DE OLYMPISCHE SPELEN SPANJE—ITALIË 1-7. Italië en Egypte in den halven eind strijd. Italië wint met flinke cijfers. Scheidsrechter Boekman faalt. Kort spel en betere techn:ek der Portugeezen bedwongen door een open spel der Egypte- naren. I (Van onze speciale verslaggevers). De herhaling van d\ïze ontmoeting, wel ke Maandagmiddag in het nieuwe Stadion plaats vond, werd ondanks het bijzonder fraaie weer en de te verwachten spanning, slechts door eenige duizenden toeschou wers bijgewoond. Het is er warm toegegaan, doch ondanks de vele overtredingen, bleef de match een sportief karakter behouden. De volgende elftallen verschijnen in het veld: Spanje. Jauregui Lagunas Zaldua Anabitarte Quincoces Lopez Labarta Rey G. Hernandorena Abaytua Marisoal Ibeuba Yermo Solaegui Barberia Bienzibas Ocariz I. Ayestaran 0 Levratto Rivolta Magnozzi Schiavio Balonchieri Pitto Bernardini Janni Caligaris Rosetta Combi. Italië. De in roode hemden spelende Span jaarden zijn het gelukkigst bij den toss. Er ontwikkelt zich na den aftrap een vlug spel en direct worden de achterspelers beider ploegen aan het werk gezet. In 't le kwartier v. d. wedstrijd is Italië iets meer aanvallend, doch de uitnemen de Spaansche backs weten alle gevaar te keeren. Dan als de wedstrijd 15 minuten oud is breekt de watervlugge spil Bernardini door. Hij zet voor naar Magnozzi, die de hem geboden kans wel weet te benutten (0l). Onmiddellijk daarop nemen de Italianen weer het offensief in handen en nauwe lijks een minuut later trilt het net voor de tweede keer. Het is de middenvoor Schiavio, die on houdbaar inschiet (02). Dan komt weer een korte periode, waar in Spanje iets meer aanvallend optreedt en Ocariz en Mariscal maken het Combi herhaaldelijk lastig. Dit duurt slechts eenige minuten, want dan verhuist de bal weer naar de helft der Spanjaarden. Nauwelijks is de wed strijd 20 minuten oud, als Rivolta door breekt. Hij dribbelt met den bal voorbij de doellijn, doch de scheidsrechter fluit niet ^oor „out" onder hevig protest van de -Spaansche toeschouwers in de tribunes. De voorzet van Rivolta wordt door den rechtsbinnen Balonchieri ingetrapt (03). Van onze zitplaats gezien is de toeken ning van dit doelpunt absoluut een blun der van scheidsrechter Boekman (Neder- lend), die de teugels in handen had. Nog meer dan de arbiter had de grens rechter kunnen constateeren, dat de be wuste voorzet achter de lijn gegeven was. De Duitscher Spranger, die laatstgenoem de functie op de Spaansche helft waar neemt, wordt door de Spaansche aanhang geducht uitgefloten. Ondanks alles wijst scheidsrechter Boek raan onverbiddellijk naar het midden en het. leder rolt weer. Bij de nu volgende aanvallen gaan verr* schoten van Barberia en Yermo naast. Een prachtkans ontstaat, als Rosetta- door Hernanborena gepasseerd is. Deze schiet echter voor open doel hoog over. Dan volgt een bijna gelijk opgaand spel, waarbij het verbazend steunen der Ita- liaansche middenlinie opvalt. De Spanjaarden zijn nu min of meer uit het veld geslagen met hun 0—3 ach terstand en de blauwhemden profiteeren daar in de volgende miniton' van. Na 35 minuten bezondigt Rivolta zich aan buitenspel, zonder dat de scheidsrech ter tot groote ontstemming van de Spaansche toeschouwers