARGENTINIË. (Van onze speciale verslaggevers). Zoo slaan we dan eindelijk voor den eindstrijd en we hebben ons niet vergist, toen we in vorige beschouwingen ver nachtten, dat die door de beide Zuid-Ame- rikaansche ploegen gevoerd zou worden. iNiemand zal op eenigen grond willen be twisten dat de ploegen van Argentinië en (Uruguay thans voor de finale in aanmer king komen, want al hebben beide elftal len in den loop van dit tournooi tegenstan ders gevonden, waarmede men rekening moest houden, toch was hun spel gestadig toon-aangevend en van een superieure sta biliteit, welke bij een competitie-systeem ben ongetwijfeld eveneens naar de beslis- eing geleid zou hebben. Het deelnemen van de Zuid-Ameri- baansche teams is van grooten invloed ge- 'iweest op het algemeen niveau, waarop liet in het geheele tournooi gepresteerde stond. Wat wij in die weinige dagen aan jvoetbalkunst to aanschouwen hebben ge kregen, is sedert tientallen jaren niet op iHollandschen bodem vertoond en zal daar op na afloop van de Spelen voorloopig wel Diet to bewonderen vallen. Ja, het Nederlandsch voetbalpubliek is in deze dagen niet weinig verwend en het zal velen wellicht moeilijk vallen, wanneer aanstonds het gewone competitierad weer begint te draaien, genoegen te nemen met datgene, wat wekelijks op de clubvelden geboden wordt De wedstrijd van Donderdagavond hield ©en belofte in voor de laatste ronde, !waarin twee gelijkwaardig uit voetbal- meesters samengestelde elftallen elkaar den titel van Olympisch kampioen 1928 zul len betwisten en de massa vlast zich al op het bijwonen van dien eind-kamp, waar voor het Olympisch Stadion weer te klein zal blijken. Dat gaat overigens niet zoo gemakkelijk in zijn werk en het zijn dus weer de „gelukkigen", die Zondagmiddag binnen do muren van het grootsche bouw werk zullen vertoeven. Zijn we goed inge licht dan bedraagt het aantal schriftelijk binnengekomen aanvragen voor dezen wedstrijd op het oogenblik al bijna 300.000, hetgeen beteekent dat ongeveer 85 pet. hunner zal worden teleurgesteld. De achterspeler Nasazzi,- die tegelijk met Hoffmann het veld uitgewezen is, zal bondag in de match tegen de Argentijnen weer van de partij zijn. De commissie van Ie F.I.F.A. is zoo tactisch geweest zich verder met het betreurenswaardige ge beurde niet te bemoeien en de besluiten lot schorsing verder aan de bonden der betrokken landen weer over te laten. Een lergelijk besluit valt toe te juichen, want pets is onaangenamer voor het Olym pisch voetbal, wanneer op de herinnering aan het tournooi nog de stempel van be straffing drukt. i De Urugueesche organisatie heeft ge meend Nasazzi in verband hiermee nog voor een wedstrijd te schorsen, daar deze in alle tot dusver door hem gespeelde wedstrijden van groote sportiviteit heeft blijk gegeven en den beruchten Zondag middag, zich behalve in die bewuste perio de, volkomen waardig gedragen heeft. Omtrent de houding van den Duitschen Voetbalbond is als we dit schrijven nog niets definitiefs bekend. Wel wordt beweerd, dat Kalb en Hoffmann voorloo pig uitgesloten zijn, doch daaromtrent staat nog niets definitiefs vast. In den wedstrijd van het Olympisch Elftal tegen West Duitschland waren genoemde spelers echter nog niet van de partij. (Intusschen zijn zoowel Kalb als Hoff man door den Duitschen Voetbalbond voor geruimen tijd definitief geschorst. Red.) De wijze waarop echter jegens de bui tenwereld op de loyale beslissing van cie F.I.F.A. gereageerd wordt, wijst er haast op, dat de Duitschers uit het gebeurde van den derden Juni nog geen les hebben geput. In plaats van een sfeer van ver draagzaamheid te scheppen, waaraan de Duitsehe