1 WEEK-END Uit de Omgeving LIED VAN DEZEN TIJD. - I.E.IW. G.O. - RADIO vnnr alle vi rmiEiÉ Radio-Onderdee ÜIPLtlE WIJIO-TKSÏEIIIH. Uit de Rijnstreek Vragenbus. OLYMPISCH HENGELEN. Hengelen ïs ook een sport. Gek en toch ïs het zoo. Gaat men alle andere sporten welke ook, met uitzondering van de hen gelsport ontleden, dan komt men tot de overtuigende conclusie, dat het er bij elke sport om te doen is, om in den kortst mo gelijken tijd zoo gauw en zoo ver en zoo snel mogelijk uit de voetc 1 komen. Niet aldus bij de hengelsport, aarvoor wordt op de eerste plaats ve-reischt:(( geduld. Langzaam aan dan breekt het lijntje, in casu het visohlijntje niet. Het is dan ook moeilijk te bepalen, waar hier juist het begrip sport huist of het moest zijn, dat dit begrip bij de hen gelsport schuilt in uithoudingsvermogen, waarin vele sportmenschen hun grootst kracht vinden. j Maar als -ook het hengelen dan een sport is, dan vraag ik mij zeiven, waarom ook deze tak van sport niet op de Olym pische spelen is vertegenwoordigd? i Er is voor het Olympisch Zwemtour- nooi een zwembassin met toebehooren ge bouwd voor 120.000, dat na een week ge bruikt te zijn weer zal worden gesloopt. Als men nu dat zwembassin nog een week daarna ongemoeid laat en er een zelfde aantal visschen levend inwerpt, als er deelnemers zijn aan het hengeltournooi, dan zijn we er al. Voordat er dan wordt begonnen worden er door den scheidsrechter een gelijk aantal liters oude klare uitgedeeld en dan kan er worden gestart. Er moeten natuurlijk reglementen wor den vastgesteld, waaraan de deelnemers zich moeten houden, zooals bijvoorbeeld: Art. I. De deelnemers zijn gehouden te zorgen, dat de dobbers op het water niet méér heen en weer gaan dan de kruik oude klare. Art. II. Het is verboden aan het tour- nooi deel te nemen in zwemcostuum om het gevaar te voorkomen, dat de deelne mers zich aldus te water begeven en de visschen met de handen grijpen. Art. III. Eveneens is het verboden het vischbassin met emmers of andere schep- instrumenten leeg te scheppen om daarna gemakkelijker de visch te kunnen be machtigen. Art. IV. Vegetariërs zijn van iedere deelname aan het hengeltournooi uitge sloten. Art. V. Er zal worden gevischt met deeg, dat aan alle deelnemers door den speciaal daarvoor aangestelden Olympi- schen bakker zal worden verstrekt. Art. VI. Gedurende den strijd is rooken en drinken geoorloofd. Art. VII. Het is gedurende den strijd verboden te spreken, te schreeuwen of te zingen, ten einde de te vangen visch niet noodeloos te verschrikken en zoo doende yan plaats te doen veranderen. Art. VIII. Als scheidsrechter zal wor den aangewezen een zwemmer, die zich gedurende den strijd bij de visschen zal voegen om heen en weer zwemmend de handelingen der deelnemers te kunnen .volgen. Art. IX. Het vangen van den scheids rechter is verboden en zal met schorsing gorden gestraft. Indien er gedurende de Olympische spelen ook zulk een tournooi zou worden gehouden, dan pas zou de Olympisch geest en de Olympische gedachte worden be vorderd en gediend. Want, kunt U zich vreedzamer strijd indenken dan die van een aantal hengelaars, die in zwijgend geduld aan den waterkant zitten te wachten, turend op het rimpelende water, pogend een zoo groot mogelijk aantal visschen uit haar element op het droge te brengen? Gaarne propageeren wij daarom het Olympisch hengeltournooi als de beste propaganda voor de Olympische gedachte. DANIËL. N00RDWIJK. Postkantoor.'— Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van welke de af zenders onbekend zijn; terugontvangen in de 2de helft der maand Mei 1928. Brieven Binnenland:: Sjaan Geerling, Schiedam. Briefkaarten Binnenland: B. Boersma, Am sterdam; Zr. M. Th. v. d. Graaf, Den Haag. Tand. van Devijken, Sleijk Ewijk, bij Nij megen; Mej. J. de Worm, Arnhem. Brieven Buitenland: Curt Neumann, Hilversum. Briefkaarten Buitenland: F. Blumovsky; Baron von Braikdorff, Hamburg; Familie Oder, in Wien; W. Blum, Ss. Bijndam, Lon don; Jost Carlus, Levallois-Perret; Fraud. Franziska Reinoud, Krefeld (Rheind); mevr van Holk, Coburg, Huis ter Heide; Til Lia Junsbauer f. Frau A. Rady-Muller, Ko- ningswinter; Mr. Ch. Sauwels, Baarn. Gevonden voorwerpen. 1 rozenkrans 1 bos sleutels 1 blouse 1 sleutel 1 vulpenhouder 1 muts 1 hoed 1 hor loge 1 handschoen 1 portemonnaie m. inhoud 1 hoorn van een motorrijtuig 1 bovenstuk met steen van een gouden ring en strandschoentjes. Inlichtingen over bovenstaande voorwer pen worden verstrekt door het Politiebureau te Noordwijk-Binnen, uitsluitend des Zater dags van 121 uur. SASSENHEIM. Geboren: Petronella Catharina Eli sabeth Maria, d. van J. O. v. Reizen en M. C. Vreeburg. Catharina Cornelia, d. van H. Remmerswaal en O. M. v. d. Meer. Elisabeth Catharina, d. van J. M. Berg en E. Grimbergen. Gijsbert Corne lls, z. van J. C. Schrama en M. J. de Groot. Cornelia Theodorus, z. van G. v. Egmond en P. A. Kniest. Marcelis Adolphus Johannes, z. van J. v. d. Zwet en C. J. M. v. Vliet. Johanna Maria Pe tronella, d. van P. A. v. Rijn en A. F. v. d. Meer. Herman Joost, z. van A Moerker ken en J Snijders. Johannes Aloysius Maria, z. van L. P. Geerlings en M. J. Si mons. Ondertrouwd: C. Oudshoorn jm. 25 j. en H. Oomsen jd. 22 j. A. C. Spruit 36 j. en A. A. v. Dijk 31 j. M. Th. V. d. Hoorn 25 j. en M. H. Langelaan 20 j. Getrouwd: E. G. Huising 33 j. en G. Philippo 23 j. J. Waasdorp 24 j. en J. van Dorp 22 j. Overleden: A. E. v. d. Schoot 78 j., echtgenoot e van J. B. A. Nipper. O. Landwer-Johan 40 j. echt. van O. L. v. Tol. Gevestigd: A. W. Tijssen en gezin van Oegstgeest. P. Deijnmeijer en ge zin van Lisse. J. J. Staring van den Haag. H. C. Klinker van Schering (Duitschland). J. L. Geuskens van Voor hout. F. H. de Keuning van Leiden. N. v. Tol van Woubrugge. J. J. v. d. Bosch van Amsterdam. W. N. Reeuwijk van Zoetrwoude. N. G. Turnhout van Voorhout. W. Zandstra van Gaaster- land. A. P. de Haas geb. v. Dijk van Noordwijk. A. Schotman van Delft. G. J. Vonk van Leiden. Vertrokken: J. E. Vink en gezin naar Leiden. W. Kerkhoven en gezin naar Zevenhoven. H. F. van Vliet naar Zwammerdam. J. Oudshoorn naar Heemstede. M. J. Moerkens naar Maas land. K. H. v. Dorsten naar Leiden. C. v. Waveren naar Hillegom. A. de Gier naar Barendrecht. A. v. d. Voet en gezin naar Warmond. Th. F. A. de Lèneel naar Noordwijk. W. H. Steen- voorden naar Anna-Poulona. M. Tim merman naar Rotterdam. J. C. Esseveld naar Leiden. ZEGWAART. Geboren: Jan z. v. P. de Bruin en C. van Helden. Ondertrouwd: P. de Goede 28 j. te Moercapelle en C. H. den Hertog 22 j. Het oude raadhuis te Zevenho ven is voor 600 verkocht. (Courantenbericht). Verzuchting een