fluit. Zijn schot wordt ondanks het feit, dat "hij in buiten spelpositie staat, geaccepteerd en de hoek schop, die hieruit door keeper Lagunas wordt geforceerd, wordt toegekend. Onder hevig gejoel knalt de bal langs de doellijn, Bernardini komt toeloopen en een seconde later ligt het leder in de rechterhoek van het Spaansche doel (04). Naar aanleiding van dit doelpunt ont ketent zich een twistgesprek ti.sschcn Zuid-Amerikaansche en Spaansche toe schouwers met een Spaansch 'verslaggever in de aangrenzende perstribune. Het ge zelschap tracteert op welluidende wijze lieflijkheden aan elkanders adres en als de rust aanbreekt snerpen woedende opmer kingen aan het adres van den Nederland- schen arbiter het luchtruim in. Half-time 0-4. t De Spanjaarden vallen bij de hervat ting onmiddellijk fanatiek aan en Combi krijgt alweer een serie vinnige schoten te verwerken. De wedstrijd is nog geen minuut hervat, of Ocariz loopt Pitto voorbij. Hij spee't terug op Mariscal, die hem in tempo ge volgd is, die op zijn beurt Yermo den bal toespeelt. Met een hard schot geeft de Spaansche middenvoor Combi geen schijn van kans (14). Een vervaarlijk gehuil en Sejuich stijgt op als do Spanjaarden op nieuw ten aanval tijgen. Combi toont echter over uitstekende capaciteiten te beschikken. Het spel wordt steeds feller cn in het heetst van den strijd komen nogal wat. bot- eingen voor. De heer Boekman moot dan maar weer verzoenend optreden. Ocariz loopt bij een van zijn aanvallen j^gen den Italiaanschen keeper op. De beide spelers vallen over elkaar en een Tr'je schop is het gevolg. Als het spel al *eer in vollen gang is, vertellen Combi en Ocariz elkaar druk gesticuleerend nog eens flink de waarheid. In de 25ste minuut na do hervatting voert de rechtsbuiten Rivolta de score tot 1—5 op en enkele minuten later doel punt Magnozzi uit een strubbeling voor de goal No. 6. Nauwelijks heeft de bal op het midden veld gelegen, of Levratto benut weer een kans (17). De Italianen spelen nu in het volle be wustzijn van een eclatante overwinning verder. De weinige aanvallen der Span jaarden worden door hun verdediging on schadelijk gemaakt. Ook de traagheid, waarmede 't Spaansche 'middentrio werkt is oorzaak, dat de aanval der roodhemden zoo onproductief werkt. De strijd wordt nu voor het meerendeel voor het Spaan sche doel gevoerd. Doelpunten worden er evenwel niet meer gemaakt. Het einde komt met een verdiende zege voor de Italianen. De wedstrijd heeft als geheel teleurge steld. Het binnentrio was de zwakste plek uit het Spaansche elftal. Door het treuze len dier voorspelers zijn in den aanvang van den wedstrijd vele karnen verloren gegaan. De Spanjaarden speelden een on- fortuinlijken wedstrijd. De uitslag 1—7 geeft de verhouding niet goed \ve-»r. In den aanvang was het spel verdeeld en in dien niet op een dergelijke onfortuinlijke wijze een achterstand van 'J3 ontstaan was, zou het verloop der match zeker een ander resultaat gekregen hebben. Het derde en vierde doelpunt zijn on getwijfeld door den scheidsrechter ten on rechte toegekend. Dit heeft den Spanjaar den den moreelen steun ontnomen en zij speelden vanaf dit tijdstip een verloren spel. De middenlinie der Italianen speelde uitstekend. Vooral de spil Bernardini