sportwereld thans dringend be hoefte heeft, verbiedt de Duitsehe organi satie zijn leden in vriendschappelijke wed strijden uit te komen tegen do Egyptena- ren, die van plan waren bij hun tournee door Europa ook in Duitschland te spelen, zulks alleen en uitsluitend omdat de heer Youssouf Mohamed dien bewusten Zon dag zoo partijdig is geweest! Het valt moeilijk een prognostic te schrijven voor den wedstrijd van Zondag. Het gedeelte van het tournooi, dat. achter ons ligt, heoft duidelijk getoond, dat heb maar zolden gaat, zooals men het „volgens normale berekening" verwacht en we kun nen dus wel concludeeren, dat de Argen- tijnsche achterhoede wat minder trapva-st i6 als die der Urugueezen, dat de vleugel spelers van eerstgenoemde resoluter zijn dan hun collega's uit het andere elftal, dab er in het kamp der Argentijnen nergens een Andrade te vinden is.... maar.... omtrent den uitslag probeeren we liefst niets te zeggen, voordat we beide ploegen op het groene veld in actie zien. Ze zijn aan elkaar gewaagd, dat staat vast. HET V0ETBALTR00STT0URN00I. HOLLAND—CHILI 2-2. Een saaie wedstrijd met een slot dat pakt Zeer matig spel van het Holland- sche elftal Chili maakt in de laatste minuut gelijk Een half uur verlenging zonder resultaat Holland wint bij loting maar schenkt den beker aan Chili. (Van onzen sportredacteur). Gaf de wodstrijd tegen België ongetwij feld het idee, dat het maar een tweede- handsch Olympiade-voetbalwedstrijd gold, toen werd er tenminste aantrekkelijk spel vertoond, wat in dezen eindstrijd van het De finale. Nasazzi speelt wel mee. De loyale beslissing van de F.I.F.A.-Com- missie. Hoe Duitschland daarop rea geert. Verder Olympisch nieuws. troosttournooï bijna niet het geval is ge weest. Toch was er voldoende belangstelling voor dezen wedstrijd, getuige de ongeveer 25000 menschen, die het Spangenkasteel op bijna alle rangen vulden. Even voor 7 uur verschijnen de Cbilenen op het veld, in blauwe shirt en witte broek gestoken. Zij steken dwars het veld over en brengen voor de tribunes hun strijdkreet uit, wat op alle rangen met gejuich wordt begroet. Daarna betreedt Oranje het veld en na dat de gebruikelijke foto's zijn genomen, laat de Spaansche scheidsrechter Comore- ra tossen. De aanvoerder der Chilenen raadt goed en hij laat zijn mannen met wind mee spelen. De opstelling is als volgt: Nederland v. d. Meulen Denis v. Kol Kools v. Heel Krom Elfring" Smeets Tap Ghering Weber O Carbonell Alvaro Bravo Subiabre 'Aras Morals Torres Riveros Linford Chaparro Ibacache Chili: De Chilenen zijn gehandicapt door het gemis van Saavreda en Schneeberger. De wedstrijd. De eerste aanvallen zijn voor Holland en Tap begint, waar het ook mee eindi gen zal, n.l. met naast te schieten. Spoedig nemen de Chilenen den aanval over en zij gaan eens bij de Hollandsche achterhoede op verkenning uit, waar zij het in den regel niet verder brengen dan van Kol en Denis, die samen iederen aan val onschadelijk maken. Alvaro geeft eens een prachtigen voorzet maar Bravo mist en Subiabre schiet naast. Het spel is over het algemeen saai en slap en het is duidelijk, dat Holland dezen wedstrijd gemakkelijk denkt te winnen. De Chilenen spelen echter aantrekkelij ker en technisch ook iets beter dan de Hollanders. Hun plaatsen is veel beter en zij zijn bovendien sneller dan de Oranje mannen, wier spel zelfs geen schaduw is van hetgeen zij Dinsdag 1.1. tegen de Bel gen ontplooiden. Toch zijn de Hollandsche aanvallen ge vaarlijker. Zij leveren echter niets op om dat door het falen van Tap het verband in de voorhoede nogal eens ontbreekt. Na eenige Hollandsche aanvallen zet Weber goed voor, Ghering