Een Huismoeder BUITENLAND. BINNENLAND. 19e Jaargang^ ZATERDAG 9 JUNI 1928 No. 5894 Do ABONNEMENTSPRIJS bedraagt bl| vooruitbetaling poor Leiden 19 cent per week f 2.50 per kwartaaL Bij onze Agenten 20 cent per week f2.60 per kwartaaL Franco per poat f2.95 per kwartaaL plet Geïllustreerd Zondagsblad is voor de Abonné's ver» ^rijgbaar tegen betaling van 50 cL per kwartaal, bij voor uitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 ct., met Geïllustreerd Kondagsblad 9 ct. LWlXOHWIUIHIINiaHBBHBBBBnMnHBDSHBBBBHBBB Dit blad verschijnt eiken dag uitgezonderd Zen- en Feestdagen. II Bureaux: RAPENBURG No. 10 - LEIDEN TEL. INT. ADMINISTRATIE 935 REDACTIE 15 GIRONUMMER 103003 s POSTBUS No. 11 ara DE ADVERTENTIEPRIJS BEDRAAGT» Gowono Bdvertontlën 30 eont per rege^ Voor Ingeionden Mededeelingen wordt het s dubbele van het tarief berekend. s Kléine advertentlën, van ten hoogste 80 woorden, waarin' betrekkingen warden aangeboden ol gevraagd, huur en ven»1 huur, koop en verkoop f 0.50. Dit nummer bestaat uit vier bladen waaronder het Geïllustreerd Zondagsblad. Vandaag is het de feestdag van Anna Maria Taigi, die op Drievuldigheids-Zondag van het jaar 1919 zalig werd verklaard. Zij werd op den 27sten Mei 1799 geboren Haar vaderland was Italië, haar geboorte stad Siëna, de stad van de H. Catharina. Zij was het eenige kind van zeer gods dienstige ouders. Haar vader was apothe ker, maar door de slechte tijden en allerlei omstandigheden ging zijn zaak slecht, hij moest het vermogen van zijn vrouw en zelfs de opbrengst van zijn meubelen gebruiken, om zijn schulden te voldoen. Heel en al ver armd ging Aloysius Giannetti in 1774 met zijn vrouw en zijn vijfjarig dochtertje te voet van Siëna naar Home. Zij vonden er een armoedige woning en de ouders gingen beiden in dienstbetrekking. Toen Anna Ma ria zes jaar was ging zij naar de school. Toen haar leertijd voorbij was, werd zij de groote steiin van het huisgezin.. Zij vond spoedig een goede betrekking bij een voor name dame, waar ook haar ouders in dienst kwamen. De gansc-he familie trok in het huis van mevrouw Maria Serra. Nog geen een-en-twintig jaar oud, huwde Anna Maria met Dominico Taigi, een be diende van Prins Chigi; deze kwam vaak het huis van hare meesteres en leerde haar zoo kennen. Taigi bleef bij Prins (Jmgi in dienst en de jonggetrouwden woonden in diens huis. Tot nu toe had Anna Maria braaf en gods dienstig geleefd; na haar huwelijk ontstond bij haar de drang naar hóógere volmaakt- itid. Het begon, dat zij als een ingeving roeide, om zich eenvoudiger te klecden; tot nu toe had zij veel werk gemaakt van haar toilet, waarvoor zij ook veel aanleg en smaak had. Zij wist haar drukke leven zóó te regelen, dat haar plichten als huisvrouw, als cchtge- noote en moeder geen schade leden door haar buitengewonen heiligen levenswandel, lederen morgen vroeg ging zij naar de kerk en zij was weer bijtijds thuis, om hare kin deren te wekken, aan te kleeden en voor het ontbijt te zorgen. Zij vastte bijna altijd, maar wist het voor de haren te verbergen jn gaf haar deel aan de armen. .Zij was rroolijk en wist de huisgenooten vroolijk te doen zijn; zij was nooit streng of overdre ven angstvallig voor haar kinderen. Wel eischte zij van hen een voortdurende ar beidzaamheid en zij duldde niet, dat zij zich boven hun stand stelden. Zijzelf gaf trou wens het voorbeeld van hard werken: hare ouders waren ziek en arm geworden en zij had hen bij zich opgenomen; haar man geraakte buiten verdienste en zij moest de kost. gaan verdienen! Men spreekt er zoo dikwijls over, om het leven van Martha en Maria te vereenigen. Deze huisvrouw was daar het levend voor beeld van. In kommervolle omstandigheden met een groot gezin, dat zij in alle zorgvul digheid opvoedde met een echtgenoot