le verde daar schitterend werk. Beide keepers waren goed. PORTUGAL—EGYPTE 1—2. Precies om zeven uur vangt deze wed strijd ten aanschouwe van ongeveer 7000 toeschouwers aan. Er staat een frissche wind van doel tot doel. Viera wint den toss en kiest wind te gen. Direct ontwikkelt zich een snel spel, waarbij de Portugeezen technisch verre de meerderen zijn. Vooral het optreden van de linkerwenk, waar de twee Martins samen spelen, wekt bewondering. Er ont staan al dadelijk gevaarlijke momenten voor het Egyptische doel en Hamdi ont snapt op gelukkige wijze aan vele geva ren. De Egyptenaren leveren echter een enthousiaste partij, waardoor de 'Portu geezen iets overbluft lijken. Het succes komt toch na een bijna ge- lijkopgaand spel het eerst aan den kant van de Egyptenaren. Als Fahmi el Has- sani is doorgebroken bindt hij den strijd aan met Gomes Viera, dien hij eindelijk weet te verschalken. De Portugeesche doelman verlaat zijn heiligdom. Hassani trapt mis, doch de toestormende Mam- duh Mokhtar plaatst den bal met een tam schot in het verlaten doel. Nog volgen eenige aanvallen van de bijna overmoedige bewoners van het land aan den Nijl, doch dan nemen de Portu geezen het heft weer in handen. Het ge vaar dreigt nu van hun rechtervleugel, waar Mota Fenseca en Louro fraai werk doen. Ook de middenlinie der Portugee zen combineert prachtig en de druk op het dbel der Egyptenaren wordt steeds zwaarder. Hoewel Hamdi enkele momenten de kanonskogels om de ooren vliegen, waar onder we prachtige schoten van A. Silva noteeren, komt de rust met onverander- den stand (01). Na half-time trappen do Egyptenaren welgemoed tegen den wind in de eerste aanvallen worden door hen ondernomen. Zij beginnen zelfs met een soort van over macht en de backs der Portugeezen heb ben het hart te verantwoorden. Na vijf minuten wordt het doel van Ro- quette opnieuw doorboord. Als de keeper is uitgeloopen schiet Mamduh Mokhtar met een ver boogschot in het leego doel (0—2). Even later ontstaat een even gevaar lijk moment voor het Portugeesche doel. Een hard schot van Mokhtar wordt door den paal gestopt, terwijl het daarop vol kend schot van Hassani over gaat. De aanvallen der Portugeezen worden door veel treuzelen in de nabijheid van het doel teniet gedaan. Hun spel in het veld is ongetwijfeld beter dan dat van hun tegenstanders, doch hun betere tech niek is blijkbaar niet opgewassen tegen het vermoeiende open spel der Egyptena ren. Mokhtar schiet hard in het Portu geesche doel, doch de scheidsrechter fluit voor hands. Bij een volgende aanval der Portugeezen vangt Hamdi een schot van da Silva iets achter de doellijn. De scheidsrechter kent echter geen doelpunt toe, hetgeen een krachtig protest uit de tribunes ten gevolge heeft. Maar even later komt er een succes van Portugeesche zijde. Da Silva levert prach tig solo spel door achtereenvolgens den spil en de beide backs der Egyptenaren te passeeren en als de keeper is uitgeloo pen knalt de bal in het net. Er wordt af en toe nog wel wat forsch gespeeld, maar de scheidsrechter heeft het heft in handen, en excessen doen zich ge lukkig niet voor. Het doelpunt heeft zijn uitwerking niet gemist cn de Portugeezen beginnen ge ducht op den bal te zitten en het doel der Egyptenaren