vangt het schot op en zet ineens keihard in. Ibacache stompt den bal echter schitterend over. De Chilenen loopen herhaaldelijk in den buitenspelval, omdat zij 'een lang open spel spelen. Na de rust hebben zij dan ook hun tactiek gewijzigd en wordt als de bal eenmaal op de Hollandsche helft is het short-passing systeem toegepast. De Hollanders zijn nu iets meer in den aan val. Bij een vrijen schop tegen Chili, die door Denis van over de helft van het veld wordt genomen, schopt deze den bal in eens in den rechterbovenhoek, waar de keeper echter klaar staat, vangt en weg werkt. Ghering krijt daarna den bal - toege speeld, passeert handig eenige Chileners en komt vrij voor doel te staan, maar schiet dan naast. Na 37 minuten komt eindelijk de eerste corner op het Hollandsche doel, waarbij de bal door v. d. Meulen wordt wegge- stompt. Wederzijds volgen nog eenige aanval len, goede kansen worden er aan beide kanten gemist en als rusten wordt gebla zen is de stand nog blank Na de rust. Precies om 8 uur wordt er weer begon nen. Het publiek dat zich in de eerste elft zeer rustig heeft gehouden begint zich dan te roeren in de hoop, dat er wat meer enthousiasme in het spel zal komen. Chili leidt. Zes minuten is er dan gespeeld als er een scrimmage ontstaat voor het Holland sche dool, waaruit Bravo het eerBte. doel punt scoort. Buiten bereik van v. d. Meu len vliegt de bal plotseling tegen den binnenkant van den paal en in het net. Nu ontwaken de Oranjemannen en de Chile nen worden direct op hun eigen helft te ruggedrongen. Elfring geeft herhaaldelijk prachtige voorzetten, die echter nog niet worden benut. Als de tweede helft echter 13 minuten oud is krijgt Elfring den bal toegespeeld. Hij rent naar voren en geeft- door aan Smeets, deze zet aanstonds door aan Ghe ring, die met een hard schot, dat den Chi- leenschen keeper tusschen de beenen doorschiet, den stand gelijk maakt. Holland is dan in de meerderheid. Uit een mooio voorzet van Weber kopt Smeets juist tegen het kruispunt van lat en paal. Als Ghering even later den bn! vrij krijgt en een prachtkans ora te schieten heeft, zet hij over naar Tap, die den bal zacht in 'a keepers handen deponeert. Krom en Van Heel die na rust an plaats verwisseld zijn doen op de mid ..en- linie goed werk. Vooral Krom zwoegt 'ard maar zijn plaatsen is slecht. Kools ver moeit zich misschien minder, maar doet vele goede dingen. Bij een vrije schop tegen Chili geeft v. Heel een ver schot, dat bij Smeets belandt. Deze haalt schitterende om en zet den bal ineens door op het Chileensche dool, waar de keeper geen schijn van kans heeft. Er is dan 20 mïnufen gespeeld. Het spel verslapt dan weer en de Chilenen vallen weer aan. In het laatste kwartier zijn de Chilenen geregeld in den aan al maar de Hollandsche achterhoede is solide. Denis probeert het dan zelf eens, hij drijft den bal tot over de helft, passeert een paar Chilenen en lost een schot dat naast gaat. Er zijn nog tien minuten te spelen. Men maakt reeds aanstalten om te vertrekken. Nog vijf minuten. Chili is steeds in den aanval en zet er alles op om nog gelijk te maken. Nog drie minuten nog twee, nog een minuut. Een stroom van bezoekers is reeds vertrokken. Chili maakt gelijk. Een laatste aanval der Chilenen. Car bonell geeft een goede voorzet, die Bravo ineens inschiet- Er is nauwelijks afgetrapt als de scheidsrechter het einde aankon digt. De verlenging. Nadat er vijf minuten is gerust verschij nen de elftallen weer in het veld voor een verlenging van een half uur. Denis wint den toss, zoodat Chili af trapt. De aanvallen volgen elkander nu aan beide zijden op. Smeets kopt eenmaal een prachtvoorzet