e, die zij moest ontzien, daar hij tamelijk ruw was in beschaving beneden haar stond leidde zij een verstorven leven. Zij werd door God begiftigd met een wonderbare gebedsverhoonng en met de gave van voor zegging. Zoodoende kwamen de menschen van alle kanten tot haar om troost en hulp. Deze buitengewone gaven zij bezat ook dc kracht om zieken te genezen gebruik te zij met de grootste nederigheid en terug houding. God deed Zijn Almacht en Zijn Barmhar tigheid in haar uitschijnen; zij wilde slechts een gewillig werktuig zijn. Een werktuig en een offer wilde zij zijn; het lijden werd haar ook niet gespaard- Maar alle lijden naar lichaam en ziel, las ter, vervolging en bespotting, voortdurende en pijnlijke ziekten, nam zij aan met geduld en vreugde. Zeker staan wij bewonderend voor de groo te gaven dezer heilige huismoeder, maar wonderlijker nog dan hare visioenen en voorzeggingen, hare geneeskracht cn bo vennatuurlijke wetenschap, is toch dat le ven van drukke werkzaamheid en rustige beschouwing, die heldhaftige zelfverlooche ning en die eenvoudige vervulling van alle huiselijke plichten tot het einde toe. God toont zijn wondermacht in heel zijn seheppig, maar toch het meest, waar Hij Zij heilige boetseert. Ana Maria Taigi stierf in 1S37, 68 jaar oud. Bovenstaand artikel over de Heilige van dezen dag willen wij hier gaarne plaatsen. Het geeft een eenvoudig-gesteld, kort- samengevat overzicht van het rijk-ge/.egend leven van een ziel, die de heiligheid heeft verworven door een levenstaak, welke God duizenden oplegt: de vervulling van gewone huishoudelijke plichten; langs een weg, wei hen God voor duizenden aanwijst: zorgen en tegenspoed. Niet allen, die als Anna Maria Taigi in gewetensvolle toewijdingdeeen voudige huiselijke plichten vervullen, schenkt God buitengewone genaden, als waarvan in het bovenstaande wordt ver haald maar wèl een zedelijke grootheid, die waarachtige schoonheid en waarachtige goedheid naar buiten uitstraalt en eerbied opwekt en bewondering trekt bij allen, wier geesten en harten niet verstompt en verdord zijn in het materialisme onzer dagen 1 duitschland. Bloedig handgemeen in Pruisens Landdag. Slachtoffer bloedend weggedragen. De nieuw-gekozen Pruisische Landdag heeft gisteren zijn debuut gemaakt met woeste scheldpartijen, die ten slotte in een bloedig handgemeen ontaardden. De zitting werd geopend door het oudste lid in jaren, den 83-jarigen graaf Posa- dowski, die door de communisten werd ont vangen met het geroep van „Weg met de regeeringArbeidersmoordenaars Amnes tie De oude graaf Posadowski, die meer dan dertig jaar geleden rijksminister van Bin- nenlandsche Zaken en plaatsvervangend Rijkskanselier is geweest en bekend staat als een der conservatieve persoonlijkheden met breeden blik uit het Duitschland van voor den oorlog, bleek niet tegen het coriï- munistisch tumult opgewassen. Slechts met lange tusschenpoozen vermocht hij enkele woorden tot de afgevaardigden te doen doordringen. Toen de voorzitter zijn rede beëindigd had, verlangden de communisten, dat de invrijheidstelling van twee 'hunner nieuw- gekozen partijgenooten op de agenda der zitting zou worden geplaatst bedoelde twee afgevaardigden ondergaan namelijk momenteel vestingstraffen wegens politie ke misdrijven. Tegen dit voorstel verzette zich slechts een der leden, t.w. dr. Ponfick, die van een kleine groep rechts-radicale agrariërs deel uitmaakt. Aangezien echter het verzet van één lid reeds voldoende is, om de behandeling van een voorstel om een aangelegenheid op de agenda der Landdagzitting van denzelfden dag te plaatsen te verdagen, steeg de woe de der communisten ten top. Zij wierpen zich op dr. Ponfick en dienden hem verschil lende vuistslagen toe. Verschillende afge vaardigden trachtten den aangevallene