wordt aanhoudend bestormd Daar zijn echter de mannen uit het land van Pharao teruggetrokken en vormen 'n ondoordringbaren muur. Toch zien de Portugeezen geen kans meer te doelpunten en zoo komt het einde met een 12 overwinning voor de Egyp tenaren. Het open spel heeft boven het te ver doorgevoerde short-passing der Portugee zen gezegeviord. Het was de tweede vor- rassing van den dag. Het verdere VoeiDalprogramma. Het programma voor het Olympisch Yoetbaltournooi luidt: Dinsdag 5 Juni: Geen wedstrijden. Demi-Finales. Woensdag G Juni 7 uur: Argentinië Egypte. Donderdag 7 Juni 7 uur: Italië Uruguay. Finales. Zaterdag 9 Juni: Eindstrijd om de der de plaats. Zondag 10 Juni: Eindstrijd om eerste en tweede plaats. De voorverkoop der plaatsen. De kaartenverkoop voor de beide hal ve eindwedstrijden op Woensdag 6 Juni om 7 uur (kaart No. 12), Donderdag 7 Juni om 7 uur (kaart No. 13X alsmede de be slissing voor den 3den prijs op Zaterdag 9 Juni om 4 uur (kaart No. 14), heeft op dezelfde wijze plaats als voor de kwart finale Vooi-verkoop in de bekende bu reaux te Rotterdam, Den Haag en Utrecht, terwijl te Amsterdam op den dag van den wedstrijd de kaarten aan de loketten van het Nieuwe Stadion vanaf 10 uur verkrijgbaar zijn. Twee uur voor den wedstrijd mag het terrein niet meer verlaten worden. Voor de finale zullen de beschikbare plaatsen worden gedistribueerd, waarbij getracht zal worden om ook de garantie- houders, aangesloten Bonden, de provin cie en omliggende landen zooveel mogelijk te betrekken. Het is noodzakelijk, dat de aanvragen Dinsdag binnenkomen, terwijl de aanvra gen, die opgeschroefd zijn, d. w. z. de be langrijkheid der organisatie of van het bedrijf te boven gaan, zonder meer op zijde gelegd moeten worden. Geen enkele aanvrage, dan die voor de finale van het voetbaltournooi zal in be handeling worden genomen. Het Comité tracht de kaarten zoo billijk mogelijk te verdeelen, daarom verzoekt het* bij de aanvragen geen geld te zenden, dit ver hoogt de werkzaamheden zoodanig, dat het heeft moeten besluiten, geldzendingen terug te zenden. HET TR0 0STT0URN0 0I. NederlandBelgië. De wedstrijd ChiliMexico, voor het troosttournooi zal hedenavond 5 Juni te 7 uur op het Vitesse-terrein te Arnhem worden gespeeld. Scheidsrechter voor de zen wedstrijd is de heer de Wolff (Neder land). De wedstrijd NederlandBelgië in het troosttournooi zal hedenmiddag 5 Juni worden gespeeld op het Sparta-terrein te Rotterdam. Deze wedstrijd vangt te zes uur aan. Scheidsrechter is de heer Gama, (Italië). Spanje en Portugal zullen in geen geval aan het troosttournooi deelnemen. Draadloos verslag der wedstrijden. Wij kunnen onze lezers mededeelen, dat van de nog te spelen wedstrijden tijdens het spel een verslag gegeven zal worden aan onze bureaux Rapenburg 10. De publicatie zal geschieden als volgt: Troosttournooi: Holland—België, gedurende het geheele verloop van den wedstrijd, aan te vangen Dinsdagavond te half zeven. ChiliMexico, direct aansluitende aan het verslag van den wedstrijd Holland België. Olympisch Tournool: Argentinië tegen Egypte, Woensdag avond te 7.35 uur. UruguayItalië Donderdagavond te 7.3* uur. Schorsing van Duitsche spelers. Naar de „N. R. Crt." uit de beste bron verneemt, ligt het in de bedoeling van het bestuur van den Duitschen Voetbalbond, na terugkeer van de ploeg in Duitshcland de spelers Kalb en Hoffman, die Zondag van het veld zijn gezonden, voor geruimen tijd te schorsen. VOETBAL. R. K. FEDERATIE. Om het kampioenschap. Borne: N. E. O.