van Elfring juist over en zijn volgende kopbal uit een voorzet van Weber wordt door den keeper gehouden. Als het eerste kwartier is verstreken is de stand nog steeds gelijk. In hqt tweede kwartier vertoonen de spelers zichtbaar teekenen van vermoeidheid. Het spel wordt er niet fraaier op en goede kansen worden er aan beide zijden gemist. Uit een voorzet van Elfring schiet Tap over, terwijl Ghering uit een voorzet van Weber rakelings langs schiet. Op de perstribune zitten enkele Zuid- Amerikanen, die, nu vervaarlijk en in één storm: Alante, Alante brullen. Maar niets helpt en als definitief het einde daar is hebben beide ploegen de punten gedeeld. De spelers begeven zich dan naar de overdekte tribune waar om den prijs van het troosttournooi zal worden geloot. Hol land is de gelukkige, maar biedt zeer spor tief als aangename herinnering den beker den Chilenen aan. Over spel en spelers. Zooals wij reeds zeiden heeft het Oran je-elftal op verre na niet zoo goed gespeeld als zij Dinsdag tegen de Belgen deden. De Chilenen waren vlugger en plaatsten be ter. Toch is de uitslag een goede verhou ding van hetgeen door beide ploegen werd gepresteerd. Bij de Chilenen waren keeper n backs de besten, terwijl in de voorhoede de rech tervleugel het gevaarlijkst was. Bij Holland waS het achtertrio zooals gewoonlijk, keeper en backs waren in zeer goeden vorm. Yan de middenlinie was Krom de min ste, hoewel hij na de rust als spil beter werk deed dan als kanthalf vóór de rust. Van Heel en Kools gaven een goede partij. In de voorhoede was Elfring de beste, hij stelde zich steeds goed op en gaf her haaldelijk prachtige voorzetten. Weber, die direct na hem genoemd mag worden, heeft ook talrijke goede voorzetten gege ven, al was hij deze keer iets minder dan Elfring. Smeets en Ghering hebben beiden hun best gedaan en beiden hebben een mooi doelpunt gemaakt. Smeets was iets beter dan Ghering. Tap speelt een slech ten wedstrijd, zijn schieten was slecht evenals zijn opstellen, daar hij dikwijls teveel achterbleef. In spelverdeeling toon de hij echter wel iets te kunnen praestee- ren. De scheidsrechter tenslotte hield de teu gels goed strak en heeft den wedstrijd goedgeleid. De wedstrijd Duitschland—Uruguay. Eenverklaringvanden Duitschen Voetbalbond. De Duitsehe Voetbalbond heeft, na de vele tendentieuze berichten te dien aan zien, zijn standpunt bepaald in zake het spel van liet Du-tsche elftal in den wed strijd, j.l Zondag gehouden tegen Uru guay. De Duitsehe Voetbalbond erkent de noodzakelijkheid van den maatregel van den scheidsrechter in verband met het uit het) veld sturen van twee Duitsehe spelers en een speler van Uruguay. Immers, zij werden gestraft wegens het inbreuk maken op de spelregels op een meer dan onspor tieve wijze. De Bond heeft daarom zijn spelers ge straft met disqualificatie en bovendien schorsing voor geruimen tijd tot het spe len van internationale wedstrijden. Voorts wijst de Duitsehe Voetbalbond er op, om misverstand te voorkomen, dat de bewe ring, als zou het Duitsehe elftal na de rust geweigerd hebben verder te spelen (dit in rechter), geen waarheid bevat. Zes Duit- Iers na herhaald fluiten van den scheids rechter) geen waarheid bevat. Zes Duit sehe spelers ware echter volgens medische verklaring na de eerste helft van den wed strijd zoodanig verwond, dat de beide art sen in den uiteraard beperkten tijd, die te hunner beschikking stond, niet met de ver zorging der spelers konden klaar komen. De gedachte om het spel te staken is geen oogenblik opgekomen. De leiding van het gezelschap heeft zich onmiddellijk voorgenomen er voor te zor gen dat de Duitsehe spelers gestraft