een oud Raadslid. Ik ben getroffen, diep en fel, En kan slechts luide treuren, Om 't geen er met ons oud gebouw, Ons raadhuis, zal gebeuren. Dat huis, waar wij zoo menigmaal In eensgezindheid zaten, Is voor zeshonderd gulden nu 'Aan sloopershand gelaten. Dat oud gebouw is schatten waard Om 't geen er is gesproken, Om 't vele goede, dat daar eens Tot rijkdom is ontloken. Daar heb ik gegesticuleerd, Zeer fel, naar alle kanten, En wat ik daar vandaag eens zei, Stond morgen in de kranten. De muren hebben daar aanhoord Debatten, scherp en hevig, Nooit werden zij erdoor gestoord Al waren zij niet stevig. Daar stroomde onze woordenvloed Die klonk tot over daken, Omdat wij over 't welzijn daar Der burgers moesten waken. Wij zaten daar soms urenlang Te wikken en te wegen, Opdat het beste resultaat Aan 't eind zou zijn verkregen. Wij hebben ieder jaar „begroot" En 't welzijn niet vergeten, En nimmer heeft men ooit daarna Ons een besluit verweten. Daar hing een heil'ge atmosfeer, De wijding onzer woorden. Als daar geen enkel aardsch gerucht Ons in de raadszaal stoorde. Daar schiep ons woord een hooge sfeer, Ondanks de grootste schulden En heel die wijding is verkocht Nu voor zeshonderd gulden. troubadour. UIT DE RADIO-WERELD. Programma's voor Zondag 10 Juni. Hilversum, 1060 M. 10.30 Vrijz. Herv. Kerkdienst. 12.302.Lunchmuziek door het Trio Rentmeester. 2.3.Laatste Hawaiian concert door het Hawaiian radio-vijftal. 3.4.30 Concert door de Gem. zangver. „De Koraal" en de muziekver. „Sempre Crescendo" te Almelo. 4.305.15 Pianosonaten van Beethoven. Analyse van Sonate op. 27 nr. 2. (Mond- schein), door L. Schmidt. Egb. Veen, piano. 6.7.15 Dinermuziek door het Omroep- trio. 8.Persber. en sportuitslagen. 8.10 „De Barbier van Sevilla", opera in 4 bedr. van Rossini. Graaf Almaviva-, M. Plooyer. Dr. Bartholo, M. v. Reen, Rosini zijn pupil, Hélène Cals, Figaro, barbier, Hans Thijssens, Basillio, zangleeraar, G, Leenders, Pedrillo, bediende v. Almaviva, J. Stroomenbergh. Officier v. d. wacht, J. Jansen. Ben Alcade, een notaris, H. Hen driks. Het verst, omroep-orkest o.l.v. J. J. v. Amerom. Chris de Vos, algem. voorber. In de pauze: Eenige „Rossiniana", door Louis Schmidt, Huizen, 340,9 M. (Na 6 uur 1870 M.) (K. R. O.-kerkdienst ook op 1870 M.) 8.309.30 Prot. Morgenwijding. 9.30 K.R.O. Kerkdienst en „Bronk" (pro cessie) uit de St.-Laurentiuskerk te Spau- beek (L.) Het kerkelijk zangkoor (mannen en jongens) onder directie van kapelaan V. Kellenaers, zingt de Hoogmis in Grego- riaansche zang. Uit het Kyriale wordt ge zongen de Massa II. Voor de H. M. heb „Asperges me". Na de H. M. door alle aanwezigen „O zinnebeeld der liefde" uit Hamers Psalterke. P. Stassen, organist. De predikatie wordt na de H. M. gehou den door Pater W. Cramers S.J., superior van het retraiten-huis „St.-Ignatius" te Spaubeek. Na de H. M. stelt zich bij gun stig weer de processie op en trekt aan de microfoon voorbij. 12.30 K.R.O. Tijdsopgave. 12.301.30 K. R. O. Lunchmuziek door het trio „Winkels". I.302. K.R.O. Literair halfuurtje, door W. Nieuwenhuys. 2.304.K.R.O. Middagconcert m. m. v. heb Dubbelkwartet „Inter Nos" uit Ara- hem o.l.v. Jan ter Haar. 4.5.K.R.O. Ziekenlof, uit Bloemen- daal. 5.50 N.C.R.V. Kerkdienst. 7.408.15 K.R.O. Spreker: Prof. dr. Ti tus Brandsma O.C. van de Keizer Karei Universiteit te Nijmegen. Onderwerp: „De mystiek van Hadèwich". 