—Wilskracht 1—2 (Wilskr. Noord, kampioen). DIOC. HAARL. BOND. Promotie-degradatie. Graaf Willem IITeijlingen I. Voor Zondag 3 Juni 1.1. was bovenge noemde wedstrijd vastgesteld, welke ech ter geen doorgang heeft gevonden. De Teijlingers, welke met de beste voorne mens bezield waren, hebben deze niet ten uitvoer kunnen brengen. Zij zouden Zon dagmiddag te 1 uur van het Iv. S. A.-ge- bouw vertrekken naar Duindigt (Den Haag). Alles was voorbereid, zelfs extra auto s besteld, maar alles was vergeef- sche moeite. Zaterdagavond ontving de secretaris te half negen een telegram uit Den Haag dat Graaf Willem van het spelen van den promotiewedstrijd afzag en den wedstrijd gewonnen gar. De Sassenheimers zullen dus het vol gend seizoen in de 2e klasse R. K. F. uit komen, welke promotie van de jongens van Hoogervorst zeker een felicitatie waard is! NEDERLANDSCHE VOETBALBOND. Promotiecompetitie Afd. V. Winschoten: W. V. V.Sneek 22 (beslissingswedstrijd tusschen beide clubs noodig). Promotie 3de klasse. Gouda: O. N. A.—Voorwaarts 5—1 Promotie Res. 3de klasse. Den Haag: V. U. C. II—A. S. O. II 4-1 0m den N. V. B.-beker. Halve beslissing. Haarlem: R. C. H.—D. F. C. 40 Arnhem: P. E C.—O. V. V. 5—1 Harry Denis eerelid van den N. V. B. Naar de „Tel." verneemt, overweegt het bestuur van den N. V. B. aan de Alge- meene Vergadering voor te stellen om Ir. Harry Denis, den aanvoerder van het Nederlandsch Elftal in verband met het spelen van zijn 50sten internationalen wedstrijd, tot eerelid te benoemen. „HET" OLYMPIADE Noorwegen—Finland 6—0. Zondag werd te Helsingfors de voetbal wedstrijd Finland—Noorwegen gespeeld. De Noren bleken den geheelen wedstrijd overwegend sterker te zijn. De rust ging in met drie tegen nul voor Noorwegen. In de tweede helft wisten de Noren nog driemaal het doel der Finnen te vinden, waardoor deze wedstrijd, welke door on geveer 8000 personen werd bijgewoond, waaronder zich de koning van Noorwegen en de president van Finland bevonden, in een 60 overwinning eindigde ten gunste van Noorwegen. CRICKET. De uitstagen. Eerste klasse. H.C.C. 2—V.R.A.; gew. door H.O.O. II op de le innings met 193 runs en nog 6 wickets. PhoenixH.C.C.gew. door Phoenix in de le innings met 16 runs. QuickAjax; gew. door Quick met 15 runs op de le innings. V.O.C.R. en Wit; gew. door V.O.C. met 169 runs en 2 wickets. Derde klasse C. Ajax (L.)—H.D.V.S. gew. door Ajax II met innings en 27 runs. L.C.C.Excelsior; gew. door L.C.C. met 40 runs op de le innings. ATHLETIEK. Belgische tegen Nederlandsche dames. Eenige record verbeteringen Te Ukkel bij Brussel hebben Zondag athletiekwedstrijden plaats gehad tus schen Belgische en Nederlandsche dames. De Hollandsche wonnen met 52 tegen 43 punten. Mej. Giesolf verbeterde bij het hoog springen het Ned. record door 1.51 meter te halen en daarna verbeterde zij het we reldrecord door 1.58 meter te springen. Bij het discuswerpen bracht mej. Mi- chaelis het Nederlandsch record op 26.82 meter. De uitslagen waren: 800 