zou den worden. Toch wijst zij er op, dat de Duitsehe spelers, door incidenten tijdens den wedstrijd in een geprikkelde stemming verkeerden, iets wat door de toeschouwers niet begrepen werd. Ook heeft de scheids rechter meermalen van de internationale spelregels een uitlegging gegeven, die vol komen in strijd was met de opvatting van de Duitschers, en die met de regels, zoo wel woordelijk als hetgeen werkelijk be doeld is, in tegenspraak was. Daardoor werd reeds van den aanvang af het Duitsehe elftal gehandicapt, terwijl de spelers het vertrouwen in de leiding verloren. Bovendien werden de Duitsehe spelers door de toeschouwers, door fluiten en schreeuwen beleedigd, scheldwoorden en schimpscheuten hebben hen tot het uiter ste geprikkeld en buiten zichzelven ge bracht. De Duitsehe Voetbal Bond veroordeelt hiermede dus het optreden van zijn beide spelers, maar hij rekent het zich toch te gelijkertijd als zijn plicht, in aanmerking genomen de critiek, welke het elftal heeft ondervonden, dat de feiten, zooals ze in werkelijkheid hebben plaats gehad, worden weergegeven in objectieven geest, daar bo vengenoemde aangelegenheden de voor naamste oorzaken zijn geweest van de in cidenten in dezen Olympischen wedstrijd. Dr. Peltzer. Men meldt uit Frankfort, aan het „Vad.": Een peesverwonding van den Duitschen hardlooper dr. Peltzer moet volgens cou rantenberichten zoo ernstig zijn, dat Pelt zer waarschijnlijk niet aan de Olympische Spelen te Amsterdam zal kunnen deelne men. De wielerbaan van het nieuwe Stadion. In „Sport^Echo" wijdt. .T. v. d. Bergh een beschouwing aan het Olympisch Stadion, waarbij hij het volgende omtrent de wie lerbaan opmerkt: Zooals het geheel, maakt ook de baan een besten indruk. Amsterdamsche ren ners, die er op hebben proef gereden, heb ben mij verteld, dat 't loopvlak erg scherp is en dat je er subiet lekke banden krijgt. Die scherpte is op eenigen afstand niet waarneembaar. Daarvoor moet je met je hand over het 'oopvlak strijken en daar had ik geen gelegenheid toe. Maar wat je wel ziet, is dat de baan niet met een laag je cent is afgestreken. Het is geen cementen baan daar in Amsterdam, doch een baan van beton, dat scheelt nog al zoo n beetje en het laat zich dus gereede aannemen, dat zij scherp is. Tot afstrijken met cement is het niet ge komen. De een zegt., dat er geen geld meer voor was en de ander beweerte dat men 't afstrijken vergeten had in het bestek op te nemen. De oorzaak moge buiten beschou wing blijven, ik constateer slechts het feit. De baan maakt den indruk van zeer „re gelmatig" te zijn. En voor de Olympiade lijkt zij mij uitstekend (behoudens die scherpte dan waarover de renners het hadden). Mazairac zal er lekker op kun nen spurten, de tandems kunnen op alle punten vlot passeeren en het smalle kantje, het zeer smalle gootje beneden aan, lijkt mij „fijn" voor de poursuite-race. Er is dus gelukkig geen breeden plat ten kant onder aan de baan, waardoor de races zoo vaak een onregelmatig karak ter krijgen. Je moet hier de bocht rijden en je kunt hier ook dadelijk de bocht ne men. De vraag is echter, of de baan zich ook goed leent voor wedstrijden mot niotor- gangmaking. Het is een beetje gewaagd, zoo op het oog, daar een oordeel over uit te spreken. M.i. laat het middengedeelte der bocht groote snelheid toe. Bij het uit komen van de bocht heeft de overgang naar het recht eind (alweerzoo op het oog) wel'een beetje plotseling plaats, met ander woorden, het komt mij voor, dat de baan aan den bovenkant over een lengte van eenige meters, hooger had moeten liggen. Het is natuurlijk zeer goed mogelijk, dat hier een soort van optisch bedrog in het