8.15 K. R. O. Concertavond m.n^v. Mej. Francisca Fischer, sopraan; den heer Frits Bolsius,. bas en liet K. R. O. Orkest o.l.v. Martin van den Ende. 10.45 K.R.O. Epiloog door het koortje o. l.v. den heer Jos. H. Pickkers. Daventry, 1600 M. 3.50 Kamermuziek. Iturbi, piano. 5.40 Gedichtenvoorlezing. Werken van Coleridge. 6.056.50 Bachcantate no. 39. (Brich dem hungrigen dein Brot). 8.15 Dienst in de St.-Mart in in the Fields. 9.05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Concert. 10.50 Epiloog. II.11.20 „The silant Fellowship". „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 12.20 Morgenwijding. Preek en muziek. 1.0'5 Bilbouquet, humorist. Daarna or kestconcert. 4.505.50 Dansmuziek. 8.50-r-ll.lO Orkestconcert. Langenberg, 469 M. 9.2010.20 Morgenwijding. 12.052.05 Tuinconcert. Militaire kapel. 4.104.50 Pianoconcert (Bach). 4.506.Blaas-orkest concert. 6.056.30 Zwemwedstrijd Duitschland Zwitserland. 6.307.50 Annette Droste-herdenking 8.35 Koorconcert. Daarna tob 12.20 Dansmuziek. Z e e s e n, 1250 M. 6.508.20 Morgenconcert. 9.20 Morgenwijding. 11.501.10 Concert. 5.206.50 Het Schubert-kwartet (2 riolen viola, cello). 8.50 Gevarieerd programma. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 6.508.20 Morgenconcert. 9.35 Morgenwijding. 11.50 Orkestconcert. 3.20 Orkestconcert. 5.20 Orkestconcert. 8.20 „Reifrock und Stockelschuh", Mo- rag-orkest en solisten. Vervolgens tot 11.20 Dansmuziek. Brussel, 599 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 6.50 Trioconcerb. 8.3510.35 Lioht orkestconcert. Programma's voor Maandag 11 Juni. Hilversum, 1060 M. 12.30—2.— Lunchmuziek door het -rio- Verhey. 2.30 Opening v. d. Indische Tentoonstel ling Arnhem 1928. Toespraken, o.m. door den Minister van Koloniën en den burge meester van Arnhem. 4.405.55 Kinderuurtje door Mevr. Ani. v. Dijk. 6.—7.15 Dinermuziek door het Trio Rent meester. 7.157.45 Fransche Olympiadeles. 8.Concert door het Omroep-orkest o. 1. v. Nico Treep. O. v. d. Eslhout, bariton. Jac. Kinsbergen, riooL Huizen, 340,9 I. (Na 6 unr 1870 M.) (Uitsluitend N.C.R.V.-uitzendingen). 12.301.45 Orgelconcert. 4.-5.— Ziekenuurtje. 6.15—7.— Fotographieles. 7.30—8.— Zangles. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladenconcert (piano, sopraan). 12.50 Dansmuziek. I.20—2.20 Orgelconcert. 2.50 Causerie. 3.20 Muziek. 3.25 Histor. causerie. 3.40 Muziek. 3.50 Het Morgan Trio. 4.20 Dansmuziek. 5.20 Huishoudpra&tje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Het Gershom Parkington kwintet. 6.40 Voor padvinders. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Het Gershom Parkington Kwintet. 7.20 Dram. critiek. 7.35 Sonates van Bach voor fluit en piano. 7.45 Fransche causerie. 8.05 Het Casano Octet en T. Brown, xy lophone. 8.20 Lezing: The psychology of food and dress. 9.Pianoconcert door M. Cole. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: Recollections of Samuel Butler. 9.50 Nieuwsber. 9.55 „Hobson's Choice", comedie in '4 acten van H. Brighouse. II.2012.20 Dansmuziek. „R a d i o-P a r i s", 1750 M. 10.5011.Gramofoonmuziek. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Trioconcert (piano, viool, cello). 9.05—11.20 „Rip", operette van Plan- quette. Langenberg, 469 M. 1.252.50 Kamermuziek (piano, viool, sopraan). 