meter hardloopen: 1. Degrande (B.), 2.41; 2. Mall on (N.) op 15 meter; 3. Wij- nandy (B.); 4. Heussens (B.)5. Duchateau (N.)6. v. Noord (N.). België: 13 punten, Nederland 8 pnt. 100 meter hardloopen: 1. Ter Horst (N.) in 13 sec.2. Angenent (N.) op 50 c.M.3. Breier (N.) op 10 c.M.; 4. Gallemaers (B.) in 13 1/2 sec.; 5. Maeyer (B.)6. Petit (B.). Nederland: 15 pnt., België 6 pnt. Hoogspringen: 1. Giesolf (X.), 1.51 me ter; 2. Buisma (N.), 1.45; 3. Stevens (B.), 1.40; 4. Verschuercn (B.), 1.37; 5. Denens (N.), 1.35 6. Mayer (B.), 1.20. Nederland: 13 pnt., België 8 pnt. Na dit nummer sprong mej. Giesolf 1.582, waarmee ze het wereldrecord voor dames op haar naam bracht. Discuswerpen: 1 Toitgans (B.), 30.18 (Belgisch record verbeterd); 2. Michaelis (N.), 26.82 (Ned. record verbeterd); 3. Pa- ques (B.), 26.70; 4. Dekens (N.), 24.42; 5. Mun (N.), 23.68; 6. Petit (B.), 23 54. Eelgië: 11 pnt., Nederland 10 punten. Estafette 4 X 100 meter: 1. Nederland (Groos, Angenent, Briesen en Ter Horst) in 55 sec,2. België. Nederland: 6 pnt., België 5 pnt. Totaal-uitslag: Nederland 52 pnt., Bel gië 43 p. Twee nieuwe wereldrecords. Zondag werden in het Moabitstadion te Berlijn athletiekwedstrijden gehouden, welke werden bijgewoond door een enorm aantal personen. Duizenden konden geen toegang verkrijgen cn moesten onverrich- terzake terugkeeren. De baan was niet al te best en daarom mag het wel een bij zondere prestatie heeten van de Duitsche Olympische estafetteploeg CartsWich- mannHouben—Körnig, die de 4 maal 100 meter estafette liep in den nieuwen we reldrecordtijd van 40.8 sec. In het nummer kogelstooten voor da mes bracht mej. Lange (Charlottenburg) het tot 11.51 meter, hetgeen een nieuw wereldrecord beteekent. De beste prestaties in de andere num mers waren: Hoogspringen: Ladewig, Ber lijn, 1.85 meter. Speerwerpen: Macke, Böckenem, 60.03 meter; 100 meter hard loopen: Geerling, Frankfort, 10.8 sec.; dis cuswerpen: Hoffmeister, Hannover, 46.20 meter. BILJARTEN. Wereldkampioenschap biljarten. De verdere uitslagen luiden: pnt. brt. h.s. gem. Moons 400 11 174 36.36 v. Belle 98 10 47 9.80 Appleby Chassereau Robijns Foexster 400 176 400 69 16.- 16.— 10.04 Op den Bikelebonschcn berg, Wonen Bibelebonsche menschen. Eten Bibelebonsche pap, Uit een Bibelebonsche nap. Zoo ongeveer ik citeer uit een grijs verleden luidt een versje, dat nog veel langer is, en verhaalt van menschen, dio alles op z'n Bibelebonsch doen. In Amsterdam is het precies zoo. In Olympisch Amsterdam Wonen Olympische gekken, enz., enz. Op „gekken" rijmt „gebroken nekken", „schreeuwbekken", naar keuze. Als een griep heeft zich de jongste ziekto over Nederland verspreid. „Het" Olympiade. Zooals men anders zegt: „hij heeft het delirium", zoo zegt men thans: „hij heeft het Olympiade". Bij den wedstrijd Spanje—Italië heb ik de symptomen dezer ziekte eens bestu deerd. Ik ben naar den wedstrijd gegaan voor de tribunes, niet voor het spel. Voor iemand, die nog niet „het Olym piade" heeft, zijn de tribunes veel interes santer dan het keurige groene grasveld, waar de rood-gekleurde Spanjaarden en de wit-gebroekte Italianen als biljartballen over het veld rollen. Op dat veld der hope zwoegen ze zwij gende, de Spanjaarden met hun onmoge lijke namen