te beschermen en er ontwikkelde zich een woeste vechtpartij tusschen de communis ten en hun rechtsradicale tegenstanders, waarbij Ponfick, die ten slotte uit zijn be narde positie kon worden bevrijd, een bloe dende wond aan het hoofd opliep. Hij werd naar een aangrenzend vertrek gebracht, waar hem een noodverband werd aange legd. Ook het verdere deel der zitting verliep uiterst rumoerig en ten slotte hield een communistisch tribunebezoeker zelfs ge durende vijf minuten een rede voor de af gevaardigden, zonder dat graaf Posa dowski den onverwachten redenaar bijtijds van de tribune liet verwijderen. Aan het slot der zitting nam de Land dag een resolutie aan, waai in de rijksregee- ring wordt verzocht een algemeene amnes tie voor politieke gevangenen af te kondi gen. Het kabinet-Braun zal heden in den Landdag een verklaring afleggen, waarin zij zegt, dat zij uit het resultaat der ver kiezingen de conclusie trekt, dat haar po litiek de goedkeuring van de meerderheid des volks heeft verkregen, en dat zij der halve geen aanleiding heeft om af te tre den. Dc communisten hebben een motie van wantrouwen tegen de regeering ingediend. CHINA. DE CHINEESCHE CHAOS. Strijd bij Tientsin gaande. DeNoordelijken bieden tegenstand. Nabij Kokoc op circa 30 K.M. ten Zuid oosten van Tientsin, is een gevecht aan den gang. Dientengevolge zijn de verbindingen met Takoe verbroken, terwijl de scheep vaart gedesorganiseerd is. De troepen der Noordelijken hebben ten Noorden van dfc stad een batterij in stelling gebracht, het geen er op wijst, dat zij voornemens zijn tegenstand te bieden. Volgens berichten uit Takoe heeft gene raal Tsjang Tsoeng Tsjang zijn strijdkrach ten aan den Noordelijken oever der rivier geconcentreerd. Er doen hardnekkige doch onbevestigde geruchten de ronde, dat een Amerikaansch vliegtuig is neergeschoten toen het boven het operatieterrein vloog. Volgens telegrammen uit -Peking is de verbinding tusschen deze stad en de overige deelen van China per spoorweg! post en te lefoon reeds gedurende 5 dagen verbroken. Weinig hoop op Tsar.g Ts o-L i n's herstel. Volgens betrouwbare berichten uit Moekden kan niet verwacht worden, dat Tsjang Tso-Lin van de verwondingen, bij den eersten aanslag opgeloopen, zal her stellen. Deze berichten worden bevestigd door kolonel Roihara, een van Tsjang's Ja- pansche adviseurs; die toegeeft, dat Tsjang Tso-Lin sedert den aanslag niet meer geheel bij bewustzijn is geweest. Hij heeft te lijden van hersenschudding, ter wijl zijn linkerarm ontwricht en gebroken Volgens geruchten uit Dairen is er een beweging gaande om prins Koeng, den zoon van den voormaligen onderkoning van Mandsjoerije, onder het keizerlijk be wind, tot opvolger van Tsjang Tso-Lin uit te roepen. Beweerd wordt, echter, dat Koeng niet bereid is. Tsjang op te volgen. Tijdens de ziekte van Tsjang Tso-Lin zal een voorloopig comité van drie de be stuurszaken waarnemen. Bedelaars in China. Zij vormen dorpen onder eigen bestuur. Bij de groote ellende, die burgeroorlog, revolutie en algemeene chaos over China gebracht hebben, verkrijgt een oud pro bleem steeds dreigender afmetingen: het groote Chineesch vraagstuk der bedelaars. De Chineesche bedelaars zijn bijzon dcre bedelaars. Zij wonen, goed georgani seerd, bij honderden in ware dorpen vlak buiten de grens der nederzetting. Eer.ige dier dorpen behooren geheel eb al aan de beroepsbedelaars en worden door een be delaarshoofdman geregeerd, die een zeker percentage van de inkomsten zijner on derdanen ontvangt. De Chineesche bedelaars vormen een afzonderlijke bevolkingsklasse binnen de gemeenschap. In de steden van het bin nenland is hij eiken lsten en 15den der maand gerechtigd, aalmoezen te verlan gen. Op die dagen stroomen de bedelaars in eindelooze stoeten de steden