spel is, en dat de baan aan de eischen voor wedstrijden met motorgangmaking ge heel voldoet, maar, zooals gezegd, ik krijg den indruk, dat de motoren bij het uitko men van de bocht de neiging zullen vertoo nen van omhoog te willen loopen. OM DEN DAVIS-CUP. NederlandOostenrijk. Nederland leidt met 20. De Nederlandsche ploeg heeft zich op den eersten dag een nuttigen voorsprong van 20 bevochten door het winnen van de twee enkelspelen, welke niet dan na 5 sets in elke partij verworven worien. Tim mer stond zelfs twee sets achter, maar wist door prachtig doorzetten Matejka te slaan. In de beide eerste sets, was Matejka stellig de sterkere speler. Timmer was lang niet zoo op dreef met zijn spel a's in Noordwijk tegen de Hougaren, hij had niet die fnuikende vastheid voor den te genstander, welke zijn spel zoo productief kan maken. Hij verloor den eetsten tet snel met 26 en Matejka leek zoo goed op dreef, dat hij, toen hij in den tweede op 5—2 kwam, den wedstrijd gewonnen leek te hebben. Timmer haalde toen up tot 55, verloor toen echter zijn service en daarna de set met 57. In den derden set scheen de Oostenrij ker het snelle en forceerende spel even te laten varen, waardoor hij op 03 kwam. Timmer had zich ingespeeld en de Oos tenrijker liet daarna den set gaan. Had hij dóórgegaan met forceeren tegen Timmer, die twee sets achter was Hij verloor dien set nu met 06, kreeg na de rust een Timmer tegenover zich, die meer en meer op dreef raakte, die zijn vastheid terug kreeg, de sets gelijk maakte door den vierde met 63 te winnen en in den vijfde op 41 kwam Vergeefs trachtte Matejka toen liet verloren terrein te her winnen. Hij slaagde er in twee games te maken, doch zwichtte toen voor een uit nemende service van Timmer, won zijn eigen service nog, maar werd volkomen overrompeld in de laatste gams. Met 26 57 60 63 64 heeft Timmer een ver loren gewaanden wedstrijd uit het vuur gesleept. Ook Diemer Kool had 5 sets noodig om te winnen, maar hierin kregen wij niet den indruk dat de wedstrijd verloren zou gaan. Integendeel, >ve verwonderden er ons meer dan eens noodig over dat -er 5 sets noodig waren om te winnen. Doch Ar- tens is een eigenaardig speler, die opeens perioden van wonderlijk goed spel kan krijgen. Het verloop was overigens wonderlijk. Kool kwam in den eersten set op 93, maakte zes games achtereen en wou dus den set met 63. In den -'.weeden set kwam hij 25, maakte 4- r>. gaf een du- 1NGEZ0NDEN MEDEDEEHNG. MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tablettlr/BO ct Laxeer-Tablettè r|.\ 60ct Zenuw-Tablatfer». 75 cl aal-Tab Ie A elh 90 ct Maag-Tabreftten 75ct -Ï2739 Bij Apoth. en Progisten bieus punt „cadeau" door den volgenden slag met opzet te missen, verloor die game en den set met 46. In den vierden set kwam hij 30, waarna hij zes games ach tereen verloor, en in den v'jfden set maakte hij opnieuw zes games achter een I De uitslag was: Dieuicr Kool slaat Ar- tens 6—3, 4—6, 6—3, 3—f>, 0—0. Vandaag te drie uur spelen Diemer Kool en Timmer tegen Arlens en Matejka het dubbelspel. VOETBAL. B.-K. FEDERATIE. Uit het „Leiden'-kamp. De wedstrijd van „Leiden" tegen Z.P.C., welke voor de derde maal morgen te Haarlem was vastgesteld, zal opnieuw maar nu voor het laatst niet doorgaan. daar Z.P.C. zich gewonnen beeft gegeven. „Leiden" komt nu in den eind-Jtrijd te gen Always Forward (Hoorn). R. K. V. V. „Lisse" De bigmatch Lisse—Hillegom. Het programma voor a.s. Zondag luidt Lisse liConcordia II (Nederlaagwedstr.) 