6.207.15 Orkestconcert. 8.35 „Vor de& Zoo". Werag-orkest en spreken: (Van vogels, hoenders, insecten en huisdieren). Daarna tot 12.20 Dansmu ziek. Z e e s e n, 1250 M. 12.20—5.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.208.05 Lezingen. 8.5010.50 Orkestconcert. H ambur g, §95 M. 6.15 Orkestconcert. 1 7.20 Populair concert. 9.20 Actueele causerie. Daarna ïo£ Cabaret en dansmuziek. Brussel, 509 M. 6.206.20 Gramofoonmuziek. 6.507.50 Trioconcert. 8.3510.35 Orkestconcert. GELIJKRICHTING ZONDER LAMP De kupro-oxyd gelijkrichter. Sinds korten tijd zijn in den handel bracht z.g. droge gelijkrichters, welke heel zonder lampen of vloeistof een lijkrichtende werking vertoonen en dus groot voordeel kunnen beteekenen te over de beide eerstgenoemde soorten Het principe van den kupro-oxyd g( richter is zeer eenvoudig. De contactpl tusschen koper en kupro-oxyd (fon Cu 2 o) biedt aan 'n electrischen stroon de eene richting minder weerstand da de tegenovergestelde richting, zoodal een gelijkrichtende werking yerkri wordt (z.g. ventielwerking). Het roode kupro-oxyd ontstaat bij warming van koper en vertoont ziet blank koperblik in donkerrood gel kleuren. Bij meer intensieve verhit ontstaat het zwarte geschilferde t oxyd (gormule Cu O) dat niet voor doel bruikbaar is. Wanneer men een koper met kupro-oxyd laat overtre en hierop een ander metaal legt (b.v. of lood) is het gelijkrichter-elemeni principe samengesteld. Het prepare van het koper voor kupro-oxyd g richters geschiedt als volgt. Ringvormige koperschijven van 1 doorsnede worden mechanisch gerei met oen zandstraal-apparaat en dai chemisch in een bad van natronloog, volgens worden ze goed afgespoeld gedroogd, waarna de schijven g schoon en vetvrij in een electrischen gaan, welke op een temperatuur van tot 700 graden gebracht wordt. In oven wordt zorggedragen, dat het ki met de zuurstof uit de lucht of met ki matig toegevoerde zuurstof in aanra blijft. Na eenigen tijd vormt zich op koper een laagje kupro-oxyd en hier komt weder een kupri-oxyd laag. De pro-oxyd laag moet vooral gelijkm aangebracht zijn, wat slechts bij zor{ dige behandeling verkregen wordt, volgens worden de schijven uit den genomen en langzaam afgekoeld, daai snelle afkoeling het kupro-oxyd van koper loslaat. De buitenlaag van ki oxyd moet zeer voorzichtig met een z straal apparaat verwijderd worden, andere zijde van de schijf wordt w geheel blank gemaakt door chemische werking of afschaven, en hiermede is moeielijkste gedeelte der fabrikatie daan. Nu wordt, zoodanig dat de oxyd laaj nig contact maakt met de tinplaat, schijf een tin- of loodplaat gelegd e: vervolgens samengoklamptr- tuoechen' talen platen. Met een dergelijken gelijkrichter een gelijkspanning van c.a. 6 Volt vei gen worden. De stróomstrekte is afha lijk van de oppervlakte en bedraagt 3/2 Ampère per c.M2. Voor het richten van hoogere spanningen woi meerdere elementen op elkander gt en met elkaar samengeklampt. Het nuttig effect van gelijkrichters, gens dit principe samengesteld, bedn ongeveer 50 a 60 Over den levensi van kupro-oxyd gelijkrichters is nog nig bekend, daar ze slechts kort in handel zijn en niet op grooten schaal gepast worden. Voor de lampgelijki ters kan het een ernstige concurrent teekenen, vooral waar het om lage ningen en groote