binnen. Met houten klapperinstrumenten begelei den zij hun op zangerigen toon voorgedra gen geweeklaag, waarbij hun woorden een z.egetïing zijn voor de milden en een ver vloeking der hardvochtigen. Vaak gebeurt het, dat een winkelier ten slotte weigert, nog meer van deze ove rigens geringe aalmoezen te voldoen. Iets dommers kan hij niet doen. Want dan blijven de bedelaars eenvoudig in zijn winkel, weeklagen daar onafgebroken, nieuwe komen binnenstrompelen, steeds meer, de klanten krijgen geen kans meer en eindelijk moet de winkelier toch over de lade gaan, om van zijn vreeselijk bezoek verlost te geraken. In het algemeen is het bedelen een beroep, en niet het slechtste, doch een flink winstgevend beroep. In de groote steden bestaan nu bijna overal veveenigin- gen tegen de bedelarij. Men betruit per jaar ongeveer een gulden, en wordt dan door dc scharen bedelaars ontzien. Of moet eigenlijk worden ontzien want in de practijk komen deze lieden evengoed voor de deur jammeren en vragen, althans diegenen die geen permissie tot bedelen hebben en nu in verboden water probee- ren te visschen. JAPAN Mislukte aanslag op Tanaka. Gistermorgen om 9.15 is op het station te Uyene een aanslag gepleegd op den premier Tanaka, die zich ter bijwoning van een conferentie zijner partij naar Utsu- nomi wilde begeven. Toen Tanaka zich op het perron bevond waar het op dat oogenblik zeer druk was, wist een man in arbeiderskleeren den pre mier te naderen en trachtte dezen met een dolk van het leven te berooven. Een der parlementsleden, die den premier verge zelde, wist evenwel den stoot met zijn jas af te weren, terwijl onmiddellijk politiebe ambten toeschoten, die den aanvaller ar resteerden. Baron Tanaka bleef ongedeerd. Hij was volkomen kalm gebleven en heeft na korten tijd de reis voortgezet. TWEEDE KAMER. Moties. De verplichte revacci- natie. Verdrag met België. Wijziging Dienstplichtwet. De Tweede Kamer heeft Donderdag middag de supplctoire Indische begroo ting goedgekeurd. In de Donderdag gehouden avondverga dering hebben de heeren B ra a t (P. B.) en dominee Kersten (St. G.) interpella ties gehouden, de eerste over het optreden van den inspecteur der directe belastin gen te Dordrecht, de tweede over de in den laatsten tijd getroffen maatregelen ten opzichte van het intercommunale autobus- verkeer. De heer Braat diende een motie in waarbij de Kamer als haar oordeel uit spreekt, dat een inspecteur der directe be lastingen geen gemachtigde van een re clamant moet kunnen weigeren zonder op gaaf van geldige redenen. Gisteren werd aan de agenda toege voegd de interpellatie-Ivortenhorst be treffende den toestand in Zeeuwsch-Vlaan- deren. Het crediet voor de luchtlijnen in Ned.- Indië (aanvullingsbegrooting) wordt aan genomen met 53 tegen 37 stemmen. De motie-Braat (een inspecteur der di recte belastingen moet geen gemachtig de van een reclamant kunnen weigeren zonder opgaaf van geldige redenen) wordt met 66 tegen 14 stemmen verworpen. Daarentegen liep de heer van Braam beek weg met het succes van de interpel latie-Kersten over het autobusvraagstuk. In het nachtelijk uur had eerstgenoemde een motie ingediend, waarin de Kamer de wcnschelijkheid uitspreekt van de instel ling van een Vervoerraad. Een dergelijke Baad stond Minister van der Vegte weinig heil van. Niettemin heeft de Kamer zich vóór dezen Baad uitgesproken en wel met 45 stemmen tegen 36, waarbij de socialis ten en bijna alle Katholieken, benevens 2 liberalen cn mr. Arts de voorstemmers vormden. Het is de vraag, of de Minister dezen wensch der Kamer zal inwilligen. Aan deorde komt de stemming over het wetsontwerp tot voorziening tegen besmet telijke ziekten. Mevrouw de V r i e sB ruins (S. D verzoekt, heropening van de beraadslagin gen, ter behandeling van haar