1.15 uur. Lisse IHillegomsch elftal (Medaillewed- strijd 3 uur. Wederom is het onze club gelukt op een mooi programma voor Zondag a.s. beslag te kunnen leggen. Het 2de elftal dat deel neemt aan de Nederlaagwedstrijden, ont vangt het Concordia-team uit Hillegom. Hun wacht een zware strijd, waarin, naar wij hopen, de sterkste zal winnen.. Het le elftal krijgt op bezoek een R. K. Hille gomsch elftal, spelers van de N. V. B.-club „Hillinen" en „Hillegom". Dit wordt een wedstrijd, die het aanzien wel waard kan wezen. Wij verwachten van den kant van Hillegom ook memgen supporter, opdat zij niet voor Lisse behoeven onder te doen. Wij zullen nog een enkel woordje wil len schrijven over het spel, dit voornamelijk gericht tot de supporters. Zooals misschien velen weten, wordt in den N.V.B., de regel j van den keeper-aanvallen wel toegepast. Opgelet 1 Morgen spelen N.V.B.'ers, dus moeten wij dezen regel vanzelf in toepas sing brengen. (Hier blijkt alweer het ver keerde van het spelen tegen niet-katholiek georganiseerde voetballers. Waarom laat men die paar N.V.B.-ers zich niet schikken naar de meerderheid in het veldl Sportred. L. Crt.) Wel zullen wij er zorg voor dragen, j dat deze regel niet wordt overdreven, en zal de arbiter van dezen wedstrijd bijtijds ingrijpen, wanneer het te gevaarlijk wordt in knielende of liggende houding. Wij schrij ven dit opdat er dan bij het publiek geen verkeerde meeningen omtrent het spel zul len ontstaan, waarvan allicht de scheids rechter de dupe zal worden. R. K. S. V. Teijlingen. Morgen spelen beiden Junioren-elftallen hun laatsten competitiewedstrijd. Om 12.30 zijn het de kleinste spelers, die het groene tapijt zullen betreden en als te genstander krijgen zij S. N. A. uit Stomp- wijk, wat voor de Teijl. een zwaren strijd beteekent. Om 2 uur: Teijlingen I Junioren—S.J.C. I Junioren. Aan belangstelling zal het voor dezen wedstrijd niet mankeeren, omdat,, wanneer Teijlingen slechts gelijk speelt, zij kampioen wordt van van het Leidsche Dis- strict: Het 2de en 3de elftal gaat een reisje ma ken naar de pas geboren R. K. V. V. „D. V. O." in Rijpwetering, om daar respectievelijk D.V.O. I en II te ontmoeten. Wij kennen vanzelf D.V.O. nog niet en dat is meestal prettig spelen. Wij rekenen tenminste op 2 aangename wedstrijden. Om 1 uur: D.V.O. II—Teijlingen III. Vertrek per fiets van het K.S.A.-gebouw; om 11.45 uur. 2.30 uur: D.V.O. ITeijlingen II. Vertrek per fiets van het K.S.A.-gebouw om 1 uur. Allen dragen zorg precies op tijd aan het Vereenigingsgebouw te zijm opdat de fiets tocht gezamenlijk wordt ondernomen. Feijenoord—Mexico. Feijenoord speelt hedenavond om 7 uur op haar terrein aan den Dordtschea Straatweg tegen Mexico. CRICKET. Wedstrijdprogramma voor a.s. Zondag. Eerste klasse. Den Haag:* H.C.C. I-R.W. Rotterdam: V.O.C.Quick. Amsterdam: V.V.V.—H.C.C. II. Haarlem: HaarlemV.R.A. Leiden: AjaxA.C.C. Hilversum: Hilv. C.C.hoenix. Enschedé: P.W.—H.D.V.S. Nederland—België te Leiden. Het is thans zeker dat de cricketwed strijd NederlandBelgië alhier op 30 Juni en 1 Juli op het Ajax-terrein zal worden gespeeld. BILJARTtN. Leidsche Biljartbond. Op de j.l. gehouden Alg. Vergadering van i den L. B. B. werd beslotea wederom het 2e en 3e klasse kampioenschap L. B. B. te doen verspelen, en wel het 2e kl. kamp, bij den heer I'. Moseman ('t Vierkantje) en het 3e kl. kamp. bij den heer Ivwast (do Bijenkorf) Het gemiddelde voor de 2e kl. bedraagt tusschen 3 en 4,5 libre, of beneden 3,5 cadre, en voor de 5e kl. beneden 3 libre. De in- schrijving voor beide kampen sluit 20 Juni i e.k. Ook werd aangenomen om in het vol- i gende seizoen, het kampioenschap van Lei den te doen verspelen, waaraan iedereen kan deelnemen. De datum hiervoor zal op dc jaarvergadering bepaald worden.

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 6