stroomsterkten gaat. is eenvoudig in bediening en goedkooj onderhoud, factoren die de algemeens' passing zeer zeker zullen bevorderen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Mare 70 j - LEipEN - Tel. II h|t ALPHEN AAN DEN RIJN. Gevestigd: Sophia W. Fluiter, Nieuwesloot 3, van Ter-Aar. F. W. van Klaveren, Hortensiastraat 42, van Ha- zerswoude. Meta Janssen, Nieuwesloot 9, van Oldenburg, Duitschland. Neeltje van Leeuwen, Steekterweg 19, van Zwam merdam. Maria C. Mol, Noordeinde 11, van Nieuwkoop. W. Bek en gezin, Zuid- eindscheweg 3, van Ter-Aar. Kinderen Ebregt, Raadhuisstraat 44, van Amster dam. Matje van 't Wout, Gnephoek 3, van Hazerswoude. Anne Visser en ge zin, Raadwijkstraat 32, van Nieuwveen. A. van Zwieten, aan boord, Woubrugge. Jantina J. van Wilgen, Woubrugscheweg 22, van Leiden. Cornelia G. Lunenburg, Dorpstraat 41, van Leimuiden. Petro nella van der Pauw Kraan, Steekterweg 57, van Hazerswoude. V ertrokken: Antje Kamper naar 's-Gravenhage, Celebesstr. 14. W. J. A. van Leeuwen naar 's-Hertogenbosoh, Pie- ter Vriedestr. 2. Theodora A. Kappers, naar Winterswijk, Markt 25. H. van Leeuwen, naar Muiden, Weesperstraat 224. E. Kok en gezin naar Muiden, Weesperstraat 229. Cornelia W. Velle- koop naar Wassenaar. Anna M. G. van den Berg naar Rijssen. HAZERSWOUDE. Geboren: Leonardus Johannes Pe trus. z, y. tW, Straveu ea P« A. yan, Velzen. Andreas Petrus Maria z. v. G. J. Pont en H. J. Voskuil. Maria d. v. J. Staal en M. Staring. Maartje d. v. N. van Tol en G. van Tol. Magdalena Johan na Maria d. v. G. P. Droogh en C. M. yan Winden. Ondertrouwd: G. v. d. Steen 28 en C. M. S. Overbeeke 23 j. Overleden: B. M. v. d. Burgh 14 mnd. A. den Hertog 9 j. Vraag. Speelde Smeets in den laat- sten wedstrijd tegen Denemarken links- of rechtsbinnen in het Ned. elftal? Antwoord. Op 22 April speelde Smeets in bovenbedoelden wedstrijd op de linksbinnenplaats. V raag: Hoe moet ik (rijden per auto van Wassenaar naar Stavoren over land? Hoeveel K.M. Is het mogelijk over Enk huizen te gaan met de spoorboot en wat kost zulks voor een auto 1 Antwoord. Wassenaar, Leiden, Al phen, Woerdan, Utrecht, Amersfoort, Nij- kerk, Harderwijk, Nunspeet, Elburg, Kam pen, Grafhorst, Genemuiden, Barsbeek, Blokzijl, Blankenham, Kuinre, Lemmer, Sondel, Oude Mirdum, Noordwolde, Warns, Stavoren. Afstand 238 K.M. Wat den stoombootdienst betreft het volgende. De dienst der stoombooten is vermeld in alle spoorboekjes. Automobie len (mits niet hooger dan 1.80 M.) kiuü behoudens buitengewone omstandighe met de stoomboot vervoerd worden, moet een half uur voor het vertrek boot aanwezig zijn. Er is plaats voor auto's. Tarief per auto 16.95. Vraag. Ik heb eenigen tijd een brief verzonden. Nu vermoed ik di het adres niet goed geschreven heb, de straat maar niet het goéde num Daar ik nog niets gehoord heb of het mer goed was, zoo wilde ik u vragen veel tijd er gewoonlijk overheen gaat zoo'n brief terug komt. De naam van afzender staat er op. Antwoord. Wanneer een brief stelbaar is gaat hij retour en is hij bi een viertal dagen (wanneer het een nenlandschen brief betreft) bij den 8Ê der terug. Vraag. Kunt u ook zeggen waar het adresboek van Leiden gratis tan zien Antwoord. Op verschillende pi* sen, b.v. Politiebureau, Stadhuis, Leeezi

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 10