amendement betreffende de verplichte revaccinatie. Dit amendement wenscht spr. als compensatie voor de vrijstelling wegens gewetensbe zwaren, welke vrijstelling het amende- ment-Bijleveld in de wet bracht op on verwachte wijze en door de overhaaste be handeling. De voorzitter wijst erop, dat her opening van de beraadslaging over ont werpen, waarover reeds beslist is, be zwaarlijk kan plaats hebben, tenzij achter af een formeele wijziging noodig bleek. De heeren van Aalten (V. D.) en van G ij n (V. B.) gaan mede met het voorstel-de VriesBruins. Het voorslel wordt verworpen met 47 tegen 34 slemmen. Voor de linkerzijde, op den heer Braat (P.B.) na. Het ontwerp wordt aangenomen met 42 tegen 35 stemmen. Tegen de linker zijde en de heeren Arts (R.-K. volksp.), Lovink (C.-H.), Moller (R.-K.) en Veraart (R.-K.). De linkerzijde stemde tegen omdat dit wetsontwerp volgens den heer Marchant broddelwerk was en volgens den heer Al- barda slechts tot stand gekomen na een schandelijke wijze van behandeling. Aan de orde komt het wetsontwerp be treffende de goedkeuring van het verdrag met België betreffende de intellectueelc toenadering. De heer M 11 e r (R. K.) betoogt de noodzakelijkheid dat het Nederlandsch de voertaal zal zijn. De heer Tilanug (Chr. H.) sluit zich daarbij aan. Hun pleidooi klonk heel wat sympathie ker, dan dat van den lieer Vliegen (S.- D.), die meer sprak als een Waal dan als een Nederlander. Toch meenen we, dat minister Waszink gelijk heeft, als hij meent, dat het aanbeveling verdient, het voorloopig eens aan het oordeel van de uitgezondenen over te laten, welke taal zij in verband met de samenstelling van hun gehoor op dat oogenblik het meest geschikt oordeelen. Men mag daarbij ze ker verwachten, dat onze Nederlandsche professoren zich, zoo het maar eenigszins mogelijk is, van hun moedertaal zullen be dienen. Het is een eerste stap op den weg van de toenadering, daarom is het ver heugend, dat het verdrag zonder stemming is aangenomen. Wc moeten er echter voor waken dat we bij de uitvoering van het verdrag ons niet mengen in den taal strijd, die er in België is. Het was half vier vóór de eerste spre ker over het wijzigingsontwerp van de Dienstplichtwet het woord kreeg. We vreezen, dat minister Lambooy zijn ont werp niet ongewijzigd uit den strijd zal halen. Tegen enkele voorstellen bestaat nogal verzet, vooral tegen het terugbren gen van de verkorting van den duur der eerste oefening van hen, die het bewijs van voorgeoefendheid hebben, van 4 op-Z maanden. De minister beroept zich er op, dat aan de geoefendheid van de voorge- oefenden, als zij in de troep komen nogal wat ontbreekt. Nu eiseht de heer Ter Laan wel, dat dan de minister ook aan hen, die onder de wapenen zijn gekomen, na 4 maanden eerste oefening hetzelfde examen zal afnemen, maar daar gaat het niet om. De vooroefeningen zijn andere oefeningen dan er van uit dc kazerne ge houden worden. Dit kan ook niet anders. Ze zijn daarom ook niet vergelijkbaar. Juist de oefeningen in verband met ande re afdeelingen kunnen in de verschillende plaatsen maar zelden gehouden worden en daardoor wordt het systematisch program van opleiding in het leger na vier maan den in de war gestuurd, omdat de voor- geoefenden dan nog niet zoo ver zijn. Er staat echter tegenover, dat men bij een verkorting met 4 maanden meer liefheb bers voor de vooroefeningen zal krijgen dan bij de 3 maanden. Voor de S. D. A. P. Het voornaamste nieuws. BUITENLAND. Bloedig handgemeen in den Russischeni Landdag. Nieuwe strijd nabij Tientsin (Noord- China). Een Amerikaansch amateur zou een dui delijk bericht van Nobile hebben opgevan gen. De positie-opgave moet echter onjuist zijn. Philips heeft geen antwoord gekre gen. (Luchtvaart, le blad). Volgens de laatste telegrammen