en de levendige watervlugge Italianen en het eenige geluid, dat op klinkt, is het fluitje van den scheidsrechter en het schoppen tegen den bal. Maar op de tribunesdaar leeft het enthousiasme, daar brult "het chauvinisme, daar gilt de razernij. Heerlijk is dat, om op de plek, waar eenige meters verder de echte Hollandscho koeien met echte Hollandsche kalmte en nuchterheid staan te herkauwen, het loeien te hooren van de springende en dansende Italianen. „Allé Italia". Magnified Rapido!_ Bruine kereltjes met witte kwartiermut sen op trappelen van enthousiasme en ge lijken op een bende schorre luidsprekers, achtervolgd door Mexicaansche honden. Gelukkig, dat zij van de perstribune ge scheiden zijn door traliewerk. Een van deze bruimachines stond op een gegeven moment boven op de muur en maakte uit pure geestdrift allerlei aanstal ten om zich te zelfmoorden. Een Amsterdamsch ordebewaarder kwam op hem af. „Hé, meneir. Komp d'r es af. As je kapot fait is 't te laat". De Italiaan keek met vragende oogea naar beneden, waarop de „smeris" hem in 't Italiaansch te woord stond: „Je fait ka- poeto, fader". De Macaroni-man werd eraf gehaald, doch even later stond hij er weer op. En schreeuwen, schreeuwen! „Allé Italia! Bene, bene". „Avanti Do Spanjaarden op de perstribune zwe gen verbitterd, maar hun blikken door boorden de tengere Italiaantjes. Do Hollandsche collega's verkneukelden zich en tapten moppen. Negers grinnikten tot over hun ooren. Een Yankee, die zoo practisch was geweest om een doosje pu naises mee te brengen en al z'n paperassen tegen den wind beschermd had door ze op het klaptafeltje vóór hem vast te soijkeren tikte onverstoorbaar op z'n schrijfmachi ne en stuurde het eene telegram na het an dere weg. Onophoudelijk ratelen trouwens de schrijfmachines der international© persbroedeis voort. Alleen wanneer or een goal in aantocht is, wordt het stil. Dat voel je. Nou gaat het gebeuren. „Oei, oei, oei", steunt in spanning een Olympiade-lijder. Zijn oogen puilen uit zijn rooden kop, de mond spalkt open, zijn nek staat stijl en stijf gestrekt. Plots zinkt al les met een zware zucht ineen. Do kans is verknoeid. Hoera, hij zit. Magnifico. Do Italianen omhelzen elkaar. Zij hebben hun broeken haast stukgezeten, zoo bewegelijk „zitten" zij. De Spanjaarden kafferen den scheids rechter uit met veel woorden, die op ,os" uitgaan. Lijders aan het Olympiade. Zelfs buiten het stadion zet de Olympia de-koorts zich voort. Het is een run op de gereed staande tram?, een Marathon-loop. De wagenbe stuurders worden aangevuurd met: „Hup lijn 16De conducteur haalt het wereld record wringen en zweeten. Een ander haalt zich het Olympiade tenminste voor z'n pleizier op z'n hals, maar de Amsterdamsche conducteurs Sous8a 400 14 75 28.57 Martenet 127 13 36 9.76 Robijns 261 18 49 14.50 Moons 400 18 97 22.22 Chassereau 380 29 67 13.10 Foerster 400 29 60 13.79 Appleby 400 20 248 20.— Martenet 361 19 89 19.— Soussa 400 21 105 19.05 v. Belle 366 20 64 18.30 De uitslagen van gisteravond luiden: Robijn 400 27 101 14.81 Van Belle 338 26 74 13.— Martenet 400 30 57 13.33 8.24 Foerster 239 29 43 Moons 400 25 87 16 Chassereau 343 25 64 13.96 Soussa 400 22 91 18.1? Apnl*by 213 21 10.14

Leidsche Courant | 1928 | | pagina 7