heeft de „Citta di Milano" verbinding met de Italia gekregen. De juist positie van de Italia bekend. (Telegrammen). BINNENLAND De Tweede Kamer heeft een aanvang gemaakt met de behandeling van een wij ziging in de Militiewet. (1ste blad). Het Nederlandsch elftal speelt tegen Chili gelijk (2—2) en wint na loting den eindstrijd van het troosttournooi. (Sport 2e blad). Holland leidt met 2—0 in den Davis Cup-wedstrijd tegen Oostenrijk. (Sp^t 2e is de behandeling vat* de Dienstplichtwet echter een prachtgelegenheid om nog een extra propaganda te maken voor haar ont- wapeningsidealcn. R. K. WERKLIEDENBOND. De groei houdt gestadig aan. Het is een verblijdend verschijnsel dat onze katholieke Arbeidersbeweging zich gestadig ontwikkelt. Het ledental der aangesloten vakbonden steeg naar de „Volkskrant" meldt, van 105.971 op 1 Januari j.l. tot 108.7S0 op 1 April j.l. alzoo een vermeerdering van 3115 leden. Drie vakbonden verloren enkele leden, doch de overige boekten allen winst en sommigen zelfs in zeer sterke mate, b.v. de bouwvakarbeiders 924, de fabrieksarbeiders 198, de metaalbewerkers 284, de mijnwerkers 150, dc kleermakers 139, de steenfabrieksar beiders 477, de textielarbeiders 511 enz. Het aantal leden der standsorganisatie, georganiseerd in de Diocesane bonden, steeg van 93.383 op 1 Januari tot 95.451 op 1 April 1928. Alle diocesane bonden deelden in deze winst de Utrechtschc Bond steeg met zelfs 1202 leden, de Haarlemsche bond met 37 le den, de Bossche bond met 304 leden, de Brc- dasche Bond mot 219 leden en de Limbur- sehe bond met 246 leden. Het aantal leden van het Verbond steeg van 12.513 op 1 Ja nuari 1928 tot 124.850 op 1 April j.l. De navolgende cijfers geven een duidelijk beeld van den groei van het erbond over het geheelc jaar 1927: Datum: 1 Jan. 1927. Vakbonden: 99.835, leden der Dioc. Bonden niet aangesloten bij een vakbond: 14.441, totaal 114.276. 1 April: 101.952, 14.998, totaal 116.950; 1 Juli:: 103.793, 15.261, totaal 119.0.54; 1 October:' 103.943, 15 340, totaal 119.283; 1 Jan. 1928: 105.673, 15.840, totaal 121.513; 1 April* 108.789, 16.061, totaal 124.850. Nu met rassche schreden naar de 130.000. Wegverbetering in Haarlemmermeer. B e s t r ij d i n g van de s't o f p 1 a a g. In de Maandag gehouden vergadering van het Polderbestuur is weder ter sprake gekomen het plan tot verbetering van de wegen in den Haarlemmermecrpolder en de noodzakelijkheid om maatregelen te treffen ter bestrijding van de zoo hinderlijke stof- plaag in dc kommen der dorpen van dezen polder, veroorzaakt door het steeds drukker wordende autoverkeer. Dc aandacht werd er door sommige le den op gevestigd, dat reeds op verschillen de plaatsen in dezen polder met succes een proef werd genomen met de nieuwe wijze van wegbedekking cn er moeilijk langer mee gewacht kon worden, om daarmede nu ook alvast in Hoofddorp een begin te maken, in aansluiting met dc inmiddels ter hand genomen verbetering van den Hoofd weg vanaf den Vijfhuizerweg. Besloten werd in de uitvoering van dit werk op te nemen den in Hoofddorp gelegen Stationsweg van af de spoorlijn tot aan de brug over de Hoofdvaart en den westelijken Hoofdweg vanaf dc brug tot aan den Kortweg, welk gedeelte weg destijds voor gezamenlijke re kening van gemeente en polderbestuur reeds een aanmerkelijke verbetering heeft ondergaan. Katholieke pleegouders naar Hongarije. Het Reisbureau Rotala Neerlandia (Heerengracht 18a, te 's-ttagc) organiseert op verzoek in de vacantiernaand Augus tus bij voldoend3 deelneming eon interes sante en goedkoope reis voor katholieke pleegouders, die hun pleegkinderen in llongarije wenschen op te zoeken. Dczo reis, waarvoor do medewerking reeds is verzekerd van de Hongaarsche regiering

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 1